FRANS TILLEMA HA AGSCHE POST SIGABEN Firma JflHs. TROMP, Sneek. ii 10 VOOR OP DE BOTERHAM Firma JOHs. TROMP, Sneek. Ih 50e Jaargang No. 73 Eerste blad UitgaveKIEZEBRINK Co. DE HOOGSTE WAARDE VOOR UW BESTE SIGARET GEZONDHEID Wittel Orgaan te Gei Woensdag 13 Juni 1934. - annex SHEERER OOURAHT an WVMBRITSERAOEEL GELD EN DE VOOR UW Ml L RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. 5 ct. 6 ct. 8 ct. 10 ct. Aangifte van NIEUWE LEER LINGEN Maandags en Vrijdags van VI2—2 72 uur en 7—8 uur No. 5 No. 6 No. 8 No. 10 M! I F zich millioen, binnengebracht. plaats waar deze gespeeld had. Het jongetje kon nog nauwkeurig de plaats aangeven waar hijl gespeeld had en waar de andere jongens in' het wa ter waren gevallen. De politie begon toen dadelijk (te dreggen en haalde kort na elkaar de lijkjes uit het water. Deze werden naar het ziekenhuis Zuiderwal vervoerd. Door het aannemen van den West- Europeeschen tijd tot wettelïjke ty'd, Te Den Haag is de 24-jarige mej. L. v. d. D. bijl het wielrijden door een auto gegrepen en tegen een lichtmast gedrukt. Ze overleed onmiddgll'ijk. IC 2 VerecHjnt DINSDAGS ea VRIJDAGSAVONDS der ven VIOLIST WESTERSINGEL No. 1 [Pension Beintema] Greenwic h-tijld in N ederland. Minister De Wilde heeft een wets ontwerp ingediend, dat beoogt den mid- delbaqen tijd van Greenwich de in Ne derland geldende wettelijke tijd te doen zijn. Het tijdstip waarop dit ontwierp, als het door de Staten-Generaal wordt aangenomen, in werking zal' treden, gal nader door de Kroon worden bepaald. De regeering heeft gezocht naar een middel zooveel mogelijk tegemoet (te komen aan de bezwaren, welke de zo mertijd voor enkele groepen der bevol king medebrengt. Zijl meent, dat een wijziging van de regeling van den wette- lijken tijd met behoud van het uur-ver- schil tusschen zomer en winter, reeds aanmerkelijk aan deze bezwaren tege- Te Rotterdam is de wielrijldster mej. A- P. Gort door een auto gegrepen en gedood. Buma contra Avro. Gister heeft de president van de Am- sterdamsche rechtbank, mr. J. \V. Huy- zenga uitspraak gedian in het kort ge ding tusschen het Buma en de Avro betreffende de betaling van auteurs recht. De president heeft den eisch van het Buma afgewezen, daar het hier z.i. geen spoedeischend geval betreft en er geen reden bestaat om deze kwestie niet aan den gewonen rechter voor te leggen. Te mepr daar er reeds 5 maanden wordt onderhandeld over de bijdrage welke door de omroepvereenigingen aan het Buma moet worden betaald. Binnen korten tijd zal waarschijnlijk een algemeene maatregel van bestuur deze kwestie nader regelen. Dan be staat de mogelijkheid dat door de mi nister een dwanglicentie wordt vastge steld. (Mocht deze algemeene maatregel van bestuur of de dwanglicentie uitblijjven dan kan deze materie altijd nog bij den gewonen rechter aanhangig worden ge maakt. Op deze gronden wijst de president den eisch af en veroordeelt eischer in de kosten van het geding begroot op f,50.