Uitgave KIEZEBMK Co. der Gemeente Sneeft Officieel Orgaan Woensdag 11 October 1933 50e Jaargang No. 3 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 2 bladen, Afkondiging. OFFICIEEL GEDEELTE. OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. P Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting AUe Advertentlën worden In belde bladen opgenomen. BESLUIT: B. behoudens enz. Burgemeester en Wethouders voornoemd: 1. BESLUIT: Artikel 9. Burgemeester en Wethouders voornoemd: P. J. DE HOOP, Voorzitter. L. RASTERHOFF, L-Secretaris. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. 4. 5. 6. Zijnde deze verordening voor zoover zij niet is gewijzigd bij raadsbesluit van 29 Augustus 1933, no. 8, door de Gedeputeerde Staten van Friesland, bij besluit van 27 Sep tember 1933, no. 59, le afd. B, goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 October 1933, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. P. J. DE HOOP, Voorzitter. P. SIKKES, Secretaris. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK doen te weten, dat door de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 13 Februari 1933, no. 6, is vastgesteld de volgende verordening: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 25 Januari 1933, no. IX 07.35/IX 07.353.8; Gelet op het advies van de Gezondheidscommissie met de zetel Sneek d.d. 19 November 1932, no. 65; Aldus vastgesteld in de vergadering van 29 Augustus 1933. Aldus vastgesteld in de vergadering van 13 Februari 1933. 1. aan De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK doen te weten, dat door de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 29 Augustus 1933, no. 8, is vastgesteld de volgende verordening: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 24 Augustus 1933, no. IX 07.35(1); Gelet op het advies van de Gezondheidscommissie met de zetel Sneek, d.d. 26 Augustus 1933, no. 44; 3. 9. deel van waardeering. Het staaf nu zoo dat het Instituut dit deel van zijn werk zal moe ten opgeven, wanneer het niet meer steun dan tot nog toe uit de kringen van alle vrienden van de tooneelkunst ontvangt. En als het Instituut dit werk opgeeft waar blijft hier dan de gelegenheid goede stukken te zien? Allen die van de tooneelkunst houden, knoopen dit in hun oor en steunen dit stre ven van het Instituut. B1OSCOOPNIEUW5. „Klopstokla wint de Olympiade”, in de A m i c i t i a-B 1 o s c o o p, is een dolle film, behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten, het raadsbesluit van 13 Februari 1933, no. 6 A te wijzigen als volgt: 1. in het sub 9, opgenomen artikel 9, lid 2, wordt in plaats van „een half uur na de”, gelezen: „het tijdstip van”; II. sub 14 wordt gelezen: „14. het 3e lid van art. 13 vervalt; III. sub 19 wordt gelezen :r „19. art. 28, 2e lid wordt gelezen: 2. De in art. 16, 2e lid der Vleeschkeuringswet be doelde merken worden aangebracht op de door den Directeur te bepalen plaatsen”, Zijnde deze verordening door de Gedeputeerde Staten van Friesland bij besluit van 27 September 1933, no. 59, le Afd. B, goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 10 October 1933. Vervoer ingevoerd vleesch naar het slachthuis. Een ieder die vleesch in de gemeente invoert, dat de in het vorig artikel bedoelde invoerkeuring is onderworpen, is verplicht dat vleesch zonder oponthoud, langs de kortste weg naar het slachthuis te vervoeren ten einde aldaar te worden gekeurd. 2. Het is verboden vleesch dat nog aan de in het vorig artikel bedoelde invoerkeuring moet worden onderworpen, in de gemeente in te voeren of te vervoeren gedurende het tijdvak, dat ligt tusschen een half uur na de sluiting van het slachthuis en het eerstvolgend tijdstip van openstelling. 