der Gemeente Sneek Officieel Orgaan )öl IJ ïo. 47 Eerste Blad Dltgave KIEZEBRINR Co. Zaterdag 16 üïaart 1985 en annex SNEEKER COURANT (78e Jaargang) Dit No. bestaat uit 3 bidden. Uit onze Raadzaal. 11 w 51e Jaargang Od i Ir 1 OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. lion iaad Alle Adve rtentUSn worden in belde bladen opg< nomen iiiii <E, 117 11. en- f 6, min «iegelprljs eent. Abonnementen belangrijke korting ii n'iiim——o»— dig gen :el an De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post ƒ3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneexer Courant D i n s <l a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sonde!, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. SNEEK, 20 Februari 1935. Aan de Gemeenteraad. In verband met de omstandigheid, dat de vijfjarige periode, waarvoor de heer H. J. Haytink tot secretaris boekhouder onzer instelling werd benoemd, op 1 Mei 1935 zal aflopen, hebben Regenten, U verwijzende naar de laatste alinea van art. 10 van het Reglement van het Old Burger Weeshuis besloten hem voor herbenoeming voor de tijd van vijf jaren, ingaande 1 Mei 1935, bij U voor te dragen. Regenten van het Old Burger Weeshuis, J. KEUNING, Voorzitter. H. J. HAYTINK, Secretaris-boekhouder. No. 1.85(3). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vergroting van de jeugdherberg aan de IJlsterkade en tot verhoging van de huur voor dat gebouw. SNEEK, 1'. Maart 1935. Aan de Gemeenteraad. De doortrekking van de wandelweg langs de Sneeker 23 30 met Hy- jrde Bneek,er Verkoopweken. De heeren Comité-leden hebben de desbetreffende functies als volgt ver deeld D. W. Dikland, Voorzitter. J. L. Bakker, 2e Voorzitter. J. H. A. Kortrijk, 2de Secretaris,. F. J. Obbema, 2de Penningmeester. A. Coens. Secretaris-Penningmeester. De voorbereiding gaat regelmatig als een klok vooruit. 674; 628; 632; 606. jen owi! DiNö •iMi S. eid van en m- B. en V/. bieden de Raad o. a. de volgende voorstellen aan: No. 208. Voordracht van Regenten van het Olc Burger Weeshuis voor de herbenoeming var den secretaris-boekhouder van die instelling hten 51ie- „De 139 iel- iar, of iz., te [A. en, i en >aen iaën >oon No. 1.839.6(3). Nader voorstel van Burgemeester en Wet houders betreffende wijziging van de veror dening op de gemeentelijke arbeidsbeurs. en bovendien huls-aan-huis verspreid: x V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbiandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis. Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckei. Lahgwaar, Bsbmh. No. 1.714.521—4(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders om over te gaan tot de benoeming van 4 leden der schattingscommissie voor de Rijksinkomstenbelasting. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniplein, en aldaar te bevra gen op alle werkdagen tusschen ll1/» en IZVs oiur, de navolgende voorwer pen, als gevonden gedeponeerd op 12—14 Maart: Rozenkrans. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande Voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1214 Maart: Grijze sjaal, T. Bruin- sma, 2e Woudstraat 18; Zakkammetje, J. Bergsma, Fr. Hendrikstr. 41; Roei bootje, E. Eijer, scheepsboord Looxma- gracht; Beursje met inh., H. Hofman, Looxmastraat 32Handbeschermer, H. Spoelstra, KI. Kerkstraat 19; Paar da- meshandschoenen, J. Hoogland, Bols- warderweg; Mes en ledige beurs, R. Osinga, Hooiblokstraat; Kinderhand- schoen, E. Metz, Oude Koemarkt 32; Heerenrijwiel, D. v. d. Werf, IJlster kade 19; Kinderwant, R. Samplonius, 2e Zomerrakbuurt 52; Gebreide hand schoen, J. Velthuis, Oude Koemarkt73. No. 1.836.1(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot afgraving van het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie A, no. 37, gelegen bij de Franekervaart en tot ophoging van de bouwterreinen bij de Bolswarderweg, SNEEK, 11 Maart 1935. Aap de Gemeenteraad. In ons voorstel vervat in bijlage no. 40, deelden wij U mede, dat, hoewel ook andere oorzaken zijn aan te No. X 08.741(14). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbesluit van 25 Februari 1935, no. 5, houdende een nieuwe regeling van de bezoldiging van hef ge- meente-personeel. SNEEK, 11 Maart 1935. Aan de Gemeenteraad. Op 1 Mei a.s. verstrijkt de tijd voor welke de heren F. BLOK, TH. F. BROUWER, P. TH. POTMA en U. SIJTEMA, zijn aangewezen als lid van de schatiings- commissie voor de Rijksinkomstenbelasting. Wij stellen U voor over te gaan tot de benoeming van 4 leden der schattingscommissie. Aldus, enz. No. 1.777.812(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot: I. vaststelling van het bedrag der van kopers terug te vorderen vergoeding voor de van gemeentewege uit te voeren gedeelte lijke ophoging van de bouwterreinen bij de Bolswarderweg; II. vaststelling van een nieuw plan van verkaveling voor de onder I bedoelde bouw terreinen. SNEEK, 20 Februari 1935. Aan de Gemeenteraad. Ongewijzigde aanneming van ons in bijlage no. 25 ver vat voorstel tot wijziging van de verordening op de gemeentelijke arbeidsbeurs, zou tot een onbillijke regeling SNEEK, 11 Maart 1935. Aan de Gemeenteraad. Wij menen ten aanzien van één punt bij U terug te moeten komen op de in Uw laatste vergadering vast gestelde regeling van de bezoldiging van het gemeente- personeel. Het betreft de jaarwedde van den hoofdcommies en van den commies, belast met de leiding ener afdeling. Ten aanzien van deze beide functionarissen is een verla ging toegepast van ƒ200.in minimum en maximum, zulks in afwijking van den hoofdopzichter en de opzichters der gemeentewerken en den boekhouder der gemeente bedrijven, wier bezoldiging is gehandhaafd. Wij menen te moeten, betwijfelen of de ten opzichte van de twee bovengenoemde functionarissen gevallen beslis sing, de bedoeling van de Raad juist weergeeft. Wel wilde, naar het ons voorkomt, de Raad te kennen geven van verhoging van wedde niet te willen weten, maar een verlaging voor de genoemde functionarissen lag, naar ons aanvoelen, evenmin in de bedoeling. Het was meer het ontstaan van een bepaalde situatie, dat tot het nemen van het besluit heeft geleid. Onder deze omstandigheden menen wij de gelegenheid te moeten openen tot wijziging van een besluit, dat volgens ons inzicht met de opvatting van de meerderheid in de Raad niet strookt. Wij stellen U dan ook met eerbiediging van het in zicht dat geen verhoging moet plaats hebben voor te besluiten: dat, met wijziging in zoverre van het raadsbesluit van 25 Februari 1935, no. 5, de jaarwedde: a. van een commies zal bedragen 2400.-2800. met vier éénjaarlijkse verhogingen van 100.terwijl een commies belast met de leiding ener afdeling ƒ200.per jaar meer zal ontvangen, dan wanneer hij niet met de leiding ener afdeling is belast; b. van den hoofdcommies zal bedragen ƒ3100.- ƒ3500.met vier éénjaarlijkse verhogingen van ƒ100.—-. Aldus, enz. Woensdag 27 Maart. Propagan- oa-avond Ned. Reisver. voeren ten aanzien van 'de leden van de commissie van toezicht, die zitting hebben in het orgaan voor steunver lening. Die leden wonen wekelijks een vergadering van het orgaan voor steunverlening bij en hebben naar onze mening deswege aanspraak op een kleine vergoeding. Op grond hiervan stellen wij U voor, in plaats van het U bij bijlage no. 25 ter vaststelling aangeboden besluit, het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen de voorstellen van Burgemeester en Wethouders van 13 Februari en 20 Februari 1935, no. 1.839.6(3); BESLUIT: I. behoudens goedkeuring van de Gedeputeerde Staten, de Verordening op de gemeentelijke arbeidsbeurs, te reke nen met ingang van 1 Januari 1935, in die zin te wijzigen, dat art. 9, 3e lid, wordt gelezen als volgt: „3. De voorzitter en de leden en hun plaatsvervangers genieten een presentiegeld van ƒ3.per bijgewoonde vergadering”. II. te rekenen van 1 Januari 1935 af, jaarlijks een bedrag van 100.uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor verdeling onder de leden van het orgaan voor steunverlening aan werklozen naar gelang van de door ieder bijgewoonde vergaderingen.