50e Jaargang Zaterdag 4 November 1933 Uitgave KIEZEBRIMK 4 Go. Ho. 10 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 4 bladen. Uit onze Raadzaal. OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. B. en W. bieden den raad de volgende voorstellen aan: BESLUI Td die zich te verantwoorden heeft gehad No. X 07.351.11(61). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van de erven G. Banning van de woning 2e Steenklipstraat no. 8, met erf, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 1875. I. onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedepu teerde Staten tot aankoop van de erven G. Banning voor de som van f 700.van de woning 2e Steenklipstraat no. 8, met erf, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 1875, onder voorwaarde, dat de kosten van aankoop en die, verbonden aan het royement van de op deze woning rustende hypotheek, voor rekening van de gemeente komen. II. de onder I bedoelde woning ter beschikking van het Burgerlijk Armbestuur te stellen, Aldus, enz. No. X 07.351.12(83). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot overneming van een strook grond bij de Kanaalstraat van Mevr. N. Meihuizen, Wed, K. ter Horst en betreffende wijziging van het plan van uitbreiding. loos gebruiksrecht kunnen worden verleend, onder voor waarde dat door dit gebruik het uitzich* van het naast liggende perceel niet mag worden belemmerd. Ten einde de geheele situatie af te ronden, ongewenschte toestanden te voorkomen en in de toekomst de beschikking te hebben over het gedeelte van het aan Mevr. Ter Horst toebehoorende perceel, dat is bestemd voor de op het uitbreidingsplan geprojecteerde straat, loopende van de Kanaalstraat naar de Almastraat, verdient het aanbeveling thans dit gedeelte reeds in eigendom door de gemeente te doen overnemen. Aan den heer Ter Horst, die de aanwezige sloot zal moeten dempen, zou dan een kosteloos gebruiks- Ongeval op een onbewaakten overw eg. Bij wachtpost 14 op den onibewaak- ten overweg aan de spoorlijn Tilburg Breda, is gister door den trein die om 11 uur 14 uit Breda in de richting T|il- bürg vertrekt, een vrachtauto aange reden. De twee inzittenden, de chauf feur van den expediteur S., Van- der Brande, uit Tilbürg en de veehandelaar Ph. Roksnoer, eveneens uit Tilburg, werden op slag gedood. H et uitzicht op den overweg is goed, zoodat de chauffeur vermoedelijk door den regen niet goed heeft kunnen uit kijken. Het voorste gedeelte van de vrachtauto, de cabine, werd door den trein als het ware afgescheurd. SNEEK, 25 October 1933. Aan de Gemeenteraad. De gemeente is in de gelegenheid om door aankoop voor een bedrag van f700.de eigendom te verkrijgen van de aan de erven G. Banning toebehoorende woning 2e Steenklipstraat no. 8, met het daarbij behoorende erf. De eigenaren hebben de voorwaarde gesteld, dat de kosten van aankoop en die, verbonden aan het royement van de op genoemde woning rustende hypotheek, voor rekening van de gemeente zullen komen. Aangezien de woning in goed onderhouden staat verkeert, komt de gevraagde koopprijs ons redelijk voor. Dit blijkt ook hieruit, dat deze woning thans nog een huur doét van f 2.50 per week. Zelfs al kan deze huur tengevolge van de zich openbarende tendenz tot huurverlaging misschien niet volkomen ge handhaafd worden, dan nog is het in deze woning belegde kapitaal rendabel belegd. Wij meenen derhalve U te moeten adviseeren tot aankoop te besluiten, te meer waar is gebleken, dat, mede door onbewoonbaarverklaring van enkele perceelen, het Burgerlijk Armbestuur niet over een voldoend aantal van dergelijke woningen voor ingebruik- geving in de eene of andere vorm beschikt. Wij bieden U thans het hierna volgende ontwerp-besluit ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 25 October 1933, no. X 07.351.11 (61) onschuldig is veroordeeld. Die laatste -dezer brieven heeft mr. Roobol, die na gaat, of er gronden bestaan voor een revis’ie-vetzoek voor Jan Hoek, aanlei ding gegeven tot het instellen van een