annex SNEEKER COURANT (78e Jaargang) der Gemeente Sneek Uit onze Raadzaal. I VO ROL De to&aWsi/të Jandpsta DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT»__. J Officieel Orgaan No. 67 Eerste Blad Dit No. bestaat uit 4 bladen. Uitgave HiMSINs 4 Co. Zaterdag 2$ Mei daarg^g NIEUWSTIJDINGEN. Hegelprijs sent. Abonnementen belangrijke korifaiB All® Advertentlën worden in belde bladen opgencmen SNEEK, 20 Mei 1935. Aan de Gemeenteraad. 2e. 3e. 4e. BESLUIT: 13973.76 1521.31 - 14370.99 ƒ20417.79 575.— c. 6586.82 SNEEK, 14 Mei 1935. Aan de Gemeenteraad. de niet met I SNEEK, 6 Mei 1935. Aan de Gemeenteraad. V r ij d a g s te Hommerts, Jutrijp, Tims, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oostliem, Deersum, Scharnegatatsm, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel. Langweer, Eesom. Raadsvergadering. Maandag a.s. 7.15 ’s avonds is er raads vergadering der gemeente Sneek B. en W. bieden de Raad o. a. de volgende voorsteden aan: IV 07.352.17(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening van het Woningbedrijf over 1934. No. III 07.352.17(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot voorlopige vaststelling van de rekening van het reinigingsbedrijf over 1934. No. IV 07.352.17(1). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het besluit tot voorlopige vaststelling van de rekening van het woning bedrijf over 1932. regenten van het Old Burger Weeshuis ingediende gewij zigde begroting van die instelling voor het dienstjaar 1934. Enkele uitgaafposten, voornamelijk die voor onderhoud van zathen en landen en voor onderhoud van het weeshuis, moesten worden verhoogd. Het totale bedrag der geraamde verhogingen is 1549.38. Daar staat tegenover dat tal van posten met niet onbe langrijke bedragen konden worden verlaagd. Het totaal der verlagingen van uitgaafposten is ƒ4813.63. Enkele inkomstposten kondeft worden verhoogd met 126.92, terwijl verlagingen moesten worden aangebracht tot een totaalbedrag van 1038.37. De commissie heeft geen aanleiding gevonden tot het maken van op- of aanmerkingen en adviseert U derhalve tot goedkeuring van de gewijzigde begroting van het Old Burger Weeshuis voor 1934. De commissie voor rekeningen en begrotingen, D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. K. BREEUWSMA, Rapporteur. No. III 07.353.8(7). Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een kohier van de reini- gingsbelasting voor het jaar 1935. vast te stellen het bij dit besluit gevoegde kohier voor de heffing van een reinigingsbelasting voor het belasting jaar 1935, bevattende de volgnummers 2042 tot en met 2778, op een bedrag van ƒ5085.84 en te bepalen dat de belasting verschuldigd is in twee gelijke termijnen, ver vallende op 1 Juli en 1 September 1935. Aldus enz. No. 1.792.2(7). Voorstel van Burgemeester en Wethouders om mede te werken aan de totstandkoming van een overeenkomst met hét bestuur van het waterschap „De Sneeker Oudvaart” nopens de onttrekking van een gedeelte van het gebied van dit waterschap aan het water- schapsverband. No. 1.842.73(13). Rapport van de Commissie voor reke ningen en begrotingen betreffende de verlies- en winstrekening over 1934 en de balans per 31 December 1934 van het Old Burger Wees huis. Wij bieden U hierbij ter vaststelling aan het tweede kohier voor de heffing van een reinigipgsbelasting voor het jaar 1935, Dit kohier, dat een gedeelte van de op te leggen aanslagen bevat, wijst in totaal aan ƒ5085.84. De vervaldagen van de termijnen, waarin de belasting is ver schuldigd, zouden wij willen bepalen op 1 Juli en 1 Sep tember 1935. Wij geven U in overweging het volgende besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 