Io. 28 Eerste Blafi Uitgave fflZIBRIM ft Co. annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) Uit onze Raadzaal. 1 i I I @Oe Jaargang Zaterdag 0 Januari Dit No. bestaat uit 3 bladen. I 1 te NIEUWSTIJDINGEN. j a I GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiuiplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll’/2 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 3 en 4 Januari 1934: porte- monnaie, handkarretje, melkbus, glacé handschoen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 3 en 4 Januari 1934: zwart zijden dameshandschoen, R. de Vries, Salverdastraat 5; knot garen, Firma Westerhof, Leeuwenburg; zilveren arm bandje, Brik, Schoolstraat 7. Met ingang van 15 Jan. a.s. is tot klerk bij het politiecorps te Amersfoort be noemd de heer G. Seppen, thans als zoo danig werkzaam bij het politiecorps alhier. Geslaagd voor het examen Nederland- sche Handelscorrespondente „Mercurius” G. v. d. Meer, alhier. Ga niet meer op het ijs! Dinsdagavond omstreeks 8 uur begaf een jongetje zich op ’t ijs van de Wip. Dit bleek niet meer betrouwbaar te zijn, plotseling zakte hij 'er door. Op zijn hulpgeroep kwa men eenige jonge mannen toesnellen, wie het na veel moeite gelukte de waaghals uit zijn netelige positie te bevrijden. Men zij toch voorzichtig! Propaganda too-nedavond afd. Sneek Bond v. Staatspensionneering. Deze propaganda-avond werd gisteren in de Harmonie gehouden, waar de voor zitter, de heer Tjallema, een hartelijk woord van welkom tot allen richtte en hen opriep te blijven strijden tegen het schreiende on recht van „oud en arm”. Vroeger heeft men ons wijs gemaakt dat er geen geld was voor staatspensioen, doch dat blijkt een on waarheid; in dezen tijd blijkt wel dat als er geld moet komen, het er komt ook. Laten we dus blijven aanhouden, want de aan houder wint, bijna alle politieke partijen, zelfs de nieuwe, de fascistische, hebben de eisch van het staatspensioen in haar pro gramma, alleen komen ze er niet krachtig genoeg voor op, Spr. betreurt het dat men- schen voor de bond bedanken, terwijl de contributie toch zoo gering is. De tiendui zenden leden moeten aangroeien tot hon derdduizenden om gaandeweg onze eisch, want gevraagd hebben we lang genoeg, te kunnen verwezenlijken. Wel is er staats pensioen voor officieren, gedeputeerden, burgemeesters, ja soms zelfs een lijfrente voor wethouders, maar allen recht doen wil men blijkbaar nog niet. Om te beginnen en om practische redenen vragen wij nu eerst, al is het te weinig, de drie gulden per week ook voor de 50.000 nog uitgeslotenen. Dat is de eerste stap naar het staatspen sioen voor allen, dat er werkelijk zal komen als we maar doorzetten, en betere tijden, die niet uit kunnen blijven, aanbreken. Spr. dankte namens For Yens Neiste daarna de onbekende schenkers van het vaandel aan deze tooneelclub. En daarna was For Yens Neiste zelf aan het woord. Voor deze uitvoering had ze ge- jaren 1934, 1935 en 1936 zal gelden. Aan het overdragen van de school aan een particuliere vereeniging wenschen wij onze medewerking niet te ver- leenen. De leden die daarop aandringen zouden wij de vraag willen stellen, of zij de praktische uitvoerbaarheid van het denkbeeld hebben onderzocht door zich zekerheid te verschaffen dat een particuliere vereeniging, en in ’t bijzonder het Departement Sneek van de Mij. tot Nut van ’t Algemeen, in het rapport der 2e sectie met name ge noemd, bereid is aan de door hen voorgestelde oplossing mede te werken. Wij achten het niet noodig dat van elke beslissing, die door ons op grond van de subsidie-verordening kan wor den genomen, beroep op de raad wordt opengesteld. Ten aanzien van de voornaamste besluiten is reeds het be roepsrecht ingeschakeld. Wij zouden daaraan willen toe voegen de op grond van art. 5 te nemen beslissingen en wijzigen hierbij de voorgestelde