3. De in het le lid gestelde verplichting en het in het 2e lid gesteld verbod geldt niet: a. wanneer het betreft vleesch, dat per postpakket wordt ingevoerd; b. zoolang vleesch, dat per spoor, tram of ander open om vergunning tot het plaatsen van een electromotor van 3 P.K. in het perceel Trui- felsteeg no. 4, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3848, voor het in wer king brengen van een koffie-pinda-bran- derij dat op Woensdag 25 October 1933, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen deze verzoeken bezwaren in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe re lichten en dat zoowel de verzoekers, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heerschende op vatting, slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, den 11 October 1933. van den bekenden Amerikaan Upton Sin clair., De tweede tooneelavond krijgen we in Februari of Maart. Speciaal wat de tooneelavonden betreft mag nog wel eens de aandacht van allen, die goede tooneelkunst waaraceren, geves tigd wordén op het goede werk dat het In stituut in dezen doet, en dat door afnemen de belangstelling in gevaar komt. Door het spaarsysteem heeft het Instituut een middel gevonden dat deze avonden binnen het be reik van een leder brengt, maar uit het af nemende bezoek blijkt eigenlijk het tegen- GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11% en 12'/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 8 en 9 October 1933: notitie boekje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 8 en 9 October 1933: voetbalmedaille, T. B. Kuitert, Oppen- huizerweg 126; kinderparapluie, H. Huite- ma, Willem de Zwijgerstraat 14; beursje met inhoud, J. Lijcklema, Ged. Pol 19; pa- rapluie, M. Reen, Pr. Hendrikkade 36; kin- derschoentje, J. Postma, 2e Oppenhuizer- dwarsstraat 18; rozenkrans in etui, P. Boermans, 2e Steenklipstraat 43; militair uniformpet, J. de Vries, Goënga; rozenkrans, S. D. Huismans, Grootzand 71; armband horloge, G. de Vries, le Badhuisbuurt 8; Poesje (zwart met wit), Cock, Harinxma- kade; melkbus, E. Tiggelaar, Leeuwarder- weg 61. Wlnterprogramma I.VJV.O. 19331934. Men zond' ons dit programma toe; het Is weer rijk voorzien. Lezingen krijgen we op 16 October over „Het Verre Oosten”; 16 November „Moderne huwelijksproblemen”; 14 en 21 December: „Economische wrlj- vlngsvlakken tusschen de 5 wereldmachten”; 11 Januari: „Een en ander over volksge neeskunst”; 8 Februari: „Nationaal Socia lisme”; 8 Maart over: „Wat nu kleine man” van Fallade. De eerste tooneelavond Is op 3 November a.s.; „De Jonge spelers” komen dan opvoe ren „De wereld op z’n kop”, een blijspel om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzine-bewaarplaats (in houd 6000 liter) met een bovengrondsche aftapinrichting, aan de achterzijde van het perceel Oosterdijk no. 73 aan de Prins Hen drikkade (voormalig no. 46), kadastraal be kend gemeente Sneek, Sectie B, no. 3629; B. de N. V. HANDELMAATSCHAPPIJ voorheen firma S. van der Meulen Szoon, te Sneek, van zijn ministers eh plaats moet maken en als deze republiek een troepje athleten onder aanvoering van die president naar de Olympiade stuurt de schatkist wc.. dolle situaties, die sterk op de lachspieren werken. Vooraf een boeiende Western, Tom Mix op z’n best In „De gemaskerde roovers”. baar middel van vervoer is ingevoerd, verblijft op het station van aankomst van het betrokken openbaar middel van vervoer; c. wanneer het betreft vleesch, dat per spoor, tram of ander openbaar middel van vervoer wordt ingevoerd en rechtstreeks langs de kortste weg van de grens der ge meente naar het station van het betrokken openbaar mid del van vervoer wordt vervoerd. 4. De Directeur kan, indien dit ter voorkoming van 2. Het vorig lid is niet van toepassing: a. op in het slachthuis buiten de koelcellen aanwezig vleesch, noch op vleesch bedoeld in art. 9, 3e lid, onder b en c; b. voor zoover het vervoer betreft, op vleesch dat krachtens art. 9, le lid, van de gemeentegrens naar het slachthuis wordt vervoerd, noch op vleesch bedoeld in art. 9, 3e lid, onder aj, noch op magen en darmen. 