annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) Uit onze Raadzaal. I I I Wave KIEZEBRINK 4 Co. Woensdag 20 December 1933 »0e Jaargang Ro. 23 Dit No. bestaat nit 3 bladen. Eerste Blad NIEUWSTIJDINGEN. I. B. ev) W. bieden den raad de volgende voorstellen aan: SNEEK, 13 December 1933. Aan de Gemeenteraad. SNEEK, 13 December 1933. Aan de Gemeenteraad. BESLUIT: 12 Februari 1935. Aldus enz. arm- No. 1.851.2.02.7-2(1). SNEEK, 15 December 1933. t. Eerste Jeugdconcert dep. Sneek van het Nut VERTROKKEN: Zijn gezinnen. BIOSCOOPNIEUWS. 1 Aan de Gemeenteraad. Onder overlegging van een schrijven van de Commissie LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN GEDURENDE NOVEMBER 1933. No. X 07.352.71. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om te bepalen dat de ingevolge de wet op de couponbelasting verschuldigde belasting, bij de betaling van renten van geldleeningen ten laste der gemeente, zal worden afgehouden. No. 1.778.522(4). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woningen Knib belsteeg nos. 8 en 9. Bij Uw besluit van 16 Januari 1933, no. 11, werd de termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaarde woningen IJlsterkade no. 8 en Knibbelsteeg nos. 8 en 9 verlengd tot 12 Februari 1934. De woning IJlsterkade no. 8 is inmiddels ontruimd. De beide andere woningen worden elk nog door een hoog bejaarde weduwe bewoond. Deze bewoonsters kunnen bezwaarlijk een andere haar passende woning krijgen. Wij meenen dat het dan ook wel geen bezwaar zal ont moeten de ontruimingstermijn nogmaals met één jaar te verlengen, en stellen U mitsdien voor het volgend besluit te nemen; BESLUIT: te bepalen, dat bij de uitbetaling van opbrengsten in de zin van de wet op de couponbelasting van effecten ten laste der gemeente aan de daarop rechthebbenden, zal worden afgehouden de belasting welke daarvan ingevolge de genoemde wet zal worden geheven. Aldus enz. 1. 2. van Bothniakade 55 naar Leeuwarden, Station N. S.; *Wiebren Dijkman, chauffeur, van 3e Self- helpstraat 1 n. Lemmer, Rijksstraatwe|g G 10b; Rigtje Funcke, dienstbode, van Priorstraat 35 n. Assen, Paul Krugerstraat 56; JakPb Rozema, winkelbediende, Van Parkstraat 11 naar 01de- hove (Gr.); Lieuwe de Haan, drukkersleerling, van IJlsterkade 9 naar Leeuwarden, 3e Klande- rij dwarsstraat 44; Geeske Seldenrust, echtgen. van Anne de Jong, z. b., van 2e Selfhelpstraat 15 naar Leeuwarden, Meezenstraat 3; Johanna Rijpma, dienstbode, van P.H.-kade 47 naar Leeuwarden, Hoeksterkërkhof 11; Tjitze Wal stra, lots werkman, van aan boord naar Leeu warden, Zuidvliet 136; Johanna Caesarina Hof- stra, z. b., van Leeuwenburg 12 naar Goënga, no. 8; Jentje Eringa, bakker, van Oosterdijk 19 No. 1.851.3.02.7-2(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van een lid der commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. naar Zwagerveen; Jisk Valk, dienstbode, van ina cumulatie: Singel 78 naar Workum, ’t Schil; Jetske Baarda, wed. van E. Couperus, z. b., van Badhuisgracht 12 naar Wijnjeterp 297b; Jitske IJbema, z. b., van Stationsstraat 25 naar Leeuwarden, Schop- pershofstraat 16; Helena van Ommen, dienst bode, van Scharnestraat 32 naar Hesepertwist (D.); Feite de Vries, metaalbewerker, van Ka pelstraat 13 naar Zuilen, Camelia Mertensstraat 7bis. onder voorbehoud van de goedkeuring der Gedeputeerde Staten de jbij raadsbesluit van 9 Juli 1928, no. 6 gestelde termijn van ontruiming voor de onbewoonbaar verklaarde woningen Knibbelsteeg no. 8 (bewoonster