Elffl GHEH HUW WALES 1IHH! r Fa. H. VAN DER MOLEN portin» lenaars tkleedino tol 10%» op m° maft No. 84 Kite Jaargang J M Oryaau ter Gei Vacantietijd Exprestijd Voor de koffers gepakt worden, alles chemisch gereinigd of geverfd door EXPRES de moderne fabriek. Dan is 't in orde. Beleefd aanbevelend, Firma E. BAKKER Eerste blad UitgaveKIEZEBRINK Co Zaterdag 21 Juli 1034. RECLAME KOLOM. bioscopen en café’s ondergebracht. OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. I de Munt is de auto tegen een boom ge botst, waarbij hij danig werd beschadigd. toppen van het Himalaya-gebergte beklom- in verzegelde zakken, dan alleen is U verzekerd deze le soort Anthraciet te ontvangen. BOLSWARDERWEG TELEFOON 2304 oppasser waren getuige van andere oppasers de dieren van hun De doodende straal nog niet ontdekt. Het bericht, dat een „doodende straal” zou zijn gevonden, wordt naar de „Matin” meldt, door professor Darsonval tegenge sproken. Professor Darsonval verklaart, dat de ge leerden wel is waar weten, dat een derge lijke straal bestaat, doch hij is nog niet ont dekt. De geleerden zijn op den goeden weg, doch het is voorbarig om te beweren, dat de straal reeds bekend zou zijn. Darsonval verklaart verder, dat de straal nooit een aanvalswapen zal kunnen zijn, aangezien groote electrische centrales noo- dig zijn om hem op te wekken, wel zal ’t mogelijk zijn, hiermede het land tegen eiken aanval te verdedigen. Het moet zelfs mogelijk zijn 10.000 vlieg tuigen tegelijk ermee omlaag te halen. Auto zonder chauffeur er vandoor. Kort na half tien is Dinsdagavond op de Munt te Amsterdam een eigenaardig ver keersongeval geschied, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. De chauffeur van een blokband-taxi die zijn avondstandplaats had ingenomen, ter hoogte van de zaak van Schravendijk wilde zijn auto starten, nadat twee vrouwen als passagiers waren ingestapt. De starter werkte echter niet zooals het behoorde, als gevolg waarvan hij met een paar collega’s de auto van achteren ging öpduwen. Plot seling sloeg de motor aan en daar de auto op de derde versnelling stond, ging hij er zonder chauffeur vandoor in de richting van den Singel. De bestuurder trachtte nog op zijn auto te springen doch hij viel er weer af. Van de inzittende dames, die uiteraard zeer ontdaan waren, sprong er een uit den auto, waarbij zij kwam te val len en een buil aan het hoofd opliep. De andere, die was blijven zitten, bleef onge deerd. Op het gedeelte van den Singel bij in. Onder het opschrift „Heldendom en Tragedie” schrijft de Daily Iplegraph, dat het een bewijs voor den moed der poging is, wanneer Merkl inderdaad met twee zijner metgezellen is omgekomen. De menschheid zal nooit toegeven, dat iets niet te bereiken N. Noorderhorne 18 Tel. 3156 SNEEK Een oppasser door beren gedood. In den dierentuin van Denver (Colorado V. S.) hebben twee boos geworden Grizzly beren hun getrouwen oppasser gedood. Honderden bezoekers dit gruwelijke feit. De trachtten tevergeefs, slachtoffer te verdrijven. De 70-jarige oppasser was bezig de kooi en te reinigen en richtte den waterstraal op de beide beren. Daardoor werden de dieren getart en wierpen zich op den on gelukkige dien zij door zware slagen in het gezicnt neersloegen. Tevergeefs pro beerde de oppasser, het mannetje en het wijfje van zich af te houden door den wa terstraal op de oogen der dieren te richten. Dit had slechts tot resultaat, dat de beesten nog razender werden en den oppasser on der vreeselijk gebrul heen en weer sleepten totdat deze in de waterkuil viel. Het wijfje sprong hem na en zwom met den ongelukkige heen en weer om hem ten slotte te verdrinken. Daarna verdwenen de beren in hun hol. Men heeft de beide bees ten afgemaakt. Droevig eind van familiefeestje. Woensdagnacht te half 2 keerde een aan tal jongelui uit Eindhoven