annex SNEEKER COURANT (78e Jaargang) Raadsagenda. Uit onze Raadzaal. 4 No. 8 Eerste Riad Saterdag 27 Oefober 1984 Dit No. bestaat; uit 3 bladen. Uitgave KIEZEBRINK Co. Me Jaargang NIEUWSTIJDINGEN. Art. 133. 3e. van Art. 135. Deze door SNEEK, 10 October 1934. ■■W9ES9MB No. 1.754.21 (1 la). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse verpachting van het recht van inning van de voor het gebruik van het parkeerterrein aan het Oud Kerkhof geheven wordende rechten voor het plaatsen van personenauto’s. Oud-Kerkhof geheven wordende rechten voor het plaatsen van personenauto’s. Aldus enz. Burgemeester en Wethouders van Sneek, P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. S1KKES, Secretaris. No. 1.75. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aanvulling van de Algemene politieverordening. SNEEK, 10 October 1934. Aan de Gemeenteraad. W. Hoppe en J. Wuring hebben verzocht het recht van inning van de voor het gebruik van het parkeerterrein op het Oud-Kerkhof geheven wordende rechten voor het plaatsen van personenauto’s voor het jaar 1935 voor de zelfde pachtsom aan hen^ te gunnen, die zij ook voor 1934 hebben betaald. Deze pachtsom, bedragende ƒ400.per jaar, komt ons redelijk voor, temeer waar het niet te ver wachten is, dat het aantal parkeerende auto’s een toene ming van enige betekenis zal vertonen. Bovendien hebben Hoppe en Wuring getoond, dat zij behoorlijke pachters zijn. Aangezien niet valt aan te nemen dat bij publieke ver pachting een hoger bod zal binnenkomen, stellen wij U voor aan het verzoek van genoemde pachters te voldoen door het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 10 October 1934, no. 1.754.21 (1 la) BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring van de Gedepu teerde Staten voor het jaar 1935 aan W. Hoppe en J. Wuring, garagehouders te Sneek, onder door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden onderhands te ver pachten voor de som van ƒ400.het recht van inning van de voor het gebruik van het parkeerterrein op het B. en W. bieden de Raad de volgende voorstellen aan: No. 1.811.112(3). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse verpachting van het recht van inning der bruggelden bij de brug „De laatste stuiver”, de Lemmerbrug c.a., de Woudvaartsbrug en de Oosterpoortsbrug. Monte Carlo, ■ree’Ss biji voorbaat succes. De - Aan de Gemeenteraad. Onder overlegging van een advies van de Commissie voor de Strafverordeningen bieden wij U hierbij aan een voorstel tot gewijzigde vaststelling van Hoofdstuk VII, Afdeling II der Algemene politieverordening voor deze gemeente. Tussen de Commissie en ons bestaat ten aanzien van de voorgedragen wijziging overeenstemming, behalve ten aanzien van artikel 135, 3de lid. In het advies der com missie wordt dienaangaande het volgende opgemerkt: „het 3de lid van het ontworpen artikel 135 stelt de Com missie voor te schrappen. Naar haar mening is het niet gewenst gedurende het tijdperk dat de wettelijk geregelde zomertijd geldt, de sluiting der café’s op alle dagen der week te bepalen op 12 uur ’s nachts. Het schijnt haar voldoende, dat ook dan de café’s op Zaterdag en Zondag tot 12 uur open mogen zijn. Het sluitingsuur op andere dagen zou zij dan op 11 uur gesteld willen zien”. De meerderheid van ons College kan zich hiermee niet yerenigen. De wettelijk geregelde zomertijd heeft in de laatste jaren gelopen van midden Mei tot begin October. In deze tijd valt geheel het zeilseizoen, gedurende hetwelk het vreemdelingenverkeer in Sneek druk pleegt te zijn. Aan de ontwikkeling van dit verkeer, waarmee het belang onzer gemeente zeer is gebaat, dienen naar het haar voor- Art. 137. Het is, tenzij met vergunning van den Burgemeester, verboden in een voor het publiek toegankelijke inrichting, niet vallende onder artikel 56, 1ste lid, letter b, der Drank wet 1931, S. 476 te dansen of toe te laten dat gedanst wordt. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11’Z> en 1216 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge- deponeerd op 24 en 25 October: Rijwie- len Leeren handschoen Cein tuur Kindennuts. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op '24 en 25 October: Schroevendraaier, H. Nijdam, Stationsweg 19Witte dames- handschöenen, D. Polder, Peperstraat 7; Blauwe alpenmuts, De Jong, Mon- nikstraat 2; Beurs met inh., K. Hiem- stra, ,Verl. Westersingel) 17; Zakétui, J. Witterveen, Tulpstraat 12; Heeren- ijjwiel, Simon de Wit, N. Burgstraat; Lot Postduivententoonstelling, L. Boom, la Steenklipstr. 21Damesvulpotlood, S. Dijkstra, Marktstraat 3. op personen, wier tegenwoordigheid aldaar vol strekt noodzakelijk of onvermijdelijk is. Art 134. 1. Onverminderd het bepaalde in of krachtens de Winkelsluitingswet 1930, S. 460 en in het vorig artikel, is het verboden een localiteit waarvoor een vergunning of een verlof ingevolge de Drankwet 1931, S. 476, is ver leend, voor het publiek geopend te hebben: a. van Zaterdag op Zondag en van Zondag op Maan dag tussen 12 uur des nachts en 6 uur des morgens; b. op andere dagen tussen 11 uur des avonds en 6 uur des morgens. 2. Met de Zaterdag en Zondag worden voor de toe passing van het 1ste lid gelijk gesteld, de 2de Paasdag, de 2de Pinksterdag, de Hemelvaartsdag en de beide Kerst dagen. 3. In afwijking van het 1ste lid is het verbod van open stelling gedurende het tijdperk dat de wettelijk geregelde zomertijd geldt, van ktacht tussen 12 uur des nachts en 6 uur des morgens. 4. De Burgemeester is bevoegd: a. in bijzondere gevallen ontheffing van het bepaalde in de voorgaande leden van dit artikel te verlenen, even wel niet later dan tot 4 uur na middernacht; b. ingeval de openbare orde is verstoord of dreigt ver stoord te worden een of meer, of desnoods alle in het 1ste lid bedoelde localiteiten gedurende een door hem te be palen tijd te doen sluiten. Art. 136. Het is, tenzij met vergunning van den Burgemeester, verboden in een voor het publiek toegankelijke inrichting te zingen, toe te laten dat gezongen wordt, muziek te maken of te doen maken of toe te laten dat muziek ge maakt wordt. Art. 138. Onverminderd het bepaalde in de verordening op de heffing van rechten voor het gebruik van de openbare straat in de gemeente Sneek is het verstrekken door of vanwege den houder van een vergunning of van een verlof A, verleend ingevolge de Drankwet 1931, S. 476, van sterke drank of van zwak-alcoholische drank in het klein op de openbare weg geoorloofd met inachtneming van de volgende bepalingen: a. het gedeelte van de openbare weg waarop de ver strekking is toegestaan, moet door Burgemeester en Wet houders worden aangewezen; aan H. van der Werf het recht van inning van de bruggelden bij de Oosterpoortsbrug (pachtsom ƒ480. per jaar). Alle pachters hebben verzocht voor onderhandse ver pachting in aanmerking te komen. Nieuwenhuis en Beima bieden dezelfde pachtsom per jaar als thans wordt betaald. Met hef oog op de toestand op scheepvaartgebied, wensen de beide andere pachters een verlaging van de pachtsom. Voor de Oosterpoortsbrug wordt geboden ƒ325.— (thans ƒ480.en voor de Lemmerbrug c. a. ƒ125.(thans 175.