I, Haar Dochter Uitgave H8ZEBRINK Co. No. 101 Eerste Blad 1 Dit No. bestaat uit 4 bladen -- --- t Zaterdag 16 Septendw 193® FEUILLETON NIEUWSTIJDINGEN. I Ongeveer een raadszaal. HOOFDSTUK XIV. Een brommerig, nog half slapend r N atio nals bakkers wedstrijden. wood on Parade”. Verwacht wordt„Als ik «en millticen En toch,, angstig en diepbé- vo-elde ze nog, dat ze hem lief Op initiatief van de firma K. Wl Braaksma te Huizum wenden Woens dag in hotel „De Klanderij” te Leeu warden nationale vakwedstrijden gehou- waaraan deelgenomen werd door vaklie den uit geheel Nederland; 225 inzen dingen kwamen binnen, waarvoor 90 gebruikte I-blelings, in verband met zijln suikerziekte, bijzondere spijizen geheel alleen en zijln vrouw en zoon deelden Arsène Lupin is verreweg de beste detective-film uit onze langjarige erva- ring; een der zeer, zeer zeldzame films in dit genre waarin geheime luiken, re volverschoten en dolkmessen geen rol spelen, maar waarin met nog veel meer dankbaar effect dan de schepper van den ongrijpbaren Arsène Lupin (Mau rice Leblanc) het op het papier wist te doen, de regisseur (Jack Conway) de tegenstanders, Arsène, den gentleman- cambrioleur, en Guerchard, den hard- nekkigen detective, als schaakstukken over het bond, pardon, over het witte doek beweegt mat remise als eind resultaat. 1 John Barrymore speelt den zelfbe- wusten, hautainen, glimmen Arsène Lu pin zonder de minste opdringerigheid, hijl vermijdt die uitersten waartoe de rol zich leent en rédt zichzelf uit de moeii- lijkste situaties met een paar welgcko- zen, welberekende woorden, of een non chalant gebaar. Hij is een schurk om mee te dwepen Zijn broer Lionel speelt Guerchard, de detective in denzielfden quasi-onver- schilligen stijl, al barst hijl soms lios wanneer hij, de koppige speurhond, voor de zopveélste maal door den looaen vos om den tuin is geleid. Een trucje, dat met groote dankbaar heid wordt aangewend, is de geheele film door het vermijden van misdaad- demonstraties, men ziet Lupin nooit zijn inbraken en zwendelarijieu bedrij ven, men weet alleen dat hij het doet De liefde speelt ook nog een rol in deze film, als Lupin kennis maakt met Sonia (uitnemend vertolkt door Karen Morley). We hebben in deze bioscoop ook weer een Stan Laurel en Oliver Hardy film „Als de kat van honk is”. Dat wordt dus weer lachen. Verder als bijlzoridere attractie het défilé voor HL Mi. de Koningin, met H'. M, voor het eerst voor de film spre kende. dienstmeisje dééd open en begon een praatje, terwijl' de pas in dienst geko men fvrouw het keukenfornuis begon aan te maken. „Je blijft hier?’5 vroeg ze. „Ik blédoel ook slapen?’5 De werkster vertelde, dat dit wel het plan was. „Nou dan denk ik, dat je wél voor alles alleen zult sltaan,” zei het meisje met mdéiite een geeuw inhoudend, „want ik ga vandaag weg. Ik kan ’t humeur van juffrouw Miriam niet langer verdra gen, en dat van den- ouden man even min. En wat de jonge meneer betreft En ze trok een leelïjk gezicht. Op haar knieën vopr het fornuis hield’ juf frouw Heath van angst haar adem in. „Hijl is imtnersi pas getrouwd vroeg zé. „Ja, maar ik zou voor geen geld in de plaats zijn van zijn yro|UW. Heb je hem opit gezien Hijl is heel knapi, maar zijln humeur is nog erger dan dat van zijn vader. Maar ’t meisje, waar hij mee getrouwd is, juffrouw Mary, fe een schat. Ik zou alles vopr haar willen doen. Jie hebt meer hout noodig, want er is haast geen wind.” Maar juffrouw Heath had er slag van om met kachels om te gaan en binnen tien minuten laaide het vuur hoog op en kookte het water al vppr de thee. Toen wees ’t meisje, dat van nature heel goedhartig was, haar, waar ’t een en an der bewaard wetid en liet haar alleen om de eetkamer te doen. Juffipuiw Heath ging ademloos maar heel voorzichtig aan het werk. Zé hield zichzelf voortdurend voor opgen, dat ze K i nu onder hetzelfde dak was als haar dochter en elke beweging, die ze bo ven hoorde, bracht