EEN CHOCOLADELICATESSE Een BRIL? Wat wilt meer? HOFSTEDE, VAN HOUTEN’S AMERICO’3 No. 89 Eerste Blad Afscheid Burgemeester P. J. DE HOOP van het gemeente*personeel. Breukbanden, Buikgordels, UitgaveKIEZEBRINK Co (Meel Orgaan der Gemeenle Sneek. Woensdag 17 Februari 1937. Amsterdamsche Mixed (biscuits) en Gebak-sorteering (banket) in keurige hygiënische mica- verpakking van een half pond voor een kwartje en dan van Van Melle. TROMP SNEEK 53e Jaargang DINSDAGS KLEINZAND 5—7 - TELEFOON 2200 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Bureau: SNEEK Ook het vertrouwde adres voor Elastieken Kousen enz. druk zeggen, dat mij dit steeds heeft ge troffen. Wij hadden eén klein comité ge vormd, waaraan ik ook het genoegen heb gehad deel te nemen, en in een der ver gaderingen die noodjg waren om tot dit doel te geraken, hoorde ik eens zeggen: „laat hij maar blijven”. Ziet U, burgemees ter, dit spreekt nu eens niet die geijkte Aanbeveling overbodig! Vraagt Uw Winkelier. Engros de 1 reeds genomen, Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS boekdeelen, maar dit zegt alles. U blijft niet, maar gaat ons nu verlaten, doch U zult altijd bij de Reinigingsdienst in gedachten blijven voortleven als een goed mensch, en een zeer humaan chef, onder wien het een lust is geweest te heb ben mogen werkep. Ik hoop, dat het U, mevrouw Uw1 echt- genoote en Uw verdere huisgenooten tot in lengte van dagen steeds goed mag blijven gaan. Maar ook U, mevrouw de Hoop, willen we in onze dank betrekken. Want we we ten het maar al te goed, dat de man zich alleen dan geheel aan zijh werk, zijn ambt, kan geven, indien hij daarvoor thuis in zijn gezin steun en belangstelling vindt. Èn de zorgen van den man, ze worden voor een met gering deel mede gedragen door de vrouw. En daarom danken we U dat gij den burgemeester in staat hebt ge steld, voor ons te zijn, degene, die hij voor ons was en is. Maar nu gij dan, burgemeester, in het vervolg persoonlijk niet meer zoo dage lijks tusschen ons zult verkeeren, hebben we nog een wensch. En wel deze, n.l, dat gij in Uw gedachten met ons zult blijven medeleven. Ik geloof niet, dat gij anders zoudt kunnen, maar toch meenden we U, ter herinnering aan Uw werken met ons, te mogen verzoeken, iets in tastbaren vorm te willen aanvaarden. En ook hier weer is de eenheid van gevoelen jegens U geble ken. Het gansche personeel, als een een heid, heeft U bij Uw scheiden iets wil len aanbieden; maar dan iets van prac- tisch nut; iets dus, dat niet in de kast wordt opgeborgen, maar dat onder Uw direct bereik moest zijn. In ’t kort, het moest iets zijn voor dagelijksch gebruik. En nu is het ons van ouds bekend, dat U een prettig rooker is. En we wisten ook iets van een rooktafel. En daarom, bur gemeester, is de keus gevallen op een rookstel, n.l. sigarendoos, met aschbakje en lucifersstander op blaadje. Een prac- tisch geschenk dus, dat bovendien voor ons gevoel, nog dit aantrekkelijke aan zich heeft, dat het U ook aan Sneek zal blij ven herinneren, doordat het een product is van onze beroemde, zij het helaas niet meer zoo floreerende, Sneeker zilverin- dustrie. NAAR Solide Reparatie-Inrichting Gesteund door onze jarenlange ervaring garandeeren wij PRIMA pasvorm en kwaliteit. Restanten extra lage prijzen. de waardige, sobere versiering van het geschenk. Wait al vermoed werd, is in deze dagen overtuigend gebleken, burge meester de Hoop heeft geen vijanden, naast