Sen waardevol geschenk? I DIVAN MET DIVANKLEED I H. BBENNINM1 ZONEN ROLLETJES (Knijpkoekjes) per half blik, (blik gratis) f 1.25, Ieder is vol lof over de kwali teit van NIEMHJER's KOFFIE, en wat zijn dat prachtige busjes, waarin ze verpakt is. Firma Jolis. TROMP - SNEEK HEEREN ROOKERS j dl 11J OllicM Orgaan tier Gemeente Sneek. Grootzand 50-56 SNEEK Eerste Wad UitgaveKIEZEBRINK Co Woensdag 21 November 1934. 51e Jaargang I TROMP, SNEER. No. 15 ct p. Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. Mtai DRAISMA-vanVKLKEHBURG'S-- e -1 --iLLVERTRAA^ Ontvangen de nieuwe album van Verkade „Hans de Torenkraai” 75 ct., Blooker’s Chocoladestrooisel op de boterham, 1 kwartje per pak, Heerlijke Borstplaat van Verkade, (KIK IN MüCCA en CHOCOLADE, ‘l ons voor 1 kwartje! King-Pepermunt, Verkade’s Theelicht-pakketten 75 ct., Wintermelange van Van Mei ie, 1 kwartje per half pond, Couverture voor de Banketbakkerij, Bakkertjes van Van Melle zijn lek ker! Het nieuwe koekje van Verkade Netta 10 cent per ons, zal óók zijn weg wel vinden, als a'lles van Ver kade, U1VERTJES, PAKJES ZANDGEBAK IN Ml CA, 10 cent. tiJ schillende, methoden kan bereiken.. Het bestuur zegde toe rfit nieuwe ge zichtspunt eens te zullen overwegen. Voor het 2e vraagpunt werd aange wezen een commissie bestaande uit de h.h. J. Bootsma, H. Bouma en Sj. Swierstra. De agenda voor de algemeene ver gadering gaf zoo goed als geen aanlei ding tot discussie. Een veertigtal der aanwezigen gaf zich op voor gezamenlijk bezoek aan de algemeene vergadering op Maandag 26 November a.s. Ere heer N. Kingma te Boxum hield een inleiding over „Crisismaatre gelen betreffende de veehouderij”, na dat hij de leden had aangespoord de al gemeene vergadering te bezoeken, waar de leiders van de crisisinstanties het woord zouden voeren. Over de nieuwe maatregelen is heel wat beroering ontstaan, als spr. er iets aan doen kan de gemoederen tot be daren te brengen, zal hij dat gaarne doen. Spr. zal .de motieven der maat regelen kort behandelen. De heer Kingma richtte daarna een zeer bezadigd en ernstig woord tot de veehouders, waarvan hij de pers ver zocht geen gedetailleerd verslag te ge ven. Hij wekte tenslotte op de regee- ring te steunen in haar bijna onmoge lijk zware taak in deze crisistijd. Er werden door de aanwezigen tal rijke vragen gesteld, welke de heer Kingma beantwoordde. De heer Haytink alhier wees op de mogelijkheid t.b.c. vee via de crisis maatregelen af te zetten. Dat' kan ech ter alleen door hen, die lid zijn eener er kende ver. voor bestr. der t.b.c. onder het rundvee. Nu hebben het O. B. W. en de gemeente alhier de consumptie melkveehouders die losse landen huren, ook op dit gebied zekere verplichtingen opgelegd, kunnen die veehouders hun t.b.c. vee nu ook op zoodanige wijze overdoen aan de regeering? De heer Kingrha antwoordde dat als deze zaak hier gereglementeerd is men dit stellig gedaan kan krijgen, men behoeft niet aangesloten te zijn bij een der beide groote ver. op dit ge bied. Echter moet voor 1 Dec. a.s. de erkenning verkregen zijn, zoodat die dan door de betrokkenen ten spoedig ste moet aangevraagd. Misschien kun nen deze ook gebruik maken van de re geling getroffen voor de consumptie- melkveehouders rond de groote steden. In ieder geval moet men zich ten spoe digste wenden tot de crisisrunidvee-cen- trale. Als de betrokkenen voldoen aan de vereischten is het vermoedelijk ook möfëelijk dat zij zich voor 1 Dec. nog aan-iuiten bij een der beide groote ver. tot bestr. der tuberculose, zij worden dan behandeld als de andere leden. r-LEEUWARDEN 'J Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS - AdvefigndOi 2 ct, p, I Ingezonden mededeellngen’ hooger, i Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT kunstmatige ademhaling toe, echter zon der resultaat. Na korte tijd trad ook hier de dood in. Het onderzoek wees uit, dat de groo te toevoerkraan der gasmeter, die in de slaapkamer der kinderen stond, was los geschroefd, zoodat het gas in. groote hoeveelheid in de kamer kon stroomen. Uit een achtergelaten brief van den man kon men aftelden, dat’ huiselijke oneenigheid aan dit drama niet vreemd is. De lijken zijn naar het ziekenhuis overgebracht. De vrouw, die sedert kort uit het zie kenhuis was ontslagen en die ook thans weer daarheen is vervoerd, is in de loop van de avond door een geestelijke omzichtig van het droevig gebeuren op de hoogte gebracht. Tusschen de echtelieden was de ver houding de laatste dagen niet meer zoo goed als voorheen. Nadat de vrouw uit het ziekenhuis was ontslagen, hadden zij verschillende malen oneenigheid. De ruzie was Vrijdag zoo hoog geloopen, dat de vrouw het huis .verliet. De man reeft haar in zjjn woede nageroepen, dat ze van hem niet veel last meer zou crijgen. Voor de tweede maal een ,,20 duizendste” te Kampen. Te Kampen is dezer dagen het knaap je J. Leene geboren als 20000ste inwo- ner dier gemeente. E en aapt al j aren geleden, zoo herinnert het ,N. v. a- D. is de bevolking van Kampen ook bo ven de 20000 geweest; daarna is zij te- ruggeloopen, om vervolgens weer ge leidelijk toe te nemen. De Prinses naar Engeland. Het gevolg; van H. K. H. Prinses Juliana tijdens haar verblijf in Londen bestaat uit jvr. A. M- barones Bentinck, hofdame, en E. H. Juckema van Bux- mania baron Rengers, dienstdoend grootmeester. De Prinses zal hedenavond zeven uur per Batavierlijn van Rotterdam naar Engeland vertrekken ter gelegenheid van het aanstaande .huwelijk van prins George, hertog van Kerft en prinses Marina, bij welke plechtigheid Prinses Juliana zooals bekend als bruidsmeisje aanwezig zal zijn. H.M. de Koningin heeft doör aanbie- De autobestuurder, de heer H. Vogel sang, van Huizum, reiziger van beroep, werd niet gewond, hoewel de ruilen van zijn auto bijna alle vernield wer den. De wagen kon op eigen kracht ver der rijden. Het ongeval is te wijten aan een sa menloop van omstandigheden. De auto bestuurder haalde de tram in en wilde deze voorbijrijden. Door de groote stoomwolken heeft hij echter hetgeen voor hem1 op de weg was niet kunnen zien en was het dus onvoorzichtig om dan door te rijden. Hij heeft dit ge daan en botste, juist toen de straatma- kers in de stoomwolk gehuld waren, eerst tegen een rood-wit geverfd hek, dat aangaf, dat de straat opgebroken was, reed vervolgens over een hoop steenen en toen tegen de vier straat- makers aan, waarvan een overreden werd. Een groot geluk mag het heeten, dat de vier broers op het moment van het ongeval nog niet met het eigenlijke werk van straatmaken bezig waren. Bij lie werkzaamheden liggen zij geknield in het zand. De auto zou dan over alle vier zijn heengereden en de gevolgn zouden zeker nog veel ernstiger zijn geweest dan nu. Premie verlaging Ziektewet. De Raad van Arbeid te Leeuwarden besloot in zijn op 16 November gehou den vergadering, den Minister van So ciale Zaken te verzoeken te willen be vorderen, dat de premie voor de Ziekte wet, van bij den Raad van Arbeid aan gesloten werkgevers in Friesland, met ingang van 1 Januari 1935 wordt ver laagd van 2.3 »/o op 2 en de premie van bij wijze van werkverschaffing te werk gestelde arbeiders van 5 op 4 Drie kinderen uit één gezin op één dag getrouwd. Uit het gezin uer .amilie Uenk te Gendringen zijn twee dochters