een prop in haat keel.. Maar toen Mary de kamer bin nenkwam., was de werksfer net pp haar knieën bezlig de kachel pp te wrijven en ze had het zpo druk, dat ze niets hoorde en niets zag. Even bleef Mary staan pm te kijken naar het keurige, eenvoudig gekleede vrpuwtje, naar het gebogen grijze hoofd en de knokige hand, misvormd dppr het véle ruwe werk. Tpen zléi ze vrién delijk goeden morgen. Ellen Heath stond' op. „Mprgen mevrouw,” antwoordde Ze, haar hand klemde haar borstel stevig vast. Ik ik hoop, dat ik niet te laat met de kamer klaar ben?” „Oh nee, ik ben vroeg. W|e ontbijten pas pver twintig minuten.” Juffrouw Heath keek Mary aan en kreeg een schok. Hoewel haar kleeren koop van. den geheelto goederen vppr- raad. Door langjarige ervaring in het win kelbedrijf heeft laatstgenoemde zijn spo ren verdiend. Onder zijh deskundige leiding is een heurcollectie tot stand gekomen, welke tot bezichtigen, maar vooral tot koopen nopdigt. Het ligt in de bedoeling dat de heer Kuntz ook ver der als adviseur bijl den inkoop zal fun- geeren, hetwelk zéker de collectie ten goede zal komen. door LILIAN M. ANDERSON. 14. „Dat is de man met wien u getrouwd is,” begon Lilla, en toen brak haar ja- louzie baan en ze vertelde het jonge meisje, hoe Ralph en zij zoo goed als verloofd’ Waren, toen hij naar Mexico ging, hoe ze verscheidene aanzoeken terwille van hem had af geslagen, hpie hij direct na zijn terugkomst haar was: ko men opzoeken en ze plannen hadden gemaakt voor hun toekomst, terwijl dat toich dezélflde week moest gebeurd zijh, dat hijl Mary tien huwelijk had gevraagd- Mary luisterde zonder iets1 terug te kunnen zeggen en nadat Lilla haar gram geludht had, stond ze op en ging naar haar eigen tafeltje jerug. Mary bleef waar ze was, heel kalm en ernstig, met een afwezigen blik fa de oogen en het leek, alsof ze haar man odder de dansers niet eens opmerkte. Tp.en de muziek zweeg,' kwam hij’ naast haar zitten. „Lilla weg?” vroeg hijl brutaal. Mary knikte. „Je deed' zélf pok beter met miaar naar huis te gaan,” vervolgde hijl en zijn stem1 beefde van ingebonden woéde. „Ik heb er genoeg van om je met een doOdbiddersgezicht te zien zitten. Wat De beide Barrymores, John en Lionel, hebben we in de hipscoop „Bij kie Waag” in een uitstekende detective film: „Arsène Lupin”, de een is er de gentleman-inbreker, de andere de gesle pen detective. Een film met een pracht ontknoopfag, waarvan het Handefeblad te Homïxierts, die op een nacht getracht leeft onder Roordahuizum met zijn auto een vddwachter, die den bestuurder een stopteekien gaf., pmdiat hijl slechts één brandende lamp had, te overrijden Er heeft Zich, naar de correspondent van het N. v. h. -N. meldt, ten huize van den thans gedetineerden fotograaf I. J. Ibelings te Muiderberg, die op 5 September j.L in de Raadszaal te Mud den een 4-tal personen neerschoot, een zonderling ’geval voorgedaan, dat de aandacht van de Justitie ernstig bezig houdt. Nadat Ibelings in het Huis van Be waring te Amsterdam was opgesloten, .beeft zijh echtgenoote een stukje ge proefd van gerookte paling, welke haar man op den Dinsdag van den moord aanslag uit Amsterdam had meege bracht. Zoodra mevr. I. van die paling proefde, viel het haar op, dat er een bijzonder onaangename smaak aanwas, ■vaaram zijl, het stukje, dat Zij in haar mond had, o.nm|iddellijik uitspuwde. Haar Zoon heeft toen van die paling niet gegeten. Mien gaf een stuk aan 4en hond, met het gevolg, dat het dier iwaar ziek wend en een paar dagen daarna is gestorven. Wïj vernamen nog, dat, toen mevr. I. haar echtgenoot voor de perste maal in het Huis van Bewaring opzocht, zij tot hare groote verwondering van hem hoorde, dat hij verwonderd was, haan gezond' en wel vóór zich te zien, aan gezien hijl meendie, dat zij! zwaar ziek lag. Ook is het opgevallen, dat Ibe- ’.ings toen hij de paling mee naar huis macht, zijh huisgenooten heeft aange- d-en voor bakkerspatroons en -gezellen, spoord, er van te nuttigen. In den regel Dien Volgenden morgen om1 zeiven uur al belde juffrouw Heath aan de keu kendeur van de familie Ashworth. AAN HET EIND VAN HAAR KRACHTEN. De echtgenoote van Ibeüngs heeft den rijksveld wachter te Muiderberg met het bovenvermelde in kennis ge-, siteld, waarna een gedeelte van de Pa ling in een verzegelde flesch ter be schikking is gesteld van den Officier van Justitie te Amsterdam, die een scheikundig onderzoek zou laten plaats hebben. Bovendien zou de familie I. aen ideel van de paling door den Keu- M. /ingsdienst ite Amsterdam laten onlddr- zoeken. Het cadaver van den hond is een onderzoek getransporteerd' naar Utrecht. prijzen, médailles, bekers, lauwertakken, daarin zeiden mee. benevens f250 aan geldprijzen beschik baar waren gesteld. De jury werd gevormd door de hee- ren J. Dam te Sneek, H. Kuipers ite Terband en H. Dijkstra te Oüdega (WL) De inzendingen voor patroons en ge zellen waren verdeeld in 5 klassen. Bekroond werden o.a. i Patroonsafdeeling. Klasse A, waterbusbiopd5e prijls, zil veren lauwerkrans plus diploma, L_ Bosma te Wolsumi; 6e pr. verg, zilveren medaille plus diploma, Dl de Koe te voor Woudsend. t- LEEUWARDER RECHTBANK. Zitting van Woensdag 13 Sept. Vuurgevecht met veld wachters te Akkrurm Bij een publieke verkooping te Ak- krum boden P. P. 30 jaar, veehouder ite Akkrum en J. S. Hylkema beiden op een stuk land. P. P. meende dat Hyl kema den prijs had opgejaagd en toen Hylkema naar huis was gegaan, zo'éht P. hem op en verzocht hem de huur over te némen. P. was aan hét bjewuste stuk blijrien zitten en bood hem aan het van hem over te nemlen tegen verlaag den prijls. Toen hiervan niets kon ko men, ging P. weer naar huis, doch’ ver trok later weer met een revolver naar het huis van Hylkema. Weer ging hij onderhandelen en toen men niét tot een resultaat kwam richtte hij! het wa pen op H., zonder dat het echter tot schieten kwam. P. ging weer naar het café Pasma. Hier kwamen de gemeenteveldwachters D. Visser en P. Bergsma, die echter P„ niet aangrepen, doch wachtten dat hij naar huis zou gaan. Men wachtte hem op -en de chef-veldwachter A. Kuiper en de rij’ksveldwachter P. Tietpstka voeg den zich bij hen. Omstreeks 10 uur ’s avonds kwam men P. op den Stationsweg tegen. Hij’ weigeide zich te laten fo-uillleeren, en na een woordenwisseling gooide hij bei de veldwachters een fiets tusschen de beenen, trok zijh revolver dn zich plaat send tegen garagedeuren loste hij twee schoten. De veldwachters begonnen zich te weren efi spoedig zakte hij zwaar gewond ineen. Thans is hij in zooverre hersteld, dat hij terecht kan staan. De eisich is 4 jaar. Een woeste autorijder. Het O.M. bij de rechtbank te Leeu warden heeft een jaar gevangenissiWaf gevraagd' tegen den 23-jarigén R. HL --- had’”, met Gary Cooper. Klasse Bi, krentenbusbrood2e plijls, f10 plus diploma, D. Velds te Sneek; 3e prijs, f5 plus diploma, J- Steenbeek te Balk. Klasse Cake: 3e prijls, f7.50 plus di ploma, G. Twijlnstra te Oudemiridum. Beschuit II3e prijls, diploma plus zilveren medaille, G. Twijnstra te Oude- miidumL Gezel lenafdeéling. Waterbrood: 4e prijls, verz. bronzen medaille plus diploma, H. de Jong te Oudemirdum. Cake: 2e prijls, verz. medaille plus diploma, H. de Jong te Oudemirdum; eervolle vermelding Schots te Oudemilr- dum. Ter opluistering: 4e prijs, S. Breims te Wijckel, een verguld zilveren- me daille plus diploma. I Plet drama ïn Mjuidren’s Zakennieuws. Het Heerenmo d ehuis HL Klaipeda. Aar de Nauwe Noorderhorne SO A, het pand vroeger bewoond door den heer v. d. Brug, is hedenmiddag' een. zaak geopenld, welke een groote aan winst b-eteekent voor déze sittnaat als winkelcentrum. We bedoelen Het H|ee- renmodehuis HL Klaibeda, dat met z’n breede front en grooitie letlalagléramen nu een overheerschende plaats in de N- Noorderhorne inneemt. Zoowel van buiten als van binnen maakt d-eze zaak' eeh keurige en moi- derne