der Gemeente Sneek Officieel Orgaan E, Tiny Carteret 30e Jaargang Zaterdag 9 Juni 1934 Uitgave KIEZEBBIJK Co. Eerste Blad Ho. 72 Dit No. bestaat uit 3 bladen. ik FEUILLETON Regelprljs 9 cent. Abonnementen, belangrijke korting Alle Advertentlën worden in belde bladen opgenomen. nekervaart 5; ’Henderikus de Vries, bankbe- warderkade 16; Halbe Jacob Ykema, fabrieks- ♦Hotske Keulen, wed. van Johannes de Haan. VERTROKKEN: SAPPER 23. HOOFDSTUK V. en Dinsdags te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND MEI 1934. van Terwispel naar Singel 38; Tietje de Boer, huishoudster, van IJsbrechtum naar Koopmans- gracht 17; Christina Post, wed. van Jacob Hart- Watte van der Goot, kleermaker, van Oude Koemarkt 11 naar Dockum, Hoogstraat 4; Tho- straat 163; ’Klaas Martens Engelsma, z. b., van Parkbuurt 40 naar Kapelle; ’Hidke Sevensma, koopman in manufacturen, van 3e Zomerrak- buurt 27 naar Leeuwarden, Oldehoofsterkerkhof 36; Leentje Bruggenkamp, dienstbode, van Looxmagracht 8 n. Amsterdam, le Weterings- plantsoen 26; ’Korneliske Zijlstra, wed. van Sijbren Spoelstra, z. b., van Leeuwarderdwars- door staan. „En nu wil ik nog' een glas bier heb ben/’ zei hïjl, de verdwijnende ruggen van het tweetal nakijkende. „Wat biQteekende die beweging van je, Ronald?” „Wel 'man, het bleek duidelijk, dat je dien Engelschman aan de overzijde, van de straat kende, of meende te kqpnen. En het was even duidelijk, dat de twee (mannen, die zooeven weg- zijln. gen.. 10; Jeltje Nettinga, z. b., van Gramsbergen naar Rozenstraat 1; Martha Maria Groenhof, dienst bode, van Leeuwarden naar Kleinzand 12; Aklce Terpstra, dienstbode, van Ijlst naar Kruizebroe- derstraat 24; Ekke de Vries, winkelbediende, van Leeuwarden naar Rozenstraat 11; Lamberta Jo hanna Reinders, wed. van F. W. Wissel, z. b., van Arnhem naar Stationsstraat 7; Hermann Zeilstra, schoenmaker, van Wolvega naar 2e Zomerrakbuurt 36; Jozefina Johanna Ligthart, hulp in de huishouding, van Utrecht naar Krui- zebroederstraat 30; Tietje van dier Veen, dienst bode, van Goënga naar Leeuwarderweg 22. stra, boerenknecht, van Heeg naar Gedempte Neltjeshaven 30; ’Nicolaas Hogeboom, groen tenhandelaar, van Goënga naar Havenstraat 9; ♦Nutte de Leeuw, los werkman, van Irnsum naar Van der Heijbuurt 9; ’Nikolaas Hofstee, kan tonrechter, van Bolsward naar Stationsstr. 20; Jitske Zeijl, procuratiehoudster, van Ermelo n. Jan van Nassaustraat 29; Baukje Zeijl, z. b., van Ermelo naar Stationsstraat 22; Minke wajit zijl hadden het over hem. En ik meende nog een massa meer te kun nen hooren, als jullie wederzijdsche be langstelling niet in de gaten liep.” De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT Is een Advertentieblad wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaagtmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. Hendrikstraat 52; Jan Pool, groentenhandelaar, raaa Wiepke Doodkorte, z. b., van Grootzand 2 naar Nijmegen, Van Spaenstraat 16; Froukje Meijer, wed. van Rimmer Kloosterman, huis houdster, van Grootzand 2 naar Nijmegen, Van Spaenstraat 16; Sippe Hogeboom, z. b., van Kerksteeg 3 naar Uitwellingerga, aan boord; Elisabeth van der Veen, huishoudster, van Wil lem de Zwijgerstraat 24 naar Gauw, no. 19; Sijbren Kiestra, z. b., van Verlengde Wester singel 6 naar Terzool, no. 4; Sjoerd Buwalda, kantoorbediende, van Vesperstraat 3 naar Haar lem, Gedempte Oude Gracht 29; *Johan Chris tiaan Brameijer, reiziger, van