en een zoon op denzelfden dag in het huwelijk getreden. Er was oij deze zeldzame ge beurtenis zeer groote belangstelling en de burgemeester heeft de huwelijken met een har.elijxe speech persoonlijk voltrokken. Een verdere bijzonderheid is <1 de beide dochters een tweeling zijn, bo ren op 31 Augustus en genoemd naar i Koningin Wilhelmina en Prinses Ju- liana. cmder de vete gJukwemchen was ev.i telegram van 11. M. de Koningin, j gealarmeerd, GRATIS BONBONS ETEN. Denk om onze Zaterdag, en Dinsdag-reclame. VROMAN, Oosterdijk 5658, Sneek. (Adv.) De Commissaris van Politie te Sneek vestigt er de aandacht op dat alle winkels, uitgezonderd barbiers- en kapperssalons, op de werkdagen, vallende in het tijdvak van 25 Novem ber tot en met 5 December, tot des avonds 11 uur voor het publiek ge opend mogen zijn. Vereen. „O o s t e r d ij k”. Verbeterde mededeeling. De winkeliers, aangesloten bij de Ver- eeniging Oosterdijk te Sneek, geven vanaf 15 dezer tot 5 December a.s., als Sint Nicolaas Attractie bonnen cadeau. (Adv.)’ I Vliegtuig tegen berghelling aangevlogen. Tijdens een vlucht in Californië aoor een laaghangende dikke mist is de piloot van een Amerikaansch passa giersvliegtuig in volle vaart tegen de helling van een berg aangevlogen, met het noodlottig gevolg aat de inzitten den, drie mannen en een vrouw, werden gedood. Verstrekkende gevolgen. Op een inspectiereis, die de Japan- sche keizer maakte bij de pas gehouden manoeuvres werd door een vergissing van de politieinstantie de auto van den keizer naar een verkeerde plaats ge leid. Dit voorval heeft naar onze be grippen wel zeer verstrekkende gevol gen gehad. De verantwoordelijke on derofficier van politie stak zich met zijn sabel in de hals waardoor hij zoodanig werd gewond dat men voor zijn leven vreest. De regeering heeft eén commis sie van onderzoek ingesteld die alle ver antwoordelijke personen zal ondervra gen. De gouverneur der provincie waar het plaats had, de chef der politie en de politiedirecteur werden veroordeeld tot een geldboete die 10 pct. van hun jaarsalaris bedraagt, terwijl het niet uit gesloten is dat ook eenige hooge amb- tenaren in de regeering tot aLreden zul len zijn genoopt. Voorts kan gemeld dat' bij de jongste manoeuvres een soldaat harakiri had gepleegd omdat hij zijn sabel had verloren die evenals alle wa-( penen der soldaten wordt beschouwd Na het schaft om; half tien gingen ze weer aan de arbeid. De één sjouwde steenen aan, de ander schepte wat zand. Op dat oogenblik kwam de tram uit Leeuwarden. Veel rook en stoomdamp van de locomotief werd door de wind dwars over de weg gedreven. Toen de stra'atmakers zich in deze stoomwolk oevonden, weiden zij aangereden door een auto, die ook uit Leeuwarden cwam. Zij werden alle vier tegen de weg geslingerd. De auto stopte na het ongeval direct. De bestuurder was hevig verschrikt. Hij laaide direct hulp, terwijl passeerende auto’s de politie en dr. Heinemann van Marssum waarschuwden. Eén der gebroeders, W. Cnossen, steek er ernstig aan toe te zijn. Hij was bewusteloos, doch kwam na eenige tijd weer bij. Dr. Heinemann vermoed de, dat hij inwendige kneuzingen had jekomen. Per ziekenauto werd het slachtoffer, vergezeld van zijn broer P. Cnossen, die niet ernstig gewond was, naar Sneek vervoerd. De twee andere broers, H. en J. Cnossen. waren licht gewond. Zij kre gen bloedende verwondingen aan hoofd Kerknieuws. Geref. Kerken. Aangenomen naar Nieuwolda (Gr.) cand. L. Praamsma, te Sneek. Afd. Sneek Friesche Mij. Gister vergaderde deze afdeeling in hotel Hanenburg onder voorzitterschap van den heer S. Kooistra-, die bij de opening de wensch