Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Dit No. bestaat uit 3 bladen. Uit onze Raadzaal. Doorzitten PUROL verzacht en geneest Ho. TT Kerste Blad RUIK Co. Uitgave Zaterdag 24 Juni 1933 49e Jaargang itWï Alle Advertentlën worden In belde bladen opgenomen. Begelprljs 8 cent. Abonnementen belangrijke korting INGEZONDEN EDEELINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE. Nederiandacb fabrikaat NIEUWSTIJDINGEN. PUNTEN VAN BEHANDELING: SNEEK, 21 Juni 1933. Aan de Gemeenteraad. SNEEK, 21 Juni 1933. Aan de Gemeenteraad. u I H l Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar bulten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tims, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzooi, Abbega, Oosthem, Deersum, Scfaamegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. No. 1.778.533(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanbrengen van closet-installaties in de 10 middenstandswoningen aan de School straat en de Parallelweg. teur der Gemeentewerken blijkens diens hierbij overgelegd advies zijn geraamd op f 1350.in totaal en om daartoe te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 21 Juni 1933, no. 1.778.533(2); BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machtigen, om in elk van de 10 middenstandswoningen in de Schoolstraat en aan de Parallelweg een closet-installatie te doen aanbren gen als op de hierbij behoorende teekening is aangegeven. Aldus enz. No. 1.777.83(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouwing van de parkwachterswoning in het Wilhelminapark en tot nadere vast stelling van de huur voor die woning. BIOSCOOPNIEUWS. De Amicitia-bdoisGoop geeft als hoofdnummer „Afrika spreekt’*, een reis door equatoriaal Afrika, volbracht VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op DINSDAG 27 JUNI 1933^ des avonds 7'A uur. GE LD SCHIETERS WET. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SNEEK brengen ter open bare kennis dat bij hen is ingekomen een verzoek om toelating als geldschiet- oank van de N.V. IBERIA TRUST MAATSCHAPPIJ, gevestigd te Sneek, welke bank zal vorden gehouden in het perceel Sin- ;iel no. 58 te Sneek. Ieder kan tegen inwilliging van dat zerzoek bezwaren inbrengen bjj Bur gemeester en Wethouders. SNEEK, 24 Juni 1933. Zonnebrand an StuHoopen van Huid en Voeten No. 1.776.11(2). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouw van de woning van den dood graver, tot het nader vaststellen van de huur voor die woning en tot inrichting van een wachtlokaal bij de algemeene begraaf plaats. Reeds sedert enkele jaren is van verschillende zijden geklaagd over de woning van den parkwachter in het Wilhelminapark. De bewoonbaarheid daarvan laat name lijk in meer dan één opzicht te wenschen over. In de eerste plaats is de toetreding van zonlicht zeer gebrekkig; in de tweede plaats voldoet de slaapgelegenheid niet aan rede lijke eischen, terwijl in de derde plaats de afstand van de keuken tot de woon- en eetkamer zoodanig is dat zonder meer van ongerieflijkheid kan worden gesproken. Reeds bij herhaling hebben wij met Regenten van het Old Burger Weeshuis onderhandeld over de mogelijkheid van verbetering. Eenstemmigheid kon toen niet worden bereikt. Dit stuitte o.m. af op het feit dat het O. B. W. eigenaar van de woning is, terwijl de gemeente hetzij voor een deel, hetzij geheel de verbouwingskosten zou moeten betalen. Na herhaalde overweging zijn wij van meening, dat de parkwachter niet de dupe mag worden van het feit, dat tusschen twee bestuurscolleges geen eenstemmig heid is te verkrijgen. Wij hebben daarom opnieuw aan deze aangelegenheid onze aandacht gewijd en den Directeur der gemeentewerken opgedragen na te gaan hoe met de minste kosten de beste oplossing zou zijn te verkrijgen. Bij schrijven van 30 Mei jl. heeft de Directeur ons een plan tot verbetering doen toekomen, dat bij de stukken is