wed. L. de Vries) en Knibbelsteeg no. 9 (bewoonster wed. H. Punter) laatstelijk bij raadsbesluit van 16 Januari 1933, no. 11 verlengd tot 12 Februari 1934, opnieuw te verlengen, thans tot Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor de benoeming van 2 leden der Commissie van. toezicht op het lager onder wijs. Onder overlegging van een schrijven van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs bevelen wij bij U aan voor de benoeming tot lid dier commissie ter voor ziening in de vacature, welke op 1 Januari a.s. zal ont staan door de periodieke aftreding van het Jid, den heer H. W. Bos, die gemeend heeft zich niet weder benoembaar te moeten stellen: Ir. A. W. van der Poel. H. J. Haytink. SNEEK, 13 December 1933. Aan de Gemeenteraad. Onder overlegging van een desbetreffend schrijven van het Burgerlijk Armbestuur bevelen wij bij U aan voor de benoeming van een lid van het College van Armvoogden, in de vacature welke op 1 Januari 1934 zal ontstaan door de periodieke aftreding van den heer F. K. Groeneveld: SNEEK, 13 December 1933. Aan de Gemeenteraad. Zooals U bekend is, is bij Koninklijke boodschap van 18 September 1933 bij de Tweede Kamer der ^taten Gene raal ingediend een ontwerp van wet tot heffing van een couponbelasting. Volgens art. 1 van het ontwerp, dat in middels door de Tweede Kamer is aangenomen, zal de belasting o. m. worden geheven van de opbrengst van binnenlandsche effecten, voor zoover zij niet bestaat in uitdeeling van winst van naamlooze vennootschappen, commanditaire vennootschappen op aandeelen, coöpera tieve en andere vereenigingen en onderlinge waarborg maatschappijen. Onder binnenlandsche effecten worden ook verstaan effecten ten laste van de staat, de provinciën en de gemeenten. De belasting, welke 2 van de opbrengst zal bedragen, zal verschuldigd zijn door den schuldenaar van de rente enz., die bevoegd is bij de uitbetaling daarvan de belasting af te houden. Door de gemeente zal dus, komt de wet tot stand, voor de te betalen renten van geldleeningen, couponbelasting verschuldigd zijn. Het totale bedrag der belasting kan voor 1934 op ongeveer f 1800.worden gesteld. Daar er o. i. geen redenen zijn om deze uitgaaf voor rekening van de gemeente te nemen, stellen wij U voor gebruik te maken van de bevoegdheid om de belasting bij de uitbetaling van de renten aan de daarop.rechtheb benden af te houden en daartoe het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 13 December 1933, no. X 07.352.71; Ids Sijtsma, z. b., van Tranendal 21 naar Oos- termeer, aan boord; PetrOnella Cornelia Postma, z. b., van 3e Woudstraat 41 naar Bolsward, Nieuwmarkt 18; Daniël Bouwinus Sterenberg, z. b., van Kruizebroederstraat 89 naar Leeu warden, Kelders 13; Akke Brandsma, z. b., van Nauwe Noorderhorne 26 naar Oldeboorn, Braks- dijk C 18; Hermina Maria Wilhelmina van Koe- verdlen, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Amsterdam, O. L. V. Gasthuis, le Oosterpark- straat 179; Gerrit Nicolaas Bos,, z. b., van Pr. Julianapark 1 naar Groningen, Oranjestraat 26a; Jan Christiaan Hendrik Jörg, z. b., van Bols- warderweg 13 naar Groningen, Nassaulaan 52a; Trijntje Nicolai, z. b., van Stationsstraat 5 naar Soestdijk, Julianastraat 88; *Hermanus Jan Ament, z. b., van Singel 38 naar Breda, Baronie- laan 275; Jantje de Vries, huishoudster, van Verl. Westersingel 25 naar Dragten, Zuiderdwars- vaart 33; Hindrik Pieter Rutgers, z. b., van Singel 48 naar Naaldwijk, Langebroekweg 1; Anna