Vanaf Dinsdag 5 September - rfjden onze O.T. A.X. - VERKADE WOLLEN DEKEN A.VERWERS Eerste Blad 49e Jaargang tost Fa. Jobs. TROMP, Sneek COMPLETE STOFFEERING NO. 98 ZIE ETALAGE dralsma-van-valkeuburc/s e A nLLVÏRTRAATI Bcie?l Urgaao der UitffaveKIEZEBRINK Co. Woensdag 6 September 1933. Indringers dood gevonden In de fouragepakhuizen van den heer Jellesma te St Nicolaasga wemelde het van ratten, dieden eigenaar groote schade toebrachten. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend. „Ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd” schrijft genoemde heer ons daarna, „en had het geluk met één doosje 120 ratten te dooden.” Zulke successen zijn niet zeld zaam. eiken dag doodt Rodent duizenden ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen ver nielt koop dan nog heden een doosje Rodent, cent cent cent cent Voor een persoon per K.M. Voor twee personen per K.M. Voor drie personen per K.M. Voor vier personen per K.M. SNEEK Telefoon Ma 190. RECLAME KOLOM. SPECIALE NIEUWSTIJDINGEN. G. v. Weezel Standplaats te SNEEK: Beleefd aanbevelend, 5 3 2 2 Voorkomen in de stad 10 cent. Doorbrengen van passagiers naar ALLE PLAATSEN K.M.-tarief OFF. FORD DEALER PARKSTRAAT - SNEEK .Garage OZINGA, Parkstraat, Telef. 2211 Hotel POELMAN, Telef. 2011 Standplaats te BOLSWARD: Café „HET PARK”, Telef. 123 N. Positlal Teike gemeente in Zuid-Holland, welke tolt deze bezuinigingsmaatregel oivergaat. Een nijlpaardje geboren 'in Artis. Artis heeft van zijn Hippopotamus paar „Mtoto” en „Bibi” het vijfde jong geboren zien worden. Weer een blijde gebeurtenis voor ons Koninklijk Zoölo- enketle stukken vleesch, beenderen en flarden Van kleèdingstukken konden woitien teruggevonden. Van berging der lijken kan geen sprake zijn. ambt te aanvaarden ofschoon hij! wist dat ook zijn beide voorgangers dooi den kogel Van fanatieke Biengaleezen getroffen en gedood waren. Birch, die slechts 38 jaar oud geworden is, be stuurde zijn district pas J.Va jaar. Brutlale ^verval in Chicago'. Bandieten hebben Zondag zoo- iets als een record gevestigd toen zij in een hands up 100 vrouwen en 90 man nen- hebben uitgeschud. Deze bandieten zijn ongeveer 2850 dollar in geld en ju- weeien ter waarde van tusschen 5 en 10.000 dollar in handen gevallen, al thans volgens, de verklaringen van de gasten van Crystal Lodge waar de over val plaats had. Toen de bandieten het huis binnenkwamen losten zij verschei dene schoten in het plafond terwijl ze de 190 gasten dwongen plat te gaan .liggen met het gezicht op den grond. Biscuits Ontbijtkoeken Beschuit Theelichtjes Nachtlichtjes Korstjes Paneermeel Kleine ronde Beschuitjes Lange Beschuitjes Kleine blikjes Biscuits Voor wederverkoopers tegen fabrieksprijzen bij 6. Hallo; Hilversum, marsch Pauze. 7. Wien bleibt Wien, marsch B. BRENNINKMEIJER ZONEN SNEEK - Grootzand 50-56- Tel. 2133 AL J. Kessels: Strauss L. Gann© ZAANDAM VenrM)n« DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS AANBIEDING. Speciaal Inperlcht voor BEDDENMAGAZIJN EN REPARATIE-INRICHTING SNEEK ÖDBericht 1870 - Met noud bekroond 1922 gisch Genootschap, dat op ’t gebied van nijlpaardenfokken alle dierentuinen tier wereld heeft overtroffen, al laat dan ook het nijlpaardengebouw in Artis, hoe geschikt overigens als dierenverblijf, in aesthetisch opzicht en als gelegenheid voor het publiek om de dieren te be zien nog zoo- veel te wenschen over. De gelukkige moeder „Bibi”, nu 16 jaar oud, is zelf ook in Artis geboren pis één der 15 jongen van grootmoeder „Btetisy”, thans 37 jaar in Artis en weduwe Van wijlen den Nijl-vopst „Cy rus”. Voordien leefden in Artis nog het beroemde paar „Herman” en „Betsy”, in 1860 voor de kapitale som van f12.960 dppr het genootschap aange kocht en dat in den loop der jaren 14 jongen ter wereld bracht, waarvan er toenmaals maar drie in leven bleven, die vopr groote bedragen verkocht kon den worden. Hét pasgeboren jong maakt het .uit stekend en waar dé moeder niet bijzon der schuw is, zal bij wijze van proef veel vroeger dan ooit te voren, de kraamka mer voor het publiek toegankelijk wor den gesteld, zoodat men, als alles goed gaat, a.s. Zondag een piep-jong nijl- paardje bij de