annex SNEEKER COURANT (7Se Jaargang) Officieel Orgaan der Gemeente Sneek I I No. 64 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRINK Co. Woensdag 15 Mei 1935 Sle”Jaargang Dit No. bestaat uit 2 bladen. Officieel Gedeelte. I NIEUWSTIJDINGEN. Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad Alle Advertentlën wordexa In belde bladen opgenomen Regelprljs 9 eent. Abonnementen belangrijke korting VERTROKKEN: om vergunnini een I i INGEKOMEN: een D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. LIJST VAN INGEKOMEN EN VERTROKKEN PERSONEN OVER DE MAAND APRIL 1935. daad een dramatisch spel, dat los van de romans kon worden genoten. Het stuk heeft een pakkend verloop. Diep ontroerende tooneelen, die het pu bliek sterk aangrepen.” Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der pos terijen te Sneek. In de loop der maand Maart 1935 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd f37.505.01 en terugbetaald - 56.722.47 Hendrina Elizabeth van Dam, winkeljuffrouw, van Groningen naar Ged. Pol 13; Alle Visser, boerenknecht, van Gaast naar Franekervaart 4; ♦Hijltje Pasma, fabrieksarbeider, van Harlingen naar Oppenhuizerweg 108; Jelle de Vries, ijsco- venter, van Leeuwarden naar Nauwe Noorder- horne 21; Nelly Mulders, z. b., van Zaandam naar Oude Koemarkt 14; *Jan Steensma, z. b., van Velp naar Bothniakade 3a; Hittje Ringnalda, dienstbode, van Oppenhuizen naar Franekerkade 4; Richtje Hoogeterp, z. b., van Gaastmeer naar 2e Oosterkade 4; *Rinke de Jong, z. b., van Scharnegoutum naar Bourbonstraat 4; Arnol- dus Hugo van Bottenburg, candidaat-deurwaar- der, van Schiedam naar Marktstraat 24; Johan Reid Sternsdorff, bakkersknecht, van Leeuwar den naar Singel 37; Hendrik Gemmink, reiziger, van Alkmaar naar Galigastraat 14; Jouke Fecn- stra, expeditieknecht, van Bolsward naar Kleine Palen 21; Gerritje Tuinstra, echtgenoote van S. A. Hofstra, z. b., van Bolsward naar 3e Woud- straat 9; *Anders Scheper, brigadier-majoor van de rijksveldwacht, van Donkerbroek naar Johan Willem Frisostr. 39; Albert Schurer, dekknecht, van Groningen naar Willem Fredërikstraat 4; Taetske de Vries, verpleegster, van Poortugaal naar Maria Louisestraat 29; Sjoerdltje Haarsma, dienstbode, van Suameer naar Lemmerweg 8; •Aalert Freerk Lageveen, koopman, van Boorn- bergum naar 3e Steenklipstraat 7; Sijbrandus Flapper, etaleur van Velsen naar Badhuisgracht 11; Willem Martens, z. b., van ’s Gravenhage naar Parallelweg 7; Jelle de Jong z. b., van Wolvega naar le Oppenhuizerdwarsstraat 2; Trientje Mulder, echtgenote van H. Tichelaar, z. b., van Groningen naar aan boord; Grietje Radix, dienstbode, van Smilde naar Marktstraat 23; Romkje Elizabeth van der Zee, lerares, van Zetten naar Pr. Julianapark 3; Siede Visser, z. b-, van St. Nicolaasga naar Jan van Nassaustraat 44; Tjerk Wolda, winkelchef van Huizum naar Jollenstraat 2b; Hittje Terpstra, echtgenote Van Tjerk Wolda, z. b., van Huizum naar Jollenstraat 2b; Maaike Huisman, dienstbode, van Workum naar Willemstraat 16; *Douwe Bergsma, aan nemer, van Ruigahuizen naar Leeuwarderweg 77; Pietertje de Boer, z. b., van Heeg naar Schoolstraat 13; *Age Westra, z. b., van Ned.