1 I OPENING IB HERFSTSEIZOEN JAPON- en MANTELSTOFFEN 1 QUO VADIS? (WAARHEEN GAAT GIJ) Waar zult ge dit najaar heen gaan om uw Regenjas en Winterjas te koopen? Doet U mee aan onze groote keuze-wedstrijd „Wal vinill U dB mooisie Jas” NIEMEIJER’s Oicieel Orgm der Ga TROMP, Sneek. No. 103 50e Jaargang NOG in zaak KRUIZEBROEDERSTRAAT. ENORME SORTEERING Eerste blad UitgaveKIEZEBRINK Co Woensdag 26 September 1934. M - rnmax SHEERER OOURAHT m WYMBRITSERADEEL RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. Qiii] T-LEEUy/ARDEH’ J Prijs verlaagd tot 70 ct. per flacon. gehoudenen had ondervraagd, zijn zij, met ketenen aan elkaar gebonden, naar de gevangenis overgöbracht. Mariani was een struikrover van het zuiverste water. Inderdaad rijende zijn ambt hem als schild en alibi.’ Daar hij inzonderheid met het toezicht op de spelen "belast was, bracht het hem met allerlei hoeven in aanraking. Hij voed de zich daarbij als een visch in het war ter. Op alle manieren bedreef hij cham tage. Bij een huiszoeking is er een voor beeldig stel valsche speelkaarten ge vonden. Daar hem heit spelen in de casino’s verboden was, liet hij dit door een vriendin ripen. Hij schrikte er niet vpor terug door een medeplichtige -een zakje qocaine in de jas van een on schuldige te Laten stoppen, waarna hij zelf naar voren kwam met de mededeó- ling, den niets kwaads vermoedende te moeten fouilleeren. Tegen betaling van een grpoten losprijs bleek hij' dan bereid den aangehoudene niet te vervol gen.. Verschflni DRAISIflAvAiM-yALKEriBURQ'S- e J "‘JLtVERTRA^ I Waaraan practische cadeaux zijn verbonden. Nadere bizonderheden in vol gende advertenties. Van nu af aan Oosterdijk 17-19 - Sneek ■BEOBB«^K3nBE^MK3 zaak is wel, dat twee vooraanstaande personen den magnetiseur bijstonden. Als getuige h décharge werd n.l. ge hoord prol. jhr. Rengers Hora Sicca- ma, hoogleeraar te Utrecht. Deze ver klaarde zelf het initiatief te hebben ge nomen om te verschijnen toen hij toe vallig hoorde, dat de bewuste magnet tiseur zou voorkomen. Hij vond dit een eerescnuid tegenover den man aan wien hij zooveel te danken had. Als spr. zijn hulp niet had gehad zou hij hier niet staan. In *1929 had verdachte hem behandeld toen de geneeskundige hulp in den zin der wet, geen baat meer gaf. Verdachte had hem er door gehaald. Hij krijgt hetzelfde verschijn sel nog periodiek terug en telkens wordt hij met succes behandeld door den man, die nu terecht staat. Spr. was aan zijn adres gekomen door zijn vrouw, die al 25 jaar geleden baat bij den magnetiseur heeft gevonden- Pres.: Dus dat «Loet hij al 25 jaar? En waarin bestaat nu eigenlijk die hulp Get.: Wanneer ik persoonlijk vitali teit mis, legt vend, me zijn hand op, ik voel dan een stroom, zooals bij elec- triciteit het geval is, maar verder des kundig ben ik niet. Verder verklaarde getuige, dat men hem nooit geld had gevraagd, evenmin als aan zijn vrouw. Op een vraag van den verdediger er kende prof. Hora S'iccama, dat hij verd. een hoogstaand rnensch acntte. Als tweede getuige h décharge kwam naar voren baron Taets van Ameron- Terwijl de andere meisjes naar binnen wa ren stond het meisje Drieman met haar vroegeren verloofde te praten. Zij had en kele dagen geleden de verkeering uitge maakt, en nu trachtte de jongeman, J. Koot, eveneens wonende te Amsterdam, haar op haar besluit te doen terugkomen. Toen zij op haar stuk bleef staan, heeft hij plotseling een dolk te voorschijn gehaald en haar in de hartstreek getroffen, met het gevolg dat zij kort daarna is overleden. Zij kon alleen nog zeggen: „Hij heeft me gestoken.” Daarna is zij in elkaar gezakt en gestorven. Naar het schijnt heeft de moordenaar daarop pogingen gedaan om ook de hand aan zich zelf te slaan, maar tot de uitvoe ring daarvan is het niet gekomen. De dader is in ’t politiebureau opgeslo ten. Jubileum. Ondter zeer vele blijken van belang stelling, zoo van de zijde zijner supe