—. Het Buma had een verbod géëischt tot uitzending van werken door de Avro, waarvoor deze omrpepvereeniging de gevraagde vergoeding niet wilde beta len. 17.000 jeugdige we rkloo^en in Amsterdam. Blijkens een overwicht van de op 31 Maart 1.1. bijl de Gemeente-Arbeidsbeurs te Amsterdam ingeschreven werkloozen, waren er van het totaal van 44.743 daar ter stede niet minder dan 17002 tot en met 30 jaar oud. Snoek als dief van jonge eenden. Sinds vorige jaar is de prachtige vij ver in het Stadswandelpark te Eind hoven bevolkt met eenden. Dit jaar werd dez£ bevolking .uitgebreid met een paar prachtige zwanen. Hoewel de be volking nog gering was, had men alle hoop, dat de dieren zelf voor de uitbrei ding der familie zouden zorg dragen. En jawel, onder de stralen der heerlijke lentezon zetten de eendjes' zich te broe den en- met succes en vermaakten de honderden wandelaars. Edoch, het wasi te schoon om waar te zijn. De schoone idylle werd ruw verstoord, zioo lezen we in de „Msb.” Dagelijks werden eenige jonge eendjes vermist. Men gaf i de ratten de schuld. Doch wie beschrijft de verbazing van de toeschouwers toen zijl een jong eendje naar voedsel zagen duiken, doch niet meer boven water verscheen. Nu was de schuldige gevon den. Een snoek ontpopte zich als een- - dendief. Dies werd onmiddellijk piet de netten jacht op hem gemaakt, maar De 23-jarige J. Bunt, die Zaterdag avond baden wilde in de vijlver welke nabij Otterloo door de werkverschaffing wordt gegraven is daar verdronken. Za terdagavond is hij nadat hij om 11 uur van zijn werk te Ede was teruggeko- men weggegaan en zijn huisgepooten hebben hem dien avond niet meer ge- ziep. Den volgenden morgen vond meh zijn bed onbeslapen. Men werd ongerust toen nabij de vijver zijn onderkleenen werden gevonden. Zondag is men den geheelen dag aan het dreggen geweest echter tevergeefs. Gistermorgen ismen weer met dreggen begonnen met het gevolg dat het lijk van den jongeman werd gevonden in een diep gat waar een pomp had gestaan. Het getroffen gezin dat geen vader of moeder meer heeft en waarvan de jongeman kost winner was is thans geheel' zonder mid delen van bestaan. De zeehonden in rt Ijsselmeer. Dat de zich nog in het Ijsselmeer bevindende zeehonden inderdaad trach ten over de afsluitdijk heen in de Wad denzee een veilig heenkomen te zoe ken, bleek weer eiens duidelijk, toen op een vroege ochtend de vrachtauto- chauffeur J. Doesburg op de verkeers weg over de afsluitdijk Wjerihgen Friesland een jong exemplaar kon van gen, dat reeds een flink deel van de weg had afgelegd. Het springlevende zeehondje werd naar Den Oever mede genomen en vond in een garage een on derkomen. Van de vele soorten visch (versch van de afslag), welke men het dier voorzette, was het niet gediend en het weigerde eveneens voedsel tot zich te nemen volgens de methode, wel ke men dan in dergelijke gevallen be proeft, n.l. mel'kflesch 'en speen. De chauffeur had ’t hondje stellig een betere dienst bewezen, wanneer hij hem wordt het leven twintig minuten ver laat, in zomer en winter. In deze twin tig minuten aan het begin en einde yan den zonnedag vertoonen zich de inconveniënten van den zomertijd het scherpst. Deze worden door invoering van de nu voofgestelde regeling halve aanmerkelijk in beteekenis minderd. Verkeersslachtoffers. Te Heemstede is Zondag een motor met twee personen tegen een auto ge botst. De beide motorrijders, de 40- jarige Bats uit Laren bij Lochem en de 22-jarige militair Sj. Groenveld zijn ge dood. in halve en kwartkistjes en blikdoozen van 10 stuks. Prima fabrikaat! Voor den handel bij Opgericht 1901. Het drama in de Londenscbe dierentuin. De Engelsche bladen bevatten de bij zonderheden over het drama, dat zich eergisteren heeft afgespeeld in de die rentuin van Whipsnade. De