JI MAGGI’ AROMA laten vullen. Fa. H. HENSTRA GOEDKOOP is op zich zelf geen argument, dat iets goedkoop is. Zaterdag 26 Januari 193S. Eerste Blad UitgaveKIEZEBRINK Co Sle Jaargang No. 33 I ]^zunmfioor~ tiger uit.... fflttel Organ Oir Eemeeolt Sneek. TROMP, SNEEK pe TtedarfM r od Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWSTIJDINGEN. 20 thuis bem'erkt. Jeugd Luchtvaartclub. Alhier is opgericht een Jeugd Lucht- vaartclub, na een inleiding valn de heer H. J. Hagelen, vertegenwoordiger van de Centrale Jeugd Commissie van de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart. Een voorloopig bestuur bestaande uit F. Wamelink, voorzitter en J. Miedema, secretaris, zal de voorbereidingen tref fen voor de volgende vergadering op 2 Februari, waar een definitief bestuur zal worden gekozen. Er bestaan reeds op 25 plaatsen Jeugd Luchtvaartclubs, met een totaal aantal leden dat reeds boven 1500 is ge- stegen. De contributie is 50 ct. per maand, van 'welk bedrag de clubs 25 cent voor hare huishoudelijke zaken be houden. Alle leden ontvangen gratis het jeugdorgaan. Er 'is een organisch ver band met 'de Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart, welke ver. voor dit doel een Centrale Jeugdcommissie instelde. Inlichtingen over het lidmaatschap van de Sneeker club kan men verkrij gen bij J. Miedema, Marktstraat 10. hooger beroep tot een gevangenisstraf van 3 maanden. Moderne filmstad onder den rook van Den Haag. Zeer binnenkort zal een filmstad ver rijzen op de grens van Den Haag en Wassenaar. De heer Loet C. Bam- stijn te ’si-Gravenhage, die voor den bouw van deze filmstad het 10.5 H.A. groote buiten ,,'Oosterbeek” heeft aan gekocht, heeft zijn plannen, die werke lijk een grootsch aanzien hebben, uit eengezet. 'Op het oogenblik aldus de heer Bamstjjn gaat het geïd, aan films besteed, naar het buitenland. Ik wil trachten het ideaal1 te verwezenlijken dat ook dit geld in ons land blijft. Binnen 2 3 jaar zal ik mijn werk zaamheden dan ook besluiten met den bouw van minstens 50 bioscooptheaters in Nederland. Indien hier een film gemaakt wordt, die het Nederlandsche publiek graag opneemt, zal het buitenland geneigd zijn, de film üe koop en. Zoo ligt „De Pan! C. Kaiser’s producten zijn welkom in leder gezin. THEE KRANSJES VLIEGMACHIENTJES CANO’S, heerlijk is de koude veel minder hevig dan in de geheele streek van Sacramento aan de West- tot Miami aan de Oostkust. Hevige sneeuwstormen hebben vooral in Kansas en Tenessee gewoed. In Minnesota zijn temperaturen van 45 graden Celsius vorst geregistreerd, waarmede een record geslagen is, dat vijftig jaar stand gehouden heeft. New York lag 'onder een sneeuwlaag van twintig centimeter en de sneeuw viel nog steeds. Verduistering in dienstbetrekking. De rechtbank te Leeuwarden heeft de zaak behandeld tegen S. B., 56 jaar oud, zaakwaarnemer te Bergum, thans gedetineerd, wien is ten laste gelegd, verduistering in dienstbetrekking, door op verschillende tijdstippen in de jaren 1931, 1932 en 1933 in zijn qualiteit van secretaris-ontvanger van het waterschap Eernewoude zich verschillende gelds bedragen tot een gezamenlijke waarde van ongeveer f 10.291, f 16.680 en f78.114 wederrechtelijk te hebben toe geëigend. Deze gelden zou verd. heb ben ontvangen gedeeltelijk van het rjjk en van de gemeente Tietjerksteradeel als subsidie voor de uitvoering van wa terbouwkundige werken, deels van de ingelanden als verschuldigden omslag van voormeld waterschap. De officier vorderde één jaar en 8 maanden gevan genisstraf onder aftrek van de voorl. hechtenis. Smokkelaars tegen een boom gereden. Op den Rijksweg