No. 96 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRINK Co. Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Dit No. bestaat uit 2 bladen Rook geen sigaretten, die niet gegaran* deerd zijn* CHIEF WHIP is gedekt 100% door van een Eisch het beste! Ga vandaag nog over op Haar Dochter VIRGINIA Zuivere Virginia*Tabak vervaardigd is. garantie, dat zij 49e Jaargang Woensdag 30 Aug. 1933 OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON De beste Sigaret voor Uw gezondheid IV 0. 4 .7 1 De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad Alle AdvertentlBn worden In beide bladen opgenomen. Hegelprlja 9 cent. Abonnementen belangrijke korting iS Motorfiets tegen paal Het Postkantoor op 31 Augustus. gereden. HOOFDSTUK X. „Ik houd van je!” Ralph Ashworth hield, terwijl hij in het Verdachte pntploffing te Grpningen. Op 31 Augustus a.s. zal het postkantoor voor het publiek gesloten zijn te 14 uur. Voorts worden op dien dag niet behandeld quitantiezaken, en is het kantoor gesloten voor belastingbetaling, postwisselzaken met uitzondering van telegrafische postwissels, en den postchèque- en girodienst met uit zondering van spoedbehandeling van stor tingen en chèques, tevens voor distributie van pasmunt. Opgeheven wordt de derde postbestelling, en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd met uitzondering van de bestelling van nieuwsbladen. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. TJERK JACOB KUIPERS, JOHANNES PETRUS REEHOORN, TJALLING SIERSMA, studeerkamer liet Mary haar trots varen. ..Ach toe, laat ik ’t haar mogen geven!” cypersche poesjes, G. Bleijenga, Ged. Nel- tjeshaven 16; roode ceintuur, Postma, Leeu- warderdwarsstraat 11; beige dameshand- schoen, Klein, Ged. Neltj eshaven, Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 21 Gisternamididag is op den Fruitweg nabij de Wouwermanstraat te ’s Gra- venhage, de 23-jarige schootknecht van de Cohtröiewoningen L. W|. de J., wo nende aan den F ruitweg toen hij op een motorrijwiel proeven van snelwjden wilde afleggen, zoodanig tegen een paal van de verlichting gereden, dat hij op slag wend' gedood. Het slachtoffer wasi ge huwd. Zijn lijk is naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. was afgesnedien, is deze, de radïo-rnon- teur K», aangtehpulden. Het vermoeden bestlaat, dat K. de explosie op de een of andere manier zon hebben veroorzaakt. Bij het alhier gehouden examen op 26 Augustus j.l. uitgaande van de vereenigftng Van Leeraren in StenoaWa- fie en Dactylografie „Speed”, namens het Centraal Bureau vopr Steno-Speed, slaagden: Voor Stenografie: de heer Sj. Alke- ma te Bolsward. Voor Machineschrijivenmej. M. de Vries en de heer J. Langenfoerg bei den te Sneek en de heeren Sj. Alkemla en H. Feenstra beiden te Bolsiward. Allen waren leerlingen van het In- Motor-ongeluk. Zondagmorgen jl. zou de omstreeks 20- jarige J. Swierstra, die werkzaam is onder Tinega, zijn ouders te Poppingawier bezoe ken. Op zijn motorfiets had hij als duo- passagier de ruim 20-jarige mej. Tj. Mel- lema, die bij familie te Irnsum een bezoek zou afleggen. Op de Leeuwarderweg onder Deersum is Swierstra tengevolge van het breken van de ketting tegen een boom gebotst, met het noodlottig gevolg, dat hij met een schedel- fractuur in bewustelooze toestand werd op genomen en werd binnengedragen bij den heer J. v. d. Woude. Het meisje bleef onge deerd. De dochter van den heer van der Woude, vroeger wijkverpleegster bij het Groene Kruis, belde direct medische hulp op en spoedig verschenen de doctoren Smeding