Willem de Zwij gerstraat 80 naar Arnhem, Bilderdijkstraat 5; Jacoba Kuipers, dienstbode, van 3e Zomerrak buurt 14 naar Westhem, no. 37a; Klaas Hen driks Klasema, technisch vertegenwoordiger, van Kleinzand 35 naar Leeuwarden, Eewal 62; ’Gerben de Boer, adjunct-commies bij de P- T. tharina Johanna Bakker, dienstbode, van Ma ria Louisestraat 17 naar Speckholzerheide, Aker straat 67/69; Sijke van Buren, echtgen. van Abe de Witte, z. b., van Bothniakade 18 naar Wons, no. 21Aukje Kikstra, z. b., van Stations straat 19 naar Achlum; Libbe Veenstra, sigaren maker, van Kleinzand 63 naar Leeuwarden, In- sulindestraat 22; Wiebe Wiersma, predikant, van Prinsengracht 1 naar Bozum; ’Hendrik Brik, hulppostkantoorhouder, van Schoolstraat 7 naar Buitenpost; Watte Koopmans, z. b., van Prin sengracht 16 naar Oppenhuizen, no. 78a; Grietje Hoomans, dienstbode, van Stationsstraat 26 naar Leeuwarden, Vredeman de Vriesstraat 8; Antje van der Hoek, echtgen. van Abele de Jong, z. b., van Parkstraat 31 naar Oranjewoud; Jan Rein- sma, bakker, van Verlengde Westersingel 18 naar Hallum, no. 261Oepkje Thijsses de Jong, wed. van Marten Nop, z. b., v. Emmastr. 9 naar Ijlst, Stationsweg, no. 29(o); *Fokke Abtna, bakker, van Waling Dijkstrastraat 2 naar Schar- negoutum, no. 79; ’Wijtze Huizinga, sigaren maker, van Priorstraat 13 naar Enkhuizen, Kruislaan no. 65; ’Wijbe Reen, veehouder, van Zomerrak 3 naar Sonnega, no. 37; *Age Boot- sma, handelsreiziger, van Monnikstraat 20 naar Huizum, Ferdinand Bolstraat 48; Julius Francis- cus van de Meché, boerenknecht, van Groot Tinga 7 naar Joure, Houtmolensteeg; ’Willem Zeilstra, boerenknecht, van Geeuwkade 71 naar Billag bij Euskirchen (Duitschland)’Catrinus van der Zee, schilder, van Willem de Zwijger straat 75 naar Bolsward, Hiifherostraat 16; Akke Stokker, echtgen. van Machiel v. d. Wal, z. b., van le Steenklipstraat 60 naar Leeuwarden, Werkmanslust 55; Johannes Andreas Weda, Wast Dalzburg een heerlijke plaats, en to^n zij den volgenden dag daar aan kwamen, deed de stad! zich op haar mooist voor. ,De schilder,achtige (oude stad, beheerscht door het Paleis, dat op de beboschte hoogten daarachter ge bouwd was, baadde zich in den vroe- gen-ochtend-z'oimeschijn, terwijl zij over de met steentjes geplaveide brug reden, die de rivier overspant. (Ma3-1 °P dat oogeinblik bepaalden hun gedachten zich alleen tot de wereldsche zaken, zooals een bad en een ontbijt, en eerst om elf uur verlieten zijl hun hotel om een wandeling te gaan maken. Tiny was hier voor de eerste maal jn zijh leven, hoewel Standish de stad goeld kende. En aangezien zijl in het hotel niets aangetrofifen hadden, dat op ©eni gerlei wijze een nadere opheldering van het telegram van de gravin gaf, scheen hen niets anders over te blijven dan hun ziel in lijdzaamheid te bezitten en af te wachten. Vermoedelijk zou metter tijd alles opgehelderd worden. „Ik meen me te herinneren,” zei Stan dish na een poosj e, „dat ze hier een niet onverdienstelijk soort bier brouwen. Wat dunkt je daarvan, Tiny?” „Breng mij naar die heilige haffen, kerel. Die verwenschte vastelandsche slaapwagens bezorgen mij een mond, zoo droog als kurk.” Zij vonden een leeg tafeltje in een beschaduwd café op den voornaamst en boulevard, en gingen daar zitten. Het was vol menschen, die tot hetzelfde doel daar gekomen waren, en het toe val wilde, dat hun naaste buren geen Zooals Ronald Standish gezegd had, toeristen