rieuren als van zyn vrienden, herdacht de heer J. Stoffe&na, kassier-procura- tiehouder aan het kantoor der Amster- damsch'e Bank voorheen kantoor Flriesche Bank 20 Sept, j.l., dat hij 25 jaar aan dit kantoor werkzaam was. De heer Stoffelsma ving z’n loopbaan als zoodanig aan op 13-jarigen leeftijd en klom door ijver en toewijding allengs op tot z’n tegenwoordige functie. Nauw gezette plichtsbetrachting en strikt eer lijk karakter deden hem de achting ver- 'werven van de Velen, met wie hij in aanraking kwam, zoodat de hulde, hem op z’n jufbileum gebracht, zeker ten volte verdiend is. HEEG. Te Amsterdam slaagde voor het Politie-diploma Alg. Ned. Politie bond de heer W. Koopmans van hier. Een snoek van ruim twintig pond. GROUW, 19 Sept. Dè knecht van den veehouder J. de Boer te Goënga- huizen wist, terwijl hij aan het sloot- hekkelen was, een kanjer van een snoek te bemachtigen. Doordat hij het dier juist op zijn kop sloeg, werd dit be wusteloos en was zoodoende gemakke- lyk op het droge te werken. Het was een snoek van ruim 20 pond. Twee kinderen onder een neerstortenden muur bedolven en gedood. Zaterdag ongeveer vier uur, speel den in de Perronstraat te Alkmaar twee kleine meisjes bij een halfsteens-muur- itje, dat ongeveer een half jaar geleden is gebouwd. Men had evenwel tegen dit muurtje, dat een bergplaats van den granietwerker Christofoli afsloot, een groote hoeveelheid grind gestortHen doolr den druk van dit grind is het muurtje <bqzweken, waarbij de kinde ren onder de vallende steenen zijn be dolven. Het waren de 6-jarige L. Buren en de 9-jarige J. B,uren, twee dochtertjes van den heer W. B,uren, die in de Per ronstraat vlak tegenover het muurtje woont. Het kleinste meisje was op slag dood, het andere schijnt nog even ge leefd te hébben. Beide kinderen werden zoodanig getroffen, dat hun hoofdjes werden verbrijzeld. .Onmiddellijk werd de geneeskundige dienst gewaarschuwd en spoedig waren verschillende doctoren aanwezig. De lykjes van de beide meisjes zijn naar het <St. Elisajbethgesticht gebracht. Dokter en apotheek. Donderdag kwam te Emmen op het Kantongerecht een bijzondere prind- piëele Zaak aan de orde, die veel! be langstelling wekte. Te Emmer-Erfscheidenveen, dat zich sterk uitbreidt, gevoelde men behoefte aan een arts. Doch juist korte tijd, voor zich daar een dokter vestigde, ging de apotheker te Emmercompascuum een filiaal stichten te Emmer-Erfscheiden veen, om zoodoende te beletten, «Lat de nieuwe dokter er zelf een apotheek op na mocht houden. Dokter S. nam toch een apotheek, er werd een bekeuring gemaakt, en nu diende d'eze zaak voor den Kantonrech ter. Door den Ambtenaar’ werd boete geëischt. Mr. M. S. Kalma te Assen bestreed het recht van den apotheker om op willekeurige plaatsen maar jz.g. filialen te stichten, daar het dan prac tised onmogelijk gemaakt kon worden, «lat zich ergens een nieuwe dokter met apotheek ging vestigen. Volgende week uitspraak. Magne.tiseur v(oor de rechtbank. Voor het kantongerecht te Utrecht heeft onlangs terecht gestaan een' 52- jarige magnetiseur. Wegens het onbe voegd uitoefenen der geneeskunde was hy tot f40 boete veroordeeld. Dezer dagen diende de zaak in hoo- ger beroep voor de Utrechtsche recht bank. De juffrpuw, die behandeld is, ver klaarde dat de behandeling haar ge holpen had. Het merkwaardige van deze recht- De „Batara Baroe” verloren. Het Nederlandsche jacht „Batara Baroe”, dat een zeereis zou maken naar Batavia, is bij de haven van Calais op het strand ge- loopen. De 4 opvarenden zijn gered. Het schip wordt als verloren beschouwd. Cycloon in Japan. De cycloon of teifoen, welke Vrijdag in Centraal-Japan zeer ernstige verwoestingen heeft veroorzaakt, is, naar uit de berichten van de meteorologische stations valt te le zen, reeds op 14 Sept, in het Zuidelijk deel van den Stillen Oceaan ontstaan. Hij nam eerst zijn weg in Noordwestelijke richting, veranderde dan zijn