Zijlstra, dienstbode, van Oosterdijk 10 n. Scharnegoutum, Rijksstraatweg 163; Aukje Sei nen, echtgen. van Auke de Jong, z. b., van 3e Woudstraat 51 naar Midlum; Baukje Piersma, hulp in de huish., van Noordersingel 5 naar Ijlst, B 31; Maria Mous, dienstbode, van Bothniakade 2 naar Bakhuizen, p. a. M. D. Mous; Martha Juliana Ringnalda, z. b., van Oosterdijk 20 naar Bussum, Keizer Ottostraat 98; Jan de Jong, chauffeur, van Willem Frederikstraat 4 naar Leeuwarden, Achter de Hoven 200; Helene Garvelink, z. b., van Jachthavenstraat 11 naar Aalten, Jansenstraat C 421; Cornelia Akkelina Bakker, z. b., van Westersinlgel 18 naar Den Haag, Paulus Potterstraat 167; Hendrikje Zuidl- land, dienstbode, van Grootzand 54 naar Nieuwe Schans, Havenstraat 8; Hermann Lüschen, trai ner, van Sacramentstraat 1 naar Groningen, Houtstraat 10; Romke Wijbenga, pakhuisknecht, van Bourbonstraat 12 naar Winschoten, Sint Vitusholt 85(VI); Rinske Boschma, z. b., van Willem Frederikstraat 16 naar Franeker, Vosse- gatsteeg 1Nanne Jan Koopmans, z. b., van J. W. Frisostraat 30 naar Lemmer, aan boord; Corneliske Dijkstra, z. b., van Willem de Zwij- gerstraat 7 naar Hommerts, aan’boord; Ebelina Anna de Vries, kapster, van Schaapmarktplein 4 naar Den Haag, Dibbetstraat 21Wilhelmina van Exel, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Maastricht, R.-K. Weeshuis, Lenculenstraat 21; ♦Joannes Fredericus Marie J. Schattenberg, ont vanger D. B., van Tjotterstraat 12 naar Rotter dam, Bergschelaan 362b; Minke Velsink, onder wijzeres, van P.H.-kade 32 naar IJmuiden, Kie- vitslaan 18; Jarig van der Schaaf, slager, van Nauwe Noorderhorne 15 naar Workum, Bagij- nestraat B 16; Sije Enne Koopmans, chef kok van toezicht op het lager onderwijs bevelen wij bij U aan voor de benoeming van 2 leden van de Commissie ter voorziening in de op 1 Januari 1934 ontstaande vacatures tengevolge van de periodieke aftreding van de leden J. Schmidt en S. Atema (beiden 4e categorie: meerderjarige onderwijzers bijzondere lagere scholen): vacature J. Schmidt: 1. F. Brinkman, onderwijzer R.-K. Jongensschool; 2. J. H. de Jong, onderwijzer R.-K. Jongensschool. De heer Schmidt wenscht met het oog op het spoedig bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd voor een her benoeming niet in aanmerking te komen. Vacature S. Atema: 1. S. Atema, onderwijzer Rehobothschool; 2. R. Asselman, onderwijzer Julianaschool. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 13 December 1933, no. *1.778.522(4) Gelet op het advies der Gezondheidscommissie gezeteld te Sneek, d.d. 5 December 1933, no. 69; Willy Forst is met zijn eerste werk als regisseur wel zeer gelukkig geweest. De Schubert-film „Leise flehen meine Lieder”, welke thans in de Bioscoop bij de Waag gaat is een prachtig geslaagde. Zij voert ons weer naat het Weenen van Schu berts tijd onuitputtelijke bron voor film regisseurs en weeft een wat droevige maar boeiende romanceom het leven van dien componist, met het motief zijner „Un- vollendete”. Hans Jaray speelt Schubert, voor wien geen aardsche liefde maar wel onsterflijkheid is weggelegd, rustig en ge voelig. Martha Eggerth heeft de vrouwelijke hoofdrol. Een film, waarvan velén dankbaar zuilen genieten. I' A. Perceelen 1 t/m 7, 9, .10 en 11, D. 