- Indië naar Oppenhuizerweg 45; Trijntje Pilat, dienstbode, van Ijlst naar Peperstraat 7*Petrus Spoelstra, z. b., van Epe naar Grootzand 47; Sidonius Hendrikus Ringnalda, slagersknecht, van Enkhuizen naar Oosterdijk 20; Jetske An- dela, dienstbode, van Leeuwarden naar Stations weg 3; Maria Anna Helena Bodewes, winkel juffrouw, van Groningen naar Kruizebroeder- straat 89; Jantje Bootsma, dienstbode, van Greonterp naar Stationsweg 3; *Douwe Plan tings, Hoofdvert. Leeuw. Ass. Kantoor, van Leeuwarden naar Peperstraat 7; Maria Helena Bouma, dienstbode, van St. Nicolaasga naar Stationsweg 3. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 19.217.46 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 28. 65 jaar getrouwd. Dinsdag 21 Mei is het 65 jaar geleden dat het echtpaar D. Bouma en Sj. Boumade Vries alhier in het huwelijk trad. De krasse oud-marktmeester is thans 85 jaar, zijn echtgenoote 82 jaar. Geslaagd voor het eindexamen van de Ambachtsschool alhier E. van Ham te Sneek en J. Blom te Hindeloopen, voor wie het examen wegens ongesteldheid was uitge steld. Het nieuwe college van Ged. Staten. Naar het Fr. D. verneemt is over de be zetting van de zetels van Gedeputeerde Sta ten voor de komende vierjarige periode vol ledige overeenstemming bereikt en schijnt te zijn overeengekomen dat de vacante zetel van de S.D.A.P. zal worden bezet door een V.D. Nassaustraat 22 naar Hilversum, Eikbosscher- weg 136; Wilhelmus Johannes Coenen, foto graaf, van Leeuwenburg 19 naar Blerik, Anto- niuslaan 48; *Hubert Carl Otto Magel, lytho- graaf, van Parallelweg 44 naar Haarlem, Jor- densstraat 24; Klaaske de Haan, dienstbode, van Kruizebroederstraat 12 naar Baam, Tromp- laan la; Dirk Waringa, kantoorbediende, van Singel 56 naar Heeg 346; Baukje Waringa, z. b., van Singel 56 naar Assen, Molenstraat 14; Antje Kroeger, verpleegster, van Maria Louise straat 29 naar Leeuwarden, Noordersingel (Diaconessenhuis); Jantje Poepjes, dienstbode, van Scljoolstaat 33 naar Hoofddorp, Aalsmeer- derweg 127; Maria Anna Johanna van der Kallen, onderwijzeres, van Grootzand 6 naar Wijk bij Duurstede, Oeverstraat 3; Aaltje Ja» coba Bos, dienstbode, van Joh. Willem Friso- straat 14 naar Apeldoorn, Zutfenseweg 22; Harmanna Bols, dienstbode, van Parkstraat 5 naar Scharnegoutum; Douwe Tjalsma, boeren knecht, van Lemmerweg 76 naar Hommerts 126. Kunstkring Sneek. Op Donderdag 23 Mei komt het Nieuw Schouwtooneel, artistieke leiding Ko van Dijk en Frits Bouwmeester, hier als slot van het seizoen voor de Kunstkring Sneek in Amicitia geven Antoon Coolens „Kinderen van ons Volk”, spel van het land in 5 be drijven naar de romans „Kinderen van ons Volk” en „De schoone voleinding”, bewerkt door Kees Spiermgs en Cor Hermus. Hieronder een paar recensies: Nieuwe Rott. Courant, 17 Oct.: oorspronkelijk Nederlandsch tooneelspel, dat in de hier gisteravond gegeven première een uiterst boeiende voorstelling beleefde”. De Tijd, 17 Oct.: het talrijk publiek heeft het nieuwe tooneelstuk zoo hartelijk ontvangen, dat deze eerste avond voo- den verderen levensloop van het spel alle goeds belooft, terwijl onze verwachting, dat de romans van Coolen voldoende dramatische kern bevatten om aan een reeks bedrijven boeienden inhoud te kunnen geven, sterk werd overtroffen. Wat we zagen was inder- Notaris E. Elema veilde hedenmiddag finaal in het café Knorr alhier twee stukken hooiland, gelegen ten noordwesten van de „Oude Ried” onder Gauw, groot resp. 7% en 4.7 pdm. Bij cumulatie toegewezen aan den heer IJ. Sijbrandij te Speers voor een som van f2214. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel, Langweer, Bozum. Zeilvereeniging „D e F lues sen”. KOUDUM, 11 Mei. De zeilvereeni- ging „De Fluessen” hield hedennamid- dag onder het voorzitterschap van den heer J. Krol Jzn., burgemeester alhier, op Galamadammen haar jaarlijksche le denvergadering. Na een openingswoord deelde de voorzitter mede, dat de heer D. Hoek stra te Kolderwolde als bestuurslid heeft bedankt, waarover de voorzitter en later ook anderen hun leedwezen te kennen gaven. Voorts wees de voorzitter op de toe nemende zeilsport op de Morra, mede ook als gevolg van de gift van ir. Kort hals Altes te Amersfoort van twaalf larken. Het bestuur kan echter in geen enkel opzicht verantwoordelijkheid op zich nemen voor de veiligheid van de jeugdige zeilers. De larken, die aan GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniplejn, en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11Va en 12Va uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd op 1014 Mei: Rijwielen Vulpen Hand- taschje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, andei staande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 1014 Mei: Rijwielbelastingmerk, A. de Jong, Kr.broederstraat 13; Knot garen, Wed. S. Visser, le Zomerrak- buurt 21; Kinderhalsbandje, T. Ban ning, Maria Louisestr. 2; Vulpen, De Groot, Singel 42; Rijwielbelastingmerk, H. Harding, Kloosterhof 28; Kinder- beursje, G. Hoekstra, Badhuisgracht 15; Pakje inh. broekje en truitje. Pas ma, Oosterdijk; Rijwielbelastingmerk, Huizega, 2e Zomerrakbuurt 4; Bruine alpinomuts, K. Pieters, Boschstraat 8; Raket, W. Poiesz, Bothniakade 13. In de gemeente Wymbritseradeel zijn ingediend de volgende candidaten- lijsten Van de A.-R. Partij: J. Cnossen Johszn., L. Nijdam, A. Bouma, W. Abma, J. Gerbran- dij, H. A. Wind, G. Grondsma, T. de Jager, F. Soetinga, H. Dijkstra. Van. de S.D.A.P.: L. Hoekstra, P. v. d. Eems, A. C. Visser, M. Rondhout, G. El- singa. Van de Vrijz.-Dem. Bond en Vrijheids bond: A. van Gooi, I. de Boer, J. Douma, K. Jansma, H. Andela, F. Schoegje. Van de R.-K.: Joh. Rijpma, H. E. H. v. d. Hoff, K. Brandsma, N. v. d. Werf, Joh. Brouwer, G. Galema. Van de C.-H. Unie: G. F. Atsma, W. San- tema, C. H. Hofstra, M. Feenstra, D. Berg sma, S. S. Jellema, D. W. Schilstra, Corn. Kaspersma, R. H. Huitema, D. Osinga, IJ. Jellema, H. P. Wiersma, H. J. Greevelink, H. Gerbrandij, A. Bergsma, G. Boorsma. ♦Cornelia Maria Bethe, wed. Z. J. van den Bout, z. b., van Geeuwkade 5 naar Voorburg, Buitenruststraat 14; Anna Maria van Dijk, dienstbode, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster „Onder de Bogen”; Johanna Huitema, dienstbode, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster „Onder de Bogen”; Doetje Bouma, dienstbode, van Stationsweg 3 naar Maastricht, Klooster „Onder de Bogen”; Berendina Wil helmina Schomaker, dienstbode, van Stations weg 3 naar Maastricht, Klooster „Onder de Bogen; Dora Flapper, dienstbode, van Stations weg 3 naar Maastricht, Klooster „Onder de Bogen”; Enne de Boer, bakker, van Oppenhui zerweg 102 naar Mirns en Bakhuizen, 45; Leo Stoelinga, bouwkundige, van Ernst Casimirstr. 