Uit onze Raadzaal. Strijdende Zielen. I Io. 35 Eerste Blad Uitgave KIEZEBRUIK Co. Woensdag 29 Januari 1986 annex SNEEKER COURANT (79e Jaargang) Dlt No. bestaat uit 2 bladen. Sle Jaar^aisg FEUILLETON NIEUWSTIJDINGEN. 12. Wordt vervolgd. s EEN' ONDERHOUD: MET DEN MOORDENAAR. luiden dan om het adres terug te zenden daar waar het behoort d. i. naar Burgemeester en Wethouders. Wij handhaven derhalve ons in de raadsvergadering var. 13 Januari jl. gedaan voorstel. De heer Dokkum heeft geen reden een tegenvoorstel te doen. Spr. had gedacht dat de organisatie meer werk er van had gemaakt de raadsleden in te lichten. In het algemeen zou spr. B. en W. willen uitnodigen in dergelijke gevallen de organisaties gelegenheid te geven haar argumenten mondeling toe te lichten. In dit geval bleef de organisatie echter in gebreke actief te zijn. De Voort: De gehele groentedistributie geschiedt volgens rijksreglementen, de verdiensten zijn zo gering dat men het zelfs moeilijk kan laten rouleren. Z. h. s. wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt IV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verlenen van een crediet van f400.ter bestrijding van de kosten, gemoeid met het houden van oefeningen door de luchtbeschermingsdienst. (Bijlage 17; dossierno. 1.78). B. en W. adviseren: Van de zijde der regering en den Commissaris der Koningin in Friesland is in de laatste jaren op den Bur gemeester geregeld aandrang uitgeoefend, maatregelen te nemen tot het organiseren van een luchtbeschermingsdienst voor deze gemeente. In de laatste tijd is die aandrang sterker geworden, waarvan het gevolg is geweest, dat op 12 Maart a.s. in Friesland luchtbeschermingsoefeningen in groot verband zullen worden gehouden, opdat het personeel van de be staande of nog in het leven te roepen luchtbeschermings diensten in verschillende gemeenten dezer provincie, zich enig inzicht en bedrevenheid zal kunnen verwerven in de vervulling van het werk, dat ingeval van een vijandelijke luchtaanval van hen zal worden gevorderd. De Burgemeester meent in de gegeven omstandigheden zich niet afzijdig te mogen houden. Hij heeft den Commissaris van Politie alhier aangewe zen als hoofd van de luchtbeschermingsdienst en dezen ambtenaar uitgenodigd de organisatie van een zodanige dienst in deze gemeente voor te bereiden. Deze dienst zal, zij het in bescheiden vorm, in aanslui ting met de oefening in groot verband, op 12 Maart a.s., enkele oefeningen moeten houden. Het is noodzakelijk, dat hiervoor enig materiaal, dat ook voor volgende oefeningen en bij een daadwerkelijk optreden zal kunnen worden gebruikt, wordt aangeschaft Met die aanschaffing en enkele bijkomende kosten is volgens een globale raming van den Commissaris van politie, een bedrag gemoeid van ƒ400. Wij menen dat aan deze uitgaaf moeilijk is te ontkomen. Wij stellen U daarom voor, ons voor genoemd doel een crediet te verlenen van 400. Volgens de in voorbereiding zijnde wet tot bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen, zal het treffen van voorzieningen als hiervoor bedoeld, aan de gemeente kun nen worden opgelegd. De heer Van der Veen zal tegen dit voorstel stemmen. Het wil er bij spr. niet in dat deze oefening ook maar enige practische waarde voor de toekomst zal hebben. Bij spr. staat vrijwel vast dat het bedrag weggegooid geld is. De heer M a s e 1 a n d heeft van dit voorstel ook een eigen aardige indruk gekregen. Spr. meent dat deze kosten behoorden gedragen door defensie, omdat dit een onderdeel van rijkszorg is, en spr. verwacht ook weinig practisch nut van deze oefenin gen. Waar we straks de begroting moeten behandelen, die grote zorg baart, begrijpt spr. niet dat dit voorstel gedaan wordt. Spr. is voor een behoorlijke verdediging, maar