Officieel Orgaan der Gemeente Sneek De Mae mei den Groenen Ring Io. 13 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRM Co. Woensdag 14 November 1984 81e Jaargang Dit No. bestaat uit 2 bladen. I I NIEUWSTIJDINGEN. FEUILLFT3N ie I Regelprljs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting. Alle Advertentiën wordexi in beide bladen opgenomen VERTROKKEN: GEVONDEN VOORWERPEN. BIOSCOOPNIEUWS. HOOFDSTUK VII. 14. r hi wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe SneeKer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis. Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel. Langweer, Bozum Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen II en 1216 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden ge deponeerd op 11 en 12 Nov. 1934: vulpot lood, portefeuille. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 11 en 12 November 1934: beursje met inh., D. Buma, Parkbuurt 40; mantelceintuur, A. de Graaf, 2e Zomerrakbuurt 39; muts, G. de Groot, Waling Dijkstrastraat 25; ceintuur, M. Wie- linga, le Selfhelpstraat 14; muts, Th. Vonk, O. Koemarkt 19; teekenpasser, M. Kootje, v. d. Heijbuurt 37; duif, R. v. d. Heide, Krui- zebroederstraat 31 De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentièblad en iJ‘ - D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. Uit het Engelsch door Jhr. R. H. G. NAHUYS Dubonnet stak een antwoordde niet dadelijk. Toen door GERARD FAIRLIE „Sommige menschen gelooven alles,” arritz zei hij. Meunier is nu lichamelijk doods bang. Die angst is de beste manier ojn zich van de aanhankelijkheid van den man te verzekeren.” voortreffelijk, die ontmoeting van een heel gezelschap jonge meisjes met een slaperige student aan de voeten van Boerhave’s standbeeld te Leiden, met de daarna volgende jacht der studenten achter de groote touringcar aan, waar bij de cineast gelegenheid heeft iets van Nederlandsch steden- en natuurschoon in de film te brengen. En dan spelen zich de avonturen van deze jongens en meisjes verder af, avonturen van de onbezorgde jeugd, die weinig ernst kent en veel kabaal maakt, die meedoogen- loos kan zijn in z’n plagerij en spontaan in z’n hartelijkheid; de tijd van de heerlijke jeugd die als een droom goo snel voorbijgaat, hetgeen Bram ook zal gedacht hebben, die immers aan het eind van de film alweer sluimert aan Boerhave’s voet. Het heeft geen zin om de inhoud van de film te vermelden, om deze te waardeeren, moet men de film gaan zien, en wij zijn overtuigd dat men, als men het niet reeds gedaan heeft, nog naar het Amicitia Theater zal gaan. Immers men maakt kennis met een zeer goede Nederlandsche ko mische film, met uitstekend spel van Kaart, Jopie Koopman, Louis de Bree, R.oland Varno en zoovele anderen en met melodietjes van de bovenste plank, want de muziek van Erwin is eigen lijk nog eeh klas beter dan de film, ze is onovertrefbaar als filmmuziek voor dit werk. Workum, Zuid B 94; Thonia Hendrika Wielinga, correspondente, van Oude Koemarkt 10 naar Oosterbeek, Keer Weer 13; *Herre Risselada, assistent opzichter bij de N. S., van Priorstraat 53 naar Huizum, Hobbemastraat 37; *Sijbe Terpstra, veehandelaar, van Singel 79 naar Am sterdam, Dapperstraat 37; Lotte