DANKBETUIGING Prettig Fa. JOBs. TROMP Firma JOBs. TROMP, Sneek Firma JOBs. TROMP, Sneek. lil 'M 10 VOOR No. 64 50e Jaargang DE BESTE SIGARET VOOR UW GEZONDHEID EN DE HOOGSTE OHM Onjaao to (ma tnt V«rubljai DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS Eerste blad UitgaveKIEZEBRINK Co. Zaterdag 12 Mei 1934. WAARDE VOOR UW GELD. -j I NIEUWSTIJDINGEN. RECLAME KOLOM. Beroemd zijn onze Pindas I I VOOB DB TALLOOZE BLIJKEN VAN BELANGSTELLING EN VRIENDSCHAP IN WELKEN VORM OOK, ONS GEWORDEN BIJ GE LEGENHEID VAN DE OPENING ONZER NIEUWE ZAAK OP 28 APRIL 1.1., ZEGGEN WE GAARNE HARTELIJKST DANK! SNEEK KAREL I Senoritas (nieuw) 3 cent heerlijk Knakjes 5 cent Enorm (nieuw) 6 cent schitterend Delgado 8 cent Munt uit (nieuw) 10 cent snbliem Zeldzaam fijne Bonbons, 1% ons voor 1 kwartje, Theewafeltjes, zéér licht, M te 4* SNEEKER COURANT SNEFK Tetetooa Ma IM 5 4 l. Rind in een nootje gestikt. In Uithoorn werd Zaterdagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk over schot van wijlen den heer Arie Zom, die in het begin der vorige week door een rangeerende trein werd gegrepen en zoo zwaar verwond, dat hij spoe dig overleed. Van elders was voor de begrafenis overgekomen een zoon met twee jonge kinderende moeder kon wegens ziekte niet medekomen. Tijdens het ter aarde besteden heeft men de kleuters thuis gelaten en noot jes te eten gegeven. Daarbijl kreeg een zevenjarig ventje een nootje in de keel. Toen men het onheil bemerkte, is: da delijk een geneesheer geroepen, dié trachtte hett nootje te verwijderen, doch helaasi, het knaapje gaf weldra de geest. Verdwfölning van twee N ederlandsche dienstmeisjes. Sedert Zondagmiddag zijn twee verbljven.de lc 2 vrouwen eischten de kleeren op van het meisje en sloegen, met haar, op de vlucht, toen de dame aanstalten maakte om de politie telefonisch te waarschuwen. Het signalement van de verdwenen meisjes is, door de politie, in alle richtingen rondgezonden daar men vermoedt dat zij de slachtoffers zijn geworden van handelaars of han delaarsters in blanke slavinnen. 23 runderen door een bliksemstraal gedood. Bij een noodweer boven den Megger - koog (Duitschland) is Maandag een bliksemstraal geslagen in een draad, waaraan 23 runderen bevestigd waren. De beesten zijn gedood. Rijks postspaarbank. Opgave betreffende *t postkantoor Sneek over de maand April 1934. Aan bovengenoemd kantoor werd in de loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f22112.17 en terugbetaald - 47582.29 Een krekel in het oor gekregen. Door het verwijderen van een krekel uit het linkeroor is mevrouw Boudreau te New-York afgeholpen van haar oor pijn, waaraan zy reeds vijftien jaar lij dende was. Mevrouw Boudreau, die in Ierland is geboren, herinnerde zich, dat iaj op zekeren dag, toen zijl, in haar woning naast den haard lag, plotseling iets in haar oor kreeg. Van dat oogenblik af heeft zij altyd oorpijn gehad, doch de doktoren vermochten de oorzaak hier van niet op te sporen- De laatste der geconsulteerde doktoren is er in kun nen slagen het pijnverwekkende object te verwijderen. Het bleek bij onder zoek het geraamte van een krekel te rijn, koopen is het, zoowel voor Dames als Heeren, in de nieuwe zaak van Alles, zoowel in kistjes van 100-50 en 25, als in blikjes van 10 stuks De tocht van de „Krassin”. De groote Sovjet ijsbreker „Kras sin” is te Vancouver (Can.) aangeko men op weg naar de Wrangel-eilanden en de Poolzee om de leden van de we tenschappelijke expeditie van professor Schmidt op te nemen, die zooals be kend is, na de schipbreuk van de „Tsjeljoeskin” door vliegtuigen van het ijls zijn gehaald en voor een deel naar het Wirangel-eiland zijn overge bracht. Het ligt in de bedoeling, dat de „Krassin” zal trachten de Noordelijke doorvaart naar Leningrad' te forceeren. Indien de „Krassin” daarin slaagt, dan zal ziji 'fect eerste schip zijn, dat een tocht om de aarde heeft volbracht langs