-). Het komt ons voor dat de aanbiedingen in verband met de huidige tijdsomstandigheden redelijk kunnen worden genoemd. Wij betwijfelen of, met behoud van een behoor lijke bediening, bij een openbare verpachting een hogere opbrengst zal kunnen worden bedongen. Daar bovendien de tegenwoordige pachters i i de uitoefening hunner functie geen reden tot ontevredenheid hebben gegeven en aan een publieke, verpachting steeds enig risico is verbonden, zowel wat de opbrengst als wat de geschiktheid der personen betreft, geven wij aan een onderhandse verpachting de voorkeur. Het lijkt ons gewenst de verpachting weer voor vier jaren te doen plaats hebben. Op die wijze ontvangt het beroep van brugwachter een zekere mate van stabiliteit, welke daaraan bij een jaarlijkse verpachting niet gegeven kan worden. Wij stellen U voor het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 3 October 1934, no. 1.811.112(3); BESLUIT: onder voorbehoud van de goedkeuring van de Gedepu teerde Staten, voor de tijd van vier jaren, ingaande 1 Januari 1935 onderhands te verpachten het recht tot inning van bruggelden bij: a. de brug „De laatste Stuiver” aan IJ. Nieuwenhuis voor 150.per jaar, zulks met inbegrip van het recht van bewoning der bij deze brug behorende woning; b. de brug over de gracht ten Noorden van de Water poort, die ten Zuiden van de Waterpoort, die aan het einde van de Oude Koemarkt en die aan het einde van het Grootzand aan A. Faber voor 125.— per jaar; c. de Woudvaartsbrug aan W. Beima voor ƒ50.per jaar; d. de Oosterpoortsbrug aan H. van der Werf voor ƒ325.per jaar, onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Aldus enz. Burgemeester en Wethouders van Sneek: P. J. DE HOOP, Burgemeester. P. SIKKES, Secretaris. BESLUIT: I. in te trekken de artikelen 133 tot en met 143 van1 de Algemene politieverordening der gemeente Sneek, vast gesteld bij raadsbesluit van 12 Januari 1904, np. 4, laat stelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 3 April 1933, no. 27; II. vast te stellen de navolgende artikelen 133 tot en met 140, uitmakende afdeling II van hoofdstuk VII van de onder I bedoelde Algemene politieverordening der ge meente Sneek: van het raadsbesluit van 1 October 1934, 7. (Bijlage 105; dossierno. X 07.352.71(26)). Punt Xll. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een kohier van de reinigingsbelasting voor het jaar 1934. (Bijlage 106; dossierno. III 07.353.8). Punt XIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van een naam aan de nieuw aan te leggen straat tussen de Leeuwarderweg en de Sneker Leeuwardertrek- weg. (Bijlage 107; dossierno. X 07.155.2). Punt XIV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders nopens de aansluiting van de gemeente voor de verzeke ring ingevolge de Ziektewet van bij wijze van werkver schaffing te werk gestelden aan de Algemene bedrijfsver eniging voor ziekengeldverzekering, gevestigd te Amster dam. (Bijlage 108; dossierno. X 08.743.5(4)). Punt XV^Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van landerijen, behorende tot de zathe „Sperk- hem”, van het Old Burger Weeshuis. (Bijlage 109; dos sierno. X 07.351.11 (65) Punt XVI. Voorstel van Burgemeester!en Wethouders tot openbare verhuring van landerijen. (Bijlage 110; dos sierno. X 07.351.32(13)). komt, zo weinig mogelijk belemmeringen in de weg te worden gelegd. Dit zou o.i. wel geschieden, als het advies der Commissie werd opgevolgd. De zomertijd voert in de steden haast onvermijdelijk tot enige „verlating” van het leven. Om 11 uur is het midden in de zomer nog bijna licht. Dan op een gewone werkdag de café’s reeds te slui ten, schijnt een maatregel waarvoor geen voldoende mo tieven bestaan. Het is op deze gronden dat zij U voorstelt in dit opzicht van het advies der commissie af te wijken. Voor het gevoelen der minderheid wordt verwezen, naar- het advies der Commissie. Wij stellen U voor het hierna volgende besluit .te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en‘ Wethouders van 10 Octoter 1934, no. 1.75; t VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 29 OCTOBER 1934, ’s avonds 7% uur. PUNTEN VAN BEHANDELING: Punt 1. Notulen van de vergadering van 1 October 1934. Punt II. Ingekomen stukken: a. Voorstel van het lid van de Raad, den heer P. van der Veen, tot het verlenen van een toeslag aan de steun trekkende werklozen, die lid zijn van een ziekenfonds. (1. 