Officieel Orgaan den Gemeente Sneek Tiny Carteret Uitgave KIEZER RINK Co. Eerste Blad Ho. 83 I Dit No. bestaat uit 2 bladen. I Woensdag 18 Juli 1934 50e Jaargang FEUILLETON OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Alle Advertentlën worde» In belde bladen opgenomen. 3. Fr. Abt 4. doppen, hondenhalsband Motorongeluk. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT i3 een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. zeker van haar zaak. Zjj telegrafeerde mij dus naar Parijis, en ik telegrafeerde [Mr. bilevende gravin was naar huis ge- Tot kantonrechter-plaatsvervanger, alhier, is herbenoemd mr. dr. P. C. Andreae. c. Naar buiten Sonate op. 1 No. 1 Allegro Andante Allegro vivace De Nacht door SAPPER Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen,. Offingawisr, Tjerzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel.-^angweer, Bozum. Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van het water in de Sneeker Zweminrichting was heden 23 gr. 1. 2. Carteret. Ik hoopte dat dezie hemi tot onmiddellijk vertrekken zou kunnen overhalen, als ik het niet kon. En nu is het te laat „Zegt u dat nog niet zoo zeker. Er moet een uitweg bestaan.” „Hoor eens,” merkte Denver op, „loop niet te hard van stal. Wanneer die aartsschavujt en -samenzweerder Beren- dosi begint met het land met afdrukken va’n die foto te overstroomen, dan ben ik er ook nog.” „Grif toegegeven, ouwe knaap,” zei Standish, „maar dat zou niet helpen. Iedere man zou hetzelfde voelen. Maar, dit is een van die gevallen waarin je niet alleen geen goed kunt doen; wel -een massa kwaad stichten. Het zou onmid dellijk aangemerkt word-en als een be- wfijls, dat die geschiedenis nog steeds voortduurt. .Neenik kan me best voor stellen wat je voelt. Maar, als Wijl er éénjge kans toe zien, zul je van hier verwijderd moeten- wprden. Ein dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan.” „Welnu, als iedereen uitgesproken heeft,” kwam Mrs. Andy bedaard tus- schenbejde, „dan zal ik u zeggen hoe het gedaan kan worden.” „Braaf van je, Maggie,” zei haar je ooren goed open, jongens, want re ken er op, dat die zaak goeld in elkaar zjit.” En toen Standish en Tiny twintig mjnuten later naar hun hotel terugwan delden, kwam het hen voor, dat haar het hotel register gelezen had, was zij plan zestig procent kans op slagen be zat. Denver was bij de Mackintoshes ge- Zaterdagmiddag is even voorbij de Groe- nedijk de 19-jarige L. Renema van Scharne goutum tengevolge van de gladheid van de weg met zijn motorrijwiel geslipt en over geslingerd. In bewustelooze toestand /opgenomen en in de berm gelegd, waar hij spoedig weer tot het bewustzijn kwam. Door een wielrijdster werd onmiddellijk de marechaussee van dit ongeval in kennis gesteld, die de politie-auto ontbood en dok- tershulp inriep. Dr. Lofvers achtte overbren ging naar ’t St. Ant. Ziekenhuis noodzake lijk. R., die bij dit ongeval zich nog al ern stig aan ’t hoofd had bezeerd, bleek boven dien een hersenschudding te hebben opge- loopen. Thans is zijn toestand vooruitgaan de. Grond te geef in Drente. Wegens financieele moeilijkheden werd eenige tijd geleden de stichting Landarbeid te Zorgvliet, Drente, een opvoedingskolonie voor jongens, opgeheven. De bezittingen van de vereeniging Landarbeid, gevestigd te Rotterdam, zijn deze week ingezet. Ge bouwen, land, heide enz., totaal groot 84 ha. 7 are en 50 ca. werden