redactie van dat artikel in die zin, dat daaraan een 3e lid wordt toegevoegd, lui dende: „3. Van de door Burgemeester en Wethouders geno men beslissing staat binnen een maand na de mededeeling ervan, beroep open bij de raad.” Overigens handhaven wij ons voorstel. De heer Blok heeft geen bezwaar tegen de korting op het subsidie, maar wel tegen de wijze waarop het hier wordt vast gesteld. Spr. stelt voor B. en W. op te dragen in overweging te nemen om in de loop van 1934 te trachten de maatregelen te nemen dat het openbaar bewaarschoolonderwijs op dezelfde wijze behandeld wordt als het bijzonder bewaarschoolonderwijs. Dat moet het consekwent gevolg zijn van wat we vandaag hebben behandeld. De V o o r z. geeft in overweging in de volgende vergadering dit voorstel in te dienen. De heer Blok: Geen bezwaar, doch spr. zal tegen de ver ordening stemmen, omdat het maar allerlei administratieve rompslomp geeft en voor het onderwijs van weinig beteeke- nis is. Het voorstel van B. en W. om het subsidie op f20 te be- palen kemt nu eerst aan de orde. De heer Boeijenga zegt dat de omstandigheden mee brengen, dat we niet anders kunnen dan voorstemmen, ook in verband met wat de heer Maseland zeide, die wel iets scheen te gevoelen voor de losmaking van het openbaar bewaarschool onderwijs van de gemeente, kunnen we het nog een jaar aan zien. De heer Maseland heeft niet beweerd dat hij iets ge voelde voor gelijkstelling in negatieve zin, doch alleen gewezen op de mogelijkheid dat de financieele noodzakelijkheid kon dat dê andere nL f2&-, dwi"ge?,tot zf00 iets> ,doch T er/iets voor; z00als Fin dpr UHon u,ip, hipr wordt alleen financieele noodzakelijkheid zou er toe moeten dwingen. Z. h. s. wordt het voorstel van B. en W. nu aangenomen. Nu wgrdt behandeld: Punt XVlk. Volgno. 483. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een nieuwe verordening op het verleenen van subsidie aan bijzondere scholen voor voorbereidend lager ouderwijs in de gemeente Sneek. (Bij lage 154; dossierno. 1.851.11 B(I)). De heer Boeijenga heeft de volgende amendementen met toelichting ingediend: Ondergeteel.ende stelt voor in de „Verordening op het ver leenen van subsidie aan bijzondere scholen voor Voorbereidend onderwijs in de Gemeente Sneek”, de volgende wijzigingen aan te brengen: Aan artikel 14 toe te voegen: desgevraagd na overleg met het betrokken Schoolbestuur*. Toelichting: De bedoeling van deze toevoeging is, om indien er bezwaren mochten rijzen tegen het bedrag dat zal worden verminderd, vóór de definitieve vaststelling het betrok ken Schoolbestuur in de gelegenheid te stellen hierover te wor den gehoord. Aan artikel 17, eerste lid, toe te voegen: „Het besluit daartoe wordt door Burgemeester en Wet houders terstond aan de Raad medegedeeld”. Aan artikel 17 een derde lid toe te voegen: 3. „Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders, bedoeld in het eerste en tweede lid, staat binnen een maand na de mededeeling ervan aan het betrokken schoolbestuur beroep open bij de Raad”. Toelichting: Van een gewichtig besluit als bedoeld in het eerste lid, behoort de Raad tijdig kennis te dragen. De toevoeging van een derde lid spreekt voor zich zelf. Het ver dient dringend aanbeveling in dit zeer gewichtige artikel het beroepsrecht in te schakelen. Tegen toekenning ervan is mijns inziens geen enkel bezwaar. Moeilijkheden op terreinen als deze komen in onze gemeente gelukkig zelden of nooit voor. Komen er kwesties dan zijn deze uiteraard belangrijk genoeg om aan het oordeel van hooger instantie, de Raad, te worden onderworpen. SNEEK, 26 Dec. 1933. F. BOEIJENGA. B. en W. nemen deze amendementen over, doch als volgt geredigeerd: Aan artikel 14 toe te voegjen: ,»na overleg met het betrok ken Schoolbestuur*. Aan artikel 17, eerste lid, toe te voegen: „Het desbetreffende besluit wordt door Burgemeester