de arctische route. Het Burgerweeshuis te Stasïerdam. In het gemeentelijk „Verslag van het Burgerweeshuis te Amsterdam”, dat, schrijft de Tel., zeer lezenswaardig is, ook uit bezuinigingsoogpunt, lezien wijl zqo onder allerlei mededeelingen door, „dat elk der weezen werkelijk ge middeld 'gekost heeft f 4.8020 per dag (vorig jaar, d.i. 1931, f 5.2999), dat is per jaar f 1757.75 (vorig jaar f 1934.46). We vinden, aldus het blad, küt bedrag nogal hoog en vragen ons af, hoeveel Amsterdamsche burgers rich per kind een uitgave kunnen getroosten van ge middeld f 1800, Toen wijl van deze ontsteltenis beko men waren f1800 per kind! na men wjji ’’n ander boekje ter hand, na- KLoosterman, voorz., P. Pieter^ beiden uit Garijp H. Kuiers van Oudega, J. Slootegraaf, Oudega en S. v. d. Wal te Suameer. Deze commissie zal zich met de volmachten in verbinding stel len, terwijl daarna zal bepaald wonden of men ook verder stappen zal doen. Het huwelijk van Jq Vincent. Dinsdag is de bekende zangeres Jo Vincent te Bloemendaal in het huwe lijk getreden met den daar gevestigden medicus dr. C. G. J. Bos. De kerkelijke plechtigheid geschied de in de R.K. Kerk te Overveen. Toen de bruid, die in reiscostuum ge kleed was, en de bruidegom het kerk gebouw verlieten, werden zij door het publiek harteljjk toegejuicht. Er was op een gegeven oogenblik zooveel' belangstelling voor het bruids paar, dat de politie met moeite een doortocht voor de auto der jonggehuw den kon vrijmaken- De keuze is geweldig en alles is overzichtelijk geëtaleerd. Speciaal aanbevolen: Verpakte ANANAS, 2 ons voor 1 kwartje. AMANDETTES, 2 ons voor 1 kwartje, heerlijk! ADVOCAAT-Caramela, 2 ons voor 1 kwartje. KERSEN-Bonbons van De Heer, 20 cent per ons. 1 kwartje per half pond. Fruco-banket, 1 kwartje per half pond. Fondant-sterren, 20 et per half pond. te Brussel verblijvende Hollandsche dienstmeisjes, de 17-jarige Antoinette Blokken, uit Heerlen en de 16Vs-jarige ELze Kempers, die zich samen naar het Terkamerenbosch hadden begeven, spoorloos verdwenen. Een der meis- jes), Elte Kempers, meldde zich Maan dagmiddag, in gezelschap van twee verdacht uitziedde vrouwen, bijl de dame aan waar zy in dienst was. De twee Vraagt onze fijne Advocaat, merk „De Friesche Kip" f 1.50 per flesch Zeer belegen Wijnen, Fijne Likeuren en Prima Gedistilleerd Wed. S. JOUSTRA ZOON - A°. 1864 - Tel. 2912 Vergiftigingsgeval in Haarlemmermeer. Enkele maanden geleden is een be woner van den Nieuwen Moerdijk, by Sloten, in de Haarlemmermeer naar een ziekenhuis te Amsterdam overge- bjacht, omdat verschijnselen van ver giftiging waren waargenomen. Het on derzoek wees uit, dat inderdaad van vergiftiging sprake was. Thans ver neemt het „Haarl. Dbl.” 'dat verden king gerezen is tegen de vrouw van den vergiftigden man en tegen een kostganger. De sub.-officier van jus titie te Haarlem mr. Paardekooper Overman, heeft een onderzoek in de woning aan den Nieuwen Meerdijk in gesteld, De vrouw en de kostganger zijn naar het politiebureau te Hoofddoip over gebracht. Ziyi ontkennen alle schuld. Het klosje aan bet draadje. Een bewoner van Rotterdam kwam na een bezoek aan een kennis tot de ontdekking, dat van zijn fiets, die hy buiten had laten staan, de lantaren ge stolen was. Toen hy den volgenden dag wederom by dezelfde kennis op bezoek was, vermoedde hjji, dat er wel opnieuw een aanval op zyn „stalen ros” zou geschieden. Om den dief op heeter- daad te kunnen betrappen bond hy een zwarten draad aan zyn fiets, en leidde die naar de huiskamer. Aan het einde bevestigde hy een klosje, dat midden op de tafel' werd gezet, waaraan men zat te ponverseeren. Een geruimen ty'kl had men rustig zitten praten, toen, aldus het Hblri., er plotseling beweging kwam in het klosje, Men begaf zich ©ogenblikkelijk naar de deur enontdekte een dief, die bezig was er met de geheelle fiets van door te gaan. Natuurlijk is de man in