KLEEDIMC RIM t Co. Woensdag 17 Mei 1938 Uitgave 49e Jaargang Ro. 66 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 3 Bladen “Voor iets goeds OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSWJÜNGEN. Uuldiginosavond Z.H. Excellentie Mgr, Joannes Henricus fierardus Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. ÜHsTïritend de nieuwste stoffen COLBERT COSTUUMS naar maat vanaf 32.- FANTASIE DEMI’S naar maat vanaf 32 SprOOtOn komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot SpFUtOL Bij alle Drogisten Prima coupe en solide afwerking Het brord, en vormend het hoogste kerkelijk ge- zaj vol Onder het gezang der aanwezigen van „Aan U, o Koning der Eeuwen” verliet de Aartsbisschop daarna de zaal. De K. J. C. beloofde haar oprichter nu in een spreekkoor trouw aan het geloof en aan hem, waarna de hoogeerw. deken J. v. Gal kom het woord kreeg en als volgt sprak: Hoogw. Excellentie I Uwe schouders, maar als de Katholieken trouw de leiding volgen van hun Aartsbis schop dan zal het goed gaan en Uw taak worden verlicht Ik twijfel er niet aan of de Katholieken van Sneek zullen altijd trouw Uw leiding volgen. Morgen smeekt Uw Hoog Priesterlijk gebed over de kinderen dezer Parochie de bijzondere Genade van den H. Geest af, en wcyden zij door de zalving en oplegging Uwer handen versterkt. Wij van onze kant zullen bidden voor U, opdat Gods hulp U steeds moge ter zijde staan om Uw arbeid vruchtbaar te maken tot in lengte van da gen over Utrechts diocese. Hoogw. Exc.! We zijn dankbaar ver heugd over dit eerste samenzijn met U, en wij zouden gaarne een gedachtenis daaraan bewaren. En men ziet het in de geschiede nis van vroeger en thans dat er gedenk- teekenen worden opgericht die de herinne ring aan sommige gebeurtenissen moeten bewaren. Ook wij beleven thans een gedenk waardig oogenblik en wij zouden als U het kon goedvinden een gedenkteeken daarvoor willen oprichten, en dat gedenkteeken niet plaatsen hier op dezen grond, maar op een door U te bepalen plaats. Door de spontane medewerking van allen zijn we in staat gesteld U iets aan te bie den als een gedenken, dat U hopen wij, moogt aanvaarden, opdat dit nog lang zal kunnen getuigen van de liefde en dank baarheid aan U betoond door de Sneeker parochianen op 15 Mei 1933. De K. J. V. betrad nu de open ruimte voor het podium om het spreekkoor „God wil het” uit te voeren, waarna het kerk koor „Haec est dies” van J. A, S. van Schaik uitvoerde. Zijne Hoogw. Excellentie de Aarts bisschop nam daarna het woord en zeide zijn oud-parochianen en parochianen, want dat zijn zij allen thans gebleven, aller hartelijkst dank voor de buitengewone ont vangst die zij hem bij zijn eerste komst in Sneek hebben bereid. Allereerst heeft uw geheele commissie mij wel met auto’s uit Heerenveen willen afhalen en nu bereidt gij mij deze huldigingsavond, zooals gij het zelf hebt genoemd, in deze kostbaar versierde zaal, met rijke tapijten bekleed, met groen versierd, opgeluisterd met muziek en zang en meer nog met Uw aller door mij zoo hoog gewaardeerde tegenwoordigheid. Ik dank de president voor zyn openingswoord, waarin hij mij welkom heette en mij terug voerde naar de jaren dat ik het geluk had, na een assistentieplaats te Heeg, hier mijn eerste priesterlijke werkzaamheid te kunnen beginnen. Ik dank voor de toespraak van een mijner parochianen mij nog van ouds bekend, die wel wilde verheerlijken het wei nige dat ik toen heb kunnen doen. Zeker, het is waar dat ik Sneek nooit kon vergeten en, beminde parochianen, daar was alle reden voor, want ik heb voor mijn priesterlijke loopbaan in het vervolg mij altijd uw beeld voor oogen gehouden, omdat gij op mij een blijvende indruk van diep godsdienstige zin hebt gemaakt. Van U heb ik veel geleerd, omdat gij bezield waart met een heerlijke