per auto van een familiefeestje huiswaarts. De 23-jarige L. van Lierde uit Eindhoven, student in de medicijnen, had zijn hoofd buiten het por tier gestoken. Bij het nemen van een bocht reed de auto tegen een lantaarn, met het gevolg, dat Van L. met zijn hoofd tegen den paal sloeg en zijn halswervel brak. Hij over leed spoedig. DIENSTPLICHT. Inlevering van Rijksgoederen. De BURGEMEESTER van SNEEK vestigt de aandacht van belanghebbenden op de aan het Stadhuis aangeplakte open bare kennisgeving betreffende de inlevering der Rijksgoederen verstrekt aan de dienst plichtigen der landmacht van de lichting 1919, in verband met de overgang van ge noemde dienstplichtigen naar de aanvul- lingsreserve. SNEEK, 20 Juli 1934. Te voet naar Indië. 20 December vertrokken uit Bussum de heeren van Heyningen en Greidanus, twee energieke Hollandsche knapen, die niet bij de pakken wenschten neer te gaan zitten, nu de malaise hun het vinden van een betrek king voorloopig ónmogelijk maakte. Zij be sloten daarom tot de sportieve prestatie, om met slechts f 25.op zak, op zoo snel mo gelijke wijze en zooveel mogelijk over land, een reis naar Indië te ondernemen, om al daar aangekomen, door dit bewijs van durf, energie en uithoudingsvermogen een baan te vinden. Omtrent hun reiservaringen heb ben wij in vroegere nummers reeds het een en ander medegedeeld. Thans lezen we in het N. v. d. D. voor Ned.-Indië, dat de beide sportieve jongelui nog geen zes maan den na het vertrek uit hun geboorteplaats, n.l. 3 Juni j.l., te Medan zijn aangekomen, althans een hunner, de heer v. Heyningen, aangezien zijn collega, de heer Greidanus, lijdende aan malaria, te Penang moest ach terblijven. De heer v. Heyningen is gebronsd en ge hard door weer en wind, blij het einddoel te hebben bereikt, doch overigens flink en vol levenslust, ook al zou hij zich wel een twee de maal bedenken alvorens een dergelijke tocht nog eens te ondernemen. De tocht was ongeveer 20.000 km. lang. Zij hebben ieder een dagboek bijgehou den, waarin hun diverse gastheeren en vrou wen aanteekeningen hebben geplaatst en dat hun later zeker van pas zal komen bij het boekstaven van hun tocht. Voorloopig blijft de heer v. Heyningen ter Oostkust, waar hij de genezing van zijn tochtgenoot te Penang wil afwachten. Dat zij in elk geval met hun voetreis de algemeene belangstelling op zich gevestigd hebben, blijkt wel uit het feit, dat wij niet alleen van de Oostkust brieven voor hen ontvingen, met verzoek voor doorzending zorg te dragen, maar zelfs kregen we van een groote makelaarsfirma op Java de me- dedeeling, dat daar mogelijk voor een der beide wandelaars, gelegenheid bestond voor opleiding tot een betrekking. We hebben ons gehaast dit heugelijke nieuws door te geven, waarbij wij kunnen melden, dat ook van andere zijde de moge lijkheid op een betrekking wordt geopend. Zoo is het zeer waarschijnlijk, dat de beide jonge menschen met deze avontuur lijke onderneming inderdaad de gelegen heid krijgen om een betrekking te vinden. Overstroomingsramp in Polen. Reeds 62 dooden. De wojwodschap Krakau in West-Galicië wordt door ernstige overstroomingen ge teisterd. Talrijke dorpen en stadjes staan onder water, een spoorlijn is vernield, vele personen zijn verdronken. Eenige autobus sen met vacantiegangers, die Zondag Kra kau hebben verlaten, worden vermist. De verbindingen met het overstroomde gebied zijn verbroken, daar de bruggen en telefoonlijnen zijn vernield. De toestand wordt voortdurend ernstiger en te Krakau wordt door troepen en politie een groote hulpactie op touw gezet. Ook uit Warschau wordt hulp gezonden. Te Krakau hebben de autoriteiten de levensmiddelenvoorraden in beslag geno men, daar de aanvoer is onderbroken. De laaggelegen stadswijken van Krakau moes ten reeds worden ontruimd. In den komen den nacht verwacht