Pindas H. DE WOLF le Oosterk de 7. Tel. 2734. j BALANS-OPRUIMING A Eerste Blad ültnave KTEZKBRïNK en Profiteert van de enorme koopjes Uitsluitend prima kwaliteiten! Laat ons dan Uw voorraad eens aanvullen. mHcleel Orgiai der Gemeente Sneek. Mag* „de Duif No. 29 KLEED1NG NAAR MAAT 10°|o KORTING TROMP Sneek Jaargaisg DE 4 CENTS SIGAAR „Atlanta” TROMP Sneek. Woensdag] 3 Januari 1936. MEEKER OOURART mi WTMBRSTSERADEEL RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. 46 Sneek. van Het ZAL U VOLDOEN! HEERENKLEEDING SNEEK WIJDE BURGSTRAAT 0. Fa. VELDMAN N. Burgstraat 7 Interlock Dainesbemden Betere Restanten Corsets 1.96 Mooie Dames jumper 1.67 SNEEK - TELEFOON 2200 RECTIFICATIE. De advocaat, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is eveneens in bewaring ge steld. Esperanto nieuws. Uit een ons door de N.V. Wlerktui- genbureau voor den Landbouw gedane mededeeling blijkt ons, dat ons voor één der Esperanto-nieuwsberichten in ons blad van Vrijdag j.L minder juiste gegevens zyn verstrekt. In afwijking van het daar vermelde, deepen wij medé, dat Directeur van deze N.V. is de heeir Th. Poiësz. Wij meenden goed te doen deze onjuistheid te herstellen. De reis van 'de K XVIII. De filmfabriek Polygoon te Haarlem deelt mede, dat de film, 20.000 Mijlen over zee, gereed is gekomen en dat de première in het Cüty-ribeater in den meer van mr. Lichfields plannen Weten. En zoo gebeurde het dat mlr. Lichfield te Marseille debarkeerde én naar Nij megen reisde, om persoonlijk de zaajk met den heer Buytendijk Sir. te be spreken en te regelen. De verlangde toestemming Werd ge geven en kort nadat de Slamat te Rot terdam was gearriveerd vertrok George Buytendijk in gezelschap van dwen rulb- berkoning naar New York. Zoo zal deze merkwaardige ontmoe ting op de Slamat voor George Buyten dijk ongetwijfeld zeer belangrijke gevol gen hebben en een beslissend oogen- blik zijn geweest in zijn carrière. Thans woont Buytendijk Jr. in Akron, hijl rijdt met een groote au'to naar zijn bedrijf waar hij den werkgever aanspreekt met „Vader”. Men zou kunnen zeggen, *3lat een sprookje werkelijkheid is geworden, want het zal wel zelden voorkomen, da: een assistent-hofmeester op een mail boot op zulk een bijzondere wijize tot millionaiirszoon wordt verheven. Verduistering door een advocaat Op last van de Justitie te Haarlem heeft de politie aldaar aangehouden een 39-jarige advocaat, die ongeveer f 10.000 heeft ver duisterd. De aangehoudene, die sinds korten tijd te Haarlem woonde, was curator in een door de Haagsche rechtbank uitgesproken fail lissement en had uit dien hoofde een bedrag van f 10000 onder zich. Doordat hij in moeilijke financieele om standigheden verkeerde, kwam hij er toe dit geld ten eigen bate te gebruiken. Toen het tijdstip naderde waarop de uitkeeringen aan de crediteuren in het faillissement moesten geschieden, heeft de advocaat zich gewend tot den 62-jarigen makelaar G. M. en den 27-jarigen verzekeringsagent A. A. J. M., die te Haarlem een makelaarskantoor hadden aan het Kenaupark. Hij verwachtte vain hen financieele hulp, doch deze heeren wisten op listige wijze een bedrag van f 3500 in handen te krijgen, dat de advocaat van de f 10000 had overgehou den. Daar het hun bekend was dat dit geld tot het actief in het faillissement behoorde zijn zij, verdacht van heling, aangehouden en aan de justitie overgegeven. Haag' half Januari tegemoet kan wor den. gezien. De vertoomnge'n van 'deze film zullen plaats vinden onder bescher ming van een eere-conüté, waarin o.m. zitting hebben de ministers dr. H. Co- lijn, jhr. mr. A. G. D. de Graeff en mr. dr. L. N. Deckers en de gouvemeur- generaal van Nederlandsch Indië, jhr. mr. B. C. De Jonge. i Een grappenmaker. Een bewoner van den Dalweg te Hilversum heeft bij de politfile aangifte gedaan dat een onbekende op zijn naam een advertentie in een plaatselijk blad had