Tiny Carteret No. 58 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRINK Co. Dit No. bestaat uit 3 bladen. Zaterdag 21 April 1934 50e Jaargang FEUILLETON NIEUWSTIJDINGEN. deel, ook Nederland kreeg een mingsstation in Noord-Siberië, SAPPER 8. - r door Derhalve over haar „hij de man, met wie Lady Mary RSdgeway 0e® weken geleden in Negen en vijftig gesoupeerd heeft.” „Genadige Hemel I” mompelde Tiny. „Weet u dat zieker, sir?” „Jebson de man, die gisternacht vermoord werd had weliswaar niet in hun kamer bediend, maar zorgde toch dat hij in de buurt was, toen ,Blake vertrok. Hij had hem zien binnenkomen had gezien, 'dat een dame hem verge zelde, maar geen gelegenheid gehad om haar gezicht waar te nemen. Toen rij' vertrokken, gelukte het hem: riji was Lady Mary.” „Maar, bij George! Kolonel wat. bijl alle duivels, kan dat beteekenen? Probeert hij haar af te persen Zooi ja, uit welken hoofde? Ik bedoel ze is een vroolijlk zieltje; doet bij tijden ver bazend dwaze dingen. Maar Mary af- peTs.n. Ik kan het niet gelooven.” „Is er iets maeilijker te getooyen dan alleen de waarheid, dat rij daar was „Zou u denken dat zöji brieven, of iets van dien aard, geschreven heeft? En dat hij die in handen heeft weten te krijgen Omdat, als dat zoo is, jk ieder beentje in het lichaam van den schurk zal vermorzelen.” Gillson lachte flauwtjes. „Een zeer natuurlijke ingeving, Car teret maar eene, die je zult moeten onderdrukken, vrees ik. Ik heb begre- dat niemand het paard had kunnen na deren, lof hij1 zou er wakker van gewor den rijln. En hoewel een massa men- schen bleven beweren, dat er met het paard iets gebeurd moest zijin, werd na verloop van tiijid de meening uitge sproken dat het gestorven was aan een plotselingen en onverkflaarbaren aan val ‘van hartverlamming.” „Nog even geduld, koilonefli. Laat dat vergif geen sporen achter?” „Geen chemische sparen. Maar het tast de hartspieren aan, strekt ze tot het uiterste, en veroorzaakt dn nietnme- dische termen acute krampen. Vandaar de doodsstrijd van de slachtoffers, even voordat de dood intreedt.” „Dat klinkt verbazend opwekkend,” mompelde Tiny. „Mag ik me nog een glas likeur inschenken Maar, wat ik niet begrijpen kan, is dit. Als de op passer de waarheid sprak; als de deur van de losse box gesloten was hoe tan het vergif dan toegediend zlijh?” „Vraag mij' dat niet, Carteretwaar lijk, ik weet het met. Het raampje stond open; de bovenste helft van' de deur bestand uit staven, zooals gewoon lijk. Wanneer bij die gelegenheid een pijltje gebruikt was, zouden wij dat tus- schen het stroo nooit hebben kunnen vinden, zelfs' wanneer iemand er naar gezocht had. Evenwel laten we voort gaan. Het is waarlijk van geen be lang of het dier op idle manier of an ders stierf; er rijln andere, véél bellang- rijker dingen mee gemoeid. En mis schien is het belangrijkste van deze, dat er na dien tijd een kleine wijziging in de werkzaamheden van de bende op te merken viel een wijziging, nig als een vrouw.Is een menschelijk wezen eenmaal in zijn klauwen beland, dan kan de rampzalige alle hoop ge rust vaarwel zeggen. Hiji is lid van deze bende, en een vooraanstaand lid boven dien. En” hjj hield weer even op Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen ll'/z en 12/g uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 1720 April 1934: schroef dop van auto; sleutel; sleutel; mantelceintuur. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 1720 April 1934: sleutel van melkkraan, S. v. Vellinga, le Oosterkade 10; duimstok, H. Wesselius, Bloemstraat 26; armband, A Feikema, Groenedijk 2; bril in étui, J. Kok, Waterpoortsgracht 1; melkbus, L. Óppen huis, 2e Boschdwarsstraat; tennisbal, Mej. Gorter, Ged. Pol; vulpotlood, U. Weissen bach, Ki. Palen 2. Jaarverslag van de afd. Sneek van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacanüekolonies over het jaar 1933. Het Bestuur der afd. onderging in het afgeloopen jaar eenige verandering, daar mevr. Stam en mevr. Ovaa als leden be dankten, terwijl als nieuw lid werd verkozen mevr. Hordijk. De werkzaamheden bepaalden zich hoofd zakelijk tot het inzamelen van gelden en het uitzenden van kinderen. Als bronnen van inkomsten kunnen we beschouwen, evenals het vorige jaar: contributie van leden, bon- netj esverkoop door kinderen, vlaggetj es verkoop op Pinkster 3. We misten de gelden als subsidie van het O. B. W. en van de Ver. tot bestrijding der T.B.C. Hierdoor was PIJN IN DE LENDENEN. Als gij niet slapen kunt van de pijn in uw rug, als gij bij uw werk ook voortdurend ge kweld wordt door doffe of stekende spierpijn, en gij last hebt van een afgemat gevoel, hoofd pijn, duizeligheid en dergelijke verschijnselen, is dit een teeken, dat de organen, welke het urinezuur uit Ihet bloed dienen af te voeren, traag werken of verzwakt Izijn. Dit urinezuur kan zich dan naargelang van het gestel van den lijder afzetten in verschillende deelen van het lichaam en verschijnselen als de boven staande veroorzaken. Grijpt gij niet spoedig in om het kwaad in zijn aanvang te stuiten, dan kan het zich steeds verder uitbreiden en wordt gij een slachtoffer van chronische rheumatiek of andere onge- wenschte verwikkelingen. Neemt bijtijds uw maatregelen en gebruikt het middel, dat reeds zoo- talloos velen geholpen heeft en dat, wetenschappelijk samengesteld, reeds jarenlang bewezen heeft aan zijn doel te beantwoorden: Foster’s Rugpijn Nieren Pillen, Personen uit uw eigen omgeving zullen u -be vestigen, dat zij inderdaad hun gezondheid volkomen herkregen door het gebruik van dit alom bekende middel. Stelt het niet langer uit, doch haalt vandaag nog een doos - gij zult ons dankbaar zijn voor dien raad. die Stainrifeh en mdji er nauwer mee in contact -bracht. Tot zoover was de zaak uitsluitend een politi-e-aangelegenhedid geweestnu begon de bende ook in po litieke aangelegenheden belang te stel len. W-eilifswaar alleen, wanneer er grof geld beschikbaar bleek te rijn, maar het was een nieuwe richtingslijn, en -een lijn, die die zaken een veel ernstiger aanzien gaf.” Hij. hield -op om een sigaret aan te steken; toen richtte hiji zich plotseling tot Tiny. „Heb je ooit gehoord van Felton Blake „Nooit naar mijn beste weten niet,” antwoordde Tiny. „Fielton Blake is- een van de volmaak te voorbeelden van den mis'dadj-gen gTest van tien huidigen dag. Naar zijn uiterlijjk, zou je hem voor een voorspoe dig advocaat of dokter houden. Hiji is een gladgeschoren, donker, knap uit ziend man van ongeveer vijfenveertig. Hiji bezit een groot huis in Hampstead, waar hiji rijkieHijk en goed onthaalt. Als de vraag ter sprake komt, zegt hiji dat hiji groothandelaar is, en hij heeft dan ook, ergens in de City, een kantoor. Ge heel alleen voor den schijn, natuur lijk -in werkelijkheid is de man de gevaaJrilijlkste afperser van geheel Euro pa. Hiji is ten eenenmale ontbloot van med-élijldenbij hem vergeleken is- de hardvochtigste woekeraar zoo zachtzin- pen, dat je Lady Mary nogal goed van nabijl kent, niet waar?” „Dat is. zoo,” zei Tiny, en toen aar zelde hij’. „Hoor eens-, kolonel1,” kwam hij daarna ineens los, „u is tamelijk openhartig tegen» mijl geweestik zal u met gelijke munt betalen. In uw bu- eenige belangrijke gebeurtenissen uit het verleden van „Dicendo”, die hij af en toe verduidelijkte met citaten uit de notulen. Er waren vele felicitaties van curatoren, leeraren en oud-leden binnen gekomen, die verhinderd waren deze feestavond bij te wonen. Van de Gymn.bond van het Geref. uymn. van Leeuwarden was een prachtige mand met bloemen gekomen. Naar de mu zieknummers Erlkönig van Schubert en Jeru salem van Adam werd met genoegen ge luisterd. Daarna begon de heer Theun de Vries te Sneek zijn lezing over: Dirk Coster en de Nederlandsche letterkunde na den