onderzoek naar den schrijver. Mr. Roobo-1 stelde f100 beschikbaar voor dengene, die aanwijzingen zou ge ven, welke tot het opsporen van dezen anonymus zouden leiden. Thans ver neemt de Je1!., dat het de politie Van Ede na een kort, scherpzinnig onder zoek gelukt is, den schrijver van deze anonieme brief op te sporen. D|eze man heeft bekend de brief te hebben ge schreven op verzoek van de echtgenoote van Jan Hoek, die hem hiervoor gelde lijk heeft beloond. j Huwelijks bel often. De Vijfde Kamer der rechtbank tie film tot Greta Garbo’s beste mag wor den gerekend, komt tien deele juist door het ongebruikelijke van het gegeven-, dat niet wordt omgesmeed tot een sce- nario-als-honderd-andere. Wiji bewonderen deze film om het oorspronkelijke, om hetfijne, geache veerde spel van Greta Garbo, en om de regie van George Eitzmaurice, een Maseland had Dinsdagmiddag de finale veiling plaats van: 3.6 pondemaat weiland, in eigen ge bruik bijl den heer Wi. P. Ginossen en gelegen in de hoek grintweg Bozum- Scharnegoutum te f Kooper de heer HL Hl. Schukking fl. q- aldaar, voor f620 per p.m. 4.6 pondemaat weiland, in huur bij den heer A. Terpstra, aan de Slipsitter- vaart onder Tims-. Kooper de heer Hi. Faber q. q. te Rien, voor f448 per pi.m. Door heeren Kerkvoogden der Gereformeerde Kerk alhier, is j.l. Dins dag aanb-esteed het verbouwen yan het oude gedeelte der Pastorie achter de Noorder Gereformeerde Kerk, tot ker- keraadskamer. Ingeschreven werd als volgt i Gebr. A. en Bi, van der Zee Chr. Koster - E. Metz F. Blok J. Hoekstra allen te Sneek. inderdaad voor straataanleg moet worden benut. Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 31 October 1933, no. X 07.351.12(83); BESLUIT: 1. te verklaren dat aanvankelijk geen bezwaar bestaat tegen het ontwerp tot wijziging van het plan van uitbrei ding, zooals dit is aangegeven op de teekening gemerkt A, welke is gevoegd bij het voorstel van Burgemeester en Wethouders, dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid; 2. van N. Meihuizen, Wed. K. ter Horst, in eigendom over te nemen een gedeelte ter grootte van ongeveer 120 M’., van het perceel, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sectie A, no. 3140, zooals nader op de bij dit besluit be hoorende teekening, gemerkt C, is aangegeven onder be paling: a. dat vanwege de eigenares de ter plaatse aanwezige landsloot over de geheele breedte en over een lengte van 40 M. wordt gedempt; b. dat het over te nemen gedeelte tot het tijdstip waar op het moet worden gebruikt voor de aanleg van een straat, aan den eigenaar of gebruiker van het op het perceel Sectie A, no. 3140, te stichten woonhuis kosteloos in gebruik zal worden gegeven; c. dat als vergoeding voor het verlies van bouwterrein, als gevolg van een wijziging van het uitbreidingsplan als is bedoeld in het voorstel dat tot het nemen van dit besluit heeft geleid, aan de gemeente zal worden betaald een bedrag van f756. <f. dat het gedeelte terrein der gemeente aan de Kanaal- PIJN IN DEN RUG NEEMT U IN ACHT. Wanneer tengevolge van een gevatte koude, overworking, te veel inspanning-, slijtage, enz. bepaalde organen tragier beginnen te werken, doen zich verschijnselen voor, waarvan men de oorzaak dikwijls tevergeefs zoekt. Het valt ech ter gemakkelijk te begrijpen, dat zich als gevolg dier trage werking onzuiverheden in het lichaam ophoopen en onder deze is een afzetting van urinezuur in de gewrichten en organen het meest te vreezen. Gewoonlijk merkt gij -dan op: pijn in den rug of de lendenen, ihoofdpijn, een loom of duizelig gevoel, rheumatische pijnen en meerdere verschijnselen van onwel zijn, die, naar gelang van de lichamelijke gesteldheid van v t j den lijder verschillend kunnen optreden. Ver- corngeerd dat de deugd niet beloond, waarloozing van dergelijke verschijnselen kan _jj ij-., i tof zeer ongewensc]1|e verwikkelingen leiden. Foster’s Rugpijn-Nieren-Pillen hebben gedu rende de dertig jaren, waarin lijders aan der gelijke ziekteverschijnselen ze leerden kennen en waardeeren, naam gemaakt en getoond, dat zij de afvoerorganefi (bij trage spijsvertering gebruike men eenige Foster’s maagpill-en) op- deze **maaitschapp^ tot'eer, en'dat de wekken tot gezonde werking. Een kuur met - - -• Fosters Rugpijn-Nieren-Pillen maakt, dat rijk en gezond bloed uw aderen doorstroomt, en gezondheid en kracht aan alle levensorganen gebracht wordt. Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten a f 1. f 1.75 en f 3,— per doos. straataanleg, tot het tijdstip, waarop het door de Raad voor deze straataanleg wordt bestemd, aan den eigenaar of gebruiker van het op het perceel, Sectie A, no. 3140, te stichten woonhuis kosteloos in gebruik zal worden ge geven, onder bepaling dat door dit gebruik het uitzicht van het aangrenzende perceel, dat thans nog eigendom der gemeente is, niet mag worden belemmerd, terwijl op de in gebruik te geven grond ook geen gymnastiektoe-j stellen e. d. mogen worden geplaatst, Aldus enz. jaar gevangenisstraf met aftrek vain twee maanden voorloopiige hechtenis. De man voorzag in zijn o-nderhouid (en is deswege al meermalen gestraft) door naar huwelijk begeerig-e vrouwen hart en hand aan te bieden; dank zij! Amor’s bemiddeling slaagde hiji dan er in van haar grootere of kleinere geld bedragen in handen te krijgen, zonder ooit zijn huwelijksbeloften in te lossen. Ditmaal had hiji een kantoorbediende opgelicht vloor een bedrag van f1500. Uit het getuigenverhoor was geble ken, dat hiji omstreeks dien zelfden tijld ook met andere Vrouwen winstgevenid-e betrekkingen had onderhouden. Reeds in 1928 was K. wegens dezelf de soort delicten to-t drie jaar gevan genisstraf veroordeeld, de officier van justitie had ook thans drie jaar gevan genisstraf geëischt. ,i In de bioscoop „Bijl de Waag” ook een film, die ver bóven het gemid delde uit gaat, n.l. Greta Garbo in „Zoo als gij' mijl begeert”. Het Handelsblad schrijft er van. Dat de Metro Goldwyn in een film vol poëzie Pirandello niet heeft „ge- HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend dat door hen vergunning is verleend: I. aan de firma B. H. LAMPE en Vaar rechtverkrijgenden tot het oprichten van een fabriek voor het maken van textielgoe- deren en confectieartikelen in het perceel Julianastraat no. 11, Sectie A, no. 3356, waarin geplaatst zal worden een ruwolie- motor van 25 P.K. voor het in werking bren gen van een electrische generator (220/380 volt 20 K.V.A.), die de stroom zal leveren voor 15 electromotoren met een gezamenlijk vermogen van 28 Vs P.K, voor het in wer king brengen van diverse machines; II. aan de N. V. BATAAFSCHE IM- PORTMAATSCHAPPIJ te ’s Gravenhage tot het oprichten van een ondergrondsche benzinebewaarplaats (inhoud 6000 liter) met een bovengrondsche aftapinrichting aan de achterzijde van het perceel Oosterdijk no. 73, aan de Prins Hendrikkade (voormalig no. 46), Sectie B, no. 3629; III. dat door hen is verdaagd de beslis sing op het verzoek van de firma H. VAN DER MEULEN, ijsfabrikante te Sneek, om vergunning tot wijziging van de bij dezer- zijdsch besluit van 31 Mei 1927, no. 10, ver leende vergunning tot het oprichten van een inrichting voor de fabricage van kunstijs in het gebouw Kleine Palen no. 15, Sectie B, no. 815. SNEEK, 4 November 1933. Ten overstaan- van notaris J. A. werd genomen in afwijking van de mee- ning van burgemeester en wethouders, wegens oplichting, veroordeeld totidrie Ged. Statiën hebben thans op grond van art. 10 der Vleeschkeuringswet den raad voo-rgteschreven, aan den hulp- keurmeester voor het gebruik van een Scharnegoutum. auto over 1933 wederom een vergoe ding1 toe te kennen tot het tot dusver geldende bedrag, o.m. uit overweging: dat zijl zich met burgemeester en wet- louders en den inspecteur van de vo-lksr gezondheid op het standpunt stellen, dat een vergoeding van f600 per jaar voor het gebruik van een auto, waar mede 11 12000 K.M. per jaar moet worden gereden, hetgeen dus neerkomt op een bedrag van ongeveer 5 Va cent pen1 KM», ontoereikend isdat zijl de