en Wet houders terstond aan de Raad medegedeeld”. Aan artikel 17 een derde lid toe te voegen: 3. „Van de besluiten van Burgemeester en Wethouders, bedoeld in het eerste en tweede lid, staat binnen een maand na de mededeeling ervan aan het betrokken schoolbestuur beroep open bij de Raad”. De geheele verordening, aldus gewijzigd, wordt alsnu z. h. s. aangenomen, met aanteekening in de notulen, dat de heer Blok wil geacht worden te hebben tegen gestemd. Kosten gebruik schoolbaden. De le sectie schrijft: Een lid zou deze post willen schrappen. B. en W. antwoorden: Voor een plaats als de onze, gelegen in een waterrijke omgeving en met haar uitgebreide beoefening van de watersport, achten wij het geven van zwemonderwijs aan leerlingen der scholen zeer wenschelijk. De heer D o k k u m is door het antwoord van B. en W. niet overtuigd van de noodzakelijkheid van deze post, die misschien’ wel wenschelijk is, doch niet noodzakelijk. Spr. stelt voor de post te schrappen. De heer Siemensma steunt dit voorstel. Dit voorstel komt in stemming. Voor stemmen de leden Blok, Boeijenga, Potma, Oppenhuizen, Breeuwsma, Dokkum en Siemensma; tegen stemmen de leden Hogeveen, Hoekstra, Zuiderbaan, Maseland, Sijtema, Van der Veen, Smeding en De Groot. Met 8 tegen 7 st. is dit voorstel verworpen. De post wordt z. h. s. goedgekeurd. Aan de orde is: kozen „Driuwende wrakken”, een tooneel- stuk in 4 bedrijven van I. K. B. Het stuk is één krachtig pleidooi voor staatspensioen, is een propagandastuk en heeft dus eenigszins de artistieke gebreken van zijn propagandistische kwaliteiten, hier en daar is het wat gerekt, doch het blijft, daargelaten het onbeteekenende tweede be drijf, boeiend; het speelt in een Friesch vis- schersdorp, waar de zee van alle families bijna offersi heeft geëischt, ook in dat van de oude visscher Bleeker, die zelf blind ge worden bij een redding van vier menschen, met zijn dochter, Marije, weduwe ook van een omgekomen vis§cher en zijn kleindoch ter Lijsbeth en kleinzoons Willem en Frans een karig bestaan heeft, dat vernietigd wordt als Willem en Frans in een storm ook het leven laten. Dan dreigt het armhuis voor Bleeker en Marije, ware het niet dat Lysbeth en haar a.s. man, een onderwijzer, zich over hen ontfermen. Een stuk dat gelegenheid geeft tot sappig spel van de hoofdpersonen, die zich deze gelegenheid, volkomen berekend als ze waren voor hun taak, dan ook niet lieten ontgaan. Over het algemeen werd er best gespeeld, zoodat het publiek zichtbaar ge noot. Inpla^ts van de eenacter „Feest yn ’e Wilewai” moest wegens ziekte van eenige der spelers „Slaven”, ook van Schuitmaker, als slot genomen worden. Dat is heel vlot gespeeld en er is daverend gelachen. De heer Tjallema heeft een welverdiend woord van dank tot For Yens Neiste ge richt, het Sneeker Jazz-trio heeft in de pau- ze’s voor aardige muziek gezorgd. Loop der bevolking van Ijlst. De bevolking der gemeente Ijlst bestond op 1 Januari 1933 uit 727 mannen en 703 vrouwen, totaal 1430 zielen. Zij Vermeerderde door geboorte met 20 mannen en 13 vrouwen en door vestiging met 51 mannen en 65 vrouwen en vermin derde door overlijden met 9 mannen en 3 vrouwen en door vertrek met 54 mannen en 56 vrouwen, zoodat de bevolking op 1 Ja nuari 1934 bestond uit 735 mannen en 722 vrouwen, totaal 1457 zielen. Er werden 9 huwelijken voltrokken. te doen. Het door burgemeester en wethouders gebruikte argument, dat niet tot uitbreiding van het openbaar bewaarschoolonderwijs zal worden overgegaan, is toch geen reden om subsidie-verlaging voor te stellen. Het openbaar fröbelonderwijs kost f 7500.Gerekend naar 160 leerlingen is het kostenbedrag per leerling dus onge veer f 50.Van gelijkstelling van het openbaar en* bij zonder onderwijs is geen sprake, zooals deze cijfers aan- toonen. Het lid, wiens meening hier wordt weergegeven, heeft