'Wi. Raap te Smeek voor f 32863.10 Perceel 8, IJ. v. Astaa te Heeg, voor f303.over ’t geheel Perceel 12, J. v. Netten onder Gaasit- meer voor f 212.over ’t geheel. B. Het perceel B, bestaande uit een in goeden staat verkeerend woon- en winkelhuis, thans in huur bijl S. F. Kuiper werd gekocht door S. Baarda te Sneek voor f 2527. C. Wat de sathe .en landen betreft, bewoond door A. S. Attema, werden de perceelen 14, 15 en 17 gekocht door de heeren F. de Zwart en Wi. Martens te Sneek en C. A. Dijkstra *e Workum voor f6357.30, terwijl de perceelen 16 en 18 zijn ingehouden. Laatstgenoemde sathe had een grootte van 28 pdm. T o u r n e mevr, de Boervan Rijk. Over de opvoering te Amsterdam van „Levensavond”, het jubileumstuk waar in mevr, de Boervan Rijk Woensdag 27 Dec. a.s’. hier in Amicitia speelt, schrijft het Algemeen Handelsblad Jaap van der Poll heeft in zijn too- neelwerk, dat hoewel eenvoudig opge bouwd, ontroerende momenten heeft, de moeilijkheden geschetst, welke zich in het familieleven kunnen voordoen. Een feestelijk gestemd publiek, dat om menige zet uitbundig gelachen heeft. Voor Mevrouw de Boerwan Rijk een dankbare rol, die zij vol toewijding speelde, en die haar op haar komende tournee overal weer een groot succes zal verzekeren. In Adolphe Hamburger, Lize van der Poll-Hamakers, Fie de Vries-de Boer, Jaap van der Poll, Mieke Filink-Verstraete en Loesje Bouwmees ter had zij1 medespelers, die tot het succes hebben meegewerkt. Er moest eindeloos gehaald worden. Geslaagd in alle opzichten mag van dit jeugdconcert, dat gistermiddag in de Har monie werd gegeven, worden getuigd. De zaal was gevuld met leerlingen van de openbare en de Chr. ulo-school, Huishoud school, Chr. Kweekschool, Gymnasium en R.H.B.S. en andere belangstellenden. Doe Haasdijk, de zangeres, de zanger Evert Miedema en de inleider en begeleider: Jac. N. D. Hoogslag, hebben de jeugd zoowel als 'de ouderen een middag geschonken, die hun niet alleen de narigheid van de ingeval len dooi deed vergeten, maar hun waar schijnlijk iets blijvends meegaf: meer waar- deering voor het lied en zeker het verlangen naar vele van dergelijke middagen. De .voorzitter van Het Nut alhier, de heer F. W. C. de Haas sprak een openingswoord, waarin dank gebracht werd aan de com missie van voorbereiding: mevr. v. d. Meu- len en de h.h. Jac. N. D. Hoogslag en dr. Oosterhuisphet doel van deze middagen is de jeugd meer bekend te maken met de waarde van de muziek. Moge de tweede een even groot succes worden als deze eer ste, die zoo flink bezocht is. Spr. heet dan in het bijzonder welkom de uitvoerenden en den inspecteur van het L. O., den heer P. K. Dam. De heer Jac. N. D. Hoogslag heeft daar na in een inleiding in populairen vorm een en ander meegedeeld over het hooren van muziek, de melodie, het rhythme, de har monie, het timbre, de voordracht, over woord en toon, over ontstaan van het lied, het volkslied en het kunstlied. Hoe de op volging van tonen van verschillende hoogte en lengte, afgewisseld door rustpunten, de melodie yormt, met haar rhythme, d. i. de orde, die in de tonenrij geschapen wordt. Tot begeleiding en opluistering van de me lodie plaatst men daartegen een tweede, derde, vierde, enz., zoodat een samenklank ontstaat, die goed geregeld, de harmonie vormt; zoo krijgt de melodie een steunpunt en achtergrond, waartegen ze vaak beter en mooier uitkomt. Daarna stond spr. stil bij de klankkleur of het timbre van de mensche- lijke stem en van verschillende instrumen ten, als het ware de kleuren op het palet van de toondichters. Voordracht is de wijze waarop de muziek wordt uitgevoerd. Een goede voordracht hangt o. m. af van een nauwkeurige uitvoe ring en het juiste gevoel van de uitvoer ders, opdat de bedoelingen van de toon dichters zoo goed mogelijk tot haar recht kunnen komen. Bij liederen dienen woord en toon goed overeen te komen, hoewel het vroeger veel voprkwam, dat men, omdat de melodie mooi was, verschillende teksten op dezelfde wijze zette.Tegenwoordig schrijft men steeds de rrfuziek bij de woorden. Het lied is zoo oud als de mensch, want zak spijkers en sjaal, C. Faber, Looxma- straat 5; kinderwant, A. J. de Haan, 2e Steenklipstr. 