oorlog. Coster schreef voor 1914 critieken in de Gids en komt dan met Willem Kloos, redacteur yan de jNieuwe Gids ïn conflikt De tach tigers waren van opvatting, dat een werk schoonheid bevatte wanneer het bij zijn lezers ontroering opwekte. De wereldoorlog heeft een grooten invloed op de literatuur gehad. De twintigers 1920) maakten zich heelemaal geen illusies meer en zagen alles in reëel verband. De kunst van 1925 daarentegen is gevoelloos. De generatie van Coster en die van 1920 en 1925 kunnen elkaar waardeeren, niet begrijpen. Tusschen hen is een diepe kloof gekomen, die niet te overbruggen is. Aan ’t slot van zijn lezing las De Vries een sombere oorlogsnovelle van Albert Teiling voor. Na de pauze speelden J. van de Ven en A Wolke Ave Maria van Schubert. Daarna werd opgevoerd: Een reuze idee, van Willy Corsari, een blijspel in twee bedrijven. Dit stuk is, ofschoon de spelers voor de eerste keer speelden, heel goed tot zijn recht ge komen. Sommigen speelden zelfs hun rol heel goed. Nadat de rector Dr. C. M. Buizer nog eenige woorden gesproken had, sloot de praeses omstreeks 12 uur deze gezellige en goedgeslaagde feestavond door het „lo vivat” te laten zingen. „Dicendo Discimus” kan met dankbare herinnering op deze feestavond terugzien. GEVONDEN VOORWERPEN. „Ja,R sei Tiny, yax keert het heele geval weer in mijn geheugen terug. Toen de oppasser in een toestand was om ondervraagd te worden, zwoer hij op den Bijbel, dat hjj geen geluid ge hooid had, tot het paard in de box begon te trappen 'en te slaan- Toen was hij toegesinel/d, en had zelf een trap opgeloopen. Zoo was het immers, niet waar „Zoo was het. En ik heb het geval opgehaald, alleen omdat ik nu over tuigd ben dat het vergif toen voor de eerste maal gebruikt werd, hoewel we dat te dien tijde niet wisten. Destijds was het iets nieuws voor ons; niemand kwam op de gedachte om naar een wandje te zoeken, -en idat zou op» een paardehuid in ieder geval zeer moei lijk te ontdekken geweest zijn. De paar denarts was er kompleet beduusd van, maar het paard was dood, -en meer viel er niet van te zeggen. De oppasser werd later aan een kruisverhoor onder worpen, maar bleef bliji zijn eerste ver klaring. Hij- zied, dat hij alls gewoonlijk bij de deur van de box had liggen sla pen, dat hjj- een zeer licht slaper was, en mingen op deze wijze te Soesterberg doet. Onze minister van defensie was gelukkig een vooruitstrevend man die, toen wij er om vroegen, direct opdracht gaf plannen en een kostenberekening over te leggen. Vliegtuigen naar het ons toegewezen station op Groenland zenden bleek te duur, en waar Ijsland een zeer belangrijk punt in de circulatie is, besloot men na onderzoek door eenige officieren bij Reykjavik, waar de IJslandsche regeering gratis een terrein beschikbaar stelde, een station te vestigen. 18 Juli 1932 vertrok It. v. Giessen daar heen, 13 Augustus de rest der bezetting van het station met spreker. Spr., die ook te voren reeds een aantal lichtbeelden had getoond, welke het ge sprokene illustreerden, gaf nu een aantal kiekjes van hangar, vliegtuigen en instru menten, waarmede op dat station is ge werkt. Onder aan het opstijgende vliegtuig was een toestel verbonden met zelfregistree- rende barometer, thermometer en hygro meter, alle waarnemingen werden op één strook geregistreerd. Na ’t dalen werd deze uitgewerkt en de verkregen gegevens in codecijfers getelegrafeerd naar het centrale punt. De vliegtuigen hadden herhaaldelijk met moeilijkheden te kampen; zware stor men komen dikwijls op Ijsland voor; op 12 Nov. hadden we er een met een uurgemid- delde van 30 M. per seconde, een kracht, welke hier in Nederland alleen met een enkele stoot voorkomt; op één station op Ijsland had men een kracht van 55 M. per sec. Spr. deelde ten slotte nog iets mede over de weersomstandigheden gedurende het jaar der onderzoekingen op Ijsland, waarna