zeer ernstig bezwaar met het voorstel van burge meester en wethouders mee te gaan, tenzij ook op het openbaar bewaarschoolonderwijs 20 wordt bezuinigd. Blijkt 3it naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet mogelijk te zijn, dan zijn* zij zedelijk verplicht het thans geldende subsidie te handhaven. Andere leden slui ten zien bij dit betoog aan. Ten aanzien van de voorgestelde verordening betref- fende het verleenen van subsidie ten behoeve van het bijzonder bewaarschoolonderwijs merkt hetzelfde lid op, dat het hem gewenscht voorkomt dat het in enkele artikelen opgenomen beroepsrecht vervalt en dat in een op te nemen nieuw artikel, van alle beslissingen van burgemees ter en wethouders ingevolge de verordening genomen, beroep wordt opengesteld op de raad. De 2e sectie schrijft: Enkele leden kunnen zich niet vereenigen met het voor stel van burgemeester en wethouders tot tijdelijke ver laging van het subsidie ten behoeve van het bijzonder bewaarschoolonderwijs met f5.per leerling. Tot het verleenen van subsidie werd indertijd overgegaan uit een billijkheidsoogpunt. Een gelijkstelling werd echter niet verkregen, daar de kosten van het bijzonder bewaarschool onderwijs voor een deel niet uit de gemeentekas worden bestreden. Nu willen burgemeester en wethouders de uit-; gaven voor het openbaar bewaarschoolonderwijs, welke ongeveer f50.per leerling bedragen, onbeSnoeid laten en op het subsidie aan de bijzondere scholen dat slechts f25.per kind bedraagt f5.korten. Dit zou een handelwijze zijn die h. i. niet door de beugel kan. Zij bevelen de volgende oplossing aan, welke tot besparing van uitgaven zal leiden. Met ingang van 1 Juli 1934 wordt de openbare school overgedragen aan een parti culiere vereeniging bv. het Departement Sneek van de Maatschappij tot Nut van ’t Algemeen. Aan die vereeniging wordt een subsidie uit de gemeentekas toegekend van f40.per leerling. Dit subsidie zal geleidelijk worden verminderd totdat het na 5 jaar is gedaald tot het bedrag' Eén der leden, wier meening hier wordt weergegeven., verklaarde zijn bezwaren tegen het voorstel van burge- meesfe.; en wethouders onoverkomelijk. Andere leden kunnen heb juist weergegeven betoog niet onderschrijven. Zij betwijfelen of het, ook uit een billijk heidsoogpunt wel juist is gezien dat ten behoeve van het bijzonder bewaarschoolonderwijs een zekere aanspraak op subsidie uit de gemeentekas bestaat. Desondanks staan zij niet sympathiek tegenover het voorstel van burgemees ter en wethouders. Indien er een mogelijkheid is om de voorgestelde verlaging te voorkomen, zullen zij gaarne hun medewerking daartoe verleenen. Zij zouden het betreuren indien de gemeente de openbare school aan een particu liere instelling overdroeg. Een lid wenschte zich nader over deze aangelegenheid te beraden. B. en W. antwoorden: In beide sectie-rapporten worden de kosten van het openbaar bewaarschoolonderwijs becijferd op ongeveer f 50.per leerling. De gemaakte berekeningen zijn onjuist. De openbare school voor bewaarschoolonderwijs wordt thans bezocht door ruim 255 leerlingen. Daar 6 van Hoofdstuk VIII voor 1934 een nadeelig slot aanwijst van f7516.96, zijn de gemiddelde kosten per leerling ongeveer f 29.Hierdoor verliest het in de sectie-rapporten weer gegeven betoog, waarbij een kostenbedrag van f50. tot uitgangspunt werd genomen, veel van zijn waarde. Verder willen wij er nog de aandacht op vestigen, dat in de laatste vijf jaren de kosten per leerling van het open baar onderwijs zeer belangrijk zijn gedaald. Over 1929 waren de gemiddelde kosten per leerling f 45.terwijl voor 1934 op een bedrag van f29.kan worden ge rekend. De gemeente heeft op het gebied van het bewaarschool onderwijs sedert een lange reeks van jaren een nuttige taak vervuld. Verschillende groepen zijn later om voor hen doorslaggevende redenen