door vier leeuwen verscheurde man, Lewis Sten son, was bediende bij de afdeeling, die de voedering der dieren verzorgt. Hij passeerde juist de leeuwenkuil, toen de hoed van een der bezoekers afwoei en tusschen de leeuwen terechtkwam. Vol gens verklaringen van getuigen zou Stenson toen hebben gezegd, dat hij 'die hoed wel even zou terughalen. Stenson is hierop over het hooge hek geklommen, dat de verblijfplaats van de leeuwien omringt. Boven aangeko men kroop hij langs de bovenzijde van het binnen-hekwerk, tot hiji op een punt kwam, vanwaar hij niet verder kon. Op dit oogenblik zijn twee der leeuwen op hem toegesprongen en grepen hem door de tralies heen bij een arm. De bezoeker, wiens hoed was ajge- waaid, heeft nog een moedige poging gedaan om Stenson te redden. Hij' klom den ongelukkige achterna en trachtte hem van het hek te trekken. Het mocht echter niet baten. De bezoeker moest hem loslaten, zoodat de ongelukkige van het hek stortte, een val van ruim vijf meter. Waarschijnlijk is hij op zijn hoofd terechtgekomen en was hij' direct be wusteloos. Twee Leeuwen sleepten het lichaam weg en takelden Stenson duch tig toe. Na veel' moeite slaagde men dr tenslotte in de beesten te verdrijven en op te sluiten. Toen pas was het mogelijk Stenson’s verminkte lijk te bergen. Een huwelijk onder landloopers. De koning der Amerikaansche land loopers, Dan O’Brien, staat op het punt zijn vijfde huwelijk aan te gaan. Hij is 79 jaar en zijn a.s. echtgenoote is 49 jaar. De vrouw is in Bremen geboren. Haar óuders waren boeren. In de Ver- ■eenigde Staten werd zij dienstmeisje en trad later in het huwelijk met een Duit- schen journalist, die een bezoek bracht aan Amerika. De man keerde evenwel' met achterlating van zijn vrouw naar Duitschland terug. Hierop voegde zij zich bij het gilde der landloopers en op een goeden dag kwam zijl te New York in kennis met den koning valt de land loopers O’Brien, die juist een lofrede af stak op het zwervende leven. „Het was liefde op het eerste gezicht”, aldus ver klaarde de vrouw en de man van zjjïn kant zeide: „Ik ben vier maal getrouwd geweest, maar ik zou zöo zeggen, dat deze vrouw het dichtst bijl mijn ideaal komt.” Na hun huwelijk is het echt paar voornemens als 'huwelijksreisje naar Califomië te wandelen. 'Sneeuw in Beieren.-* i De bergen van de Allgaeu in de Bei- ersche Alpen zijn op 1500 Meter hoogte met versche sneeuw bedekt, hetgeen in Juni een ongewoon verschijnsel is. Inmiddels heeft het in de dalen hard geregend. "Veroordeeld wegens het luisteren naar radio-M oskou. Te Hamm in Westfalen zijn een ar beider en zijn zoon veroordeeld tot resp. 18 en 15 maanden gevangenisstraf, om dat rij naar de radio-uitzenaingen van Moskou hadden geluisterd. Te Maagdenburg is een man tot 6 weken gevangenisstraf veroordeëld, omdat hij in een restaurant had geroepen: „Heil Moskou 'en Rood Front”. Drie kinderen verbrand. In de hut van een Spaansche hout hakkersfamilie bij Auderre (Fr.) js ’s nachts brand uitgebroken. Het vuur greep snel om zich heen. De moeder slaagde er in zich met het jongste kind in veiligheid te brengen. De drie oudere kinderen kwamen in de vlammen om. jesteits Commissaris in de Provincie Friesland Haar diepgeyoelden dank oyer voor de zoo hartelijke ontvangst van de rijde der bevolking bij het be zoek dat door Haar en Prinses Juliana op .8 dezer aan een deel