waren, maar ingezetenen van van Goënga naar Leliestraat 17; Cornelia Schip per, religieuse, van Schalkwijk naar Leeuwar derweg 32; Hildegard Santer, kamermeisje, van Villach (Oostenr.) naar Marktstraat 23; ’Tjipkje Feenstra, wed. van Haije Postma, z. b., van Scharnegoutum naar Franekervaart 6; Mathilde Giebels, z. b., van Heerlen naar Kloosterdwars- straat 45; Oeke Foekema, dienstbode, van Do- niaga naar IJlsterkade 19; Njaenkjen Sijbesma, huishoudster, van Idskenhuizen naar Johan Wil lem Frisostraat 12; Romke Wijbenga, pakhuis knecht, van Wedde naar 2e Frittemahovenstraat 5; Jan Miedema, z. b., van Sijbrandaburen naar Marktstraat 10; Sjouke Schilstra, taxi-chauffeur, van Harlingen naar Parkbuurt 6; Jetske Baarda, wed. van Egbert Couperus, z. b., van Wijnje- terp naar Leeuwarderweg 3; ’Gooitzen Bosma, hoofdonderwijzer, van Tirns naar Korte Vee- marktstraat 8; Aafke Hoogeveen, dienstbode, t<; van Priorstraat 49 naar Assen, Groninger- INGEKOMEN: Julia Heemstra, z. b., van Leeuwarden naar Tiims,tra- ^nstbode van St Nicolaasga naar Rozenstraat 19; Cornelia Jacoba van den Bout, tingel 58; z. b., van Zaandam naar Geeuwkade 5; •Ringe- nerls Faber, z. b., van Koudum naar Kerkhofs- laan 8; Margaretha Grauthoff, z. b., van Wat tenscheid naar Fred. Hendrikstraat 32; Engeltje van der Werf, dienstb., van Oosterend (Henn.) naar Suupmarkt 2; ’Simon Schiere, hoofdonder wijzer, van Deersum naar Parallelweg 1; Hen drik Jaasma, machinist, van Sijbrandaburen n. 2e Zomerrakbuurt 9; Pieter Nauta, z. b., van Hommerts naar Tulpstraat 13; Hinke Bijlsma, echtgen. van Cornells Burenga, z. b., van Gor- redijk naar Willem de Zwijgerstraat 76; Anna Faber, verloskundige, van Velsen naar Singel 10; Janke Erich, wed. van W. Hooghiemstra, z. b., van ’s Hertogenbosch naar Leeuwarderweg 32; ’Sijtze Jansen, z. b., van Huizum naar Jan van Nassaustraat 44; ’Pier Annes Cnossen, z. b-, 1 ’Baukje Hofetra, wed. van Pieter Thomas Beeksma, z. b., van Nijland naar Vesperstraat 39; Gerrit de Jager, z. b., van Arnhem naar de Colignystraat 7; Maria Cornelia de Jong, z. b., van Amsterdam naar Suupmarkt 3; ’Meindert Wilbers, kleermaker, van Oosthem naar Was- senberghstraat 9; Machiel Pieterson, bakker, van Balk naar Verlengde Westersingel 18; ’Douwe Ijsbrand Bakker, ontvanger der Dir. de stad. „Je verkrijgt dikwffk betrouwbaarder inlichtingen, door gepraat in een gele genheid als deze,” merkte Standish op, „dan door middel van een twintigtal agenten. Maar, je moet zelf de landstaal kunnen spreken/’ „Hoeveel kun jiji er spreken, Ro nald?” vrpeg Tiny nieuwsgierig. „Zoowat vijftien, baasje,” lachte de ander. „Ze schijnen me vanzelf aan te waaien/’ Hij sloot rijn oogen half, leunde in zijn stoel' achterover, en verviel tot zwe gen. Een oppervlakkig opmerker zou gedacht hebben dat hij bijna sliep; in werkelijkheid was hij zoo helder wakker als ooit. Hij had ditzelfde spelletje tal- looze malen gespeeld, en al was zijln moeite slechts één keer op de twintig beloond geworden, dan bleef het nog een prachtige manier om zich in de landstaal te oefenen, De eerste noodzakelijkheid was, om menschen, die blijkbaar niet aan zijn doel beantwoordden, zoo ver mogelijk uit te schakelen, en een langdurige oefe ning had hem in staat gesteld om ditl op de verbijsterendste wijze te bewerken- Hij kon als het ware, naar verkiezing, bepaalde cellen van zijn hersens afslui ten, tot slechts één bizonder gesprek tot hem