Ultnave RIEZEBRINK Go. Ho. 43 Eerste Blad der Gemeente Sneek Officieel Orgaan annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) De Stem des Bloeds Sue Jaargang Woensdag 28 Februari 1934 Dit No. bestaat uit 2 bladen. NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLETON 1 Regelprijs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle Advertentlën worden in beide bladen opgenomen. MAY WYNE. 29. om te zoe- 'HOOFDSTUK XXII. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11’/2 en 12/2 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 24, 25 en 26 Februari 1934: rijwielen, zakmes. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 24, 25 e» 26 Februari 1934: klein model rijwiel, Ber- voets, Wijde Burgstraat; papier inh. geld, J. Visser, Franekervaart 2; twee stukken boom, Visser, Balthusstreekje. DE WETENSCHAP DER WIJZEN. en be- door BIOSCOOPNIEUWS. De superfilm „Golddiggers of 1933” in de Bioscoop bij deWaagis toch wel iets meer dan enkel kijkspel, dus enkel een aaneenrijging van mooi aangekleede num- Steun in den Strijd. De Arbeidersmuziekvereeniging „Steun in den Strijd”, dir. de heer G. van Hardeveld, heeft Zondag in de Harmonie haar jaarlijk- sche uitvoering voor donateurs gegeven. Voor een volle zaal sprak de voorzitter de heer P. Lantinga zijn openingswoord, waar in geconstateerd werd dat ook deze ver. zuinig moet zijn, daar subsidievermindering en het bedanken van talrijke donateurs de inkomsten doen dalen. Onder de donateurs die bedankten zijn veel werkloozen, wien spr. dank brengt dat zij de ver. zoo lang bleven steunen, dank vooral ook verdienen zij, die in de werkverschaffing werkende, toch de ver. nog trouw blijven, wier hou ding zoo gunstig afsteekt bij die van ande ren, ook zgn. klassebewusten, die, nog een flink salaris genietende, het voorwendsel van de crisis gebruiken om te bedanken. Zij dienen niet te vergeten dat deze vereeniging is een wapen der plaatselijke beweging dat politieke partij en vakorganisatie steunt bij haar taak. Ten slotte wijdde spr. eenige woorden aan de samenstelling van ’t corps, waarin eenige mutaties plaats hadden en dat binnenkort weer versterkt zal worden met 4 leerlingen, waaronder 2 dames. Het programma opende met de Interna tionale, waarna tal van succesnummers ten beste werden gegeven: o.a. Bizets Carmen Fantasie, Offenbach’s La fille du Tambour Major, een Schubert fantasie, die een wel verdiend succes oogstten bij het dankbaar gestemde publiek, dat ook het verdere mu zikale gedeelte van het programma op vaak enthousiaste wijze heeft ontvangen: we noe men nog speciaal succesnummertjes als „An der schonen blauen Donau” en „Pa rade der tinnen soldaatjes”. Het corps en zijn directeur hadden een goeden avond, in het bijzonder ook een kwartet van le en 2e piston, bariton en trombone, dat op keu- Derikelijk kon alleen moeder Trevor- row op die vraag antwoord geven. De Cassaud stond op uit zijn schuil plaats en haastte zich naar, de hut van de oude heks. De deur stond open en een zwarte kat lag op den drempel te slapen. De Firanschman schopte het dier opzij en stormde naar binnen. Er brandde geen lamp', maar in het maan licht kon hij duidelijk genoeg zien, dat er niemand in de kamer was. Er was nog een achtervertrek)©, maar, ook daar was het donker en ondanks al zijn zoeken vond hij! niets. Nogmaals en nogmaals zocht hijTiet geheele hutje door, maar moeder Tre- vorrow bleef onvindbaar. Als ze zich niet in een of ander ondier had ver anderd, dan moest de heks van Pen- deen reeds ge rui men tijd te voren er gens anders heengegaan ^ijn, want ze was zoo styf en jichtig, dat ze niet dan met de uiterste moeite vooruitkomen kon. En op de omliggende heide, die helder verlicht voor hem lag in den maannacht, was geen gebogen ge daante te zien, die zich vluchtend voort spoedde. Overtuigd dat de vrouw, die hjj zocht, verdwenen was, bleef de Cassaud een tijdlang in gedachten ver diept staan en overlegde wat hem nu te doen stond. De gedachte, dat Jack misschien door de kwaadwilligheid van de Trevorrows in levensgevaar was, pijnigde hem vreeselyk. Wat moest hij in *s hemelsnaam doen om zijn kind te redden? Het was een geluk ten min ste, dat Mike Trevorrow zelf gevan gen genomen was. bemerkt, dat Tom Pengarth milder tegenover hem gestemd werd. En in zijn verliefdheid geneigd om de din gen van hun zonriigsten kant te be kijken, hoopte hij, dat zijn aanzoek gun stig zou worden aangenomen, gesteld zelfs, dat hij de voornaamste voorwaar de niet had kunnen vervullen. Want wat het vinden van Jack betrof meende Jules de Severeux, dat hij, na de mis lukking van dien nacht, alle hoop' wel kon opgeven. Hij had gezien, hoe de Cassaud zelf op de vlucht was; gesla gen, zoodra hij het blonde kind op het strand had neergezet en hij begreep er uit, dat zijn vriend all even bedrogen was uitgekomen als hij zelf. Hij twijfelde er geen oogenblik aan of Trevorrow wist wel, waar de jongen zich bevond en dat Pengarth mettertijd wel er achter zou komen; maar dan had hjj geen part of deel aan die ont dekking gehad. En in dat geval kon hij moeilijk zyn toegezegde belooning eischen. Dionysius Williams mlaakte al heel weinig bemerkingen omtrent het ge beurde by Prest Cove en vroeg alleen, of Nathaniel Pengarth er soms by ge weest was. De Severeux schudde glimlachend het hoofd en wees op het grijze cos- tuum, dat hij nog steeds droeg. Alleen zyn kleeren, zei hjjl. Hier, dit zjjn de kleeren van den heer Nathaniel, dien ik niet de eer heb- te kennen. Dat is zoo’n eer niet, zei Williams In de A m i c i t i a-B i o s c o o p is de hoofdfilm: „Hoe kom ik aan een baantje” natuurlijk de film van Bressart, die in dit werk vol van vermakelijke verwikkelingen weer toont wat een knappe komiek hij is. De regisseur had enkele buitengewoon goede vondsten, zoo bv. ’t gesprek tusschen Bres sart en de slapende heer in het park, zoodat deze film een zeer onderhoudende is. Bo vendien krijgt de bezoeker als extra nog een De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe SneeKer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. den Franschmlan op dat Williams zich zoo vreemd gedroeg, en in plaats van naar gewoonte spraakzaam te zijn, nu stil en in gedachten voor ziclt uit zat te kijken. En toen de Severeux voorstelde om nog eens in de oude ruïnes te gaan zoeken, waar hij de ontmoeting van de Cössaud' en Mike Trevorrow be spied had, verzette de oude man er zich heftig tegen. Lui'ster naar mij, zei Dionysius wiant di't is de ware wijsheid. De wijd heid wellicht uit de sterren, of mis schien ook de wijsheid van een man, die meer wonderlijke dingen op aarde weet te vinden dan aan den hemel. Ik zal den geheelen ochtend afwezig zijn. U moet hier binnen blijven. Ja, dat is een harde taak. U moet er ge duld bij oefenen. U denkt natuurlijk aan miss Ursula en kunt u niet ver beelden, dat u haar als uw bruid zult kunnen winnen, door stil te zitten in de hut van een ouden- man. Toch houd ik vol, dat u moet doen, wat ik zeglater komt de beurt aan u om aan het werk te gaan. Dat beloof ik u. U moet doen, wat ik u zeg. De Severeux keek den spreker ver wonderd aan. Was die man een gewoon