geestdrift voor het hoog heilig sacrament des altaars. Dikwijls heb; ik dat herhaald waar dat pas gaf, en geroemd uw echt be proefde godsvrucht tot het heilig sacrament des altaars. Het gaat niet uit mijn geheugen dat toen reeds hier het geheele gezin ’s mor gens de H. Mis bijwoonde en waar de uren lastig gesteld waren vanwege de gezond heidstoestand van deken Brouwer, de helft bij de zegen de kerk verliet om te wisselen met de andere helft, die men op straat reeds tegenkwam voor de Mis van half negen. Dat was een voorbeeld voor alle volgende pa rochies Uw godsvrucht tot het heilig hart van Jezus, toen nog pas in opkomst; op de eerste Vrijdag van de maand was aanvan kelijk de eerste communiebank nauwelijks bezet, maar in de kortst mogelijke tijd nam heel de parochie er aan deel; dat was een troost voor ons priesterlijk hart, om niet te Maagd Maria en de Zondagsvesper, waar de catechismus gegeven werd voor de nalee- ring, doch alle ouderen bleven om te luiste ren naar de godsdienstleer. Zoo bewaar ik U in mijn hart als een toonbeeld van dege lijke godsvrucht en daaraan beantwoordde een ernstig pogen ook in uw leven te volgen de leer van Jezus Christus, gesterkt door het misoffer en veelvuldige communie en aan de hand van uw goede moeder Maria. Uw eerste spreker zeide dat de Friezen niet zingen, maar gij zijt dan een uitzondering, want ik weet dat gij er op stondt te zingen en gij deedt het goed en waart niet te spre ken als onze organist de heer Bloemen geen tijd had alle strophen van de liederen uit te spelen. Ik herinner mij dat gij gaarne bleeft om de repetities mee te maken om beter en meer te kunnen zingen. Dat was uw godsdienstig leven, dat mij een aanspo ring wa& uw voorbeeld na te volgen en elders op te wekken dat te volgen met de woorden: „Zoo goed als de Sneekers kun nen, kunt gij het ook”. Maar wat ik ook bij U vond en wel zeer bijzonder voor die tijden was, dat gij reeds in het bezit waart van verschillende stands- en vakorganisaties en ik, die kwam van Rijsenburg, waar de ook door U zoo vereerde dr. Schaepman onze leermeester was, die ons de encycliek Re- rum Novarum had uitgelegd, was getroffen door het feit dat ik deze hier reeds verwe zenlijkt zag. Hier in het St. Joseph gebouw hield ik mijn eerste speech en na de Vesper kwamen op Zondag daar alle standen te samen en zaten werkman en apotheker en alle standen naast elkaar om te biljarten, te kaarten, maar ook om standsbelangen te bespreken. Ik vond hier toen al een vakver- drukke beslommeringen van dezen Maan- dag U zich op desbetreffend verzoek ter stond bereid hebt verklaard hier in deze zaal te komen en eenige oogenblikken in ons midden te verblijven. Velen onzer herinneren zich nog zeer goed den tijd dat Uw Hoogw. Exc. in deze parochie als Kapelaan werkzaam waart en onder de opvolgende reeks van Eerw. Ka pelaans die U in den loop der jaren zijn opgevolgd, werd Uw naam steeds met eer biedige maar ook met prettige herinnering genoemd. Telkenj are als de Meimaand aanbreekt en het mooie beeld der H. Maagd Maria zoo als Zij te Lourdes aan Bernadette ver scheen in onze Kerk rijkelijk versierd wordt opgesteld, herinnert dit beeld aan de dagen dat de Aartsbisschop onze kapelaan was en dat alstoen dit schoone beeld aan de Paro chiekerk werd geschonken. Toen U Hoogw. Exc. na het professoraat in Rijsenburg en pastoraat in het Gooi naar Friesland als pastoor te Harlingen terug- keerdet en wij U bij verschillende gelegen heden als bijv, op de Friesche Landdagen mochten ontmoeten, bleek uit Uw herken nen en met naam en voornaam aanspreken van velen onzer hoe ook U Hoogw. Exc. nog steeds met Sneek en de Sneekers mee leefde en ook U de tijd in Sneek doorge bracht, niet waart vergeten. Zoo zijn dan de persoonlijke banden tus- schen U Hoogw. Exc. en de Sneeker