voor de verlaging aangevoerde mo tieven niet voldoende achtendat aangezien van den lulpkeuirmeester niet gevergd kan wor den, dat hiji de onkosten, voortvloeiende uit het gebruik van de automobiel ten behoeve van den dienst uit eigen z'ak betaalt, het gevolg van de lagere ver goeding zal zijn, dat hij! minder gebruik maakt van de automobiel dan tot dus- SNEEK, 31 October 1933. Aan de Gemeenteraad. De heer G. H. ter Horst alhier heeft het voornemen een woning te stichten op het aan Mevr, de Wed. ter Horst, --r—--o- geboren Meihuizen, toebehoorende perceel, kadastraal be- recht kunnen worden gegeven tot tijd en wijle deze strook kend gemeente Sneek, Sectie A no. 3140, bij de Kanaal straat. Hij heeft voor de bouw van deze woning ingevolge de Woningwet van ons vergunning gevraagd. Deze ver gunning hebben wij om twee redenen niet kunnen ver- ieenen. Ons eerste bezwaar geldt het feit, dat het inge diende plan afweek van het door U vastgestelde en door de Gedeputeerde Staten goedgekeurde plan van uitbrei ding, hetgeen volgens artikel 6, 2de lid, letter a der Wo ningwet niet geoorloofd is. Ons tweede bezwaar was ge grond op artikel 1 juncto artikel 69 der Bouwverordening, welke bepalingen verbieden „te bouwen anders dan hetzij „aan bij de inwerkingtreding (der bouwverordening) be staande openbare straten, hetzij aan openbare straten, „aangelegd overeenkomstig de bepalingen dezer verorde- „ning, hetzij aan| aan te leggen openbare straten, in de „zin van art. 69 dezer verordening”. De heer Ter Horst heeft zich bereid verklaard aan het tweede bezwaar tegemoet te komen, door van de gemeente te koopen een perceel bouwterrein aan de Kanaalstraat ter breedte van 14.80 M. en dit gedeelte te voegen bij het voor de bouw van een woning bestemde gedeelte van het perceel Sectie A no. 3140. Daardoor wordt de situatie van het bouwperceel inderdaad zóó, dat aan de bouwverorde ning geen bezwaar tegen verwezenlijking der ingediende plannen meer kan worden ontleend. De strijd met het uitbreidingsplan kan slechts worden opgeheven door in dit plan een wijziging aan te brengen. De Directeur der gemeentewerken heeft bij zijn op deze aangelegenheid betrekking hebbend schrijven van 10 Octo ber 1933, B no. 455, het ontwerp van een wijziging ge voegd, dat wij hierbij aan U overleggen. Indien dit wijzi- gings-ontwerp aanvankelijk bij U geen bedenking ontmoet, --- zullen wij toepassing geven aan de desbetreffende bepa- straat, hetwelk in de toekomst zal worden gebruikt voor lingen der Woningwet en daarna een definitief voorstel tot wijziging bij U ter tafel brengen. De ontworpen wijzi ging zou voor de gemeente nadeelig kunnen zijn in die zin, dat een gedeelte ter breedte van 10 M- v»n het terrein der gemeente aan de Kanaalstraat, dat nu bestemd is voor bouwterrein, dan voor de aanleg van een straat zal moeten worden gebruikt. De heer Ter Horst heeft zich bereid ver klaard de verkoopsprijs van dit gedeelte aan de gemeente te vergoeden. Aan hem zou tot het tijdstip, waarop de grond voor straataanleg moet worden gebruikt, een koste- D-e Amicitia-bios coop laat „Het Teeken des Kruises” volgen door êen andere geweldige film ln.l. „King Kong”, waarvan het scenario is van Edgar Wallace, ontegenzeggelijk blij zijn leven ’s werelds beste mysterie schrij ver. Het is de geschiedenis; van een gorilla van voorhistorische afmetingen die in de beschaafde wereld wordt ge bracht, ontsnapt aan de bewaking en dan die wereld de haren doet ten berge rijzen. Een film, waarvan het succes verzekerd is Men moet voorts naar dez'e bioscoop om een pracht van een twee-actertje te zien met Szöke Szakalll ring van de Vleeschkeuringswet; -dat daardoor de voorschriften dier wet dus nie. S. D;. A. R, Opepbare vergadering, onvol-doenlde zullen worlden nagélieefd. i D.e mooird te Ede. Zooals men weet, heeft de verdediger van Jan Hoek, mr. Maten, in de loop van de tijd twee anonieme brieven ont vangen, waarin een onbekende schrijver of schrijfster zichzelf aanwees; als ’den moordenaar en betoogde, dat Jan Hoek van Amerika’s knapste regisseurs, die in zijn jopge jaren kunstschilder was in Parijs. 