geplaatst, waarinoude kersit- boomen te koop werden gevraagd. Het gevolg was dat hij overstroomd werd met aanbiedingen. Karrevrachten kerst- boomen waren al spoedig op zijh terrein gedeponeerd door volwassenen en kin deren, die het .niet de moeilté waard Wegwerker gedood. Gistermorgen te omstreeks 8 uur werd op de spoorweg tusschen het station Heerlen en Schaesberg ter hoogte van Leenhof, een man stervende op de rails gevonden. Vermoed wordt, dat de man, zekere K., uit Heerlen, wegwerker bij de Ned. Spoorwegen, ’s mor gens op weg naar zijn werk door een trein is gegrepen. Een andere wegwerker die even later de zelfde weg passeerde, vond den man. De man is naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij is overleden. Xbonnement: per jaar 2.50, fr. p post ƒ3.00. AdvertentiCn: 0 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. \dvertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT. mill 1 aangenamen iindruk te vestigen, kortom hij voldeed aan a.les, wat men van een steward op een groot mailschip ver wacht. Een en ander had, zoo lezen we in de Telegraaf, de aandacht getrokken van een der passagiers, mr. P. W. Lich field, den president van die „Goodyear Tire and Rubber”. Deze kwam met den jongen assaStent-hofmeester in gesprek. Aanvankelijk ging het over koetjes en kalfjes, doch later vertelde Buytendijk! van zijn werkkring, van zijn plannen en van zijn idealen. De Amerikaansche rubberkoning interesseerde zich voor den sympathieken jongeman, die zijn talen vlot sprak en die blijk gaf verder te willen in de maatschappij. En zoo gebeurde het, dat Lichfield den jon gen Buytendjjk voorstelde met hem mee te gaan naar 'de Nieuwe Wereld om daar te werken aan het bekende Goodyear bedrijf. Het bleek dat m!r. Lichfield vader van twee getrouwde dochters was en altijd eenigszins teleur gesteld was geweest over het gemis van een zoon, dien' hij in ’t bedrijf kon opleiden. En nu had hjj er aardigheid! in om den assistent-steward van de Sla mat tot zich te nemen om de plaats van den „zoon’1 in te nemen. Er werd naar Buytendijk’s huis gete legrafeerd om toestemming, doch papa Buytendijk wilde eerst wel eens wat achtten het „gevraagde” artikel terug te nemen, toen zij door den bewoner op de hoogte waren gesteld. De politie stelt thans naar den onbekenden grap penmaker een onderzoek in. Een weldoener. Op ruim tachtigjarigen leeftijd is de zer dagen te Purmerend overledéu de heer S. Rins, een gezien persoon, van wien men overigens maar heel welinlg wist. Reeds geruimen fijd leefde de man stil en de renten van zijn bezittingen, in hoofdzaak bestaande uit een aantal boerderijen, vormden zijn eemge inkom sten. De moeilijkheden, waarmede de boerenstand te kampen had, kiende de overledene maar al te best en gaarhé hield hjj hiermede ten allen tijde reke ning. Het openen van de testamenten bracht evenwel voor alle betrokkenen zeer groote verrassingen. Zijn drie aan arme boerenmenschen verhuurde flinke boerderijen met de bijlbehoorende Lande rijen, tezamen circa 75 H.A. groot, bleek de heer Rins vermaakt te heb ben aan de pachters, bovendien vrij op naam. Het door den overledene Zelf be woonde huis aan de Hoogstraat werd bij de laatste wilsbeschikking van den heer Rins het eigendom van een buur man, den heer J., evenals de inboedel der woning en kostbare bezittingen, ge vormd door goud- en zilverwerk en eemge antiquiteiten. Voor de bedachten is de inzet van het nieuwe jaar dus wel bijzonder gun stig, temeer daar in het testament een artikel was opgenomen, waardoor te kennen was gegeven^ dat overschrjj- vingskositen en successierechten ufit de middelen van den heer Rins worden betaald. Beperking van het aantal’ winkelzaken te Haarlem. Mr. L. G. van "Dam, lid van den ge meenteraad te Haarlem heeft bjj Bi. en W. een voorstel ingediend, waarin werd vastgesteld dat de ongebreidelde vestiging van nieuwe winkels in de ge