Uitgave KIEZEBRINK Co. No. 67 Eerste Blad annex SNEEKER COURANT (79e Jaargang) der Gemeente Sneek Officieel Orgaan OM EEN KIND te® Woensdag 20 Mel 1936 52e Jaargang Dit No. bestaat uit 2 bladen. AS FEUILLETON Zomer sproeten verdwijnen spoedig door een pot SPRUTOL Bij alle drogisten. NIEUWSTIJDINGEN. Regelprijs 9 cent. Abonnementen belangrijke korting Alle Advertentlën worden In beide|bladen opgenomen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Nadruk verboaen. Plotseling p Vrijdags te Hommerts, Jutrijp, Tirns, Goënga, Gauw, Sijbrandaburen, Offingawier, Terzool, Abbega, Oosthem, Deersum, Scharnegoutum, Roodhuis, Gaastmeer, Balk, Stavoren, Wyckel. Langweer, Bozum. De NIEUWE SNEEKER COURANT is een abonnementsorgaan, verschijnt Dinsdags en Vrijdags. Abonnementsprijs in de stad f2.50, naar buiten fr. per post f3.60. De SNEEKER COURANT is een Advertentieblad en wordt gratis bezorgd bij allen die te Sneek geen abonné zijn op de Nieuwe SneeKer Courant en bovendien huis-aan-huis verspreid: D i 11 s d a g s te Woudsend, Heeg, Nijezijl, Folsgare, N'ijland, Oppenhuizen, Uitwellingerga, Oudega (W.), IJsbrechtum, Wolsum, Harich, Hemelum, Bakhuizen, Nijemirdum, Sondel, Sloten, Tjerkgaast, Spannen- ourg, Poppingawier, Warns, Rauwerd Controle op de oplaag toegestaan. B. H. 7 52200 53000 S33OO 53800 55000 55880 56900 58800 59400 59500 Roman van NORBERT GARAI H. F. Ringnalda en W. Brouwer te Sneek voor eene som van f 5675. Terzelfder tijd en plaats veilde notaris E. Elema een woon- en winkelhuis aan het Grootzand no. 17, in huur bij de firma van Berkum. gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 17 en 18 Mei: Sleutel, M. de Boer, Hooghuister- steeg 4; Gouden broche, Kroezen, Oude Koemarkt; Handdoek, F. Lijstra, 2e Zo- merrakbuurt 8; Twee koperen roeden, G. Boersma, ie Frittemahovenstr. 14; Ijze ren stang, Tuininga, Grooizand 59; Huis sleutel, F. v. Bergen, Leeuwenburg; Beurs je, L. de Haan, Oosterdijk 51. VERBIND INGSKANAAL HOUKESLOOT—OUDVAART ENZ. Door de gemeente Sneek is aanbesteed het werk volgens bestek no. 1, Dienst 1936, Verbindmgskanaal Houkesloot-Oud- vaart c.a. De volgende inschrijvingen kwamen in: (47ioo 47444 49000 50000 51400 E. Metz en J. Kerkstra, Sneek S. de Wolf, Sneek U. en B. Schotanus, Wijckel B. Soolsma, Harlingen Bijlstra, Wartena Ringnalda en Joh. Olij Co., Sneek BIOSCOOPNIEUWS. Het was te verwachten dat uit het be roemde, spannende boek van barones Orczy door de N.V. L. R. Veen. Koopers de heeren „De Roode Pimpernel” een film zou kun- -- - nen worden gemaakt van niet minder span nende inhoud. Inderdaad is dan ook „De Roode Pimpernel”, welke a.s. Donderdag opnieuw in het Amicitia Theater draait, boeiend van begin tot eind, maar haar groote beteekenis in de filmproductie van dit jaar krijgt zij toch door het prachtige spel van Leslie Howard in de titelrol. Hij is geheel de immer schertsende dwaas in de gezelschapskring en de onverschrok ken redder van Fransche edellieden daar buiten, zooals hij ons uit het boek voor de geest staat. Merle Oberon is zijn tegen speelster en doet dat voortreffelijk. Een zeer mooie film. VER. VOOR KRAAMVERZORGING. Bovengenoemde ver. hield haar alge- meene ledenvergadering Vrijdag j.l. in „Onder de Linden”, onder presidium van mevr. BeekhuisHesselink. Aan het jaarverslag der secretaresse, mevrouw PasmaGeertsma is het volgen de ontleend: Het gratis consultatiebureau voor zui gelingen werd weer druk bezocht. Het aan tal zittingen bedroeg ^43 met 2323 consul ten, nieuw ingeschreven werden 250 kin deren, waarvan 167 uit de gemeente Sneek, 83 uit andere gemeenten. Er werden 288 contrölebezoeken afgelegd. Aan kraamvrouwen werden in totaal 162 Afloop verkooping. Notaris