1 naar Heiloo, Heerenweg E 207; Douwe Kooi, boerenknecht, van Parkbuurt 6 naar ’s Graven hage, Geest 56; Rudolf Kuipers, meubelmaker, van le Steenklipstraat 82 naar ’s Gravenhage, Geest 56; *Marten Hoekstra, stoombootkapitein, van Jan van Nassaustraat 40 naar Kingmatille; Sijbren Rienstra, landmeetkundig ambtenaar, van Jan van Nassaustraat 19 naar Harlingen, Zuiderhaven 39a; Fokke Veenstra, z. b., van lepenlaan 38 naar Garijp 358; Epke Werkman, bakkersknecht, van Looxmastraat 13 naar St. Nicolaasga 318; Pieter de Vries, kruideniersbe diende, van Frederik Hendrikstraat 86 naar Balk. Westeinde; *Gerrit van der Linde, z. b., van Johan Willem Frisostraat 39 naar Oudeschoot 135; Hieke Kerker, dienstbode, van Stationsstr. 66 naar Leeuwarden, Weaze 38; Annigje Lok, hulp in de huishouding, van 2e Steenklipstraat 29 naar Harderwijk, Groote Poortstraat 1Fran- ciskus Jan Swart, winkelbediende, van Oude Koemarkt 23 naar Groningen, Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat 56; *Theodorus Eikema, steendruk ker, van Winsemiusstraat 26 naar Groningen, v. Swinderenstraat 10; Hendrikje Brattinga, win keljuffrouw, van Wijde Burgstraat 12 naar Leeuwarden, Eewal 62; Jan Sustring, goudsmid, van Grootzand 63 naar Drachten, Zuiderbuur! 16; Riemke van der Zee, dienstbode, van Lijn- baansbuurt 15 naar Sijbrandaburen 78; Louis Praamsma, Geref. predikant, van Emmastraat 7 naar Nieuwolda (Gr.) A. 260; Grietje de Vries, huishoudster, van Kloosterdwarsstraat 8 naar Woudsend 326; Gerrit Dirk de Beurs, adspirant landmeetkundig ambtenaar, van Bad huisgracht 14 naar Harlingen, Groote Ossen markt 3; Hendrik Jaasma, machinist, van 2e Zomerrakbuurt 9 naar Sijbrandaburen 81; Anna Ymkje Velsink, coupeuse, van Prins Hendrik kade 32 naar IJmuiden, Kievitslaan 18; Frede rika Goldsmith, huishoudster, van Oosterdijk 56-58 naar Assen, Ooster-Parallelweg 70; Auke de Jong, wasmeester, van Wassenberghstraat 52 naar Heerenveen, Jacob Hepkemastraat 5; Derk Eekhof, handelsreiziger, van Oude Dijk 8 naar Huizum, Vermeerstraat 29; Charlotte Till, dienstbode, van Marktstraat 23 naar Duitsch- land; Baukje Visser, verpleegster, van Franeker kade 3 naar Amsterdam, Valeriusplein 9; Antje Bosma, dienstbode, van Gijsbert Japiksstraat 15 naar Hilversum, Javalaan 38; *Cornelis de Jong, los werkman, van aan boord naar Joure, aan boord; Hinke de Boer, dienstbode, van Harinx- makade 12 naar Workum, Dwarsnoord G 61; Antje Elisabeth Waringa, kapster, van Klooster straat 9 naar Leiden, Nieuwe Rijn 87a; Petrus Postma, boerenknecht, van 2e Woudstraat 23 naar Dijken bij Langweer, no. 16; Jantje Anna Toren, dienstbode, van Grootzand 19 naar Scharnegoutum 91; Annigje de Jong, Officier Leger des Heils, van 2e Zomerrakbuurt 21 naar Leeuwarden, 3e Klanderijdwarsstraat 26; Griet- jen de Ruiter, echtgenote van Pieter van der Zee, z. b., van Jan van Nassaustraat 4 naar Koihorn; Margareta Ressler, dienstbode, van Wassenberghstraat 11 naar Hainburg a. d. Donau (Oostenrijk); Ymkje Petronelia Bruin- sma, dienstbode, van Willemstraat 16 naar Leeuwarden, Oranje Nassaustraat 9; Leopoldina Perner, dienstbode, van Marktstraat 23 naar Assen, Brinkstraat 25; *Klaas van dter Brug, magazijnmeester, van Emmastraat 20 naar Utrecht, Jacob v. d. Borchstraat 49bis; Catha rina Johanna Teuben, z. b., van Oosterdijk 63 naar Scharmer, Harkstede F 62; Maria Boersma, dienstbode, van Stationsweg 3 naar Workum, Trekweg G 16; Rinske Wijga, telefoniste, van Joh. Willem Frisostraat 35 naar Groningen, Ernst Casimirlaan 14; Jacobje van Zwol, tele foniste, van Emmastraat 27 naar Amsterdam, Bosb. Toussaintstraat 23 II; Henderica Frederica Anna Stoelinga, telefoniste, van 2e Selfhelpstraat 23 naar Amsterdam, Staringplein 41; Hiltje Hoekstra, hulp