hij bij mooie kiekjes van Ijsland een en ander over dit merkwaardige eiland en z’n natuur schoon vertelde. Dr. Nieuwkamp, waarnemend voorzit ter, vertolkte de dank der aanwezigen voor de interessante voordracht. Natuurkundig Genootschap. Voor het Natuurkundig Genootschap sprak Dinsdagavond in hotel Hanenburg dr. H. G. Cannegieter van de Bilt over „Het tweede Internationale pooljaar”. Spr. ging eerst aan de hand van de vraag, welke rol de poolstreken in de weersontwik keling spelen, na, hoe men reeds sedert vele jaren weerkaarten kon maken, dank zij de telegrafie die in staat stelt weerswaarne- mingen uit tal van gebieden op één plaats te concentreeren en dank zij het feit dat al lange jaren hier gegevens omtrent het weer verzameld zijn en daaruit gemiddelden bere kend, zoodat men afwijkingen van die ge middelden kan beoordeelen. Sedert men regelmatig weerkaarten maakt, heeft men ontdekt dat er zekere regelmaat in de cir culatie is. Een Amerikaansche geleerde rede neerde omstreeks 1870, uitgaande van een ideale aarde reeds dat bij de aequator de warme lucht moest opstijgen, deze naar de Polen stroomde, waar ze afgekoeld werd en dan langs het aardoppervlak strijkend weer naar de aequator terugkeerde. Het spreekt dat men deze theoretische be schouwing wel eens wilde contröleeren, men beschikte in die jaren al over verschillende waarnemingsstations, doch waar men ook meer en meer verlangde na te gaan de in vloed van het Poolklimaat op het klimaat in het noordelijk halfrond, werd in een in ternationale bijeenkomst van meteorologen besloten tot het houden van een pooljaar in 1882’83, men zou in dat jaar in de poolstreek een aantal waarnemingsstations bezetten en daar gegevens verzamelen. 10 Staten met 12 stations namen er aan deel, ook Nederland kreeg een waarne mingsstation in Noord-Siberië, doch de expeditie er heen bereikte nooit haar doel, het schip werd in het ijs gevangen en de opvarenden brachten er met moeite het le ven af. Aan de hand van de in dat jaar verzamelde gegevens zijn vele studie’s ge maakt. Maar toch ontbraken nog recht- streeksche waarnemingen in de hoogere luchtlagen. Van 1880 tot 1900 hebben de meteorologen zich veel bezig gehouden met wetenschappelijke ballon-vaarten om gege vens uit die hoogere lagen te krijgen, min der kostbaar en zonder gevaar waren de zelfregistreerende toestellen, welke eerst in vliegers later in ballons werden geplaatst. De toen verzamelde gegevens bewezen dat de circulatie niet zoo ideaal verliep als men zich dacht, en toen nog de geheim zinnige stratosfeer ontdekt was en men te weten kwam dat na 12 K.M. de temperatuur, niet meer afnam, doch gelijk bleef of steeg, was wel aangetoond dat de theorie van den bedoelden Amerikaan zeker niet zonder meer voor het gebied van aequator tot pool gold. Zij bleek zich inderdaad te beperken tot het tropengebied tusschen de aequator en 35 br., tusschen 35 br. en de pool bleek een eigen circulatie-systeem te bestaan, dat feitelijk opgebouwd is uit vier weer meer beperkte circulaties, welke als kamraderen in elkaar grijpen. Na den oorlog zijn vele hulpmiddelen ons in staat komen stellen in het poolgebied goed geoutilleerde stations te krijgen. Door de radio kunnen deze stations en ook sche pen elke dag weerberichten zenden en de weerkaarten behoeven niet meer te eindigen daar waar de telegraaflijn ophoudt; al bleven we wel gebonden aan de vaste scheepvaartroutes. Behalve voor studies, betreffende het weer, waren de poolstreken ook belangrijk voor de studie van het Noorderlicht en het verband daarvan met het aardmagnetisme. Al deze dingen leidden er toe dat men in 1928 begon te overwegen om een tweede internationale pooljaar te houden. Men wilde het nu zoeken in een veelheid van posten, elk bezet met 3 of 4 menschen, me teorologen en magnetici. Een internationale commissie onder leidini dingen en met spr. aft