het ambtelijk spreekt bij dit afscheid dan ook sterk het persoonlijk motief. Als ambtenaar hebben we ieder onze plaats, maar daarboven staat de gemeenschap, waarvan alle menschen gelijkwaardige leden zijn, waar ieder zijh lief en leed heeft, ieder zijn eerlijke strijd, zijh vallen en opstaan kent, en waar ook het besef leeft dat we in elkaar kunnen zien de door het leed geteekenden. Moge dan Uw levensavond verlicht worden door veel hartelijke liefde en U, alis bekroning van zooveel mensche- lijkheid en zooveel welwillendheid, steeds De directeur van het openbaar slacht huis, de heer R. Bergs ma, sprak na mens het personeel van dat bedrijf en constateerde dat men zich eigenlijk toch in die janen tot deze stichting kwam getuigt wel van een goed inzicht bij dat gemeentebestuur en die leiding. U mag werkelijk trots daarop zijn, want dit be drijf voorzag in een zeer dringende be hoefte en heeft stellig bijgedragen tot de volksgezondheid. In 1920 werd bij de be staande bedrijven ook het electriciteitsbe- drijf gevoegd, terwijl eenige jaren terug de gasfabriek gemoderniseerd is, welke modernisatie spr. zelf heeft mogen mee maken, en waarbij hem zoozeer van de belangstelling van den burgemeester voor dit werk gebleken is. Het doet spr. genoe gen, dat de burgemeester bij dit afscheid de overtuiging kan hebben dat alle be drijven floreeren, en ondanks de zorgelijke tijden de toestand nog zoo is dat we met vertrouwen de toekomst tegemoet gaan. Al is spr. hier betrekkelijk kort, de wijze waarop deze burgemeester zich met de bedrijven bezig hield was hem zoo sympathiek geworden dat spr. den burge meester steeds gaarne alles vertelde om trent die bedrijven. De burgemeester heeft spr. bij de leiding van het bedrijf de vrije hand gelaten, van zijn belangstelling gaf hij blijk door een bezoek aan de bedrijven of door spr. op het stadhuis te ontbieden, daar werden de groote lijnen, uitgestip peld, doch de finesses en de uitvoering liet de burgemeester spr. over, dat heeft bij .spr. zeer groote bevrediging gewekt en bij hem de liefde voor zijn taak ge handhaafd. Stellig spreekt spr. ook na mens allen die onder hem aan de bedrij ven werken, wanneer hij den burgemees ter bij dit afscheid hartelijk dankt voor de betoonde belangstelling ook in hun persoon, en hem vele jaren van welver diende rust wenscht. meer dit leven kunnen zien in z’n eeuwig- heidszin, dat is een leven van mensch naast mensch in de hoogere eenheid van Gods gemeenschap. Mogen ook Uw gezinsleden in dit alles deden. Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Sidvertentiën: 9 ct. p, regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge kaatst in de SNEEKER COURANT al jaren vertrouwd had kunnen maken met de gedachte dat deze burgemeester van ons weg zou gaan, en toch, nu hetoogen- blik is gekomen, bekruipt ons dat eigen aardige gevoel, dat een afscheid zoo moei lijk maakt. Niet als het slechts een ambte- lijke band verbreekt, doch wel als het banden geldt van sympathie en waardee ring, zooals U die tusschen ons heeft we ten te leggen, en welke alleen in jaren ge legd kunnen worden. Gelukkig blijft er dan echter toch ook iets achter van aange name en prettige herinnering, en spr. stelt er prijs op te verklaren dat hij de meest aangename herinneringen aan dezen bur gemeester zal behouden. Moge ook hij aan ons met tevredenheid terugdenken. Mogen U nog jaren van rust temidden van Uw gezin gegeven zijn. De