overgegaan tot de stichting van eigen scholen. Dat feit liegt op zich zelf naar onze meening aan de gemeente niet de plicht op, de bijzondere scholen financieel op gelijke voet te behandelen als de door haar in stand gehouden school. Sedert tot oprichting van bijzondere bewaarscholen werd overgegaan, is van de gemeentelijke school steeds meer het element verdwenen, waarvan met recht een behoorlijk schoolgeld kan worden geheven. Een groot aantal leer lingen dat de school thans bezoekt, is afkomstig uit ge zinnen, waarvan ook de vrouw elke gelegenheid moet aangrijpen om buitenshuis iets te verdienen. Ook de bij zondere, scholen zullen ongetwijfeld worden bezocht door kinderen, waarvoor geen pf slechts een zeer gering school geld kan worden gevorderd, maar verhoudingsgewijs zal dat niet in die mate het geval zijn als bij de gemeentelijke school. Deze feiten rechtvaardigen naar onze meening reeds, dat er een bepaald verschil wordt gemaakt met betrekking tot het bekostigen van het openbaar en het bijzonder onderwijs uit de gemeentekas. De door een lid van de le sectie gegeven voorstelling van zaken, dat wij de subsidie-verlaging argumenteeren met de mededeeling dat niet tot uitbreiding van het open baar bewaarschoolonderwijs zal worden overgegaan, is onjuist. Onze meening dat gedurende de tijd waarvoor de korting geldt uitbreiding achterwege moet blijven, is een gevolg van ons voorstel. De leden van de 2e sectie die verklaarden niet sympa thiek tegenover ons voorstel te staan, geven wij de ver zekering, dat als er een mogelijkheid was geweest het subsidie op het thans geldende bedrag te handhaven, wij niet met het voorstel zouden zijn gekomen. Er zij overigens nog op gewezen, dat de voorgestelde verlaging een tijdelijk karakter draagt en slechts voor de Vervolg van de vergadering van de RAAD der gemeente SNEEK op WOENSDAG 27 DECEMBER 1933, ’s avonds 7 uur. Gezondheidscommissie, f 348.96. De heer Dokkum: Op de begirooting komt nog de post voor de gezondheidscommissie voor, die toch opgeheven wordt. De Voorz.: Bij de opstelling was die wet nog niet aange nomen. Nu kan de post vervallen. Onderhoud straten en pleinen. De 2e sectie schrijft: Een lid meende dat op het onderhoud van straten zou kunnen wórden bezuinigd indien spoediger overgegaan werd tot het herstellen van kuilen e. d. Dan zal straat- verbetering langer kunnen worden uitgesteld. Het ophalen van kuilen enz. geschiedde vro.eger zeer nauwlettend. B. en W. antwoorden: De voor onderhoud van straten en pleinen beschikbaar gestelde bedragen worden, naaf ónze overtuiging, zoo economisch mogelijk aangewend. De heer Blok: Het hangt maar af van het inzicht. De Voorz.: En van het bedrag dat men beschikbaar heeft. De heer Blok: Vorig jaar had men f5900, nu f9744. Spr. zal niet zeggen dat dit bedrag niet te verwerken is, maar bij bezuiniging dient hierop ook gelet. De wijze van onderhoud kan zeer verschillend zijn. Spr. gelooft dat de post wel op het zelfde bedrag als ’t vorig jaar kan worden vastgesteld. De Voorz.: -Er moet toch behoorlijk onderhouden worden. Ook het leggen van kabel? veroorzaakt nog al eens schade, en in de vorige vergadering is nog over het GroOtzand ge sproken. Het is zoo noodig, dat men één stuk eens flink onder handen neemt om er voor eenige jaren af te zijn. Trouwens de zaak is de commissié gepasseerd, die het bedrag goedkeurde. Z. h. s. wordt de post goedgekeurd, met aanteekening in de notulen, dat de heer Blok geacht wil worden tegen te heb ben gestemd. Onderwijs lichamelijke oefening. De le sectie schrijft: Een lid had kennis genomen van een stelling, welke dienst had gedaan bij een promotie aan de Vrije Univer- siteit en welke luidt als volgt: het onderwijs in lichamelijke oefening dient met het oog op de financiën der gemeenten uit de rij der verplichte vakken te verdwijnen. Hij zou gaarne het