RoermondVenlo is onder Reuver een auto uit Roermond met twee personen met groote snelheid tegen een boom gereden. Zekere P. uit Roermond werd ernstig gewond. De auto werd zwaar beschadigd. De in zittenden hadden in de nabijheid van Roermond niet voldaan aan een bevel van ambtenaren om te stoppen. Déze hadden per auto een achtervolging in gesteld en daarbij enkele waarschu wingsschoten gelost waardoor de be stuurder van den achtervolgden auto zoo is geschrokken dat hij tegen een boom reed. Bij onderzoek bleek de auto sigarettenpapier te bevatten. Arno en smokkelwaar zijn in beslag genomen. landsche industrie in 't algemeen goede zal komen. nu we ons ledig Moggi’s Aroma- flescnje opnieuw met WolVega led omgéving in beroering bracht. Velel geschreeuw, doch geen wol. - Hevige koude in de Ver. Staten. Meer dan 70 personen zijn Dinsdag en Woensdag in de Vereenigde .Staten overleden tengevolge van de hevige koude die zich zelfs tot diep in Texas heeft uitgestrekt. In het Noorden van dezen Staat zjjn 8 tot 10.000 stuks vee in den napht van Dinsdag op Woens dag doodgevroren. In Florida zjjn 20 en in Californië 30 menschen omgeko men. Te New 'Orleans hebben de kin deren voor de eerste maal sinds 1917 sneeuwballen gegooid. In het Noorden Stille nazi-propaganda). in O os t enr ij k. Naar gemeld wordt, heeft de Duit- sche legatie te Weenen na afloop van het Saarplebisciet een felicitatieregis- ter voor het publiek ter teekening ge- lëgd, waarin ieder, die met den uit slag van het plebisciet instemde, zjjn handteekening kon plaatsen. De politie heeft ingegrepen en den toegang tot het legatiegebouw afgezet. Zjj stond slechts lieden, die van een Duitsch paspoort waren voorzien, toe de afzetting te passeeren. Het is waarschijnlijk, dat de lijst wend aangelegd om het aantal aanhangers van de aansluiting van Oostenrijk bjj Duitschland te kunnen cootroleeren. bij een kop chocola 15 En dan de beroemde Java Wafeltjes 10 N edlerlahd sch.e Spoorweglen. De gleschatte Ontvangsten in Decem ber 1934 der Nederlandsche .Spoorwe gen bedroegen f7.992.300. In geheel 1934 bedroegen de ontvangsten blijkens de voorloopigle opgave f 111.252.974 te gen f 122.437.753 in 19.33. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS ’t Succes van onze BISCUIT-RECLAME Zaterdagavond j.l is mede te danken aan de superieure kwaliteit van PAULC.KAISER’s PRODUCTEN Vraagt U nu eens onderstaande zeer smakelijke koekjes: per ons 8 8 Abonnement: per jaar 2.50, fr. p post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT gemeentehuis” betreft wordt in het schrijden glez'egd, dat daarmede be doeld was de geestelijke gesteldheid van Wardenier en de burgemeester in die raadsvergadering is misverstaan. Bij de regeering is bovendiïën niets bekend, dat dén raad niet zou, kunnen worden medegedeeld. De gemeenteraad nam het schrijven van de regeering voor kennisgeving aan. Dit zal nu wel het laatste bedrijf zijn van de Wardenier-comedie, die zelfs ver buiten onze landsgrenzein de aan dacht trok en de geheele bevolking van 'Geheime zender. De rechtbank te Almelo veroordeel, de Dinsdag den electricien C. Donker voort te Almelo, die door den kanton rechter aldaar was veroordeeld tot 6 maanden hechtenis, wegens het gebrui ken van een geheimen radiozender, in Jantjes’’ uitermate geschikt voor Enge land, „Malle Gevallen” voor Frankrijk. In de filmstad zal ook een filmschool1 gevestigd worden. Voor de leiding daar van heeft hij gedacht aan EJuard Ver- kade, terwijl vooraanstaande acteurs en actrices er- emplooy kunnen vindetn. Een drietal studio’s zal op het ter rein worcfcn gebouwd. Ze zullen 'ge naamd