van Irnsum en Beekhuis van Sijbrandabu ren, die de toestand van den patiënt zeer ernstig noemden en vervoer naar een zie kenhuis ontriedden. Zonder bij kennis te zijn gekomen, is Swierstra Maandag over leden. De ongelukkige reed, naar men ons mededeelde, zeer kalm. In het perceel Roodeweg 31 te Gror hingen, een z.g. eengezinswiomng', be staande uit keuken en een kamer, heeft Zaterdagavond, terwijl de bewoners uit waren, een ontploffing in de keuken plaats gehad. In beide vertrekken werd een deel van het huisraad vernield of beschadigd. Het ergst was echter de voorkant van het huis er aan toe. De ruiten zijh geheel vernield en ook het raamwerk is versplinterd. Daar er vermoedelijk, aldus de Cwt., een gasontploffing is geweest en dien bewoner het glas wegens wanbetaling GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen H/2 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 2629 Aug. 1933: zakspie- geltje; bos sleutels; portefeuille; twee knip messen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2629 Aug. 1933: zwarte boodschaptasch, L. Kuipers, Jan van Nassaustraat 52; bril in étui, W. Zijlstra, Vesperstraat 21; beurs met inhoud, C. Punter, Singel 82; portemonnaie met in houd, Kampman, Koopmansgracht 7; scha kelarmband, C. Baarda, Grootzand 9; twee dienstplichtigen der lichting 1933 uit deze gemeente, met ingang van 1 October a.s. voor een jaar van Me dienstplicht zijn vrij gesteld wegens kostwinnerschap. Tegen elk dezer uitspraken kan ui terlijk de tiende dag na de dagteekening dezer bekendmaking, beroep worden ingesteld door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt of zijn wettige vertegenwoordiger; b. elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven perso nen of zijn wettige vertegenwoordiger. Het verzoekschrift waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen omkleed zijn en worden ingediend bij den Burgemeester. Door H. M. de Koningin wordt op het ver zoek beslist, gehoord de Raad van State, Afdeeling Geschillen van Bestuur. SNEEK, 29 Augustus 1933. meen, dat dit glas voor u bestemd is?” Eerst wist juffrouw Heath niet, wat hij bedoelde, maar ’t glas werd haar toegereikt en met een ouderwetsch buiginkje nam ze het dankbaar aan. Terwijl ze ’t leeg dronk, keek ze meer dan eens naar den man, dien ze voor een broer van Mary hield. In het heldere licht leek hij haar nog onbetrouw baarder dan op het eerste gezicht. „Ik denk, dat we elkaar nog wel eens zullen ontmoeten,” zei Mary, toen Ralph het leege glas terug gekregen had. „Zorg goed voor u zelf. U ziet er zoo moe uit.” „Ik heet Ellen Heath,” zei haar moeder. „En als ik u eens van dienst kan zijn, zal ik ’t heerlijk vinden. Ga alstublieft niet meer naar de deur in dat dunne japonnetje. Ze wierp nog een laatsten blik op het meisje, dat zoo ineens haar hart veroverd had en keerde zich toen met een weeë pijn om. Als ze maar geweten had dat Mary haar eigen kind wasl Ralph liet de bezoekster uit en terug gekomen bleef hij glimlachend voor Mary s „O Ralph!” riep het meisje dankbaar, „wat lief van je om juffrouw Heath dat glas port te brengen. Ik vind je een wonder. En en Ze kleurde, want opeens schoot de nieuwe jurk haar in de gedachte. „Geloof je in feeën, Ralph?” Hij begon te lachen. „Dat kan ik niet zeggen,” antwoordde hij. „En ik veronderstelj dat je ook niets af weet van ’t beeldige japonnetje, dat ik nu aan heb?” Hij lachte weer. „Ik geloof het niet,” gaf hij toe. Even raakte haar handje de zijne aan. „Je bent lief,” zei ze en met een bewonde renden blik keek ze