PAULA SPECULAAS Fa.H.HENST«A K. MARTENS te HENSTRA Versnaperingen verpakt In keurige doorschijnende 2 ONS ZAKJES, voor 1 kwartje op de toonbank geëtaleerd. CORSETTEN I n PINDAS I van TROMP Sneek I 12 vanaf JLJrÉR Regenjassen Firma JOlls. MP, Sneek I II Eerste Blad UitgaveKIEZEBRINK Co No. 98 STEMMEN BIJ VOLMACHT. Neem ze mee! Speciale Verkoop HALVE PRIJZEN UW VOORDEEL Oosterdijk 29 Zaterdag 7 September 1935. Minax SHEERER COURANT m> WYMBRITSERADEEL Meel Orgaan der Gemeente Sneek. PAULA SPECULAAS it Ui I 1 per pond 18 ct. per ons8 ct. per blik van 3 pond fi.~ Kon dikwijls niet loopen, zijn versch en lekker I 51e Jaargang I i l KLEINZAND 5—7 Bureau: SNEEK - TELEFOON 2200 OFFICIEEL GEDEELTE. is er weer! RECLAME KOLOM. onze HOOGEND een. NIEUWSTIJDINGEN. van I I Fijne BONBONS, gesorteerde CHOCOLA, heerlijke VRUCHTENKOEKJES, ZOMERDROPS enz. enz. dat hij.1 nog ter plaatse van de sacramen ten der stervenden werd voorzien. Minder ernstig gewond waren R. C. Ploegmakers, G. A, Boeïen, N. v. d Wielen en A. L. van Orsouw, allen .uit Oss. Burgemeester van Vlokhoven re- quireerde direct alle beschikbare auto’s om d|e gewonden naar het St. Anna Ziekenhuis te Oss te doen over bren gen. Daar zijn ze ter verdere Verpleging opgenomen. De lijken van de omgeko- DRABrjlA-vANVMKEriBURG'S-- e A ••iLLVLRTRAAln heerehkleeding HOOGEND Vele restanten voor Andere met GROOTS KORTING Uitsluitend prima pasvorm Koopt nu, het is j ^•LEEUWARDEN- Tel. 2196 BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van SNEEK vestigen de aan dacht op de aan het stadshuis aange plakte openbare kennisgeving betref fende STEMMEN BIJ VOLMACHT. Nadere inlichtingen worden ter se cretarie verstrekt. SNEEK,-7 September 1935. Verdeeling der wethouderszetels te Amsterdam en Rotterdam. Bij de gehouden wethoudersverkiezing heeft de gemeenteraad van Amsterdam ge kozen de heeren: mr. G. C. J. D. Kropman (r.-k.), Jac. Rustige (c.-h.), G. Baas Kzn. (a.-r.), S. Rodrigues de Miranda (s.-d.), E. Boekman (s.-d.) en F. van Meurs (s.-d.), die allen hun benoeming hebben aanvaard, behalve de heer Baas, die zijn benoeming ih beraad heeft gehouden, doch later aan vaard. Te Rotterdam is het pleit beslist in de geest zooals men dat lange tijd verwacht had, sinds de rechtsche raadsclub en de liberalen hun medewerking aan de sociaal democraten hadden ontzegd. De vier wet houderszetels zullen worden bezet door vier sociaal-democraten, nl. de h.h. De Zeeuw, Brautigam, Rotté en Dijk. De verkochte Klipfontein. Naar wij vernemen is het in de aanvang van Juni naar Italië verkochte s.s. Klipfon tein Maandagavond in één der dokken van de Amsterd. Droogdok Mij. opgenomen. Het oude schip, dat aanvankelijk door de Italia nen zou worden gesloopt, zal thans als troe pentransportschip voor Oost-Afrika worden gebruikt. Met man en macht wordt gewerkt aan het in orde brengen van de turbine, waarna ’t zal vertrekken onder Italiaansch commando en Italiaansche vlag. Ook het sloopen van het aan Italië ver kochte mailschip Prins der Nederlanden zou voor onbepaalde tijd worden uitgesteld, aangezien Italië ook dit schip noodig zou hebben voor het transport van troepen. subs, wegens bedreging met doodslag, althans met zware mishandeling. Het O. M;., waargenomen door mr. Wassenberg, achtte het siuibs. ten laste gelegde bewezen: verdachte vreesde zijn „schoonvader” te ontmoeten en Ontzag zich daarom niet, zonder acht te slaan op het levensgevaar, dat hieruit ont stond, door te rijden. Spr. eischte tegen verdachte wegens bedreiging met zware mishandeling 4 maanden gevangenisstraf. Een slachtoffer van die Mount Everest. Een verkenningsgroep vpor de aan staande Mount Everest expeditie heeft het lijk gevonden van kapitein Maurice Wilson, die verleden jaar naar Britsch- Indië was gevlogen in de hoop op den Mount Everest te kunnen landen ten einde dan verder te voet den top te be reiken. Aangezien die autoriteiten hem geen vergunning gaven om dit plan ten uit voer te leggen, veranderde hijl dit. Hij vertrok jn het geheim te voet met 4 dragers van Darjeeling. Op een bepaal de hoogte zond hijl zijn dragers terug en ging alleen verder. -Thans is zlijhi lüjk gevonden, 100 meter boven kamp 3, dat op een hoogte van 6300 meter bo ven den zeespiegel ligt. Snelle auto. Sir Malcolm Campbell heeft op het strand bij Salt Lake City een gemiddel de uursnelheid over den gemeten Mijl bereikt van meer dan 300 Mijl. Hij' reed 1603 meter in Noord-Oostelijke richting in den tijd van 11.83 sec., hetwelk een Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS f158.— -148.— -147.— -147.— -136.— -132.— Nu van pijn verlost. Een dankbare patiënte schreef ons: „Twee jaren had ik zulke vreeselijke rheu- matische pijnen in mijn knieën, dat het dik wijls voorkwam, dat ik niet kon loopen. Alles wat ik probeerde was vruchteloos, ik vond nergens baat bij. Tenslotte sprak ik er met een vriendin over, die mij raadde een proef met Kruschen Salts te nemen. Eerst twijfelde ik, maar de resultaten hebben mij overtuigd en ik ben nu dankbaar en vol lof over Kruschen. Ik neem het iederen morgen in en van rheumatische pijn heb ik nimmer meer last gehad. Ik zou het alle menschen willen aanraden, die last van rheumatiek hebben, het is het eenige goede middel. Ik voel mij als herleefd nu ik van de pijn in mijn knie verlost ben.” Mej. G. de K. te R. De verschillende zouten waaruit Kru schen Salts is samengesteld, zorgen er voor dat schadelijke stoffen als urinezuur, dat de oorzaak kan zijn van jicht, rheumatiek en ischias, uit het lichaam worden verwijderd en voorkomen tevens, dat deze giftige stof fen zich ooit weer kunnen vormen. Zoo ver dwijnen door Kruschen Salts niet alleen de pijnen, maar het zorgt ook, dat de oorzaak der rheumatische aandoening voorgoed wordt weggenomen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij voorkomt. (Adv.) Betooging tegen het oorlogsgevaar Italië—Abessinië. In het Concertgebouw te Amsterdam werd Dinsdagavond, op initiatief vgn S.D.A.P. en A B,B„, een openbare ver gadering gehouden tegen het oorlogs gevaar, dat door het optreden van Italië tegen Abessinië is ontstaan'. De groote zaal was geheel bezet. Het woord voerden de heeren S. de la Bella Jr., secretaris van het N.V.V, en ir. J. W. Albania, voorzitter van de Tweede Kamerfractie der S.D.A.P., Ten slotte nam de vergadering een motie aan, waarin onder meer de wensch wordt uitgesproken, dat de Vol kenbond aan zijn verplichtingen zal vol doen. Geconstateerd wordt, dat Italië schuldig staat in het conflict met Abes sinië en dat de arbeidersbeweging be>- reid is alle medewerking te verieienen aan de sancties, die de Volkenbond te gen den oorlqgverwekkenden jstaat .zal