Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Is het niet zoowat tijd om aan Uw gezondheid te gaan denken? No. 64/ Eerste Blad RlRIt Co. Zaterdag 13 Mel 1933 Wave KI Dit No. bestaat uit 3 Bladen Rook dan 49e Jaargang -ï OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. W >1 i Uw gezondheid! de beste Sigaret voor Alle AdvertentlBn worden In belde bladen opgenomen. Regelprlja 9 cent. Abonnementen belangrijke korting De Zomertijd BESLUIT: Burgemeester en Wethouders voornoemd, de spoorwegen. afgeschreven f200.— Maandag begint de Zomertijd.. Men zette Zondagavond dus de uurwerken een uur vooruit I P. J. DE HOOP, Voorzitter. L. RASTERHOFF, loco-Secretarls. P. J. DE HOOP, Burgemeester. L. RASTERHOFF, loco-Secretarls. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. Voor het te'Utrecht gehouden exa men van de Schoolraad voor de Scho len met de Bijbel is geslaagd de heer Ki. Grondman, onderwijzer met HA te Sneek (met aant. G.S.). BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter algemeene kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 8 Mei 1933, onder no. 13, is vastgesteld het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 19 April 1933, no. 1. 838.1(1); Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t postkantoor Sneek over de maand April 1933. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f 29.468.08 en terugbetaald -26.629.59 En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort op 13 Mei 1933. j de Verordening op de Winkelsluiting in de gemeente Sneek aan te vullen in dier voege, dat artikel 1 wordt gelezen als volgt: „Op grond van artikel 9, 3de lid der Winkelsluitingswet 1930, Stbl. 460, mogen, in afwijking van het bepaalde bij artikel 2 onder a en b en artikel 4, 2de en 3de lid van genoemde wet, winkels, uitgezonderd barbierswinkels en kapperssalons, voor het publiek geopend zijn: le. tijdens de Sneeker kermis: a. op Zaterdag tot ’s nachts 1 uur; op Zondag van 4 uur ’s namiddags tot nachts 1 uur; op Maandag en Dinsdag tot ’s nachts 1 uur; d. op Woensdag tot ’s nachts 2 uur; 2e. op de werkdagen, vallende in het tijdvak van 25 November tot en met 5 December tot des namiddags 11 uur.” De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar buiten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Derhalve minder in- dan afgeschreven (Bile|zoefa Mgr. Jansen. In aansluiting op ons bericht be treffende de plechtige ontvangst van Z. Hl. Exc. Mgr. Jansen deelt de com missie ons het volgende mede. Mgr.. zal Mlaandag worden afgehaald Van Hteenenveen. Direct na aankomst te Sneek zullen aan Z. H,. Exc. worden voorgesteld verschillende kerkelijke en burgerlijke autoriteiten. De plechtige ontvangst heeft piiaats in het Ge bouw voor Christelijke Belangen. Het katholiek kerkkoor zal eenige liederen ten gehoore brengen alsmede zuHen de K. J. V. en K. J. C. spreekkoren uitroeren. Mgr. zal 'door den Hoog- Eerw. heer Deken worden toegespro ken alsmede door een der parochianen die den Aartsbisschop als kapelaan te Sneek gekend heeft. Naar het p,,Handelsblad” verneemt, is te Amsterdam opgericht de maat schappij „Astor” onder directie van de heeren Merkelbach ,en G. Lampetje. Deze onderneming stelt zich ten doel, handelsreiizigers door het geheele land te yervoeren tegen tarieven, ongeveer gelijk aan een spoorwegabonnemenl De gapg van zaken zal aldus wor den: men kap een maandabonnement nemen t|egen een vast bedrag. De week var, tle voren uiterlijk djen vooraf- gaapden Zaterdag geeft men de di rectie op paar welke plaatsen men in dep 'loop van de volgende week ver voerd 'wepscht ,te worden. Door gega digden te Êombineeren, maakt de di rectie dan een dienstregeling, waarbij de klanten’1 worden gebracht en ge haald,. De diepst zal ook op Zondag wer ken. ’Niet-leden kunnen meeraden te gen het tarief der derde klasse btf de Spoorwegen. 'Het ligt in de bedoeling, zoodra mogelijk, den dienst ,te openen met een wagenpark van 200 wagens, voorzien van bagagerekken. Ook foren sen/ kunnen worden afgehaaid. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 2.838.49 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 20. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschreven f 200. Gelukskind”, een humoristische bewerking van een oud sprookje. Nadat op de gebruikelijke wijze door ds. Te Winkel was geopend, sprak de heer Klaibeda, voorz. van het Bouwfonds, een kort welkomstwoord. Deze avond is geor ganiseerd door het Bouwfonds en Nood hulp, omdat de uitvoering van dit stuk met de Paaschvergadering van het Ned. Jong.- Verbond feitelijk voor onze eigen inwoners geen plaats meer bood. In het bijzonder heette spr. ds. en mevr. Wolfensberger van Cubaard, de nieuw beroepen predikant al hier, hartelijk welkom en pitte de hoop, dat ds. Te Winkel voor het beroep naar Gro ningen zou mogen bedanken, omdat vooral het Bouwfonds, de steun en medewerking van dezen niet kon missen. Op het gebouw rust nog een zware schuld en hard moet er gewerkt, om deze last te verminderen, waar toe de tijdsomstandigheden helaas niet medewerken. Ds. Te Winkel zeide, dat men hier niet was gekomen om te luisteren naar speeches, doch het was z. i. wel noodig het doel van dezen avond even in het licht te stellen. Dit is een bedelavond voor Noodhulp en het Bouwfonds. Beide vereenigingen verrichten belangrijk werk in de gemeente. Noodhulp, voortgekomen uit de zgn. Weldadigheidskas en de Chr. Nat. Werkmansbond, heeft reeds veel goeds gedaan, maar er is een chronisch gebrek aan geld, vooral nu, nu de nood grooter wordt en de capaciteit schijnt af te nemen. Het Bouwfonds heeft versterking van haar middelen noodig en al moge de vraag rijzen of dit fonds nog wel bestaansrecht heeft nu het gebouw er staat, spr. kan ver klaren, dat het bestuur zonder het Bouw fonds niet verder kan werken. Belangstel ling en offervaardigheid voor dit fonds is dringend gewenscht en spr. hoopt, dat men de beide bedelaars niet voorbij zal sturen, maar royaal zal geven, om beiden blij te maken. Na de pauze sprak ds. Wolfensberger. Spr. heeft op het programma drie maal het woordje „kort” gevonden, daarom zal hij ook kort zijn. Met genoegen hebben hij en zijn echtgenoote de uitnoodiging aangeno men en al hangt spr. op het oogenblik zoo’n beetje tusschen Cubaard en Sneek in, de tijd duurt wat lang om niet eens in Sneek te willen zien. Het gevaar bestaat, dat ds. Te Winkel niet lang meer in Sneek zal zijn; spr. zou het jammer vinden, want dan kon den beiden de gemeente bezoeken, de een om afscheid te nemen,, de ander om zich te presenteeren. In Cubaard heeft spr. zich thuis gevoeld, maar pu Sneek in zicht komt, Aldus vastgesteld in de openbare raadsvergaderin&^an 8 Mei 1933. wordt hij opgewekt om hier te komen. Ook hier zal het geen land van enkel rozegeur zijn, maar als wij elkander in Christus na deren, zal hef goed zijn. Met groote vreugde heeft spr. de uitnoodiging voor deze avond ontvangen en hij hoopt in deze vreugde te mogen leven als wij aan elkander verbonden zijn. De uitvoering van „Het Gelukskind”, het verhaal van den koning, die aan slapeloos heid leed en ,nu den raad ontvangt één nacht te slapen in het hemd van een gelukkig mensch, waartoe het gansche land wordt afgezocht, om eindelijk, als er één gelukkige gevonden is, te ontdekkend dat deze zelfs geen hemd draagt, was allervermakelijkst. Dank zij de uitstekende regie waren alle medewerkenden goed in hun rollen en viel de uitvoering zeer te loven. De majesteite lijkheid van den koning, de geaffecteerdheid van den kamerheer, de zelfbewustheid van den eersten minister en niet het minst de kameraadschappelijkheid van den bedelaar kwamen prachtig uit en meermalen ging er een gejuich uit het publiek op. Ook de artsen en de lakeien waren goed. De aanwezigen waren dan ook royaal met hun applaus. Rest nog de medewerking van het Chr. Gemengd Koor onder directie van den heer J. Nauta en een strijkje, welker prestaties met belangstelling werden gevolgd. Ds. Te Winkel sloot met dankgebed. De Zweminrichting open. Maandagmorgen te 6.30 opent de Zwem inrichting haar poorten weer voor de zwem- lustigen. Als elk jaar heeft ook nu het be stuur weer gewenschte verbeteringen aan gebracht. Zoo is thans het kinderbad uit gebreid, terwijl in het vervolg aan ’t zwem- onderricht speciale aandacht wordt ge schonken. Naast zwemmeester Jorritsma is daarvoor nu nog een gediplomeerd zwem meester aangesteld, die zoowel de kinderen onderricht zal geven als volwassenen die dat wenschen of reeds kunnen zwemmen en zich bv. de moderne zwemslagen eigen