20 Mei 1935, no. Ill 07.353.8(7); a. b. c. Zoals U bekend is hebben zich in de laatste jaren met de bestuursorganen van het waterschap „De Sneeker Oudvaart” nog al eens moeilijkheden voorgedaan, wanneer het er om ging ten behoeve van binnen het territoir van het waterschap uit te voeren werken ontheffing te ver krijgen van verbodsbepalingen van de politieverordening van het waterschap. Deze moeilijkheden waren dikwijls niet gemakkelijk te overwinnen en leidden bijna in ieder voorkomend geval tot aanzienlijke vertraging Mn de uitvoering van het be trokken werk. Gezien de ontwikkeling van de stad aan de zijde van de Leeuwarderweg is het te verwachten, dat nieuwe aanrakingen met het waterschapsbestuur en daar uit voortvloeiende nieuwe verwikkelingen niet zullen uit blijven. Met het oog hierop hebben tussen de Gedeputeerde Staten, het bestuur van het waterschap en ons College besprekingen plaats gehad, om de mogelijkheid na te gaan van onttrekking aan het waterschapsverband van een gebied, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van de be bouwde kom, over welk gebied, naar het zich laat aanzien, de stadsuitbreiding in de naaste toekomst zal plaats hebben. De gevoerde besprekingen hebben ten slotte geleid tot overeenstemming omtrent de afscheiding van het water- schapsgebied van het gedeelte, ingesloten door het nieuw te graven kanaal tussen het Zomerrak en de Oudvaart, het gedeelte van de Oudvaart ongeveer tot de Domp, de Groenedijk van de Domp tot aan de Leeuwarderweg, de Wandelweg achter de R.-K. begraafplaats, de-Sneker— Leeuwardertrekvaart, de stadsgracht en het Zomerrak (als op bijgevoegde plattegrondtekening nader aangege ven), op de grondslagen van een ontwerp-overeenkomst. welke luidt als volgt: Samen ƒ27579.61 ƒ29866.06 Het voordelig saldo van de gehele dienst bedraagt der halve 2286.45. De commissie constateert met genoegen, dat de huis houding van het Old Burger Weeshuis is aangepast aan de gewijzigde tijdsomstandigheden en dat de exploitatie rekening als gevolg daarvan thans voor het eerst sedert enige jaren weder een batig saldo oplevert. Regenten stellen zich voor aan het batig saldo de vol gende bestemming te geven: toevoeging aan het kapitaal 1286.45 toevoeging aan de reserve- 1000. De rekening van baten en lasten sluit in ontvangst en in uitgaat met 86632.46. De balans per 31 December 1934 wijst aan in activa en in passiva 1216163.40. De rekeningsstukken geven de commissie na onderzoek geen aanleiding tot het maken van op- of aanmerkingen, zodat zij U adviseert tot goedkeuring over te gaan. De commissie voor rekeningen en begrotingen, D. ZUIDERBAAN, Voorzitter. K. BREEUWSMA, Rapporteur. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.00. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe Sneeker Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i n s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, Nijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W-), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen burg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. No. 1.842.73(14). Rapport yan de Commissie voor reke ningen en begrotingen inzake onderzoek van de voorgestelde wijziging der begroting van het Old Burger Weeshuis voor 1934. SNEEK, 16 April 1935. Agn de Gemeenteraad. Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie voor de gemeentereiniging bij ons ingediende rekening van dat bedrijf over 1934 met de daarbij behorende be scheiden. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening door het Centraal Bureau voor Verificatie en financiële adviezen van de vereniging van Nederlandse gemeenten overeen komstig art. 265, le lid der Gemeentewet zijn deugdelijk verklaard, bieden wij U het volgend ontwerp-besluit ter vaststelling aan. De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 April 1935, no. Ill 07.352.17; BESLUIT: voorlopig vast te stellen: a. de rekening van baten en lasten van het reinigings bedrijf over 1934 met een nadelig saldo van ƒ43.837.35; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van dat bedrijf over 1934 met een totaal van 123.185.09 in ontvang en uitgaaf; c. de balans van dat bedrijf per 31 December 1934 met een totaal van ƒ106.731.04 in debet en credit. Aldus enz. Seriewedstrijden Kon. Zeflver. Sneek. Wij verwijzen naar een advertentie waar in de inschrijving voor bovengenoemde seriewedstrijden wordt opengesteld. In het café „de Nieuwe Doelen” veilde notaris E. Elema gisteravond' fi naal een Timmerwerkplaats met boven woning, gelegen aan de Prins Hendrik kade, in eigen gebruik bij dè heeren G. en Bi. Velsink. Bij cumulatie was het bod f5457- Beide perceelen wenden in gehouden. Vervolgens 16 onbewoonbaar ver klaarde woningen met erven in de Nieuwbuurt te Sneek. De veiling' had plaats in drie kavels- De toewijzing had als ’t volgt plaats- Kavel I. 8 woningen, waarvan ’t eer ste perceel aan de Prins Hendrikkade, aan den hepr J. Blok Fzn. te Sneek voor een som van f 1500. Kavel II. Een complex van 4 wo ningen aan den heer H. A. Boomsma te Sneek voor een som van f350- Kavel III. Een complex van 4 wo ningen aan de heeren M- en H. van der Meer te Sneek voor een som van f275. SNEEK, 7 Mei 1935. Aan de Gemeenteraad. Onder verwijzing naar de bij de stukken gevoegde correspondentie tussen de Gedeputeerde Staten en ons gevoerd over de vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfsrekeningen over 1932, stellen wij U voor, het raadsbesluit van 8 Mei 1933, no. 6, tot voorlopige vast stelling van de rekening van het woningbedrijf over 1932, voor zover dit besluit betrekking heeft op de rekening van kapitaalsinkomsten en -uitgaven, te wijzigen. Wij bieden U daartoe het volgend ontwerp-besluit ter vaststelling aan: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders van 7 Mei 1935, no. IV 07.352.17(1); BESLUIT: het raadsbesluit van 8 Mei 1935, no. 6, tot voorlopige vaststelling van de rekening van het woningbedrijf over 1932 in die zin te wijzigen, dat het bepaalde onder b wordt gelezen als volgt: „b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het woningbedrijf over 1932 voorlopig vast te stellen met een totaal van 105530.61 in ontvang en uitgaaf.” Aldus enz. SNEEK. 6 Mei 1935. Aan de Gemeenteraad. De commissie voor rekeningen en begrotingen ontving van burgemeester en wethouders om advies, de d 'or SNEEK, 16 April 1935. Aan de Gemeenteraad. Wij leggen hierbij aan U over de door de Commissie voor het woningbedrijf bij ons ingediende rekening over 1934 met de daarbij behorende bescheiden. Ten aanzien van deze bescheiden hebben wij niets te onzer verantwoording te vermelden. Onder mededeling, dat de cijfers der rekening overeen komstig art. 256, le lid der Gemeentewet door het Centraal Bureau voor verificatie en financiële adviezen der Ver eniging van Nederlandse gemeenten zijn deugdelijk ver klaard, stellen wij U voor het volgend besluit te nemen: De Raad der gemeente Sneek; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 16 April 1935, no. IV 07.352.17(1); BESLUIT: a. de rekening van baten en lasten van het woning bedrijf over 1934 voorlopig vast te stellen: I. Woningen met rijksvoorschot gebouwd: le. voor de woningen type A en B met een voordelig saldo van ƒ2380.06; voor de woningen type C en D met een voordelig saldo van ƒ579.95; voor de woningen type F