Katho lieken vele en sterke gebleven, en geven wij U Hoogw. Exc. de verzekering het te heb ben aangevoeld als een persoonlijke eer toen U als Aartsbisschop van Utrecht werd uitverkoren, en trotsch waren wij als kin deren op een hooge onderscheiding en eer hun Vader bewezen. Wanneer wij U Hoogw. Exc. hier dan huldigen als den bekleeder der hoogste Kerkelijke waardigheid in ons Nederland, dan gedenken wij ook hoe groote, hoe zware taak U daarmede op’Uwe schouders hebt genomen en voelen wij het als onzen plicht U Hoogw. Exc. het vervullen dezer taak zooveel mogelijk te verlichten door ons in alle omstandigheden te toonen trou we gehoorzame kinderen onzer Moeder de Heilige Kerk, door Uwe vermaningen en voorschriften onvoorwaardelijk te volgen en dienovereenkomstig ons leven in te richten. Daarenboven willen wij dikwijls, ja dage lijks, den goeden God bidden U Hoogw. Exc. met Zijne Genade te steunen, te ster ken, en belooven wij allen in dezen maand toegewijd aan de H. Maagd Maria een bij zonder gebed, opdat door Hare machtige voorspraak U Gods rijksten Zegen moge geworden. Tenslotte wenschen wij U Hoogw. Exc. toe, dat het U gegeven moge zijn nog vele jaren Uwen zegenrijken arbeid in het be lang van Utrechts Kerk te mogen voort zetten. Dat geve God! JAARLIJKSCH ONDERZOEK DIENSTPLICHTIGEN DER LICHTINGEN 1921 en 1924. De BURGEMEESTER van SNEEK vestigt de aandacht van de verlofgan gers der Lichtingen 1921 1924 op de aan het Stadhuis aangeplakte open bare kennisgeving betreffende het jaar- lijksch onderzoek, bedoeld in art. 41, 3e lid der Dienstplichtwet, welk on derzoek voor deze gemeente zal wor den gehouden op Vrijdag 2 Jumi a.s. des voprmiddags om 9 en 10 uur, in het Gerechtsgebouw, Marktstraat 27, al hier.. I SNEEK, 15 Mpi 1933. BIOSCOOPNIEUWS. De hoofdfilm „Uit het dagboek van een vrouwenarts’1 in de bioiscioioip „Bajl de .Waag’1 roert tal van sp- ciale vraagstukken aan, o.a. dat van de ongehuwde moeder. |Het is daardoor een uiterst belangrijke film, die niet nalaat diepe indruk te maken op allen die haar zien. Het is geen tendenzfilm van opdringerig klarakter, inderdaad is ze zeer boeiend, en Hertha Thiele geeft er spel in, dat bijna volmaakt mag ge noemd. Een film welke een teer onder werp op voorname wijze behandelt. „De zwarte kameel”, een bijnummetr, brengt Warner Oland weer als Char ley Chan op de proppen. Een pracht van een detective-film I In de Amicitia-bioiscooip als hoofdfilm „de Firma Adam en E,va”, een wat eigenaardige titel voor een zeer moderne film, waarvan we de inhoud niet verraden, omdat die zoo aardig is. En een zeer boeiende en geestige film, uiterst knap geregisseerd door Lubitsch. Wie een film, tintelend van goede hu mor wil zien taet prachtig spel van Miriam Hopkins en Herbert Marshall, ga dit werk eens zien. Verloting Trainingsf oinds V.V. Sneek. De trekking heeft Woensdagavond a.s. 7 uur plaats in 'de Harmonie. Auto in de Koningshaven te Rotterdam gereden. Gisteravond half elf is een personen auto bij! de Koningshaven te Rotter dam onder het dalende portaal van de opengaande brug en tusschen de beide gedeelten van het wegdek door gere den en in het water gereden. Met alle mogelijke materiaal werd spoedig naar de auto gezocht en zoolang moest de brug open blijven, hetgeen een ge weldige verkeersopstopping ten gevol ge had. O!m 12 uur had men nog niets gevonden. Er zijn bijl deze brug voor de rijweg geen afsluithekken. Nader wordt gemeld dat eerst om vier uur hedennacht door een, duiker de auto gevonden is. Een portier stond open, de inzittenden zijn dus uit de auto kunnen komen, doch verdronken. Het bleek het echtpaar M. Schepers, banketbakker te Dordrecht te zijn. Het lijk van de man is gevonden, van de vrouw nog met. Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Zweminrichting alhier was heden 12 - Benoemd met ingang van 1 Juni tot handwerkonderwijzeres te Wolsum mej. D. Groninger alhier. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniplein, en aldaar te bevra gen op alle werkdagen tusschen 11 Va en 12 Va uur, de navolgende voorwer pen, als gevonden gedeponeerd op 1216 Mei: Stopplaatje van auto, Aan- zets linger van auto, Blikken vaatje inh. bus sen lak, Twee moersleutels, 'Nijp* tang, Sleutel, Moersleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1216 Mei: Zilveren halskettink je, J. Postma, Leeuwarderdwarsstraat 11; 8 meter lang rondhojut, Ci. v. d. Bosch, Boschstraat 5; Twee sleuteltjes aan label, Sj. Faber, le Frittemahoven- straat 24; Zwart poesje, H. de Ruiter, Wl. Frederikstraat 6; Zwart zitkussen, Deden, 3e Steenklipstraat 3Ring, met sleutels, Wied. Fennema, 4e Frittemaho- venstraiat; Tompouche, Belastingkan toor, Wijde Bergstraat; Pakje vet, W|. Buwalda, Wi. de Zwijgerstr, 19. 1 Jubileum. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer C. H van Noort aan de Am bachtsschool in dienst trad als leeraar in vooirtgezet lager qnderwijs. De jubi laris werd bij den aanvang zijner les sen geluk gewenscht door een vertegen woordiger van het schoolbestuur en door den directeur. Eerstgenoemde overhandigde hem een stoffelijk 'blijk van waardeering voor zijn arbeid. eeniging van steenbewerkers en timmer lieden, voor die tijd wel uitzonderingen. Ik heb U geroemd dat gij hier voor waart en voor ’t aartsbisdom nog juist in de goede richting gestuurd zijt. Want gij waart toen juist bezig lid te worden van de Volksbond te Amsterdam, waarvoor hier toen gewerkt werd, doch het is toen een andere richting gegaan en gij hebt u aangesloten bij het Werkliedenverbond en de organisaties van Utrecht, waar gij behoort. Dat zijn van de meest aangename herin neringen die ik heb aan Sneek en daarom is het niet te verwonderen, dat het mij een buitengewone vreugde is hier deze avond zoo gezellig met U door te brengen, te meer daar gij uw genegenheid, uw liefde, uw dankbaarheid hebt willen toonen aan den aartsbisschop, wie dat ook zij, al is dit nu hier de kapelaan, die eens hier was en nu aartsbisschop is, opvolger van St. Willi- Ik dank U voor het monument dat U mij wilde aanbieden. Het verheugt mij dat gij mij vrijgelaten hebt er over te beschikken naar mijn wil. Welnu, ik heb er reeds over beschikt; alle giften die mij bereiken in dit jubeljaar van mijn 40-jarig priesterschap, worden gegeven aan Dokkum, aan het mar telveld, om daar een kerk te stichten (dave rend applaus), en al zult gij dan piet met de vinger kunnen aanwijzen welke steen gij er toe bijgedragen hebt, ik weet dat het u spreken van uw godsvrucht tot de H. aangenaam is mee te kunnen werken tot deze stichting, want Sneek met westelijk Friesland munten uit in opkomst bij de nationale bedevaart. Gij gaat, vervuld van dankbaarheid, telken jare op naar de plaats, waar een van mijn doorluchtige maar ook heilige voorgangers het hoogste van zijn geloof gaf in de marteldood. Daar moei zoo spoedig mogelijk een kapel verrijzen om de duizenden op te nemen ter eere van de H. Bonifacius. Ik dank U namens de H. Bonifacius en de H. Martinus voor die gave. Ik dank U jonge menschen, mannen van de toekomst, voor de korte maar krachtige hulde, gebracht aan Christus Uw Koning en voor de belofte mij gedaan, ik reken oj Uw devies, dat ik achterliet in het Kruisver- bond: „Een man een man, een woord een woord”. En U, K.J.V.ers, dank ik voor he* spreekkoor, voor de gedachten en vaste voornemens daarin neergelegd, dat gij in woord en werk altijd zult opkomen voor de eer en glorie van Christus onze Koning. Hei verheugt mij, dat gij het uitspraakt dat gii U zwak gevoelt, want door dat te voelen en dan te steunen op God zijt gij eerst sterk en kunt gij, gesierd