ingezet op f3906. ter nog geen omzet- en coupon belasting bestonden. Kampeerder verongelukt Donderdagavond is te Rozendaal een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan een Am- sterdamschen jongen, die met twee vrien den aldaar kampeerde, het leven heeft ge kost. De jongen reed op zijn fiets van de steile helling tusschen de Koningsberg en de school aldaar ter hoogte van de Rodel baan, tusschen de boomen door over stron ken en greppels naar beneden. Hij is daar bij gevallen. Met een schedelbreuk werd hij opgenomen en een kwartier later overleed hij. de weg g< werd hij Brandsma, wonende in de Korte Veemarkt- straat, een der gelukkigen die als prijs kreeg toegewezen een gratis reis in de week van 2331 Aug. naar de bedevaartplaats Lourdes. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martinlplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11’/2 en 1216 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 14, 15 en 16 Juli 1934: rij wielen, sleutel, hondje, dameshandschoen, sefsleutel met 2 doppen, hondenhalsband met penning. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 14, 15 en 16 Juli 1934: colbertje, H. Visser, Bothnia- kade 19; kinderbeursje, Boomsma, Oude Koemarkt; vaarboom en touw, Londema, 2e Woudstraat. hoe wist u, dat Mr. Denver Hier was?" „Ik vert-eldle myn beste vriendin .van die foto, Mr. Standish, en tooiide haar die. En zlijl had1 Mr. Denver toevallig hier in het hotel gezien. Zijji meende hem te (herkennen, en teen zijl zijn naam- in gaan, 'en het nauwgezetste onderzoek hadl niet aan het licht gebracht, dat het huis bewaakt werd. Oppervlakkig, was ajles inderdaad zoo gunstig verloopen alls maar kon, en toch was Standish somber en gedrukt. ,/t Is erger veej erger dan ik dacht, Tj-ny. Het bewijs is onomstoote- lijk, zooals Andy zegt als ze die foto eenmaal) hebben, zelfs al is Denver met in ’t landi. Een brief zou al lam’ genoeg ziijin, maar een foto well, man, ’t is den hemel tarten 1 En een verandering van régime hier, wordt door ons niet gewenschit.” „Ik zou wel eens willen -weten hoe ze er aan gekomen zijn,” zei Tiny. „Dat zullen we waarschijnlijk nooit te weten komen. Van aangezicht was z|ij natuurlijk goed bekend, en z'e zullen hen djen dag hebben laten volgen. Maar dat Mary te bewerken, des te beter voor hem. En heeft hij die film eenmaal uit zijn bezit laten gaan, dan zou de bom! hier ieder oogenblik vlak voor zijn voe ten kunnen springen.” „Dat Lijkt mij logisch,” zei Tiny, „DrommelsI Wat zou ik dien schavuit graag den nek omdraaien. 'Ronald, wijl mtoeten -en zullen die schurken- een spaak in het wiel steken „En dat zeggen wijl allemaal, kerel,” antwoordde de ander met een kort lachje.Oprecht gesproken, Tiny, zie ik geen manier hoe we dat moeten aan leggen. Maar, naar één ding ben ik bat nieuwsgierig. En dat iswelke gedrags lijn zal onze vriend! Berendosi volgen, als hiji ons ontmoet. Want het is hem stellig bekend, dat wij hem die kooi- stoofden.” Zijl kwamen aan het hotel, en Stan- binnen en sloot die deur achter zich. „Mr. Standish,” begon hiji dadelijk:, „leggen w^l de kaarten op tafel, of niet „Bijl zulk een onbCrispehjken levens wandel als wij volgen, behoorde er nooit iets te verbergen te zijn," antwoordde de ander. „Mag ik u een deochan-dor- riss aanbieden?” i ffiérendosj wees de aangeboden drank van de hand. „Ze is niet vergiftigd!,” merkte Tiny kalmpjes op. „Wij handhaven nog steeds onzfe Engefeche gewoonten, zelfs in dit land." „Zou u uw mond willen houden?” beet 'B'erendosi hem toe. „Als ik wensch dat u spreekt, zal ik het woord tot iu rjchten.” „Wel, wel,” zei Tiny met verdachte bedaardheid. „En als ik wensch dat u aldus tegen mijl spreekt, zal ik u wat zeggen. Maar, als je het weer durft wa gen, vervloekte schoft, dan neem ik je bij je nek 'en laat je uit het venster (ben gelen.” 