secretaris, bestu deerde deze zaak en nadat de Rockefeller foundation 30.000 dollar voor het magne tisch gedeelte, 10.000 dollar voor het aero- logisch gedeelte had beschikbaar gesteld, kon het tweede pooljaar doorgaan. De noodige instrumenten voor alle sta tions gelijk, werden aangemaakt, daaronder ook een serie versnelde, welke in staat stel den storingen gemakkelijk te kunnen volgen. Er werd besloten 40 stations te stichten binnen 50 breedte, de zuidelijke staten zouden tegelijkertijd in de aequator streken magnetische stations bezetten om aanslui ting te krijgen tusschen het Noordelijk en Zuidelijk halfrond. Voor het aerologisch gedeelte zouden ook een aantal bergstations in de poolstreek bezet worden, doch wegens transportmoei lijkheden kwam daarvan niet veel terecht. Hoe groote belangen overigens verbonden zijn aan goede waarnemingen in het pool gebied, blijkt uit het feit dat aft het tot groot luchtverkeer, van continent tot con tinent komt, de kortste verbindingen alle loopen over het poolgebied. Aan de aerolo- gische stations heeft men zich hoofdzakelijk beperkt tot windwaarnemingen, terwijl men met radio-sondes, ballons waaraan een toestel verbonden is met zelfregistreerende thermo- en barometer, die bij het stijgen radiografisch temperatuur- en drukverschil len melden temperatuur en luchtdruk tot de stratosfeer naging. Voor het onderzoek der lagere luchtlagen werd het denkbeeld geopperd vliegtuigen te gebruiken, de impuls daarvoor kwam van Nederland, dat sedert den oorlog elke dag weer waarne- ig van prof v. Ever ts neau heb ik er over gezwegen, maar bij.nadere beschouwing leiden die halve vertrouwelijkheden tot niet®. Het is na tuurlijk mogelijk, dat er niets bizonders achter te zoeken is.. Ik danste gisteren avond met haar, en den geheelen avond was zij erg in zdchzelve gekeerd. To taal anders alls gewoonlijk ik plaag de haar er zelfs mee. En toen wendde zijl om half twaalf zooiiets als hoofdpijn voor en verdween. Bovendien gaf ze mij een flinken snauw, toen ik aanbood haar 'thuis te brengen.” „Ik ben blij dat je me dat verteld hebt, Carteret,” zei Gilteon kaltn. „Zoo als je zei, behoeft er misschien, niets achter gezocht te worden, maar het bewijst ons tevens, dat zij daarheen kan gegaan zijin.” „Maar, hemeltje wat zóu zij daar moeten uitvoeren?” viel Tiny uit. „Dat te weten, zoul mij een boel waard zijn,” antwoordde Giilfeon. „Wij kunnen in ieder geval één ding aannemen; zij ging niet uit vrijen wil daarheen zij. ging omdat zij moest, oèfent Blake eenige macht uit; of „Of wat?” vroeg Tiny. „Of zij deed het terwiÓé van iemand anders.” „Dat klinkt waarschijnlijker,” merkte Tiny op. „Zij is het goedhartigste schep seltje op de wereld; zijl heeft voor een vriend of een vriendin alles over.” De ander keek voorzichtig om zich heen; toen boog hij zich verder voor over, en zijn stem was nauwelijks méér dan een gefluister. Wordt vervolgd. het getal kinderen dat kon worden uitge zonden niet zoo groot aft we voor eenige jaren gewend waren. Op 8 Juli vertrokken evenwel nog 16 kin deren naar het Zeehuis te Bergen aan Zee, waarvan op 10 Augs. 9 terugkeerden en 7 voor verlengd verblijf waren aangewezen. Deze (kwamen na een verblijf van 2 perioden van 5 weken op 14 Sept, terug. Aft een buitenkansje kregen we van de Stichting Bio-Vacantie-oord een aanbieding om 2 landeren voor haar rekening uit te zenden naar het Vacantie-oord Russenduin te Bergen aan Zee, dat ook door het Cen traal Genootschap wordt geëxploiteerd. Be doelde 2 kinderen vertoefden daar van 9 Augs. tot 11 Sept. Van de doktoren kregen we een opgave van 25 kinderen, waaruit door het Bestuur het aantal werd aangewezen. Van de 9, die één periode in de kolonie vertoefden, was de gewichtstoename bij 1 nihil; 3 bij 1; 7 bij 1; 8 bij 3; 9 bij 1; 10 bij 1 en 12 bij 1; en van de 7, die een verlengd verblijf hadden 6 bij 1; 7 bij 2; 9 bij 1 