der Gemeente Sneek Officieel Orgaan 49e Jaargang uitnavc No. 93 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 2 bladen. De Zeilwedstrijden der Koninklijke Zeilvereenislna Sneek Zaterdag 19 Aug. 1988 i Go. OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Begelprlja 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle AdvortentlBn worden In belde bladen opgenomen* Draverijen paardensportver. „Sneeft” te Sn< Gorredijk, 720 M. Boerderij bij Heerenveen afgebrand. HEERENVEEN, 18 Aug. Hedenmorgen V r ij d a g 8 te Hommerts, Jutrljp, Tims, OoCnga, Gauw, Sijbrandaburen, Offlngawler, Terzool, Abbega. Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, fiaagtmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. dus gewonnen '59 punten, Hol- Rouge. „Rien ne va voort rolde het I Pintslag van onderwijzend personeel op groote schaak B. en AV. van Den Haag stellen den Raad’ voor eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 September aan twee hoofden van scholen en 42 onderwijzers en onderwijzeressen, wegens opheffing van drie scholen en het niet vormen van eerste klassen aan èen aantal andere scholen. De uitslag van de draverij C luidde: le prijs f100, Ago Kan, van U. W. de Jong, Oranjewoud, 795 M, 2e pr. f 75, Snel van P. Kramer, Nijland, 715 ML 3e pr. f50, Xitty Scott van Mevr. Wed. Oosting, Wolvega, 700 M. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f 2.50, naar bulten fr. per post f 3.60. De SNEEKER COURANT ia een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien buls-aan-buis verspreidt Dinsdags te Woudeend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwelllngerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawder, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegeataan. Al moge dan de regen, welke gedurende den morgen van de eerste dag van de zeil wedstrijden onzer aloude Koninklijke Zeil vereniging Sneek aanhoudend viel, vele geregelde bezoekers hebben weerhouden de tocht naar het Sneeker Meer te aanvaarden, de echte zeilliefhebbers waren er, en mooie wedstrijden zijn de belooning geweest voor hun trouw. Want al viel er regen, er was een flinke bries uit het Zuidwesten, welke echter nog geen reef noodig maakte, al werden enkele kleine scheepjes het slacht offer; een schouw zeilde mast en tuig over boord, een lark, een jol en een schouw sloe gen om, doch de inzittenden waren spoedig aan waL Twee wedstrijden trokken natuurlijk spe ciaal de aandacht, beide in de Regenboog- klasse nL de teamwedstrijd HollandFries land des morgens en des middags de per soneele wedstrijd in deze klasse. In deze beide wedstrijden hebben een Hollander en een Fries zich onderscheiden, nl. H. Nathan met de Braassemenneer in de teamwedstrijd en Hendriks met de Hennie in de personeele wedstrijd. Bij beide ont moetingen is het tusschen dit tweetal om de eerste plaats, gegaan; in de teamwedstrijd bleef de Braassemenneer steeds op nummer 1, op de hielen gevolgd door de Hennie. Ook in de personeele wedstrijd leidde de Braassemenneer aanvankelijk, doch moest na een route deze plaats afstaan aan de Hennie. In de personeele wedstrijd werd dus winnaar de Hennie van Hendriks te Sneek in 2.36.13, 2e Braassemenneer, H. Nathan, Amsterdam in 2.36.50, 3e Windekind, D. Oppenhuizen, Sneek, in 2.38.9, 4e Holland 2, F. P. Bos, Alfen a. d. Rijn, 2.39.29, 5e Wa terrot, S. Kuipers, Sneek, 23935. De Van Houten beker komt dit jaar dus aan Hen