i. d. huishouding, van Jan van Gemeenteraadsverkiezing. Ten gemeentehuize van Sneek werden heden de volgende candidatenlijsten voor de verkiezing van de gemeenteraad ingeleverd: Van de Vrijheidsbond en groep vrije kie zers: A. H. Vis, H. W. Bos, G. H. ter Horst, T. D. Joustra, U. H. Huges, J. de Leeuw. Van de Communisten: J. Greijdanus, B. Visser, J. A. de Vries. Van de S.D.A.P.: U. Sijitma, J. de Groot, P. van der Veen, A. Smeding, L. Stoelwin- der, A. Brandsma, S. F. Bok, A. J. Nijdam, W. F. A. Höhle, G. Vonk, J. van Gorkum, G. van Hardeveld. Van de Vrijz.-Dem. Bond: D. Zuiderbaan, A. Hogeveen, J. Keuning, S. Feenstra, D. Terpstra, H. A. de Bruin, E. W. Schaap, H. Meindersma, J. Stoffer, N. E. van der Zee, S. Sandstra, K. Vrolijk Fz., O. Piersma, S. J. Monsma, H. Spoelstra, S. Groenhout. Van de R.-K. Staatspartij: J. A. Maseland, H. Tromp Johszn., E. Siemensma, H. Silvius, Jan P. de Vries, B. H. Lampe. Van de Chr. Dem. Unie: B. G. van Bek- kem, Tjirk Hofman. Van de A.-R. partij: F. Blok, G. L. Dok- kum, F. Boeijenga, F. K. Groeneveld, A. W. Haan, S. Zeijl, R. Hofstra, S. Krol, G. Ree- hoorn. Van de C.-H. Unie: M. Oppenhuizen, K. Kracht, R. Posthuma, O. Santema, L. Op ’t Hof, S. R. Piersma, Tj. v. d. Zee, J. A. Vis ser, T. Breeuwsma, Sj. van der Brug. Eindexamen R. H. B. S. De minister van onderwijs enz. heeft voor het eindexamen aan de R. H. B. S. te Sneek op 4, 5, 6, 8 en 9 Juli aangewezen de vol gende deskundigen: dr. H. W. Mook, te Gro ningen; dr. J. M. van der Zanden, te Gro ningen; mevrouw G. BlokhuisKutsch Lojenga, te Hilversum. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend: dat ter secretarie ter inzage ligt een ver zoek meCbijlagen van 1. J. ZIJLSTRA, steenhouwer aldaar. om vergunning tot uitbreiding van de steen houwerij in het gebouw Kloosterstraat no. 20, kadastraal bekend gemeente Sneek, sectie A, no. 2807, door bijplaatsing van een marmerpolijstmachine, in werking te bren gen door een electromotor van 2 P.K.; 2. de N.V. BATAAFSCHE IMPORT MAATSCHAPPIJ, gevestigd te ’s Gravenhage, ig tot het oprichten van ondergrondse oenzinebewaarplaats (inhoud 6000 liter) in de garage van het gebouw Parkstraat no. 11, kadastraal bekend ge meente Sneek, Sectie A, no. 1725, met een bovengrondse aftapinrichting vóór dat per ceel, in werking te brengen door een electro motor van 'A P.K.; dat op Woensdag 29 Mei 1935, des middags te 12 uur, ten gemeentehuize al daar gelegenheid zal worden gegeven om tegen de verzoeken bezwaren in te bren gen en deze mondeling en schriftelijK toe te 'lichten en dat zowel de verzoekers, als zij die bezwaren hebben in te brengen, gedu rende drie dagen voor evengemeld tijdstip ter secretarie, in de gewone bureau-uren, van de ter zake ingekomen bescheiden ken nis kunnen nemen. De aandacht wordt er inzonderheid op gevestigd, dat, volgens de heersende op vatting, slechts tot hoger beroep gerech tigd zijn zij, die voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. SNEEK, 15 Mei 1935. Zijn gezinnen. de wedstrijden deelnemen, zullen ge registreerd moeten worden. De secretaris, de heer A. Rampion te Bakhuizen, bracht het jaarverslag uit. De penningmeester, de heer H. Speerstra te Warns, deelde mede, dat dank zü het batig saldo van 1933 er op 1 Januari 1935 nog een kassaldo van f 15-22 aanwezig was. Het afge- loopen jaar leverde echter op zich zelf een nadeelig saldo op. De heer J. F. Maij deed het nog al ingrijpende voorstel’ om .de wedstrijden, die jaarlijks vijfmaal op de Morra wor den gehouden, ondeï het beheer van de zeilvereeniging „De Fluessen” te brengen; dit om te voorkomen, dat naast „De Fluessen” nog een zeilver eeniging „De Morra” zal worden opge richt. Voor „De Fluessen” zal dit een toeneming van leden beteekenen, zoo dat bij deze vereeniging bloedarmoede zal worden voorkomen. Dit voorstel werd over het algemeen met instemming begroet. 