commissaris van politie, de heer J. H. G. van den Berg, meent dat hier een bijzonder woord van afscheid ook past ten aanzien van ‘den burgemeester als hoofd der politie. Het politie-personeel heeft spr. verzocht dezen burgemeester hartelijk te danken voor alles wat hij voor hen geweest isgroote waardeering bestaat er bij ons allen voor Uw zin voor de wer kelijkheid, Uw billijkheid; Uw rechtvaar digheidszin en het personeel wenscht U dan ook gaarne een blijde en rustige levensavond. Persoonlijk moet spr. af scheid nemen van dezen burgemeester, na een samenwerking van ongeveer 14 jaar; de aard van het vak bracht mee dat we samen veel drama's hebben moeten behan delen, waarin dikwijls leden der burgerij de hoofdpersonen waren, de onderwer pen dezer samenwerking waren dus niet opgewekt, maar de samenwerking zelve was buitengewoon prettig en hartelijk. Veel heeft spr. mogen profiteeren van demen- scbenkennis in de loop van zijtn ambt door dezen burgemeester verworven; spr. kwam hier als jong ambtenaar bij een burge meester die reeds de ambtsketen omhing, toen spr. slechts 12 dagen oud was, het spreekt dus dat hij veel van de levenserva ring van dezen burgemeester geprofiteerd heeft, die een zeer juist besef ook had om trent de grens tusschen zijn geineente lijke politietaak en de justitieele politie taak van spr., oorzaak van veel moeilijk heden in tal van gemeenten, omdat dje grens zoo vaag is omschreven. Deze bur gemeester wist haar echter juist te trekken en als er eens een geschil is geweest, moet dat sprekers muzikale appreciatie van een of ander draaiorgel zijn geweest. En nu „wij weten wel wie weggaat, niet wie komt” en dat is juist van zoo ontzaglijke beteekenis voor ons als ambtenaren, maar ook voor ons als mensch. Dat spr. na 14 jaar nog persoonlijk contact met dezen burgemeester had, stelt hij op zeer hoogen prijs. Spr. neemt nu afscheid, doch geeft de verzekering dat als hij ooit iets voor den burgemeester of zijn gezin zal kunnen doen, hij dit stellig niet zal nalaten. De heer Zadel, gemeente-ontvanger, zou zich eigenlijk kunnen refereeren aan hetgeen hier door anderen is gezegd. In de 15 jaar dat spr. in een of andere functie in dienst dezer gemeente was, heeft spr. dezen burgemeester steeds gekend als een humaan chef, die meeleefde ook met de persoonlijke omstandigheden van zijn personeel. Hoezeer heeft spr. dat niet ge waardeerd toen hij hier als 18-jarige jon geman, zóó van school, kwam; het was de burgemeester die hem direct een riem onder het hart stak. Spr. stelt het op prijs uiting te mogen geven aan zijn dankbaar heid daarvoor niet alleen voor zich zeüj maar ook namens hen die op z’n kantoon werken en wenscht den scheidenden bur gemeester alle goeds. De heer L. Rasterhoff, hoofdcom mies ter secretarie, meent dat al zijn de gevoelens van het secretarie-personeel reeds in de raadsvergadering van jd. Dinsdag vertolkt, bet hier, nu alle hoofden van dienst nog blijken te spreken, niet bevredigend zou zijn als dat personeel waarmee de burgemeester het meest om ging, zweeg. Hoewel onvoorbereid wenscht spr. dus namens de secretarie nog eens de dank te uiten voor de wijze; Waarop de burgemeester dat deed. Wij kunnen ons haast niet voorstellen, dat U straks niet meer ter secretarie zult verschijnen, en dat wij Uw hartelijke om gang zullen moeten missen. Het zal echter moeten, maar wij geven U de verzekering dat wij U niet zullen vergeten, U heeft