driks, die in 1929 eveneens winnaar was. In de teamwedstrijd was de beslissing nog niet definitief; het voorloopige resul taat was dat de eerste dag de Hollanders wonnen met 32 punten tegen de Friezen 24. Van de Hollanders verwierven: Braassemer- meer (Nathan) als winnaar 11 punten, Leede III (van der Meij) 8 punten, Steur 11 (v. d. Steur) 7 punten, Holland II (Bos) 4 punten, Pieterke (De Vries Lentsch) 2 pun ten; de Friesche Regenbogen verwierven: Hennie (Hendriks) 9 punten, Waterrot (S. Kuipers) 6 punten, Windekind (Oppenhui zen) 5 punten, Waterzonnetje (Zwart) 3 en Dolfijn (Vrolijk) 1 punt. Toch was het niet zeker dat de beslissing in dezen zin zou vallen, daar er een protest was van de Dol fijn tegen de Steur, hetgeen, als het werd toegewezen, de Hollanders 7 punten zou kunnen kosten, zoodat de tweede dag nog groote mogelijkheden voor de Friezen zou kunnen bieden. Later is het protest in deze teamwedstrijd van de Dolfijn tegen de Steur inderdaad toegewezen (de Steur had de Dolfijn bij de L doende ruimte eerste dag wen Tijdens de teamwèdsuijd zeilden een groep voornamelijk Hollandsche regenbo gen een extra wedstrijd. De Swan, de Snip en de Meteor, alle van Haagsche eigenaars, streden hier om de eerste plaats. De Swan won, 2e was Meteor. Uitslag: le De Swan, Ten Hoeve, Den Haag, 1.47.4; 2e Meteor, H. Muller, Den Haag, 1.4747; 3e Snip, J. Swart, Den Haag, 1.48.4. ’s Middags zeilden alle regenbogen nog een open wedstrijd bij sterk aanwakkeren den wind, welke een aantal schepen, zooals wij reeds boven schreven, noodzaakte op te geven. Het was jammer dat Oppenhuizen uitviel, want hij en Kuipers met de Water rot hebben een felle strijd tegen Nathan gestreden om de eerste plaats, welke ten slotte toch door Nathan gewonnen werd met zeer gering verschil op Kuipers. le Braassemenneer, H. Nathan, Amster- hooibroei brand in de groote boerderij, be- wond door den heer J. de Glee te Rotster- gaast, eigen aan mevr, de wed. Hepkema te Heerenveen. Het vuur greep door de hevige wind zoo snel om zich heen, dat de bewo ners zich met moeite konden redden en in nachtgewaad moesten vluchten. De inboedel waaronder bijna 100 voer hooi, ging geheel verloren. Boerderij en in ventaris waren verzekerd. Tweede dag. Goed weer met zware wind uit het Zuid-Westen, welke in de na middag nog aanwakkerde, zoodat, toen alle regenbogen de personeele wedstrijd zeil den er ongelukjes aan de tuigage kwamen; van een Hollander scheurde het zeil dwars door, de Steur brak de gaffel en Winde kind kreeg ook averij en gaf op, ook Water zonnetje en Pieterke gingen uit de race. Maar ’s morgens hadden we het neusje van de zalm gehad, de prachtige tweede teamwedstrijd tusschen vijf Friesche en vijf Hollandsche regenbogen, waarin alle zeil- talent en zeiltaktiek aan de orde kwam; bijna tegelijk door de start gegaan kwam de Windekind bij de boei bij Gossepalen Mag tk U Iets leenen? Dezer dagen verscheen bij een winkelier in Rotterdam’s city een dame, een „deftige” dame, een héél deftige dame, vertelt de N. Rt Ct De winkelier voelde zich verheugd; een nieuwe klant en dan nog wel zulk een nieuwe klant krijgt men tegenwoordig er niet dagelijks bij. Zijn vreugde werd eenter al ras getemperd, toen de dame begon met een verontschuldiging te stamelen, omdat zij hem kwam lastig vallen. Als een bliksem licht flitste het door zijn brein: dat wordt een verzoek om artikelen beschikbaar te stellen voor een