'Slechts twee leden verklaarden zich tegen. Uit de Morra-zeilers zal een commissie wor den benoemd, die de wedstrijden op dq Morra regelt, terwijl van de beslissin gen der jury beroep openstaat bij het bestupr van „De Fluessen”. Tot bestuurslid werd gekozen de heer J. F. Maij te Koudum. Voor de Mor ra-wedstrijden zijln voor, loopig de volgende data vastgesteld: 8 Juni (of Hemelvaartsdag), 29 Juni, 20 Juli, 10 Augustus en 7 September. De data in Juli en Augustus zijn zoodanig gekozen, dat het studentenkamp te Gaastmeer ook aan de wedstrijden kan deelnemen. Bij de rondvraag dankte de scheiden de kastelein van Galamadammen, de heer R. Hoekstra, voor de goede sa menwerking die er steeds tusschen het bestuur der zeilvereeniging en hem heeft bestaan. De voorzitter en andere leden dank ten wederkeerig den heer Hoekstra voor diens bereidwilligheid’ en hulp vaardigheid. L. c. S. baron van Heemstra, f In den ouderdom van 59 jaar is te ’s Gra venhage overleden de heer S. Baron van Heemstra, oud-kapitein der infanterie en secretaris van de Kon. Nederl. Roei- en Zeil vereeniging te Amsterdam. De zaak-Wardenier en de politiek. De door de uitvinding-Wardenier bekende wethouder van Weststellingwerf, de heer W. Muurling te Wolvega, schijnt, daar hij bij de a.s. Raadsverkiezingen met een eigen lijst komt, nog niet aan het eind van zijn poli tieke loopbaan te zijn. De heer Muurling heeft ongeveer twaalf jaar lang de Chr. Historische Unie vertegen woordigd in de Raad van Weststellingwerf. Als zoodanig was hij ook tot wethouder gekozen. Nadat om verschillende redenen de heer Muurling geroyeerd was door de af- deeling van de C.H.U., bleef hij wethouder zonder partijverband. Later, na de bekende kwestie-Wardenier, werd hem in de bekende raadsvergadering het vertrouwen door de Raad opgezegd met op twee na algemeene stemmen. De heer Muurling bleef echter wethouder, doch liet ongeveer twee maanden geleden bekend maken, dat hij zich bij de a.s. raads verkiezingen in geen geval weer candidaat zou laten stellen. Thans is echter een nieuw opgerichte ge meentelijke kiesvereeniging onder de naam „Voor Koningin en Vaderland C. H.” met een lijst verschenen, waarop de heer Muur ling als aanvoerder voorkomt. De verdere candidaten zijn: 2. H. de Rui ter, Munnekeburen, 3. C. de Lange, Bles- dijke; 4. J. Krop, Peperga; 5. M. Bosma, Vinkenga; 6. W. Schraa, Munnekeburen; 7. A. Oosterhof, Noordwolde; 8. J. Baas, Bles dij ke. Beperking van de melkproductie. Wij vernemen dat, in tegenstelling met daaromtrent loopende geruchten, de voor genomen regeling der beperking van den melksteun 1 Juni a.s. zal ingaan. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de Provinciale Landbouw-Crisis-Orga- nisaties, alsmede bij de afdeelingen Zuivel- contróle der Crisis-Zuivel-Centrale, als hoedanig de Boter- en Kaascontrólestations fungeeren. NIEUWE SNEEKER COURANT 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1