Eerste blad DE BESTE SIGARET VOOR UW WAARDE VOOR UW GELD. 10 TROMP (tal Organ ter taan tat VencM)n< OINSPAOS ea VRIJDAGSAVONDS UitgaveKIEZEBRINK Co. Firma. JOHs. TROMP, Sneek. GEZONDHEID EN DE HOOGSTE No. 71 50e Jaargang TROMP Sneek r. SNEEK Examenvrees Womsdag 6 Juni 1934 ONS VOOR 1 KWARTJE MOSCOVISCH gebak genaamd Picolo’s, 5 voor 1 dubbeltje California’s Van Melle, 12 ct. p. ons VRUCHTENGEBAKJES 3 ct p. stuk Java wafels 10 ct. per ons NIEUWSTIJDINGEN. Niemeijer’s THEE, waarvan die van 24 cent per pakje, met een bon, reeds zoo geurig is, wat véél zegt voor de duurdere soorten, Van Houten’s Bruin etiket, Heerlijke Verkade’s Reepen 5 ct. Ahöwenserti p? |w fXKMkft ateatal te te SNEEKER COURANT Rich. Eüenberg SPORTLIEFHEBBERS I a IC 2 belastingjaar 1931/32 belastingjaar 1932/33 belastingjaar 1933/34 436 538 684 944 322 1290 192 11Ö5 506 492 1277 1021 229 Zaterdagmiddag te ruim 12. uur is te Amsterdam het 2-jarig meisje C. M-, wonende in de Groote Bikkerstraat in de Kleine Bikkerstraat door een auto overreden. Het linker voorwiel ging het kind over het hoofd. Zijl werd dood opgenomen. Het lijkje is naar het Bin nen Gasthuis vervoerd. Abonneert U op de NIEUWE SNEEKER COURANT duizelig en viel op straat, ÏDirect werd een dokter en de ongevalléndienst ge waarschuwd, die de eerste hulp ver leenden. Het meisje, dat ernstige inwen dig letsel had gekregen, weid naar de Mariastichting overgebracht, waar zij is overleden. Het meisje leed aan dui zeligheid. no. 10 e 11e 12e 13e Zaterdagmiddag is de 47-jarige J. Ras uit Soerendonk nabij wachtpost 18 dooi een sneltrein gegrepen en op slag ge dood. Het lijk was vreeselïjk verminkt. Het slachtoffer was ongehuwd. een vrachtauto van Van Gend en Loos aan en daarop is toén de pooteling naar het bureau van politie vervoerd. Een levend protest tegen de steunuitke ering. Vrijdagmiddag om kwart over twaalf werden de ambtenaren en de lelden van p en Wl. Qp het stadhuis te Haar lem' verrast met een geschenk in den vorm van een kind van enkele maan- den. Het was neergelegd in een nis welke zich tegenover de bodenkamer op de bovenverdieping bevindt. Pe geef- vestigt de bijzondere aandacht op: Tonnema’s Zomertrillers 16 ct. p. ons, De combinatie van chocolade en bis cuits in Sandwich-blaadjes, 25 ct. per ,i/2 pond, Kiene en Wrigley’s Kauwgom Couverture voor de banketbakkerij, Bakkertjes van Van Melle, Luxe busjes Verkade’s Kaas-crackers 50 cent, ongeveer 160 stuks, Frambozenkoekjes Naturel, 16 cent per ons, Kersen Bonbons De Heer, 20 ct. p. ons ster was spoedig bekend, wam een amb tenaar had een vrouw gezien die gnet een pakje onder den aim naar boven was gegaan en zander een pakje was teruggekeerd. Het kind weid zoo lang in de trouwkamer neergelegd. Pe po litie werd gewaarschuwd, die zich met de moeder in verbinding stelde. De reden waarom' de vrouw het kind-1 op het stadhuis gedeponeerd heeft is,, Idat er in het huisgezin waarvan de echtge noot ondersteund werklooze is, onte vredenheid heerschte over de door de gemeente getroffen steunmaatregelen. De sterke soldaat. Donderdagavond is de binnenstad van Utrecht in rep en roer gebracht’ door een dronken militair uit het In disch leger,, die zich bijl zijn arrestatie j zoodanig verzette, dat een legertje agenten er bij te pas moest komen. De map, die in Gorinchem zijn verlof