Officieel Orgaan der Gemeente Sneek No. 61 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRINK Co. COURANT (77e Jaargang) Dit No. bestaat uit 2 bladen. Uit onze Raadzaal. Tiny Carteret Woensdag 2 Mei 1934 50e Jaargang FEUILLETON sven- NIEUWSTIJDINGEN. OFFICIEEL GEDEELTE. MA AG PILLEN 1 I Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle AdvertentlBn worde» in belde bladen opgenomen. SAPPER 11. Woedt vervolgd. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. doew BURGEMEESTER on WETHOU DERS van SNEEK maken bekend, dat by hen is ingekomesi een verzoek van Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het vaststellen van de verkoopsprijs van het aan de Leeu- warderweg grenzende gedeelte van het perceel weiland sectie D, no. 956. (Bijl. 51, dossierno. X 07.351.12(59)). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. Z. h. s. wordt conform besloten. Hierna sluiting. Z. h. s. wordt conform besloten. Punt VU. Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan S. Bruinsma, pachter van de sathe en landen „Wel gelegen" aan de Leeuwarderweg een reductie te verleenen op de pachtsom over het huurjaar 1933/1934. (Bijl. 48, dossierno. X 07.351.32(38). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. De heer Breeuwsma kan zich met dit voorstel vereeni- gen, doch het is nog veel te hoog. De Voorz.: Verleden jaar is 40 gevraagd en toegestaan en nu hebben we gemeend hetzelfde te moeten geven; de toe standen zijn eenigszins gunstiger. Z. h. s. wordt conform besloten. Punt VIII. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrootingen betreffende een plan tot af- en overschrij ving op de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1933. (Bijl. 49, dossierno. VI 07.352.1). Het rapport der commissie vindt men in een vorig nr. Z. h. s. wordt conform besloten. punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de regeling der gasprijzen voor grootver bruikers. (Bijl. 50, dossierno. II 07.353.8(5 g). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. Z. h. s. wordt conform besloten. J. Y. DEEN IK, banketbakker, aldaar, om hem een ver lof A ingevolge de Drankwet 1931, S no. 478, te verleenen, voor de lokali teit achter de winkel tor oppervlakte van 37.5 M2, van het perceel Groot- zandt no. 42. Tegen het verleenen van het verlof kunnen binnen 2 weken schrif telijk be zwaren worden ingebracht. SNEEK, 2 Mei 1934. tl'yi sprak op luentigen toon, maar haar plotseling opeenpersen van de lip- De bioscoop „Biijl de Wiaag”, heeft als hoofdfilm „De koningin had bezoek”, een film, waarvan het gege- ven al1 vele malen behandeld is: de prin ses die gaarne een jonge man zonder titel wil huwen, maar plotseling tot de troon geroepen wordt en dan om rede nen van staatsbelang een vorstenhuwe- l'jjk moet sluiten. Maar dit is nog eens een film met een „happy end” de toestand wijzigt zich en op de trouwdag wordt de jonge man zonder titel Ide echtgenoot van de prinses. Al is het gegeven niet nieuw, het wordt hier bij zonder aardig verwerkt in een geestige film, die niet zonder een tikje weemoed is. Frederic March en Claudette Colbert spelen voortreffelijk. Vooraf o.a. een film welke bylzonr dere aandacht verdient „International House”. politie niet voor de smokkelaars bijj einde. 