gevoegd. De kosten van uitvoering worden geraamd op f 1900.Komen de in dat plan aangegeven verbete ringen tot stand, dan zal inderdaad voor een zeer belang rijk deel aan gerechtvaardigde klachten zijn tegemoet gekomen. Wij meenen U in overweging te moeten geven tot uitvoering van bedoeld plan te besluiten. De huur, welke de parkwachter thans betaalt, bedraagt f 75.per jaar. Hij heeft zich op ons verzoek bereid ver klaard een huur van f 156.per jaar te betalen zoodra de bovenbedoelde verbeteringen zullen zijn aangebracht. In het advies der commissie voor openbare werken, dat bij de stukken is overgelegd, wordt de meening uitgespro ken, dat evenals voor de te verbouwen woning van den doodgraver (zie ons voorstel bijlage 90) ook voor de woning van den parkwachter, een huur van f 4.per week zou kunnen worden bedongen. Wij kunnen dit advies niet volgen. In de eerste plaats is met den parkwachter overeenstemming bereikt op de voet van een huur van f3.— per week en in de tweede en voornaamste plaats zal de parkwachterswoning, ook Mooie tanden met een schitterenden ivoorglans, wekken onwillekeurig een gevoel van sympathie op. Hei Is zoo gemakkelijk, mooie witte tanden ..te hebben, indien men ze dagelijks met de onovertrefbare, heerlijk-frisch smakende Ghlorodont-tandpasta poetst Overal ver krijgbaar. Tube 35 cent groote tube 60 cent. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11IJ6 en 12’A uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 22 Juni 1933: fietsplaatje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 22 Juni 1933: muts, P. de Leur, Joh. W. Frisostraat 59; dameshandschoen, T. Bloksma, Boschstraat 35; handschoen (wit), Jan Faber, KI. Palen 27; padvindersriem, Broodwinner, le Fritte- mahovenstr. 36; roode zakdoek, IJ. Kroes, Smidsbuurt 8; twee doozen handschoenen, J. P. Reen, Boschstraat 5. SNEEK, 21 Juni 1933. Aan de Gemeenteraad. Van de 10 middenstandswoningen aan de Schoolstraat en de Parallelweg zijn twee onverhuurd, terwijl binnenkort de huur van een derde woning afloopt. Ondanks de huur- verlaging, welke krachtens raadsbesluit van 3 April jl., no. 26, heeft plaats gehad, hebben zich voor deze woningen tot dusver geen ernstige gegadigden aangemeld. Een van de redenen hiervan moet worden gezocht in het feit, dat de bewuste woningen van enkele moderne gemakken zijn verstoken. Vooral het ontbreken van spoel- closets schijnt van gadingmaken te weerhouden. Wij stellen U voor ons in de gelegenheid te stellen de verhuringsmogelijkheid dezer woningen te vergrooten door ons te machtigen in elk der woningen een closet- installatie te doen aanbrengen als op bijgevoegde teeke ning is aangegeven en waarvan de kosten door den Direc- na verbouw, aanmerkelijk minder gerief bieden dan de woning van den doodgraver, indien deze volgens het bij ons voorstel (bijlage 90) overgelegde plan zal worden veranderd. Een moeilijkheid ligt nog in het feit dat, zooals boven vermeld, de woning toebehoort aan het Old Burger Wees huis, zoodat wij bij aanneming van ons voorstel deze figuur krijgen, dat de gemeente een verbouwing bekostigt aan een woning, die aan een ander toebehoort. Wij meenen echter dat dit feit niet als een overwegend bezwaar mag gelden. De huurovereenkomst met het O. B. W. betreffende het park loopt af 12 Mei 1949. De ge meente ontvangt tot dat tijdstip een hoogere huur, waarin een equivalent voor de aan te twenden kosten is gelegen. Wij vertrouwen bovendien dat in dé toekomst het treffen van een nieuwe regeling geen moeilijkheden zal onder vinden. Met het oog op het feit dat de gemeente na verbouwing een hoogere huur zal ontvangen en de financieele toestand van het O. B, W. op dit oogenblik niet .toelaat dat door deze stichting een bijdrage in de verbouwingskosten wordt gegeven, hebben wij gemeend geen verdere aandrang tot het verkrijgen van deze bijdrage te moeten uitoefenen. Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 21 Juni 1933, no. 1.777.83(1); 1. Burgemeester en Wethouders te machtigen tot ver bouwing van de woning van den parkwachter in het Wilhelminapark volgens het plan, overgelegd bij het voor stel van Burgemeester en Wethouders dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid; 2. onder voorbehoud der goedkeuring van de Gedepu teerde Staten, met wijziging van het raadsbesluit van 27 November 1922, no. 14, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten 7 December 1922, no. 23, te bepalen dat met in gang van een nader door Burgemeester en Wethouders vast te stellen tijdstip de huur van de onder 1 bedoelde woning zal bedragen f 156.— per jaar. Aldus enz. Vrij algemeen wordt, vooral bij minder goed weer, de behoefte gevoeld aan een behoorlijke wachtgelegenheid bij de algemeene begraafplaats. Wij hebben overwogen op welke wijze in deze behoefte ware te voorzien. Daarbij deed zich de omstandigheid voor, dat de woning van den doodgraver binnenkort zal moeten worden verbeterd. O.a. zal het dak, dat niet beschoten is, moeten worden hersteld, terwijl de zolder, welke thans onbegaanbaar is, vernieuwd moet worden. De indeeling van de woning is verder wei nig geriefelijk, zooals U uit de hierbij overgelegde teeke ning moge blijken. Bij het zoeken naar een oplossing voor deze aangelegenheid kon verder nog rekening worden gehouden met het vooruitzicht, dat de tegenwoordige functionaris waarschijnlijk op 1 Januari a.s. de gemeente dienst met pensioen gaat verlaten. De Directeur der gemeentewerken heeft een plan opge- Punt 1. Notulen van de vergadering van 12 Juni 1933. Punt II. Ingekomen stukken: a. Verslag van de Afd. Friesland van de -Vereeniging van Ned. gemeenten over 1932. (X 07.571.1). b. Verslag van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf over 1932. (1.824.112). c. Schrijven van A. Zadel te Leiden, houdende mede- deeling, dat hij de benoeming tot ontvanger der gemeente Sneek aanneemt (208). Punt III. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1932. (Bijlage 85; dossierno. X 07.352.11(18)). Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot af- en overschrijving op uitgaafposten der gemeente-be grooting voor 1932, waartoe bij de begrooting zelve machtiging is verleend. (Bijlage 86, dossierno. X 07.352. 11(18)). Punt V. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende onderzoek van de rekening der brandweer over 1932. (Bijlage 87, dossierno. VII 07.352. 18). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aanbrengen van closet-installaties in de 10 midden standswoningen aan de Schoolstraat en de Parallelweg. (Bijlage 88, dossierno. 1.778.533(2)). Punt Vil. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouwing van de parkwachterswoning in het Wilhel minapark en tot nadere vaststelling van de huur voor die woning. (Bijlage 89, dossierno. 1.777.83(1)). Punt VUL Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verbouw van de woning van den doodgraver, tot het nader vaststellen van de huur voor die woning en tot in richting van een wachtlokaal bij de algemeene begraaf plaats. (Bijlage 90, dossierno. 1.776.11(2)). Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verkoopen van de drie onbewoonbaar verklaarde wo ningen in de Knibbelsteeg nos. 7, 8 en 9 aan H. Henstra. (Bijlage 91, dossierno. X 07.351.12(8)). onder leiding van Ptail Hoefler, Deze expeditie dwars door Midden-Afrika, waarvan He film een onopgesmukt ver haal geeft, gaat van Lagos in West- Afrika tpit Mombasa aan de Oostkust, door het hart van Afrika dus, door de Congo, langs de bronnen van de Nijl enz. In het rijkste jachtgebied van de wereld; de Tanganyikavlakbe, zijn op namen gemaakt van het wild, de ge luidscamera heeft de beweging en het geluid van olifant en leeuw, rhinoceros en nijlpaard vastgelegd. Er is een ta fereel van een sprinkhanenplaag