zjch in aller harten een plaats veroverd. Spr. eindigt met de beste wenschen voor burgemeester de Hoop en zijn gezin. Ontroerd neemt burgemeester de Hoop alsnu het woord om een laatste woord van' dank en afscheid tot zijtn per soneel te richten. Hij gevoelt zich ietwat verlegen onder al deze hulde en vreest in de eerste plaats al in dank te kort tq schieten voor dat prachtige cadeau, een betere herinnering had men hem niet kun nen aanbieden. Het is waar er is een band ontstaan tusschen ons, toen spr. hier na 15 jaar in zijn vroegere gemeente geweest te zijn, kwam, trof hij hier andere omstandig heden dan daar, waaraan hij zich dus moest aanpassen en de eerste jaren zijn niet gemakkelijk geweest. Maar spr. is be gonnen met allen vertrouwen te schenken, hopende ook him vertrouwen te winnen en nu kan spreker zeggen: Het is me ge lukt, de band tusschen ons gelegd, is hecht gebleken^, gezamenlijk hebben we mogen werken in het belang dezer ge meente. Ook spr. valt het zwaar deze band, die er 30 jaar lang was, nu te ver breken, maar terecht zijn door de regee- Dr. P. J. Nieu wkamp, conrector van en leeraar aan het gymnasium was de vol gende spreker, om namens collega’s en concierge van die inrichting afschejd van dezen burgemeester te nemen. Ook wij heb ben, aldus spr., gevoeld dat wij steeds op Uw steun konden rekenen. Wel kwamen wij niet zoo dikwijls met U in aanraking als het personeej der bedrijven, doch de aanraking die wij met U hadden was vol doende om Uw medeleven met onze in richting hoogelijk te doen waardeeren. Spr. heeft dat vooral ook gedaan in 1924, toen door het plotseling overlijden van den rector dr. van Royen, ep moei lijke dagen voor het gymnasium schenen aan te breken. Toen heeft spr. ervaren hoe deze burgemeester met zijn volle belang stelling voor onze school op de bres stond. De kalme, rustige evenwichtigheid U eigen, Uw ruime blik, Uw humaniteit, waar uit innerlijke wijsheid sprak, dat alles heeft bij spr. toen groote waardeering gewekt, al is die dan ook op dat oogenblik niet uit gesproken. Toen heeft spr. echter wel ge dacht: „daarginder zit een burgemeester, die als het er op aankomt, vóór het gym nasium op de bres zal staan.” Daarom ge voelen ook wij groote waardeering voor U, wij zien U met leedwezen gaan en daar om ook wenschen wij U, na moeiteivolle arbeid, welverdiende pist. De heer F. de Wit, hoofd dter u.Lo.- school, spreekt namens al het andere on derwijzend personeel der gemeente, gaarne een woord van afscheid, gaarne, omdat het een hartelijk woord kan zijn. Als wij bij U kwamen, vonden wij voor onderwijs-) zaken immers steeds een open oor bij U, en 'U stelde de menschen steeds op hun gemak. Die mensch elijkheid vond haar die pere oorzaak in de grond van Uw wezen, de eerste burger van Sneek was een jo viaal mensch met hartelijke belangstelling, welke zich ook tot de personen uitstrekte. Dat heeft ons allen goed gedaan, tegen woordig wordt wanneer onderwijzeressen of onderwijzers per annonce gevraagd wor den, voor hen vaak gebruikt het zoo on persoonlijke woord „leerkrachten”, maar dat waren wij niet voor U. U was iemand die de verhouding met ons niet alleen bepaald wilde hebben door artikelen en paragrafen. Wij hadden ook het gevoel dat hier initiatief onzerzijds gewaardeerd werd. M. de burgemeester, al het gemeentepex- soneel gezamenlijk heeft U een zuiver zilveren ‘geschenk aangeboden. Zilver is een edel metaal zonder pretenties, de