uitsprak dat het be spreken der crisismaatregelen, welke of fers vragen, hier in vriendschappelijke gee^t zou geschieden. De secretaris, de heer H. de Boer las daarna de notulen, welke onveranderd werden vastgesfeld. Wat de ingekomen stukken betreft, de vergadering verklaarde zich in over- groote meerderheid tegen een verschui ving van de verhuisdatum van 12 Mei naar 1 Mei. 12 Mei achtte men voor Friesland de meest geschikte datum. Aldus zal aan het hoofdbestuur wor den geadviseerd. Ingekomen was een schrijven der drie samenwerkende arbeidersorganisaties in het landbouwbedrijf, waarbij er op ge wezen wordt, dat de minister overleg eischt inzake loonovereenkomsten, waar om er op aangedrongen wordt dat de .besturen der afdeelingen der Friesche Mij. als vertegenwoordigers der werk gevers in hun district zullen optreden bij de onderhandelingen. Het bestuur der Sneeker afdeeling zal als het uitgenoodigd wordt ter cohe rentie gaan, doch gelooft geen bindende overeenkomst te kunnen aangaan, wel kan een advies gegeven worden, en dat is de loonen nu ongeveer gelijk te laten zoolang het boerenbedrijf geen beschut bedrijf is, kan men niet verder gaan. Zeven nieuwe leden werden aange nomen. De voorz. brak nog een lans voor het gebruik van melkbrood en natuur boter en uit de vergadering gingen on der applaus stemmen op voor een ver bod van het maken van waterbrood en margarine. De secretaris deelde daarna de be groeting 1935 mee, om ontvangsten en uitgaven sluitend te maken, moet f 255 aan het reservefonds worden onttrok ken. Met zeer groote meerderheid werd de heer S. Kooistra als bestuurslid her kozen. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening over 1934 werden benoemd de h.h. H. Gerbrandy, B. de Jong te Nijland en J. Wind van Boorn- zwaag. Voor beantwoording van het eerste vraagpunt van het hoofdbestuur werd een commissie benoemd bestaande uit de h.h. H. de Boer, J. Wind te Boorn- zwaag en Johs. v. Dijk te Gauw. De heer IJ. Veldhuis stelde voor, voor dit vraagpun. een proefveld aan tt leggen, om te z.en wa. meu m.vu Een ernstig ongeval. Zaterdagmorgen ongeveer kwar: voor tien is op de Harlingerstraatweg, een paar honderd meter voor Marssum, oij de boerderij van den heer Van der Meu ten, een ernstig ‘ongeval gebeurd, da. gezien de omstandigheden, voor dc oe trokkenen nog tamelijk goed is a. ge loop en. De vier gebroeders Cnossen van Sneek, waren reeds enkete 'dag< i i zig met het herstellen van de s daar. Doodelijke ongelukken langs den weg. Zaterdagmiddag reed op den Leid- schen straatweg nabij Wassenaar de kaashandelaar V. uit Alphen a. d- Rijn, toen hij plotseling voor zich midden op den weg een bakfiets zag. Remmen of uitwijken was onmogelijk en in volle vaart reed hij op de bakfiets in. De bestuurder daarvan, zekere A. M. uit Den Haag, werd over den weg ge slingerd. Hij liep een schedelbasisfrac- tuur op en overleed na enkele oogen- blikken. Zaterdagavond stopte voor den geslo ten overweg te Bilthoven bij Utrecht een auto. Toen de afsluitboomen ge opend werden bleef de auto staan. Het bleek, dat de bestuurder, de heer Cu- perus, directeur van de drukkers- en uitgeversfirma B. Cuperus te De Bilt dood achter het stuur zat. Een hartver lamming had waarschijnlijk een einde aan zijn teven gemaakt. Op den rijksweg Maastricht—Vaals is bij Gulpen de 37-jarige mej. A. C. door een auto, afkomstig uit de provin cie Noord-Holland, aangereden en ern stig gewond. Tijdens het vervper naar het ziekenhuis te .Maastricht is het slachtoffer overleden. Gistermorgen is tusschen Ten Post en Winneweer (Groningen) een taxi in het Damsterdiep gereden. Hij zonk; ding