annex SNEEKER COURANT (7Se Jaargang) der Gemeente Sneek Officieel Orgaan BpiCKBOy Me Jaargang Ultgive KIEZEBRIHK Co. Zaterdag 27 April 1985 Dit No. bestaat uit 3 bieden. No. 59 Bonte Blsd Bfi 2 pakjes pudding fiRATIS-prdefzakje JVJP*AMANDELTJES pudding OFFICIEEL GEDEELTE. NIEUWSTIJDINGEN. Alle AdvertentlSn wordeM in belde bladen opgenomen Regelprljs O eent. Abonnementen belangrlfke korting INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. E86 - Glanzend, donker, taai en stevig Is de inhoud van xoo'n pak; Lekker sappig sn ook pittig Het Is BLACK-BOY Pruim-tabak. Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbsga, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyekek Landweer, Btaswie. De onderstaande finale veilingen hadden Dinsdagavond plaats in het qafé Onder de Linden” door notaris E. Él erna: Een burgerwoning met voor- en ach. tererf aan de Willem de Zwijgerstraat no. 81, in eigen gebruik bij den heer F HAWATSO. Morgen, Zaterdagmiddag opent de Hawatso, de groote tentoonstelling op het gebied van handel, nijverheid en watersport, haar deuren. In vorige num. mers is reeds herhaaldelijk door het comité een en ander meegedeeld over wat er zoo al zal zijn en he. daar ver melde zal ongetwijfeld de overtuiging hebben geschonken dat onze stad druk ke dagen wachtery dank zij de attrac ties welke de Hawatso op allerlei ter rein biedt. Naast de producten van handel en nijverheid zal in het bijzonder het ten toongestelde op het gebied van de wa tersport ook de kleinwatersport de aandacht trekken. Men zou geen Sneeker of bewoner van de omstreken onzer stad moeten zijn als het anders ware. Men kan het niet anders dan prijk zen in het comité voor de Hawatso dat het ook met name op deze afdeeling het accent legde om daardoor ook de eigen inwoners nog eens het belang van de waterspon voor onze stad on der het oog te brengen, niet in de eer. gte plaats uit amusementsoogpunt, doch omdat ze, door de stimulans welke ze voor liet vreemdelingem erkeer vormt, een factor van steeds grooter economi sche beteekenis vpor onze stad vormt. Op de stands enz- komen wij in het volgend! nr. terug. „H A W A T S O”. Op stand 51 zal de firma MONSMA, Oosterdijk 87, Sneek, met haar bekende DUIZENDVOUDIGE STEMPELS, MOFA DUPLICATORS en OLYMPIA SCHRIJF MACHINE exposeren. Tevens zal aan ieder belanghebbende het maken van cyclostyle-werk volledig ge demonstreerd worden, zowel het typen als het tekenen op stencils. Aangetoond zal worden, dat het maken van schitterend sten- cilwerk geen moeite kost en dat'er met zeer eenvoudige hulpmiddelen prachtige effecten te bereiken zijn. Daar dit werk het teken des tijds is en hoe langer hoe meer gedaan wordt, zal on getwijfeld een zeer druk gebruik van deze practische demonstratie gemaakt worden. (Reel.) GESAUSDE ZWARE .PRUIMTABAK 1 (IÖ) J. G. Vissers. Verkocht voor f2399. Een burgerwoning met voor- en ach tererf aan die Colignystraat no. 11, in huur bij den heer F. H. Huitema. Toe gewezen aan den heer Sj. van der Werf te Woudsend voor f2455. Eveneens ter zelfder tijd en plaats door notaris H. A. Banning een bur- gerwoonhuis en tuintje, plaatsje en erf, staande aan den Oppenhuizerweg, in gebruik bij den heer Tj. van der Meer. Verkocht voor f1980. p lijksche vergadering in de Harmonie. Uit de jaarverslagen van den secretaris stippen wij aan, dat zoowel in 1933 als in 1934 een excursie met ca. 50 deelnemers, leden en niet-leden, werd ondernomen naar het crematorium te Velsen, waarover alle deelnemers met de hoogste lof spraken. Het afd.bestuur bevorderde in die periode de op richting van nieuwe afd. in Harlingen, Bols- voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2326 AprilLedige beurs, J. Mous, le Woudstraat 12; Fietstaschje, G. El- zinga, Neltjeshaven 20; Dameshand- schoen, De Jong, 4e Frittemahoven- str. 4; Zakmes, F. Fluitsma, 3e W.oud- straac 37; Dames armband, S. Alberda, Leeuwarderweg 36; Leeren riem, Beers, Oppenhuizerweg 100; Gehaakte meis jesmuts, R. Bonte, Zuidend 18; 'Beurs met inh., U- Idzinga, Kleinzand; Hals snoer, A. Smeding, Harinxmakade 25; Grijze dameshandschoen, H. v. d. Meer, Potbuurt 