oordeel van burgemeester en wethouders te dien aanzien vernemen, waarin hij wenschte te zien be trokken de vraag of er een mogelijkheid bestaat om vrij stelling van het doen geven van onderwijs in dit vak te verkrijgen. Hij wees er in dit verband op dat het rijk de gemeenten verplicht tot uitgaven, welke in de tegenwoor dige omstandigheden een zware last beteekenen. Een lid vroeg of het niet mogelijk is de klasse-onder- wijzers onderwijs in lichamelijke oefening te doen geven. B. en W. antwoorden: De waarde van stellingen, welke dienst hebben gedaan bij een promotie, mag o. i. niet worden overschat. Indien al dergelijke stellingen uitgangspunt zouden moeten zijn voor het instellen van onderzoekingen, zou ongetwijfeld veel vruchtelooze arbeid moeten worden verricht. Wij en wij toch waarlijk niet alleen meenen dat aan het onderwijs in lichamelijke oefening groote waarde moet worden toegekend. De opneming van dit vak in het leerplan heeft mede veroorzaakt dat het lager onderwijs zich in een andere richting heeft bewogen. Indien werke lijk de waarde van het onderwijs zoo gering is, dat het nut niet tegen de uitgaven opweegt, zou toch wel in de eerste plaats door de regeering althans aannemende dat zij ook nog eenige zorg voor de gemeentefinanciën koestert zijn ingegrepen. Art. 195 der Lager onderwijswet 1920 bepaalt, dat het onderwijs in lichamelijke oefening met 1 Januari 1936 ver plicht wordt voor alle openbare en bijzondere scholen en dat tot die datum van de verplichting tot het geven van dit onderwijs door Gedeputeerde Staten vrijstelling kan worden verleend. Voor een gemeente als deze, waar het onderwijs reeds door een vakonderwijzer wordt gegeven en waar kan wor den beschikt over gymnastieklokalen en openluchtspel- terreinen, zal naar onze meening van een ontheffing geen sprake kunnen zijn. De gewone onderwijzers zijn in ’t algemeen niet be voegd het onderwijs in lichamelijke oefening te geven. De Voorz.: Dit vak is verplicht en het ministerie dringt er juist op aan de zaak in orde te maken. Over het algemeen bezitten de onderwijzers niet de acte gymnastiek. De heer Boeijenga: De bedoeling was slechts op deze zaak de aandacht te vestigen. Het rijk legt tal van lasten op de gemeenten, ook deze en daardoor komen de gemeenten in moeilijkheden. Het is de bedoeling om eens een stem te laten hooren,dat dit een drukkende last is en de aandacht daar eens op moet gevestigd. Z. h. s. wordt de post goedgekeurd. Aanschaffing boeken U.L.O. school. De* 2e sectie schrijft: Een lid zou de aanschaffing van boeken aan de ouders willen overlaten. B. en W. antwoorden: In onze meening, medegedeeld in bijlage 129 van het raadsverslag over 1932 (blz. 423), is geen wijziging ge komen. De Voorz.: Tegenwoordig is de algemeene opvatting dat men de boeken niet meer door de leerlingen laat aanschaffen, maar dat de gemeente het doet. De heer Blok: De boeken, vooral bij het Mulo, kan men, zooals vroeger ook gebeurde, heel goed door de ouders laten bekostigen. Ook op H.B.S. en Gymnasium heeft men dat, boven dien wordt de zuinigheid bevorderd.; de leerlingen zorgen beter voor hun eigen boeken. Spr. wil de post laten staan, doch B. en W. verzoeken eens te overleggen met de hoofden van scho len, wat in dezen kan gedaan. Het bijzonder voorbereidend L o. De le sectie schrijft: Het voorstel tot verlaging van het subsidie ten behoeve van het bijzonder bewaarschoolonderwijs leek een lid geen gelukkige greep van burgemeester en wethouders. De afstand tusschen het openbaar en het bijzonder onderwijs zal er door worden vergroot. Een subsidie van f 25.per leerling is niet te hoog. Er moet een belangrijk bedrag op dit onderwijs worden toegelegd, waartegenover de voorstanders van het openbaar onderwijs niets behoeven NIEUWE SNEEKER COURANT i I J I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1