kwakzalver of had hjj een of ander buitengewone macht, die hem in staat stelde beter cjan zjjn medemienscheni de toekomst te voorzien Maar er was iets in de blauwe oogen van den ouden man, dat vertrouwen wekte en met een zucht onderwierp hjj zich aan diens rige wijze de „Ala Polonaise” en „Divertis- sementbeide van Langlois, ten beste gal. Ter afwisseling werden een paar eenac- ters gegeven nl. „Kampeeren”, een vroolijke schets van Lantinga en Beeksma en „De j4ije Kostgonger”, een vroolijke een-acter van P. Lantinga. De Snitser fiiflingen speel den weer voortreffelijk en vooral het tweede stukje kan een succes voor den schrijver worden, dat is een vlot geschreven, aardig een-actertje, dat het hier deed, en elders wel zal doen. De a.s. Sneeker kermis. Hedenmiddag had ten stadhuize de ope- •mg plaats van de briefjes voor de ver- renting van staanplaatsen voor de a.s. xermis. Er waren 47 inschrijvingen en we. uis volgt: J. Huizinga, galanteriekraam; J. Venema, .lougat- en suikerkraam; E. de Haan, pa ling- en vischtent; M. Reitsma, sigaren- xiosk; Gebr. Werk, poffertjessalon; Dezelt- den, gebakkraam; C. Bos, wafel- en olie- xoekkraam; L. Giëngak, kijk- en variété- ^port; A. v. d. Hoek, wafelkraam; Sipkema- .aüller, steilwand; A. Hommerson, rijwiei- portbaan; A. Reindorp, kijktent; Dirksen, steilwand; J. Visser, zuurkraam; W. Friso, variététheater; C. Vale, vliegbommensport, X. Kooistra, chocolade- en nougatkraam; J. Epeij, palingtent; Chr. Roze, luchtschommel; E. Krekel, zweefcaroussel; Dezelfde, schiet tent; B. Buwalda, schiettent; A. Mallem, heater; E. v. d. Veen, electr. zweefcarous sel; Dezelfde, draaimolen; Andela, olie- bollenkraam; H. Bakker, golfbaan; Krekel, werp tent; G. Knobbe, palingtent; M. v. d. Hoek, schiettent en slagmachine; B. Sipke- ma, luchtschommels; A. Kooistra, werptent; J. Koopal, wafel- en oliekoekkraam; S. KooistraHuizinga, nougatkraam; V. L. Fogerty, Holl, gebakkraam; A. Vale, electr. zweefcaroussel; J. Sipkema, Zuid-Holl. ge bakkraam; G. Sipkema, stoomcaroussel; P. de Bruin, poffertjessalon; F. Slieker, werp tent enz.; Fa. Wed. P. Osinga, oliebollen kraampje; C. Panbakker, electr. zweefca roussel; C. Denies, gebakkraam; Andries- sen, variététheater; J. Dalstra, draaimolen; S. Kooistra, chocolade- en nougatkraam; Boersma, schiettent; Dezelfde, werptent; Nijveen, vischkraam; Ariaans, suiker- en nougatkraafri; Buwalda, slagmachine, A. Akkerman, draaimolen. Voorts werd een drietal plaatsen onder hands verpacht voor autoskooter, rodeo en tetaque aan de Fa. Hommerson en Vermo- len. spannende Far West film: „De geheimzin nige ruiter”, die alle eigenschappen van dit zoo geliefde genre bevat. Aankondigingen. W'bensdag 28 Feb'tr. 8 uur. Ami- citia. V. V. 'S. U. Holland. Russische film: j,Storm over Azië”. De hr. Van ter spreekt. Vrijd'ag 2 Maart. Harmonie. 8 uur. Volksonderwijs enz. Openbare ver gadering. Spreker de heer v. Toledo over ,„De ernst onzer tegenstanders”. Vrijdag 2 Maart. „De Gouden Leeuw”. 8 uur. Algemeene ledenver gadering Hulp in Noo-dj, 1 1 Donderdag 8 Maart. Geb. Chr. Bel. Uitvoering Advendo. Na 14 Jaar. Ongeveer 14 jaar geleden is in een groot modemagazijn in de Kalverstraat te Amster dam een actentasch gestolen, waarin zich een chèque-boekje van het gemeente-giro- kantoor bevond. De politie heeft toen den diefstal niet kunnen achterhalen. Dezer dagen echter hebben herhaaldelijk winkeliers aangifte gedaan, dat een man en een vrouw bij hen goederen gekocht hadden, welke zij betaalden met chèques van het gemeente- girokantoor, die dan oninbaar bleken. Zoo waren er