en 11 bij 3. De inkomsten bedroegen f 1719.84, de uit gaven f 1658.08, batig saldo f61.76. Stormschade. Eenige hevige windstooten, welke Woens dagmiddag uit een onweersbui kwamen, hebben hier ter stede vrij veel schade aan gericht aan eenige huizen. Het landhuisje van den heer Lootsma a/d Wandelweg (Leeuwarder Trekweg) heeft het erg moe ten ontgelden. Een hooge schoorsteen woei om en de neervallende steenen beschadig den het dak vrij ernstig, dat ook heel wat pannen moest afstaan. In het Kloosterhof is almede heel wat schade aangericht. Waterschap „De Lemstersluis”. Gedeputeerde Staten hebben in Januari 1933 vernietigd wegens strijd met het alge- belang een besluit van volmachten van het waterschap „De Lemstersluis”, waarbij tot secretaris-ontvanger werd benoemd S. Lui- Aanwezig aan het bureau van politie, king, aan wien tevoren in dezelfde vergade ring eervol ontslag was verleend, met de be doeling, hem naast zijn jaarwedde in het genot te stellen van ouderdomspensioen. Zoowel volmachten aft S. Luiking voor- noemd gingen van dit besluit van Ged. Staten in beroep bij de Kroon, aanvoerende o. m., dat geen algemeen belang zou zijn geschaad. Bij besluit van 9 April jl. heeft de Kroon deze beroepen ongegrond verklaard, daarbij overwegende: dat Ged. Staten bovenvermeld besluit van de vergadering van volmachten van het waterschap „De Lemstersluis” terecht in strijd hebben geoordeeld met het algemeen belang; dat met de uitdrukking „algemeen be lang” in art. 22 der Waterstaatswet 1900, blijkens de geschiedenis van deze wetsbepa ling, weliswaar is bedoeld het belang van het geheel in tegenstelling met dat der dee len, doch dat het inderdaad met het belang van het geheel geacht moet worden in strijd te zijn, wanneer de Pensioenwet wordt ge hanteerd zooals hier is geschied, en een ontslagen en in het genot van pensioen ge stelde ambtenaar onmiddellijk na het ont slag wordt herbenoemd, met de klaarblij kelijke bedoeling hem naast zijne jaarwedde van, zijn pensioen ter zake van dezelfde, door hem tot dusverre uitgeoefende functie, te doen genieten; dat Ged. Staten mitsdien terecht het voor melde besluit van de vergadering van vol machten hebben vernietigd. Sneeker Gymnasiastenbond Dicendo Discimus. Men schrijft ons: Verslag van de feestavond ter gelegen heid van het 4e Lustrum van de Sneeker Gymnasiastenbond „Dicendo Discimus”, gehouden Vrijdag 13 April 1934 in de „Har monie” te Sneek. Den 7den Febr. jl. was het 20 jaar gele den, dat te Sneek voor de 2e keer een gym- nasiastenvereeniging opgericht werd. De feestelijke herdenking h van heeft wegens allerlei omstandigheden pas Vrijdagavond 1.1. kunnen plaats hebben. Nadat de heeren J. van de Ven en A. Wolke de feestmarsch gespeeld hadden, opende de praeses D. H. H. Hettema om ruim acht uur deze feestavond. Hij heette de aanwezige curatoren, leeraren, afgevaardig den van de Gymnasiastenbond van ’t Geref. Gymnasium te Leeuwarden, oud-leden, leden, ouders van de leerlingen van het Gymnasium en verdere belangstellenden hartelijk welkom. Vervolgens legt spreker uit wat het doel van „D. D.” is nl. om door het houden van lezingen, memorisaties en voordrachten de leden te oefenen om hun gedachten nauwkeurig onder woorden te brengen. Deze winter zijn o. a. de volgende onderwerpen behandeld: Prof. Quack, Schu bert, Fridjoff Nansen, Albrecht Dürer, Har- men Sijtstra en Een reis naar de maan. De vergaderingen zijn altijd heel gezellig en onder de leden heerscht een prettige geest. Na ’t zingen van het clublied „Vocibus magnis” werd den ab-actis P. U. Huistra het woord gegeven om een kort verslag van de jubileerende vereeniging over de afge loopen 20 jaar te geven. Spreker vertelde r Verkrijgbaar bij apothekers en dro gisten af 1.-, f 1.75 en f 3.per doos, omzetbelasting in- begr. Letvoorslop den juisten naam. NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1