Wetzel, zonder beroep, van Singel 79 naar Amsterdam, Dap perstraat 37; Joukjen Tjitske van der Kooi, dienstbode, van Kruizebroederstraat 2 naar Hee- renveen, Verl. Dracht 7; Hidde Faber, zonder beroep, van le Boschdwarsstraat 4 naar Oos- terwolde 605; Jantje van der Wal, dienstbode, van Hooiblokstraat 13 naar Weert (Limburg), Markt 1; Sijtske Cnossen, dienstbode, van le Steenklipstraat 91 naar Amsterdam, Wouma- straat 9; Minke Tijmstra, "zonder beroep, van Singel 58 naar Idskenhuizen; Feikje Doeven- dans, dienstbode, van Willem Lode wijkstraat 14 naar Amsterdam, Overtoom 19; Klaas de Vries, zonder beroep, van Oude Dijk 10 naar Hommerts; *Douwe van der Meer, zonder be roep, van le Oosterkade 49 naar Workum, Sta tionsweg; Annigje Vaartjes, dienstbode, van Kleinzand 14 naar Kampen, Oude Straat 128. van Grootzand 22 naar Leeuwarden, Nieuwe Oosterstraat 16; Gerrit de Jager, z. b., van de Colignystraat 7 naar Arnhem, Parkstraat 77; ida Buttkewits, dienstbode, van Marktstraat 23 naar Hagen (Duitschl.); Hielkje v. Foeken, echt- gen. v. Albert Gerben Zoethout, z. b., v. Koop- mansgracht naar ’s Heerenbroek I. 203; Hielkje Penninga, z. b., van Boschstr. 2 naar Den Haag, Eenderlaan 11Minke Eelkje v. d. Hoek, onder wijzeres, van Oppenhuizerweg 54 naar Weesp, Stammerdijk 15; Hendrika van Seijen, dienstb., van Grootzand 61 naar Jubbega Schurega 273; Douwe Remerij, z. b., van 2e Woudstraat 21 naar Leeuwarden, Nieuwe Houtstraat 19; Ger ben Boschma, slagersknecht, van Kleinzand 46 naar Oudemirdum 123; *Lijkle Seinen, schipper, aan boord „Oeral thüs”, naar Lemsterland, aan boord; Pier Groen, z. b., van Parallelweg 30 naar Amsterdam, Vondelkerkstraat 25 boven; Albert Schurer, matroos bij de binnenvaart, van Willem Frederikstr. 4 naar Groningen, A weg; *Jan Buma, houtbewerker, van 3e Woudstraat 13 naar Heerenveen, Achterom 1; Simon Kok, molenaar, van Oppenhuizerweg 28a naar Leeu warden, Bachstraat 11Gelkia Cnossen, winkel juffrouw, van Woudvaartkade 22 naar Amster dam, Nigellistraat 133; Anne van der Heide, z. b., van Parallelweg 12 naar Wageningen, Prof. Ritsema Bosweg 12; Willemina Begemann, echtgen. van Johannes Postma, z. b., van Kloos terstraat 32 naar Nieuweroord, C 217; Anny Diederich, officier Leger des Heils, van Klein zand 20 a naar Middelburg, Nieuwe Haven 111; Grietje Edses, dienstbode, van 2e Boschdwars straat 13 naar Amsterdam, Groote Kattenburger- straat 110 lila; Maria Boontje, echtgen. van J. Postma, z. b., van aan boord „De Jonge Jan”, naar Leeuwarden, aan boord; Nicolaas Johan nes Andringa, z. b., van Priorstraat 21 naar Wittem, A—318; Maria Wieczorek, dienstbode, van Marktstraat 23 naar Bottrop (Duitschland) ♦Folkert Albert Prins, z. b„ van Westersingel 1 naar Apeldoorn, Jachtlaan 57; Janke de Jong, echtgen. van Ijsbrand Hardorff, zonder beroep, van 2e Zomerrakbuurt 21 naar Leeuwarden, St. Jacobstraat 1; *Jan Kruis, harmonicaspeler, woonwagen, n. Rotterdam, Jozephstraat 62 D; ♦Doris Lodewijks, kapitein Kon. Pakket Mij., van Westersingel 1 naar Batavi? (Ned. Indië); Tjerk Nawijn, zonder beroep, van Kleinzand 46 naar Leiden, Cobetstr. 