dezer Provincie werd gebracht. De gelukkigen! Eenige werkloozen in1 de buurt van Heerenveen speelden met elkaar eén „twintigje” in de Staatsloterij. Op hun nummer is de 100.000 gevallen. Fe.St. Nicolaasga speelden 5 personen een „tientje” van hetzelfde nummer. Verdronken. Zondagmiddag is in de Laakhaven te Den Haag een droevig ongeluk ge beurd, waarbij twee jongetjes zijn ver dronken. De broertjes Gerrit en Frederik Hen drik v. d. H., wonende in de v. d. Vegt- straat waren in de Petroleumhaven aan het spelen op daar liggende balken en trachtten allerlei voorwerpen welke in het water voorbijdreven op te visschen. Op een gegeven oogenblik verloren zij hun evenwicht en vielen voorover in' het water. De beide jongetjes zonken on middellijk en kwamen niet weer boven. Een kameraadje van de broertjes, een jongetje van ruim 4 jaar,- die eenir gen tijd met (hen gespeeld had en het ongeluk zag gebeuren ging naar huis zonder iets van het gebeurde te zeggen. Eerst in den loop van den avond ver telde hij aan zijn vader dat twee jon gens met wjen hijl gespeeld had in het water lagen. De vader die niet wist met wie rijn zoontje had gespeeld schonk niet veel aandacht aan dit verhaal. Eerst gister ochtend vernam hij dat twee jonge tjes vermist werden, en toen herinnerde hij zich weer het verhaal' van zjjn zoon- moet komt, tje. Hij waarschuwde dadelijk de po- litie en ging met zijn zoontje naar de De Internationale Kaatswedstrijd te Sneek. Voor de „Internationale” op 24 Juni te Sneek, hebben de Belgische parturen zich alsvolgt geformeerd: Dechamps, Delwarte en Dubray. Burgeon, v. Ruysseveldt en Libert. Berteau, Laurent en Bombois. Marcel Stekke, Bary en Posseniers. Zooals men bemerken zal is een der spe lers van Braine-le-Comte, en wel de jonge 18-jarige student Maurice Dédain vervangen door Marcel Stekke van Soignies. Dédain is nl. door een oproep voor een examen ver hinderd en wordt thans vervangen door Stekke, die reeds een paar maal aan wed strijden te Franeker deelnam. Vrijdag a.s. spelen de 12 spelers tegen elkaar op de Friesche manier te Braine en Dinsdag d.a.v. te La Louvière. Als geleiders van het hoofdbestuur zijn aangewezen de heeren Carlier en van Cau- nenbergh; terwijl de voorzitters van La Lou vière, Braine-le-Comte en Haudeng, de hee ren Bondroit, Dulait en Daem, benevens de heer Tonnoir, redacteur van La Vie Ballante, tevens van de partij zijn. Ook is men bezig een autotocht te orga- niseeren onder verschillende supporters van de Centre en Henegouwen. LEDEN DER NEDERLANDSCHE REISVER- EENIGING AFD. SNEEK EN OMSTREKEN. Denk er aan U tijdig op te geven voor de Afdeelingstocht naar Apeldoorn. Leider zal niet zijn de heer P. Boersma, maar G. v. d. Pijpekamp. Adv. Te Den Haag slaagde voor het examen voor 1ste stuurman Groote Stoomvaart onze vroegere stadgenoot den heer J. D. Bakker. Eindexamen Chr. Kweekschool', Sneek. Geslaagd de dames J. AL Ebens, Bols ward; M<. E. v. mertsi; mann, Sneek. f GEVESTIGD: 1 d. Hoek, Hom- G. Hortsing, Sneek; P. Stall- HiindeloopenR. v. d. Werf, Afgewezen één. Het bezoek yan H. M. de Koningin. Ingevolge opdracht van Hare Ma- de wachtpost, waar de ouders woonden, jesteit de Koningin brengt Harer Ma- binnengebracht. in plaats van één, werden niet minder dan achttien van de^e roofvisschen in den vijver gevangen. Bij opening van een der 'dieren kwam men tot de ont dekking, dat