R. MARTENS - Oosterdijk 29 NIEMEIJERI Firma JOHs. IMF Sneek. GROOTE ZOMER-OPRUIMING Ofcieel Orgaan der Geuele tal Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS KLEINZAND 5—7 - TELEFOON 2200 Eerste BW SS TROMP SNEEK Verkoop uitsluitend d contant Jaargang WUMBRITS ERADEEL, UitgaveKIEZEBRM Co Woensdag IS Juli 1»»6. 3 eents SIGAREN Profiteert van onze 52e Kaffa q/i IAqq. Restanten zeer lage prijzen, courante goederen groote kortingen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. aan W. 6 ie gebruikelijke wijze f 4642.20 voor elk QUEEN MARY MODJO SNEEUWWIT SCOTT ROYAL en CASINO 49 49 Corset met Elast binnenb. De Beste Sloopeti 56-49—43 Eenlge restanten Badcostumes voor halve prijzen. Zijden D. Onderj. Directoire Zijden Dames Blouses korte mouw 159—129—119 van de per 12 Mei ’34 resumerende, DINSDAGS Bureau: SNEEK .(w.g.) .(w.g.) (w-g-> de- uit Opbrengst van da aan wed. m tie Hommerts verkochte veldwachterswoning dat was in September ’35 door ons nog mate, dat vernieuwing 'in de loop van 1936 Hoewel onze gemeente-opzichter de nieu- brug op, de concept-begroting voor zijn diensttak als memoriepost had aangebracht, Zuiver Wollen Kinder Pull overs, zonder mouw, mooi Halve prijzen. Flor D. Directoir 39 Macco Directoire 23 De Commissie voomoemd: C, KASPERSMA, Voorzitter. M. FEENSTRA, Lid. A. BOUMA, Lid. Opgericht 19O1.| Sollede Strandemmertjes met 1 K.G. fijne verpakte gesorteerde Zomer- toffee van v. Melle f 1.25. Tonnema’s King Pepermunt los en in rollen. King Atlassen 25 cent. Van Melle’s gevulde Kersen (zonder pit) 2 ons v. 1 kwartje. Heerlijke Verkade’s Reepen In 3 smaken a 5 ct. Koffie en Thee van Nlemeijer Shirley’s Kauwgom, 8 tabletten i» 1 pakje voor 5 ct., met in ieder pakje 1 populair sportplaatje. Vraagt Uw winkelier. Vele andere koopjes, welke U geëtaleerd ziet Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT aandacht van B. en W.; mede in, verband met de vraag door de heer Bergsma in de vorige vergadering gedaan, stellen B. en W. voor dit adres in hunne handen te stellen om later prae-advies te kunnen uit brengen. Aldus besloten.'. Punt IV. Rapport van de commissie tot onderzoek van de Balans per 31 Decem ber 1935 en de Verlies- en Winstrekening over 1935 van de Woningstichting in W ymbritseradeel. B. en Wt. adviseren: De Commissie tot onderzoek van de re- kteningsbescheiden over 1935 van de Wo ningstichting in deze gemeente, deelt U omtrent .haar bevindingen het volgende mede. De Verlies- en Winstrekening wijst voor de gezamenlijke complexen een saldo-ver- Hes aan van f316.81, waarbij in aanmer king dient te worden genomen, dat voor onderhoud in rekening is gesteld f 23. per woning. In werkelijkheid heeft echter het onderhoud f 884.04 meer bedragen. Dit meerdere is gekomen ten laste van de onderhoudsfondsen. Deze onderhoudsfondsen wanneer dij een hevige re; grond erg nat gaat worden, is wachten dal Mb- ding voor beide landlïoofden tot dè grote mogelijkheden zal behoren. Wil men de brug voor het verkeer over de weg veilig doen plaats vinden, zo zal hier mede nog al een behoorlijk bedrag gemoeid zijh. Het wil mij dan ook voorkomen dat Uw College de liaad dan ook zo spoedig mo gelijk voorstelt tot de bouw van een nieuwe Betonbrug te Uitwcllingerga te besluiten, waarvoor nog voldoende tjjd j,n deze zo mer voorhanden is. Naar aanleiding van dit rappo; gen wij aanvankelijk nog om als voorlopige maatregel de brug enigszins te versterken, opdat die het dan nog enige jarea zou kun nen uithouden. Jaeger D. Hemd per stuk 41 per 3 stuks 110 Interl. Dames Hemden iets moois, per 2 stuks 99 Interl Dames Hemden per 3 stuks 100 Interl H. Pantalons 31 Interl. H. Hemd 