van een geschenk vair Haar be- toevallig passeerde een autobus, een der passagiers, de heer C. J. Borst uit Delf zijl, sprong te water, sloeg een ruit stuk en redde de 46-jarige chauffeur Reizi ger uit Appingedam. Anderen trachtten toen de tweede inzittende te redden, doch deze passagier bleek verdronken, liet was de 46-jarige A. Nieuwenhuis, hoofd der chr. school te Loppersum. langstelling bij dit vorstelijk huwelijk doen blijken. De keuze werd bepaald op een vierbladig kamerscherm, dra gende vier aquarellen welke inmiddels in overleg met den kunstschilder Willy Sluiter zijn vervaardigd door de heeren Louis van Soest en J. H. van Masten- broek, beiden te Den Haag, prof. H. J- Wolter te Amsterdam en C. Vreden burg te Laren (N.H.). Het scherm is in coromandel ebbenhout met moirézijden Ubber- bekleeding uitgevoerd door dé fa. P. Mutters en Zn. te Den Haag. Prinses Juliana is voornemens het scherm bij haar bagage naar Engeland mee te voeren. Kardinaal Gasparri. t Kardinaal Gasparri is Zondagavond 10.25 uur aan longontsteking overleden. slechb fj 54 ct. kost het origineele pakje Sanka Koffie, de tweede soort, maar het goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. Laag in prijs, goed en ■^^-^voprdeelig in het gebruik. die aan oude beroemde merken Sigaren gehecht zijn, zoowel als zij, die van afwisseling houden, kan de wederverkooper, die van ONS koopt, volledig bevredigen, omdat wij het oude handhaven en aanvullen met het nieuwe. Groote keuze kleine- en luxe verpakkingen Sigaren, kleine Sigaartjes en Sigaretten, óók voor St. Nicolaas. Alle Niemeijer’s en Lieïtinck's TABAKKEN Opgericht 1901. Ongeluk bij de jacht. De gemeentesecretaris van gen-Beek, de heer G., is Zaterdagmid dag het slachtoffer van een jachtonger luk geworden. Hij had een haas ge schoten op de weide De Ooy; toen hij bij het dier kwam, bleek dit nog niet dood te zijn. De heer G. wilde de haas met den kolf van zijn geweer doodslaan, doch ongelukkigerwijze ging het ge weer daarbij af. De kogel trof hem in het onderlijf. D,e heer G. werd ernstig gewond per brancard gebracht naar het ziekenhuis te Beek, waar hij onmiddellijk is geope- .,-eru. Familiedrama in de residentie. Vrijdagavond heeft zich in perceel Maasstraat 2 te Den Haag, waarvan de tweede etage wordt bewoond door den 31-jarigen schoenmaker J. F. A. T., een familiedrama afgespeeld. Het gezin T. stond als fatsoenlijk be kend. De man verdiende zijn brood met schoenmaken en de vrouw verdiende er deo avonds wat bij met het schoonhou den van kantoren. Zij kwam in de regel om negen uur thuis, op welk tijdstip de kinderen meestal te bed waren. Toen de vrouw Vrijdagavond thuis kwam, vond zij de deur gefloten. De po litie werd gewaarschuwd en twee agen ten drongen via het dak h^t huis, oin- nen. Toen zij door een raam naar oin- nen waren gekomen, kwamen woiken gas hun tegemoet. Hun eerste werk was toen de hoofdleiding af te sluiten en- eerst daarna konden zij het huis bin nendringen. In de slaapkamer von den zij de vier kinderen van twee tot negen jaar te bed. De vader zat op een stoel in nachtgewaad bij het bedje van hf t jongste kmd. Tot hun on.stelienis moesten de agenten constateeren dat de man en drie kinderen reeds dood waren. Het oudste jongetje gaf nog .ee- i^enen van teven en de G.G.±>., die was r- --- paste t.og eenige tyd als persoonlijk eigendom van den Iteizer. ii’ I ffllff SHEIIEE ÜÖÜfflï - annex SHEERER COURANT au WYMBRITSERADEEL i en handen. Eén van hen klaagde over pijn in de heup. Alle gewonden wer den verbonden in de boerderij van den heer v. d. Meuten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1