* Aldus enz.- DIENSTPLICHT. VRIJSTELLING WEGENS BROEDERDIENST. De BURGEMEESTER van SNEEK brengt ter ajgemene kennis,, dat van heden af ter Secretarie 2e Afd. gedu rende 10 dagen ter inzage ligt de be schikking van den Commissaris der Ko ningin d.d. 7 Maart 1935, le afd. B, no. 265, waarbjj 51 ingeschrevenen der lich ting 1936 uit deze gemeente voorgoed van de dienstplicht zijn vrijgesteld we gens broederdienst. Tegen deze beschikking kan uiterlijk de tiende dag na de dagtekening dezer bekendmaking beroep worden ingesteld door: a. den ingeschrevene, wien de pit- spraak geldt of zijn wettige vertegen woordiger; b. elk der overige voor deze ge beente voor "dezelfde lichting ingeschre ven personen of zijn wettige vertegen woordiger. ’Het verzoekschrift waarbij beroep wordt ingesteld, moet met redenen om kleed zijn en worden ingediend Ijij dein Burgemeester. Door H.M. de Konin gin wordt op het verzoek beslisi, ge hoord de Raad van State, Afdeling Geschillen van Bestuur. SNEEK, 15 Maart 19'35. SNEEK, 5 Maart 1935. Aan de Gemeenteraad. Het bestuur van de „Sneeker Jeugdherbergstichting” heeft ons verzocht te willen bevorderen, dat het dagver blijf van de jeugdherberg alhier, wordt vergroot. Dit ver zoek wordt gemotiveerd met er op te wijzen, dat het dagverblijf, vooral in de drukste tijd van het seizoen te klein is gebleken om alle bezoekers te kunnen herbergen. In de vier drukste weken van 1934 waren er gemiddeld 45 gasten, terwijl het dagverblijf ruimte biedt voor ten hoogste 30 personen.' Uit het vorenstaande zal U gebleken zijn, dat het verzoek van het bestuur der stichting niet onredelijk genoemd kan worden. Wij hebben dan ook ge meend onze medewerking te moeten verlenen, evenwel slechts onder de voorwaarde, dat uit een eventuele vergro ting van de jeugdherberg geen nadeel voor de gemeente mag voortvloeien. In overeenstemming hiermede, hebben wij aan het bestuur der stichting bericht, dat wij bereid waren aan U voor te stellen om te besluiten tot uitbreiding van het dagverblijf, onder voorwaarde, dat de voor de jeugd herberg verschuldigde huur wordt verhoogd met 5 der bouwkosten. Deze bouwkosten worden door den directeur der gemeentewerken geraamd op f 1500.Zoals uit de hierbij overgelegde tekening blijkt, bestaat de voorge stelde uitbreiding in het bijbouwen aan de achterzijde van een gedeelte ter grootte van ongeveer 4.50 X 6 M. Het bestuur van de Sneeker Jeugdherbergstichting heeft zich met het voorgestelde verbouwingsplan accoord ver klaard, terwijl eveneens wordt ingestemd met een verho ging van de jaarlijkse huur met 5 van f 1500.of f75.— Aan de voorwaarden, om onze medewerking te ver krijgen is derhalve door het bestuur der stichting voldaan, in verband waarmede wij aan U voorstellen een met de inhoud van dit advies overeenstemmende beslissing te nemen. Wij bieden U daartoe het navolgende ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 5 Maart 1935, no. 1.85(3); BESLUIT: I. tot uitbreiding van het dagverblijf van de jeugdher berg te Sneek, overeenkomstig het voorstel van Burge meester en Wethouders van 5 Maart 1935, no. 1.85(3), met de daarbij overgelegde tekening; II. voorbehoudens de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten na het totstandkomen van de onder I bedoelde uit breiding, de door de „Sneeker Jeugdherbergstichting” te Sneek jaarlijks voor het gebouw IJlsterkade no. 24 (jeugd herberg) verschuldigde huur te verhogen met 5 van de kosten welke met de onder I bedoelde uitbreiding zullen zijn gemoeid. Aldus enz. 13 Februari: 20 26 5 Maart n Aankondiging vergaderingen enz. Zondag 17 Maart. 