met yrouwelijke deug den, veel goeds stichten en uittrekken op nieuwe overwinningen, eerst op U zelf, dan op anderen, daarbij gaande aan de hand van uw Moeder Maria. Ik dank U voor de uitgesproken wilskracht. Ik dank voor de zang en U allen aller hartelijkst voor de buitengewone wijze waarop gij mij hier in Sneek voor de eerste maal hebt willen ontvangen (Langdurig applaus). Daartoe uitgenoodigd door deken v. Gal- kom sprak Zijne Hoogwaardige Excellentie over allen zijn hoogpriesterlijke zegen uit. Gisteravond heeft het Katholieke Sneek Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. Joan nes Henricus Gerardus Jansen, Aartsbis schop van Utrecht, bij zijn eerste bezoek aan Sneek, waar heden ’t H. Vormsel door tem wordt toegediend, gehuldigd. De zaal ■an het Gebouw voor Christelijke Belangen •vas rijk met bloemen versierd, op het po dium (versierd door de fa. H. Brennink- neijer Zonen) was een schut van tapijten angebracht, omrand met de pauselijke deuren en in het midden dragend het bis schoppelijk wapen; daarvóór was de zetel geplaatst voor Mgr., met rechts en links de zetels voor de kerkelijke autoriteiten en de .eden der commissie. De groote zaal was geheel gevuld, op het jalcon was het katholiek kerkkoor onder leiding van den heer Flucie H. A. van Ber gen vereenigd om enkele liederen te zingen. De aartsbisschop was om halfzes door het comité dat de huldigingsplechtigheid heeft voorbereid en eenige E.E. H.H. gees telijken met auto’s, door verschillende par ticulieren beschikbaar gesteld, afgehaald van Heerenveen, waar Mgr. dien dag de nieuwe R.-K. kerk had geconsacreerd. Om half zeven arriveerde men aan de R.-K. pastorie alhier, vanwaar Mgr. om tegen half negen werd afgehaald door het comité om naar het Gebouw voor Chr. Belangen te rijden, waar verschillende autoriteiten aan den aartsbisschop werden voorgesteld. Bij den ingang stonden de K. J. V.ers en K. J. C.ers met hunne vlaggen en brachten Mgr., die vergezeld was van zijn secretaris dr. J. Geerdinck, den groet. Alle aanwezigen verhieven zich van hun zetels en zongen een welkomstlied toen de aartsbisschop door jde zaal naar het podium schreed, waar met de bisschop plaats namen de deken, plaatselijke geestelijkheid, pastoor Overmeer van (Heeg, pastoor Pelgrom van Roodhuis, wethouder Maseland, R.-K. Kerk bestuur, R.-K. Armbestuur, en het comité van voorbereiding bestaande uit den heer W. R. Casparie, voorz., mej. A v. d. Berg, seer., de heeren W. v. d. Werf, penn., B. Voulon, J. Tromp en J. v. d. Werf. De heer Casparie, die eerst de Chris- tengroet brengt, acht zich op zeer gelukkige wijze ontheven van zijn taak hier Zijne Hoogw. Excellentie een welkom toe te roe pen, waar hem dit welkom door de honder den Katholieken hier aanwezig, immers reeds is toegezongen. Dat is wel een bij zondere uitzondering op het „Frisia non cantat”, welk gezegde ook U, geboren Fries, die jarenlang uw priesterlijke taak in Fries land vervulde, niet onbekend is. Maar met een lied kan veel, doch niet alles gezegd, en wij wenschen U in de eerste plaats te danken voor Uwonontbeerlijke medewer king om deze huldigingsavond mogelijk te maken. U heeft grootere bijeenkomsten bij gewoond met gevierde redenaars, schooner zang gehoord dan wij U hier kunnen bie den, in dit alles zijn wij te overtreffen, maar met eenige gerustheid en vertrouwen be reidden wij deze avond voor omdat wij niet kunnen worden overtroffen in diepe toe genegenheid, liefde en eerbied voor Uw persoon en gezag. Wij hopen dat het wei nige dat wij U kunnen bieden, door U gezien zal worden in het licht van die groote genegenheid, liefde en eerbied, welke wij voor U koesteren. Na dit openingswoord zong het kerkkoor het Benedictus van Nekus, waarna de heer Leo Lampe namens de parochianen als volgt sprak: Het is voor mij