winkeliers opgelicht voor kleeding- stukken, anderen voor schoeisel of levens middelen, weer een andere voor vier gouden ringen. Zaterdagmorgen kreeg de politie van het bureau Singel telefonisch bericht, dat zich in een winkel in de Kalverstraat een man en een vrouw bevonden, van wie de win kelier vermoedde, dat zij bezig waren te trachten hem er op dezelfde manier in te laten loopen. Eenige minuten daarna waren er eenige rechercheurs in den winkel, die het echtpaar aanhielden. Bij huiszoeking zijn in de woning van dit echtpaar alle opgelichte goederen, behalve de gouden ringen, doch hiervan de beleen- briefjes, aangetroffen, en ook de indertijd gestolen chèque-formulieren van het ge- meente-girokantoor. De man en de vrouw zijn opgesloten. N. R. Crt. De Cassaud kreunde van verdriet. Op slot van zaken had hij dit ver diend. Hij had zijtn zoon immers ver waarloosd? En wat zou er van den jopgen géwordén zijn? Trevorrow was, dat wist hij maar al te goed, tot elke laagheid in staat- Maar Trevorrow scheen zelf geschrokken, toen hy ont dekte, dat hy het verkeerde kind bij! zich had en had gezegd, dat zyn moe der die schuld er van droeg. Wat was het voor een heksenplan geweest, om een ander kind in plaats van het zyne te wCllen schuiven. Het zou uit angst voor den squire kunnen zijp, die op deze manier zjjn neefje weer teruggekregen had, maar de aan wezigheid van Pengarth zelf hier op het strand en de wijze, waarop hjji hem om zoo te zeggen vry'üit had laten gaan, bewees het tegendeel. Pengarth was immers regelrecht naar de plek toegegaan, waar het kind stond be schreien in de meening dat het Jack was? Dus was het klaaiiblykellyk ge noeg, dat het kind niet in Pengarth’s macht was. Maar waar was het dan? mers met tallooze lieve show-girls, ofschoon ze ook op dit gebied stellig haar weerga nog niet heeft; de revuenummers er in zijn immers van zoo verbluffende techniek en schoonheid, dat ook hij die anders allicht spreekt van „het klatergoud der revue” er aesthetische bevrediging in vindt. Maar „Golddiggers” is ook een uitnemende speel film uit de wereld der revue-artisten, boei end altijd, komisch vaak, ernstig een enkele maal, met eenige melodieuze songs. Een film welke inderdaad een der beste is uit de productie der laatste jaren, hetgeen zij ook dankt aan voortreffelijk spel van artis- ten, die wij hier anders zelden op het witte doek zien. vonden worden. En Tom Pengarth moest zelf toch ook wel begrijpen, hoe noodzakelijk het was haar te vinden. Alleen en zonder hulp zou het hem zelf, vooral omdat hij in de streek onbe kend was, onmogelijk zijn de sluwe vrouw op te sporen. Maar zou het wel verstandig zijn om zich regelrecht naar den Manor te be geven? Zou Pengarth in zijn haat en woede hem niet gevangen nemen en als een Franschen spion aan de over heid uitleveren? Geestelijk en lichamelijk afgemat, wendde de Cassaud zijn schreden naar Pendeen zonder zelf nog te weten of hij wel naar dien Manor zou gaan, maar in elk geval vast besloten om te zoe ken, waar die oude vrouw Trevorrow gebleven was. Zoobent u terug Dionysius zei het doodkalm scheen volkomen bereid om met langstelling te luisteren nlaar wat de Severeux hem te vèrtellen had. Het was nu niet meer noodig om zich in de geheime kamer schujill te houden. Tin de Severeux was daar in zyln hart meer dln dankbaar voor. Maar moeder Trevorrow moest ge- der hoopvol, want hjj had met vreugde van zijn woorden te geven. En het viel i CHIEFWHIP voor Uw gezondheid II EU WE SNEEKER COURANT De beste sigaret

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1