31 Dames Nachthemden 69—59 Dat het bestuur der Woningstichting zelfde mening is toegedaan blijkt wel het feit, dat net onderhoud over 1935 to taal kostte f 2287.04, terwijl slechts ge raamd mocht worden 61 maal1 23 is f 1403. Een aanmerkelijke overschrijding dus, die evenwel zonder twijfel als onvermijde lijk moet worden beschouwd. En desniettemin kan naar de indruk der Commissie toch nog niet worden gezegd, dat do woningen er, in doorsnee genomen, behoorlijk goed uitzien. Eer Tnen daarvan kon spreken, zou er ongetwijfeld nogal het een en ander moeten gebeuren. De Commissie zou benieuwd zijn te weten welk bedrag dit naar raming zou moeten kosten. Bij betaling van een in doorsnee flinke huur gemiddeld f 140.per woning mag de huurder toch ook op een behoorlijk onderhouden woning aanspraak maken. De Commissie ontveinst zich niet, dat de meerdere kosten van onderhoud per slot ten laste der gemeente zouden komen in de vorm van een hogere extra-bijdrage. Zij acht dit echter verkieslijken dan het- wre- Het bleek mij, dat de jjzeren li^ - „Jg getoogd zijn, wel 2 cÏÏ. door bogen. Vooraf had ik de bestuurder der vrachtauto reeds gewaarschuwd, dat hij voor eigen risico de brug moest passeren, Dames Pyama’s 179 Fijnere soorten 198 Zijden Garnituur Hemd en Directoir Zalm en Bleu. Zijden Garnituur Hemd en Directoir 114 Met ronde hals en schouderbanden. Zuiver Wollen Badcostuum 129 Grootste maat156 complex één blijven alsizodanig buiten de Verlies- en Winstrekening en komen alleen op de Balans voor. Dit is voor schrift. Slechts één dezer fondsen wijst een voordelig saldo aan f 374.70 terwijl de andere 4 in totaal een nadelig saldo te zien geven van f2413.66. Hoewel het do bedoeling is, dat dit na delig saldo gaandeweg verdwijnen moet volgens een indertijd gemaakte opmerking van hogerhand, is zulks naar het oordeel der Commissie bij een onderhoudsnorm van f 23.per woning volstrekt onmoge lijk. Eerder zifllcn de nadelige saldi stij- gen, want een behoorlijk onderhoud van een woning voor f 23.per jaar is niet doenlik. Blijft f 7295.— Waar idit bedrag niet mag worden aan gewend tot voldoening van gewone uit gaven, stellen wij U voor het te beleggen m effecten en daartoe te nemen onder staand concept-besluit. De Raad der gemeente Wymbritsera- ded; Gelezen het voorstel van Burgemeester en Wethouders dd. 30 Juni 1936 no. 5; BESLUIT: Burgemeester en Wethouders te machti gen het in dat voorstel genoemde bedrag ad f 7295.te beleggen in Nederlandse Staats-, Provinciale- en Gemeentelijke le ningen, voor zover zij, met uitzondering VERGADERING van de RAAD der gemeente op Zaterdag xx Juli 1936, des namiddags 2 uur (N.T.). Voorz.: de heer H. M. Martens, burgemeester Secretaris de heer K. Visser. Aanwezig alle (15) leden. Na opening op de gebr is aan de orde: Punt 1. Notulen der vergadering van 22 Juni 1936. (De Commissie bestaat uit de h.h. Berg sma, Feenstra. en van Gooi). Worden op advies der commissie onver anderd vastgesteld. Punt Hl. Ingekomen stukken en mede delingen. Ingekomen rijn: a. Voorstel van Burg, en Weth. om van Tj. S. Landman en notaris J. A. Mase- land, beiden te Sneek, laatstgemelde in hoedanigheid van bewindvoerder over' de nalatenschap van wijlen mej. A. Witteveen, aan te kopen pl.m. 85 M2. grond van perceel no. 512 en pl.m. 15 M2. grond van perceel no. 513, beide van sectie A der kadastrale gemeente Nieuwland, zulks te gen de prijs van f 0.50 per M2. een en ander ten behoeve van de verbetering van de weg te Tjalhuizum. Zi.s. conform besloten, b. Adressen van de besturen der Ge reformeerde school te Hommerts en der R.K. School te Blauwhuis om ingevolge art. 205ter der L.O.wet 1920 