LEKKER WON mi Verkade’s Speculaas staat aan de spits! 20 ct. per half pond 110 et. per groot blik Verkade’s Boter Speculaas 25 ct. per half pond Versche voorraad in de Speciaalzaak firootzand P. POSTMA r Fa.H.HENSTRA VictorHugo Sigaren Firma JOBs. TROMP, Sneek l ons voor één kwartje CHOC3LA 30 cent O f V C C 10 sigaren DLLÜD PINDAS Firma JOBs. MNP - Sneek KIEST U Zaterdag 19 October 1935. (JitnaveKIEZEBRINK Co Eerste Blad No. 9 1870 maar uit! Fa. Jobs. TROMP, Sneek Mil Orgaan der Gemeente Sneek. 11870 52e Jaargang Zie onze Feest-aanbieding in de verschillende bladen Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 RECLAME KOLOM. e NIEUWSTIJDINGEN. a- is K r.J 1. k. |d f 10.000 boete opgelegd Veertien dagen geleden had zich voor de Utrechtsche rechtbank te verant woorden een bewoner dier stad, wien ben ilaste was gelegd het onjuist aan gifte doen voor de inkomsten- en ver mogensbelasting. Het betrof hier een bedrag van f 27.000, waarvan geen aan gifte was gedaan. De Officier had twee maanden gevangenisstraf geëischt. De rechtbank, thans vonnis wijzende, veroordeelde den verdachte tot een geld boete van tienduizend gulden, sulbs. 3 maanden hechtenis. Kind gestikt Woensdagavond werd de brandweer gealarmeerd voor een brand aan den Hofdijk in De Bilt. Bij! onderzoek bleek dat brand was uitgebroken op de slaap kamer van een boerderij bewoond door den landbouwer W. v. Scherpenzeelde ouders waren afwezig en hadden de verzorging overgelaten aan een 23-ja- rigen knecht, die tevens op het 2rjarig zoontje zou passen dat op de slaapka mer sliep. Toen hij op de slaapkamer kwam stond deze vol rook. E enige klee- dingstukken bleken in aanraking te zijn gekomen met een brandende Lamp. De knecht haalde onmiddellijk het kind uit zijn bedje en holde er mee naar bene den. Het kind bleek echter reeds te zijn gestikt. Dr. van Wijk heeft nog een uur getracht de levensgeesten op te wek ken, doch dit mocht niet baten. De brand is met eenige emmers wa ter gebluscht. Om het wereldkampioenschap schaken. De zesde partiji tusschen Eu we en Aljechin is remise geworden. Stand Al- jechin 3, Euwe 1, remise 2. een een I- n 'e Rijksmiddeleïi. De Rijksmiddelen, zonder de di recte belastingen, hebben in September f 30.017.190 opgebracht, of 706.965 minder dan verleden jaar. in een net doosje, vallen bijzonder in den smaak. Vraagt ze Uw winkelier. Engros I. u I j s. J- n- s. HOOGEND :n ï- Een referendum. Naar de Tel. verneemt zal dezer da gen aan alle N ederlandsche bakkers, ongeveer 16.000, een circulaire gericht worden namens de hoofdbesturen der nationale bakkersorganisaties. De cir culaire is bedoeld als een referendum over de vraag, of de bakkers wijziging der Arbeidswet gewenscht achten, om aflevering van versch brood, tijdig vóór het ontbijt, mogelijk te kunnen maken. Zooals men weet is thans de afleve ring vóór tien uur des morgens verbo den. wegens overtreding Van de Luchtvaart wet een hechtenisstraf van acht weken wegens het niet voldoen aan het ver zoek van den havenmeester, den motor af te zetten, f 50 boeje, subs. 25 dagen hechtenis, benevens intrekken van de bevoegdheid gedurende zies maanden vliegtuigen te besturen. De kantonreCh- etr veroordeelde verdachte tot een hech tenis van drie weken, intrekking vain de bevoegdheid gedurende Zes maanden en een geldboete van f 50, subs. 25 dagen hechtenis. De zliekte der kanaries. De Rijksseruminrichting te Rotter dam is bezig met de samenstelling van een entstof voor kanarievogels tegen de pokziekte. Bijzondere moeilijkheden zijn aan de samenstelling van een der- geljjk serum niet verbonden, daar men ook tegen de pokken van duiven en hoenders sera heeft gevonden. Evenwel moeten proeven worden genomen voor de juiste samenstelling van een serum, dat werkzaam is en dat door deze kleine vogels kan worden verdragen. Pokken bij duiven en hoenders zlijin reeds gerui me tijd bekend. Nu ook kanaries wor den aangetast is het niet onwaarschijn lijk dat deze ziekte zich ook zal verbrei den onder andere kleinere