toepassen. Buziau hersteld. De directie van de Bouwmeester Re vue meldt, dat de heer Buziau weer ge heel hersteld js en op 12 September zijn werkzaamheden zal hervatten. De heer Buziau zal zijn toumée aan vangen in ’s Hertogenbosch met d^ Bouwmeester Revue Met vlag en wim pel. heeft de fabriek verlaten en is voortaan steeds heerlijk vers bij ons ver krijgbaar. De prijs is slechts U weet dat Paula Speculaas ’t fijnste is werkgestelden, die in de keet aanwezig waren, werden door het hemelvuur ge troffen en vielen' neer. Nadat een ge neesheer gehaald was., kon bijl drie van hen slechts de dood geconstateerd wor den. De Vijf anderen bleken ernstig te zijn gewond en werden naar ’t St. Anna Ziekenhuis te Oss overgebracht, waar zijl ter verpleging zijn opgenomen. Omtrent de toedracht van dit nood lottig ongeluk vernam de N. R. Crt. op de plaats des onheils het volgende. Omstreeks vijf uur brak boven het Maasdorpje een hevig onweer los, dat gepaard ging met zwaren regenval. De werkzaamheden aan de Maas-kanalisa- tie-werken, aan de Oostelijke zijde van het dorp, waren nog in vollen gang. Circa 150 tewerkgestelden uit Noord- Brabant en het Land van Mams en Walal zijn daar een gedeelte van de oude Maas aan het dichten. Met kipkarren wordt de benoodigde grond daarvoor aangebracht en men was hiermede druk bezig, toen het noodweer zich boven het dorp begon te ontlasten'. Een op zichter der werken gaf de tewerkgestel den toestemming den arbeid te onder breken en zij spoedden zich ijlings naar de zich op het terrein bevindend© schuilketen. Deze gebouwtjes welke van hout zijn opgetrokken 'en afgedekt zijn met gegolfd plaatijzer bieden een schuil plaats aan tien twaalf personen. Het onweer nam voortdurend in hevigheid toe en de bliksemschichten waren niet van de lucht. Plotseling weerklonk een hevige knal. Een aantal arbeiders, die in de dichtstbijgelegen keet schuilden, snelden toe om te zien wat er gebeurd was. Ze trachten de deur van de getrof fen schuilkeet te openen, doch tot hun ontzetting bemerkten zij' dat de toegang was afgesloten. Bovendien kregen zij. op hun herhaald geroep geen antwoord. Onmiddellijk rees het vermoeden, dat hier een ontzettend ongeluk moest, zlijln gebeurd. Met vereende krachten poog de men de deur te forceeren, doch dit gelukte niet. Er was geen andere oplos sing mogelijk, dan het gebouwtje te vernielen, teneinde aldus zekerheid om trent het lot der slachtoffers te ver schaffen. Toen de mannen na veel moeite de planken aan een zijkant hadden verwij derd, ontwaarden zij1 een ontzettend schouwspel. De 8 arbeiders lagen be wegingloos op en over elkaar op den grond uitgestrekt. Allen bleken door het hemelvuur te zijn getroffen, terwijl slechts enkelen van hen- zwakke teeke- nen van leven gaven. Onmiddellijk werd burgemeester van Vlokhoven uit Me- gen van het gebeurde in kennis ge steld, die op zijn beurt onverwijld ge neeskundige hulp ontbood. Inmiddels had men ook geestelijke hulp ingei oe- pen. De te hulp gesnelde opzichter en arbeiders hadden intusschen zooveel als mogelijk was, hulp aan de slachtoffers verleend. Men kwam spoedig tot de ontdekking, dat drie slachtoffers direct door den bliksem waren gedood, terwij|l de andere Vijf getroffenen bewusteloos waren. Onmiddellijk paste men kunst matige ademhaling toe en het mocht gelukken bij deze laatste