H. A. Banning veilde gisteravond finaal in het café „De Nieuwe Doelen” een woon- en winkelhuis aan de Kruizebroeder- straat, no. 69, met steeg, plaatsje en nieuw gebouw voor banketbakkerij, waarin thans het banketbakkersbedrijf wordt uitgeoefend Mr. C. M. Het passagiersvliegtuig, uit Parijs ko mend, landt precies volgens de dienstrege ling, om twee uur vijftien op het vliegveld Croydon. Uit de cabine stappen vier personen, o.w. een heer, op wiens bruin lederen kof fer de initialen C. M. zijn aangebracht. Mr. C. M. neemt, wanneer hij de pas- contröle gepasseerd is, zoo haastig afscheid van de overige passagiers, waarmee hij tij dens den overtocht heeft kennis gemaakt, dat een knappe blondine, met wie hij zoo genoegelijk gecauseerd heeft, tot haar groote teleurstelling geen gelegenheid vindt om hem haar telefoonnummer in Londen op te geven. Mr. C. M. wenkt, eenigszins geagiteerd, een taxi. „Oxfordstreet”, zegt hij tegen den chauf feur. „Het nummer weet ik niet. Ik zal je wel zeggen, waar je moet stoppen.” ningen A. Schuringa, Groningen, J. Verse- veldt, Zwolle, A. Wijtzes, Sneek. ONGELUKKEN. De heeren B. L. Vernimmen en R. G. Ekkens, beiden van Heerenveen, hadden Zondagmiddag getennist te Leeuwarden. Tegen half zeven reden zie met een snel heid van 50 tot 60 K.M. per auto naar huis. Ter hoogte van den Boxummerweg* te Huizum zagen ze een jonge man van het fietspad komen en daarna een poosje op de rijweg rijden, klaarblijkelijk met het doel deze over te steken om de Boxummer- weg in te rijden. De heer Vernimmen heeft toen al zijta aandacht geconcentreerd op dezen wielrij der en merkte niet dat de dames T. Tanja en Reidinga, beiden van Leeuwarden, van den Boxummerweg den straatweg wijden oversteken naar het rechter rijwielpad. Plotseling zag de heer Vernimmen mej. Tanja voor zich en op dat oogenblikwerd ze reeds gegrepen en met een geweldige boog over de straatweg in de berm ge smeten. De bestuurder, het tweede meisje willende sparen, heeft toen plotseling het stuur naar links geworpen en schoot ook de rijweg over. Daar kwam de wielrijder in de klem, die vlug van de fiets sprong, deze in den steek liet en daarop zelf op den weg viel. De fiets kwam onder de auto terecht ALLE ERKENDE BOEKHANDELAREN gebracht. Hoopvol is het dat de laatste maanden van het jaar vele nieuwe leden werden ingeschreven. De commissie voor het nazien der reke ning, bestaande uit de dames Ovaa en de Kok had schriftelijk geadviseerd tot goed keuring der rekening, waartoe werd beslo ten. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening 1936 werden benoemd de da mes Ovaa, de Kok en mevr. v. d. Zijpp1. Tot bestuursleden werden herkozen me vrouw BeekhuisHesselink en mevrouw PasmaGeertsma. bij kort en bondig. Hij kent den wagen door en door. En met een, haast teeder gebaar streelt hij den motorkap. Over den prijs is men het spoedig eens. 200 pond met vijf procent korting voor contante betaling. De benzinetank wordt onmiddellijk gevuld. Mr. C. M. zet zich achter het stuur en de verkooper gaat naast hem zitten. Zij rijden naar een filiaal van de Bank of Engeland, waar Mr. C. M. op een traveller cheque vijfhonderd pond worden uitbetaald. Met een diepe buiging neemt de verkooper honderd negentig pond in ont vangst. Een krachtige handdruk en dan Jdjkt de man van de garage den snel wegrijdenden wagen met een tevreden lachje na. Dat was tenminste weer eens een vlotte transactie. Het schijnt, dat mr. C. M., hoewel hij sinds lang niet in Londen is geweest, geen moment in twijfel verkeert welke weg hjj moet inslaan. Slechts eenmaal, aan het einde van de stad, houdt hij stil om een kaart van Lon den en omgeving te voorschijn te halen. Een vluchtige