842.97(9)). b. Adres van het bestuur van de Sneker Bestuurders- bond, houdende verzoek „er bij de Regering op te willen aandringen, in de steun aan de werklozen enige nood zakelijke verbeteringen aan te brengen.” (1.842.97(2)). Punt 111. Voordracht van Burgemeester en Wethouders voor de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school no. 1. (Bijlage 111; dossierno. 208). Punt IV. Aanbeveling van Burgemeester en Wethou ders voor de benoeming van 2 gedelegeerden in het bestuur der ambachtsschool. (Bijlage 98; dossierno. 1.851.361). Punt V. Voorstel van Burgemeester ert Wethouders tot benoeming van de Voorzitters, de leden en de plaatsver vangende leden van de stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, van de Provinciale Staten en van de Gemeenteraad. (Bij lage 103; dossierno. 07.51(5)). Punt VI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening tot verdeling der gemeente Sneek in stemdistricten voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad. (Bijlage 104; dossierno. 07.51(4)). Punt VII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse verpachting van het recht van inning van de voor het gebruik van het parkeerterrein op het Oud-Kerk hof geheven wordende rechten voor het plaatsen van per sonenauto’s. (Bijlage 99; dossierno. 1.754.21 (11a)). Punt VIII. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse verpachting voor de tijd van drie jaar van de opbrengst van de tol van de brug over de trekvaart bij „de Dille", met gebruik van woning enz. en van een per ceel weiland, aan T. Walma. (Bijlage 100; dossierno. X 07.351.32 T ƒ4)). Punt IX. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onderhandse verpachting van het recht van inning der bruggelden bij de brug „De laatste Stuiver”, de Lemmer brug c. a., de Woudvaartsbrug en de Oosterpoortsbrug. (Bijlage 101; dossierno. 1.811.112(3)). Punt X. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging en aanvulling van de Algemene politieverorde ning. (Bijlage 102; dossierno. 1.75). Punt XI. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: I. het aangaan van een 3% geldlening, groot f 42000.—; II. wijziging no. SNEEK, 3 October 1934. Aan de Gemeenteraad. Op 31 December a.s. loopt af het tijdvak van vier jaren, waarvoor is verpacht: le. aan IJ. Nieuwenhuis het recht van inning van de bruggelden bij de brug „De laatste stuiver” met de bij die brug behorende brugwachterswoning (pachtsom 150. per jaar); 2e. aan A. Faber het recht van inning van de brug gelden bij de Lemmerweg, de Wonderbrug, de Oude Koe- marktsbrug en de brug over het Grootzand (pachtsom 175.per jaar); aan W. Beima het recht van inning van de brug gelden bij de Woudvaartsbrug (pachtsom ƒ50.per jaar); 4e. 1. Het is verboden een localiteit, waarvoor een ver gunning of een verlof ingevolge de Drankwet 1931, S. 476 is verleend, binnen te treden of daarin of in een open aan- horigheid da; rvan zich te bevinden op een tijd waarop de localiteit volgens de bepalingen dezer verordening geslo ten moet zijn. 2. Dit verbod is niet van toepassing: a. op hen die deel uitmaken van het gezin van den houder van de vergunning of van het verlof; b. op hen die als logeergast zijn aan te merken, ten blijke waarvan hun namen moeten zijn ingeschreven in het register, bedoeld in artikel 438 van het Wetboek van Strafrecht; c. ten aanzien van localiteiten waarvoor een sociëteits- vergunning is verleend, op hen die ingevolge de statuten of het reglement tot binnentreden of verblijf gerechtigd zijn; d. 1. Het is, onverminderd het bepaalde in of krachtens de