liefdadigheidsbazaar. Toch maar doen je kan nooit wetenIn het magazijn staan nog die haast onverkoop bare pakjes. Dan ben ik die strop met eere kwijt Maar de dame vroeg niet naar gratis-ar- tikelen; zij vroeg niet om een financiëele bijdrage; zij vroeg niet om een busje in den winkel te mogen laten ophangen; zij vroeg naar den kortsten weg naarWassenaar. De winkelier keek verbluft Een deftige dame, die van de Rotterdamsche binnen stad naar Wassenaar wilde loopen? De ander raadde blijkbaar zijn gedachten en vertelde, dat zij op haar doorreis was, dat zij hier ter stede haar taschje was kwijt geraakt, dat zij hier geen kennissen had en dat zij nu geen andere oplossing wist, dan maar naar huis te loopen. Weer vloog een gedachte als bliksemflits door het brein van den winkelier en hij haastte zich om te zeggen: Maar dat is toch heelemaal niet noodig. Mag ik u iets leenen? Hier is mijn kaartje, met mijn adres. En hij gaf haar een reclame-adreskaartje. De dame protesteerde. Zij kon toch niets van een haar onbekenden winkelier aan- DIENSTPLICHT. INLEVERING VAN RIJKSGOEDEREN. De BURGEMEESTER van SNEEK vestigt de aandacht van belanghebbenden op de aan het Stadhuis aangeplakte voor loopige openbare kennisgeving betreffende de inlevering der Rijksgoederen verstrekt aan de dienstplichtigen der landmacht van de lichting 1 18, in verband met de over- gSiig van genoemde dienstplichtigen naar (de aanvulüngsreserve. SNEEK, 18 Augustus 1933. over bakboord, evenals tal van andere me dedingers, de Braassemenneer lag over stuurboord en moest door de wind; Oppen- mizen nam nu met de Windekind fraai de leiding. Eigenaardig was het dat, hoewel alle Hollanders na de Sybesloot gepas seerd te zjjn de ballon heschen, terwijl de Friezen dit niet deden, de Hollanders toch geen voordeel konden behalen. De strijd scheen beslist toen op de Pieterke de fok onklaar raakte, waardoor dit Hollandsche schip ver achter raakte, terwijl Oppenhui zen nog een heroïsche strijd tusschen Windekim Braassemermeer en de Steur om de eerste plaats, De Braassemenneer trachtte in het laat ste stuk voor de finish de Windekind op te houden, terwijl de Steur zich vrij maakte voor de eindspurt Zoo naderde dit drietal schepen vlak bij elkaar de finish, welke de Windekind echter met enkele seconden ver schil eerst passeerde, tweede was de Steur, derde Braassemermeer. De volgorde der andere schepen blijkt uit het puntenaantal. Punten: Friesland 31 nL Windekind (Oppenhuizen) 11, Waterzonnetje (Zwart) 7, Hennie (Hendriks) 6, Dolfijn ^Vrolijk) 5, Waterrot (Kuipers). 2. Holland 25: n.L Steur II (v. d. Steur) 9, Braassemermeer (Nathan) 8, De Leede III (v. d. Meij) 3, Holland II (Bos) 4, Pieterke (Dg Vries Lentsch), 1* De teamwedstrijden zijl door de Friezen met totaa nemen. Zij had nog nooit iets bij hem ge tocht De winkelier glimlachte, dacht aan de toekomst en drong aan. Tenslotte zwichtte de dame, zij gaf naam en adres op en de winkelier verschafte haar een ruim reisgeld. De dame vertrok, na duizendmaal dank te hebben gezegd en te hebben beloofd nog denzelfden dag het geleende bedrag per postwissel terug te zenden. Den volgenden dag kwam er echter geen postwissel en den daarop volgenden dag ook niet Toen vertelde de winkelier des avonds dit gebeurtenisje aan een collega, die al spoe dig zijn relaas onderbrak en het hem op zijn beurt uit vertelde, met een volledige beschrij ving van de dame. Het was hem