1 De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien .huis-aan-huis verspreid: Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Popplngawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Gistermorgen had aan de Leeu warderweg een ernstig auto-ongeluk plaats. De ongeveer 47-jarige Joh. Blok, timmerknecht, stak plotseling de weg over en werd daarbij aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer Leistra van Vrouwenbuurt. Met een zeer ernstige hoofdwonde en een ge broken been werd B. opgenomen en binnengedragen bij den veehouder Bruinsma, alwaar dr. Dethmers een noodverband legde. In zorgwekkende toestand is rt slachtoffer per politie auto naar *t St. Antonios ziekenhuis vervoerd en ter verpleging opgenomen. De politie nam ter onderzoek de auto in beslag. Punt lil. Voorstel van Burgemeester en Wethouder tot wijziging van het raadsbesluit, houdende benoeming van Dr. T. van der Zee tot leeraar in de geschiedenis en aard rijkskunde aan het Oymnasium. (Bijl. 44, dossierno. 208). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. Z. h. s. wordt conform besloten. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot opheffing van een betrekking van onderwijzer aan de openbare lagere scholen nos, 1 en 4 en tot het verleenen van eervol ontslag aan de onderwijzeressen Mevr. D. SchaafsmaHoeneveld en Mej. B. Heerema. (Bijl. 45, dossk/no. 1.851.2.01.08.741.7 A). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. Z. h. s. wordt conform besloten. Punt V. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststelling van de rekening van het open baar slachthuisbedrijf over 1933. (Bijl. 46, dossierno. IX 07.352.17). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. De heer Breeuwsma vraagt of ernstige pogingen zijn gedaan ook regeeringsvee hier geslacht te krijgen. De Voorz.: Vele pogingen, maar die hebben niets gebaat De regeering decreteert; we meenden dat als een gemeente een abattoir had, dat aan wettelijke eischen voldeed, men ook zekere rechten had op dergelijke slachtingen. Maar de regeering geeft particuliere instellingen de voorkeur. Wie hebben het nog eens geprobeerd met de nuchteren kal veren, doch ook dit is door de regeering geweigerd, zonder opgaaf van redenen. Z. h. s. wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorloopige vaststelling van de rekening van het woning bedrijf over 1933. (Bijl. 47, dossierno. IV 07.352.17). Het voorstel van B. en W. vindt men in het vorig nr. aan den dood ontsnapt bent, waarom die vreemdsoortige verplaatsing'? En, waar ga je heen?” „Een plotseling opgekomen grill, lieve. Ik ga me in Zwitserland voegen bly een zeer intiemen vrind, van mijji, en we gaan samen een voetreis onderne men. We gaan misschien zelfs de grens over om een ,kly|lqe te nemen in Bes- sonie.” „Bessorie! Een voetreis! Beste Tiny, wat overkomt jou?"’ Zijj keek hem met ongeveinsde verbazing aan, alls kon zy haar ooren nauwelijks getooven. „Klinkt wel wat vreemd, niet waar?” lachte hljj. „Maar toch, zoo luidt het pro gramma. Ik ben benieuwd,” liet hij ais. terloops volgen, „of de koningin zich mijner nog herinnert.” „Dat doet ze natuurlijk, Tiny,” ant woordde zijl langzaam. „Toen ik daar was, heeft ze dikwijls over je gesproken. Geef mijl een sigaret, dan ben je een goeierd.” Hij, reikte haar den koker en streek een lucifer aan. Het viel hem evenwel op, dat het lang duurde, voordat zijl een van die bewegingen zag. „Tiny,” zied zijl, toen ze eindelijk weer zat, „meen je het in ernst Ga je heusch een voetreis maken?” „Net als je hoofdpjjn, lieve is het een prachtige verontschuldiging. Tus- schen twee haakjes,” ging hijl voort, „het is grappig, hoe die kleinigheden je kunnen hinderen. Ik heb den heelén middag nagedacht hoe dat jonge mensch ook weer heette, dat zoo dikwijls in ons gezelschap was, toen de koningin hier verblijf hield. Ik heb het niet verder Het zoontje van den heer Nauta, wonende in de Badbuurt alhier, klom Vrijdagavond op het Waaggebouw. Toen hijl op het dak was is hy er af gevallen en brak daarblyi een zyner boe nen. De kleine klimmer is ter ver pleging in het St. Antonius ziekenhuis opgenomen. De Amicitia-bioscoop brengt een Fransche film. We zien er daarvan hier niet te veel en deze is een boeien de. Een cocaïne smokkel geschiedenis met een liefdeshistorie er door heen ge weven. Marcello Chantal speelt de ti telrol „De schoone Poolsche” zeer goed en Gabrio en Vanell zyn haar goede partners. De avonturen zyn even boei end alls sensationeel, met een voor de pen ontging hem niet. „Ik zag jou heelemaal niet, Tiny.” Haar stem drukte slechts de convent!