hem aan. „Ik wist wek dat u zop ieto zou doen,” zei ze onverwacht, toen bijl zijn verhaal gedaan had. „Ik,” vroeg hij' verwonderd. „Wat zou. ik doen?” „Ik wist, dat u altijd even hulpvaar dig bent. Van het moment laf, dat u Timson gered hebt.” Hij lachte een bleetje verlegen en zijn hand nog zoo gevoelig dat de minste beweging hem geweldig veel pijn deed, maar hij had nog veel meer pijn willen ver duren om het geluk te hebben met het meisje te mogen dansen. Ze voelde zoo licht, toen hij haar in de armen hield, dat hij meende een woudnymph vast te hebben. „Vanavond,” vertelde ze, „kwam juf frouw Heath me mijn shawl terugbren gen. ’t Is een lief mensch, tvindt iu niet? Ik heb voortdurend haar gezicht vopr oogen.” „Ja, ’t is een goed zieltje,” stemde Vivian toe en fa het kort vertelde hij zijh eerste ontmoeting met juffrouw Heath op het station. „Ik wist wek dat Overreden en gedood. Gistermiddag ongeveer 3 uur is het 6- jarig zoontje van den heer Tj. Spitse, wa nende 2e Oosterkade alhier, bij het over steken van den Leeuwarderweg vlak voor de R.-K. begraafplaats door een passeerend motorrijwiel overreden. Het knaapje, dat een ernstige hoofdwonde kreeg, is, nadat dr. Klein de eerste hulp had verleend, in zeer ernstigen toestand naar het St. Antonius- ziekenhuis vervoerd, waar het spoedig is overleden. zoo moei” Zijn eenig antwoord bestond daarin, dat hij kalm ’t glas uit haar hand nam en den inhoud langzaam uitdronk. „En nu ga je terug,” zei hij, „en je zorgt dat die vrouw onmiddellijk mijn huis verlaat.” Zonder een enkel woord keerde Mary zich om en bij de deur bleef ze staan om even een prop weg te slikken. ,,’t Spijt me, dat ik u heb laten wachten,” begon ze zachtjes tegen de vrouw, die nog geduldig op het haardkleedje stond. „Weet u zeker, dat u ’t warm genoeg hebt? Wilt u voor vanavond mijn shawl nog niet hou den? Het is zoo vreeselijk koud. O!” Met een uitroep van verbazing brak ze plotseling af, want Ralph Ashworth was de kamer binnengekomen met een glas in de hand. Juffrouw Heath herkende in hem on middellijk de man, die haar den vorigen avond haast omver geloopen had. ,,’t Is in orde,” fluisterde hij tegen Mary, toen met een glimlach zich naar juffrouw de port in het glas. Toen: „Wat moet dat' Heath wendend, liet hij er op volgen: „Ik restaurant tegenover haar zat, zichzelf voor, dat Mary Nottingham werkelijk een alleraardigst kind was. Opwinding en geluk deden Jiaar gezichtje stralen en in de zaal, waar werkelijk bekoorlijke vrouwen genoeg waren, trok zij toch menig bewonderenden blik. Ralph vond, dat hij werkelijk een pracht keus gedaan had met het blauwe japon netje. „O,” zei ze ineens, „ziet u die menschen daar aan dat tafeltje? Die heer met die ver bonden hand is meneer Vivian.” Belangstellend keek Ralph naar den jon gen man, die hem aangewezen werd. „Is dat dus Vivian?” dacht hij. „Verstandig, aantrekkelijk, een gevaarlijk mededinger, ’t Geeft niets om Mary van hem af te houden, ze zou daardoor juist des te meer aan hem gaan denken. Ik geloof, dat ik de koe maar bij de horens zal vatten.” En hardop zei hij: „Hij heeft jou ook ge zien, Mary. Waarom wenk je hem niet om naar ons tafeltje te komen? Ik zou graag kennis met hem maken.” „Heusch?” In antwoord op haar verlegen hoofdknikje stond Vivian op, zei iets tegen zijn gezel schap en kwam toen naar Ralph’s tafeltje. Nog gelukkiger kijkend dan eerst, stelde Mary de beide heeren aan elkaar voor. „Ik had niet gedacht u vanavond hier te ontmoeten,” vervolgde ze tot Vivian. ,,’t Is ook werkelijk een ongewoon