een afkoop som ineens te mogen ontvangen van 80 o/ó der geschatte waarde ex art. 205, ie lid dier wet. Deze verzoeken worden in handen ge steld van B. en Wi. om advies. Nagekomen zijn: Verslag P.E.B. 1935. Verslag Toestand der Provincie in 1935. Verslag N.V. Intercommunale Waterlea- ding. Zullen ter visie worden gelegd. Schrijven van den heer W. Wcssclius met verzoek om eervol ontslag als assistent- architect wegena zijn benoeming tot ge- meeiite-opzichter van Marum. Dit ontslag wordt eervol verleend op een door B. cn W. nader te bepalen datum. Schrijven van de Ver. Dorpsbelangen en de Commissie van Bijstand te Oppcnhuizcn —Uitwcllingerga met verzoek om aldaar aansluitende wegen op Rijksweg 43 te wil len doen maken zodat de pont zou kun nen worden opgelieven. De Voorz.: D&ta zaak heeft reeds de worden bijzonder aanbevolen door de wederverkoopers der KatnpeerdCkens 217—109 Badmutsen 157’/2 Bacfechoenen 37 In totaal is dus ontvangen een bedrag van f8935.— Uit dit bedrag zijn de navol gende kapitaalsuitgaven voldaan: a. Aankoop, van de „Uleflêcht" te Woudsend f 1480.— b. Kosten van de in verband met de verkoop van de voorna, openb. lagere school te Wouds end noodzakclijk gewor- jlen) torrcinafscheiding tussen het erf van de school en dat behorende bij de voorna, onderwjj- zerswoning Kousenhouders 2 p. jarr. 2419 ning opgenomen een bedrag v aan gemeentelijke bijdrage. In 1^471:71 PT I -t -- J - door de ryksbijdr; werden verlaagd, n Wij stellen U voor conform het advies der Commissie te besluiten. De door haar aangeroerde punten zullen wij' aan het oor deel van het Bestuur der Woningstichting voorleggen. Wjj hopen hierop dan bij de behandeling der gemeente-begroting Voor 1937 terug te komen. ZJh.s. conform besloten. Punt V. Voorstel van Burg, en Weth. terzake belegging van gelden* verkregen door verkoop, van eigendommen der ge meente. B. en W. adviseren: Gedurende de laatste jaren. zijn door de gemeente enkele bedragen ontvangen, welke behoren tot de kapitaaldienst en slechts voor een gering gedeelte zijn aangewend tot dekking van kapitaalsuitgaven. Het zijn de volgende: a. Opbrengst van de aan de Kerkvoogdij der Ned. Herv.Kerk te Woisum verkochte voorm. on- derwijzerswoning f b. Verkoop perceeltje grond te Woudsend aan S,< de Jong te Voorburg c. Idem perceeltje land aan dc Ned. Herv. Pastorie te Nii- land r.' Cnossen te voormalige aldaar e. Ontvangsten (koerswinst) tengevolge van uitloting van in het bezit der gemeente zijnde obligaties en wederbelegging der vrijgekomen gelden 525. f. Opbrengst van dc aan dc Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk te Woudstmd verkochte voorm. openb. lagere school aldaar g. Idem van de aan Tj. de Jager te Hommerts verkochte voorm. openb. lagere school met schoolwoning aldaar - 2400. h. Idem van de aan de Dia conie der Ned. Herv. Kerk te Oudega verkochte voorm. onder- wijzerswoning aldaar - 1400. i. Verkoop perceeltje grond bij de Oude Schattinp Lankhorst te Heemstei van die der gemeente Wymbritseradeel, ter beurze van Amsterdam rijn genoteerd en in pandbrieven van hypotheekbanken, welke in aanmerking komen voor beleggingen van dc rjjksp.ostspaarbank. Aldus gedaan enz. ZJin. conform besloten. Punt VI. Voorstel van Burg, en Weth. tot de bouw van de nieuwe betonbrug over de Leyesloot te Uitwellingerga,, met wijzi ging te dien opzichte van de gemeente begroting voor 1936. B. en Wi, adviseren: Bjj het ontwerpen der gemeente-begro ting voor 1936 werd door ons overwogen daarop ook èen post aan te brengen voor het vervangen van de oude houten brug te Uitwcllingerga door een nieuwe betonbrug over de Leijesloot. De toestand van deze brug