zorgzame moeder zal kun nen bewonderen, niet grooter dan een flinke big en alleraardigst in zijn be wegingen. Men krijgt dan dus in Artis thans niet minder dan zes nijlpaarden, te we ten grootmoeder, ouders en drie kinde ren te zien, want de voorlaatste jongen Van „Betsy” en. „Bibi” zijh nog altijd niet verkocht en lijdelijk in een der perken van het olifantenhuis ondier ge bracht. Lugubere'vondst vaneen reddingscolonne. De reddingscollonne, welke is uitge trokken, om de vermiste toeristen uit Stuttgart, dr. Rail en Hans Wilan, op te sporen, heeft, naar uit Zermatt ge meld wordt, een lugubere ontdekking gedaan. De beide biergbeklimmlers blijr ken van een hoogte van 1500 meter haar beneden te zijn gestort, waarbij zijl zoo vreeselijk zijd vermorzeld, dat slechts Dé vermoorde magistraat Birch stop te met zijn auto' aan den ingang van een voetbalveld, toen hij werd getrof fen door de gelijktijdig afgevuurde kor gels van 3 jeugdige Bengaalsche ter roristen, De voorste werd onmiddellijk door een politie-agent neergeschoten, de tweede werd zwaar gewond en de derde is gevangen genomen. De heer Birch was Op slag dood. De wedstrijd werd natuurlijk afgelast. Weer een moord in B ritsch-1 ndië. De heer B. Birch, districts-inspeoteup en hoofd der belastingen in het district Midnapure in Bengalen is door een jeugdig Bengalees doodgeschoten toen hij4 zijn woning verliet. De moordenaar trachtte zelfmoord te plegen op hetzelf de oogenblik dat hij' reeds door een politieagent neergeschoten werd. Hij was onmiddellijk dood. De vermoorde stond b'ekend als een voortreffelijk amb tenaar, die niet geschroomd had het wat er aan de hand was en hijl vetrzofchlt den passagier bijlstand te willen verlee- nen. De ander antwoordde, dat hij. er niet mee te maken wildé hebben. Ver ontwaardigd merkte de man van het civiele personeel toen op, dat hij toch met een dokter te doen had, waarop de ander in den lach schoot en hem dui delijk maakte, dat hij weliswaar dr. voor zijh naarn had staan, maar dat1 hij geen geneesheer was,. Deze passagier was dbctor in de letteren. De stewardess, mejuffrouw Cadow, is toen als vroedvrouw* opgetreden en om 4 uur 33 werd1 de baby, een rozerood, lieftallig kind van het vrouwelijk ge slacht, geboren. De kapitein nam de engte en de breedte nauwkeurig op (Van de positie van het schip, wel tie verstaan) en schreef de blijde gebeur tenis, conform de voorschriften, in het scheepsjournaal in. Daarna telegrafeer de hij naar Hoek van Holland, om dr. Knip te waarschuwen. Toen de Batavier II den Waterweg binnenliep, heeft dr. Knip het schip ge praaid! en hij fis aan boord gegaan, pm een onderzoek in te stellen. Gedurende dien tijd heeft het schip gestopt gele gen. Na een half uur heeft dr. Knip de Batavier II weer verlaten. Alles was prima in orde, zooi verklaarde hij. Het schip zétte daarna de reis, naar Rotter- Geen hoog vlieger. Op Koninginnedag hebben een paar agenten* van politie geconstateerd, dat een vliegtuig zich op geringere hoogte dan 250 Meter boven Den Haag be vond. Het kenteeken van helt vliegtuig is bekend en procesverbaal ingevolge artikel 41 der algemeen© politieveror dening van ’s Gravenhage zal worden opgemaakt. Een blijde gebeurtenis op zee. Het zal Donderdagochtend tegen half vijf zijn geweest, vertelt de N. R. Cit,., dat kapitein Swart, de gezagvoerder van de Batavier II, welk schip op reis was van Gravesend naar Rotterdam, werd gewaarschuwd, dat geheel opver wacht de ooievaar zijn bezoek aan boort Van het schip had* aangekondigd en wel in een hut, waarin een echtpaar uit Bloemendaal reisde. Nu komt het uiteraard niet zooi heel vaak voor, dat een blijde gebeurtenis op zee geschiedt en zeker niet aan boord van een schip, dat reizen maakt, welke slechts eenige uren duren. In de ge schiedenis van de Bataviérlijn de ree- derij is thans in het eerste jaar van haar tweede eeuw is het althans de eerste maal geweest, dat een gezagvoer der als ambtenaar van den Burge* lijken Stand, afdeeling geboorten, had op te treden. Terstond liet de kapitein op de pas- sagierslijlst nazien, of er ook een dokter aan boord was. Iemand van het civiele personeel ontdekte op die lijslt