doorbrengt, was in Utrecht een dagje uit geweest en stond met zijn fiets aan de hand op de Maartenschebrug, toen een agent hem aanmaande door te loo- pen en naar huis te gaan. Deze kalme aansporing had een onverwachte uit werking, vertelt het Hbl. In minder dan geen tijd lag de fiets1 op de grond en vóór de agent er op verdacht was, was hij in een hevige vechtpartij ge wikkeld. Hierbij toonde de aanvaller zich zoo sterk, dat de agent 'begreep, dat hij zonder assistentie niets zou kun nen Uitrichten. Inmiddels was reeds hulp komen opdagen, terwijl van allé kanten bewoners uit de omgeving toe schoten. Drie agenten konden den sol daat echter nog niet baas, zoodat om men, terwijl gewaarborgd is, dat de schuld eischers niet onredelijk worden behandeld. Zij mag aldus de memorie van toelichting gelden als een voorziening op het gebied van het executierecht, gelijk in de jongste Troonrede bedoeld, welke, in de bizondere tijdsomstandigheden van groote waarde, ook voor meer normale tijden haar betee- is, dat met eenige voorziening niet langer kenis houdt. hlijl nog steeds niet werd afgelost werd hij ongeduldig en liet hij' zijh opvolger zoeken. Waar men echter ook zochta de derde machinist was nergens aan boord te vinden- Men maakte zich on gerust en waarschuwde den gezagvoer der. Deze liet het schip nog eens, door officieren en' manschappen, grondig doorzoeken, maar zonder resultaat; de derde machinist bleef onvindbaar. Hij moest over boord zijh gevallen. Onmiddellijk heeft de kapitein toen bevel gegeven in tegengestelden koers terug te varen, ofschoon hij zeer goed begreep dat de kans; om den drenke ling terug je vinden zeer miniem was, beter nog: vrijwel nihil. Alle officieren en de gansche bemanning waren ge alarmeerd. Van allen, die zich op het dek bevonden, waren oogen en ooren tot het uiterste gespannen. Terwijl de Menes langzaam naar het Zuiden voer, berekende de gezagvoerder, wien het intusschen bekend was geworden dat de vermiste te omstreeks kwart voof 11 het laatst op het dek was gézien, waar ongeveer de plaats zou kunnen zijh waar de machinist over boord was gevallen. Daar werd nog meer vaart geminderd Nog steeds niets je zien, niets te hooren Plotseling echter werd een zwak men- scheLijk geluid vernomen, hetwelk steeds sterker werd, zoodat men ten slotte duidelijk om hulp hoorde roepen. Zien deed men ethter nog niets- Onmiddel lijk werden in de richting, van wa5.ru.it het hulpgeroep kwam, het was toen omstreeks één uur in den nacht, een aantal lichtboeien (dit zijn boeien die bij aanraking met het water uit zich zelf ontbranden) uitgegooid, terwijl de kapitein een sloep liet .strijken, bemand met een officier en enkele manschap- schappen. De omtrek werd afgezocht. Eindelijk, na drie kwartier, zag men „iets in het water bewegen. Men roeide er heenhet was de vermiste 1 Evenveel paren handen alsi zich per sonen' in de sloep bevonden, hielpen den drenkeling, die begrijpelijkerwijze to taal ïutgeput was, uit het water. Aan boord van de Mienes werden alle maat regelen genomen, ter voorkoming van mogelijke nare gevolgen welke de dren keling van het onvrijwillige en lang durige bad Izou kunnen krijgen. De gfe- redde kon, eenmaal op verhaal geko men, niet zeggen, hoe hyi overboord was gevallen. „Ik merkte het pas.", zoo verklaarde hij, „toen ik in het water