doordrong, terwijl Ide overige niets dan een stemmengegons voor hem waren. En na nu een kindermeisje meit kinderen aan zjjn linker-, en een ver liefd paartje aan zijn rechterhand uit- geschakeld te hebben, concentreerde sens snel werkten, en hoewe hij zijn gedachten op twee mannen aan komen in het duister tastte ftpin, Tafe.ltie vlak achter hem. als z.iimde I twee vooraanstaande Bessonië In het begin werd hijl teleurgesteld; zij bespraken de onlangs plaats gehad hebbende reorganisatie in de zaken van den een. Hij vernam, dat de ander fi nancieel daarbij betrokken was,- de kwestie van een hypotheek kwam op de de eenige belangwekkende nieuwsbron, ny alle drie belang stelden in denzelf- den man, reageerden rijn hersens on- middellijk. „Ga zitten, Tiny/’ zei hijl kortaf. „Eet heelemaal niet op dien man aan den overkant. Ik zal1 het je later uitleggen.” Eenigszins verbaasd, gehoorzaamde proppen. Blijkbaar invloedrijke man- Tiny, en Standish zette zich weer op zijh gemak in zijn stoel. Was Tiny’s han delwijze door de twee mannen achter hen opgemerkt? Zoo ja, dan Wa;s alle kans om nog iets te vernemen verke ken. Blijkbaar was het niet zoo, en weer ving hij brokstukken van hun gesprek op. „Ongetwijfeld.... Gregeroff zag hem s man Berendosi moet hem ontvan- Hier gingen hun stemmen Wcet.jn een gefluister over, en gedurende Jdie» tien minuten, die zij nog bleven'ritten, „Monsieur Carteret?” „Dat ben ik,” zei Tiny, het telegram aannemende. Hij lias den inhoud door; toen overhandigde hijl het lachende aan Standish. „Dat schijnt ons een kleine aanwij zing te geven, Ronald.” Want het telegram, dat in Parijs af- gegeven "was, luidde: „Kunt ge dade lijk vertrekken Hotel Royal1 Dalzburg. Mazarin.” „Zooals je zegt, Tiny,” zei Standish, „schijnt dat ons een aanwijzing te ge ven. Welnu de hoofdstad van Besso nië is een heerlijke plaats. En aangezien de pit den wegruiming van Demeroff ons belet om regelrecht op hun hoofd kwartier te stuiten, kunnen wijl'het mis schien ontdekken door een zijspoor van Berendosi’s kuiperijen te volgen. Maar ik ben benieuwd, wat de dame jn Pa rijs ontdekt kan hebben, om dat tele gram te verzenden.” nen; degelijke mannen. En hij was op het punt zich te ontspannen en zich aan zijn bier te wijden, toen een naam zijn aandacht trok. Een van hen had Berendosi genoemd. Maar, het geluk was hem niet gun stig; beiden lieten hun stem terstond dalen, en al' spande hijl zijn ooien nog zoo in. hij kon niet méér dan een enkel Hotel RoyalMoet dezelfde los woord opvangen. Opeens evenwel maakte een van hen een opmerking, die hij duidelijk verstond, en zijn op merkzaamheid verscherpte. „Kijk. Die man, aan de overzijde van de straat. Die lange Engelschman. Hij kou iStandish, geen woord meer'ver- is het, zeg ik jje.” Xlij opende zijn oogen en keek naar den overkant. Het was niet mogelijk om zich te vergissen in wie zijl bedoelden; daar was maar één man, die met mo gelijkheid een Engelschman kon zijn. En terwjjl hij er zelf naar zat te raden, wie o? wat die man zou kunnen zijh, hoorde hij naast zich een plbtselingen uitroep. Hij keerde zijn hoofd om; Tiny Carteret was. half uit zijln stoel opge sprongen, en staarde ook naar den En- gingen, ook belang in hern, stelden', gelschman. - - - - - Nu was Standish een man wiens her- hoewel hiji voJ- waarom een tafeltje vlak achter hem, als zijnde1 twee vooraanstaande Bessoniërs en Ti- banketbakker, van Korte Veemarktstraat 