men een aanzienlijke stijging van het water. Volgens de laatste berichten zouden er reeds 62 dooden te betreuren zijn. Men vreest echter dat het werkelijke aan tal veel hooger zal zijn. Bij Myslenice zijn 800 zomergasten ge heel van de buitenwereld afgesneden. Daar het electrisch licht bijna overal is uitgegaan, werken de reddingsploegen en de militairen ’s nachts met fakkels en bran dende teerpotten. In Novi Soncz zijn 2 huizen van twee ver diepingen ingestort. Tachtig andere huizen worden door instorting bedreigd en moes ten worden ontruimd. De bewoners zijn in „Raspoetin” ook in hooger beroep beleedïgend. Naar men weet, werd eenigen tijd gele den de Metro Goldwyn Maier filmmaat schappij veroordeeld tot uitkeering van een schadevergoeding van 25.000 pond sterling aan prinses Irina Alexandrofna Joessoepof, in verband met de door genoemde maat schappij uitgebrachte film Raspoetin, welke voor de prinses beleedigende passages zou bevatten. De filmmaatschappij ging van dit vonnis in hooger beroep, doch dit appèl is, naar de „Tel.” meldt, afgewezen. De Metro Gold wyn Maier heeft inmiddels reeds, hangende de uitspraak in hooger beroep, 5000 pond sterling aan de prinses moeten betalen en is thans veroordeeld wederom een bedrag van 5000 pond te betalen, indien de maat schappij de zaak voor de hoogste instantie, het Hoogerhuis, wil brengen, hetgeen binnen drie maanden moet geschieden. Vijf pond dynamiet onder zijn bed. Een complot tot het vermoorden van Anto Strehle, een Oostenrijksch soldaat, die schuldig was aan den dood van den Duit- schen grenswacht, Schuhmacher op 23 No vember van het vorige jaar, is door het aan staande slachtoffer zelf ontdekt. Strehle is thans werkzaam bij de gasfa briek te Insbruck. Hij verklaarde dat toen hij Dinsdagavond thuis kwam, hij een bom projectiel 'hebben gestooten, een 80 m.m. met een inhoud van vijf pond dynamiet onder zijn bed vond welke des nachts om 3 uur moest ontploffen. De politie, die van het gebeurde in kennis werd gesteld, arresteerde twee meisjes, die bekend hebben aan het complot te hebben deelgenomen. Vocyts werd gearresteerd een nationaal- socialist, Max Wild, op het oogenblik dat deze meEeen motorrijwiel over de Oosten- rijksch-Zwitsersche grens trachtte te komen. Drie leden der Duitsche Himalaya-expeditie omgekomen. Gevreesd wordt, dat de Duitsche Hima laya-expeditie door een ernstige ramp is getroffen. Drie leden der expeditie, n.l. Merkl, Wieland en Felsenbach, zijn sedert drie dagen verdwenen. Men «vermoedt, dat zij tijdens de beklimming van den 8000 M. hoogen Nanga-Parbat door een sneeuw storm overvallen zijn en om het leven zijn gekomen. De tot heden ingestelde naspo- ringen zijn vruchteloos gebleven. De Himalaya-rdub te Londen deelt mede, dat de beide Engelsche leden van de expe ditie in veiligheid zijn. Men heeft overigens nog geen bericht van desleden der expeditie. Men vreest, dat ook 7 dragers zijn omge komen. De berichten over de tegenslagen der Duitsche Himalaya-expeditie nemen in de len ontdoen, het gevaarlijke voorwerp op de schietbaan hebben gedeponeerd, in de hoop, dat de militairen er wel weg mee zouden weten. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld. straat te Dinther twist met drie jonge man- nen uit Nistelrode. Er onfstond een vecht- I partij, waarbij een der gebroeders L. van 1 Erp met een mes een diepen steek in den rug en een in de hartstreek kreeg. Hij viel bewusteloos neer en overleed vrijwel on- middellijk. De politie heeft naar de daders, die na de vechtpartij de vlucht namen, een onder zoek ingesteld. Zij werden in den loop van den nacht gearresteerd en hebben bekend den doodslag te hebben gepleegd. Nader meldt men uit Oss aan de N. R. Crt.: Omstreeks 12 uur begaf zich een aantal Dinthersche jongelieden na sluiting van de kermis te Heeswijk per