vijf de levens geesten weer op te wékken. Toen dr. Stoltz uit Oss per auto op de plaats des onheils arriveerde, kon hiji bij drie der slachtoffers slechts den dood con stateer en. Het bleken te zijh de circa 35-jarige J. M» Arts uit Oss, die een vrouw met 3 jonge kinderen achterlaat, de 50-jarige J. v. d. Boogaerd uit Horst- seq, gehuwd en vader van een kind, en de 43-jarige H. Amtz eveneens woon achtig te Horssen, gehuwd en vader van 5 kinderen. De vijf anderen, die versuft waren, bleken te zijn gewond. Ze had den verschillende brandwonden opge- loopen, terv^jll er onder hen eenige wa ren wier ledematen verlamd bleken te zijn. Zekere J. G. van der Vondervoort uit Oss, gehuwd en vader van 6 kinde ren bleek er het ernstigst aan toe te zlijln. De ongelukkige had zware brandwon den en zijlui toestand was vain dien aard, menen werden per brancard naar het Liefdegesticht ter plaatse overgebracht. Later op den avond zijlni de stoffelijke hulsels door de justitie vrij gegeven en naar Oss en Horsisen vervoerd. Het on geluk veroorzaakte diepe verslagenheid in het anders zoo rustige dorpje Megen. Bij informatie aan het St. Anna Zie kenhuis te Oss vernam men ’s avondls, dat de toestand van de slachtoffers, die daar worden verpleegd, bevredigend kon worden genoemd. Bij geen emk©l is direct levensgevaar aanwezig. De bliksem in een werkkeet geslagen. Woensdagmiddag is bijl de werkver schaffing der Maas-kanialisatie-werken te Megen (N.B.) een verschrikkelijk on geluk gebeurd. Tijdens een kort, doch hevig onweer, dat zich boven deze streek ontlastte, sloeg de bliksem in eenwerk- verschaffingskeet in, waar acht merv- schen een schuilplaats hadden gezocht. De gevolgen waren ontzettend. Alle te- gemiddelde uursnelheid betëiekenlde van 489.74 K.M. Nadat de „Blue Bird” andere ban den had gekregen zette Campbell zijn poging voort door den gemeten Mijl in Zuid-Westelijke richting te rijden. Toen deed hij over 1609 meter 12.18 sec. De gemiddelde snelheid over den 'gemeten Mijl bedroeg dus 12.005 sect, d.w.z. ’n gemiddelde uursnelheid van» 299.875 Mijl of 482.601 KM Het zal niet lang meer duren' of het absolute wereldsnelheidsrecord zal 500 K.M. per uur bedragen. Storing in het telefoon verkeer EngelandC on t inent. Op 9 mijlen afstand van Dover werd door een sleepboot per ongeluk een telefoonkabel doorgesneden, welke En geland verbindt met een gedeelte van het vasteland van Europa. Een' kabel- schip van de Engelsche posterijen is onmiddellijk vertrokken om den kabel te herstellen. De telefoonverbindingen mej het vasteland werden aanzienlijk vertraagd. De volgende telefoonilijfien' werden gestoord. Een tiental lijman, naar Parijs, twee naar Milaan, drie naar Zu rich en één lib naar elk der volgende plaatsenMarseille, Bazel, .Madrid, Rijls- sel, Rome, Boedapest en Genève. Fijn gevoel bij blinde. Henry Ashford, een 70-jarige vetwei der, is te Scone in Nieuw Zuid Wales overleden. Hij was blind, maar bezat een ongekend fijn gevoel. Wanneer hij een vruchtboom nader de, kon hij zeggen of deze al of niet vrucht droeg. Wanneer zijln hoed af woei, kon hij haar volgen en ophalen. Hij kon een goed stuk werk verzetten' op de schapenfokkerij1, waar 1000 scha pen rondloopen, en hij kon altijd alleen zijn weg vinden in het heuvelland van het district. Onlangs kocht hij op de jaarmarkt te Sydney