vogelsoor ten. Een uur van gebed. Het is mij eene behoefte hier nog eens met allen aandrang de aandacht te vestigen op den oproep tot gebed, die tot ons is gekomen. Zij1 is tot ons geko men van de Keizerin van Abessinie, die met haar volk in grooten nood verkeert. Het is vaak gebeurd in de geschiedenis, dat een groote nood, die over een volk kwam, het leerde bidden. Zouden wij niet voor dit verzoek geopende ooren en een warm hart hebben Geen mensch weet, wat Gods weg zal zjjn met ons land en volk. Laten wij hun en ons lot in Zjjlne handen leggen. Daarom noodig ik jU luit tot een Uur van Gebed, Bezinning en Con centratie op Zondag a.s. (zie advertentie in dit pummer). In ditzelfde uur zullen in geheel Nederland vrouwen samenko men tdT Gebed. W jj willen daar niet party kiezen voor eenig volk, maar voor allen gezamenlijk bidden tot God. In dit gebedsuur zij geen onderscheid van leeftijd, stand en godsdienst. D. W. WOLFEKSBERGER- LOCHER. „Wilt U mjj even naai huis brengen?” Dat brandmelders door personen die het niet te nauw nemen, ook voor an dere doeleinden dan waarvoor zfij be stemd zijn, gebruikt kunnen worden, is gebleken door een voorval aan de Kalf- j eslaan te Amsterdam, waar een man, die zwaar „onder den invloed” was en niet meer wist, welken kant hij moest opgaan om zijn woning te bereiken, den brandmelder in werking had ge steld om naar huis te worden gebracht. Zijn initiatief ten deze kwam hem echter op ’n proces-verbaal en ter ontnuch tering op eenige uren verblijf in de cel van een der politiebureaux te staan. Het gebeurde bij Nigtevegt. De autobestuurder J. Cu, uit Bloemen- daal, die verdacht wordt opzetjelijk bij Nigtevegt in het Merwedekanaal te zijn gereden, waardoor zjy'n vrouw en zijn tienjarig dochtertje om het leven zijn gekomen, en die op last van den offi cier van justitie te Amsterdam in arrest is gesteld, is door den rechter-commfs- saris gehoord en in het huis van be waring opgesloten. De man geeft van de toedracht van het ongeluk verschillende lezingen, zoo- dat er genoeg bezwarend materiaal is om hem in voorloopige hechtenis te houden. Moderne techniek in de kampong. In Boekitdoeri te Meester-Comelis (Java) kwam een 12-jarige Inlandsche knaap spelende in aanraking met ’n ge laden electrische draad. Hy'l liep brand wonden aan beide handen op en werd 6 cent. 6 6 Cuba, die de vlag ondersteboven had geheschen. De Rotterdam stopte en men bevond, dat de neger-kapitein van de schoener met zijn uit 10 koppen bestaande be manning twee dagen zonder voldoende water en voedsel op het schip had door gebracht, aangezien het schip in een windstilte was geraakt. De Rotterdam vulde de voorraden aan en op den dank vam dein kapi tein zeide kapitein van Duiken: „In orde, eenige dagen geleden was ik zelf in moeilijkheden.” Deze gebeurtenis werd bekend, toen de Rotterdam heden in het dok werd opgenomen. Rivièral-Hotel als Militair Hospitaal. Men verwacht, dat het prachtige RI- vièra-Palaoe-Hotel bij Nice, dat inder tijd bezocht werd door de elite van En geland, Frankrijk en Amerika, wegens Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Legaten. Wijlen mevr. J. D. KeizerBeekhuis te Sneek heeft aan de diaconieën der Ned. Herv. gemeenten te Mant gum en Sneek elk een legaat van f 500.ver maakt. ibonnement: per jaar 2.50, fr. p post ƒ3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting, idvertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Alles HOOGSTAAND fabrikaat. -U WEET TOCH- S WAAR U DAN MOET ZIJN GRIJPT UW GELUK! I geen een explosie tengevolge had, van zulk een kracht dat zijn kaken en neus verbrijzeld werden. H'ij is naar het hospitaal vervoerd. Indien de patient, wiens toesjband wel eenige zorg baart, dit experiment ite boven komt, zal hij voor zijn leven op vreeselijke wijze zijn verminkt. Het is nog niet duidelijk, hoe Elgin aan het slaghoedje kwam, daar de Sur. Bauxiet Mij. hierop scherpe controle uitoefent. (De West). Een goede daad is de andere waard. Reuter meldt uit New York aan de N. R. Crt. i