acht het niet juist, dat hieraan gemeentegeld besteed wordt, terwijl de practische waarde twijfelachtig is. Spr. vindt als onderdeel van deze post f80.voor aanschaffing van een sirene; is men overtuigd, dat dit apparaat aan de bedoelingen zal beantwoorden? Men heeft hieromtrent wel twijfel geuit. De heer Smeding zal tegenstemmen; hij acht de f 400 van de lessen meer weten I De heer Qreidanus is het er mee eens, dat de f400. eigenlijk nutteloos zijn, omdat ze voor ’n dergelijk doel worden besteed, doch zolang men in de kapitalistische maatschappij leeft, kan er oorlog komen, en dan dient elk middel aangegrepen de burgerlijke bevolking te beschermen; daartoe wensen wij Zeer geachte! Heerl Naar aanleiding van uw advertentie in d' Generalanzeiger, ben ik zoo vrij te reflec- teeren, daar ik meen aan alle door u ge stelde eischen te kunnen voldoen. Ik ben 24 jaar oud, van nette familie en geboren in Hamburg. Mijn vader was kapitein bij Woermann, doch is, evenals mijn moeder, reeds lang geleden gestorven, zoodat ik nie mand op de wereld meer heb en geheel al leen sta. Voor een goed echtgenoot zou ik graag een zorgzame vrouw zijn en ik durf dan ook wel te zeggen, dat u er geen spijt van zoudt hebben. Ik ben brunette, slank, naar men zegt knap en ben, behalve van een goeden uitzet, in het bezit van een ver mogen van 20.000 Mark, waarover ik vrij beschikken kan. Daar ik geheel onafhanke lijk van dit schrijven, van planben naar Berlijn te gaan, zouden wij elkaar wellicht kunnen ontmoeten en dan zien of we bij el kaar passen. Gaarne zie ik het antwoord onder motto „Levensgeluk 24” poste restan te postkantoor Dorotheestraat, Berlijn, tege moet. En in precies denzelfden toon, zij het dan ook in ander handschrift en met andere zinswendingen, schreven ook de dames Möl- ler, Müller en Cohen. Zij allen legden den indruk op haar eenzaamheid, beweerden, naar men zegt knap te zijn, spraken van tienduizend of twaalfduizend of nog minder Mark, van uitzetten en gespaard geld, van verlangen naar huiselijk geluk en den wensch, om een trouw en voorbeeldig echt- genoote te zijn. Diep ademhalend leunde Krause achter over in zijn stoel, legde de hand op het voorhoofd, lachte zijn boosaardig lachje, sprong toen op, stak de vijf verraderlijke brieven in zijn binnenzak, bracht de schrijf tafel weer in orde en trok zich met zijn be zit in zijn kamer terug, nadat hij de deur van de woning weer had geopend. In de kamer der weduwe Armbruster ech ter liep hij met groote passen op en neer, bleef van tijd tot tijd bij het raam wanneer men de opening in het donkere hol zoo althans mocht noemen, staan, bekeek een van de brieven opnieuw, maakte grimassen, trok alle denkbare plooien in zijn gelaat en verzonk minuten lang in diep nadenken, om dan weer, opnieuw te beginnen met zijn wan deling door de kamer. Tot h'ij hoorde hoe buiten dè deur geopend werd en schreden op het por taal weerklonken, om in de klamer van Hartwig te 'verdwijnen. Krause wachtte een minuut, nam toen hoed en stok, sloop ctóihoorbaar Uit de woning, wachtte op den corri dor weer een oogenblik, trok aan de bel en 'zeide, nog vbór Hartwig de deur opende, in zichzelf: het $pel kan be ginnen! den weten te drukken. Nou, ui hoeft hem niet te lezen, maar bij den anti quair zult er wel geen dubbeltje voor krijgen. Meneer 'Hartwig 'lachte luid en vroo- lijk en niet alleen zyh mond lachte, maar ook 'zijn blauwe, kinderlijk on schuldige oogen achter het lorgnet. Meneer Krause lachte minder spon taan, zelfs ietwat geforceerd mee. Meneer Recker, ik meen u toch al' eens eerder te hebben gezien, sprak Hartwig tot zijn bezoeker. Ja, u komt mij ook bekend voor, was het antwoord van Krause. Halt, hebben we gisteren niet elk met een huilend kind op den arm