lag en heb ongeveer 21/z uur in het water gelegen/’ Men kan zich wel indenken, welk een gevoel de man gehad moet hebben, toen hij na het overboord vallen, de lichten, van de Menes met een 15 mijls vaart uit het gezicht zag verdwijnen Flotow Adr. J. Maas Merkwaardige redding. Gedurende de jongste uitreis van het m.s. Menes der D.A.D.G., van Soera- baja naar Makassar, heeft zich een ge beurtenis afgespeeld, welke als een groote zélzaamheid mag worden aan gemerkt. In den nacht van 9 op 10 Mei j.l. aldus de Java-Bodê terwijl de Menes zich een halven dag varen van Makassar bevond, was de derde mar chinist die te 12 uur de wacht zou be trekken, den dienst niet komen overne men. De wachthebbende machinist meer versterkingen werd getelefo neerd. Op dit alarm verschenen acht agenten en een inspecteur van politie op het slagveld, maar nog werden zij de situatie niet meester. Hoewel men den woesteling de boeien had aange daan, kon men hem nog niet meekriji- gen, ;daar hij Zich met groote kracht verzette en in' allé richtingen om zjich heen trapte. Ten slotte hield de politie Attootnueat 0 cL (Ktegek coodn mrttateeüngen bOogsz, AtMWinrmrul tmrtteg Zaterdagmorgen is het zevenjarig dochtertje van den heer C. V. te Ouden- bosch op den zolder van, een oude groentendrogerij van de firma V. by het spelen door een luik in dén bolder gevaUlen en werd 'met ernstige hoofd wonden en een zware hersenschudding opgenomen en naar huis vervoerd, waar zij eenige uren later zonder tot bewust zijn te zyn gekomen is overleden. Zondagochtend is het driejarig doch tertje van den heer B|. de Bruyn aan den Kanaalweg te Capelle aan den IJssel tegen een aldaar rijdendén vracht auto van den heer Hl v. Veen geloopen. Voor- en achterwielen gingen over de kleine heen, zijl was onmiddeUijk dood. Volgens ooggetuigen treft den eigenaar- bestuurder van den vrachtauto geen schuld. De Int^ Kaatswedstrijd te Sneek. Er blijkt voor de a.s. Internationale Kaatswedstrijd op 24 Juni te houden in het Sportpark te Sneek, in de krin gen der kaatsljefhebbers groote belang stelling te bestaan- Niet alleen ontving het bestuur reeds toezegging van verschillende zyiden van te schenken eereteekenen, maar zoowel van in, als buiten de provincie werden reeds nu al plaatsen opgegeven voor de groote tribune, die ongeveer zes honderd toeschouwers kan bevatten. Van het aantal öiangevrahgde kéAr- ten ^al afhangen af nog een tweede trjbune, achter don opslag» zal wor den bijgebouwd. Als de voorteekenen niet bedriegen, is de groote achtertribune spoedig uit- verkocht. Er komen natuurlijk minstens twee rijen zitplaatsen rondom het ge>- heele speelveld dat door zyn afmetingen jun staat is een zeer groot aantal liefheb bers de best mogeljke plaats te waar borgen, terwijl het speelveld zelf het mooiste is waarover de vereeniging ooit heeft kunnen beschikken. De Vereeniging V.V.V., de Comm. voor Rich. Opvoeding, de Raad van Commissarissen van de N.V. Het Sport park, en de Vereeniging van Restaura teurs en Caféhouders ter plaatse heb ben de afgeloopen week aan het be stuur een aantal medailles aangeboden. In België is men eveneens zeer be langstellend voor de zaak. Sneek (heeft in de kringen der liefhebbers daar een goeden paam en men is er ook reeds bezig een excursie op touw te zetten. De regelings-commissie heeft jn haar gisteren gehouden vergadering beslo ten de portretten van alle spelers, Frie zen zoowel als Belgen, op de lijst af te drukken. SURSEANCE VAN BETALING. Regeling dwangaccoord. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot nieuwe regeling van de surséance van betaling, de gelegenheid tot accoord openende. Tot voor korten tijd werd van de bij de wet van 1925 geboden gelegenheid slechts sporadisch gebruik gemaakt. In den laatsten tijd echter is dit anders geworden en er gaat thans bijna geen week voorbij, waarin niet eenige verzoeken tot verleening van surséance worden ingediend. De minister van Justitie meent dan ook met de staatscommissie-Limburg, van wier arbeidzaamheid dit wetsontwerp de vrucht kan worden gewacht. In de eerste plaats wordt de mogelijkheid geschapen dat zoa spoedig mogelijk, ook vóór de raadpleging van de crediteuren, aan dién door den schuldenaar krachtens zijn surséance-request in het leven geroepen toestand een einde wordt gemaakt, waar zulks noodig mocht blijken. Verder wordt het gewenscht geacht dat, daar de surséance van betaling hoe langer hoe meer toepassing vindt op boedels, waarbij algeheele voldoe- ig der schuldeischers niet te verwachten bepalingen worden opgenomen, welke de gelegenheid geven, de belangen van den boedel beter te beveiligen dan bij de be staande regeling het geval is en de weder- SSgehreafTPbakenen.a^ W1” wachtte nog een kwartier, doch toen Is deze wijziging van de surséance van betaling op zich zelf reeds noodzakelijk, de eisch van herziening klemt volgens den mi nister nog te meer, nu het gewenscht is, de gelegenheid te scheppen om ook buiten het faillissement een dwangaccoord te doen tot stand komen. Het Nederlandsch recht kent een dwang accoord alleen in geval van faillissement. Voor deze beperking acht de minister geen goeden grond aanwezig. Zij leidt daartoe, dat faillietverklaringen die als oneervol worden beschouwd en de betrokkenen niet zelden blijvend schaden moeten worden uitgesproken in gevallen, waarin het ook voor de schuldeischers beter ware geweest, indien dit voorkomen had kunnen worden. Als regel wordt gesteld, dat het accoord eerst in behandeling komt na de definitieve verleening der surséance, doch den rechter de bevoegdheid wordt gegeven, om in geval het ontwerp van accoord tegelijk met het verzoekschrift tot verkrijgen van surséance ter griffie is neergelegd, de behandeling van het accoord in de plaats te doen treden van die der surséance. Is eenmaal definitief beslist over het aan geboden accoord, dan kan de surséance vervallen, niet alleen wanneer het accoord is tot stand gekomen, doch ook in het tegen overgestelde geval. In het laatste geval moet worden aange nomen, dat er geen vooruitzicht meer be staat, dat de schuldenaar in staat zal zijn, zijn schuldeischers te bevredigen. Bij de uitwerking is in hoofdzaak aanslui ting verzocht bij de regeling van het fail- lissementsaccoord, De ontworpen regeling van het accoord kan executie van den schuldenaar voorko- ALLES VERKADE’S OTO TOFFEE Verpakte Ananas heerlijk Tonnema’s Citroen Toci Caramels Kwatta’s Amandettes Advocaat Caramels Heerlijke Mascotte Bonbons van De Heer ANANASBLOKJES GLACé SORBETBLOKJES GLACé CHOCOLADE FLORA VAN DE HEER - Bijzonder aanbevolen: Chocolade Hazelnootjes, enz. enz. Onder D runen is. de wielrijder H. K. door een auto gegrepen en voor een tramlocomotief geworpen, daar welke hiji werd vermorzeld. 