1 hoewel het een „Garbó-film” is-, en hoewel Greta haar rol in grooten stijl speelt, is het volstrekt geen „one- artisjt picture”; alle rollen, in het bij zonder de mannelijke, worden mooi ge speeld, met Owen Moore o.i. als uitblin ker, en Erich von Stroheim als goede tweede. In het voorprogramma een onbetaal bare klucht. Stan Laurel en Oliver Har dy in „Het meisje, idat niet wilde trou wen14. Telefoonaansluitingen Opgaaf van nieuwe en vervallen aan sluitingen op het telefoonnet te Sneek over de maanld October 1933. Nieuw: 2596 fa. Bentz en Toptr, autogarage, Jollenstraat 2. V ervallen: 2441 Wi. Pot, Leeuwarderwegi. 2976 N. Vogelsang, Kruizebristr, 2081 Bioscoop „Bijl de Waag”. f2263 f1933 f1920 f1850 f 1823 Gegund aan den laagsten inschrijver. vier, tot schade van een goede uitvoe- Maandag 6 Nov. 8 uuï. Harmo- Lindherg'h in ons land. Ruim een uur later dan hij verwacht werd, n.l. te tien minuten over drieën zijp Lindbiergh en zijh echtgenoote gis termiddag, met hun watervliegtuig, in de marine-vliegihaven te Schelling- woude neergestreken. Die Engelsche gemeenteraads verkiezingen. De totale uitslag van de gemeente raadsverkiezingen is, dat de arbciiders- partiji netto 177 zetels gewonnen heeft en wel 106 op de conservatieven, 43 op de onafhankelijiken en 28 pp de libe ralen, 4 en de opdeugld niet gestraft wordt, dat men het heeft aangedurfd niet te dan sen naar de pijpen van het overgroote deel van het film-publiek, dat immers een gelukkig en afdoend einde verkiest boven een onopgelost raadsel, strekt Paul Kiès over: „Fascisme pf Dierno- cratie”. Dinsdag 14 Nov. 8 uur. Amicitliia. Ned. Blindepbond. Propaganda film avond. f Openstelling' Waterleiding Wioudsend. De waterleiding te Wpudsepd is gis:- teren officieel in gebruik genomen. De heer Nijidam, voorzitter van Dorpsbelan gen-, burgemeelster Martens en de voor zitter van de raad Van beheer der N.V^ hebben het woord gevoerd. Vleeschkeuringsdien$|t i F erwerderadeel. Geen verlaging vergoeding yoor gebruik auto. De raad Ider gemeente Ferwerldera- dieel had besloten die vergoeding van dien hulpkeurmeester bij iden vleesch- keuringsdienst voor het gebruik van een auto te verlagen van f700 tot f 600 per jaar, op grond dat alles, ook het onderhoud, van een auto, veel go-edkooi- per was geworden, terwijl voorts (door dien hulpkeurmeester een lichtere wa gen aan kunnen worden aangeschaft, die minder pejazime neemt, Het besruh ^Amsterdam heeft den 44-jarige» A-K„ RAADSVERGADERING. Maandagavond te 7.15 uur vergade ring van de raad der gemeente Sneek. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 ló en 12’/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 31 Oct.2 Nov, 1933: gym- nastiekschoen; sleuteltje; twee zwarte cein tuurs; Psalmboek. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 31 Oct.2 Nov. 1933: parapluie!( J. de Ree, 2e Steen klipstraat 24; Alpenmuts en duif, M. Hoek stra, Alb. Agnesstraat 21; kinderschoentje, M. Poepjes, 2e Nieuwe Selfhelpstraat 2; kinderhandschoen, Postkantoor, Leeuwen burg; beursje met inh., Zandstra, Ooster- end; twee pak margarine, inlichtingen Po litiebureau Sneek; blauwe ceintuur, H. Ozin- ga, 2e Badbuurt 4; paar kinderpantoffels, H. Silvius, le Woudstraat 54; heerenhand- schoen, Van Wieren, Oosterdijk; zeemleeren lap, Tj. Douma, Pr. Hendrikkade 42; fiets- plaatje, B. Sijtsma, Goënga; oliekleed, v. d. Ploeg, 3e Steenklipstraat 2; twee duiven, De Haan, IJlsterkade 31damesrijwiel, Dikhoff, Nauwe Burgstraat; klein dekkleedje, B. Visser, Ubbo Emmiusstraat 1. De heer Wi. Karsten, adjunct commies der directe belastingen enz., aan de belastinginspectie le Afd. alhier, wordt ingaande 1 December a.s. ver plaatst naar Veendam. BIOSCOOPNIEUWS. Am iciitia-b!ios coop INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Let vooral op den juisten c-iaza, 1ICU.1 LC O HOCUS.. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1