meente moet worden belemmerd fcn waarin het college werd uitgenoodigd advies in te winnen van de belangheb bende organisaties omtrent de wijze waarop de vestigingsmogelijkheild van nieuwe winkels kan worden beperkt. Bu en W. deepen thans mede dat van de afd. Haarlem van den Ned. Kappers- j bond en van de Haarlemsche s.agers- patroonsvereeniging adhesflbetuigi.gen met dit voors.e-. zijn ingekomen, met verzoek een besluit te nemen tot aan vaarding van dit voorstel. Suez-kanaal maatschappij maakt oorlogswinst. De Suez-Kanaal-Maatschappij heeft in ’t 1 afgeloopen jaar ongeveer 40 millioen franc, dus 4 millioen gulden, meer winst gemaakt dan in 1934, hetgeen in hoofdzaak zijn oor zaak vindt in de reusachtige Italiaansche verschepingen. Een vierling. De schrijnwerker Ewald Zimmeflein te Neurenberg is op Oudejaarsavond verblijd met de geboorte van 4 gezonde kinderen. Alle vier zijh meisjes. Brutale roofoverval. Een buitengewoon drieste roofoverval heeft Maandagmorgen plaats gehad op de hoeve van het echtpaar H. Mies, welke hoeve is gelegen aan de Spilbergsche straat onder Roozendaal. Toen de vrouw zich naar buiten wilde begeven om de koffiekan te ledigen zag ze zich plotseling omringd door vier mannen. Deze deden het voorkomen of zij een onder zoek naar smokkelwaar wilden instellen, maar toen de vrouw, die dit verdacht voor kwam, de deur wilde sluiten, drongen ze haar terug en wierpen haar op den grond, waarbij ze om hulp riep. De boer sprong daarop uit bed en wilde zijn jachtgeweer grijpen. Hij werd daarin verhinderd door (jrie van de vier mannen, die binnendrongen en den boer vastgrepen. De vrouw werd door den vierden man bij de keel gegrepen en met een revolver be dreigd. De boer verloor al spoedig het be wustzijn onder de stompen en slagen die hem werden toegediend. De onverlaten wierpen hem daarop op bed met de dekens over hem heen. Uit een kast werd het geldkistje gehaald, waarna de roovers zich uit de voelen maak ten. De buit is niet groot. Het kistje bevat naast eenig geld een spaarbankboekje van een boerenleenbank en een stuk van een kerkelijke leening, welke echter voor de roovers waardeloos zijn. vergeet dan hoezeer het léed van het getroffen gezin door deze ruchtbaarheid vergroot wordt. Laat ons bedenken, dat het zoo goed is, eens een slot op de mond te doen, wanneet wij’ hierdoor een ander leed kunnen besparen. D r o n"k en achter het' stuur. De rechtbank te Zutphen deed uit spraak in de zaak tegen H. de H. te Winterswijk, die terecht had gestaan, omdat hij op 6 October te Lichten- Ivoottlde, ‘toen hij, onder invloed van sterken drank een auto besi.uurde, een aanrijding had veroorzaakt, waarbij1 H. Willemsen zwaar lichamelijk letsiel had bekomen en o.a. een dog zal moeten missen. De eisch was twee maanden gevangenisstraf en één jaar ontzegging van het rijbewijls. De rechtbank veroordeelde De H. tot vier maanden gevangenisstraf en één jaar ontzegging van het rijbewijs. Het nieuwe Amsterdamsche Stadhuis. 'Gedeputeerde Staten van Nbord-Hol- laifd hebben goedkeuring verleend aan het besluit van den gemeenteraad van Amsterdam, om het voormalige Raad huis op den Dam niet aan het Rijk af te staan, en een stadhuis tie doen bou wen op het Frederiksplein, waarvoor het Rijk, indien de Staten-Generaal zich ermede vereenigen, tién miiLioén in de kosten zal bijdragen. Hoe een Nederlandsche assistent- hofmeester millionna'irszoon Werd. In Mei van het yorig jaar was de „Slamat” van de Rotterdamsche Lloyd' op de thuisreis va’n Batavia naar Rotter dam. Tot het dekpersoneel behoorde o.a. de 19-jarige George Buytendijk uit Nijmegen, zoon van den eigenaar van een restaurant, die voor zich het vak van zjjn vader gekozen had. George had zich het vak-diploma weten te verwer ven, had praktisch gewerkt in hotels in Scheveningen en in Zwitserland, doch wilde ook verder wat van d!e wereld zien. En zoo was hij assistent-hofmeeSter