Uitgave KIEZEBRIAK Co. So. 97 Eerste Blad Officieel Orgaan der Gemeente Sneek Rook geen sigaretten, die niet gegaran- CHIEF WHIP is gedekt deerd zijn» 100°/o garantie, dat zij door van een Zuivere Virginia-Tabak vervaardigd is» Eisch het beste»f Ga vandaag nog over op Uit onze Raadzaal. VIRGINIA ir ui Zaterdag 2 September 1933 49e Jaargang Dit No. bestaat uit 3 bladen. NIEUWSTIJDINGEN. De beste Sigaret voor Uw gezondheid I Alle Advertentlën worden In belde bladen opgenomen. Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Raadsvergadering met Deventerkoek. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. De Voorz.: Wil de gemeente iets koopen, dan dient dat op een bepaald oogenblik beslist: er is wel eens gekocht zonder dat de raad het wist, niet omdat wij de raad niet ver trouwden, maar het geheim Van velen wordt vaak gemeen goed, een enkel woord kan velen wakker maken. Hier hebben onder- handelingen plaats gehad, doch eerst zijn die afgebroken, maar toen een advertentie tot verkoop in de krant kwam zijn opnieuw onderhandelingen aangeknoopt en het D. B. heeft toegepakt en in zoo’n geval is er niet altijd gelegenheid om te overleggen met de commissie. Spr. gelooft niet dat het D. B. zijn competentie heeft overschreden. De heer Blok is de laatste tijd in de contramine geweest als het over aankoopjen jging], maar acht in dit geval B. en W. geluk te wenschen met deze aankoop. De heer S ij t e m a gelooft dat we niet anders dan te accep- teeren hebben. Het is al gekocht De Voorz.: Het hoeft niet; -dan zouden B. en W. het pand moeten houden en kunnen wij niet beloven dat de gemeente het op dezelfde voorwaarden later kan koopen. (Gelach?) Z. h. s. conform het voorstel van B. en W. besloten, met aanteekening in de notulen, dat de heer Breeuwsma geacht wordt zich te hebben onthouden. Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een vermindering op de op 1 Augus tus 1933 verschenen termijn van de huur over 1933 van vóór 1 januari 1932 verhuurde gemeentelanderijen. (Bij lage 105; dossierno. X 07.351.32(13)). Het voorstel van B. en |W. vindt men in een vorig nummer. Z. h. s. conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van hef raadsbesluit van 13 Februari 1933, no. 6 A, tot wijziging van de Vee- en Vleescllverordening. (Bijlage 106; dossierno. IX 07.35). Het voorstel van B. en W. vindt men in een vorig nummer. De heer B o e ij e n g a: Hebben B. en W. het advies van de gezondheidscommissie nog besproken, dat 26 Augustus geda teerd is. De, Voorz.: Er is met de commissie en Gedep. Staten gecorrespondeerd over deze zaak. Z. jh. s. wordt alsnu conform het voorstel van B. en W. besloten. Hierna sluiting. van Gary Cooper en Hielen liefdespaar jn dieze film, i|s vlam ontroerende zuiverheid. terrein vertrokken pm helt zand weg tie zuigen. Men fluistert zelfs-, idat de nieu we toren van Beckers niet meer npoidig zal zijn, en dat het goud opgehaalldi zal zijn vpordat Beckers gereed is met zijn nieuwen toren. De duiker Istemaal is gistermorgen mee uitgevaren om ter plaatse een on derzoek in te stellen. Deze Duitsche duiker kan langer dan zijln collegia Sper ling pnder water vertoeven, men zegt van pngevleer een uur. Op het oogenblik dat wij dit schr ijven is het nog niet be kend, pf! het onderzoek eenig njieuws heeft opgeleverd. Nu het mooie weer blijft voortduren, is het piet onwaarschijnlijk, dat met het zandzuigen onverwacht resultaat wordt verkregen. Het verwijderen -Van den roestklomp