46; Hendrik Johan Christiaan Lodewijk Vierkant, kapper, van Oósterdijk 45 naar Haarlem, Generaal Cronjéstraat 20; Atje van der Werf, echtgen. van Jan de Jong, zonder beroep, van Willem de Zwij gerstraat 80 naar Leeuwarden, Westerplantage 7; Tjitske Zijlstra, echtgen. van Bruin van Zwol, zonder beroep, van Prins Hendrikkade 21 naar Heerenveen, Rottumerweg 6; Wilhelmina de Vries, echtgen. van A. Scholten, zonder geroep, aan boord naar Leeuwarden, Achter het Hoogpad 2; Marten Markt 8; Hendrik Alexander Risakotta, z. b., Dijkstra, monteur, van Grootzand 70 naar De venter, IJssel de Schepperstraat 49; Jan Frederik Wilhelm Bonthuis, filmoperateur, van Groot zand 70 naar Deventer, IJssel de Schepperstraat 49; Jan Greijdanus, slagersknecht, van J. W. Fri- sostraat 22 naar Boxum 29; Dirk Huismans, sla gersknecht, van Grootzand 71 naar Leeuwarden, Druifstreek 53; *Janke Suierveld, echtgen. van Jan Meester, zonder beroep, van Stationsstraat 64 naar Ned. Indië; Albert Dusselaar, banket- bakkersknecht, van Peperstraat 2 naar Leeu warden, Nieuweburen 113; Petrus Anselmus Bruinsma, chauffeur, van Oude Koemarkt 25 n. Nederlandsche Veehouderij-Centrale. De Nederlandsche Veehouderij-Centrale maakt bekend, dat voor Friesland in de week van 25 November tot 1 December a.s. op de onderstaande plaatsen gelegenheid zal worden gegeven runderen in de ge vraagde soorten aan te bieden: Maandag 26 November: Drachten, 810 v.m. veemarkt. Dinsdag 27 November: Sneek, 810 v.m. veemarkt. Woensdag 28 November: Wolvega, 810 v.m. veemarkt. Donderdag 29 November: Leeuwarden, 810 v.m. veemarkt. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND OCT. 1934. INGEKOMEN: Grietje Alkema, z. b., van de Koog (Texel) naar Galigastraat 20; Aaltje Pekel, dienstbode, van Deersum naar Geeuwkade 15; Anthonie Zeilstra, schoenmaker, van Rotterdam naar 2e Steenklipstraat 63; Sijbren Dijkstra, stoker, van Leeuwarden naar aan boord „Heerenveen I”; Wijbe Canrinus, fabrieksarbeider, van Workum naar Balthusstreekje 9; Stijntje Betsema, dienst bode, van Nijemirdum naar Westersingel 1; ♦Johannes Hendrikus Doodkorte, hoofd eener school, van Wolvega naar Willemstraat 16; Geertruida Henderika Straatsma, dienstbode, van Wolvega naar Willemstr. 16; Jacob Gorter, horlogemaker, van Drachten naar Galigastraat 11; Durk Mous, winkelbediende, van Mirns en Bakhuizen naar Geeuwkade 2; Lolkje van Seijen, dienstbode, van Jubbega Schurega naar Grootzand 61; Stijntje Steenbeek, z. b., van ’s Gravenhage naar Waling Dijkstrastraat 13; Pieter Kolk, boerenknecht, van Offingawier naar Geeuwkade 84; *Pietje Wienia, wed. van Wiebe de Vries, z. b., van Oosterwierum naar Lijn- baansbuurt 3; Willem Siebren Overzee, amb tenaar ter secretarie, van Bolsward naar Gijs- bert Japiksstr. 4; Jan Winsemius, advocaat en procureur, van Leeuwarden naar Marktstraat 8; ♦Johannes Jan ten Kate, assistent bij de N. S., van Haarlemmerliede en Spaarnwoude naar Winsemiusstraat 18; Steven Rintje Berkenpas, machinist, van Zwolle naar Ged. Neltjeshaven 18; Jeltje van der Zee, dienstbode, van Wouds end (Wymbrits.) naar Lijnbaansbuurt 8; Dirk Oosten, z. b., van Leiden naar Kloosterdwars straat 60; Margjen Praamsma, huishoudster, van Heerenveen naar Koopmansgracht 12; Gerben Rijpma, machinist, van Offingawier naar Wa ling Dijkstrastraat 8;‘ Anna