in de Elzas- serstraat tegenover elkaar gestaan? Juist, dat was het! En de beide mannen lachten en kwamen zoo het best over hun eerste verlegenheid heen. Uw boek heeft me zoo geboeid, meneer Hartwig, dat ik het aan één stuk door gelezen en daardoor m’n lunch vergeten "heb. De dwingende lo gica, waarmee u het moeilijkste van alle problemen, het huwellijksvraag- stuk, oplost, 'de jnoed, waarmee u de hand legt 'op wonden, die iedereen pijn veroorzaken en die iedereen loochent, de voortreffelijke milieubeschrijving', de zuivere, mooie stijil alle achting! Ik heb me er alleen sterk over verwon derd, dat niet een van de grootste Duitsche uitgevers beslag op dit werk heeft gelegd. Om Hartwig’s lippen kwam rn harde trek. De Voorzitter: De raad kan B. en W. hoogstens verzoe ken hun eenmaal genomen beslissing nog eens te overwegen. Oorspronkelijk zijn we ruim geweekt met onze vergunningen, doch de aanvragen werden zo ontelbaar, dat we wel elke dag een bloempjesdag konden houden. Daarom hebben we de ver enigingen die reeds vergunning hadden, toegestaan hun collecte te houden, doch nieuwe aanvragen alleen toegestaan om de twee jaar. Deze ver. krijgt dit jaar gelegenheid de collecte te houden. De heer Kracht blijft getroffen door het feit dat deze ver. bij de laatste groep is ingedeeld. De heer Smeding: Het adres heeft niet veel zin als men ditmaal de collecte mag houden. De Voorzitter: De ver. vraagt alle jaren en ook altijd in April. Men zal echter deze zaak nog eens in B. en W. bezien; van ’t jaar krijgt de ver. toestemming. Z. h. s. wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. Punt lil. Advies van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van het adres van de afdeling Sneek van de Nederlandse bond van kleinhandelaren in groenten en fruit, houdende verzoek op de dagen, waarop verkoop van goedkope groenten plaats vindt, telkens twee leden van de bond daarbij werkzaam te stellen. (Bijlage 16; dossierno. 1.842.54). B. en W. adviseren: Het adres, in het opschrift van dit voorstel vermeld, Is door U in de raadsvergadering van 13 Januari jl. onder no. 2c om advies in onze handen gesteld, waardoor toen niet is ingegaan op ons voorstel om dit adres aan ons ter afdoening terug te zenden. De overwegingen, .welke ons tot het door ons gedane voorstel hebben gevoerd, zijn de volgende. Het betreft hier de uitvoering van een van Rijkswege vastgestelde regeling betreffende de beschikbaarstelling van goedkope groenten, welke uitvoering in de gemeenten plaats heeft door het orgaan dat krachtens de wet in het algemeen met de uitvoering van regelingen van hoger hand is belast, nl. Burgemeester en Wethouders. Wij moeten daarom ons voorstel handhaven om het onderwerpelijke adres aan ons ter afdoening te zenden. Indien de beantwoording van de bevoegdheidsvraag niet tot deze conclusie zou moeten voeren, dan zouden wij U in overweging moeten geven aan het verzoek niet te vol doen. Wij nemen gaarne als juist aan dat ook de klein handelaren in groenten en fruit lijden onder de gevolgen van de heersende crisis en dat de financieel zwakken daar door het meest worden getroffen. Wij moeten echter, op grond van een door ons ingesteld onderzoek, weerspreken, wat wel is beweerd, dat de verkoop van goedkope groenten door de gemeente op de omzet van de handelaren invloed, althans invloed van enige betekenis heeft gehad. Schade ondervinden zij van deze verkoop niet. Is er nu enige aan leiding, ten bate van de genoemde handelaren, wijziging te brengen in de regeling van de verkoop zoals deze tot nog toe geschiedt? O. i. niet. Op Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag ongeveer van 24 uur, vindt de verkoop van goedkope groenten plaats. Daarbij zijn dan werkzaam een beambte van