8 naar Zutphen, Nieuwstad 17; Pietertje Batstra, echt gen. van Ouwe Leeuwen, z. b., van Willem de Zwijgerstraat 85 naar Franeker, Zilverstraat 53; ’Tjitze Postma, melkventer, van Franekervaart 6 naar Loënga, no. 4; Sijbrigje Jorritsma, dienst bode, van Bolswarderweg 29 naar Heeg, no. 149; ’Uiltje Attema, veehouder, van Westen singel 20 naar Folsgare, no. 32; Gertrud Pesch- ke, dienstbode, van Bolswarderweg 23 naar Woudsend, no. 296; Hendrik van der Meer, agenturenhandelaar, van Waterpoortsgracht 21 naar Amsterdam, 2e Constantijn Huygensstraat 42; Fetje de Jong, dienstbode, van Singel 38 n. Zestienroeden bij Heerenveen; Johanna Schauer, dienstbode, van Napjusstraat 36 naar ’s Graven- hage, Nieuwe Uitleg no. 17; Kantje SchuSk, lijstenmaker, van Singel 24 naar Dordrecht, Kromhout 102; Jitske Algera, dienstbode, van le Oosterkade 3 naar Ijlst, Stationslaan no. A 29 f; Josepfaina Hendrika Elisabeth Maria Wil denberg, liefdezuster, van Stationsweg 3 naar Zwolle, Bleekerstraat 1; Ardtna Verhuijlen, lief dezuster, van Stationsweg 3 naar Nijmegen, St. Annastraat 289; Rink Zijsling, boerenknecht, van Lemmerweg 76 naar Ijlst, no. D 34; Yrnkje Visser, wed. van Hijlke Oppedijk, z. b., van Tulpstraat 10 naar Jutrijp; ’Herre Zijlstra, vee houder, van Amaliastraat 57 naar Berlikum, no. 175; Annigje Kuiper, dienstbode, van Oosterdijk 2 naar Heerenveen, Dracht 66; ’Johannes de Lang, fabrieksarbeider, van Rozenstraat 13 n. IJsbrechtum, no. 35; Aaltje Klaver, echtgen. van Remmelt Faber, z. b., van Parkstraat 21 naar Zwolle, Van der Helststraat 23; Trijntje Hoek stra, echtgen. van Piet Hofstra, z. b., van Groene Dijk 10 naar Deersum, no. 11 (IV); Hendrik je Kuiper, z. b., van Napjusstraat 20 naar Lem mer, Lange Streek; Mina Slager, dienstbode, van Leeuwarderkade 16 naar Noordwolde, i Dwarsvaart no. A 387; Berend Johannes I edema, z. b., van Kapelstraat 19 naar Veenwouden, i Talma rustoord; Antje Bouma, dienstbode, van Stationsstraat 22 naar Scharnegoutum, no. 203; Lijsbetb van der Kooij, z. b., van Singel 88 naar Ijlst, Wijk A no. 43; Akke Catharina Nauta, edhtgen. van Hendrik Mulders, z. b., van Wa- terpoortsgracht 20 naar Eindhoven, Marconilaan 60; ’Anne van der Leij, timmerman, van Klein- zand 79 naar Oppenhuizen, no. 64; Frida Hoch- wald, z. b., van Oosterdijk 15 naar Berlijn (Duitschland); Arie Stallinga, verpleger, van i Parkbuurt 30 naar Bennebroek, Huize Vogelen zang; Auke Winkler, machine-bankwerker, van Rozenstraat 21 naar Delfzijl, Waterstraat «43; Larnkje Moed, dienstbode, van Maria Loufc^- straat 29 naar Akkrum, no. B 189; Sijmen Cor- i nelis Jorritsma, zwemmeester, van Vesperstraat 1 naar Groningen, Turfsingel 6; ’Johannes Kui- i pers, slagersknecht, van Frederik Hendrikstraat’ 51 naar Dockum, Aalsumerpoort 156; Fettjè. i Okkema, dienstbode, van Nauwe Noorderhorne 10 naar Kubaard; Jan Venema, sigarenmaker, van Kleinzand 63 naar Leeuwarden, Willem Loréstraat 75; Trijntje Hooisma, wed. van Sjoerd Johanna van Heerde, z. b., van Amsterdam n. Stationsstraat 44; ’Piet Bosscha, onderwijzer, van Maassluis naar Frederik Hendrikstraat 26; *Hans Mast, metaalslijper, van Heerenveen naar Bel., van IJsselmonde naar Leeuwarderweg 68; Maria Louisestraat 27; ’Hein Elsinga, ambtenaar - - - - - -■ Ned. Spoorwegen, van Zaandijk naar Priorstraat z. b., van Jou7e naar Tjotterstraat 6; ’Sijtze 13J «uperus, boerenknecht van Grouw - - naar Woudvaartkade 15; Geeske