werd toen niet zo slecht ingezien, althans niet in dïë noodzakelijk zou rijm we bi diensl werd door ons toch besloten deze post af te voeren, waarbij uit de aard der zaak zui- nigheidsmotieveri ook een rol speelden. Het is ons thans uit rapporten van den gemeente-opzichter gebleken, dat het niet verantwoord is langer met de vernieuwing te wachten. De sterkte van de brug is dus blijkbaar tegengevallen. Uit het eerste rapport, gedateerd 25 Juni j.I. citeren wij het volgende: „Heden Woensdag 2^ Juni is bij het pas seren van deze brug mij gebleken dat van de Noord-Oost vleugel en landhoofd de hockpaal met beschoeiïngsplankcn zijn ver dwenen, tcrwyl van het Zuidelijk landhoofd, ongeveer 30 c.M. boven F.Z.P. over de gehele lengte van het landhoofd een be- schoeiltagsp.lank eveneens niet meer aan wezig is. Het zal Uw College duidelijk zijn dat ook het andere beschoeiïngshout totaal ver- 1500. gaan zal zijn, en dus geen steun voor grondkering voor landhoofden en vleugels meer biedt. Prima Zijden Kous. per paar 29 per 3 paar 75 Zware Zijden Kous. per paar 35 per 3 paar 99 Prima Flor Kous. per paar 57 per 3 paar 150 Jongens Sportkousen. vanaf 0.16 Kleine Heeren maat 30 Mooie Macco Kinder kousjes 19 maten met kl stijging, Sterk Kinderkousje 15 met kL stijging. Vele Restanten In Dames Handschoenen. 59-43-39-33-19 Dames Polohemden met korte en lange mouw. Halve prijzen. Zuiver Wollen Dames Pullover 1.19 Elastiek Steps mooie kwal. 117 Bustehouders vele soorten met groote korting. Vele Corsetten waarvan enkele stuks voor halve prijzen. Prima Lakens 77 Sloopen27 Stel beste Lakens 150 c.M. 239 Idem 160 C.M.257 wijl bij meting ter plaatse bleek, dat de doorvaarthoogte was 1.65 M. Bij het ma ken van een nieuwe brug moet mi tenge- --a- -^-1yan een betondek en om de opritten mét stei- van 1.50 M. boven F.Z.P. worden, aangehouden. herstelling is een noodmaatregel en ver sterkt de ligger helemaal niet lijkt 'het mij niet verantwoord, de bouw van een Mxug wigyi mi ce Bieueu, reden waarom ik Uw College dan ook nogmaals doen plaats hebben. Een tekening met week doen toekomen/' De aan het slot bedoelde tekening van f 3000.genoemd, verbetering van de i wjj U ter raadsvergadering te kunnen geven, alsmede der gemeente-begroting voor X936. Wij zullen trachten hierop zo spoedig mogèlijk de vereiste goedkeuring te krij plaats hebben. >rt overwo- voorlopige opdat die het daxTnog enige jaren zou kun nen uithouden. De gemeente-opzichter heeft ook aan die illusie een einde gemaakt door ons onder dagtekening van 6 Juli 1936 het volgende te rapporteren: „De kosten van een tijdelijke herstelling, bestaande uit het bekledenmet 6/a” hout van de beschoeiingen, het in sina van 3 nieuwe palen en, het maken van een betere oplegging van de balken op de hoofden worden geraamd op rond f 150.—. Meer dere palen behoeven niet hersteld te wor den, omdat mij bij boren gebleken is, dat zulks nog niet'nodig is. Evenwel was ik jbedenmorgen ongewild getuige van het doorzakken van de liggers. Toen hedenmorgen pl.m. 10 uur een zware vrachtauto met een wieldruk van 2400 K.G., hetgeen op de weg, waarin de brug ligt wettehjk toelaatbaar is, de brug passeerde kon ik door middel van ©en bootje de beweging van het dek nagaan. Het bleek mij, dat de jjzeren liggers die ook nog getoogd zijn, bogen, vooraf had ik vrachtauto reeds gewaarschuwd, dat hij voor eigen risico de brug moest passeren, daar de toestand hiervan verre van goed te noemen was. De doorvaarthoogte der brug is volgens de Waterstaatslegger x.50 plus F.Z.P., ter- '°'UX ‘-'tl usi plaatse uiweic, ua doorvaarthoogte was 1.65 M. Bij het I- volge van meerdere constructiehoogte Ier te maken, dan ze zjjn,* de hoogte Gezien het bovenstaande d©* tijdelijke ;er helemaal niet lijkt het nieuwe brug langer uit te stellen; adviseer deze bouw zo spoedig mogèlijk te doen plaats hebben. Een tekening met ©en geraamd kostenbedrag zal ik U nog deze week doen toekomen. De aan het slot bedoelde tekening en kostenraming globaal werd een cijfer van f3000.