handen der politie overgeleverd. Door toegeschoten hulp wist men de drenkelingen spoedig weder op het droge te brengen. Voor den 79-jarigen passagier D. Eizinga had dit desniettemin ernstige gevolgen. Eenige uren na de redding overleed hij. De verduisteringen by het Waterschap Eernewoude. Dinsdag werd' te Gatyp een verga dering gehouden van de ingelanden van het zoo zwaar getroffen water schap Eiemewoude, dat door de ver duisteringen van S. B. te Bergum een schade lydt van f30.000. Deze verga dering stond onder leiding van den heer J. H. JCloosterman van Oudega. Nadat de voorz. eerst de situatie voor zoover bekend aan de ingelanden had uiteengezet, zieide spr. dat niet alleen de fraudeérende secr.-penningmeester schuldig was, maar ook het bestuur, dat beter had moeten controleeren. Spr. wilde dan ook het bes tuur schuldig stellen en een deel der verduisterde geiden op hen verhalen. Anderen, die hierna het woord voer den wilden zoover niet gaan. Wel kan men pachten een langeren betalings termijn te krygen. De heer Martens, propagandist van den Bond van Land- pachters, meende dat men een jurist in den arm moest nemen. Het Bestuur was gewaarschuwd, want een jaar ge leden moest B- zich uit de Boaz-bank terugtrekken. Andere waterschappen, waar het bestuur beter controle heeft uitgeoefend hebben ook geen schade. Opgemerkt werd, dat een week of drie geleden een accountantsrapport alles nog in orde verklaarde. Er was alleen een groote achterstand in betalen en hier had het bestuur misschien wat sterker kunnen aandringen. Tenslotte werd een commissie be noemd bestaande uit de heeren J. Abotmemenl i per jw I 2J0 b. p. pod 4 LM Advcrteotttn i 0 cL p. regel tng. tooOm mededeelingen boogn. Abonnement belangrijke korting Mejn-eeden. Voor de rechtbank te Almelo werd een zedendelict behandeld, dat daar groot opzien heeft gebaard. Het echtpaar B. stond terecht we gens het in hun café gelegenheid geven tot het pliegen van ontucht. Niet min der dan 28 getuigen waren opgeroe- pen. Tijdens de behandeling van deze zaak met gesloten deuren werden niet minder dan 4 van deze getuigen w.o. 3 vrouwen als verdacht van meineed op last van den O. v. J. gearresteerd, ook de vrouw van B. werd gearresteerd. De zaak Werd aangehouden tot Juni a.s. melyk het gemeentelijk „Verslag van de inrichting voor de Stadsbestedelin- gen”, Daarin troffen wjji de mededee- ling aan, dat ieder kind' werkelyk aan de gemeente heeft gekost f 1.83285 per dag of f 670,82 per jaar. Dat is ook nog al veel, maar het is in elk geval bedui dend minder Idan het cijfer van het Burgerweeshuis. Nu weten wijl heel goed, waaraan het hooge cijfer van het Burgerweeshuis is te Wjjten. Op het einde van het verslag jaar 1932 bedroeg het aantal verpleeg den 113. Welnu, voor deze 113 kinde ren is natuurlyk verzorging noodig. Er moet dus personeel' zijn, maar dat is dan ook niet vergeten i voor deze 113 kinderen werkten 54 ambtenaren en werklieden (waarvan 15 in gedeeltelij ke diensttijd) en dit 54-tal genoot over 1932, dat is het laatste verslagjaar, byna...... f88.000 aan salarissen en ruim f1200 aan vacantietoeslageni. Nu zijn natuurlijk, sedert 1 Januari van djt jaar, de loonen en salarissen zeer verlaagd en dj vacaytietoeslagen zijn reeds eerder vervallen, maar ook met deze verlagingen meegerekend blij ven de kosten voor ambtenaren en werklieden toch nog respectabel I Bij dit alles speelt uiteraard de in richting van het oude gebouw een rol, wijl geven het toe. Trouwens het feit, dat alleen reeds voor onderhoud van het gebouw moest worden uitgegeven een bedrag van bijna f19.000 spreekt voor zichzelf. Men kan zelfs- nog meer opzienbarende cijfers- verklaren, doch dit neemt ü.i. het feit niet weg, dat het systeem, hetwelk gevolgd wordt in het Burgerweeshuis, door welke oorzaken dan ook, peperduur is, en derhalve moet worden herzien, De noodlottige droogte in Roemenië. De droogte