op de SLamiat geworden. Hij onderhield zich met de passagiers, was voorko mend, wist met kleine attenties een Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Bureau: KLEINZAND 5—7 Kwaliteit als steeds. Prijzen als nooit te voren Bi. V. L. Sneek en Omstreken. Men schrijft ons: Naar wïj vernemen, zal de jaariijk- sche propaganda-samerikomst van de groep „Sneek en Omstreken” van den Bjjzonderen Vrijwiiligen Landstorm dit maal worden gehouden op Donderdag 23 Januari a.s., des avonds 7.30 uur in het gebouw voor ’Christelijke Belan gen te Sneek. Als sprekers zullen D.V. o.a. optre den Pater Aug. de Hart te Drachten en Ds. J. Loos, Ned. Herv. pied. te Oudega (W.), afgewisseld met muziek van „De Harmonie” te Smeek (uitge voerd worden o.a. „De slag bij Water loo” en „Taptoe”) en zang van „Looft den Heer” te Ijlst. Men houde alvast dien avond vrij. Voor nadere mededeelingen wordt ver wezen naar een volgende week in dit blad voorkomende advertentie. Geslaagd voor het examen sur numerair der registratie en domeinen de heer H. J. Koopmans alhier. NIJEZIJL—OOSTHEM, 6 Jan. ’36. Hedenavond hield de bcgra-euiisveree- mging „Gedenkt te Sterven alhier haar jaarvergadering in de co.zs&storiiekamier der Ned. Herv. Kerk. De voorzitter opencle op de gebrfuike- lijke wjjze met een ems/ig imeadend woord. De notulen van de vorige vergade ring werden door de secretaris gele zen en onveranderd goedgekeurd. Volg de jaarverslag van de secr., waaruit bleek dat de diensten 6 maai! moesten worden verricht voor leden en 2 maal voor van elders ingekomenen. Volgde verslag peimingmeesterin komsten f 363.16, vorig saldo f 278.98V2, samen dus f 642.14V2,, uitgaven f 368.64, batig saldo thans f 273.501/2. Het ledental was met 2 verminderd en bedroeg 157. Voor het aftredende bestuüiisiLid, de heer J. de Vries (niet herkiesbaar)* werd gekozen de heer K- Hemstra die deze benoeming aannam. Bij de rondvraag waren er nogal vele opmerkingen, Öie door den voorzitter en overige bestuursleden in vlug tempo werden afgewerkt. De voorzitter bracht hierna dank aan de afgetreden penning meester en sloot met dankgebed. Een O udejaarsrede van den burgemeester van IJsselstein. De raad der gemeente "IJsselStëin heeft Oudejaaj-sdag vergaderd. Dit was voor den burgemeester, den heer Abbink Spainik, aanleiding tot het hou den van een toespiaak, die niet alleen voor de raadsleden was bestemd. De jeugd in onze gemeente, aldus de burgemeester, is buitengewóón balda dig. Een optreden hiertegen van over heidswege wordt veelal belemmerd doordat de ouders niet genoeg door drongen zijn van het feit, dat het hun plicht is, in deze met de overheid sa men te werken. De kinderen zijh niet kwaad, maar ongebonden. Het is in de eerste plaats de taak der ouders de kinderen aan tucht te wennen. "Zeer verkeerd wérkt het, indien de ouders hun kinderen die baldadigheid bedreven hebben, als het ware in bescherming nemen. Het is te hopen dat in de toekomst alle ouders er van doordrongen zullen zijn, dat ’t tot heil van hun kinderen is, om in deze met de autoriteiten mede te wer ken. En nu nog een ander punt. Vooral in een klein stadje als het onze moetén de menschen elkander toch eens wat ont zien. Het komt voor, dat iemand in zijn familiekring door het een of ander Leed getroffen wordt en dat hieraan dan ter stond door vreemden de meest moge- ft’ke ruchtbaarheid wordt gegeven. Men BvivxsOriuiMiXG voor- TÉ zijn overal bekend als de lekkerste I Voor wederverkoopers zéér con- curreerend I Is h Brandstol opl! mag met volle recht worden aan bevolen. Verpakt in kistjes van 50 en 100 stuks Voor den Handel bij NIEUWE SIEEKER COURAÏÏT Als U onze etalage nauwkeurig beziet, zult U bemerken dat de kwaliteit der arti kelen onveranderd is gebleven. U zult echter verbaasd staan over de sterk verlaagde prijzen. Hieronder volgen eenige beelden

Sneeker Nieuwsblad nl | 1936 | | pagina 1