8 uur. Ami- citia. Slotbal dansinstituut S- de Jong. Maandag 18 Maart. Harmonie- Volksonderwijs afd. Sneek. Feestelijke openbare vergadering. Spreker de heer Thjjssen, lid Tweede Kamer. Opvoe ring van „H'et Generaalsvrouwtje”. Woensdag 20 Maart. Harmonie- 8 uur. Alg. Ned. Typografenbond en Arb. Zangver. Morgenrood. Zang-, mu ziek- en filmavond. Leeuwardertn kvaart tot het oud-tolhuis onder Loënga, welk werk zoals U bekend is in werkverschaffing is uit gevoerd, is n igenoeg gereed. Als object om in werkver schaffing uitgevoerd te worden, zou nu in de eerste plaats in aanmerking komen het graven van een kanaal tussen de Oudvaart en de Houkesloot. Hoewel wij hopen, dat de met het waterschap „De Sneeker Oudvaart” gerezen moeilijkheden binnen niet te lange tijd uit de weg geruimd zullen worden, kan daarop met het oog op de nog gestadig toenemende werkloosheid niet gewacht worden. Het aantal ingeschreven werklozen bedroeg op: 16 Januari: 592; 614; 637; 6 Februari 640; In de werkverschaffing te Giethoorn zijn een twintigtal Sneker werklozen werkzaam. Na kennisneming van deze cijfers is het zonder meer duidelijk dat naar een nieuw' object van werkverschaffing moet worden omgezien. Wij menen dat gevonden te heb ben in de ophoging van de bouwterreinen nabij de Bols warderweg. Zoals bekend is liggen deze terreinen vrij laag. Hoewel de geringe vraag naar dit bouwterrein niet alleen 'aan het lage niveau is te wijten, zijn de vrij aan zienlijke ophogingskosten toch in ieder geval een factor, die een vlotte verkoop tegenhoudt. Door de ophoging van gemeentewege te doen geschieden en daarvoor van de kopers een ge ringe vergoeding terug te vorderen, kan deze factor voor een belangrijk deel geëlimineerd worden. Een geschikte gelegenheid om deze ophoging voor een niet te hoog bedrag, dat ook nog voor het grootste ge deelte uit wetkloon bestaat, uit te voeren doet zich voor, doordat de benodigde grond verkregen kan worden van het aan de gemeente behorende perceel, kadastraal be kend gemeente Sneek, sectie A, no. 37, gelegen nabij de Franekervaart en op de hierbij overgelegde tekening, ge merkt A, met een groene kleur aangeduid. Voor het verkrijgen van een goede vrucht ligt dit per ceel te hoog. Afgraving van een halve meter zal, volgens den opzichter der gemeentelanderijen, aan het land ten goede komen. Blijkens de hierbij overgelegde brief van den Directeur der gemeentewerken van 15 Januari 1935, no. 22, is met het afgraven van het perceel sectie A, no. 37, het vervoer naar het bouwterrein bij de Bolswarderweg en de overi gens nog te verrichten xyerkzaamheden, zoals egaliseren e. d. een bedrag gemoeid van f 17150. Hiervan is geraamd voor werkloon f 14100.terwijl het restant ad. f 3050.nodig zal zijn voor de overige uitvoeringskosten als toezicht, spoor- en praamhuur, rentezegels e. d. Wij vestigen er nog de aandacht op, dat de uitvoering van vorengenoemde werkzaamheden afhankelijk gesteld dient te worden van het al of niet toekennen door den Minister van Sociale Zaken van een subsidie in de kosten van werklonen. Aan de hand van de ons ten dienste staan de gegevens 'schatten wij het percentage van dit subsidie op ongeveer 55. Het toe te kennen rijkssubsidie zal dus waarschijnlijk 55 van f 14100.f7755.bedragen. Bij de uitvoering van dit werk kunnen ongeveer 40 personen gedurende 22 weken werk vinden. Deze personen zijn anders op steun aangewezen, waarvan de kosten in dezelfde verhouding als de werkverschaffingslonen door de gemeente gedragen moeten worden. Onder deze omstandigheden geven wij dan ook aan werkverschaffing de voorkeur en stellen U, met verwijzing naar de hierbij overgelegde stukken, voor het volgende besluit te nemen. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 11 Maart 1935, no. 1.836.1(1); BESLUIT: onder voorbehoud van de toekenning door den Minister van Sociale Zaken van een rijkssubsidie in de kosten van uitvoering, tot uitvoering bij wijze van werkverschaffing van het afgraven van het perceel weiland, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie A, no. 37, gelegen bij de Franekervaart en het ophogen van de bouwterreinen bij de Bolswarderweg, een en ander volgens het plan, inge zonden bij de brief van den Directeur der gemeentewerken van 15 Januari 1935, no. 22. Aldus, enz. NIEUWE SNEEKER COURANT 30. 17 EK S REK- 0. onen tjei urde ■snaf bons i-en FR. AP- liver ER i jd» ig.n

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1