Nota, dienstbode, van Almenum naar Grootzand 12; Joseph van Stralen, filiaalhouder, van Amsterdam naar Korte Veemarktstraat 6; Abeltje Sikkes, dienst bode, van Wijckel naar IJlsterkade 19; *Hubert Carl Otto Magel, lithograaf, van Gorssel naar Parallelweg 44; Klaas Twijnstra, boekhandelaar, van Mantgum naar Kruizebroederstraat 16; Clara Bernardina Maria Stockmann, z. b., van Noordwijk naar Grootzand 79a; Ulbe van Wie ren, boerenknecht, van Jutrijp naar 2e Badhuis- buurt 8; *Rijk Alexander Ever aars, evangelist, van Donkerbroek (Oostst.werf) naar 2e Woud straat 38; *Freerk Keizer, assuradeur, van Gro ningen naar Fred. Hendrikstraat 56; *Evert van Dijken, kermisreiziger, van Appingedam, naar le Oosterkade 32; Pieter de Jong, z. b., van Leeuwarden naar Smidsbuurt 2; Jentje Brand- „Je iregt me wat voor, versta je? Hoie kan je hlem nooit gezien hebben dïten mam, die zich altijd ondier een groene kap veriblergt als je ontmoetingen met hlem hebt op de boulevards? Hoe kan hij eien kap, een- groten zijdten kap dragen, op die boulevards, zonder in net oog te valllen, dwaas die je bent?” De commas saris hief de vuist op, als Wilde hij slaan. De uitwerking was oogenbllikkelijk. „Wacht!” gilde Mieuniier. „Niet ik ben degene die hem ontmoet. Het is de tusschenpenspon. Deze verleide mij ook Van die groene kap. Ik neb den chef nooit gezien!” De commissaris liet zijn vuist niet da len. „Wie is die tusscnenpersoon?” „Dat weet ik niet, monsieur. Ik zweer dht ik het niet weet. Ik zou hem her kennen als ik hem zag, dat is alles,. „Het is genoeg, monsieur le commis saire.” De effen stem van Dubonnet kwam tusschenbeide. Blijkbaar was hij tot een besluit gekomen. Toen hij sprak was het met beslistheid, zonder aarzeling. Een legaat Wijlen de heer J. W. Hoekstra te Wom- mels, heeft een legaat vermaakt aan de Ge reformeerde kerk te Bozum, groot f 1000. Zijn gezinnen. vervuld had. Dat het tusschen Caryll en Sinclair eenmaal tot een afrekening zou komen, scheen onvermijdelijk, maar dat Caryll zich verbeeldde, dat de eindstrijd reeds nu een aanvang genomen zou hebben, leek hem een weinig voorba rig. Hij antwoordde dan ook in dien geest: „Ik begrijp niet, waarom je die gevolgtrekking zou maken. Naar het geen Anne mij gisteren zei, ontving ik eerder den indruk, dat Sinclair nog in het buitenland vertoefde.” Onbewust, had ook hij vermeden den voornaam Derek te vermelden. Hij merkte het op, zoo spoedig hij den naam uitgesproken had, en glimlachte inwendig. Er kon niet langer twijfel be staan of de oude vriendschap, die hij voor Derek Sinclair gevoeld had, was nu zoo dood als een pier, door 's mans eigen daden verstikt. Wat Caryll be treft, kon Bill zeer goed nagaan, dait diens gevoelens dezelfde waren. „Je kunt gelijk hebben,” zei Caryll langzaam, „en misschien heb ik het totaal verkeerd. Maar ik heb er zoo’n voorgevoel van. Luister eens goed. We hebben te doen met een organisatie en een organisatie, die goed in elkaar zit. Juist zulk eene, als Sinclair gaarne in net leven zou roepen en besturen. Deze organisatie is opgetreden in den vorm van een zeer bizondere onwettige ontvoering, die onmiskenbaar geniaal bedacnt is, en de man die haar be stuurde, neeft een paar belangwekken