wil len maken. Voor dit speciale onderricht kunnen de heeren zich aangeven ’s middags van 4-5, de dames van 5.30-7 in de zwem inrichting bij het bestuur. Wedden dat er een druk gebruik van gemaakt wordt? Notaris J. A. Maseland veilde finaal in ’t café „Onder de Linden”, een burgerhuis aan de Fsederik Hen drikstraat no. 64, in huur bij den heer G. Boonstra. Toegewezen aan den heer C. G. Vis ser te Sneek;, voor de som van f 2370 Koninklijke Zeilvereeniging Sneek. In Onder de Linden hield de Koninklijke Zeiiver. Sneek Woensdagavond haar alge meene jaarvergadering onder presidium van den heer A. ten Cate. De secretaris, de heer Edel, las de notu len, welke onveranderd werden vastgesteld. Dezelfde heer bracht een uitvoerig en keurig jaarverslag uit, waarin de gehouden wedstrijden werden gememoreerd, terwijl gewezen werd op de toeneming van de be langstelling voor de watersport hier, ook voor bv. de kanosport. Aan de successen der Sneeker regenboogzeilers op de Kaag werd herinnerd; het bezoek jder Sneeker zeilers daar heeft wederkeerig groote deel name van Hollandsche regenboogzeilers aan de wedstrijden der Kon. Zeiiver. uit gelokt. Wat de financiën betreft: er is een klein nadeelig saldo doch alle uitgaven zijn be steed aan de Bevordering van de zeilsport hier, dus nuttig besteed. Het ledental bleef ongeveer stationnair. Aan het verslag van den penningmeester, den heer mr. K. H. Mulder, is het volgende ontleend: Inkomsten: Batig saldo v. j. f 16.93, contributies f 837.70, kermisterrein f51.50, startterrein f240.50, bootkaarten f73, huur land f65, huur starttoren f20, totale inkomsten f4441.96. Uitgegeven is f 1478.36, waarvan o. a. ledenboot f 100, muziek f100, prijzen f306.86, rente f 125, terrein f 152.35, contributies f72, adverten ties en drukwerken f68.46, aflossing f200, nadeelig saldo f 36.40. De financieele toestand is iets gunstiger dan het oppervlakkig lijkt, immers onder de uitgaven is f200 begrepen voor aflossing. De commissie voor het nazien der reke ning over 1932/33, bestaande uit de h.h. H. v. d. Zee en Johs. Zwart, adviseerde bij monde van eerstgenoemde tot goedkeuring van de rekening en den penningmeester onder dankbetuiging voor zijn goed beheer te déchargeeren, waartoe werd besloten. De begrooting voor 1933/34 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f 1112. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening 1933/34 werden benoemd de h.h. S. J. Olij en N. J. Wouda en tot plaats vervangers de h.h. J. N. D. Hoogslag en G. Nieveen. De heer A. ten Cate, periodiek aftredend, werd als bestuurslid herkozen. Wat de wedstrijden betreft: dezelfde klas sen zullen weer worden gezeild. Ook komen er weer teamwedstrijden in de regenboog- klasse, doch men zal tijdens de Kaagwed- strijden reeds trachten ’t aantal deelnemers vast te stellen en om tot eenige beperking te komen. De Jurrjens beker zal dit jaar worden verzeild in de vergroote B.M.-klasse, in 1934 in de kleine B.M.-klasse. Getracht zal worden ook een klasse sharpies te doen zeilen. Naar aanleiding van opmerkingen uit de vergadering zal het bestuur overwegen de startlijn te verlengen, zoodat de schepen na gestart te zijn door het eerste gedeelte, op volgende routes het verlengde moeten pas- seeren, dit om moeilijkheden tusschen star tende schepen en die welke reeds een route afgelegd hebben te voorkomen. De finish lijn blijft echter het eerste gedeelte van de startlijn. De stuurmansprijs voor de Friesche re genbogen, aangeboden door de h.h. Oscar en Hans Nathan te Amsterdam voor de beste stuurman, overhandigde de heer D. Oppenhuizen ter vergadering aan het be stuur. Het is een groote, fraaie zilveren beker. Deze prijs zal in 1933 verzeild worden in de open wedstrijden van Kon. Zeiiver. Sneek S' n' 9’’ en vo^8ens een puntenstelsel, alleen Friesche regenbogen dingen naar deze prijs. De voorz. bracht den heer D. Oppen huizen dank voor het groote aandeel dat hij steeds heeft in de handhaving van de uitstekende verstandhouding met de Hol landsche zeilers. Het Gelukskind. In het Gebouw voor Christ. Belangen vond gisterenavond de opvoering plaats van „Het ■Nieuwe «concurrentie voor NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) CHIEF WHIP

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1