worden Wilhelminahal, Juljiana- hal en Emmahal (muziekstudioj. De nieuwe filmstad zal zich kunnen meten met alles, wat op dit gebied in het bui tenland .bestaat en zal, naar de heer Barnstijn verwacht, zeer spoedig een wereldreputatie hebben. De studio’s zul len naar de eischen des tijds worden in gericht met de beschikking, ovefi par- ken, die voor elke buitenopname ge knipt zijn en terreinen, welke een afme ting hebben, die mogelijkheden voor elk filmwerk bieden., De heef Bamstijn verzekerde, dat het steeds zijn streven zal blijven, zooveel mógelijk Nederlandsche werkkrachten te werk te stellen en de Ned. schrijver^ en musici gelegenheid te geven, te too- nen wat zij kunnen. De te bouwen studio zal ook te huur zjjn en dus open staan voor de geheele Nederlandsche Cinematografie. Behalve de vele gebouwen, zijn op het terrein ontworpen een eigen elec- trische Centrale voor de verlichting en een pompstation voor watervoorziening. Een modern bioscooptheater, voor zien van een complete installatie voor het Vertoonen van geluidsfilms, ter be schikking zoowel van de distributie maatschappijen als van de producenten, komt in het hoofdgebo^w, terwijl een groote concertzaal voor de muzikale be geleiding van filmwerken aangebouwd wondt. De verbouwing, en nieuwbouw wor den uitgevoerd onder leiding van den architect C. M. Kranenburg. Met de uitvoering, van deze plannen is reeds begonnen. Zjj zullen een nieu we werkgelegenheid scheppen, terwijl het bouwen van een nieuw Neder- landsch filmcentrum niet alleen de Ne derlandsche film, maar ook de Neder- fen HAAR VINGERS ZWOLLEN OP. Rheumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Juist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voor dat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren haar handen misschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheu matiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd langzamerhand zoo erg, dat ik er ’s nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger- gewrichten begonnen op te zwellen. Ik kocht een flacon Kruschen Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Reeds na enkele dagen verminderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo volkomen, dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit meer last van heb gehad. Ik huiver, als ik be denk, wat er gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Kruschen Salts genomen had.” M. F. Rheumatiek wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ontstaan kan door onvoldoen de werking der afvoerorganen. Kruschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het lichaam; de „dagelijksche dosis” zal de afvoerorga nen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen geregeld te verwijderen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten A f 0.90 en f 1.60 per iflacoq, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. Adv. GeleuWeln is een gezonde; lie h aams b e weging. In de „Umschau” komt een drtikel voor, waarin de schrijver als zijn mee- ning te kennen geeft, dat het onjuist is, een leerling op school wegens geeuwen te bestraffen, eij dat de onderwijzer in tegendeel den leerling hiervoor eigen lijk moest bedanken. Geeuwen is volgens het bewuste ar tikel een gezonde lichaamsbeweging, iets, wat het lichaam ten goede komt. De druk op alle spieren in het boven lichaam wordt er door veranderd, waar door de bloledcirculatie een nieuwein impuls ontvangt. De schrijver komt dan ook tot de conv clusie, dat een geeuwende leerling geenszins een overtreding, begaat, doch slechts een tijdelijke vermindering van zijn aandacht tracht te