eennaam, wlaarvoor dr. stond vermeld en hij haastte zich den dokter te wekken. Deze passagier bleek stomverbaasd te zijn, dat men hem uit den slaap kwam hallen en hij jnotesteertie heftig. De man van het civiele personeel vertelde hem toetn^ Een lautoi met 8 menschen Qverreden. De sneltrein Parijs1Marseille, die een vaart van 90 K.M. had, heeft bij Quinoey op een overweg een aut©1 met 8 personen overreden, welke bestuurder het sitopiteeken met gezien had. De wa gen werd eenige honderden meters mee gesleurd. Alle acht inzittenden werden gedood. Re Itialiaansche vlieger de Pinedou 1 Reuter meldde Zaterdag uit New York j Italië zal heden één van zijh be roemde vliegers betreuren. De markies Francesco de Pinedo is hedenmorgen verongelukt, toen hij opsteeg om van New York naar Bagdad te vliegen, teneinde het record van Codois en Rossi te verbeteren. Hjj had daartoe lange en minutieuze voorbereidingen getroffen. Nadat hij ongeveer 700 meter over het vliegveld getaxied had, scheen het dat de Penido zijh toestel, dat zwaar geladen was niet meer meester was. Hij reed tegen een verhooging aan den kant van het terrein op; niettemin wist de vlieger zijn toestel in evenwicht te houden en hij reed haar de vlieglooidsen terug. Plotseling is hij in de buurt Van de loods tegen een hek gebotst en da delijk daarop stond het toestel in brand. De toiesdhoiuwers konden de hulpkreten van den ongelukkigen vlieger hooren, maar door de groote hitte en den iopk Waren zij niet in staat, iets uit te richten. Toen men tenslotte het vliegtuig kon naderen, vonden de beambten van het vliegveld* het onherkenbaar verbirande lijk naast het vliegtuig liggen. De Pi- nedoi scheen dus nog een poging ge daan te hebben om uit ziju toestel te komen. i Een jgmigelingenmarkt. Te Tulsla in’ den Am. staat Oklahoma heeft de politie een geheime zuigelin- genmarkt ontdekt, waar kinderen ver handeld werden. De vrouwelijke commissaris voor de kinderbescherming verklaart te hebben ontdekt, dat onlangs vier kinderen zijn verhandeld tegen prijzen van 50 tot 75 dollar. Er zullen thans wettelijke maatrege len getroffen worden om aan dezen „handel” een einde te maken en de schuldige te straffen. Joh. Schrammel 8. Musikalische Wettrennen Plaul Lincke 9. Dorpsmuziek, arr. G. v. Handeveld 10. Populaire potpourri 11. Treuer Fest, marsch Een goiede jlacht. De Friesche hardrijder Th. Klomp maker, te Oudehaske tevens een goed jtiger schoot in een rietveld te Tijinje in een paar uur tijds 80 watersnippen. Met het eerste schot vielen er reeds 24. •LEEUWARDEN- Telefoonaansluitingen over Augustus 1933. Opgaaf van nieuwe en vervallen aanslui tingen op het telefoonnet te Sneek over de maand Augustus 1933. N ieuw: No. 2476. Engelsma, B., Tandarts, Sta tionsstraat 50. No. 2866. Veen, Joh. v. d., 2e Ooster- kade 1. 1 No. 2496. Tjalsma, P., Bakker, Offinga- wier. No. 2666. Klaibeda, H., Nauwe Noorder- horne 30a. Vervallen: No. 2404. The Texas Company, Groot zand 1. No. 2184. Brug, Dr. J. v. d., Verlengde Westersingel. Volksconcert op DonUerdhg 7 September, te geven door de arbeiders muziekvetreenigimg „Steun in den Strijd”, dir. G. van. Har- develd. Programma, 1. Colonel Bogey, marsch K.J. Alford 2. Walram, ouverture 3. Kunstler Leben, wals 4. La Czarine, mazurka 5. Heinzelmannchens Wachtparade K. Nplack De Kilometerprijs bedraagt PER PERSOON dam voort, waar bij aankomst reelds een ziekenauto stond te wachten, die moeder en kind' naar een ziekenhuis, te dezer stéde hebbén vervoerd. Toen de blijde gebeurtenis plaats had waren moeder en kind varende; thans zijn beiden wèlvarend Afschaffing der gemeente-politie. De raad der gemeente Nieuwveen heeft besloten de gemeentepolitie te vervangen door rijkspolitie, waardoor niet alleen ongeveer f 1000 per jaar wöitit bezuinigd, maar tevens een be tere politiedienst wordt verkregen. Dit besluit is gegrond op een nieuw artikel in de Gemeentewet. Voorzoo ver ons bekend, is Nieuwveen de eerste T Ozinga's Goedkoop Taxi bedrijf B44 O.T.A.X SNEEK-BOLSWARO v.v F. OZINGA HIEUWE SKEEKER GDURAHT doos 50 et, dubbele doos 90 ct Importeurs: Fa. a Melndersma - Den Haag. M

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1