rijwiel naar hun woning. In de Torenstraat aldaar ontmoet ten zij een groep brooddronken landbou wers uit Nistelrode, die eveneens van de kermis te Heeswijk terugkeerden. De jon gens uit Nistelrode begonnen het den Dintherschen jongens lastig te maken en wilden een twist uitlokken. Toen de Din* thersche jongelui hieraan geen gevolg ga ven trokken de onruststokers een van de Dinthersche kermisgangers van de fiets. Er ontspon zich een woordenwisseling, die in een verwoed handgemeen ontaardde. De Dinthersche jongens lieten zich niet onbe tuigd, doch zij waren niet opgewassen tegen de tegenstanders, die zich van messen be dienden. Eensklaps zakte de 24-jarige L. van Erp uit Dinther hevig bloedend in elkaar. Hij was door verschillende messteken getrof fen. In de verwarring, welke volgde, wisten de daders te ontkomen. Snel werd een dok ter en de politie gewaarchuwd. Dokter Lebeau uit Dinther was spoedig ter plaatse, doch het slachtoffer was reeds aan inwen dige verbloeding overleden. Hij was o.a. door een messteek in de hartstreek en in den rug getroffen. De eerste steek moet den dood tengevolge hebben gehad. Het stoffe lijk overschot is op last van den burgemees ter naar een leegstaande woning vervoerd waar er sectie op het lijk is verricht. Onder leiding van burgemeester Wage- naar heeft de rijks- en gemeentepolitie van Heeswijk en Dinther onmiddellijk een onder zoek ingesteld. Zoowel de vechtersbazen uit Nistelrode als uit Dinther hadden bloe dende verwondingen opgeloopen. Een broer van den verslagene had een steekwond in den schouder opgeloopen. De politie zetten in samenwerking met de marechaussee te Veghel de nasporingen voort. Nog denzelf- den nacht gelukte het de hand te leggen op de vermoedelijke daders van den aan- slag, namelijk de landbouwerszoons T. v. d. H., van N. en H. v. d. V. uit Nistelrode. Zij zijn naar Veghel overgebracht en in de marechausse kazerne ingesloten. Na verhoor bekende v. d. H. den steek in de hartstreek, die den dood tengevolge heeft gehad, te hebben toegebracht, v. N. verklaarde den steek in den rug te hebben toegebracht. Ook v. d. V. bleek medeplich tig te zijn. De verdachten zullen voor den officier van justitie in ’s Hertogenbosch worden ge- leid. Van E. stond zeer gunstig ter plaatse - bekend. Het parket uit Den Bosch zal ter plaatse een onderzoek instellen. Rijks Hoogere Burgerschool - Sneek. Bevorderd naar Klasse 2: *A. Buringa, Hartwerd; J. Deelstra, Tjerkwerd; IJ. Eenshuistra, Rauwerd; *A. van Qorkum, Sneek; S. G. v. d. Hem, Pop- pingawier; S. Krol, Molkwerum; R. van der Meulen, Sneek; *E. Numan, Lemmer; D. Oostinga, Bolsward; J. H. Schijfsma, Sneek; O. Terpstra Azn., Sneek; *G. Boersma, Oosthem; K. Elzinga, Bolsward; A. J. Ha- vinga, Sneek; B. J. de Jong, Arnhem; N. Joustra, Sneek; W. Keuzenkamp, Lemmer; C. G. Kool, Sneek; W. R. Meijer, Sneek; H. J. Nijdam, Sneek; J. Pen, Lemmer; J. Swier- stra, Oppenhuizen; B. Terpstra, Sneek; *A. H. B. Terwisga, Sneek; *M.’Vreede, Sneek. Niet bevorderd 16. Bevorderd naar klasse 3: j. G. Bakker, Sneek; H. Banning, Bols ward; H. de Boer, Tims; L. Boersma, Lem mer; *J. H. Bouma, Workum; W. J. A. van Drenth, Oudega; C. Edel, Sneek; P. Frankena, Sneek; J. J. v. d. Hoff, Heeg; J. Idsenga, Bolsward; *A. H. Keuning, Sneek; H. A. Koopmans, Rauwerd; W. H. Kuipers, Sneek; *G. G. Nijdam, Sneek; *J. Piso, Sneek; F. Z. Ruiter, Sneek; *T. A. Schippers, Stavoren; *A. Sikma, Rauwerd; *E. Tichelaar, Makkum; T. J. G. Tromp, Sneek; J. Wouda, Lemmer. Niet bev, 6. Bevorderd naar klasse 4: *H. J. Bouma, Workum; *H. P. Edel, Sneek; *C. J. v. Giffen, Balk; *T. A. Kar sten, Sneek; T. Nauta, Jutrijp; J. Ozinga, Nijhuizum; G. W. Overdiep, Balk; K. Over zee, Bolsward; A. Pasma, Tjerkwerd; S. G. Rinsma, Woudsend; *J. de Rook, Lemmer; *A. Slim, Sneek; *A. J. Sluis, Koudum; P. Swart, Sneek; D. Swierstra, Oppenhui