Winkelsluitingswet 1930, S. 460, aan houders, van een vergunning of een verlof, verleend ingevolge de Drankwet 1931, S. 476, of aan hun vervangers verboden hun locali teiten voor het publiek geopend te hebben of daarin of in de open aanhorigheden daarvan, publiek toe te laten op een tijd, waarop deze volgens de bepalingen dezer verordening gesloten moeten zijn. 2. Dit verbod is niet van toepassing: a. op den houder van een vergunning of een verlof of op zijn vervanger, die tevens het bedrijf van logement houder uitoefent, voor zoveel betreft logeergasten, wier namen zijn ingeschreven in het register, bedoeld in artikel 133, 2de lid onder letter b. ten aanzien van een localiteit van een sociëteit op een van de-dagen, bedoeld in artikel 13, 1ste lid, 4 onder letter a der Drankwet 1931, S. 476. In verband met de geslaagde tocht van die Uiver, hield het Sneeker Muziekcorps gisteravond een muzikale rondgang door de stad, welke natuur lijk veel belangstelling van de zijde der burgerij had. Voor het huis van de burgemeester werd halt gehouden. De burgemeester heeft daar het corps be dankt en uiting gegeven aan de be wondering ook van de Sneeker bevol king voor de .prestatie van de Uiver- bemanning. Begin van brand. Woensdagavond ontstond een begin van brand in het bovenhuis van de Kunstkoperzaak hoek Peperstraat de heer Klaas Dijkstra alhier. Terwijl de bewoners het huis verlie ten verplaatste het dienstmeisje een pe troleumlamp, maar zette deze zonder er er bij te denken onder de kap van de kamerlamp, welke oogenblikkelijk vuur vatte. De' bewoners hadden toevallig van de straat naar boven gezien en be merkt, wat er gaande was. Met toegeschoten hulp werd erger voorkomen, zoodat zich de schade tof de lampekap, het tafelkleed en vloer kleed beperkte. BIOSCOOPNIEUWS. Het Amicitia Theater brengt een Luxmna-fiïim n.L ..Mein Herz ruft nach dir”. een der beste films uit de productie van dit jaar met muziek van Robert Stolz en regie van Galione. De hoofdrollen zijn in handen van Jan Kie pura en Martha Eggerth, terwijl Hüde Hildebrandt en Trude Hesterberg, voorts Paul Hörbiger, Kemp en Lingen er in optreden. Voorname sterren dus, omgeven door zeer goede bijspelers. En dan de schlagers in deze film! De pers zegt er van: „De Haagsche Post”Deze door Lumina naar Nederland gebrachte pro ductie beoogt uitsluitend amusement te geven. Zij geeft dit, dank zij tevens de melodieuze muziek van Robert StolZ, op een wijze, die eiken meter van de film spanning, vaart en sfeer geeft „Dagblad! van Rotterdam”.Een film met Jan Kiepura. Het Lied van Over Jan Kiepura als zanger niets dan lof. Paul Hörbiger, Paul Kemp en Theo Lingen vormen een onnavolgbaar komisch trio „De Maasbode”: „....Allereerst is daar weer Paul Kemp, die een alleraar digste creatie geeft van den opera-direc- teur, die zooals het een goed opera- directeur betaamt, voortdurend „pleite” is. Paul Hörbiger en Theo Lingen vor men een duo van geweldige komische kracht. De scènes tusschen die twee zijln vaak onver bet er lijk r' 120-jarig bestaan Koninklijke marechaussee. Bij gelegenheid van het 120-jarig be staan van het wapen der Koninklijke marechaussee, dat op Zaterdag 27 October te Ts Gravenhage zal wor- dfen gevierd, zal een afdeeling mare chaussee, sterk ongeveer 300 man, al- dhar voor verschillende autoriteiten de- fileeren. Dit défilé wordt gehouden in dien voormiddag en op verzoek van het personeel, dat de daaraan verbon den kosten zelf draagt. Des middags van 3 tot 5 uur zal in het hotel Witte Brug te ’s Gravenhage een receptie worden gehouden. NIEUWE SNEEKER COURANT iv*.vjy. w—een fluweelen stem van den Poolschen zanger brengt iedereen zoowel in ’t filmverhaal als in werke lijkheid in verrukking.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1