Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Uit onze Raadzaal. Io. 87 Eerste Blad Ultoave RISK Co. Zaterdag 29 Juli 1933 49e Jaargang Dit Ho. bestaat uit 3 bladen. :iim; NIEUWSTIJDINGEN. Alle Advertentie» worden in belde bladen opgenomen* Begelprlje 9 cent. Abonnementen belangrijke korting B. en W. bieden de raad het volgende voorstel aan! SNEEK, 15 Juli 1933. SNEEK, 3 Juli 1933. No. 208. Aanbeveling van Curatoren van het gym nasium voor de benoeming van een leeraar in de oude talen aan het gymnasium voor de cursus 1933/1934. Aan de Gemeenteraad. Het College van curatoren bij het gymnasium te Sneek heeft de eer U mede te deelen met betrekking tot het op 1 September a.s. expireeren van de tijdelijke betrekking van deni heer H. Mendelson, leeraar in de Oude Talen, dat, nu door hem met goed gevolg een tentamen voor het doctoraal examen is afgelegd, hiermede voldaan is aan de hem bij zijn laatste herbenoeming van 25 Juli 1932, voor verdere benoeming zonder oproeping gestelde voor waarde en derhalve, gelet ook op het reeds ingewonnen desbetreffend advies van den Heer Inspecteur, hierbij overgelegd, zonder meer tot herbenoeming voor de cursus 19331934 kan worden geadviseerd. Het College van Curatoren voornoemd: D. H. POSTHUMUS, Voorzitter. T, K. DORAMA, Secretaris. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrljp, Tiras, Qcfinga, Gauw, Sijbrandaburen, Offlngawfer, Terzool, Abbega. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaa^tmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. No. 1.842.73(14) (13). Rapport van de Commissie voor rekeningen en begroetingen inzake onderzoek van de voorgestelde wijziging der begrooting van het Old Burger Weeshuis voor 1932, alsmede betreffende de verlies- en winstrekening over 1932 en de balans per 31 December 1932 van het Old Burger Weeshuis. No. II 07.352.62(4/5). Mededeeling van Burgemeester en Wet houders nopens de afschrijvingspercentages op bezittingen van het gas- en het water leidingbedrijf. op de bezittingen der gemeentebedrijven ten minste een maal in de vijf jaar worden herzien. Voor het gas- en het waterleidingbedrijf zijn de percentages ingaande 1 Januari 1929 vastgesteld, zoodat uiterlijk 1 Januari 1934 een herziening moet plaats vinden. De afschrijvingspercen tages op bezittingen van het electriciteitsbedrijf zijn het vorig jaar opnieuw vastgesteld. Bij besluit van heden, no. 6, hebben wij na ingewonnen advies van de commissie voor de gemeentebedrijven, voor het 5-jarig tijdvak ingaande 1 Januari 1934, tabellen van afschrijvingspercentages op de bezittingen van het gas en het waterleidingbedrijf vastgesteld, welke wij hierbij aan Ui overleggen. De percentages voor gebouwen, ma chines en toestellen, en gashouders, thans bedragende respectievelijk 2/z, 5 en 2 zijn verhoogd tot respectie velijk 3, 6 en 356 Wat het waterleidingbedrijf betreft is het afschrijvingspercentage voor de gebouwen, beboe rende tot het pompstation, verhoogd van 256 tot 3 Wij stellen U voor, deze mededeeling, welke U wordt gedaan op grond van art 29, 2e lid, der beheersverorde- ning, voor kennisgeving aan te nemen. - Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. No. X 07.351.12(8). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot nadere vaststelling van het raadsbesluit van 27 Juni 1933, no. 9, tot het verkoopen van de drie onbewoonbaar verklaarde wo ningen in de Knibbeisteeg nos. 7, 8 en 9 aan H. Henstra. No. X 07.351.11(60). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: 1. intrekking van het raadsbesluit van 8 Mei 1933, no. 18; 2. aankoop van het perceel kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 3280 van B. W. Okma, Erven P. U. Huistra en Joh. Nauta. No. X 07.351.32(33). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanvulling van het Reglement voor de bewoning van de huizen, behoorende aan de gemeente Sneek. SNEEK, 19 Juli 1933. Aan de Gemeenteraad. In Uw vergadering van 8 Mei jl. werd onder no. 18, besloten tot aankoop van B. W. Okma en P. U. Huistra, nadat een scheiding zou hebben plaats gehad, van de SNEEK, 19 Juli 1933. Aan de Gemeenteraad. Ingevolge art. 29 van de verordening op het beheer der gemeentebedrijven moeten de afschrijvingspercentages Aan de Gemeenteraad. De commissie voor rekeningen en begroetingen ontving om advies: a. De algemeene verlies- en winstrekening over het jaar 1932 van het Old Burger Weeshuis, ten bedrage van f 38.464.52 aan lasten en f 28.458.99 aan baten; sluitende alzoo met een tekort van f 10.005.53; b. De gewijzigde begrooting over dat jaar, ten bedrage van f76.318.25 aan lasten en f66.312.72 aan baten; c. De balans per 31 December 1932, sluitende met een bedrag van f 1.274.655.20. Zooals uit bovengenoemde cijfers van de verlies- en winstrekening en gewijzigde begrooting blijkt is er een tekort op die rekening van f 10.005.53, waarvoor, hoewel het niet door het college van Regenten wordt aangegeven, alleen dekking kan worden gevonden door het kapitaal bezit der stichting aan te spreken. De commissie, die gaarne erkent, dat de buitengewone tijdsomstandigheden zich voornamelijk demonstreerende in een geweldige daling der huren van de boerderijen en losse landen der stichting, de hoofdoorzaak van dit tekort is, meent er toch met de meeste nadruk op te moeten wijzen, dat alléén een zeer nauwkeurige raming van inkomsten en uitgaven, en dientengevolge aanpassing aan de in de toekomst te verwachten lagere inkomsten der stichting, voor een gevaarlijke positie kan behoeden. Het wil de commissie dan ook voorkomen, aat alléén dan met een tijdelijke voorziening in het tekort, door aanspreking van het kapitaalbezit kan worden genoegen genomen, indien bij het College van Regenten de ernstige wil voorzit het bedrag voor dit tekort benoodigd, weer zoo spoedig mogelijk uit de dienst der volgende jaren aan te vullen. De commissie verwijst verder naar haar rapport over de begrooting 1933 (zie bijlage 77 van 25 April jl.) en adviseert tot goedkeuring. Het lid der commissie, de heer Sijtema, heeft wegens zijn functie als voorzitter van het college van Regenten, niet aan de samenstelling van dit rapport meegewerkt Namens de Commissie: D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. P. TH. POTMA, Rapporteur. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de Stad f 2.50, naar buiten ïr, per post f 3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien hufe-aan-huis verspreids Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 23 Gestaagd, voor examen Boekhou den [Mer.curius-diplöma, mej. J. Lust, alhier, opgeleid door den heer SchaAf- sma te Sneek. BESLUIT: I. het raadsbesluit van 8 Mei 1933, no. 18, in te trek- ken; <1 lliiJAL.' II. onder voorbehoud van de goedkeuring van de Ge deputeerde Staten, aan te koopen van B. W. Okma, Erven P. U. Huistra en Joh. Nauta, het perceel kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 3280, groot 1.80.60 H.A., voor de som van f 14.000.en met inachtneming van de volgende voorwaarden: 1. de aanvaarding wordt geacht plaats te vinden ten aanzien van B. W. Okma en de erven P. U. Huistra pp 8 Mei 1933 en ten aanzien van J. Nauta op I Augustus 1933, zoodat van deze datums af tot de betaling der koop som, een rente wordt bijbetaald van 5 en de huur van bedoelde dagen af voor de gemeente komt; 2. bij verhuring als weiland zal met den heer Nauta, voomoemd, overleg worden gepleegd; terwijl daarbij zoo veel mogelijk rekening zal worden gehouden met diens wensch om in het huis Kapelstraat no, 10 rustig te wonen; 3. de gemeente zal het perceel niet verhuren aan een veekoopman, die in het verkochte weiland zgn, „markt- vee” doet weiden. Aldus, enz. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester. B. SIKKES, Secretaris. SNEEK, 5 Juli 1933. Aan de Gemeenteraad. Het reglement voor de bewoning van de aan de ge meente behoorende, met Rijkssteun ingevolge de Woning wet of met Rijkspremie gebouwde woningen, dat volgens art. 20 ook van toepassing kan worden verklaard op andere door de gemeente verhuurde woningen, hetwelk in de huurovereenkomst meestal geschiedt, bevat geen enkele bepaling, welke het bouwen van hokken of andere getim merten op de bij die woningen behoorende erven aan banden legt. In deze leemte dient alsnog te worden voor zien, omdat door sommige huurders van de vrijheid, welke op dit punt bestaat, een al te ruim gebruik wordt gemaakt. Onder overlegging van het op deze aangelegenheid be trekking hebbend rapport van den Directeur der Gemeen tewerken en onder mededeeling, dat de commissie voor de gemeentewoningen met dit advies instemt, stellen wij U voor te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 5 Juli 1933, no. X 07.351.32(33); BESLUIT: het „Reglement voor de bewoning van de huizen, behoo rende aan de gemeente Sneek, gebouwd met financieele steun van het Rijk, ingevolge de Woningwet en met Rijks premie, verleend overeenkomstig de regeling, opgenomen in de bekendmaking van den Minister van Arbeid van 28 December 1921, no. 864IZ, afd. V, zooals die regeling later is gewijzigd”, vastgesteld bij raadsbesluit van 10 December 1923, no. 10 en aangevuld bij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 14, opnieuw aan te vullen in dier voege, dat achter artikel 7 wordt ingevoegd een nieuw artikel 7a, luidende als volgt: Artikel 7a. 1. Behoudens het bepaalde in het 2e lid van dit artikel, Noordelijke helft van het perceel kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie A, no. 3280, voor de som van - f7000.—. In ons voorstel tot het nemen van dit besluit (bijlage no. 78), deelden wij U mede, dat de heer Nauta niet tot verkoop van de aan hem blijvende helft bereid was. Naderhand heeft deze evenwel verklaard ook zijn aandeel, de helft, in de eigendom van genoemd perceel te willen verkoopen voor de prijst die ook voor de andere helft is bedongen, ni. f7000.met inachtneming van eenige voorwaarden van ondergeschikt belang, die in de hierbij overgelegde verklaring van den heer Nauta vermeld zijn. Waar de scheiding van eigendom tusschen de eigenaren van het perceel Sectie A, no. 3280, nog niet heeft plaats gehad, kan het thans in zijn geheel worden overgedragen- Daarvoor is noodig een nieuw raadsbesluit, waarbij tege lijkertijd Uw besluit van 8 Mei 1933, no. 18, tot aankoop van de helft van genoemd perceel wordt Ingetrokken. Aangezien wij voor verdere motiveering naar ons voor stel, vervat in bijlage no. 78, meenen te kunnen verwijzen, stellen wij U voor tot aankoop in het belang van de volkshuisvesting en met het oog op de uitvoering van het uitbreidingsplan over te gaan en daartoe te nemen het volgende besluit! De Raad der gemeente Sneek; 1 Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 19 Juli 1933, no. X 07.351.11(60)j Leening Sneek. B. en Wu stellen dein raad voor bij de Alg. Friesche Levensverzekering Mij. te Leeuwarden een 4% £/o geldlee- ning te sluiten groot f 150,000 tegen pari koers. y j M. Hlagla. Op 82-j|arigen leeftijd is alhièr over leden de heer M. Haga. De overledene is van tal van instellingen hier ter. stede bestuurslid geweest. Zooi was hij van 1903 tot 1924 commissaris der Sneeker Onderlinge Brandwaarborg- vereen., meer dan 30 jaar achtereemr volgens bestuurslid, penningmeester en voorzitter der Ver. tot het bouwfen vAn tvoningen alhier, aan welke vereen, hjji zeer veel van z’n tijd en krachten gaf. Jarenlang was de heer Haga ook be stuurslid van de Nutsspaarbank alhier. Goedkoope trein uit HloHland. Woensdag hee(t de eerste goedkoo- pe trein uit Holland naar Friesland géloopen, welke een 120-tal reizigers voor Sneek aanvoerde. Deze zijn aan het station ontvangen door voorzitter en secr. van Vreemdelingenverkeer, die een 50-tal hunner naar de paviljoens boot geleidden. Op het Sneeker Meer gaf de Z.OuUi, een Zeilwedstrijd. Er wAs een enorme drukte aan het paviljoen, de dienst voer met 2 booten. Dte uitstag van de zeilwedstrijd is als volgt i t 7.10 M» klasse i 1. „Coirrie”, A. van