ver siering van dit geschenk is zeef sober gehouden; dat alles nu past zoo uitstekend bij Uw persoon. Wij kennen U als een man van onkreukbaar karakter, daarop wijst nu dat zilver, U is wars van alle franje en mooidoenerij, die zijde van Uw karakter achten wij vertegenwoordigd in Zaterdagmiddag nam burgemeester de Hoop afscheid van het gemeentepersoneel. Nadat een foto van den burgemeester, mevr, de Hoop, een dochter en de zoon, temidden van het gemeentepersoneel, al len geschaard op bordes en trap van het stadhuis, was genomen, begaf men zich naar de kleine zaal, waar het eerst ’t woord nam de directeur van gemeentewerken, de heer J. de Kok. Deze sprak als volgt: Burgemeester, Er is deze week reeds veel van U ge vergd. Dinsdag Uw officieel afscheid van den Raad, Woensdag Uw laatste veogade- ring van B. en W.; gisteren hebben verte genwoordigers uit diverse kringen der bur gerij en corporaties beslag op U gelegd, en thans eischt Uw personeel U nog eens weer op om in de gelegenheid te worden gesteld, afscheid van U te mogen nemen. En het is dan nu, dat ik namens het ge meentepersoneel in al zijn geledingen, dus van bedrijven, diensten, secretarie, onder wijs enz., iets tot U mag zeggen. Dat wil natuurlijk niet beteekenep, dat er niet meerderen zullen zijn, die nog een woord tot U willen spreken. Allereerst dan onze dank, dat gij zoo welwillend zijt geweest, ons de gelegenheid te geven, U hier nog eens gezamelijk te ontmoeten. Dat ons hierbij ook de eer te beurt valt van de tegenwoordigheid van mevrouw en Uw dochter en zoon stellen we op hoogen prijs. Hieruit toch blijkt, dat de verhouding tusschen burgemeester en personeel nog een ander relief heeft, dan alleen dat van het zuiver ambtelijke. Dat het personeel eenigszins officieel van U afscheid wenscht te nemen zal velen vanzelfsprekend voorkomen. Het ligt im mers in de lijn van het gebeuren, dat het vertrek van een burgemeester niet maar zoo onopgemerkt geschiedt. Toch meen ik dat het hier in ons geval meer is dan een frase, als we zeggen, het op hoogen prijs te stellen, nog eens met U samen te mogen zijn. Gij immers, burgemeester (en als ik hier nog eens weer Uw titel uit spreek, is het mij alsof dit woord in de verhouding tusschen U en ons veel meer uitdrukt, dan de beteekenis der functie alleen), gij, burgemeester, zijt ons, wie van ons het ook betrof, steeds weer tege moet getreden met een gulle hartelijkheid, met een vriendelijke loyauteit, welke ieder, die met U in aanraking kwam, moest tref fen, en waardoor men zich bij U direct op zijn gemak gevoelde. Dat gaf vertrou wen, dat gaf direct contact. Wel waart gij altijd eerst de burgemeester, maar daarbij altijd de meevoelende, belangstellende, meelevende, hoogste chef. En Uw belang stelling en medeleven betrof niet onze persoon alleen, maar zij ging ook uit tot ons gezin, onze familie. En het heeft ons dikwijls getroffen dat ook mevrouw die belangstelling ten volle deelde. Zelf hebt gij het deze week gezegd, dat gij Uw ambtenaren, Uw personeel ver- trouwdet. Maar gij hebt er niet bij gezegd, wat dat beteekent. En dat wil ik hier wel zeggen. Het beteekent veelal niet meer en niet minder dan het Levensgeluk van hen, wien het aangaat. Zonder vertrouwen kan men niet leven, kan men niet werken. Het bewustzijn, dat men het vertrouwen heeft van zijn hoogsten <3ief, geeft vrij heid. En dat is noodig. En gij, burgemees ter, hebt dat ten volle verstaan. Vrijheid