11; Beursje met inh., L. Can- rinus, BaLthusstreekje 9; Bus groente, Jaasma, Kloosterstraat 14; Tabakspijp, G. de Boer, Oppenhuizerweg 8; Paar kinderkousen, H. Dijkstra, 3e Woud straat 19. ward, Heerenveen en Appelscha, terwijl nog op andere plaatsen voorbereidend werk werd verricht. Aan het 500-ledenplan van het Hoofdbestuur in het najaar 1933, waar-' van de bedoeling was dat jaar te sluiten met 10.000 leden, werd door de afd. ijverig deelgenomen. De 1Ö.000 leden werden be reikt, waarvan Sneek alleen in enkele maan den 43 inboekte. Het ledental bedroeg 1 Jan. 1933 147 door vertrek werden meerdere leden naar andere afd. overgeschreven. Op het eind van 1934 telde de afd. Sneek netto 219 leden. Uit het verslag van den penningm. memo- reeren wij, dat in 1933 aan weekcontributie werd ontvangen f 1221.46 tegen f 1577.54 ir 1934, aan inkoopsommen in 1933 f485 en in 1934 f665. De kascommissie bracht bij monde van ’t lid L. de Vries rapport uit, waaruit bleek, dat boeken en bescheiden van den penn. in volmaakte orde waren bevonden. Bij het punt bestuursverkiezing werden de aftredende voorz. W. Schuil en de secr. A. de Vries met algemeene stemmen herbe noemd. Naar het tweejaarlijksch congres der ver- eeniging 11 en 12 Mei te Arnhem te houden werden als afgevaardigden benoemd de be stuursleden W. Schuil en B. Schermer. Het Bestuur werd opdracht gegeven ook dit jaar weer de noodige voorbereiding te treffen voor een excursie naar het crema torium, waarvoor gelegenheid is openge steld op 25 Aug. a.s. Aan deze excursie kun nen ook nu weer leden en niet-leden deel nemen. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniplein, en aldaar te bevra gen op alle werkdagen tusschen 11 Vs en 12V2 uur, de navolgende voorwer pen, als gevonden gedeponeerd op 2326 April1: Groene ceintuur Roo- de ceintuur Heerenrijwiell Hee- renhandschoen Rijwielbelastingmerk Twee autodeuren Padvinders- beurs. Aanwezig en te beVragen bij de navolgende ingezetenen, ouders taande s. z. c. De Sneeker Zeilclub hield gisteren haar 1 jaarvergadering in café F. v. d. Meer. De voorzitter de heer H. v. d. Z e e, heette allen welkom, waarna de secretaris de heer S. O 1 ij de notulen las, welke onveranderd werden vastgesteld. Dezelfde heer bracht het jaarverslag uit, dat de gebeurtenissen van het afgeloopen jaar nog eens releveerde, in het bijzonder natuurlijk ook de succesvolle Sneekweek. Met erkentelijkheid werd in het verslag ge wag gemaakt van de vrijwillige bijdragen voor de Sneekweek (3 giften van f25 en 2 van f 10). Het ledental steeg met 111 leden tot 517. Voor het zeer uitvoerig en mooie-jaar verslag bracht de voorzitter den secretaris een woord van hartelijke dank. Aan het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer T. F e r w e r d a, is t volgende ontleend: ontvangsten f 1374.75, waarvan o. a. saldo v. j. f 116.47’/2, contri buties f 1049.9716, vrijwillige bijdragen (3 X f 25 en 2 X f 10) f 95. Uitgaven f 1309.31, waarvan o. a. prijzen f 592.50, batig saldo f 65.44. De h.h. W. v. d. Meulen en B. Keulen had den als commissie voor het nazien der re kening de bescheiden van den penning meester nagezien en volkomen in orde be vonden. Zoodat geadviseerd werd dezen functionaris te dechargeeren onder dankbe tuiging voor zijn nauwkeurig beheer. De neer v. u. xneu.en merkte nog op, dat er voor ruim f 200 aan vlaggen is aangekocht, welke voor een zeer groot deel nog aanwe zig zijn, zoodat het interen van het saldo wat meevalt. Toch geeft de rekening de indruk dat het ledental nog verder dient versterkt en de vrijwillige bijdragen dienen vermeerderd. Ook de penningmeester wees daar op bij de beantwoording van /een vraag omtrent de financieele resultaten van de Sneek week, de inkomsten dienen te vermeerderen zal deze Sneekweek in behoorlijke opzet worden voortgezet. De voorzitter bracht ook den penning meester dank. Aftredende bestuursleden waren de h.h. F. v. d. Meer en T. Ferwerda; de laatste stelde zich niet herkiesbaar. De heer F. v. d. Meer werd met groote meerderheid herkozen; in de vacature-Fer- werda verwierven bij eerste stemming de h.h. B. Keulen 17, Johs. Olij 16, Pijpker 