HENSTRAs REGENJASSEN 1 HENSTRA Eenmaal SHELL W ‘f Eerste Blad UitgaveRIEZEBRINK Co No. 88 artikelen TROMP-Sneek Watersport en Toerisme Ollitiesl Orgaan der Gemeente Sneek. Me Jaargang ZOMERTRILLERS en TOOI FRUIT Woensdag 7 Augustus 1935. is Uw wasch weer bedorven? Zijn er weer stukken by Uw wasch waar 9aaljM in gebeten xjjn? Neem dat bleekt ^WITTER en bijt nooit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 ct RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. HOOGEND TROMP Sneek Cf-i/wnx- De waker in Uw huis! HAUST TOAST per blik 40 ct. BOIS-SCHEEPSBESCHÜIT per pakje 10 ct. los per pond. 25 ct. AND1JKER TAFELHOEKEN per bus. 25 ct. De heerlijke JAVA-WAFELS in kwart blikken a 6 ons 60 ct. Reclame sortering Paul C. Kaiser’s BISCUITS in kwart blikken a 40 ct. PATR1A CREAMCRACKERS in blikken 8% ons f 1.20 MOCCA C. P. Koffie in vacuumverpakking per bus 12%-25-50 ct. Van Nelle’s Thee Ruiltjes voor grote pot p. pakje 50 ct. voor kleine pot p. pakje 30 ct. Compleet Splritusgas-Kooktoestel per stuk f 1.— 1 Wacht nu eens af, zoo zou ik hen gen 20 graden. te Plats dn jour - Soepen in blik - Vis Vlees - Vruchten conserven enz. enz. Sneeker Zwem-in rich ting. De temperatuur van het water in de geering zal' de muntpariteit tot het uiterste verdedigen. Ook geldt die raad voor schrikach tige hypothecaire crediteuren, die, uit angst voor een ingediend wetsontwerp, waarover het overleg tusschen Kamer en Regeering zelfs nog niet begonnen is, hier en daar al’ met executies begin nen te dreigen. GUMMI ivanaf 3.25 GABARDINE vanaf 12.75 voor verpoolistreet Station, na aankomst om 9.30 ’s avonds, worden overgebracht naar het King’s Cross Station, waar het aan den nachttrein naar Schotland zal worden gekoppeld, die om half elf uit Londen vertrekt en ’s morgens vroeg te Edinburgh aankomt. De Koningin, de Prinses en het gevolg zullen dus den trein in Londen niet verlaten. Het is de eerste keer, dat de Konin gin en de Prinses, Schotland zullen be zoeken. Te midden van het prachtige Schotsche landschap, waarvan de tinten steeds wisselen in het spel van zon en nevel, zal H. M. volop gelegenheid heb ben zich te wijden aan haar geliefkoosde verpoozing van schilderen jn de vrije natuur. Ook voor wandeltochten leenen zich deze streken by uitstek. De Nederlandsche gezant te Londen, jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, bevindt zich op het oogenblik met me vrouw De Marees van S winderen even eens in Schotland, n.l. te Dunkeld, dat ook in Perthshire is gelegen en van waar het door de Koningin uitgeko zen verblijf binnen betrekkelijk korten tijd per auto kan worden bereikt. In Engeland, zoo schrijft de Londensche Tel.-correspondent, en uiteraard ook in het Noorden, is het nieuws van het voorgenomen bezoek aan Schotland van Nederland’s vorstin en kroonprinses met voldoening opgenomen. De autoriteiten zijn voornemens de noodige maatrege len te treffen voor de veiligheid der Hooge bezoeksters en om er voor te waken, dat haar wensch tot ongestoorde afzondering ten volle zal worden ge ëerbiedigd. De reis van Koningin en Prinses naai Schotland. In aansluitingop hetgeen wij reeds meldden over de reis naar Schotland van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, kan nog nader worden medegedeeld, dat de vorstelijke perso nen een rustige vacantie wenschen door te brengen in de