Kapitein van Duiken van de Rotter dam is van meening dat de eene goede daad de andere waard is. Op 30 September liep de Rotterdam naby Kingston op Jamaica aan den grond en het Britsche s.su Ariguani nam de passagiers aan boord. Nadat het schip weer was vlotgekomen en de reis naar New York voortzette, zag het de Britsche driemast-schoener North of ’t Fijnste van Edel Chocola (driehoekjes] Ovalettes Nougat Batons Roomhoorns (choc, hoorntjes gevuld met slagroomfondant) Rum Sprits [iets bijzonders) Boomschors Chocola Choc. Krakelingen Choc. Assortie Vredes Oublies Gewone Oublies [melk en puur) Fijne Bonbons Verkade’s Fondant Borstplaat Een moordenaar geëlectrocuteerd. Uit Joliet, in den Am. staat lUfinois, wordt gemeld, dat Gerald Thompson, de 26-jarige moordenaar van Milfred Hallmark op den electrischen stoel is ter dood gebracht. Auto door trein gegrepen. Op de lijn BerlijnCottbus is auto door een trein gegrepen op overweg, waarvan de boomen niet ge sloten waren. Van de inzittenden. Van den auto zijn 3 gedood en een vierde zwaar gewond. Een royaal gebaar. Uit Pittsburgh wordt gemeld, dat An drew Mellon, de multi-milüonajir en oud- minister van financiën, een bedrag van tien millioen dollar ter beschikking heeft gesteld voor den bouw van een natio naal museum te Washington. In dit museum zal o.a. de schilderijen verzameling komen te hangen ter waar de van 25 millioen dollar, welke Mellon reeds als kern voor het nieuwe museum heeft bestemd. Dit bericht is niet enkel opmerkelijk om de groote bedragen, die daarmee gemoeid zijn. De vermaarde coUectie- MeUon bestaat uit een aantal doeken van qualiteit, en o.a. zijn er bekende schilderijen bij die afkomstig zijn uftt Russische verzamelingen. Er was een tijdlang gevaar dat de collectie-Melilon weer voor de Ver. Sta ten zou verloren gaan, omdat Mellon zich ernstig gekrenkt voelde over de houding van de overheid jegens hem. Sinds jaren weid' en wordt de millionaijr achterna gezeten door de mannen vain de belastingen, die hem beschuldigen van belastingontduiking. Het gaat om reusachtige bedragen en het heeft den schijn of er achter deze klopjacht een politieke maatregel zit tegen Mellon, dje Republikein is en in regeeringskringen impopulair wegens zijn overgroote rijk dom. Gevaarlijk speelgoed. De zestienjarige Max Elgin, dje werk zaam is in de electrische afdeeÜng te Moengo (Suriname) wist zich een slag hoedje dat bij dynamietpatronen ge bruikt wordt, te verschaffen. In zlijin woning bracht hij dit in contact met een batterij van een zaklantdarti, het- financieele moeilijkheden eerstdaags ge sloten zal worden en als militair hos pitaal worden ingericht. Het hotel is hoog boven op een rots gebouwd temidden van olijfboomen en van het hotel uit heeft men één van de schoonste uitzichten van de Kivièra. Men kan van daar uit ver over de Italiaansche grens zien tot aan Venti miglia toe. Het hotel was al eenigen tijd vanwege de slechte tijdsomstandigheden gesloten geweest en ajle andere exploitatieplan nen faalden. Men verwacht, dat het nu binnenkort als militair hospitaal zial worden inge richt. Executie van Hauptmann uitgesteld. Het Hof van beroep te Trenton (New Jersey) heeft het verzoek van Haupt mann’s verdediger ingewiUigd en de terechtstelling voor onbepaalden tijd ui<- gesteld. De verdediging moet nu binnen 30 dagen een voorstel tot revisie bij het Opperste Bondsgerechtshof te Washing ton indienen. O pbrengst Sobriëtas Bloem. De opbrengst van den Sobriëtas Bloe mendag was hier ter stede f 102.Het bestuur zegt hierblij hartelijk dank aan milde koopers en ijverige verkoopsters. Directeur Rijks Zuivel school B ols ward. Bij Kon. besluit is benoemd tot direc teur van de Rijkszuivelschool te Bols- ward Ir. S» Hartmans te Zutfen. De heer Hartmans is een zoon van den directeur van de Coöp. Stoomzui- velfabriek te Bergum, den heer A. Hartmans. Hij werd 27 Nov. 1891 al daar geboren en studeerde, na de H.B.S. te Leeuwarden te hebben af- geloopen, aan de landbouwhoogeschool te Wageningen. Na voltooiing van zijn studie was hij drie jaren als scheikun dige werkzaam bij de fabriek van melk producten te Bedum (Gr.). Daarna ver trok hij naar San Domingo (West-In- dië), waar hij bedrijfsleider van een zui velonderneming is geweest. Nu onge veer zeven jaar geleden werd hij be- noiemd tot scheikundige-bacterioloog van de Geldersche-Overijssefcche Bond van Zuivelfabrieken te Zutfen. De heer Hartmans zal 16 December a.