1 „Kalmpjes aan, Tiny,” zei Standish met een grijtns, toen Berendosi zich- al tegen den muur drukte. „Maar bedenk wel, signor, dat mijn vriend zeer sterk is; pas dus beter op uw woorden. En wat -was er nu van uw verlangen?” Het kolstte den man eenige moeite om1 zich te herstellen. „Ik zou de zaak liever met u onder vier opgen belspreken, Mr. Standish. „Uw zeer sterke vriend is, verbeeld ik me, beter geschikt voor het voetbalveld dan voor een aangelegenheid van dezen aard.” lang, IHet eenige waar het op aan komt is, dat ze die foto hebben, of liever, dat Felton Blake die heeft.” „Dat houd ik voor zeker, Ronald. Je denkt d.us niet, dat die Zavier haar bij deze gelegenheid met zich meegenomen heeft. Of haar aan Berendosi .overhan digd heeft.” „Daar heb ik aan gedacht, en die mo gelijkheid is niet uitgesloten. JVIaar, laat mijl je mijn redenen vertellen-, waarom ik denk, dat Blake nog de houder is. Hjj verkreeg zie in de eerste plaats, anders zon hij nooit in de zaak gemengd gewor den zijn. Nu is het, uit welk gezichts punt ook beschouwd, in zijn voordeel om de zaak zoo lang mogelijk sl-eepende te houden. Hoe méér tijd om Lady VERGUNNING VOOR HET V1SSCHEN IN GEMEENTEWATEREN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis, dat ter Secretarie 2e afd. verkrijgbaar zijn vergunningen voor het visschen in de trek vaart van Sneek naar Leeuwarden (uitge zonderd het gedeelte, dat ligt tusschen de stadsgracht en de gemeentegrens) en andere aan de gemeente Sneek toebehoorende, bin nen die gemeente gelegen vaartgedeelten, nader in de vischvergunningen aangeduid. De geldigheidsduur dezer vergunningen loopt van 1 Juli tot 30 Juni. De kosten bedragen voor een vergunning voor het visschen met alle geoorloofde vischtuigen f 5.en voor het visschen met één bepaald aangeduid vischtuig f2.50. Voor het visschen met meer dan één hengel in genoemde trekvaart en de overige hiervoor bedoelde wateren, worden hengel- vergunningen beschikbaar gesteld. Voor die vergunningen lis een recht verschuldigd van f 0.25 voor elke hengel meer dan één, waar mee wordt gevischt. SNEEK, 16 Juli 1934. alles is slechts van zuiver theoretisch be- dish grijnslachte zachtjes. „Klaarblijkelijk om te beginnen, een politiespion,” mompelde hij, „ergens in een hoekje van de hal. En ziel hij laat er geen gras over groeien ook. Kom mee naar mijn kamer, Tiny, vb or een slaapmutsje. Ik vermoed, dat wijl daar een bezoeker zullen Inrijgen, en ik wou graag dat jijl in de pret deelde.” En inderdaad, weinige minuten Jat-er werd er op de kamerdeur geklopt. „Waarde signor,” z-ei Standish, pa open gedaan te hebben, „dat is inder daad een onverwachte verrassing. Rein eh een genoegen. Drinkt u een glas whisky met ons Nog in avondkleeding, behalve dat hlijl zijn jasje met een kamerjapon ver wisseld had, kwam Berendosi de kamer Een gelukkige. Als deelnemer aan een door het R.K dag blad „Ons Noorden” uitgeschreven prijs vraag was onze stadgenoot de heer P. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SNEEK maken békend, dqt door hen vergunning is verleend aan de i N.V. N. J. WOUDA’s MEELFABRIEK aldaar en haar rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de meelfabriek aan de Koppimansgracht no. 45, qp het (per- edel sectie C, no. 2728, door verbou wing en door bijplaatsing van 4 elec- tromotoren van respectievelijk <20, 5, 12 en 15 P.K., dienende onderscheiden lijk voor het in werking brengen van een koek- en b/ikettenpers, een m®- lassepomp, een Jacobsladder en 2 mengketells en een mixer. SNEEK, 18 Juli 1934. fflml mét Lane Chandler. Een boeiende film vol s'ensatie. Spoorlijn verzakt. Waarschijnlijk ten gevolge van den zwa- ren regenval van Zondagmorgen was een gedeelte van het baanvak Leeuwarden Wirdum ter zijde van de nieuwe lijn ver zakt. Nog tijdig voor het vertrek om 17.30 uur van den sneltrein no. 220 was het sta tion gewaarschuwd, zoodat maatregelen konden worden genomen. Zeer langzaam werd deze trein over het gevaarlijke punt geloodst. Na dien tijd heeft men er geen treinen meer over laten rijden, doch het ge- heele treinverkeer in beide richtingen over enkel poor geleid. Ook bij Grouw werden verschijnselen van verzakking ter zijde van de nieuwe lijn geconstateerd. De treinen loop ondervindt van een en ander geen stagnatie. Crt. N. v. d. D. Rijksmiddelen. De Rij lesmiddelen hebben in Juni j.ll. f 31.190.074 opgebracht tegen f 26.23*9.445 verleden jaar, toen |ech- Beiaard -bespeling door den Stads-beiaardier Fll. van Ber gen op Vrijdag 20 Juli a.s. des avonds half negen. Programma Gigue A dur J. S. Bach a. De kleinste Jos. Beitj-ens b. Afrikaans Wiegeliedjie Em. Hullebroeck K-or Kui-ler A. Krause 34. „Manlief”, antwoordde Andy ernstig. „Hij (kan zie toonen aan het geheele landi. Wat belet hem-, om duizenden af- drukken te laten maken, tot jouw ge zicht even gemeengoed gewonden is als dat van Charlie Chaplin Hiji kan die exemplaren op ruime schaal door het land verstpieadén. En als Ronald van- avond die plaat niet vernietigd had, zouden er een paar geweest zijn. Het kompl-ot is even zichtbaar als je neus op je gezicht. En de komst van Denver naar hier, heeft er den laatsten stoot aan (gegeven. Ze zullen niet alleen de foto verspreiden, maar met het origineel voor den dag komen.” „Ik ben het met je eens, Andy,” zei Standish. „Het is belachelijk eenvoudig, en ongelooflijk afdoende. En het mag niet gebeuren. Maar hoe wij: dat op dit oogenblik kunnen beletten, weet ik waarlijk niet. Als ik vragen mag, gravin, man, naar de whisky reikende. „En zet BIOSCOOPNIEUWS. „De Prins barer droomen”, de hoofd film in de bioscoop „Bij de W a a.g”, is een even amusante hls (On derhoudende film. Een echte prins raakt verzeild in een fijmgezeltschap, dat dan in een stadje aan de Daltaa- tijnsché kust met -veel eerbetoon lont- Vangen wordt en ingekwarfierd bijl leen baron. Diens dochter wordt verliefd op tib prins, doch als de baron ver neemt dat het gezelschap slechts tfïlm- spfelers zijn moet het heele troepje haastig het veld' ruimen, de fechte prins incluis. Ten slotte komt natuurlijk allies Öp z’n pootjfes terecht, doch niet dan na,dat t^e Tang en hartelijk hebben ge lachen. Vooraf „Wervelwind”, een far West ■v CHIEFWHIP De beste sigaret NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (77e Jaargang) voor Uw gezondheid

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1