Schotsche provincie Perthshire, in een afgelegen plaatsje nabij een der romantische Schotsche me ren temidden van de heuvels van het Schotsche Hoogland. Het verblijf zal dan ook een strikt incognito karakter dragen, terwijl de Koningin reist onder den naam van Gravin Van Buren- Een speciaal koninklijk rijtuig, dat aan den trein van Harwich naar Lon den zal worden aangehaakt, zal te Li- Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS JwiTTER en Radiorede van minister Col'ij'n. Dr. H. Colijn heeft Vrijdagavond een ernstig woord tot het Nederlandsche volk gesproken. Na iets over de econo mische toestand gezegd te hébben zeide hij dat teneinde de welvaart te vergrooten er twee denkbeelden waren die een emstjg onderzoek en zorgvul dige overweging eischen. Het zijn het verlangen n,>aar uitvoe- ring van meer Openbare Verken efn naar verdere industrialisatie van oms rand. De openbare werken die men gaat uitvoeren moeten natuurlijk juut af wer pen. Maar als men daaraan vasthoudt dan blijkt spoedig dat de keuze niet zoo ruim is als velen wel meenen. Ne derland is de laatste kwarteeuw gul ge weest met den aanleg van openbare werken. Vele honderden millioenen zijn daarvoor uitgegeven en zelfs is in de verloopen drie jaar nog rond 30 mil- Ijoen per jaar aan zulke werken be steed, ongeacht wat voor werkverschaf fing uitgegeven is. Daarbij komt dan de 60 millioen voor het werkfonds die een jaar geleden toegestaan werden en die thans reeds nagenoeg geheel1 een bestemming hébben. Zoodra deze 60 millioen geheel uitge put zijn, zullen nieuwe gelden aange vraagd worden, maar het aantal nuttige werken wordt natuurlijk daardoor voort durend kleiner en is reeds tha®si niet zoo heel1 groot meer. Terwjjl boven dien ook gelet moet worden op de vraag of het geld er voor te krijgen is. Dan is er de tweede gedachte; meer industrialisatie. Dat vraagstuk is door den nieuwen Minister van Economjsche Zaken in onderzoek genomen. Vól ener gie is hij met dien arbeid begonnen en mjjn persoonlijke steun zoowel als die van het geheeld Kabinet is hem ver zekerd. Profetie over de resultaten 'laat ik achterwege want dit probleem heeft vele zijden. Ik denk aan de rendabiliteit dier op te richten industrieën en aan den invloed die vermindering van invoer hebben kan op onzen uitvoer nu rille landen en dit in toenemende mate aansturen op een sluitende handelslba- lans, d.w.z. dat zij van ons niet meer willen koopen dan wij van hen koopen. Ik denk ook aan den invloed op be staande industrieën en dezelver afzet mogelijkheden. Dat alles moet onder zocht en overwogen worden en een on middellijk resultaat, zichtbaar in roo- kende fabrieksschoorsteenen, is dus niet te verwachten. Het denkbeeld zelf ver dient echter met grooten ernst en meit energie te worden behandeld. Wat de positie van het nieuwe kabi net betreft zeide de minister-president dat de formateur van een extra parle mentair kabinet geen besprekingen houdt met kamerfracties. Zekerheid van steun heeft zoo’n kabinet dus nimmer en dus ook thans niet. Men zal’ 'dus moet en af wachten wat de ontmoeting tusschen Kamer en Ka binet zal opleverèn. De twee factoren: le dat de vorming van een parlemen tair kabinet niet mogelijk is gebleken en 2e het program waarmee dit nieuwe kabinet straks op den derden Dinsdag van September voor de Kamer ver schijnt zullen natuurlijk