indruk, het interieur is gesplitst fa een zaak voor heerenmode artikelen en zijn vrouwen toch vervelend! Hie® heb j-e geld om een taxi te betalen, jk blijf nog!” Voor het oog Van hét publiek hielp hij haar met haar avondmantel, geléid;- de haar naar de deur, wachtte zonder iets Ite zeggen, tot een taxi stilhield. Toen ze eindélijk alleen was, veilig in ’t beschuttende donker van dé auto, sloot Mary de oogen -en viel achter over. Eerst kon zie niet anders doién dan de gedachte te laten inwerken, wat er met haar leven gebeurd Was. De man van wien ze hield en met wien ze ge trouwd Was, was wreed, vals-ch en ver- radelijk. Ze was nu veel banger voor hem dan ze ooit voor James Ashworth geweest Was. En met pijnlijke verwon dering vroeg ze zich af, Waarom Ralph met haar getrouwd was. Ze was er nog erger aan toe dan een mensch, die moe derziel alleen staat in de wereld, ze had haar leven toevertrouwd aan een ver rader, dro-efd had. gaat jou niets aan. Je b-ent zeker aan ’t babbelen met haar geweest en hebt haar zoodoende van haar werk afge houden. J|e kunt nu nadat je ’t haar lastig gemaakt hebt, haar wel -even hel pen met tafeldekken, dan kan zij on- middeliij-k naar de keuken voor de spie geleieren met'ham.” JVordt vervolgd. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen llü en 12!^ uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 13 en 14 Sept, 1933: twee ijzeren balken; twee manden; regenjas; schrijft: beursje met inhoud. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 13 en 14 Sept. 1933: vulpen, R. van der Zee, Schoppershof- straat 22, Leeuwarden; fietsplaatje, K. Dijk stra, Ijlst; bus verf, G. Harkema, 2e Zomer- rakbuurt 60. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Snee ker Zweminrichting was heden 16 Heropening Badhuis. Onder leiding van een nieuwe exploitant, de heer J. Piersma, zal Donderdag a.s. het badhuis worden heropend. De inrichting is in de tijd van haar sluiting geheel gemoder niseerd, terwijl de abonnementsprijzen zoo laag mogelijk gesteld zijn. Men zie de inleg in dit nummer. in de Maandagavond gehouden huis houdelijke vergadering der afdeeling Sneek der S.D.A.P. werd met algemeene stemmen onderstaande motie aangenomen: De huishoudelijke vergadering der afdee ling Sneek der S.D.AP., bijeen op Maandag 11 September 1933, stelt vast, dat de boycot een der krachtigste wapenen is, die, mits systematisch en weloverwogen gehanteerd, tegen het Duitsche fascisme kunnen worden aangewend; heeft met groote instemming kennis ge nomen van het besluit van de Algemeene Raad uit N. V. V. en S.D.A.P., om over te gaan tot «en boycot van het koopen van Duitsche waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bureau uit de moderne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat ook in het buitenland krachtige pogin gen worden gedaan, om aan deze boycot een Internationaal karakter te geven; roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycot-Bu reau en van het Plaatselijk Boycot-Comité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duit sche waren en dat zij in eigen omgeving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren. B1OSCOOPNIEUW5. De Amici'tia-bliOisoQop1. heeft een hevige sensiatienfilm n.l. „Des nachts in het eenzame huis”, met Jack Hplt in de hoofdrol. Het is -een mysitieriiefifai, een kolfje naar Jack’s hand dus. Een dagblad-reporter, en een inspeciteuir van politie werken, wanneer er geheilmzfa- nige zaken zijh op te lossen, samen. Van die samenwerking en het onthullen van een mysterie zijh wij getuige in deze film, die tolt middelpunt heeft „het een zame huis”. Een zeer boieiende film. Geschiedenissen van Zane Grey zijln als films zeer gewild, hier krijgen we er weer een: „Blanco, de Ontembare”, op^ genomen in het Z.W. der Ver. Sitigten. Een Western, zeer boeiend en met prachtige natuuropnamen. In het voorprogramma o-.a.