óók over komen, alleen woonde zij toen in Voorburg. De beide winkeliers schreven een voor zichtig gestelden brief naar de hun opge geven adressen. De brieven kwamen terug: onbestelbaar. Toen zijn de winkeliers naar de politie gegaan en daar hoorden zij, dat zij al de zooveelsten waren, die slachtoffer van de deftige dame waren geworden. Een verijdelde aanslag op de Straperlo-bank. Wij lezen in het Vad.j De argelooze portier had hem na een onverschillige monstering van zijn papieren doorgelaten. Hij kon niet vermoeden, dat de -ït zorgelijke trek om den mond van den speler P-i rsu*a van “e vries, een gevolg was van de moeilijke wiskundige problemen, waar hij zich het hoofd mee brak. Ook wist de man, aan wien een kwartje werd voorgelegd met de vriendelijke woor den: „Changez s’il vous plait 1” niet, dat dit kwartje was bestemd voor een tramkaartje naar Wassenaar. De jongeman woog zijn twee kansen af: of hij zou ’s nachts terug moeten loopen hoe lang wel? pf hij zou per taxi naar huis kunnen rijden. Het eenige kwartje, waarmee hij met ’n invitatiebiljet op zak naar Scheveningen was gegaan, zette hij in, met vaste hand, zonder eenige aarzeling. Hij was fatalist: dus” riep de croupier en jailefje. Noir werd weggeharkt. „Zoo, een kwartje verdiend, dat zullen we maar voor tram- reserve achterhouden”, was zijn gedachte. Met de tweede fiche probeerde hij zijn ge luk. Weer gewonnen! Nu ging hij grof spelen: ’n halven gulden op premier. Het balletje bleef op één staan: premier, dat was de taxi al. De zekerheid, waarmee de jeugdige spe ler inzette en won, hadden alle oogen op hem gevestigd. Een dame keek hem door haar lorgnon aan: „formidable, c’est in- croyabïe!” Het kwartje was al tot een rijksdaalder gegroeid, toen een hand op den schouder van den speler werd gelegd: „Hoe oud bent u?” De niets kwaad vermoedende antwoord de rustig: „Achttien!” Groote consternatie: zoo’n broekje hier! Hij moest er uit, daar hielp geen lieve moedertje aan. Maar hij reed weg in een taxi en de por tier schudde zijn hoofd over de grillige wis selvalligheden van het lot en zijn gebrek aan menschenkennis. men, een respectabel aantal, waarvan de start, welke een prachtig gezicht ople verde, uiteraard moeilijk te volgen was. Gretha, de prijswinnaar, lag in de eerste routes op de achtste plaats, de Tsjerk Hid- i, des had aanvankelijk de leiding, welke later e overgenomen werd door de Paljas; ook Loa Doeri kwam mooi naar voren, maar Gretha wist ten slotte ai haar voorgangers nog te slaan. Dit schip kreeg dan ook de Jurrjens jeker voor één jaar. le Gretha van P. Sij- perda, Sneek, in 2.14.55; 2e Loa Doeri, A. M. y. d. Sluis, Langweer, in 2.15.15; 3e Allegro, S. Bergsma, Sneek, 2.15.20; 4e Pal jas, Velsink en Harterink, Leeuwarden, 2.15.30; 5e Unrêst, A. Eoswoa, Sneek, 2.15.35. Sharpies. Een voor Sneek nieuwe klasse met 6 deelnemers, waarin De Noord en Kemphaantje de snelsten bleken, die el kaar weinig toegaven, le De Noord, A. Westerman, Hilversum, 2.6.45; 2e Kemp haantje, Pluijgers, Rotterdam, 2.7.0; 3e War dy, Lemstra, Amsterdam, 2.830. Bergumermeerklasge: 14 inge schrevenen. Meteoor ging het eerst door de start, gevolgd door de jutter, Swealtsje II en Kameleon. Meteoor behield aanvankelijk de eerste plaats, Kameleon kwam spoedig op de tweede en haalde al gauw ook Meteoor in, Swealtsje kwam op de derde, de Jutter op de 4e plaats. le Kameleon, Boonstra, Sybrandaburen, land had 52 punten. 