— genoemd, verbeter-’- opritten inbegrepen hopen in verband hiermede een concept-wijriging Wij zullen trachten hierop gen, opdat nog deze zomer de bouw kan plaats hebben. Een wijziging van de Waterstaatslegger zal door ons, voor zoveel nodig met spoed worden ter hand genomen. Wjj stellen U voor tot de bouw van een nieuwe betonbrug te Uitwellingcrga als bo venbedoeld te besluiten en de daartoe no dige gelden op de gemeente-begroting voor 1936 uit te trekken, te dekken uit geld lening. Het werk zal publiek worden aanbesteed. De Voorz. deelt nog mede dat een na dere raming, en dan met inbegrip van alle kosten voor hulpbrug enz., het bedrag stelt op f 3600.—- De heer van Gooi kan geen oordeel over de bouwvalligheid van de bestaande brug uitsproken, daar hij deze niet bezocht heeft, doch vindt dat men wel zeer plotse ling voor deze vrij grote uitgave wordt ge- Wanncer bij een hevige regenval de nat gaat worden, ia net te ver- it verzakking van de wegverhar- jelijkheden. zal behoren. hogere extra-bijdrage. dat met het onderhoud zij het ook nood gedwongen wordt „geschipperd", gowi zich op de duur ongetwijfeld zal De Commissie bedoelt hiermede geens zins critiek te leveren op het huidige be heer en de exploitatie der Woningstichting- woningen., doch rij meent in de haar op gedragen taak wel de vrijheid te kunnen vinden om zonder te treden in dc com petentie van het Woningstichting-bcstuur deze stem te laten horen. De Commissie is zich volkomen bewust dat het Woningstichting-bestuur moet „roeien met de riemen die hij heeft", maar toch wil het haar voorkomen dat het beter is o’m zich niet te laten leiden door de gedachte: „Met hoeveel kan ik minimaal toe om de woningen verhuurd ie houden". Hoe loffeljj'k op, zichzelf een zeer zuinig beheer dan ook is, het mag geen zuinigheid worden, die de wijsheid bedriegt. Voorts hoeft de* Commissie zich nog af- gevraagd of het niet gezonder zou zijn om Eet explJoitatie-tekort dk jaar te dekken door een extra-bijdrage van de gemeente in plaats van dit te laten oplopen in de vorm van een stijging der rekening-courant- schuld, welke volgens de Balans per 31 Dec. ’35 bedroeg f 10123.09. Als bate is in de Verlies- eu Winstreke- van f 6212.39 1 verband met der onderhoudsnormen, waar- :agen aan de gemeente moesten ook de gemeen telijke bjjdragën "worden herzien. Laatstge noemde rijn toen bepaald op f 4642.20. Het verschil wordt nu door de Woning stichting genoten als extra-bijdrage. Zon der deze zou de Woningstichting haar ex ploitatie niet kunnen voeren. Wat de huren betreft, valt nog op t© merken, dat over 1935 f8514.20 werd ont vangen, terwijl over 1934 die huurinkom sten bedroegen f 8844.92, dus f 330.72 meer. Dit is een gevolg v ingevoerde huurveriaging. De Commissie stelt U, voor: a« die hierboven genoemde financiële bescheiden voor kennisgeving aan te ne men; b. goed te keuren de uitkering aan de Woningstichting van: de gewone bijdrage over 1935 ten bedrage van als extra-bijdrage over 1935 een bedrag van Totaal INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. 2200. 9f 70.— 79 1592.19 70Q.— 40.— 100.— 176—129 Zegt U dat wdf zegt Doro. betere banaat nfot koot dte P^js. - f 6212.39 160.— -f 1640.— NIEUWE SNEEZER COURANT mmmui SBEEun oourmt m

Sneeker Nieuwsblad nl | 1936 | | pagina 1