39; handbeschermer, J. Greij- danus, Old Burger Weeshuis; paar sleutel tjes, IJ. Smid, Grootzand 69; beursje met inhoud, A. U. Zijlstra, Verl. Westersingel 31. Hedenmiddag had in café Bok- ma ten oversjtaan van mr. K. H,. Miul- der de finale verfcoöping plalats van twee sathen en landen en een woon- en winkelhuis, alles staande en gelegen te Gaasitmeer. Uitslag is, dat van de sathe met landerijen, groot 53 pdm., thans be woond door J. Kuiper, koopersi werden INGEKOMEN: ♦Gatsche van dier WBude, echtgen. van Arend de Jong, z. b., van Leeuwarden naar aan boord; Pier Zweitze Steensma, venter, van Leeuwarden naar aan boord; Vrouwtje Wolthuizen, dienst bode, van Andijk naar Oude Koemarkt 25; Si mon Kok, molenaar, van Hallum naar 2e Ooster- kade 25; Fenmo Boswijk, z. b„ van Vriezenveen naar Emmastraat 12; Egbertje Bos, dienstbode, van Joure naar Korte Veemarktstraat 6; Johanna Jacoba van dier Weide, huishoudster, van Eind hoven naar Wijde Noorderhorne 8; Bauke Reitsma, koopman, van Ijlst, naar 2e Woud straat 28; Wijbrig Reitsma, dienstbode, van Ijlst naar Lemmerweg 11Antje Reitsma, dienstbode, van Ijlst naar Grootzand 51Maria Christine Robertine Braun, verpleegster, van Groningen naar Waterpoortsgracht 24; Akke Siemensma, liefdezuster, van Nijmegen naar Stationsweg 3; ♦Catharinus Frederikus Wiersma, banketbakker, van Bolsward naar le Woudstraat 9; Cornelia Margaretha Pais, winkeljuffrouw, van Rotter dam naar Woudvaartskade 14; Gertrud Peschke, dienstbode, van IJpecolsga naar Bolswarderweg 23; Hendrik Jan Volkers, banketbakker, van Bolsward naar Grootzand 70; Sjoerd Rijpsma, z. b., van Balk naar Napjusstraat 22; Anneke Perebcom, dienstbode, van Kornwerderzand naar 2e Zomerrakbuurt 18; Klaaske Alta, z. b., van Jorwerd naar 2e Woudstraat 39; Gesina van der Veen, echtgen. van Popke Harder, z. b., van Leeuwarden naar aan boord, waladres Regen- boogstraat 2; Catharinus Fabriek, bakker, van St. Johannesga naar Vesperstraat 25; Klasina Broekhuis, echtgen. van Leendert Kiezebrink, z. b., van Barneveld naar Bloemstraat 31; Elisa beth Doumia, kapster, van Workum naar Schaap marktplein 4; Doedje Bootsma, z. b., van Hom merts naar 2e Woudstraat 8; Johannes de Jong, chauffeur, van Allingawier naar Zuidend 19; Sjoukje Mulder, dienstbode, van Noordwolde n. Stationsstraat 25; Wijbe Bauke Postma, schil der, van Den Helder naar Zuidend 2; Aukje Kikstra, hulp in de huish., van Achlum naar Stationsstraat 19; Andries van der Sluis, kan toorbediende, van Langweer naar Rozenstraat 16; Hendrik Gerritsma, arts, van Grijpskerk naar Singel 38; *Jacob Kuypers, winkelier, van Leeu warden naar Kruizebroederstraat 69; Maria Hu- bertina Colen, liefdezuster, van Zwolle naar Stationsweg 3; Margaretha Schöttler, huishoud ster, van Bochum (D.) naar Grootzand 46; *IJke Zondlervan, z. b., van IJisbrechtum n. 3e Woud straat 40; *Simon Albertus Baljon, hulpprediker, van Voorburg naar Westersingel 1; Tjeerd ten Dam, slager, van Hemelum naar Peperstraat 7a; Elske van der Brug, z. b., van Utrecht naar