invloed oefenen op de houding die de Kamergroepen tegenover het kabinet zullen aannemen. Spr. gaf daarna het Nederlandsche volk de raad even rustig als het kabi net die toekomst af te wachten. De re- Hoe Haat is het? Mandei, de Fransche minister van posterijen, heeft ook Lyon en Marseille aan de installatie geholpen, die het mo- gelyk maakt, telefonisch te vragen hoe laat het is. Men kan er zeker van zijn; dat beide groote steden er gebruik van zullen maken wanneer men weet, Mat in het atfgeloopen jaar te Parijs alleen 3.8 millioen maal telefonisch de tijd" is gevraa^d- Myjnnement; per jaar 2,50, fr, p post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Shelltox verdelgt motten, muggen, vliegenKortom alle ongedierte, de larven en eitjes incluis. Een kamerbeurt zonder Shelltox is slechts half werk. Haal een bus Shelltox bij Uw drogist) van leven meer. De politie werd ge waarschuwd en nadat de drenkeling was overgebracht naar het politie-bureau Charlois, alwaar inmiddels een dokter was gearriveerd’, werd onmiddellij.k ge probeerd met kunstmatige ademhaling de levensgeesten weer op te wekken. Het resultaat was nihil en de man bleef bewusteloos liggen. Het ergste werd’ dan ook gevreesd I Na fouikeering kwam men te weten wie de man was en zijn vrouw werd on- middellijk gewaarschuwd. Er is toen iets gebeurd, waarvoor po litie en dokter respect hebben gekregen. De vrouw van den drenkeling ver scheen op het politiebureau en toen zij zich van een en ander op de hoogte had laten stellen en zij haar man levenloos zag liggen, riep zjj plots met een stem alls een reus, dat het politie-bureautje er van schudde: „Steh’ auf” en de man... stond ineens kaarsrecht aan haar zijde. Een tweede uitroep van „komm mit” volgde en de ciandestien-visscher-ber wustelooze volgde zijn wettige echtge- noote naar de uitgang, waar hij eerst nog een schrob beering kreeg van zijn vrouw, omdat hij de aanwezigen niet netjes groette. Wat de medische wetenschap niet had kunnen bereiken, speelde de vrouw alleen met haar stem in een ommezien klaar I Had de liefhebbenj-visschet niet een vrouw gehad, die hem in alles de baas was, dan zou hij misschien nooit meer tot het bewustzijn teruggekeerd zijn. N. R. Crt. Disdonto-verlaging. Het rentetarief van de Nederlandsche Bank is met ingang van 3 Augustus alls volgt gewjjzigd: Wissel-disconto verlaagd tot 5 pet, promessen-disconto, rente voor bielee- ning van effecten, rente voor beJcening van goederen en rente voor voorschot ten in rekening-courant alle verlaagd tot 5 Va pet. Versterking vlotbrug by! de Koo.y» Het vorig jaar verzocht de Kamer van Koophandel' voor Friesland aan den minister van waterstaat versterking van de vlotbrug bij de Kooy. Het antwoord van 18 Juli jJL houdt in, dat de vlot brug van Rijkswege zoodanig versterkt wordt, dat daarop gewichten van 9 ton kunnen worden toegelaten. Deze ver sterking zal vermoedeüjjk 1 October 1935 voltooid zijn. Een philantroop. Een bekend philantroop te Nice, Francois Grosso, die reeds jn totaal een bedrag van 20 millioen francs aan de stad heeft geschonken, heeft Vrij dag een bedrag van 8 millioen francs (800.000 gulden) geschonken om te ge bruiken voor kinderverzorging. Een kind verbrand. Vrijdagavond om ongeveer half negen brak 'brand uit ip de boerderij van den landbouwer A. Vens, gelegen aan de straatweg