25. in art. 37 wordt het cijfer III vervangen door het een nadeelige invloed op de hoedanigheden van het vleesch cijfer IV; 26. art. 38 wordt gelezen: Artikel 38. Strafbepalingen. 1. Hij, die handelt in strijd met het bepaalde in de arti kelen 3, 8, 9, 10, 11, 12, 14, 15, 18, 23, 27, 29, 31, 32, 33, 34, 34a, 35, 36 of 37 dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Verbeurdverklaring. 2. Bovendien kan de rechter de verbeurdverklaring uitspreken van de voorwerpen, waarmede de overtreding is gepleegd, voorzoover zij de veroordeelde toebehooren. gewenscht is, van het in het 2e lid gesteld verbod, onder door hem te stellen voorwaarden, schriftelijk ontheffing verleenen. Hij is gehouden in dit geval zorg te dragen, dat de vervoerder van het vleesch tot het slachthuis wordt toegelaten. 5. Hij, die het in het 4e lid bedoeld vleesch vervoert, is verplicht aan de aan de ontheffing verbonden voorwaarden te voldoen en het in lid 4 genoemd bewijs van ontheffing op eerste vordering van de in art. 44 der Vleeschkeurings wet genoemde ambtenaren) te vertoonen. 10. in art. 10, le lid, vervallen de woorden: „en vleeschwaren”, na het woord voorwaarden wordt inge voegd: Deze vergunning moet op eerste vordering van de in art. 44 der Vleeschkeuringswet genoemde ambtena ren worden vertoond. 11. art. 10, 2e lid, a, wordt gelezen: a. vleesch, dat per spoor, tram of ander openbaar middel van vervoer de gemeente wordt doorgevoerd; 12. art. 10, 2e lid, c, wordt gelezen: c. vleesch bedoeld in art. 9 der Vleeschkeuringswet, dat, bedoeld in art. 9, 3e lid onder a dezer verordening en magen en darmen. 13. in art. 11 wordt na het woord „invoert”, ingevoegd: anders dan door middel van een openbare dienst; 14. art. 13, 2e en 3e lid vervallen; 15. in art. 15 wordt vóór het woord „ongedeeld” in gevoegd: bedoeld in het vorig artikel; 16. in art. 19 vervallen de woorden: bedoeld in artikel 25 van de Vleeschkeuringswet; 17. in art. 23 vervalt het tweemaal daarin voorkomend woord „vleeschwaren”, met de daarvoor geplaatste komma; 18. in art. 24 vervallen de woorden: of vleeschwaren; in plaats van het woord „zijn” wordt gelezen: is; 19. art. 28, 2e lid wordt gelezen: Merk voor ingevoerd vleesch. 2. In de gemeente ingevoerd vleesch, dat aan de keu ring, bedoeld in art. 8 le lid is onderworpen, wordt op de door den Directeur te bepalen plaatsen voorzien van een door Burgemeester en Wethouders nader vast te stel len stempelmerk. 20. in art. 28, 3e lid wordt het cijfer III vervangen door het cijfer IV; 21. in art. 30 wordt in plaats van „lokaal” gelezen: vleeschverkooplokaal 22. aan art. 33 wordt toegevoegd een nieuw lid lui dende: 3. Onder vleeschverkooper wordt voor de toepassing van het le lid en van het volgend artikel verstaan, ieder, die van de handel in of de verkoop van vleesch of vleesch waren geheel of gedeeltelijk, middellijk of onmiddellijk zijn beroep maakt en bovendien ieder, die houder is van een vleesch- of vleeschwarenbewaarplaats van welke aard ook. 23. na art. 34 wordt ingevoegd: Artikel 34a. Opsporing bedorven vleeschwaren. Ieder, die vleeschwaren vervoert, in zijn bezit of onder zijn beheer heeft, is verplicht toe te laten, dat die vleesch waren of deelen daarvan, ten behoeve van de opsporing van de in de artikelen, 37 en 40 der Vleeschkeuringswet strafbaar gestelde feiten, door de ambtenaren van de keuringsdienst worden ingesneden, uitgesneden, mede genomen of aan andere handelingen onderworpen en in dien dit door bedoelde ambtenaren wordt verlangd, daarbij de noodige hulp te verleenen of te doen verleenen. 24. Art. 35 wordt gelezen: Artikel 35. Verbod verkoop ongestempeld vleesch. 1. Onverminderd het bepaalde bij art. 35 der Vleesch keuringswet is het verboden vleesch, dat niet is voorzien van de voorgeschreven goedkeuringsmerken der gemeente Sneek, te verkoopen, te koop aan te bieden, te vervoeren, te doen vervoeren, af te leveren, ten geschenke te geven, tot vervoer of aflevering voorhanden te hebben of in voor raad te hebben. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: I. dat door hen de aan de N. V. Bataaf- sche Import Maatschappij, gevestigd te ’s Gravenhage en haar rechtverkrijgenden bij besluit van 14 December 1932, no. 18, ver leende vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzine-bewaarplaats, in houdende 6000 liter, met een bovengrond sche aftapinrichting, in werking te brengen door een electromotor van P.K. vóór het perceel Parkstraat no. 16, Sectie A, no. 2929, in die zin is gewijzigd, dat de benzinepomp voortaan zal zijn geplaatst op de rand van het trottoir vóór het kantoor van genoemd perceel; II. dat ter secretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van: A. de N. V. BATAAFSCHE IMPORT MAATSCHAPPIJ, gevestigd te ’s Gravenhage, A. behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Sta ten, de „Verordening op de keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Sneek”, vastgesteld bij raadsbe sluit van 13 October 1930, no. 4, A, III, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten bij besluit van 8 October 1931, no. 55, gewijzigd bij de raadsbesluiten van 27 Juli 1931, no. 10 en van 29 September 1931, no. 10, goedgekeurd door de Gedeputeerde Staten onderscheidenlijk bij besluit van 9 September 1931, no. 105 en van 8 October 1931, no. 55, te wijzigen als volgt: 1. in art. 1, a, vervallen de woorden: Staatsblad 1919, no. 524; 2. art. 1, e, wordt gelezen: e. onder hulpkeurmeester: de opzichter-keurmeester van het openbaar slachthuis, hulpkeurmeester van de keu ringsdienst, die krachtens artikel 25 der Vleeschkeurings wet en de op grond van dat artikel uitgevaardigde alge- meene maatregel van bestuur, bevoegd moet zijn als hulp keurmeester Van vee en vleesch op te treden; 3. in art. 1, f, wordt het cijfer 2798 vervangen door het cijfer 3082; art. 1, lid h, vervalt; in art. 2 vervalt het woord: gemeentelijke; art. 6, le lid, wordt gelezen: Plaats der keuring. De keuring na het slachten geschiedt behoudens het bepaalde in het 2e lid, in een van de lokalen van het slacht huis, door den Directeur aan te wijzen. 7. aan art. 7 wordt toegevoegd een nieuw lid, lui dende: 4. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd uren en dagen aan te wijzen waarop in afwijking van het bepaalde bij het 2e lid, niet wordt gekeurd. Deze afwijking wordt tijdig in het slachthuis ter kennis van de gebruikers ge bracht. 8. art. 8 wordt gelezen: Artikel 8. Invoerkeuring. 1. Behoudens het bepaalde bij art. 9 der Vleeschkeu ringswet, is vleesch bedoeld in art. 8, le lid, dier wet, bij invoer in de gemeente, aan het in dat lid bedoeld onder zoek onderworpen. 2. Het onderzoek bedoeld in het le lid geschiedt in het slachthuis op de plaats door den Directeur aan te wijzen en op de dagen en tusschen de uren in art. 7. genoemd. Lid 1 is niet van toepassing op magen en darmen, art. 9 wordt gelezen: Een film sprankelend van vroolljkheld Is het hoofdnummer in de B 1 o s c o o p b Ij de Waag „Suzanna in ’t bad” waarin Magda Schneider en Hermann Thimig zoo voortreffelijk de hoofdrollen spelen. Een volmaakte tegenhanger van deze amusante film is het andere groote nummer „Chandu, de geheimzinnige”, een film met tot onderwerp de Yogl-mysteries, een werk hier en daar wat griezelig aandoend, maar altijd vol spanning. Waar zoowel dus vroo- lijkheid als spanning in het programma niet ontbreken, spreekt net dat het trekt. tenminste daarvan mag men spreken als de •resident van een republiek elke morgen de :racht van zijn biceps even meet met die voor eên der ministers, als die sterker blijkt, epje athleten Idei om te trachten de berooi de schatkist weer te vullen. Een film met i wWMHife NIEUWE SNEEKER COURAN annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) ki W* V.W. 0, U10 0.V.AVI i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1