iets voor me,” vertelde de jongeman, die nog steeds meende, dat Ralph haar broer was. „De dochter van mijn chef viert vandaag haar zestienden verjaardag 1dat kleine ding met het pikzwarte haar en dit diner- tje is ter eere van het feest.” „Als je hand geen beletsel is, Vivian”, zei Ralph luchtig, „mag je gerust met Mary dansen.” Vivian kreeg een kleur. „Mag ik er een hebben?” vroeg hij. „In mijn gezelschap is een heer over, dus kunnen ze me best mis sen.” Om de eerlijke waarheid te zeggen was toen, omdat de muziek ophield, begon hij haar terug te brengen naar Jiet ta feltje, waar Ralph, zat. „Ik heb dezen dans heerlijlk gevon den,” zei hij en zijn stem beefde eeiniigs- z’ins. „Ik ook,” ze zuchtte even. „Ilk ben zoo gelukkig, fluisterde ze. In eens liet Vivjtan haar lots'. Hij was blang, dat als hij haar nog langer Vast hield, hij zich niet meer in zou kunnen houden en dat hij haar dan moest ver tellen, hoe’n kleine schart ze was. Al dien tijd had Ralph het tweemal aandachtig gadegeslagen met zijh we reldwijze oogen en tegen het oogenr blik dat de jongeman afscheid nam van het meisje, was hij' overtuigd, dat a:| in ’s hemels naam beteekenen?’ vroeg hij hoogst verwonderd. „Ik breng dit glas naar een vrouw in uw kamer,” antwoordde Mary, tegelijk bang en fier. „Een wat?” „Een werkvrouw de werkvrouw van meneer Vivian. Ik had haar van de week mijn shawl geleend en die kwam ze nu terug brengen.” „Maar waarom geef je haar een glas van mijn beste port?” „Ze is ziek geweest,” zei Mary ademloos door haar zenuwachtigheid. „Ze ze is niet sterk en ’t leek me, dat ze er behoefte aan had.” Ashworth deed een stap naar voren. „Je doet net of ’t huis van jou is,” snauwde hij. ..Geef hier dat glas.” „Dat beteekent niets, juffrouw. Ik ben aan ’t werk geweest bij meneer Vivian en ga nu een beetje rusten.” Juffrouw Heath vertelde er niet bij, dat ze den heelen dag op straat geloopen had, van den eenen meneer Barker naar den an- Illtl siaa. deren loopend, overal snauwen en groote Terwille van de vermoeide vrouw in de monden krijgend, en steeds meer de kou, de vermoeidheid en de ontgoocheling voelend. iUt, m. v naai iuv6ai Het was een vreeselijke dag voor haar ge- smeekte ze. „Alstublieft 1 Ze is zoo koud en weest en de donkere schaduwen onder haar oogen en de vermoeide klank van haar stem verrieden haar. „Hoe is het met de hand van meneer Vi vian?” vroeg Mary. „Ik heb hem niet gezien, juffrouw, hij was niet thuis.” „Ik geloof, dat hij even hard moet werken als u. U bent doodmoe. Wilt u hier even wachten?” Vol medelijden met de arme werkvrouw liep ze de kamer uit naar de eetkamer, waar ze een glas port vol schonk uit de kristallen karaf op het buffet. ,,’t Zou er leelijk voor me uitzien als iemand me hier vond,” dacht ze, „maar die arme stakkerd heeft het hard noodig, ze is ijskoud en ziet zoo bleek.” En terwijl ze met het boordevolle glas de gang inliep, ging de deur open en Ashworth kwam binnen, op den voet gevolgd door Ralph. Even staarde de man zijn pupil aan, Wier wangen even rood gekleurd werden als door LILIAN M. ANDERSON. 9. VRIJSTELLING WEGENS KOSTWINNERSCHAP. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter algemeene kennis, dat van heden af ter Secretarie, 2e Afd., gedurende tien dagen ter inzage zijn neergelegd de be schikkingen van den Minister van Defensie, waarbij a stituurt „Speed”, N". Noorderhorne 27, Sneek. Controle op de oplaag toegestaan. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang) CHIEF W «v i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1