blik is echter voldoende om zich te oriënteeren. Na een kwartier zet hij de motor op nieuw stop. Ditmaal bestudeert hij zeer nauwkeurig een met potlood geteekende schets. Als hij hiermee gereed is, buigt hij met zijn wagen rechts het bosch in om na enkele minuten een open grasveld op te rijden, waar hij de auto verlaat. Voorzichtig naar alle richtingen om zich heen kijkend, zet hij zijn tocht te voet voort. Reeds na enkele oogenblikken is hij den zoom van het bosch genaderd. Met een tevreden lachje blijft hij staan. Wordt vervolgd. S. Verhoeve, Leeuwarden N.V. „Rivaal”, Sneek S. Schuitmaker, Leeuwarden H. Molenaar, Sneek H. Visser, Lemmer B. Elzinga, Arum J. W. Boltje, Heerenveen U. van Meekeren, Hindeloopen H. van Meekeren, Hindeloopen U. Krikke J. Dikkerboom HeerenveenOudehaske De laagste inschrijvers zijta. dus E. Metz en J. Kerkstra, in combinatie, voor een som van f47100. ander van den stand van zaken op de hoog te worden gehouden, zoodat hij natuurlijk ook weet, dat het huis daar bewaakt wordt „Volkomen juist!” valt Gordon hem in de rede. „Wij zullen ons aas dus op een andere plaats moeten uitwerpen.” Gordon laat zich met inspecteur Ben nett van Scotland Yard verbinden. „Inspecteur”, zegt hij1, nu weer een en al hoffelijkheid”, u zoudt mij zeer verplich ten door mij straks even naar de Theems te vergezellen. Ik heb alles nog eens over dacht en het lijkt mij het beste, dat ik het kind weer bij mij neem. Zoolang het bij vreemde menschen is, heb ik geen rustige minuut meer Als de auto wegrijdt, slaakt hij een zucht van verlichting; hij neemt zijn pet af en laat de wind door zijn haar woelen. Het is grijs, dit dikke, golvende haar. Het moet vroeger blond zijn geweest, want als men goed kijkt, schemeren hier en daar nog eenige blonde haren door het over vloedige grijs. De tropen, die met hun ondermijnen- de koortsen, het haar zijn oorspronkelij- ken kleur ontnamen, hebben met hun zon negloed het jonge, levendige gelaat een donkerbruine tint gegeven. Doch niet aan het gelaat alleen bemerkt men, dat de man met het grijze haar nog geen veertig jaar oud is. In zijn heldere, blauwe oogen ligt een sterke, psychische kracht en elke be weging van zijta slank en lenig lichaam verraadt den goed getrainden sportsman. Mr. C. M. leunt behaaglijk achterover in de kussens. Hij kijkt naar de huizen, die aan beide zijden van de straat aan hem voorbijtrekken en hij lacht hun toe als goede bekenden. Hij bestudeert de rich- tingborden van de autobussen en trams, welke de snel rijdende taxi steeds meer achter zich laat. Honderden herinneringen worden in hem wakker. Een uur later slentert Mr. C. M. door de drukte van Oxford street. Voor een filiaal van de Estna-fabrieken blijft hij staan. De opgewektheid is plot seling van zijn gelaat verdwenen en maakt plaats voor een trek van haat en verbitte ring. Het is het gezicht van den man, die vast besloten is alle, ook de laatste con sequenties onder de oogen te zien. Hij' vervolgt zijn weg en verdwijht even later in de showroom van een autogarage. Mr. C. M. wil een wagen koopen. Een viereylinder Cabriolet. Het merk behoeft hem niet te worden aangeprezen, verklaart boven op de damesfiets, die ook meege sleurd was. De jongen kreeg een wonde aan den wang en aan den knie, maar kon na ver bonden te zijn naar huis gaan. Het meisje had een zware hersenschudding en een verbrijzeld onderbeen. Dr. Bangma en dr. Cath, beiden van Huizum, lieten haar, na de voorloopige behandeling, naar het Dia conessenhuis te Leeuwarden vervoeren. Gistermorgen in de vroegte is zij aldaar overleden. De 17-jarige wielrenner J. Weynands, die Zondag te Alphen aan den Rijln, ten- gevolge van het breken van de voorvork