2.17.13; 2e Meteoor, A. G. Molenaar, Grouw, 2.1724; 3e Swealtsje, J. R. de Jong, Sijbrandaburen, 2.17.43. Schouwen. Eenige incidenten deden zich in deze klasse voor, direct na het star ten verloor Ré de mast, terwijl gedurende de strijd de Anna omsloeg. Meerkol had aanvankelijk de leiding, maar moest na twee routen deze afstaan aan Zeillust, Foarut bleef steeds derde. le Zeillust, M. Tromp Visser, Warns, 2.2522; 2e Meerkol, F. F. Atsma, Oppen huizen, 22822; 3e Foarüt, U. G. de Jong, Oppenhuizen, 2.29.49, 4e Fjouwer Broerren, J. L. Zijlstra, Uitwellingerga, 2.29.52. Tjotters. Ook een klasse waarin de deelname gaandeweg vermindert, nu waren er zeven. Brasem startte fraai no. 1, Anna 2, Kabeljauw 3; Eva startte als zesde, maar was de twee eerste routes eerste, later moest zij haar plaats afstaan aan Kabel jauw, Brasem was na de eerste route nr. 3 en bleef dat voor het verdere deel van de wedstrijd. le Kabeljauw, D. Visser, Langweer, 23126; 2e Eva, J. de Wilde, Sneek, 2.32.5; 3e Brasem, P. van der Laan, Sneek, 2.34.20. Lar ken. 16 ingeschreven, 12 gestart De Trijntje sloeg tijdens de wedstrijd om. De strijd ging hier vooral tusschen Nünderke en Trewes, terwijl Böekanier steeds derde bleef. Nünderke won met 32 seconden ver schil van Trewes. le Nünderke, G. Sikma, Sneek, 1.45.0; 2e Trewes, S. van der Meer, Leeuwarden, 1.45.32 3e Boekanier, H. J. Beekhuis, Sy brandaburen, 1.45.50; 4e My Hobby, P. Gemser, Leeuwarden, 1.50.53. dam, 2.32.47 2e Waterrot, S. Kuipers, ongeveer 4 uur ontstond vermoedelijk door Sneek, 2.33.3e Holland IL F. P. Bos, Alfen a. d. Rijn, 2.37.12; 4e De Leede HI, W. v. d. Meij, Leiden, 2.37.43 5e Hennie van Hendriks, Sneek, 238.10. Deze uitslag kan echter wijziging onder gaan, daar Hennie een protest indiende tegen Waterrot. Daarom is ook de stuur- mansprijs voor een Friesche regenboog nog niet toegekend. De verdere uitslagen zijn: 45 M.’ k 1 a s s e. le Benati II, B. Feninga, Heemstede, 2.19.57; 2e Stoarmfügel, De Boer, Den Haag, 224.59. Overdekte Jachten tot 9.75 M. 1. Helena, K. H. Vrolijk, Sneek, 2.33.58. De Gretha raakte direct na de start onklaar. 7.10 M. klasse. 1. Corrie, A. v. Gooi, Hommerts, 2.24.0; 2. Carmen, H. C. Geveke, Leeuwarden, 22720; 3. Sperwer, W, Geve ke, Leeuwarden, 2.27.42. V r ij b u i t e r s. 1. Marodeur IV, L. v. d. Weij, Sneek, 2.23.54 2. Windekind III, J. Vrolijk, Sneek, 228.15. 16 M’. klasse. 1. Tjerk Hiddes, W. Hoekstra, Baard, 2.14.40; 2. Paljas, Velsink en Harterink, Leeuwarden, 2.14.45; 3. Gre tha, P. Sijperda, Sneek; 4. Unrêst, A. Post- ma, Sneek. Sharpies. 1. Kemphaantje, Pluygers, Rotterdam, 2.12.38; 2e. Noord, A. Wester man, Hilversum, 2.14.0. BJW. klasse. 1. Meteoor, A. G. Mole naar, Grouw, 2.24.25; 2e. Swealtsje 2, J. R. de Jong, Sijbrandaburen, 2.26.6; 3. Diana, H. A. Buisman, Leeuwarden, 226.43; 4. Ka meleon, S. Boomstra, Sijbrandaburen, 2.26.44. De Jutter was eerst aangekomen, doch verloor een tegen haar ingediend pro test. Schouwen. 1. Trio, H. v. d. Sluis, Ak- krum, 3.33.57 2. Ré, G. A. Atsma, Uitwel lingerga, 3.41.30; 3. Fjouwer Broerren, J. L. Zijlstra, Uitwellingerga, 3.51.0. Tjotters. 1. Kabeljauw, D. Visser, Langweer, 2.40.7; 2. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek, 2.4123. Larken. 1, Boekanier, H. J. Beekhuis, Sijbrandaburen, 1.53.15; 2. Nünderke, Gebr. Sikma, Sneek, 1.56.13; 3. Utflecht, S. G. Dijkstra, Sneek, 1.59.43; 4. My Hobby, P. Gemser, Leeuwarden, 2.633. 