10. En Traineau, galop 11. Blaze Away, marsch A, Hohmann Uitslag verloting Muziejc- vereeniging „Steun in den Striyld”. le prtys heeren- of dames rijwiel staande schemerlamp schilderij boekwerk bloem taf el boekwerk eierrek boekwerk boekwerk eierrek cactusstandertje boekwerk taart schep Ongelukken. Zaterdagavond is de 17-jarige C. v. S. te Haarlem, lid van de Graalbeweging, uit een raam van de tweede verdieping van het Graalhuis aldaar gevallen- Zij vertoefde alleen in een kamer en keek uit het raam om op de klok van de Groote Kerk te zien hoe laat het was. Toen zlyi zich voorover boog werd zy Als de Niemeijer’s Koffie van 20 ct. per pond reeds zoo geurig is, HOE ZAL HET DAN WEL ZIJN BIJ DE HOOGERE PRIJZEN? Voorradig in boonen en gemalen. Op ieder pakje een waardevolle bon Fondantsterren, heerlijk koekje voor 20 ct. per pond Voor 13 ct per ons géén kwaliteits- biscuits zoo goed als Verkade’s Ge mengde Gaat ook veel per halve blik ineens Verkade’s beroemde Beschuit 9 cent per pakje Verkade’s Paneermeel 17>/2 ct. p. pak Fruco Banket 25 ct. per '/2 pond ZOOEVEN ONTVANGEN CRêME- ROOSJES 14 ct per ons, heerlijk. Ze zijn van Verkade, dat zegt genoeg! Verjaarde misdaad. Einde 1919 veroordeelde de hoofd- stedelijke rechtbank een Amsterdam- scha werkman wegenis diefstal met braak tot een jaar gevangenisstraf. De man ging in hoogjer beroep, doch liet bij de b ehandeling voo.r het Hof verstek gaan. Op 4 Februari 1920 veroordeelde het Hof hem eveneens tot een jaar ge vangenisstraf. Het arrest werd hem eerst op 10 Maart 1934 beteekend. [Hij ging onmiddeUijk in verzet, zoodat de zaak opnieuw behandeld moest worden. Daar de verjaringstermijn door niets is gestuit, requireerde de procureur-ge- neraal niet ontvankelijk verklaring van het O. M,. in zijn vordering. Voor de verjaring zijn 12 jaar vol doende, terwijl het verstek arrest reeds 14 jaar geleden is gewezen- Het Hof wees thans arrest en ver klaarde het O. M- niet ontvankelijk in zijn vordering, zoodat het verstek ar rest werd vernietigd. Verzwegen vermogen en inkomen. In de inspectie der directe belastin gen te Sneek 2e Afd. alhier is over on derstaande belastingjaren een verzwe gen vernjogen en inkomen vrijwillig aangegeven alls hieronder is vermeld Ver- In mogen komen f514.311 f124.564 f436.029 f21.954 f388.319 f21.059 Concert uit te voeren door de Arb. Muziekver. „Steun in den Stityd.’’, dir. G. v. Harde- veld, op Donderdag 7 Juni a.Su, ’s avonds 8 uur op het Martiniplein. Programma 1. The Great Little Army, marsch Kenneth J. Alford 2. La Belle Hélène, fant. Offenbach 3. Kalma, ouvert. H. Delchevalerie 4. Een Dorpsfeest, fant. L. Vermaeken 5. Martha, opera fant. 6. De Pehkaan-marsch Pauze. 7. Per Aspera ad Astra, marsch E. U rbach 8. Le beau Danube Bléu, wals J. Strauss 9. La Parade des Soldats de bois, Leon Jessel Steeds uitgebreide Spcxrtverslagen Telefoon No. ISO SNFFK II M CHIEF WHIP VOOR >1 niiij is, V 99 99 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e Geen sprake van, indien Gij slechts Mljnhardt’i» Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 73 ct. Bij Apoth. en Drogisten. NIEUWE SNEEKER COURANT mmmx SNEEKER COURANT mi TSRRITMUtnm

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1