van zijn racerijwiel voor een passeerende auto is gevallen en daarbij! ernstig is ge wond, is Zondagavond in het gemeente ziekenhuis te Den Haag aan de gevolgen overleden. De jongeman was eenig zoon. Twee jaar geleden verloren zijta. ouders hun anderen zoon eveneens door een on geval. In de Van Swindenstraat te Amsterdam is de 58-jarige mej. wed. van N. uit het raam gevallen en dood van de binnenplaats opgenomen. Te Rotterdam is de 30-jarige mej. J. V. L. op de derde etage in een liftkoker ge stapt, de lift was n.l. geheel boven. Zij viel van 12 M. hoog en werd gedood. Aan den Verversdijk te Delft is ’t 3-jarig dochtertje van de familie G. wonende in de Vischsteeg, toen het plotseling de straat overstak, door een auto gegrepen, en ern stig gewond door de politie naar het gast huis vervoerd. ’s Middags is het kindje in het gasthuis aan de kwetsuren overleden. steunt en zucht de f Jichtlijder, wanneer I ae pijnen ondragelijk worden. Dan is er maar één j middel direct te nemen 1 en wel: Hij legt den hoorn neer, schijnt hij geheel veranderd. ,,’t Is allemaal buitengewoon interessant, wat je me daar vertelt, jongtnensch”, zegt hij mef een schamper lachje, „maar in- tusschen blijken je onthullingen reeds door bepaalde gebeurtenissen achterhaald te zijn.” Hij is nu weer een en al aandacht voor de, op zijn schrijftafel liggende stukken. ,,’t Spijt me, mijn tijd is beperkt. Je ver- zoek om verlof zal ik met je afdeelings- chef bespreken.” Den Verbluften Danny blijft niets an ders over dan zich schielijk terug té trek ken. Met een blik, waarin niets dan haat ligt opgesloten, kijkt Gordon hem na en als de deur achter hem in het slot is gevallen, neemt hij de hoorn van de huistelefoon. „Mr. ReevesHallo, Reeves. In de lijst van de employé’s, die voor ontslag in aanmerking komen, moet onmiddellijk een verandering worden aangebracht. Construc- tiebureau. Poulsen blijft, Ward wordt ont slagen. En dan nog watkomt u di rect even hier. Ik heb een zeer belangrijke mededeeling” I Reeds sinds vele jaren is Reeves, de chef van de afdeeling „Personeel” der Examens hoofdakte. In de commissie, welke in 1936 te Gro ningen belast zal zijn met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in artikel 77b der wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 zijn benoemd: tot lid en voorzitter A. Brons, Groningen; tot lid ondervoorzitter J. van der Veen, Gro ningen; tot .leden: A. Bracht, Appingedam, R. Broersma, Leeuwarden, P. Eibergen, Groningen, J. Franken, Zwolle, B. van der Haar, Meppel, J. de Jager, Leeuwarden, Joh. Klasens, Hoogezand, mej. M. Offerhaus, Groningen, D. Rutgers, Sneek, A. Scholtens, Groningen, K. de Vries, Dokkum; tot plaats- vervangende leden: mej. M. Alderts Gro- gevonden gedeponeerd op 17 en j8 Mei: „ingen, E. Boonstra, Groningen, Öh. de Bouter, Sneek, B. Douwes, Deventer, D. Zuizinga, Groningen, A. Lenstra, Gronin- Zakkam Blauwe schort Paar dames- handschoenen. tuituiga, vjiuuui^uji, n. „tuoua, Aanwezig en te bevragen bij de navol- gen, G. Meima, Groningen, dr. J. Otto, Gro- De veiling is, met een bod van f2881. met 8 dagen gecontinueerd. Notaris mr. K. H. Mulder te Lang weer veilde hedenmiddag finaal in café Bokma de motorboot „Concordia” van Idskenhuizen, in eigen gebruik bij den heer G. de Jong. Toegewezen aan den heer Roelof de Jong te Balk voor een som van f 1403. PostcLvereeh. „L’Estafette”. Uitslag concours Boxmeer, afstand 165 K.M., in concours 82 duiven, los 11.25 uur, wind Noord. De eerste duif werd geconstateerd om 4.13.39 uur, eig. H. W. Bos, welke tevens de 6e en 10e prijs verwierf. 