- oneele belangstelling uit. „Maar, nu je VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 30 APRIL 1934, ’s avonds 7% uur. Voorzitter de heer P. J. die Hoop, burgemeester. Secretaris de heer L. Rasterhoff, loco-secretaris. Aanwezig 13 leden. Afwezig de h.h. Blok en Sijtema (m. k.). Punt 1. Notulen van de vergadering van 10 April 1934. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt II. Ingekomen stukken: a. Verslag van de Handelscursus der Vereeniging „Middenstand” te Sneek over 1933. (1.851.35.02.98). Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag van de Commissie voor de lichamelijke op voeding over 1933. (1.842.1). Alsvoren. c. Verslag van den directeur van het openbaar slacht huis, als bedoeld in art. 12, 2e lid, zijner instructie, over 1933. (IX 07.355.1). Alsvoren. d. Beredeneerd verslag van de werkzaamheden der woningstichting „Patrimonium” met winst- en verlies rekening over het annuïteitsjaar 1933/1934 en balans per 23 Februari 1934. (1.778.532.1(12)). Alsvoren. e. Verslag van de Prov. Friesche Vereeniging „Het Groene Kruis” over 1933. (1.842.1). Alsvoren. f. Verslag van de Prov. Keuringsdienst over 1933. (1.773.11-3). Alsvoren. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter Inzage ligt een ver zoek met bijlagen van J. KUIPERS, scheepsbouwer te Sneek, om vergunning tot het oprichten van een scheepswerf op het perceel Oudvaart no. 5a, kadastraal bekend gemeente Sneek, Sec tie D, no. 879 (ged.), waarin geplaatst zul len worden een lintzaag- en een fraisma- chine, welke in werking zullen worden ge bracht door een electromotor van 3 P.K.; dat op Woensdag 16 Mei 1934, des middags te 12 uur, den gemeentehulze al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen het verzoek bezwaren In te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe re lichten en dat zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er Inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heerschende op vatting slechts tot hooger beroep gerech tigd zijn zij, die veor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 2 Mei 1934. Bang hielp het riet of hiji er zich het hoofd al over brak. Het beste wat hy hopen kou, was dat als hem het lot be schoren was om nummer vjjf te worden, hem den ttyd vergund zou worden om een waarschuwing achter te laten, waar van nummer zes kon profiteered Om kwart over vjj'f verliet hfj de cMb' ®n nam een taxi. En terwijl hy op deze wachtte, nam by, de waarschu wing van Gallson indachtig, de vop®bij|- gangers terdege op, wat de meesten hem kwalijk schenen te nemen. Maar met uitzondering' van een geestelijke, die door Tiny met zekerheid voor een ver momd moordenaar aangezien werd, za- gien allen er vritf onschuld iig uit. Hij: gaf den chauffeur het adres op, en nam voorzichtig plaats. Behalve dan, dat het vehikel in het Haatsite sta dium van ontbinding scheen te verkee- ren, vond hijl niets verontrustends. Ner gens staken spijkers uit, en hoewel de kussens met kopspükertjes gevuld le ken te zijln, kwam hjj op zijn besitem- ming aan zonder een schram op zijln huid. En toen kwam de eerste strop. Haar ladyschap was thuis, maar de butler wist riet zeker of zijj ontving. Zjj was Inet hoofdpijn thuis gekomen en had gezegd dat zijl riet gestoord wenschte te worden. „Dat is vervelend, Simmonds,” ziei Tiny. „"Want morgen vertrek ik uit Engieiand.” „Uit