en een climax is wel de leeuwenjacht, Een voortreffelijke film. j Als hoofdnummer vooraf gaat 5,De Zwarte Schaduw’1; een Wild-West film, waarin Buck Jones de tachtiger wordt van een bende bandieten. Een sensa- tibneele en spannende film. De bioscoiop „Bjjl de Waag” heeft een verfilming van „Es war ein. mal ein Musikus’1, Als we zeggen dat die onbetaalbare komiek Szöke Szakall er de hoofdrol in heeft zegt dat eigen. Ijjk wel genoeg nietwaar? Het is, zooals te verwachten was, schrüft de toTel.’1 een luchtig geheel geworden en de melodie duikt telkens C. v. d. Meer J. Andringa J. W. de Jong O. de Vries Gebr. Velsink E. Mets C. Faber K. Hiemstra H. Ringnalda S. de Wolf Ch. Koster J. Olij Gebr. v. d. Zee A Ooms Gunning volgt later. KON HAAR HOOFD NIET MEER DRAAIEN. Gemarteld door spierpijnen. Een ons hulp is meer waard dan een ton medelijden. Dat was het ook voor deze vrouw. Iedereen beklaagde haar. Maar één gaf haar een raad, die hielp. Na deze goede raadgeving was zij niet langer het voorwerp van medelijden. Zij schrijft: Ik leed aan spierrheumatiek in den nek het was een marteling. Mijn hoofd kon ik niet meer om draaien. Iedereen had medelijden met mij. Toen was er iemand, die me raadde Kru- schen Salts te probeeren, wat ik deed. En in zes maanden was ik een andere vrouw. Als ik nu maar het minste vleugje van rheu- matiek voel, neem ik direct een dosis van Uw wonderlijke Kruschen Salts en het ver dwijnt. Na alles, wat ik ondervonden heb, zal ik nooit nalaten ook anderen Kruschen Salts aan te raden.” Mevr. S. Het zijn de opeengehoopte afvalstoffen in het lichaam, die de ondragelijke rheumati- sche pijnen doen ontstaan. Kruschen Salts nu spoort nieren en inge wanden aan tot gezonde, geregelde werking en het gevolg is dat de schadelijke afval stoffen op volkomen natuurlijke wijze uit het lichaam verwijderd worden. Wanneer U zich dus houdt aan de „Kleine dagelijksche do sis”, zult U inwendig schoon zijn en blijven, en in een gezond, frisch en „schoon” gehou den lichaam is geen plaats voor het ontstaan van rheumatiek. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. (Adv.) Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 19 balax uiterlgk van betrapte schooljon gen/ die er toch heuscb niets alan doen kani.a 1 Alsof Heae film als amusement nog niet genoeg was, krijgen we ook! een ander record lachsucces, n.l, Stan Lau rel en Qliwei: Hardy in de drje-acter „Piano transport’1. Een titel, die wat belooft I Rgksweg nr. 43. Dezer dagen zjjn de bJa. H. M. Mar tens, J. Joh. Tromp, H. W. Bos, ;Hi. G. Lampe en Sj. Zeyl als afgevaardigden van het comité uit de gemeentebesturen voor de actie tot aanleg van de primaire weg Afsluitdijk Bolsward Sneek Joure Heerenveen en van het daarvoor bestaande particuliere propa ganda comité, in een speciale audiën tie door den minister van waterstaat, Ir, Kalff ontvangen. In die audiëntie is opnieuw de urgentie van de aanleg van rijksweg no. 43 bepleit. Met het zelfde doel zijn deze hoeren ook door den directeur-generaal, Dr. Ir. Ringers ontvangen. De architecten Janssen en Schrakamp te Hengelo (O.) besteedden hedenmiddag alhier voor rekening van het R.-K. Armbe stuur onder Sneeker aannemers aan het bouwen van een bewaarschool aan de Boeierstraat. Ingeschreven als volgt: f 18.400.— - 18.200.— - 18.080.— - 16.584.— - 16.345.— - 15.584.— -15.569.— - 15.512.— - 15.395.— - 15.285.— - 15.190.— - 15.023.— - 14.990.— -14.387.— in allerhande variaties op. Szöke Szakall is een meester in He tragie-komedie, Vooral in deze film, in de scène ïhet zijn ganzen, waarmee hfli, zooals een rekensommetje aantoont, schatrijk kan worden, 1 Szakall neemt het leeuwenaandeel in deze film, babbelt en ruziet met iedereen, houtit riiti onverstopr- I NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) Dooi Tub, go ct. Bt| A path 6 DroqWro f

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1