TerheijdenMo&rdijk. Beide gebouwen, schuur en woning, aaneen- gébouwd en onder één rieten dak, ston den in een oogwenk in lichte laaie. In de woning bevonden zich de vader van V. en enkele kinderen, terwijl de vrouw des huizes met de overige kin deren zich te Lage Zwaluwe bevond bij het instaHatiefeest van den nieuwen pastoor aldaar. V. zelf was eveneens afwezig. De geheele boerderij brandde tot de grond toe af. Een zevenjarig meisje dat aanvan kelijk gered was, werd later vermist en men vreesde, dat de kleine ongemerkt is teruggeloopen in het brandende huis en daar is omgekomen. Toen de brand gébluscht was en men in het puin ging zoeken werd de vrees bevestigd door het vinden van het ge heel verkoolde lijkje van het kind. Ver- mpedelijk heeft het meisje nog iets wUlen redden. His Masters Voice! Ergens nabij Rotterdam, aan de over zijde van de Maas, woont een familie, waarvan de man gehuwd is met een Duitsche vrouw, die, nu ja, niet van het zachtzinnigste slag is, en wél' eens een beetje de „baas” speelt. De bewuste man houdt veel van vis- schen en vermoedelijk omdat hij'graag een vischje verschalkt, voelt de vrouw voor deze liefhebberij niets. De man is dus verplicht, wil hij zich dit ons.chul- dig genoegen niet ontzeggen, clandes tien mqt zjjn hengeltje er op uit te trekken. Vrijdag nu kreeg hij een kans en vol, goede moed trok hij naar de Dok- haven te Rotterdam’, waar het tuigje spoedig lag te dobberen. Nauwelijks had hij zich echter een goed plaatsje verzekerd of hij werd duizelig en plons de voorover naast zijn dobbertje in het water. Ware het niet, dat juist een voorbijganger was langs gekomen, dan zou dit verhaal’ wellicht treurig zijn einde hebben gevonden, want de vis-( scher verstond niets van de kunst van zwemmen. De voorbijganger sprong te water en het gelukte hem den drenke ling na veel moeite weer aan de wal te krijgen. De visscher gaf geen enkel teeken Sneeker Zweminrichting was hedenmar. willen toevoegen, hoe dit ontwerp er uit zal' zien na het overleg met de Ka mer. Door overijld handelen benadeelt ge, wellicht geheel onnoodig anderen en hoogst waarschijnlijk ook u zelf. -Rust is ook. gewénscht waar het geldt Tj7 Wiersma te Sneek. allerlei geruchten over personen, die van de waarheid even Ver verwijderd zijn als de Noordpool van de Zuidpool. Om slechts één enkel voorbeeld te noe men ik zelf zou, zoo wordt rondverteld, 140 hofsteden hebben gekocht en 400 woonhuizen, uit vrees voor devaluatie- Ik heb’ nimmer ook ma,ar één enkele hofstede bezeten en bezit er nog geen. De 400 huizen moeten tot 3 worden te ruggebracht en die bezit ik al 10 jaar. Spr. eindigde met het zeggen van het couplet uit het Wilhelmus „Mijn schild ënde betrouwen Regeering en Kpmer. Zaterdag heeft in het gebouw der Tweede Kamer de katholieke Kamer fractie vergaderd ter bespreking van den portieken toestand, ontstaan door het optreden van het extra-parl’emen- taire kabinet-Colijn. Overwogen werd o.m. de vraag, of er aanleiding is, tot den voorzitter der Tweede Kamer het verzoek te richten, de Kamer bijeen te roepen. In verband met de mededeeling in de radio-réde van dr. Colijn, dat het kabinet op den derden Dinsdag van September zijn program aan de Staten- Generaal zou mededeëlen, werd het van de zijde der fractie juister geacht, be houdens bijzondere omstandigheden, deze mededeeling af tte wachten