Zijlstra, dienst bode, van Rijs naar Bothniakade 1; Attje Hoek stra, dienstbode, van Idskenhuizen naar Ijlster- Heerenveen naar Maria Louisestraat 27; ’Elske de Vreeze, wed. van Alfred Rentier, z. b., van Bakhuizen naar Geeuwkade 2; ’Waling Tolsma, inspecteur verz.mij., van Leeuwarden naar Ves perstraat 27; Sake Tanja, boerenarbeider, van Morra naar Oppenhuizerweg 46; Sjouke de Roos, boerenarbeider, van Morra naar Frederik fabriek, van Uitwellingerga naar Frederik Hen drikstraat 62; Douwe Tjalsma, boerenknecht, van Hommerts naar Lemmerweg 76; ’Antje Hendrikje Maria Hollander, echtgen. van Cor nells C. van der Walle, z. b., van Vledder naar 3e Steenklipstraat 8; Jeltje Meijer, dienstbode, van Wommels naar Grootzand 41; Sjoukje Landman, huishoudster, van Tirns naar Tranen dal 2; Airtje Kramer, dienstbode, van Terband naar Westersingel 1; Dieuwke Stiensma, wed. van Obbe Terpstra, z. b., van Leeuwarden naar Geeuwkade 15; Anne Nijhuis, z. b., van Amster- dam naar Galigastraat 9; ’Tjitze Baarda, koe- man, huishoudster, van Groningen naar Klein melker, van Loënga naar Willem de Zwijger- zand 12; Sjouk Akke Meines, dienstbode, van straat 74; Maria Johanna Rooijmans, liefdezus- ’s Gravenhage naar Bolswarderweg 23; Gelkia ter, van Ginneken en Bavel naar Stationsweg 3; Cnossen, winkeljuffrouw, van Purmerend naar ’Marten van Gosliga, veehouder, van Ijlst naar Woudvaartkade 22; Durk Jorritsma, z. b., van van>BTlsbrechtmn’ naar KloosteretraaT^lS- Woudvaartkade 7; Hindrik Pieter Rutgers, z. b., Los Angelos (Californië) naar Bloemstraat 33; straat 4 naar Huizum, Ruysdaelstraat 49; Ca- J van Naaldwijk naar Singel 48; ’Freerk Bosch- Geertje de Vos, ass. in de huishouding, van «---<-«-- »->-■»«- ma, z. b., van Ijlst naar Eenheid 13; Maria Oudehorne naar Stationsstraat 36; Akke Juliana Brandsma, dienstbode, van Joure naar Leeu- Boschma, dienstbode, van Bolsward naar Fra- warderkade 16; Halbe Jacob Ykema, fabrieks- nekervaart 5; ’Henderikus de Vries, bankbe- arbeider, van Ijlst naar Franekervaart 23; Louise'ambte, van Leeuwarden naar Regenboogstraat Terpstra, z. b., van Oosterend (Henn.) naar Koopmansgracht 28; Doris Lodewijks, kapitein K.P.M., van Ned.-Indië naar Westersingel 1; - •jelle Boeijenga, z. b., van Appelscha naar kade 65Gosse Cuperus, metaalslijper, Kloosterdwarsstraat 5; ’Tie Breeuwsma, z. b., van Oosthem naar Gijsbert Japiksstraat 14; ’Jan Rippen, z. b., van Leeuwarden naar Geeuw kade 15; Alma Marie Poppen, dienstbode, van Hooksiel (Duitschland) naar Stationsstraat 13; Baukje Visser, dienstbode, van Goënga naar Groene Dijk 10; ’Johannes Groothelxn, vak- werkman bij de Rijkstelegraaf, van Workum n. Willem de Zwijgerstraat 98; Johanna Maria Agterberg, dienstbode, van Utrecht naar Fra nekervaart 20; Trijntje Temming, echtgen. van Gerben Siemensma, z. b., van Woudsend (Wymbr.) naar Oosterdijk 69; Dieuwke Kooi- stra, dienstbode, van Sijbrandaburen naar N. Noorderhorne 11; WDlemke Yntema, dienst bode, van Meppel naar Looxmadwarsstraat 22; Sijtske van der Geest, dienstbode, van Dron- rijp naar Wijde Burgstraat 9; ’Jitske van der Wal, wed. van Sipke Jansma, z. b., van Sij brandaburen naar Tjotterstraat 4; Uilke Dijk- I NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) TOT M NOVEMBER ONTVANGT TEGEN INLEVERING VAN 60 VOORZIJDEN VAN PRE3TO-PAKJM AAN ONS ADRES Ti AMERSFOORT. GRATIS ESN MIACTSEOH GSSGMSMJC F’

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1