hij 'drie jonge eendjes die vend had opgesloikt. Verzwegen belas'tingen. Naar gemeld wordt bedraagt het to taal na te vorderen bedrag, voortvloei ende uit de verzwegen vermogensbe- asting, verdedigingsbelasting I, inkom- stenbelasfing en gemeentefondsbelas ting met inbegrip van alle opcenten voor het geheelé land ongeveer f 10.5 mil- lioen. Het bedrag aan verzwegen vermo gens, waarover is nagevorderd, be- draagt over 1931’32 circa f434 mil- lioen, over 1932’33 f 398 over 1933f34 f351 millioen. Aan inkomstenbelasting werd over 1931’32 een bedrag van f 26 millioen verzwegen, over 1932’33 f 25 millioen en over 1933’34 f 20 millioen. iïllllllllillinillllllllllllllllllllllllililllllliillllllr: in de open zee had g:ezet. Knaapje van 9 jaar door trein o ver reden. Gistermorgen te 6 uur 45 heeft te Buitenpost bij de spoorbrug over de Trekvaart een tragisch ongeval met doodelijken afloop plaats gehad. Het 9- jarig zoontje van den spoor wegwerker R. Pietersma die voor een uit Gronin gen komende trein over genoemde brug liep, heeft die trein te laat bemerkt. Hij werd door den trein gegrepen' en eenige tientallen' meters meegesleurd, waar hij vreesel'ijk verminkt tusschen de rails bleef liggen. Door het treinper soneel en omwonenden' is het lijkje in 1 1 Aboonetnenl i per |mt f 2J0 b. p. potl I 160. Advertenties i 9 ct p. regel Ing. tonden mededeellngen hooget. Abonnement belangrijke korting Adverteniltn worden teven» gratis ge- oiMtai In de SNEEKER COURANT Kwatta’s Chocolade pastei tubes van /2 K.G. netto 55 tubes van K.G. netto 30 lekker! Heerlijke Verkade’s Reepen 5 ct. Van Houten’s Bruin etiket met receptenboekjes Vruchtengebakjes 3 ct. per stuk Verkade’s beroemde Beschuit 9 ct. per pakje Bakkertjes van Van Melle gaan ihoe langer hoe meer, lekker bros! Couverture voor de Banketbakkerij Picolo’s Moscovisch, 5 v. 1 dubbeltje Pick Nickers 20 koeken in een busje voor 20 ct. Luxe busje met ongeveer 160 stuks Kaascrackers 50 ct. Kersen Bonbons De 'Heer 20 ct. p. ons Naturel Frambozen Koekjes 16 ct. per ons Voor 13 ct. per ons géén kwaliteits- biscuits zóó goed als Verkade’s Gemengde Gaat óók veel per halve blik in eens Van alles wat, kwart blikjes gesor teerde lekkere Biscuits van De Heer 50 ct. Droste’s, Van Houten’s, Driessen’s luxe doozen Bonbons en Chocolade Crème Roosjes van Verkade 14 ct. per ons Een heerlijk koekje. Niemeijer’s Koffie. Niemeijer’s Thee. Ecu nachtelllijlke inval te Krommenie. De gemeentepolitie van Krommenie heeft in den nacht van Vrijdag op Za terdag een inval gedaan in de woning van M- S. aan de Noorder Hoofd straat. Communistische geschriften, als mede een cyclostyle-inrichting, zijin in beslag genomen. De politie vermoedt hiermede de geheime drukkerij van het werkloozenblaadje, dat in die gemeente elke week wordt verspreid, te hebben opgespoord. Auto ove.r den kop g e 1 a g e n. Zatermiddag sloeg de auto van den heer H. door het springen van' den band op den Rijksweg te Echt over den kop. 7 der inzittenden wenden slechts licht gewond, doch het zoontje van dhr. H. werd met zware verwondingen naar het hospitaal te Roermond vervoerd waar het is, overleden. Telefoon Ma 1*0 RMFFK I I i I ■M Einddiploma Amsterdamsch Conservatorium 1 nieuwe swrmffi G ttlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltt i (I CHIEF WHIP ‘i IL -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1