en dan te overwegen, of het wenschelijk is, in de Kamer voor te stellen, de Troonrede met een adres van antwoord te beant woorden of wel' een interpellatie aan te vragen. Naar wij vernemen heeft tusschen de regeering en den voorzitter der Twee de Kamer noch rechtstreeks noch door tusschenkomst van de griffie der Ka mer, overleg plaatsgevonden omtrent contact van regeering en Kamer. Den voorzitter van de Tweede Ka mer heeft 31 Juli de mededeeling der regeering bereikt, dat dezie geen' be hoefte had aan het afleggen van een verklaring in d)e Tweede Kamer. Geslaagd voor het notarieel exa men deel I, de heer H. Su Tromp, alhier. Concert te geven door „Het Sneeker Muziek corps”, dir. de heer H. B. te Strake op Donderdag 8 Augustus ’s avonds 8 uur, op het Martinipléin, Pauze Koffie-extract p. flac. 59 ct BUISMAN’S „CAFITA” Koffie-extract met suiker en caramel per flacon, voldoende voor 30 a 40 koppen heerlijke koffie 25 ct. Fijne kwaliteit gemalen Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. i H.E£fi£J*KL£ED!Ml W. Burgstraat 9 Vertegenw. D. EEKHOF, Vermeerstr. 29, Leeuwarden. Franeker Harlingen Sneek Bolsward G. Bizet Fucik ribben en een hersenschudding door de poli tieauto naar het St. Antonius ziekenhuis ver voerd. Voor ENGROS voor Leeuwarden Fa. KOOISTRA, Westerplantage 32. Fa. POSTMA, Zilverstraat 51. Fa. HENSTRA, Hofstraat 14. Fa. HENSTRA, Hoogend. Fa. HETTEMA, St. Janspoort. kan men een kwartje maar uitgeven, doch het is niet slecht besteed aan 20 reepjes In ver schillende smaken van Bensdorp. Vraagt ze Uw winkelier. Engros Door den Rijkswaterstaat zijn benoemd tot deskundigen voor het schatten der gronden van den aan te leggen verkeersweg SneekJoure de heeren W. J. Vooistra te ’t Meer bij Heeren- veen, IJ. Veldhuis en Laten we eens breken met de ge woonte om van verre te halen, wat vlakbij te grijpen is en daarom alle aandacht besteden aan fabrikaat TONNEMA Sneek 2 ons voor 1 kwartje. Ze smaken naar méér. Voor wederverkoopers in bassen van 3 Kilo bij Geslaagd voor het examen Ned. Han- delscorr. v/d Vereen, v. Leeraren 1. d. Han- delswetenschappen de heer G. Bergsma te Sneek, opgeleid door het Instituut „Speed”, ZEILEN. Bij de Zaterdag en Zondag gehouden zeil wedstrijden van de Koninklijke Ned. Zeil- en Roeivereeniging op het Buiten Y en het Ijs selmeer zeilde in de twaalfvoetsjollen klasse A, onze stadgenoot Kees .Schaap mee met de Ree. Zaterdag won hij de eerste prijs Zon dag won hij. zoowel in de ochtendrace, als in de middagrace de tweede prijs. Op de Bolswarderweg is gistermiddag de melktapper B. J. die op zijn fiets van zijn erf bij de boterfabriek kwam en in zijn hand een emmer had, waardoor hij geen richting kon aangeven, door een voorbij komende vrachtauto ondanks krachtig remmen van den chauffeur gegrepen en tgen de grond geslin gerd. De man werd met eenige gebroken IIBÜÏE SIEEKEB COURANT mm» SHEERER OOURAHT m WYMBRITSERAOEEL Programma 1. Sous l'aigle double, marsch, J. Wagner 2. Donausagen, wals, Fucik 3. Orpheus aux Enfers, ouverture, Offenbach (op verzoek) 4. Carmen, fantasie, 5. Florentiner marsch, 6. Abschied der Gladiatoren, marsch, Blankenberg 7. Dichter und Bauer, ouverture, Suppé 8. Walzer potpourri, C. Robrecht 9. Fryske muziek Grienmank, arr. A. J. Wolters 10. Alte Kameraden, marsch, Teike

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1