&. zijn nieuwe functie aanvaarden. Onverant woordelijk vlieger gestraft. Zondag 19 Mei j.l., des avonds 7 uur, was de sportvlieger ten B. met zyn vliegtuig uit een hangar van de Nati onale Luchtvaartschool met een groote snelheid naar het platform van Schip hol gereden en twee meter voor het terras gestopt. Het bleek, dat de be stuurder, die in gezelschap was van eefi Engelschman, dronken was. Het verder vliegen werd hem belet door per soneel van Schiphol. Ook heeft hjj niet voldaan aan het verzoek van den dienst- doenden havenmeester, den motor van1 het vliegtuig af te zetten. Voor deze feiten stond de sportvlie ger voor den Haarlemschen kanton rechter terecht. Daar zijn woonplaats niet bekend was, heeft hem persoonlijk geen dagvaarding bereikt. Hy was niet Verschenen. De ambtenaar van het O. M. eischte Jachtongeluk. Woensdagmiddag werd de ongeveer 20-jarige Heyink, terwijl hij met ande ren onder wie zlijn broer bij Ede op jacht was, door een plotseling afgaan van zijn geweer op ongeveer 1 meter afstand door een schot hagel in den buik getroffen. Ernstig gewond js hlijl per ziekenauto naaf het ziekenhuis te Arnhem ver voerd, waar hij kort na aankopast overleden. Tusschen twee treiters bekneld geraakt. Biji het binnenkomen van een stoom- treiler te IJmuiden is Woensdagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Als gewoonlijk zijn bij het bin nenkomen een aantal jongens aajnwezig, die op de schepen springen, vaak als deze nog niet gemeerd Zijn. Zoo ook Woensdagavond. Een 11-ja- rige jongen, een zoon van mevr, de weduwe Veldhuis, sprong op een van de schepen, kwam te vallen en raakte tus schen twee treilers bekneld. Mien be vrijdde den jongen, die er ernstig aan toe was. Een dokter constateerde, dat hij ernstige inwendige kneuzingen had opgeloopen en dat vervoer naar een zie kenhuis overbodig was. Door de Eerste hulp bij ongelukken werd de jongen naar de ouderlijke wo ning vervoerd, waar hij een uur later is overleden. naar het ziekenhuis overgeblracht. Op neming bleek niet noodig te zijln. De draad was door een hadji langs de afrastering van zijn woning gespan nen en aangesloten op het lichtnet om dieven te weren. Een nummer van Volk en Vaderland in Indjë verboden. Aneta meldt uit Batavia aan de IX. R. Crt. De verspreiding in Ned.-Indië van het blad Volk en Vaderland van 28 September j.l., is op last van den pro- öfreur-generaal verboden wegens scher pe en on waardige critiek op het buiten- landsche beleid van de Nederiandsche regeering in zlake den oorlog in Abes- sinië. Alle artikelen van Verkade. Alle artikelen van Van Melle. Alle artikelen van Tonnema. Alle artikelen van De Heer. BoerenjonfleUS-Bonbons van de Heer Heerlijke Verkade’s Borstplaat, Ml is u™ V. >n. in i f.' j- if. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) R- 4. et k NIEUWE STOKER COURANT mmwx MEEKER OOURAKT m WYHBRITSERADEEL 8 8 10 10 10 stuks voor 100 cent. E T-LEEUWARDEN- Superbe Gloria Jubileum Perlas Contact Aroma Especiales benevens blikjes van 40, 50, 60, 80 en Vraagt ze Uw winkelier. Engros Opgericht 1901. is een goedkoop en populair artikel, en er is wel niemand die ze beter en lekkerder heeft dan wij met onze uitgezóchte kwaliteit en speciale mo derne electrische branderij. Droste’s Verpleegster Cacao. Busjes Bodes echte Urker Kransen 1 kwartje. 2 ons voor 1 kwartje. Ruyter Speculaas Verkade per half pond 20 cent. Americo’s van Houten, lekker, 5 ct. H.Z. Reepen. K.L.M. Reepen v. Houten, 2 ons voor 1 kwartje. Vraagt ze Uw Winkelier. Engros Opgericht 1901. vj' V

Sneeker Nieuwsblad nl | 1935 | | pagina 1