de Arbeidsbeurs en, in overleg met de betrokken Rijksautoriteiten, een werkloze die vroeger in de groentehandel werkzaam is geweest, welke laatste als beloning 10 van het hem toekomende steunbedrag ont vangt, in welk bedrag het Rijk het gebruikelijke percentage subsidie verleent. Deze regeling werkt uitnemend en is voor de gemeente weinig kostbaar. Zou aan het verzoek worden voldaan, dan zou er in de eerste plaats geen enkele waarborg bestaan, voor een betere regeling en in de tweede plaats zouden de kosten geheel nodeloos stijgen. Op grond van motieven, aan het belang van de zaak ontleend, is voor inwilliging van het verzoek naar onze mening niets te zeggen. Het zou onjuist zijn, dan toch op het verlangen van adressanten in te gaan, alleen om hen aan enig loon te helpen. Per man gerekend, zou dit oogen bewees, dat de zaak hem geweldig interesseerde. Gelaten nam hij de brieven uit het vak, zette zich aan de schrijftafel, als bevond hij zich in zijn eigen kamer en begon dan bliksemsnel van den inhoud der geopende brieven kennis te nemen, terwijl hij de nog ongeopende terzijde legde. Daarmee verliep een half uur, tientallen couverts lagen opeen gestapeld, alle moge lijke en onmogelijke luchtjes stegen uit den berg postpapier op, het begon in de kamer naar oude vrijsters, armoede, kommer, viooltjes en lavendel te ruiken. En terwijl hij las, luisterde hij scherp, vernam door de open deur elk geluid, elke schrede op de trappen, steeds bereid binnen een paar se conden alles weer in orde te brengen en uit de kamer van Hartwig naar die van zich zelf te sluipen. Nu werden zijn pupillen grooter, in ge spannen aandacht, de lippen opeengeklemd las hij: een brief nauwkeurig door. Het was die van de verdwenen Kathe Pfeiffer. En vlug achtereen vond hij nu ook de epistels van de dames Müller, Möller^ Jensen en Cohen. Blauw, groen, rose en wit postpa pier, van goede linnen kwaliteit, maar ook van het slechte soort, zooals dat in lunch rooms en café’s te krijgen is, ernstige, nuch tere en prullerige, met duiven en vergeet- mij-nietjes versierd. Dit was de brief van Annemarie Jensen uit Hamburg: Aanwezig aan het bureau van poli tie, Martiniiplein, en aldaar te bevrtagen op alle werkdagen tusschen 11 Va en 121/» uur, de navolgende voorwerpen, als gevonden gedeponeerd op 2528 Jan. ’36. Kinderwantje, Paar Gymnastiekschoenen, Glacé Handschoen, Boek, Benzinevat Shell, Bruine Kinderhandsehoen. Aanwezig en te bevragen by de navolgende ingezetenen, Otnderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2528 Januari 1936. Blauwe muts. Nota, 3e Woudstraat 6. Arm bandhorloge, E. v. d. Veen, le Woudstr. 20, Broche, L. Siebesma, Rozenstraat 4. Beursje, L. Siebesma, Rozenstraat_4. Kinderwantje, T. Fr. Hendrikstr. 84. Vulpen, B. Vaartjes, was te jnsjnueren dat b. en w. hun voorstel hadden in schipper le Oosterkade. Paar Kinderwantjes, F. Tinga, Monnikstraat 4. Koralen halsketting, J. Boersma, Looxmadwarsstr. 12. Blauwe mantelceintuur, D. Klijnsma, le Woudstr. 30. Kinderwant, J. Pranger. Napjusstraat 14. Roode ceintuur, B. Siemonsma, Geeuwkade 47. R.K. medaille, U. Koers, R. Bockemakade 6. Clips, J. Bulsing, Ubbo Emmiusstraat 30. AANKONDIGING VERGADERINGEN ENZ. Woensdag 29 Jan. Hotel Ha nenburg. 8.15 uur. Lezing van pred. A. SchmutzLer. Donderdag 30 fan.. Harmonie. Cabaretavond S.G.V. Donderdag 30 Jan. 8 uur. Geb. Chr. Belangen. Ned. Chr. Filmbureau. Storm op den Mont-Blanc. 4.30 uur kindervoorstelling. Donderdag 30 Jan. Jutrijp. Mu ziekuitvoering Chr. Muziekver. Eere zy God, in het lokaal. Dinsdag 4 Febr. 8.15 uur. Har monie. Vara Sneek. Kees Pruis-avond. Dinsdag 11 Febr. De K. R. O.