2, 14 en 15 A. Slob, 3, 4 en 20 A. Best, 5e J. S. Woudstra, 7 en 17 J. de Vries, 8 en 11 H. Meinen, 9 en 12 W. L. Kroon, 13, 16 en 18 H. Tippersma, 19 J. H. A. Kortrijk. Estna-fabrieken, Gordon’s vertrouweling. Een eerste „Streber”, hard en meedoo- genloos is hij, evenals zijn chef. Zijn be perkte capaciteiten weet hij te verbergen achter een buitengewonen ijver. Gedurende den langen tijd, waarin hij met Gordon samenwerkt, is hij diens tweede ik gewor den, zoozeer heeft hij zich diens gedach tengang en principes weten eigen te ma ken. Een oogenblik later staat Reeves, de voot als een lakei, tegenover Gordon. Hij wacht geduldig tot deze begint te spre ken. „De man, die het kind bij die twee stu denten bracht, is gevonden. Dood. De po litie heeft voortreffelijk gewerkt. Zij heeft dien kerel zoo in het nauw gedreven, dat hij uit zijn schuilplaats niet meer te voor schijn durfde te komen.” Over zijn gelaat glijdt een trek van boos aardig leedvermaak; de scherpe plooien om zijn mond worden nog dieper. „Dat was te verwachten”, knikt Ree ves. „De strijd was ongelijk. Een tegen zoovelen.” „En het zal Coverley niet anders ver gaan”, vliegt Gordon op. „Maar hij is slim. Die laat zich niet zien. We zullen hem de duimschroeven moeten aanzetten Zij hebben beiden het geraffineerd ont worpen plan, dat de 75000 pond, die nu nog als uiterst dubieuze vordering op Co verley in de boeken staan aangeteekend, moet inbrengen, zóó vaak doordacht en besproken, dat alle te nemen maatregelen, volkomen voor de hand liggen. „Met dien afgezant van Coverley zijn we dus klaar. Nu zullen we Coverley zelf uit zijn schuilplaats moeten zien te lokken. Zoolang het kind bij die meisjes is, zul len we hem echter niet te zien krij!gen. Waarschijnlijk zal hij wel door den een of GEVONDFN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te. bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwerpen, als warme maaltijden verstrekt, waarvoor de dames, die hiertoe medewerkten, hartelijk dank wordt gebracht. Het ledental bedroeg .31 Dec. 1935 567 met f 592.50 aan contributie, zijnde een vooruitgang bij verleden jaar van 21 leden met f34.25 contributie. De wijkkraamverpleegster heeft 64 ver- plegingen gehad, waarbij 11 keer hulp is verleend bij de verlossing. Er werden door haar 1692 bezoeken afgelegd en wel voor het Burgerlijk Armbestuur 32 verplegin- gen met 807 bezoeken; tarief 1, 17 verple- gingen met 494 bezoeken en 2 verlossin gen, tarief 2 resp. 9, 244 en 2, tariei 3 resp. 4, f05 en 5, tarief 4 resp. 2, 105 en 2. Buiten de eigenlijke verpleging om zijn nog 88 bezoeken gebracht. Het bestuur brengt zuster Feenstra een woord van lof voor de uitstekende wijze waarop zij haar werk verricht. De financieele toestand der ver. blijft echter steeds groote zorg baren, het be stuur beveelt de belangen der ver. dan ook ten Eerste bij de stadgenooten aan. Aan het verslag van de penningmeeste- resse mevr. SchijfsmaGlastra van Loon is ontleend dat de ontvangsten hebben be dragen (inclusief saldo 1934 ad f 513-39) f2962.40, de uitgaven f 2372.11, saldo f 590.29. Tot de sluitende rekening hebben meegewerkt de netto opbrengst der pop penverloting ad f 159.88, de netto bate van de Groene Kruisjesverkoop ad f 140.77, en giften van f 37.50, waarvoor dank wordt ’P1 het jaar vele nieuwe leden De commissie voor het nazien der reke- ER 77800 16. NIEUWE SNEEKER COURANT f het product van vertrouwen Uitsluitend verkrijgbaar Ir de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets, en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ct». Enquête Haagsche Post. TRYGVE GULBRANSSEN’s „En eeuv zingen de bosschen' tnans no. 1 in ons land. Deze meest gevraagde roman heeft U ietste zeggen eniseenbezitvanblijvendewaarde. Direct leverbaar door:

Sneeker Nieuwsblad nl | 1936 | | pagina 1