overwinnen. Een Canadeescfee W ardenier? Reuter meldt uit Toronto (Ontario), dat een 46-jarige inwoner van deze stad beweert een geluids- en trillingvry vliegtuig te 'hebben uitgevonden, dat door electriciteit wordt voortbewogen. De kern van de uitvinding zou bestaan uit een geheel1 nieuw type batterjj, dat, naar beweerd wordt, 500 uren werkt voor een bedrag van slechts 80 dollar cents. Het vliegtuig heeft in het geheim een proefvlucht gemaakt met vier per sonen aan boord en maakte toen een bijna geluidlooz'e landing. Men wil thans een proefvlucht maken van Detroit naar Vancouver. Wat de Regeering van de zaak- Wardenier zegt. Men zal zich herinneren dat itn de vergadering van den gemeenteraad op 15 Nov. j.l., tjjdens Je Wardenier-his- torie te Wolvega, de burgemeester toen eenige mededeelingen deed, die de aan dacht trokken. Hij had het over „zeer bijzondere za ken,” die zich in het gemeentehuis had den afgespëeltd, waarover hij niet ge machtigd was, vefeere mededeelingen te doen. Naar aanleiding Haarvaal werd 'een schrijven naar de regeering gericht met verzoek daaromtrent aan den gemeen teraad jn|eer inlichtingen te verschaf fen. Daarop is thans een antwoord" ingé- komen, waaruit blijkt, dat die Regee ring de gevraagde inlichtingen niet kan verschaffen. Wat de „ze'er bijzondere zaken in( het poging’, tot ontvoering van een meisje bijna ge Lu kt. Een jongedame.nit Amsterdam had dezer dagen deelgenomen aan een feestje, dat ten huize van haar verloofde te Haarlem was gegeven. Het feestje was tegen 12 uur afgeloopen, zoodat voor de reis naar huis terug de laatste trein van origeveer half één moest wor- dën genomen. Naar het station gaande maakte zij in overleg met haar verloof de het plan om le Amsterdam een taxi te nemen, daar ze op deze wijze veilig thuis hoopte te komen. Ze kocht een kaartje 2de klas, we derom voor de veiligheid. Toen de trein vertrokken was, vertoonde zich in het wandelgangetje naast de coupé’s een „heer”, die het meisje eenigen tijd fixeerde. Zij pakte hierop een krant, waarna het heerschap bleek te zijn ver dwenen. Iets later kwam een bejaarde dame m,et een koffer de coupé binnen, die hijigend vertelde, dat ze per ongeluk in een derde klas coupé was terecht ge komen, ofschoon ze een tweede klas kaartje had. Er werd druk gebabbeld, zoo lezen we in de „Gelderlander”^ waarbij de oud,e dame o.a. allerhande dingen vprtelde over haar kleinkinde ren. ‘Op de plaats van bestemming vroeg de dame het meisje haar te hel pen met haar koffer. Ze kon zoo slecht loopen. En het was niet zeker, dat de chauffeur van haar zoon aan hfet station was. Of de jongedame haar misschien met dén koffer even op de tram wilde helpén. Dat wend natuurlijk goed ge vonden. Doch toen de dame het station druk pratend uitlfep zag ze daar opeens de bjewuste auto. Die was dan toch nog gekomen. De „chauffeur” deed echter wat zonderling. Hij stopte niet bij den Verlichten stationsuitgang, maar een 50 meter verder, waar het donker was. De „darrie” mopperde wat over de onhandigheid van „het personeel” en liet zich door feet meisje den koffer naar de auto drag,en. Hier ging z'e moeizaam den wagen in, waarop het meisje haar den koffer in het duisfer aanreikte. Wat er nu volgde duurde slechts een oogenbldk. Plotseling kreeg het meisje e.en geweldigen duw in den rug. Zij viel languit in de auto, terwijl het portier met kracht wterd dichtgesmeten. De „chauffeur” had even te voren aan de „dame” gevraagd of ze haar zakdoek had. (Die zou voor dé bedwelming moe ten wordten gebruikt). Gelukkig droeg het m'eisje schoenen met hooge hakken, waartegen het portier sloeg. Het