een ram voor z'ijtn fokkerij en kwam met den verkooper overeen, dat het dier hem thuisgezonden zou worden. Er kwam een ram in goede orde aan, maar de oude Ashford be tastte hem met zlijln merkwaardig ge- voelige vingers en kwam tot de con clusie, dat het niet het dier was, dat hij oorspronkelijk had uitgezócht. Zijn neef, dje bij hem was, toen hij den ram kocht, was er zeker van, dat het het gekochte dier was. Binnen een week stelde de verkoo per zich in verbinding met Ashford om Zijn leedwezen te betuigen, dat hij bij vergissing het verkeerde dier had gezonden. Door de directie van gemeente werken waren inschrijvingen gevraagd voor het maken van een, droogkap op de Brandweerkazerne aan het Mttrtini- plein. Ingeschreven werd' alsvolgt: H. F. Ringnalda, Sneek G. Doevendans Czn., Smeek K. Hiemstra, Sneek P. de Dood en Znu Sneek Ch. Koster, Sneek Joh. Andringa, Sneek Het werkje is door de directie opge dragen aan de laagste inschrijver Joh. Andringa te Sneek. Oplichter, die de huur ophaalde. Op Koninginnedag is een man, die nog onbekend is, bij de bewoners van een aantal huizen van de N.V. Exploi- tatiemaatschappij voor Onroerend Goed „Victoria” aan den Linker Maasoever te Rotterdam gekomen, bij wie hij de huur incasseeide. Maandag werd weer de huur opgehaald en toen bleek, dat de man, die Zaterdag was geweest, eem op lichter is, die weer eens een nieuwe Crue heeft bedacht. De politie speurt naar den onbekenden huur-ophaler. Verkeersongelukken. Woensdagmiddag is te Hengelo het tweejarig zoontje van de familie ten Doest aan den Deldenerstraatweg al spelende onder een achteruitrijdende!!} vrachtauto geraakt. De achterwielen gingen het kind over het hoofd. Het kind was onmiddellijk dood. Door een vallende topgevel getroffen. Woensdagochtend is het SVa-jarig meisje M. v. d. S. uit de Smitstraat in Den Haag op tragische wijze om het leven gekomen. Het kind liep in' de Gas laan, waar de topgevel van perceel 62, dat werd gesloopt, plotseling naar bene den viel. Het meisje werd getroffen en is per particuliere auto in stervenden toestand naar den Centralem fost ver voerd. Daar is zlyl kort na aankomst aan haar verwondingen bezweken. Opzettelijke aanrijding. Op 7 Februari zag een wielrijder op den Laarderweg te Hilversum dat zijti dpchter, die tegen zijh zin' met den 19- jarigen chauffeur W,. H. van C. verkee- ring had, met dezen in gesprek was. Van C. zat achter het stuur van een stilstaanden auto; toen hij! plotseling zijh „schoonvader” zag aankomen, schrok hij zoo, dat hij dadelijk vol gas gaf en wegreed, zoo onverwacht, dat de wielrijder zich nog net bijtijds in veilig heid kon brengen door zich van zijh fiets te laten vallen. Hijl diende een aan klacht tegen den chauffeur in, die zich voor de vierde kamer der Ams:©rdam- sche rechtbank te verantwoorden heeft gehad wegens zware mishandeling, g u m m L in gabardine Abonnement: per jaar 2.50, fr. p post ƒ3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT vanaf in Van VERKADE is 't altijd goed Fijne Koekjes BATONS 25 ct. p. pond Marinewafels 25 Crêmeroosjes 25 KNAPPERTJES 15 Elektra (nieuw] 12 ct. p. Tegen fabrieksprijzen voor den Han del, met alle andere artikelen Verkade, steeds voorradig bij li'K s 'Ayi' SNEEK W. Burgstraat 9 NIEUWE 8ÏËËKBB COÜËAIT i M II ons.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1