in Roemenië neemt nood lottige vormen aan. Uit Braila .wordt bericht, dat in eenige streken de oogst reeds volkomen is vernietigd. De graanuitvoer stokt. De pryzen voor tar.we zijn met 8000 lei per wagon ge stegen. De graanfirma Bunge uit Am sterdam zou besloten hebben haar agentschap in Roemenie op te heffen en haar ambtenaren in Galatz en Brai la te ontslaan. Deskundigen schatten dat thans 20 pct. van den oogst defini tief verloren is. Komt er binnen twee weken rjjkelyk neerslag, dan valt er nog 50 pet. te redden. Iets gunstiger is de stand van de mais. De voorzitter van den bond van graanexporteurs heeft verklaard, dat er nog voldoende voorraad was om over een mislukking van den oogst heen te komen. Naar het D. N. B. nader meldt, heeft de regeering nu besloten tot nader or der den uitvoer van graan te verbie den. Deze maatregel zal belangrijken invloed hebben op Roemenië’» oecono- misghe politiek en zijn positie in de KJi. Entente. Oplichting. Het O.M- by de rechtbank te Leeu warden,, heeft tegen den 42-jarigen J. H. A. P., adjunct-commies op het hy- potheekkantoor, te Sneek, die verdacht wordt van allerlei oplichtingen, waar van één is ten laste gelegd, een jaar gevangenisstraf gevraagd, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met twee proefjaren en onder bijzondere voor waarden. KON SLECHTS LOOPEN MET EEN SLAKKENGANG 60-jarige hopeloos door rheumatiefc Nu weer geheel in orde. Hier volgt een hoopvolle boodschap voor alle lijders aan rheumatiek. Kon iemand in een hopeloozer toestand zijn dan deze vrouw was wie kan blijder zijn dan zij nu is: „Meer dan 18 maanden lang was ik kreu pel door rheumatiek in de knieën. Zonder stok kon ik niet loopen, en dan nog maar met een slakkengangetje. Tweemaal per week werd ik met electriciteit behandeld. Maar het hielp allemaal niets, zoodat ik het maar opgaf en dacht, dat mijn geval hope loos was. Ik was over de 60 en kwam tot de conclusie, dat ik had afgedaan. Knielen kon ik niet en ik moest als ’t ware mijn beenen in bed tillen, zóó onbruikbaar waren ze. Toen begon ik me af te vragen, waarom zou ik Kruschen Salts niet eens probeeren? ik deed het; ik liet alle andere middelen of behandelingen varen en nam alleen Kru schen Salts in mijn thee. Nu kan ik weer loopen en draven als ieder ander van mijn leeftijd of veel jonger. En wat meer zegt, ik kan weer slapen, wat heel wat voor mij beteekent (na het lijden, dat ik doormaakte). Voor dit alles ben ik slechts Kruschen dank baarheid verschuldigd”. Mevr. P. C. De pijnen en stijfheid van rheumatiek worden veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes zouten in Kruschen sporen Uw nieren en andere in wendige organen aan tot gezonde, gere gelde werking; ze helpen de organen alle schadelijke afvalstoffen en overtollig urine- zyur uit het lichaam te verdrijven, die de oorzaak zijn van Uw pijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amster dam, voorkomt. Droevig eind van een bruiloftspartij. Uit Drachtstercompagnie meldt men aan het N. v. h. N.: Zondagavond omstreeks 11 uur keer de een familie alhier huiswaarts van een bruiloftsp-artytje elders. Tengevolge van een ongelukkige manoeuvre van den chauffeur, raakte de auto, waarin v*yf personen zich bevonden, te wa ter in een Wijk langs' den weg alhier. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f25470.12 Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 16. Opheffing van openbare lagere scholen in WymbritseradeeL Bij K. B. van 27 April jl. zijn ongegrond verklaard de beroepen tegen de opheffing der openbare lagere scholen te Woudsend, Hommerts en Tirns. De opheffing zal nu geschieden met ingang van 1 Juni a.s. Tegen de opheffing van de openbare 1. school te Ooënga was, zooals men zal we ten, geen beroep ingesteld. i 'I J ‘J Y- owwEnomn kir ooumit m wymbritseriumeel 2' CHIEF WHIP

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1