7 st., terwijl verder een aantal stemmen over verschillende candidaten verdeeld was; bij tweede vrije stemming werd de heer B. Keulen gekozen met 25 st; de heer Johs. Olij had 21 st. De v o o r z. bracht den scheidenden pen ningmeester een hartelijk woord van dank voor de diensten de vereeniging bewezen. Tevergeefs heeft men, ook hier uit de ver gadering nog, getracht den heer Ferwerda van afueden te weerhouden, wat wij zeer betreuren. Hij is een penningmeester, die de financiën uitstekend en zuinig beheerde, 17 jaar vervulde hij die functie op zoo uitste kende wijze, dat het bestuur voorstelt den heer Ferwerda tot eerelid van de S. Z. C. te benoemen. (Applaus.) De heer Ferwerda dankt voor deze woorden en onderscheiding en getuigt van de prettige samenwerking in het bestuur. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening werden benoemd de h.h. P. Olij en P. van Dijk en tot plaatsvervangers de h.h. D. Olij en S. de Wolf. De heer G. Hofstra bracht mede namens den heer Johs. Olij verslag uit als afgevaar- I digde naar de algemeene vergadering van de N.N. Watersport Bond. De secretaris deelde betreffende het ko mende seizoen mede dat op 30 Mei (He melvaartsdag) alle klassen zullen zeilen; op De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneexer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D 11 s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op «le oplaag toegostaan. De gemeenteraad van Doetin- chem heeft gisteren tot rector van het gymnasium aldaar benoemd dr. P. C. van der Horst, leeraar in de klassieke talen aan het lyceum voor meisjes te Rotterdam, no. 2 van de voordracht, met 12 stemmen tegen 3 op dr. C. M- Buizer, rector aan het gymnasium te Sneek, die no. 1 op de voordracht stond. Naar men ons mededeelt is al hier ppgericht een afdeeling van de V.V.S.U. (Vrienden Vereeniging der Sovjet-Unie) met aanvankelijk 35 le den. De afdeeling houdt a-s. Zondag haar eerste openbare vergadering. Zie advertentie. Radio en Esperanto. De radio, het internationale verbin dingsmiddel bij uitnemendheid, begint in de laatste tijd meer en meer gebruik te maken van de wereldhulptaal Espe ranto. Verschillende radiostations, zooals Weenen, Praag, Moskou, Huizen, Hil versum, Parijs, Nice, Lyon enz. heb- bên reeds geregelde Esperantouitzen- dingen. Vooral het radiostation Praag staat bij de Esperantisten in hoog aanzien en heeft reeds om zijn schitterend ver zorgde Esperantoprogramma’s de bij naam van „La verda stacio” (het groe ne station) gekregen. Zélfs werden over dit station op 7 April j.I. gedeelten uit de opera „Die verkaufte Braut” in het Esperanto uitgezonden. Nu in de maand Augustus van dit jaar het Esperanto wereldcongres te Rome zal worden gehouden, begint ook dit radiostation met geregelde Esperan- to-uitzendingen. Dit is voor de congres sisten van veel belang, daar ziji .nu eerst verschillende inlichtingen over het te bezoeken land kunnen verkregen. 14 Juli wordt de vereenigingswedstrijd ge houden, 17, 18 en 19 Augustus zijn de drie dagen van de Sneekweek, op deze dagen wordt ook de kampioenswedstrijd voor de 16 M’. klasse gehouden, voor de selectie wedstrijd voor deze wedstrijd zal de Zater dagmorgen zoo mogelijk benut worden. De officieele sluiting van het seizoen zal op Zondag 8 of 15 Sept, met een groepswed strijd voor zeilschepen en een behendig- heidswedstrijd voor motorbooten plaats hebben. Een der clubtochten wordt naar de jubileumwedstrijd van de zeilver. Frisia ge houden op de tweede Zondag in Augustus. Het oestuur stelde voor voor de actie be treffende de Sneekweek weer dezelfde com missie te vormen van het vorig jaar, de heeren hebben zich toen zeer verdienstelijk gemaakt, nl. de h.h. Brandenburgh, Brink- sma en Johs. Olij. Laatstgenoemde heer stelde zich echter niet meer beschikbaar en in zijn plaats werd aangewezen de heer E. Hazelhoff. Het programma voor deze dagen zal nader in overleg tusschen bestuur en commissie worden opgesteld. De tweede clubtocht wordt naar de Flues- sen gehouden. Een denkbeeld van den heer Santema om de vereenigingswedstrijd niet op Zondag doch op Zaterdag te houden, ontving