„Holly- Autp bij Giekerk in brand gevlogen. Gistermiddag ongeveer drie uur reed de heer Wesscl Oosterbaan, van Oos- ternijkerir, met zijn met Wf beladen vrachtauto op den weg GiekerkZwiair- tewegsend in de richting van laatstge noemde plaats, Bjj hem in de cabine zaten zijn va- De'heerliL Kuntz'trad als adviseur der en moeder W. Oosterbaan en F. voor de verbouwing «n inrichting op, Oosterbaan. T Lenstra. Ongeveer een terwijl hir iteviema biela^st was miet Idiei in- K.M;. voor de betonbrug is de vtracht- auto door tot nu toe pmpigebeldeiildie oorzaak op den weg was hoege naamd geen verkeer tegen een boom aan den linkerkant van den weg ge botst. Dit had' tot gevolg dat de ge heele motor ineen werd gedruist en direct daarop m braad vloog. De in de cabine zittende- menschen konden niet intijds naar buiten komen- Het -gevolg was dat de kleeren van de 64-jarige vrouw in brand geraakten en zijl geheel verbrandde. De pu.de man kreeg brandwonden aan de b-eenen en -eeni-ge bloedienlde hoofdwonden. De be stuurder was er zeer slecht aan tp*e. Z'tjn beenen, waarvan vemredelyk één ge broken is, waren van boven tot bene den met brandwonden overdekt. Hij werd met een ziekenauto- naar het Dia conessenhuis in Leeuwarden vervoerd. De oude man zat in de nabijheid yan het lijk van zjfa vrouw aan den kant van den weg en wij kregen den indruk dat de ernstige gevolgen van het onge luk nog niet voldoende tot hem door drongen. De beide zoontjes van den bestuurder, die achter op 'de auto mee reden kwamen er zonder letsel af. De doktoren Bonjtekoe en Buis, res pectievelijk van Hardegarijp en Oen-1 kerk, verleenden de eerste hulp. De chef-veldwachter Ozinga leidde het onderzoek. L. (Ci. „Ik ben zjoo blij, dat u ons uit den nood-helpt, juffrouw Heath,” zei ze op de leuning van een stpel ziittierid en met een lachje tegen de werkster. „Ik heb u graag hier. Maar u mag niet te hard werken, hoor!” De deur ging opien en qen lang meisje met harde gelaatstrekken kwam binnen. Juffrouw Heath begreep, 'dat het Miriam moest zijn. Ze nam niets' geen notitie van Mary en groette juft firoiuw Heath hort. „Goiei-enmorgen. Ik ben blij té mer ken, dat je goed op tijd bent. De twee de meid heeft je zeker verteld, dat ze vandaag weggaat?” „Ja juffipnw,” antwoordde juffrouw Heath. „Z« is in alle opzichten even slecht. Ik hoop, dat je 't werk alleen af kunt, tolt we een ander gevonden hebben.” „Ik zlal mijn best doen,” antwoordde Ellen Héath. Mary viel' haar zachtjes eenvoudig wiaren en niét kostbaar, was fa de réde. Je zult juffrouw Heath zeker wel dubbel loon uitbetalen, Miriam, nu ze ’t werk van twee moet doen?” Miriam kreeg een 'kleur van woede. „Dat is een zaak tusschen mijl en ze op en top een dame; haar bruine haar glansde als Zijlde en haar huid was zacht als satójn. Maar ze zag spierwit en haar oogen lagen diep en treurig. „Ik héb uw ppes geroepen, mevrouw,” zei juffrouw Heath verlegen, „pm helm juffrouw Heath,” zei ze scherpï^Dat een schoteltje melk te geven, tfaaar hij „Hij is dood,” viel Mary emsfig fa de rede. Toen ik hem gisteravond mee naar huis nam ging een hohd achter hem aan en beet hem dood.” juffrouw Heath voelde een oogen- blik zpo’n medelijden, dat ze niets kton zeggen. Maar hlary begreep haat- voor maatkleéding en aan btóidle is allé zorg besteed:; dé rijk» doozen liangls de wanden fa de afdeeliïig heereiinipdearth kelen verraden gippjie vooirradeu. Dé afd. maatkledding is j geheel apart van die der modeartikelen zoodalt men er rustig kan passen en uiiitzoeken. Dé zaak voert speciale, stofs^prt'en, alleen, bij haar verkrijgbaar. Onder de architedimr van Iden heer Walinga werd de verbouwing van het pand liitgevoerld doorMc heer Chr. Kos ter, het. schilderwerk^ door de heer L. de Vos, terwijl als adviseur voor het electrisch licht de N-V. Sijbrandij’ 'te Sneek optrad. voor de verbouwing en inrichting op, NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKEB (7Se Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1