is njiet afhankelijk yan een beschuttenden toren; bij kalme zee zlal men in staat zijln, den geweldigen roest-mummie door te snijden en Ite verwijderen. Dlan zal de tijd Van het eigenlijke glouid1 rapen aanbreken en nie mand weet of1 dat lang verbeide oogen blik nog dijt jlaar al dan niet zal komen. De staf Van Beckers zit vrijwel met de handen in het haar. Wat zal men aanvangen? De zandzuigers doen, ge heel onafhankelijk van Beckers, die Van deze dingen geen verstand heeft, hun wroetend werk. Middelerwijl flaneert Beckers in de straten en vult zijn uren met conferenties op het kantoor van Doeksen en besprekingen met zijn hel pers in het hotel. Zal hij blijven Zal hij vertrekken? Het zijn harde dagen voor den kranigen uitvinder, dfile vlan de zee nul op het request heeft ge kregen en olp den koop toie nog braaf geld' moiet dokken. uit eigen middelen betaald. De andere conoessiionarjilsSen Doeksen en Dros dra gen in deze strop niets t>ijL Doch de laatste namen het vervoer naar het Lu- tine-terreiln vppr hun rekening en heb ben Beckers steeds de schepen gele verd, die hij' noodfe had. Het werkloon van de zeelieden, monteurs eJd. komt weer op de persoonlijke rekening .van den heer Beckers. Doch hoe het ook moge zijn, de heer Beckers is Vast Van plan, met het Werk door te gaan. Hij zelf wil een nfleuwen toren gaan bouwen, doch of de andere concessionarissen daarop zullen ingaan, schijnt voorshands nog niet zeker. De firmanten Doeksen en Dros wil len, afgezien Van den toren Van Bec kers, die op het oogenblik trouwens' ge heel uitgeschlakeld ils, dadelijk doorgaan met het zandzuigen. Gistermorgen vroeg zijn de schelpenzuigers naar het Lutilne- Inspecteur 1. o. inspectie Heerenveen. De heer J. M. Houwen te Heerenveen heeft met 1 Oct. a.s. wegens gezondheids redenen eervol ontslag gevraagd als inspec teur van het lager onderwijs in de inspectie Heerenveen. De heer Houwen werd in 1917 benoemd tot schoolopziener in het arrondissement Heerenveen. Wie draagt de kosten van de Lutine? Naar men aan een medewerker van het N. v. h. N. mededeelt, wordt ^voor al de heer Beckers door deze 'ramp in zijln eigen kapitaal gevoielig getroffen. De bouw Van den toren heeft hij geheel Ter gelegenheid van de viering van het 700-jarig bestaan van Lochem heeft de bur gemeester van Deventer aan de gemeente Lochem een reusachtige Deventefkoek van 10 pond aangeboden. In de gisteren gehouden vergadering van den raad werd deze koek aangesneden en met koffie aan de raadsleden rondgediend. In de hiipsicpöp „Bij de Wilaag’’’ zullen we kennis maken met de Fratel- linf’s, die beroemde Fransche clowns, die thans in Den Haag optreden en die we hier pp het wfitte doek tie zien krij gen in: „De galavoorstelling der Fra- tellini’s”- een zeer spannende circus Va riété film. Voor de muziek verlleenen de Comedian Ilannunhts pua. medewer king. Als extra gaat vooraf een soldaten klucht: „De hopge C en een bopge Zee”. Charley Chase is hjier de held van een zeer humoristische film. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933, ’s avonds 7’4 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heter L. Rasterhoff, loco-secretaris. Aanwezig 13 leden. Afwezig de heer A. Smeding (m. k.); 1 vacature (W. Boon stra). De heer Hoekstra stelt voor op 9 September a.s. bij ’t regeeringsjubileum van H. M. de Koningin namens de raad een telegrafische gelukwensch aan H. M. te richten met betui ging van aanhankelijkheid en trouw. De heer Sij terna: Ik sta hier neutraal tegenover, ben voor noch tegen. Z. h. s. wordt het voorstel van den heer Hoekstra alsnu aangenomen. Punt I. Beëediging van het nieuwbenoemde raadslid den heer K. Breeuwsma. (X 07.51). Nadat deSecretarisde resolutie van Gedep. Staten heeft voorgelezen, leidt deze op verzoek van den Voorzitter den heer Breeuwsma binnen, die in handen van den Voorzitter de voor geschreven eeden aflegt. De Voorz. wenscht den beëedigde alsnu geluk met zijne benoeming. Hij is reeds vroeger een aantal jaren lid van den raad onzer naburige gemeente Wymbritseradeel geweest, uw nieuwe functie is U dus niet in alle opzichten vreemd, maar U zult wel ondervinden dat in een stedelijke gemeente meer en meerder ingewikkelde vraagstukken ter tafel komen dan in een landelijke. U gaat een raadszetel innemen van iemand, die met jonge kracht, lust en ijver zijn taak volbracht. Ik hoop, dat U in het raadslidmaatschap een aangename werk kring moogt vinden en dat als U eenmaal ons verlaat U met genoegen op Uw werk hier zult mogen terugzien. Spr. hoopt dat de heer Breeuwsma met lust zijn taak zal vervullen en verzoekt hem de voor hem bestemde zetel in te nemen. Punt II. Notulen van de vergadering van 1 Augustus 1933. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt III. ingekomen stukken: a. Verslag van de gemeentelijke Arbeidsbeurs over 1932. (1.839.6). Botsing tusschen motorfiets i en vrachtauto. Op Idien weg Vferlji/nlgsbeekOver- lopn is Woensdagmiddag bij een zijweg een motorfiets tegen een vrachtauto ge reden. De heer Verboeten uit Vierlingsbeek, commissionair Van beroep, kwam met zijfi motorfiets Van den zijweg op den straat weg toen Van links een vrachtauto na derde. De eehtgenoote Van den heer V. WAs op de duo gezeten. Een botsing tussichen (biefiide 'voertujiigen kon niet meer woeden voorkomen. Het motorrijwiel jbptstie tegen den vrachtauto en werd totaal vernield. Me vrouw Verboeten werd bijl de aanrijding op slag gedoold. De bestuurder werd ernstig gewond opgenomen en naar een in Ide nabijheid gelegen woning ver voerd Waar de eerste geneeskundige hulp werd' verleend. De heer V. had ernstige verwonldftnigen in het gelaat op- geloopen. Een der ibeenen was pp ver- schillende plaatsen gebroken. De vrachtauto werd weinig bescha digd. De chauffeur van dezen autoi, d|iie tqebehooirde aan een firma iïi koloniale Waren te Vierlingsbeek, bleef onge deerd. Een onderzoek naar de schuld vraag werd ingesteld. tema, Colignystraat 11; boodschaptasch, Hoekstra, Wilhelminapark. Kerknieuws. In de Woensdagavond gehouden ver gadering van het kiescollege der Ned. Herv. Kerk is besloten tot het doen Van toezegging van beroep aan ds. H- van der Loos te Lage Zwaluwe. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau de heer D. Steenhuizen, ontvanger der directe belastingen en accijn zen aimer. De medaille verbonden aan de Oranje Nassau orde, in zilver met de zwaarden is verleend aan onze oud-stadgenoot de heer A G. Kappenburg, adj.-onderofficier-in- structeur van het regiment wielrijders ie Den Bosch. De Augustusmaand van 1933 onder- scheidde zich evenals die van 1932 door geringe regenval en een klein aantal regen dagen. Ook Juli 1933 bleef belangrijk be neden het gemiddelde, zoodat van een paar mooie zomermaanden gesproken kan wor den. Openbare Leeszaal en Bibliotheek Sneek. In de afgeloopen maand werden uitge leend 2158 banden en werd de inrichting bezocht door 2344 personen. Hedenmorgen vonden visschers nabij de derde wandelweg in de Leeuwarder trek vaart alhier het lijk van den ruim 60-jarigen H. de Vries, verpleegde uit het gesticht voor Ouden van Dagen. De man heeft gisteren avond het huis verlaten. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 19 GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11!6 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 2931 Aug. 1933: gasslang; twee kippenmanden; bumper; heerenrijwiel; band van kinderwagen; kinderhandtaschje; padvindersriem; witte geit. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2931 Aug. 1933: bril in étui, Gem.-Reiniging, Lem merweg; nieuwe rijwielrem, G. Scholten, schip Kanaalstraat; dameshorloge, T. Hui- B1OSCOOPNIEUW5. De A’mjiclltiiai-b'liioisico'ioip opent het nieuwe sejizoien met een groorte film: „Farewell to Arms’1, „Een afscheid voor immer,” met Gary Copper,, Hielen Hayes en' Adolphe Menjou. Een film dSe zeer geprezen wordt door die groote pers. De Tel. schrijft: Menjou wordt die hoofdfiguur door zijh prachtig- spel als die Italiaansche dokter, die hijï speelt met een wonderlijk mengsel yam bra- vpur en melancholie. Het .Volk: Deze filin is van den eer sten Jot den laatsiten meter gaaf, zijl is meer dan een film: een kunstwerk yan die hoogste orde. De Nw. RotterdammerVerinnigend spel' der diep-mensicheilijke figuren, een grandioos en diep indrukwekkend einde. Hét J Hlayes, Dit verslag wordt opgenomen in het gemeenteverslag. b. Verslag van het Old Burger Weeshuis over 1932. (1.842.73). Dit verslag wordt voor kennisgeving aangenomen. c. Begrooting van de Handelscursus van de vereeni- ging „Middenstand” voor 1934. (1.851.35.07-2). Deze begrooting wordt voor kennisgeving aangenomen. d. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente ontvanger op 21 Juli 1933. (X 07.352.651). Dit proces-verbaal wordt voor kennisgeving aangenomen. e. Alsvoren op 15 Augustus 1933. (X 07.352.651). Alsvoren. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aanbieding van de gemeenterekening over 1932. (Bijlage 102; dossierno. X 07.352.18(5)). Ge Secties ter onderzoek dezer rekening worden als volgt getrokken: le Sectie: de h.h. Breeuwsma, Van der Veen, Dokkum, Hoge- veen, Boeijenga, Potma, Oppenhuizen. 2e Sectie: de h.h. Smeding, Sijtem’a, De Groot, Hoekstra, Blok en Siemensma. De eerstbenoemde van elke Sectie roept de Sectie bijeen. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming in eigendom, onderhoud en beheer van het gedeelte van de Bolswarderweg, gelegen tusschen de Hemdijk en de grens der gemeente. (Bijlage 103; dossier no. 1.811.111(3)). Het voorstel van B. en W. vindt men in ons vorig nummer. Z. h. s. conform besloten. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop ten behoeve van het gemeentelijk gasbedrijf van de erven Wed. S. K. Breeuwsma van de woning met erf Geeuwkade no. 57. (Bijlage 104; dossierno. X 07.351.11 (62)). Het voorstel van B. en W. vindt men in een vorig nummer. De heer S ij t e m a is niet tegen dit voorstel en gelooft wel dat het terrein van de gasfabriek door deze aankoop wel kan verbeterd, doch meent dat dit voorstel wel even de commissie voor de bedrijven had dienen te passeeren. De heer Zuiderbaan: De heer Sijtema heeft eigenlijk gelijk dat dit voorstel belangrijk genoeg daarvoor is, doch het was een zaak die in een dag beslist was, er was groote haast. l CHIEF WHIP NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (76e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1