een groote eer U Hoogw. Excellentie op deze begroetings- en huldi- gings-bijeenkomst namens de Katholieken van Sneek te mogen toespreken. Wij pa rochianen van den H. Martinus hebben het aangevoeld als een buitengewone gebeurte- r:* 1g Aartsbisschop van Utrecht tot het toedienen van het H. Vormsel en wet hierdoor dat Uw Hoogw. Excellentie een drietal jaren als kapelaan in deze parochie hebt gewerkt Deze omstandigheid deed algemeen het verlangen ontstaan, U, Hoogw. Excellentie, in eene feestelijke bijeenkomst van zoo mogelijk de geheele Sneeker parochie te ontvangen, te begroeten en te huldigen. Dank zijn wij Hoogw. Exc. ook verschul digd doordat, niettegenstaande reeds groote is ook mij een groot voorrecht Hoogw. Exc. bij Uw eerste bezoek aan het decanaat Sneek en de parochie van St. Martinus te Sneek te mogen begroeten en U dank te zeggen voor Uw bereidvaardig heid om hier eenige oogenblikken met de parochianen van Sneek te willen samenzijn. Dat ook de parochianen dit op hoogen prijs stellen blijkt wel uit hun talrijke op komst waardoor dit ruime gebouw geheel gevuld is. Zij zijn gekomen om U als hun Aartsbisschop te eeren en te huldigen en zij doen dit met des te meer enthousiasme, omdat Uw eerste priesterlijke arbeid mede in Sneek is geweest Vele ouderen onder ons weten zich nog zeer goed te herinneren 1894 tot 1897, den tijd van Uw arbeid al hier, en zij spreken nog over Uw ijver voor het vereenigingsleven, zooals St. Jozefver- eeniging, drankbestrijding, over Uw groote belangstelling voor de armen en zoo meer. Na vele jaren komt gij hier weer, om Uw priesterlijk werk te verrichten maar thans met de volheid van het H. Priesterschap. Evenals St. Willibrord naar Rome werd ge roepen en daar door den Paus tot bisschop werd gewijd, zoo werd ook gij door den Paus geroepen op den zetel van St. Willi- brord en door den vertegenwoordiger van den Pausl tot bisschop gewijd. Evenals St. Bonifacius tenslotte tot de Friezen terugkeerde als bisschop om hun het H. Vormsel toe te dienen, zoo komt ook Uw Hoogw. Exc. heden tot ons als Aarts bisschop om het Vormsel aan de Friezen toe te dienen. Moge hun natuurlijke stoer heid een middel zijn voor Gods genade om hen allen in het H. geloof te bewaren. Maar wij ontvangen meer van U als het H. Vorm sel! De bisschoppen der H. Kerk immers zijn de opvolgers der Apostelen; zij zijn door den H. Geest gesteld om onder het Ópper- TT -- ------ gezag van Jden Paus de Kerk Gods in nis deze Uw eerste komst .naar Sneek als .hunne bisdommen te besturen. Zoo zien wii ,ra„ u-x - in d?ze moejjjjkg tijden naar U op om voorlichting en leiding en wij zijn U dank baar voor de richting die Gij hebt aange wezen in de nieuwe Jeugdbeweging. De Jeugd is het fundament voor de toe komst. Ook in Sneek hebben wij acht ge geven op Uw woord en zijn de eerste schre den gezet in de nieuwe richting. De eerste lingen der K. J. C. en der K. J. V. hebben U reeds hun groet gebracht. Hoogw. Exc.! Een zware taak rust op zijn we in staat gesteld U iets aan te bie- moogt aanvaarden, opdat dit nog lang kunnen getuigen van de liefde en da DUT NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) BERVOETS u, en wiuicuu n'-l uuu^cic jtkcincnjn gc- ig in Nederland. Het was mij een groote ildoening deze hulde in ontvangst te mo gen nemen. Ik dank u, hoogeerwaarde Deken, dat u mij wel hebt willen toespreken en ik kan U bijna afgunstig aanzien, dat gij in een zoo heerlijke parochie moogt arbei den. Zeker, gij allen hebt de staat van vol maaktheid niet bereikt, uw Deken heeft dus nog dagelijks veel te doen, maar zooals Deken Brouwer vroeger al van uw parochi anen zeide: „Zij luisteren naar elk woord, dat van Rome en van den bisschop komt” en dus ook naar U en Uw medehelpers. -is

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1