Engeland, sir I O, dat maakt ver schil, zou ik zeggen. Ik zal het haar ladyschap gaan vragen.” „Wat hoor ik daar, Tiny Een deur aan het einde van de hal ging open Hij zag dulidelyk de redeneering ach ter die gevolgtrekking; tegelijkertijd schenen er ernstige bezwaren te bes taan om zulk een gevolgtrekking te aan vaarden. Als het inderdaad een onge lukje geschenen had, dan moest het bij ieder geval zeer zeker zuiver toéval ge weest züh, dat de schram toegebracht werd of riet. Als er, bijvoorbeeld, hier of daar in de kamer een vergiftigde spijker in een muur geslagen was, zou het een volkomen blind toieval geweest zijln, als het slachtoffer zich daaraan geprikt had. Had men daarentegen iets aangebïracht aa.n of in een voorwerp van dagel'jjlksch gebruik een tanden borstel, om iets te noemen - dan was er zeker geen sprake van toeval. En voorts, je moest al een bizonder excien- - triiek mensch zijn om een tandenborstel te gebruiken om over je maag te stifti- ken. En daar had Jebson het beet ge kregen. Eindelijk gaf hjj het op en bestelde een kop thee. Waarschijnlijk zou hjj het raadsel met zijn persoon moeten oplos sen» bedacht hij grimmig, en tot zop en het meisje zelve stak haar hoofd door den kier. „Uit Engeland vertrek ken I Kom binnen, en vertel mijl er alles van. Maait, ik ben voor niemand an ders thuis, Simmonds.” „Om u te dienen, mylady.” Tiny volgde haar naar haar eigen boudoir, waarna z0 die deur stoot. „Aardig van je om rnlyl te ontvangen, beste Mary,” zei hjji, haar beide handen vattende. „Hoe is het met je hoofd pijp?” „Die moest alleen ter verontschuldi ging dienen, Tiny. Ik had volstrekt geen zin om ondier de cocktail naar dat gebabbel te luisteren. Ga zitten, en vertel me wat van die ploftiehnge ver andering van voornemens. Waarom ga je buitenslands? Je zei er gisteravond geen woord van.” „Ik nam het besjllufit pas vanmorgen antwoordde hijl, een stoel1 nemende, waarna hijl zjjn sigarettenkoker uit zijn zak haalde. „En toen was, jlju oorzaak dat ik mijn plannen bijna weer wij zigde.” „Ik? Hoe kun je dat bedoelen?” „Terwijl ik vanmiddag tegenover het Athenaeum natuurbeschouwingen stond te houden, scheelde het weinig, of ik werd overreden door een grooten, gelen Rollsi. En in dien Rolls, Maryliéf, zag ik jou zitten, in gezelschap van een man,” Hjj! sprak op lluchtigen toon, kunnen brengen dan tot Joe.‘! „Joe Denver,” antwoordde zljji. „Je weet zeker niet waar hijl zich nu op houdt, Tiny?” Was het verbeelding, of ontdekte hfj werkelijk een brandende nieuwsgierig heid m haar toon?” „Ik heb er geen flauw begrip van, lieve. Ik heb hem sedert nooit meer gezien. Ik verbeeld me zoo, dat hiji in Kenya is, of daar ergens.” „Ik zou wiel eens willen weten op welke manier ik rriji met hem in ver binding zou kunnen stellen,” ging zijj voort. „Een advertentie in de krant zou dat na verloop van tijd wellicht bewerken. Maar, heb je een bizondere reden daar voor?” „O, neen! Ik was alleen maar be nieuwd.” Zljji streek met een hand over haar voorhoofd. „Mary, beste meid, je ziet er ver moeid uit,” merkte hiji rustig op. „En bezorgd Kan ik je soms ergens mee hel pen? Je weet, je hebt het maar voor 't zeggen.” „Je bent een lieverd, Tiny,” en haar stem klonk lusteloos. „Maar er is niets, beste jongen, waarmee jij of een an der mijl zou kunnen helpen, daar ben ik hard bang voor.” „Dus dan is er toch iets,” zei hijl met klem. „Kun je het mjj niet zeggen, lieve?” I I ISiïïïl L L DRANKWET. 111 BIOSCOOPNIBUWS. ia ai te vaak oorzaak van atechte spijsvertering N| en verstopping. Neem 1 meer beweging en ge- gebruik Foster’s Maag- pillen. het atdoende hizeercoiddeL ftZJ fat Rxm fostir’s NIEUWE SNEEKER COURAN annex SNEEKER HINDERWET. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1