de, en, laten we het gerust bekennen, geestige brieven geschreven. Alweer juist iets voor Sinclair, een man van een uitmuntende opvoeding, om ziek in te verlustigen.” Caryll en Willson besloten terug te gaan naar het hotel waar Wilson den vorigen avond zijn intrek genomen had, ten einde zich vrijer te kunnen bewegen als de nood -aan den man kwam. Zjj legdbn den afstand te voet af, want er bestond niet langer reden om den in druk te verwekken als werkten ziij niet gezamenlijk, nu Meunier op vrije voe ten gesteld wais. Hij zou gedwongen zijn den tusschenpersoon een stipt verslag uit te brengen, ten einde het vertrou wen in hem te herstellen, en men wals van gevoelen, dat deze wetenschap eir wéinig of niet op aan kwam. Zij legden eenigen afstand zwijgen!: af, befden in diep gepeins, en over de laatste voorvallen ernstig nadenkend. Het leek Caryll da: de bewijzen van activiteit, tot zoover door deze benda aan den dag gelegd, het stempel droe gen van Derek Sinclair, zijn voorma- ligen vriend, de aanleiding tot wiens va hij geweest was, door bewijzen bij te brengen dat hij menig brutaal en st ood misdrijf op zijn geweten had. Zijn ge- dac. ten gingen terug naar de laatste Men kan hem niet veel ten laste lieg- gelegenheid waarbij hij van den man gen, tot zoover ten minste niet. Er j- genoord had, al was het dan indirec. sma, z. b., van Joure naar 2e Steenklipstraat 45; Petrus van der Goot, kantoorbediende, van Sondel naar Leeuwarderweg 3; Tietje Bergsma, wed. van Anne Ykema, z. b., van Ede naar Sin gel 20 boven; Anne Blauw, slagersknecht, van Lemmer, naar Ubbo Emmiusstraat 72; Klaas Boschma, machine-bankwerker, van Amsterdam naar Eenheid 13; Elisabeth Spohr, dienstbode, van Duitschland naar Martiniplein 10; Pieter Riemersma, slagersknecht, van Leeuwarden naar Kleinzand 88; Ella Süsskind, z. b., van Duitschland naar Kruizebroederstraat 47; Haitze .Uersma, boerenarbeider, van Wieuwerd naar 1 e Steenklipstraat 61*Theodorus Eikema, steendrukker, van Vlaardingen naar Winsemius straat 26; Hinke van der Goot, z. b., van Ijlst naar 2e Oosterkade 16; Jan Oosting, z. b., van Leeuwarden naar Parkstraat 19; Lieuwe de Vries, banketbakkersknecht, van Groningen naar Kruizebroederstraat 2; Gerben Hoekstra, smids knecht, van IJsbrechtum naar Scharnestraat 15; Dirk Bakker, z. b., van Bozum naar Geeuw kade 15; Dirk Eekma, slagersknecht, van Bols ward naar J. W. Frisostraat 22; *Jan Lindeman, z. b., van Haarlem naar Harinxmakade 22; Anna Cornelia Lunshof, z. b., van Renkum naar Prins Hendrikkade 18; Geertje Bakker, z. b., van Wol- vefga naar Julianapark 17; Johanna Schauer, dienstbode, van Oostenrijk naar Stationsstr. 16. en een zware zee verpfetterti. Maar, zeer kort daarna, had hij de bijna overtuigende bewijzen ontvangen, dat hij in deze opvatting gedwaald had. En, met een kleine opwelling van gram- scinap, herinnerde hij zich de opmer king, die nij naar aanleiding van dit la ter berient gemaakt had. „Bill,” zei mij opeens, „herinner je je ’n klein dinertje een gelegenheids- diner waaraan wij samen twee jareji geleden deelnamen?” Wilson lacnte. ^,Of ik me dat herin ner!” „Toen kwamen we te weten, dat Sin clair den draak met ons gestoken nad.” Het viel Wilson op, dat