min. met een nadelig saldo van ƒ2527.60; voor de woningen type D en D max. met een nadelig saldo van ƒ4642.55; 5e. voor de woningen type E met een nadelig saldo van ƒ4359.21; 6e. voor de van de bouwvereniging „Weegth” over genomen woningen met een nadelig saldo van ƒ2994.50. II. Woningen, zonder rijksvoorschot gebouwd: le. voor de 66 woningen aan de Willem de Zwijger- straat met een nadelig saldo van ƒ1884.81; 2e. voor de 34 woningen aan de Franekervaart met een nadelig saldo van ƒ447.53; 3e. voor de 10 woningen aan de Kapelstraat en aan de 2e Steenklipstraat met een nadelig saldo van ƒ887.83; 4e. voor de 27 woningen aan de Ubbo Emmius-, Gijs- bert Japiks-, Waling Dijkstra- en Napjusstraat met een nadelig saldo van 1861.20; 5e. voor de 39 woningen aan de Ubbo Emmius-, Gijs- bert Japiks-, Waling Dijkstra- en Winsemiusstraat met een voordelig saldo van ƒ77.80; b. de rekening van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het woningbedrijf over 1934 voorlopig vast te stellen met een totaal van ƒ43941.66 in ontvangst en uitgaaf; de balansen van het woningbedrijf per 31 December 1934 voorlopig vast te stellen met een totaal van: le. ƒ782.250.59 in debet en credit voor de met rijks voorschot gebouwde woningen; 2e. ƒ271.943.19 in debet en credit voor rijksvoorschot gebouwde woningen. Aldus, enz. De commissie voor rekeningen en begrotingen ontving om advies de rekening van het Old Burger Weeshuis over 1934, bestaande uit de volgende stukken: algemene verlies- en winstrekening; rekening van kapitaalsinkomsten en -uitgaven; balans. De verschillende afdelingen van de verlies- en winst rekening wijzen de volgende saldi aan: Zathen en landen, koemelkerijen en losse landen, een voordelig saldo van Andere onroerende bezittingen, een voor delig saldo van Effecten, schuldvorderingen, een voordelig saldo van Wezen en halfwezen, een na delig saldo van Subsidies en bijdragen, een nadelig saldo van Administratiekosten enz., een nadelig saldo van Kunstkring Amicitia. Gisteravond ging de laatste voorstel ling van de Kunstkring in het Amicita Theater. Het Nieuw Schouwtooneel trad op. In het algemeen bewonderen wij too- neelstukken, naar romans bewerkt, niet. In den regel krijgt men een aaneenrij ging van romanfragmenten, welke de noodige samenhang te zeer missen om sfeer en spanning te handhaven. De tooneelwerken uit de Jongs Merijntje- cyclus getrokken, zal men zich nog wek herinneren, waarbij zelfs „de lezer” te pas moest komen, om eenig verband tusschen de opeenvolgende bedrijven te leggen. Kees Spierings en Cor Her mes hebben, in samenwerking met den auteur getracht de romans „Kinderen van ons volk” en „De schoone volein ding” van Antoon Coolen voor het tóo- neel te bewerken en we moeten erken nen dat dit blijkbaar een gelukkige sa menwerking was. Er bleek voldoende dramatische kem in deze romans om er een zeer speelbaar stuk van te ma ken, dat in rijn eerste drie bedrijven overigens slechts voorbereidt voor de zgroote speelscènes van het vierde en vijfde- Wat de inhoud betreft, het stuk speelt in een Peeldorp, waar twee boe renzoons, Godefridus van den Breemor- tel) en Giel Sleegers beide hetzlelfdê meisje, Marie Verberne tot vrouw be- geeren- Marie houdt ze aan het lijntje, kan eigenlijk geen keus doen, tot de aandrang van de ouders, bijgestaan door de pastoor om aan deze onge- wenschte toestand een eind te maken, haar Godefridus doet kiezen. Het jonge paar vestigt zich op hoeve „Den Kraay- enberg”, maar Giel Sleegers blijft daar een geregeld bezoeker, kan zijn gevoe lens voor Marie niet verbergen, vervolgt haar daarmede en als Godefridus, die - - NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1