veerde daardoor weer met kracht open. Het meisje wist zich niet meer te herinne ren, of zie gegild had, maar toen ze weer op straat stond, feed de auto zonder lichten weg, en kwamen van alle kanten mens chen aanloop en. Bij aangifte aan de politie zeide deze, dat tegen lieden als hier opereerden, meestal geen maatregelen konden wor den genomen, daar bij herkenning en zelfs bij feet opgeyen van het auto-num- mer bijna altijd elk bewijs ontbreekt. Soms zijn de ontvoerden al uren lang Probeer ze....en ook Gij zult zeggen: is onbetwistbaar de beste. Spaansche bedelaars aan het werk gezet. Nabij de stad Madrid zal, naar Reu ter vandaar meldt, binnenkort een groot concentratiekamp voor bedelaars wor den ingericht, dat 1500 personen kan huisvesten. Het wordt een tentendorp en elke tent zal twintig personen kun nen bevatten. De bedelaars zullen moeten meehel pen om moerasgrond tot vruchtbaar land te maken. Er zullen, indien de proef slaagt, nog meer van deze kam pen worden ingericht, teneinde het steeds toenemend aantal bedelaars en ingescheept, voor men de vermissing landloopers te doen slinken. Het spoorwegongeluk op de 1 ij n Moskou Leningrad. Gisteren is te Leningrad het proces begonnen tegen zeven spoorwegbeamb ten, die er van beschuldigd worden, in het begin dezer maand op de lijn Mos kouLeningrad een groot spoorwegon geluk te hebben veroorzaakt waardoor 27 personen werden gedood en 60 ge wond. Het proces zal waarschijnlijk drie da gen duren. De openbare aanklager heeft tegen drie beambten den dood straf geëischt. In de acte van beschul diging wordt verklaard, dat de beamb ten door onvoorzichtigheid en onbe kendheid met de voorschriften het on geluk hebben veroorzaakt. SNEEK, 19 Jan. Hedenavond ver gaderde de vftchtrüdersver. „De Har monie" bjj L. de'Jong. Door afwezig heid van den voorzitter nam de heer P. Piersma dezen avond de leiding op zich. Verschillende zaken betreffende de ver. werd'en besproken. Bij het voornaam ste punt van dezen avond: verzoek van de Middenstandsver. om tjjdens de a.s. tentoonstelling de vrjje beschikking over het Martiniplein, raakten de ton gen nog even los, doch er werd met al- gemeene stemmen besloten om het gra tis af te staan. Door aftredfen van 2 bestuursleden en verkiezing daarvan is het bestuur als volgt samengesteldP. Piersma, Ter- zool, voorz.H. de Jager, Oppenhuizen, seer.; J. Grolenhof, Oudemirdum, penn. en vierder A. de Vries, F. van Netten, Potjjk en IJ. v. d. Meer. Van Maastricht naar Sneek is met ingang van 1 Februari a.s. ver plaatst de landmeter van het kadaster de heer C. C. Krom. HO OGEND TEL. 8136 Netta' Crescendo Let op den naam Verkade! Van Melle’s fourré Croquant, 2 ons v. 1 kwartje, Pepermunt-kogeitjes, 10 ct. p. ons, Zandkoekjes en Amandelgebak, een kwartje per pond. King Pepermunt 18 ct. per ons, Blooker’s Chocoladevlokken en -korrels 1 kwartje per pak, Daisy-vijgen Driessen, 2 ons v. 1 kwartje, Waxine Theelicht Verkade, 30 ct. p. pakje, Oto Toffee Verkade, nu 1 kwartje per ’/2 pond, Niemeijer’s Koffie en Thee. Oorzaak en gevolg: men heeft overal ONZE Pindas het liefst! Alle waar is naar zijn geld. De ware aanpassing aan de tijds omstandigheden bestaat in het al lerbeste te leveren voor zoo scherp mogelijken prijs. Dat doet onder andere de bekende firma Verkade met haar beroemd fabrikaat, waarvan thans de notee- ring is, bijvoorbeeld van: Maria 20 ct. per J6 pond, Carla 20 Brusselsche Kermis 22 J4 25 25 ii D 1» n d ft ■lllk», kken i den jrvo- -zak. cent. ------- NIEUWE SNEEKER COURANT mihh SHEERER COURANT m WYMBRITSERAOEEL IVOROL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1