- Troubadours in die Harmonie te Leeu warden. Fraude te Heerenveen. Gisteren is alhier gearresteerd de ruim 50- jarige T. G. W. directeur der Onderlinge Brandwaarborg Mij. en de Onderlinge Brand- Herverzekerings Mij. te Heerenveen, op ver moeden van frauduleuze handelingen. Bij on derzoek is gebleken dat er vooral bij de ver rekening tusschen de beide maatschappijen, die met elkaar in rekening-courant staan en in één kantoor gevestigd zijn, is geknoeid. Gedurende eenige dagen is door de besturen van de maatschappijen een onderzoek ingesteld en het is gebleken dat er een belangrijk te kort is. Vermoedelijk zal er een bedrag van 40 a 50.000 gulden ontbreken. De reserves bij de maatschappijen zal echter voldoende zijn om het tekort te dekken. De heer W. is gevankelijk naar Leeuwarden overgebracht. Fraude te Emmen. Op last der justitie is gisteren te Buinen (gem. Borger) gearresteerd de hoogbejaarde T. Z. penningmeester der Coöp. Landbouw- vereeniging aldaar, die bekend heeft in de loop van een groot aantal jaren aanzienlijke bedragen ten nadeele der vereeniging te heb ben verduisterd. Men spreekt zelfs van een bedrag van 19.000 gulden dat thans tekort zou zijn. Is mijnheer Thomas Hartwig thuis Dat ben ik zelf. Met wien heb ftk het genoegen Mjijn naam is Recker, neemt u mijl niet kwalijk, als ik stoor, maar Oh, meneer Recker I Ja ik ben op uw bezoek voorbereid, daar ïk vanmid dag 'toevallig juffrouw Erölich ont moet heb. Komt u binnen. Aanbieding van 'éen stoel en een si garet, hetgeen dankbaar geaccepteerd wordt. Juffrouw Frölich heeft me ver teld, dat u zich voor m’jn werk interes seert. Komt zelden voor en is daarom voor my: des te vleiender. En m’n ro man heeft die dame u ook in de han- VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 27 JANUARI 1936, s nam. 2 uur. Voorzitter de heer P. J. de Hoop, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkea Aanwezig alle (15) leden. Aan de orde is: Punt I, Notulen van de vergadering van 13 Januari 1936. Hebben ter visie gelegen en worden onveranderd vastgesteld. Punt 11. Ingekomen stukken: Ingekomen zijn: a. Voorstel van het lid van de Raad, den heer J. Grei- danus, om de uitbetaling van de steunbedragen weer op Zaterdag te doen plaats hebben, of mocht dit niet mogelijk blijken, in plaats van het verleende voorschot een halve week steun uit te keren. (1.842.973). De Voorzitter vraagt of dit voorstel ondersteund wordt. De heer Qreidanus verzoekt eerst een uiteenzetting te j’ ri jl m -z i rr rW - mogen geven, daardoor is het mogelijk dat de mening der leden de Wit, 2e Badbuurt 10. Zakmes, U. Dijkstra, beïnvloed wordt. Spr. ontkent dat het zijn bedoeling de vorige gediend om tot een opzettelijke steunverlaging te komen. Het woordje geraffineerd, dat spr. in die vergadering gebruikte, was ook niet als een belediging bedoeld. Wij handhaven echter onze mening, dat de werklozen door deze verschuiving worden ge dupeerd, al krijgen ze ten slotte ook alles, zij het misschien na hun dood. Er is dus geen verlaging, doch blijkbaar is niet door de meerderheid hier gevoeld dat de nieuwe regeling toch de werklozen in moeilijkheden brengt. De werklozen hebben dat ervaren nadat de regeling was ingevoerd. En ook stellig zij die eerst bij de sociaal-democraten om advies waren gekomen, en toen bevredigd waren, zij zullen na de uitkering tot de over tuiging zijn gekomen dat ze wel degelijk in moeilijkheden ge raken. Spr. verlangt geen openbare erkenning van de misvatting bij de meerderheid der raadsleden, doch hoopt op steun voor zijn voorstel. De heer S ij t e m a kan dit voorstel, zoals het hier ligt, niet ondersteunen. De Voorzitter: Wenst de raad een discussie te openen? Als op deze vraag geen antwoord komt, zegt de Voorzit ter, dat het voorstel niet ondersteund wordt, dus niet in be handeling komt. De heer Qreidanus: Het had kunnen zijn, dat enige heren hadden ingezien, dat de ingevoerde regeling toch een verslech- ting is voor de werklozen. De Voorzitter: Als u de zaak de vorige vergadering had behandeld als nu het geval is, waren de besprekingen toen mis schien anders verlopen. Nu wordt uw voorstel niet gesteund en kan niet in behandeling komen. b. Adres van het bestuur van de afdeling Sneek van het T.B.C.