Gooi, Hommerts (bestuurd door Cor rie van Gooi). Vrijbuiters: 1. „Windekind III”, J. Vrolijk, Sneek; 2. „Meeuw”, G. v. ld. Wierf, Sneek. l 16 M2, klasse: 1. „Marie’r, A. v. Dtjjlk, Hommert|s; 2. „Gretha”, P. Sijperda, Spieek; 3. „Loa Doeri”, A. M,. v. ‘d. Sluis, Langweer; 4. „Anali”, E. Kus- slendrager, Sneek; 5. ,?Frouk”, A. Fen- nema, Sneek; 6. „Adelaar”, A. Berg- sma, Groningen. B.M. klassle: 1. „Piiate’r, Chr. v. d. Zlee, Sneek; 2. „Griet”, S. Boonstra, Sijbrandaburen3. „Mickey Mouse”, J. MolenAar, Sneek. Larken1 „Lytse Griene”, HL Kamp man, Sneek; 2. „Boekanier'”, Beekhuis, Sijbr'andaburen. i Tjotters: 1. „Eva”, Jac, de Wilde, Sneek; 2. „Brasem”, P. v. d. Laan, Sneek. i i 1 I I Schouwen, 4.75 x 1.42 M.1. „Meer kol”, Gebr. Aüsma, Oppenhuizen; 2. „Wetterrot”, B. Grasso, Akkrum;' 3. „Fjouwer Broerren”, J. Zijistra, Uit- wellingier'ga. 12Jvoets Jollen: 1. „Notedop”, E. Schaap, Sneek; 2. „Swit”, A. Tier§ma, Uitwellingiefga. De Kanorwiedstrijd trok een overwel digende belangstelling. 1 Van deze wedstrijd was de uitslag!: Dlames, 6 deelneemsters: le prijs Qor- rie van G|ool pn Attie de Jong te Hom merts mlet „Eraan”; 2e prijls, A. J. v. d. Meulen en K. F. vl d. Meulen, met „Libel’’. j Heeren, 9 deelnemers: le prijs J. Ruite/ en W; Ruiter, Sneek, met ,^S|te- hyldiwi”; 2e prijls, J. Visser en T. Nooitr gedagt te IJEst. Na afloop van de zeilwedstrijd wer den de prijzen, bestaande uit door V.V.V. aangeboden medailles, door den secretaris va^ V.V.V., de heer Gt v. d. Pijlpekamp, uitgereikt. Ojok voor de Kano-wedstrijd beston den de prijken uit medaiKles. SNEEK, 2Q Juli 1933, Aan de Gemeenteraad, Gedeputeerde Staten hebben bezwaar tegen goedkeuring van het raadsbesluit van 27 Juni 1933, no. 9, tot het ver koopen van de drie onbewoonbaar verklaarde woningen in de Knibbeisteeg nos. 7, 8 en 9 aan H. Henstra. Naar de meening van het college houden de bijzondere voor waarden, in het genoemde raadsbesluit opgenomen ten aanzien van de perceelen nos. 8 en 9 in, dat de Raad, zoolang de bewoonsters leven, telkenmale tot verlenging van de ontruimingstermijn zal besluiten en in veröana daarmede geen verbeteringen zal eischen, die eenigszins belangrijke kosten voor den eigenaar zouden medebren gen. Naar het oordeel van de Gedeputeerde Staten wordt aldus bij privaatrechtelijke overeenkomst vastgelegd, dat van een aan de Raad verleende publiekrechtelijke bevoegd heid een bepaald gebruik zal worden gemaakt, waartegen temeer bezwaar bestaat, omdat Uw besluit om de ontrui mingstermijn te verlengen bovendien de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten behoeft. Door een kleine redactiewijziging in het bovenvermelde raadsbesluit aan te brengen kan aan het bezwaar van de Gedeputeerde Staten, dat in beginsel juist is, worden tegemoet gekomen. Wij stellen jU voor in die geest te han delen, door het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 20 Juli 1933, no. X 07.351.12(8)1 BESLUIT! onder intrekking van het besluit van 27 Juni 1933, no. 9 en behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, de onbewoonbaar verklaarde woningen Knibbeisteeg nos. 7, 8 en 9, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3905, (te verkoopen aan den heer H. Henstra, koopman te Sneek, voor de prijs van f700-onder voorwaarde dat de tegenwoordige bewoonsters van de perceelen Knib beisteeg nos. 8 en 9, indien de Raad althans tot zoolang tot verlenging van de ingevolge de Woningwet gestelde termijn van ontruiming mocht besluiten en dit besluit door de Gedeputeerde Staten wordt goedgekeurd, gedu rende hun leven kosteloos in deze huisjes mogen blijven wonen, terwijl de kooper gedurende die tijd niet bijzondere onderhoudskosten aan die huisjes zal behoeven te beste den, wordende de formuleering der eventueel overige voorwaarden overgelaten aan Burgemeester en Wethou ders. Aldus enz. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. NIEUWE SNEEKER C URANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1