Gijsbert Japiksstraat 44; Romanna Schoffelmeer, huishoudster, van Veendam, naar Tranendal 2; Talje Elisabeth Bruins, echtgen. van Hendrik Gerritsma, z. b., van Grootegast naar Sngel 38; Anna Sterk, dienstbode, van Lemmer naar Grootzand 18. in het lied heeft de mensch van de vroegste tijden af zijn gevoelens uitgedrukt. Mis schien heeft ook het gezang der vogels of het roepen over verren afstand of gemeen- schappelijken arbeid tot het ontstaan van den zang meegewerkt. Het eenvoudige volkslied, dat aldus ont stond, kan door vrijwel iedereen gezongen en verstaan worden. Het zoogenaamde kunstlied stelt hooger eischen aan uitvoerders en hoorders en onderscheidt zich vooral van het volkslied door een meer ontwikkelde en belangrijker begeleiding, waarin dikwijls ’t zwaartepunt van het geheele kunstlied ligt. Nadat de heer Hoogslag al deze punten - had toegelicht, hebben de zang van Doe Haasdijk en Evert Miedema en de begelei- ding van den inleider de jeugd en allen die deze middag meemaakten, een paar uur ge leid langs de flonkerende schatten van de muzikale rijkdom der westersche cultuur, die toch zoo oneindig veel meer tot o^s spreekt dan wat de exotische ons tracht op te dringen: het jazz-rhythme. Oude kerst liederen, Nederlandsche, Vlaamsche en Kel tische liederen voerden ons naar het kunst lied, waarbij dankbaar geconstateerd mag dat aandacht geschonken was aan werk van de Friesche componisten Folkertsma en L. A. Dokkum; terwijl deze uitvoering beslo ten werd met een zestal juweeltjes van Schubert, met als gepast slot diens „An die Musik”. Doe Haasdijk en Evert Miedema hebben met hun voortreffelijke stemmiddelen die liederenschat op luisterrijke wijze voor ons verklankt, de heer Jac. N. D. Hoogslag, even begaafd pianist als fijnzinnig musicus, zorgde voor een prachtige begeleiding en gaf in enkele woorden telkens een rake ty- peering van he$ te zingen lied. De heer F. W. C. de Haas heeft aan het einde van deze mooie middag de dank van alle aanwezigen gebracht aan het drietal, in het bijzonder natuurlijk aan den heer Hoogslag, die alles voorbereidde en die de keuze der liederen deed. No. VI 07.58(1). Aanbeveling van Burgemeester en Wet houders voor fie benoeming van een voogd. Uitbetaling Ouderdomsrente. De Directeur van het P.T.T.-kantoor te Sneek maakt bekend, dat de ouderdoms rente, welke Maandag a.s. zou worden uit betaald, thans wordt uitbetaald op Woens dag 27 December van 25 en die welke zou worden uitbetaald op Dinsdag a.s. op Donderdag 28 December van 25. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen IU/2 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 17 en ,18 Dec. 1933: glaskist; eenige rijwielen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 17 en 18 Dec. 1933: blauwe kinderwant, J. Groenland, v. d. Heijbuurt 16; huissleutel, O. Hoekstra, Lemmerweg 30; sjaal en paar wanten, P. Bos, Joh. W. Frisostraat 14; mantelceintuur, J. Tichelaar, le Frittemahovenstraat 16; overjas, Van der Goot, Bolswarderweg 1; gouden ring, J. Bosscher, W. de Zwijgerstr. 1; beurs met inh., J. Venema, Oppenhuizen; paar kinderhandschoenen, J. Nota, 2e Woudstraat 18; portemonnaie, F. K. Smit, le Woudstraat 30a; paar kinderhandschoe nen, P. Kroeze, Parkbuurt 24; collier, J. Hoekstra, le Oosterkade 13; paar bruine handschoenen, mevr. Mulder, Stationsstraat; le. F. K. Groeneveld, tabaksfabrikant, Bloemstraat 19; 2e. M. Knol, boekhouder, Kruizebroederstraat 2. NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1