koers naar het Noor den. In de eerste ochtenduren van Vrijdag bereikte de teifoen de Zuidpunt van Kisoe- sioe en om 8 uur van dezelfde dag het ge bied van Osaka. Vandaar nam hij zijn weg over Kioto naar de Japansche Zee. Het ergste hebben de steden Osaka, Kioto en Kobe geleden. Het aantal dooden te Osaka bedraagt tot nu toe 1639, w.o. ongeveer 600 schoolkin deren. Het aantal gekwetsten bedraagt on geveer 5000 en dat der vermisten 586. Te Osaka zijn voorts 144 scholen, 3914 parti culiere huizen en 3212 fabrieken verwoest; 8120 huizen zijn beschadigd. Te Kioto bedraagt het aantal dooden 207, dat der gekwetsten 939; 1675 huizen, w.o. 20 scholen, zijn verwoest, 2750 huizen be schadigd. De verliescijfers uit Kobe kunnen nog niet opgegeven worden, ’t Aantal dooden staat tijd gewoon bij De Wit aan het Sluispad nog niet vast; er zijn 1677 huizen vernield en 9209 beschadigd; 647 huizen zijn weg gespoeld en 1234 onder water gezet. Naar het ministerie van binnenlandsche zaken nader meedeelt, zouden tengevolge van de cycloon 2064 personen om het leven zijn gekomen, 13335 werden gewond en nog 258 personen worden vermist Wepr leeh schandaal in Frankrijk. Omtrent leien te Rijssel ontdekt polü- tie-schandaal worden de volgende Jby- zpnderheden gemeld i De politie vernam' Dinsdag dat een autp van Rijssel naar Parijs was ver trokken, om aldaar een partij gestolen belastïngziegfels te gaan haten. In den auto bevonden zich, behalve de poiitie- inspeotieur Mariani, zijn broer, zijn neef en een garagehouder. Besloten werd hen bij hun terugkeer uit de hoofdstak! aan te houden, hetgeen Donderdag middag gdb|eurde. Een aantal met re volvers giewapende commissarissen en inspecteurs omsingelden voor het sta tionsgebouw een groep van zes rnannen. Mariani en zijn handlangers, die on middellijk geboeid werden. Een der aangehoudenen werd in 't bezit gevon den van een pakket valsche belasting- zegels vpor een bedrag van 300.000 fr., die des avonds nog moesten worden af geleverd. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat Mariani aan het hoofd stond van een bende, idie niet alleen belastingzegeis fabriceerde, doch deze ook verkocht. Ook heeft de bende zich schuldig ge maakt aan diefstal van postzegels uit de postkantoren van Straatsburg en Ivre, waar resp. voor een bedrag van fr. 25.000.000 en fr. 2.000.000 aan zegels werd gestolen. Te Parijs werden twee handlangers aaïigelhouden, idle een deel van de ge stolen zegels aan den man hadden ge bracht. In de meeste gevallen werden de zegels tot een waarde van fr. 300.000 verkocht voor fr. 200.000. Men verwacht npg een aantal ar- haar brood te eten. Dit was ook nu gebeurd, restaties. (Nadat de rechter de zes aan- S®: Door mieren overvallen. Een te Oklahoma City ((Ver. Staten) wo nende weduwe, die verlamd te bed lag, is aangevallen door een leger roode mieren, zonder dat zij iets kon doen om zich tegen het ongedierte te verweren. Zij zag de zwerm van honderdduizenden mieren tegen een stoel opkruipen, en vandaar naar het bed. Zij had niet de kracht de stoel weg te schui ven en er was niemand anders thuis om haar te helpen, aangezien het dienstmeisje haar vrije avond had. De ongelukkige vrouw werd op duizenden plaatsen tegelijk gebeten en zij schreeuwde het uit van pijn, totdat zij tenslotte het bewustzijn verloor. Gelukkig kwam spoedig hulp opdagen en konden de mieren verdreven worden. Het slachtoffer is thans herstellende. Merkwaardige oorzaak van een ongeluk. Naar uit Bombay gemeld wordt, heeft een cobra een ernstig ongeluk veroorzaakt op de Tsjambal in Gwalior. Midden op de rivier botste een veerboot tegen een stroomafwaarts drijvende stroo- zak, waarin een groote cobra zat. De slang kwam bij de botsing aan boord van de veer pont. Onder de opvarenden brak bij het zien van de slang een paniek uit,’en vol schrik vluchtte men naar de andere zijde van het schip, waardoor het omsloeg. Zeventien menschen