Caryll ge bruik maakte van den naam Sinclair, in plaats van net gemeenzamere Derek, maar hij maakte geen opmerking. „Dat was net geval.” „Welnu, zoover ik me herinner, maakte ik bij die gelegenheid een zeer besliste opmerking. Als ik net goed heb, werd door mij gezegd, zooiets als dit: „De volgende maal, als zij zich voordoet, zal er geen kwartier gegeven, noch ontvangen worden. Die halfslach tige uitkomsten zullen mij niet meer overkomen.” Zei ik dat, of zei ik iet niet ^In ieder geval was het iets van dien aard.” „Welnu, ouwe Tinus, makker, of tra want, is die „volgende maal” nu aan gebroken, of niet?” Wilson zag zijn vriend met een ver baasden blik aan. Hij dacht terug aan het gesprek da^ hij den vorigen dag nog niemahd vermoord, niet waar?” geweest. Najar hij dacht, had hij jiem met Anne Sinclair gehad had, aan den sigaar aan en achtergelaten als een ten doode opgie- afschuw, waarvan de met haar p.aats. schreven man, door de rotsen1 van Bi- gegrepen hebbende verandering hem Het boek „Malle Gevallen” en de film „Malle Gevallen” dekken elkaar niet volkomen, de film wijkt belang rijk van de inhoud van het boek af, en wij voor ons geven de voorkeur aan de film. De inleiding van de laatste is ♦Pieter Hartkamp, ciseleur, van Klooster- dwarsstraat 29 naar Hilversum, St. Annastraat 17; Taetske v. d. Zee, huishoudster, van Rienck Bockemakade 14 naar Warns No. 97; Aukje Jans Spriensma, gezelschapsjuffrouw, van Suup- markt 13 naar ’s Gravenhage, Frederik Hendrik straat 37; Sjoerd Stilma, z. b., van Maria Louise- straat 10 naar Nieuwersluis, Kazerne politie- troepen; Jacobje Oosten, wed. van Hans van der Hoek, z. b., van Oppenhuizerweg 54 naar Hommerts 184; Froukje Terpstra, dienstbode, van Kloosterstraat 19 naar Tjalhuizum 5; Hiltje Rinke de Ree, z. b„ van Westersingel 1 naar St. Nicolaasga 382; Riemke Sdhaafsma, winkel juffrouw, van Zwarteweg 3 naar Zaltbommel, 1 j „Als ik je vrij laat, Meumier, wil je dan beproeven te ontdekken wie dije tusschenpersoon is, en het mij laten we ten, dien eersten keer dat jie weer een samenkomst met hem hebt?” „O, ja, ja, zeker, monsieur.” 1 „Weet je zeker dat ik vertrouwen in je kan stellen?” „Ja, ik zweer het, monsieur. Op mijn woord van eer!” Dubonnet lachte droogjes. „Aan je woord van eer hecht ik tiie- veel waarde, Meunier. Maar hetgeen ik nu ga zeggen, zal je belang inboezemen, geloof ik. Bij het eerste bewijs dat je tegenover mij den verrader speelt, ga je een paar jaren de doos in, begrepen?” „Ge behoeft u niet ongerust te ma ken.” „•Ik maak me niet ongerust.” Dubonnet keerde zich tot den politie^ sergeant. „Stel hem in vrijheid. Verschaf hem een maaltijd, en laat hem dan gaan.” Met vele dankbetuigingen liet Pierne Meunier zich wegleiden. Dubonnet keerde zich met een glim lach tot Caryll. „Teleurstellend, niet waar? Het spreekt van zelf, dlat ik het oog op hem zal laten houden. In ieder geval, op vrije voeten is hij ons van véél groo.er nut, dan wanneer we hem in een cel! opsloten.” 'Caryll glimfachte. „Er is één di.:g dat ik gaarne zou willen vragen,” zei hij. -„Waarmee hebt ge hem gedreigd? NIEUWE SNEEKER COURANT annex SNEEKER COURANT (78e Jaargang)

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1