-fonds van de Christelijk Nationale Werkmans bond, houdende verzoek om vergunning tot het houden van een collecte (bloempjesdag) in April a.s. en vervol gens elk jaar in deze maand. (1.754.91). B. en W. stellen voor dit verzoek in hun handen te stellen ter .afdoening. De heer Kracht weet van het verleden dezer zaak iets af en is verbaasd dat deze afd. van de Chr. Nat. Werkmansbond door B. en W. werd ingedeeld in de tweede groep, welke om het andere jaar een collecte mag houden. Een wethouder heeft spr. eens medegedeeld dat door de vele aanvragen er enige groepen moesten gevormd, waarbij de belangrijkste verenigingen de eerste groep vormden. De Chr. Nat. Werkmansbond kwam in de 2e groep en geraakte verleden jaar in moeilijkheden toen zij de uitzending voort moest zetten, maar geen bloempjesdag jnocht houden. Later zeide men dat ze in de 2e groep was ge plaatst omdat ze het laatst gevraagd had. Met deze Werkmans bond bedoelt men de rechtzinnig hervormden, die tot nog toe altijd zelf de offers brachten voor deze uitzending, en omdat ze het laatst vroegen, nu als beloning voor hun offers in de achterste groep komen. Daartegen komt spr. op. Spr. hoopt dat de raad hem steunen zal bij zijn verzoek aan B. en W. Spr. vraagt echter B. en W. de datum een maand te vervroegen omdat in April ook de Emmabloem-collecte wordt gehouden. De heer Van der Veen: De raad heeft hierover blijkbaar niets te zeggen, doch spr. geeft B. en W. in overweging de ver enigingen wat ruimer gelegenheid om collecten te houden, te geven. Heel wat mensen worden geen lid van een ver. tot be strijding der T.B.C., doch willen wel een bloempje kopen als hun dat wordt aangeboden. bovendien, mede gelet op het grote aantal groentenhande- nutteloos besteed; als dit werkelijkheid! wordt, zou niemand iets laren, slechts een gering bedrag per week uitmaken. Indien er reden is tot ondersteuning, dan zal langs andere weg een oplossing moeten worden gezocht. Hoe dit alles ook zij, het doet voor de beslissing van de Raad weinig ter zake; deze zal niet anders kunnen Roman van HUGO BETTAUÈR (Nadruk verboden) .WA. Krause nam zijn zakmes en boog aan den achterkant van de lijst een paar spijkertjes om, zoodat hij de foto er uit kon nemen. In steil, eigenzinnig schrift stonden daar de woorden: „Steeds de jouwe! Lotte”. Krause pleegde een oogenblik overleg, ging toen naar het portaal, sloot de deur van de woning af en liet den sleutel in het slot steken, zoodat de weduwe Armbruster of Hartwig bij eventueelen terugkeer zou den moeten bellen. Nu was hij tegen elke onwelkome storing gevrijwaard. Een klein lederen foudraal, dat hij uit z’n binnenzak haalde, werd nu van zijn in houd, bestaande uit een aantal miniatuur werktuigen, ontdaan en kort daarop was de eene lade van de schrijftafel na de andere geopend. Manuscripten, tabakszakken, half leege sigarettendoosjes, prentbriefkaarten, foto’s en documenten werden over de tafel verspreid. Het onderste, grootste vak was gevuld met brieven. In ware bundels lagen zij cfaar opgestapeld, dozijnen, honderden, vele nog ongeopend, maar alle aan Idylle aan de Havel, Administratie van de Gene ralanzeiger, gericht Het gelaat van Krause verried geen ver rassing; slechts een lichte flikkering in zijn NIEUWE SNEEKER COURANT 1 GEVONDEN VOORWERPEN. •i” o a xr i o .i ucmviucu wuiul. *jyi. ua. nvt

Sneeker Nieuwsblad nl | 1936 | | pagina 1