verdronken. Vrouwen, die meer willen eten. De Londensche vrouwen zijn een actie begonnen tegen de heerschende usances der restaurants en eethuizen. Sinds vele jaren is het n.l. de gewoonte, dat, wanneer een kellner in een restaurant de bestelling van een dame aanneemt, hij deze met de op merking van „halve portie” doorgeeft. Na tuurlijk wordt deze halve portie tegen de volle prijs berekend. Albions dochters willen zich deze behandeling niet langer meer la ten welgevallen en hebben een openbare protestvergadering belegd. Ze zijn van mee- ning, dat, ofschoon het nog steeds haar streven is slank te blijven, zij hiervoor niet de hulp van een restaurateur noodig heb ben, doch dat zij in staat zijn door middel van sport en andere lichaamsbeweging zelf hiervoor te zorgen. TABAK KOFFIE THEE tegen fabrieksconditiën, dagelijks versch, voor den handel bij Aboonetnenl i per jw f 2J0 ft. p, paal I 16A Advertenties t 9 d. p. regel Ing. tonden mededeeltngen hooget. Abonnement belangrijke korting gen, Kamerheer van H.M. de Konin gin in buitengewonen dienst. Ook deze zeilde, dat hij den verdachte als menscin zeer hoog schatte’, dat het iemand was, die nooit aan zichzelf dacht. Get. had jarenlang gesukkeld en geen baat bij doktoren gevonden. De officier van Justitie meende, dat wel was kooien vast te staan, dat we hier niet met iemand te doen hqbben, ■die er kwakzalverspraktyken op na hield en het meeste van iemand trachtte te profiteeren. We hebben hier echter te maken met de vraag wat mag en walt niet mag. Volgens een arrest van den Hoogen Raad valt magnetiseeren onder de uitoefening van den genees- dienst en daartoe is verd. niet bevoegd. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis van het kantongerecht. Mr. Gerlings, de verdediger, betoog de. dat het alleen maar .gaat om de (vraag öf zijn cliënt zich begeven heeft op terrein, waar de medisch-onbevoeg- de zich buiten moet houden. Er staat echter in de dagvaarding, dat hij niet toegelaten is tot de uitoefening ivan de geneeskunst. Maar ook de arts is dit niet. JNa een uitvoerig juridisch be toog meende pleiter, dat tot ontslag van rechtsvervolging moet worden ge concludeerd. Prinses Juliana naar Londen? Aan de „Daily Telegr.” wordt uit ’s Gra- venhage gemeld, dat H.K.H. Prinses Juliana de volgende maand een langdurig bezoek aan Londen zal brengen. Van de pier geslagen en verdronken. Een ongeveer 20-jarige jongeman, afkom stig uit Amsterdam, is Zondagmiddag op de zuidpier te IJmuiden door een over slaande grondzee opgenomen en in zee ge stort, waarbij hij verdronk. Met drie vrienden, eveneens uit Amster dam, wilde hij het mooie schouwspel, dat de natuur biedt, als de zee bij een noordwes- terstorm tegen de pier beukt, gaan bezich tigen. Omstanders waarschuwden de jon gelui om toch voorzichtig te zijn en niet te ver te gaan, daar de grondzeeën bij opko mend water zeer gevaarlijk zijn. Deze waar schuwing heeft men in de wind geslagen, met het gevolg, dat toen ter hoogte van het midden van de pier een grondzee kwam op zetten, een van de jongelui, die zich niet vasthield aan het langs de pier loopende hekwerk, werd opgenomen en in zee gewor pen. Direct na het ongeval is de reddingboot Neeltje Jacoba uitgevaren. Men heeft nog langdurig naar het slachtoffer gezocht en gedregd, doch zonder resultaat. Meisje doodgestoken. Te Koog aan de Zaan heeft een 32-jarige man het meisje D. Drieman uit Amsterdam met wie hij lange tijd omgang had gehad, doodgestoken, omdat zij de verhouding ver broken had. Het meisje behoorde tot de staaksters van de bonbonfabriek „De Lelie” te Koog, van wie zij eigenlijk als leidster kon worden beschouwd. D^ze meisjes waren tijdens de stakings- Telefoon SNFEK TJERKSTRA - 1 X.«n< L. OINSn*OS ea VRIJDAGSAVONDS JAN ERINflA voor KLEED ING NIEUWE SNEEKER COURANT Advertenties worden tevens gratis ge ntaniai fo dn SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1