zen; *R. S. Terpstra, Sneek; R. J. v. d. Velde, Harich; E. Zeilinga, Sneek; K. Zwarthoed, Lemmer. Niet bevorderd 9. zijn meisjes. Bevorderd naar klasse 5: T. B. Bouma, Sneek; J. Cnossen, Ijlst; A. Dijkstra, Stavoren; J. F. Haytink, Sneek; R. Kooij, Sneek; P. Tiersma, Uitwellinger- ga; A. Visser, Heeg; Julius de Vries, Sneek; J. de Wilde Sneek (voorw.); H. S. Groen hout, Sneek (voorw.)S. Joustra, Sneek; K. Ooms, Sneek; F. Osiriga, Bolsward; H. Prakken, Tjerkgaast. Niet bevorderd 11. Schoolstaking. Ontevreden over de steunverlaging is door werklooze arbeiders te Appelscha in een zoogenaamde neutrale vergadering be sloten als protest tegen die verlaging hunne kinderen niet naar school te zenden. Aan dit besluit werd ook uitvoering ge geven, zoodat van de 130 leerlingen der o.l. school aan de Derde Wijk nu ongeveer 30 ter school komen. Aan de twee o.l. scholen in de kom van het dorp aan het Kanaal is het getal thuisgehouden scholieren veel kleiner. N. R. Crt. Met een mes doodgestoken. Dinsdagnacht heeft te.Dinther (N.-Br.) een vechtpartij plaats gehad, waarbij de 26-jarige L. van Erp is doodgestoken. De gebroeders W. en L. van Erp, die te Heeswijk kermis hadden gehouden, kregen, toen zij huiswaarts gingen, in de Toren- Het lijk in de koffers. Toni Mancini, alias Louis England, alias nog veel meer, die in werkelijkheid Jack Notyre schijnt te heeten, is thans officiéél als verdacht van den moord op Violette Kaye naar Brighton overgebracht, en ter beschikking van de justitie gesteld. Hij kwam aan den kost meestal als kell- ner. Hij was een echt „interessant type” in de goedkoope dancings die hij dan ook vaak bezocht met zijn Spaansch uiterlijk, zijn glad-gepommadeerde zwarte haren en een groot litteeken op zijn wang. De poli tie verdacht hem eerst van den moord op een ongeveer 25-jarig‘ë vrouw, waarvan de romp gevonden werd in een Koffer die in het station te Brighton in bewaring was gegeven. Men zag Mancini veel met Vrou wen en de politie achtte het niet uitgesloten dat hij een vrouw, die hem lastig begon te vallen, zou vermoorden. Mancini vestigde de aandacht van de politie op zich door zijn zonderling gedrag. Daar was alle reden voor, maar dat zou later pas blijken. Toen Mancini Zaterdag j.l. werd onder vraagd over de vrouw waarmede hij gesig naleerd was, bleek dat deze vrouw onge veer 40 jaar moest zijn. Het kon niet de vermoorde zijn, omdat die ongeveer 25 jaar moest zijn geweest. Men liet Mancini dus los. Nu hij er van verdacht wordt Violette Kaye vermoord te hebben wier lijk Zondag in een koffer in den kelder van een huur huis te Brighton werd gevonden, ligt de conclusie voor de hand dat Mancini daar om zoo zenuwachtig was toen de politie hem Zaterdag verhoorde. Hij had wel niet de 25-jarige vrouw vermoord, maar vermoe delijk heeft hij Donderdag of Vrijdag Vio lette Kaye vermoord. Dat kon de politie niet vermoeden, omdat het lijk eerst Zondag werd ontdekt. De kans dat de moordzaak Kaye binnen kort opgehelderd zal zijn lijkt groot, maar de andere geheimzinnige zaak, die,van den koffer aan het station, is nog niet nader tot oplossing gekomen. KON SLECHTS LOOPEN MET EEN SLAKKENGANG 60-jarige hopeloos door rheumatiek Nu weer geheel in orde. Hier volgt een hoopvolle boodschap voor alle lijders aan rheumatiek. Kon iemand in een hopeloozer toestand zijn dan deze vrouw was wie kan blijder zijn dan zij nu is: „Meer dan 18 maanden lang was ik kreu pel door rheumatiek in de knieën. Zonder stok kon ik niet loopen, en dan nog maar met een slakkengangetje. Tweemaal per week werd ik met electriciteit behandeld. Maar het hielp allemaal niets, zoodat ik het maar opgaf en dacht, dat mijn geval hope loos was. Ik was over de 60 en kwam tot de conclusie, dat ik had afgedaan. Knielen kon ik niet en ik moest als ’t ware mijn beenen in bed