12-voets Jollen, 1. Vagebond, Van Hilvert, Den Haag, 1.5535; 2. Stormy Wea ther, Hoekstra, Leeuwarden, 1.59.15; 3. Elf, mej. C. de Visser, Bloemendaal, 2.4.7; 4. Hoants, K. G. Postma, Sneek, 2.11.8. altijd leidde; maar het werd nog zeiimedewerker san de N« Rt Ct sche strijd tusschen Windekind, schrijft o. a.: Alvorens van den HollandFriesiand- kamp af te stappen moeten wij nog iets zeggen over de samenstelling van de Hol landsche ploeg, waartegen de zeilers zelf, niet heelemaal ten onrechte, ernstige bezwa ren hadden. Tot dusver was het Holland sche team op den vooravond voor den eer sten wedstrijd in Sneek, in overleg met alle regenboogzeilers, die in Sneek zouden star ten, samengesteld door W. v. d. Meij als oudste. De samenstelling van de ploeg is dit jaar zonder overleg met de zeilers opge dragen aan het Centraal bureau voor de watersport en tegen deze inmenging rezen in de eerste plaats bezwaren. Daarenboven was men het niet met de samenstelling van de ploeg eens, voornamelijk niet met de keuze van den vijfden man. Zonder twijfel is G. de Vries Lentsch een uitstekend zeiler, maar met de Pieterke heeft hij dit seizoen niet zoo heel veel gepresteerd en er waren in Sneek regenboogzeilers, die op betere prestaties konden bogen. Waarmee wij al lerminst willen zeggen, dat Holland zou hebben gewonnen als in de plaats van Lentsch een ander had gezeild. 12 voets Jollen. Hier was de eer vooral voor de dames. Mej. Oudshoorn uit Warmond was met ’t Dobbertje gedurende de geheele race eerste. De Friezen haSden weinig in te brengen, het is hier o.a een kwestie van beter materiaal waarover de Hollanders beschikken. le Dobbertje, Mej. G. Oudsnoorn, War mond, 1.47.14; 2e Vagebond, van Hilvert, Den Haag, 1.4725, 3e Elf, mej. C. de Vis ser, Bloemendaal, 1.48.42; 4e Stormy Weather, G. K. Hoekstra, Leeuwarden, 1.50.55. gewezen (de Steur had de boei bij Gossepalen niet vol gelaten). De stand voor de d: Friesland 28, Holland 27 punten. De Friezen kregen resp.: Hennie 9, Waterrot 7, Windekind 6, Waterzonnetje 4, Dolfijn 2 punten. Hollanders: Braassemermeer 11, Leede III 8, Holland II 5, Pieterke 3, de Steur 0 punten. 4 5 M’. klasse. 4 deelnemers. Een klasse welke weinig strijd opleverde, al startte Benati II iets later dan Stoarmfügel, spoedig was de U 8 voor en won gemak- kelijk. le Benati II van B. Feninga, Heem stede in 220.17; 2e Violet van W. Blok, Den Haag, in 223.35. Overdektejachtentot 9.75 M. In deze klasse met 4 deelnemers was de strijd tusschen Gretha en Helena ook al niet span nend. le Gretha van K. F. Vrolijk, Sneek, in 2.23.15, 2e Helena van K. H. Vrolijk, Sneek, in 2.27.35. 7.10 M. klasse. Van Gooi, de winnaar in deze klas, startte als derde, maar lag bi; de eerste boei reeds voor, gevolgd door de Sperwer, Stormvogel en Li; tenslotte wis selden beide laatsten van plaats, le Corrie, Van Gooi, Hommerts, in 2.21.6, 2e Sperwer, W. Geveke, Leeuwarden, 2.22.25, 3e Li, dr. W. B. van der Meer, Leeuwarden, 2.24.33. De heer Van Gooi krijgt voor een jaar de Hibmabeker. V r ij buitere. Gestart 7. Windekind 3 startte best en bleef alle routes voor met Marodeur steeds op de hielen, le Windekind 3 van J. Vrolijk, Sneek, 2.21.6; 2e Marodeur van L. van der Weij, Sneek, 2.21.29; 3e Jet van A. IJkema, Koudum, in 2.23.59. 16 M’. klasse. Van de 44 ingeschreve nen waren er niet minder dan 40 opgeko- I” »’JI k NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1