geen steun, evenmin als diens voorstel op de Zaterdag van de Sneekweek een boot naar de meer te laten varen, om ook de leden die geen schip hebben, tegemoet te komen. Ook wees deze heer er nog op dat de Sneek week en de wedstrijden der Kon. Zeilver. Sneek zeer laat in het seizoen vallen, zoodat de vacanties in Holland al ten einde zijn, wat het bezoek van vreemdelingen schaadt. Kunnen deze data niet^i :ger gesteld? Van andere zijde wees men er op dat het wel zeer moeilijk zal zijn deze traditioneele data, welke verband houden met de kermis, te verschuiven. Bij de rondvraag pleitte de heer Pijpker er opnieuw voor om op de eerste Zaterdag in Mei gezamenlijk uit te varen en vroeg of ter vergadering hiervoor voldoende deelne ming was. Dit bleek het geval, het bestuur zal deze zaak nu zoo mogelijk regelen. Gepleit werd nog voor winterwerk der S. Z. C., zeilcursussen, model scheepsbouw door jongeren onder leiding enz. Er werd van bestuurszijde op gewezen, dat \roeger ook zeilcursussen zijn gegeven doch met weinig succes. Deze zaak zal de aandacht van het bestuur hebben. Voorts werd er uit de vergadering op ge wezen, dat het voor ’t succes van de Sneek week van ’t grootste belang is dat er wordt samengewerkt met de Kon. Zeilver. Sneek. Beide besturen moeten van goeden wille zija en dan belooft de Sneekweek iets voor de toekomst, doch nimmer mogen de tradi tioneele dagen der oude Zeilver. er onder lijden. Als er nog punten van wrijving met de Kon. Zeilver. Sneek zijn, laat men die dan binnenskamers regelen en vóór de Sneekweek aanbreekt. Men moet de gele genheid niet laten voorbijgaan nog eens contact met het bestuur der Kon. Zeilver. te zoeken. Van andere zijde werd nog opgemerkt dat gezien hetgeen er verleden jaar is geschied eigenlijk de Koninklijke eerst ’t contact met de S. Z. C. moet zoeken. De Sneekweek kan het tweede evenement in de Nederlandsche zeilwereld worden, de Kaagweek stelt de Noord-Nederlanders in staat de Hollanders te ontmoeten, zoo moet de Sneekweek d e gelegenheid zijn, waar de Hollanders ko men om zeilend Noord-Nederland te ont moeten. Als ook het bestuur der Kon. Zeil ver. Sneek dit zoo wil zien is er geen enkele reden welke samenwerking in de weg zou staan. De vergadering ging accoord met de toe zegging van het bestuur dat het zal trachten in voeling te treden met het bestuur der Kon. Zeilver. Sneek over de Sneekweek 1935. Afd. Sneek Arb.ver. v. Lijkverbranding. De afd. Sneek van de Arb.ver. v. Lijkver branding hield Donderdag haar tweejaar- BURGEMEESTER en WETHOU DERS van SNEEK^jnaken bekend, dat zij krachtens art. 9, 5e lid, der Wiakelsluitingswet 1930, Stbld. 460, voor wat betreft Zaterdag, 27 April en Maandag tot en met Zaterdag, 29 en 30 April, 1, 2, 3 »n 4 Mei 1935, ontheffing hebben verleend a. van het bepaalde bij art. 2, letter b en art. 4, 3e lid, dier wet voor alle winkels, in zover, dat zij des avonds geopend mogen zijn tot 11 uur; b. van het bepaalde in art. 8 letters b en c. dier wet, in zover, dat het venten, het verkopen en het te koop aanbieden op of aan voor het open baar verkeer openstaande land- en waterwegen is toegestaan tot des avonds 11 uur. Sneek, 27 April 1935. I TIJDELIJKE RECLAME PUDDINGFABRIEK A. J. POLAK, GRONINGEN Unie v- Wat er-toeris ten en 1 van de heer M- Oppenhuizen. De Jury voor "deze scheepjes bestaat uit de heeren H. T. v. d. Zee, J. O1Ü en H. F. RingnaRla. De vlaggen uit. De drie-kleur hoort er bij in deze Hawatso-dagen, die een leest moeten zyn voor de gansche burgerij. Daarom allen de vlaggen uit. Naar men ons meedeelt zal de heer Tosi Facipo zijn 35-jarig jubileum als tentoonstellings-exploitant tjjdeins deze Hawatso vieren- De klein-watersport op de Hawatso die in verschillende klassen is inge deeld, geniet reeds veel beiangsteiling. Het aantal inzendingen is zóó groot, dat er zelfs een speciale af deeding van 6x7 meter moet worden gebouwd. ’n Achttien-tal medailles werden toe gezegd, n-L 3 van V.V.V., 6 van het Hawatso-Comité, 6 van de ,gez. Mid denstands Vereenigingen, 2 van de NEUWE SHEERER COURANT Winkelsluiting.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1