tillen, zóó onbruikbaar waren ze. Toen begon ik me af te vragen, waarom zou ik Kruschen Salts niet eens probeeren? Ik deed het; ik liet alle andere middelen of behandelingen varen en nam alleen Kru schen Salts in mijn thee. Nu kan ik weer loopen en draven als ieder ander van mijn leeftijd of veel jonger. En wat meer zegt, ik kan weer slapen, wat heel wat voor mij beteekent (na het lijden, dat ik doormaakte). Voor dit alles ben ik slechts Kruschen dank baarheid verschuldigd”. Mevr. P. C. De pijnen en stijfheid van rheumatiek worden veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam. De zes zouten in Kruschen sporen Uw nieren en andere in wendige organen aan tot gezonde, gere gelde werking; ze helpen de organen alle schadelijke afvalstoffen en overtollig urine zuur uit het lichaam te verdrijven, die de oorzaak zijn van Uw pijnen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Adv. A bon nemen I i per jw f ISO f». p. post I 160. Advertentifeo t 9 ct. p. regel log. tonden mededeellngen hooger, Abonnement belangrijke korting Granaatontploffing bij Parijs. Een onverklaarbaar ongeluk heeft Dins dag een aantal slachtoffers geëischt in het kamp van Maisons-Lafitte, vlak bij Parijs, waar het 6e regiment dragonders schiet oefeningen hield. De oefeningen waren te zes uur aange vangen en hadden plaats als vorige dagen: er werd schijf geschoten en na eenigen tijd schieten begaven de manschappen zich on der leiding van een onderofficier naar de schijf om de resultaten van het schieten na te gaan. Een detachement van ongeveer der tig man vertrok omstreeks half acht weer van de schijf om de oefeningen te gaan her vatten, een trompetter en een waarnemer achterlatend. Halverwege de schietbaan moeten twee soldaten, voor zoover uit de verklaringen der gewonden valt op te merken, hetzij met den voet, hetzij met hun geweerkolf tegen een J---;--"’-' *-*-*— - -on vleugeltorpedo zooals ze alléén tijdens den oorlog gebruikt zijn geweest. Een ontzet tende ontploffing volgde. Vijf en zeventig meter in het rond werd alles neergeslagen, wat natuurlijk een vreeselijk bloedbad in den troep veroorzaakte. Vier soldaten werden onmiddellijk gedood. De overigen waren allen meer of minder gewond. Een hunner, een brigadier, over leed terwijl men hem naar het hospitaal van Saint Germain overbracht. Een trompetter, die achter den kogelvan ger was gebleven, begon uit alle macht alarm te geven, waarop men uit het nabije kamp toesnelde. Een kapitein en een luite nant namen de leiding van het reddings werk en waarschuwden geneesheeren en autoriteiten van Saint-Germain. De gewonden werden snel door de uit gereden ambulances naar het hospitaal van Saint-Germain overgebracht, waar meu echter moest constateeren, dat de toestan* van een aantal der drie en twintig gewon den zeer ernstig was. Een der aangevoerden bleek overleden, zoodat het aantal dooden tegen den mid dag 5 bedroeg. Het is een volkomen raadsel, zoo meldt de Parijsche Msb. Corresp. aan zijn blad, hoe de granaat op het schietterrein is ge komen, aangezien het een model betreft, dat nooit op de schietbaan wordt gebruikt. Engelsche bïaden eeni" aanzienlijke pïaats Men acht het niet onwaarschijnlijk, dat --- J de ongelukkige manie om „oorlogscuriosi- teiten” te verzamelen, waardoor tal van op de slagvelden achtergebleven munitie in particuliere handen kwam, iets wat reeds tot zooveel ongelukken heeft aanleiding ge geven, ook deze ramp heeft veroorzaakt, is en op zekeren dag zullen de hoogste Bijvoorbeeld, dat automobilisten, die zich van dat gevaarlijke aandenken hebben wil- men zijn. Telefoon Na. 150 SNFFK VencMJnt CMNSn*<K e» VRIJDAGSAVONDS 1 IÏËÜ IÉ SIÊËKÉË OOURAJJT - annex SHEERER COURANT en WTMBRITSERADEEL AdvertentlGn worden leven» gratia ge- otaatal is de SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1