van handelen, vooral voor hen, die, hetzij een bedrijf, een dienst of een inrichting van onderwijs beheeren, is noodzakelijk. Daarbij, het kweekt zelfstandigheid, en zelfstandigheid beteekent verantwoordelijk heid, plicht. En het spreekt vanzelf, dit geldt niet alleen voor hoofdambtenaren, maar deze verhouding wordt doorgegeven, en werkt in op het geheele personeel. En daarom zijn het hier niet alleen, ja vooral niet alleen de ambtenaren, die U hier voor het laatst dank willen zeggen, maar het geheele personeel, allen hier met elkaar, weten we U als de burgemeester, wat hier zeggen wil, ons aller hartelijk toegenegen hoogste chef. Voor deze houding en ver houding, burgemeester, wenschen we U hier, als Uw personeel, hartgrondig dank te zeggen. Ik kan niet nalaten, hieraan nog een persoonlijk woord van dank toe te voe gen, en wel vooral voor de wijze waarop gij mij altijd bij het vele persoonlijke contact, dat ik met U had, tegemoet ge komen zijt. Met name de wekelijksche ver gaderingen met B. en W., waarin ik altijd mijn adviezen en voorstellen op de meest ongedwongen en vrije wijze, in een vriend schappelijke sfeer, kon toelichten of ver dedigen, maakten deze vergaderingen voor mij tot de prettigste werkuren der week. Burgemeester, we vragen U, dit ge schenk als een bewijs van onze hoogach ting en waardeering, te willen aanvaarden. Wij hopen, dat gij mede hierdoor nog jaren herinnerd moogt worden aan de mooie verhouding tusschen U en Uw per soneel. Wij verblijden ons, nu Uw scheiden toch een feit moest worden, dat gij Uw ambt kunt neerleggen nog in het gelukkig bezit zijnde van een goede gezondheid en levenslust. Dat Uw levensavond, in samen zijn met mevrouw en Uw verder gezin in ben gedacht, maar ik mag U wél met na- alle opzichten een goede mag zijn, en dat daarbij de avondzon niet zal ontbreken, is ons aller wensch. Moge gij bij Uw rookstel nog menige sigaar genieten. De sigaren zullen dan wel gedurig wisselen, maar het rookstel zelf blijft, en naar wij hopen, daarmede, de band tusschen U burgemeester en ons, Uw toegewijd personeel. Mej. A. v. Dam, ambtenares ter se cretarie bood daarna namens het gemeen tepersoneel den heer en mevrouw de Hoop een prachtige mand bloemen aan in de Sneeker kleuren, en uitte de beste wen- schen voor het gezin de Hoop. De directeur der gemeentebedrijven, de heer C. Bakker, nam alsnu ’t woord. Hij wenschte een kort woord uit de volheid van het hart te spreken. De bedrijven waren voor dezen burgemeester steeds een object van bijzondere belangstelling. Toen U, burgemeester, hier kwam, was er alleen een gasfabriek, al heel gauw daarna kwam er de waterleiding bij; in 1908 toen deze geopend werd, waren er nog maar weinige gemeenten in den omtrek die zelfstandig een dergelijk bedrijf hadden gesticht, eerst na den oorlog deden dat meer gemeenten en kwam men tot onderlinge samenwer king, waarmee zich ook het rijk bemoei de. Dat het gemeentebestuur hier onder Uw leiding, waaronder toch de geheele uitvoering viel al was de voorbe reiding der plannen reeds voor Uw komst ter hand genomen, reeds De heer M. Schriemer, directeur van de gemeeptereiniging sprak nu als volgt Burgemeester, mag ik ook een oogen- blikje van Uw welwillende aandacht vra gen. Het is mij een behoefte U hartelijk dank te zeggen voor de wijze, waarop U zich steeds voor de aan onze zorgen toe vertrouwde tak van dienst hebt geïnteres seerd; wij, burgemeester, die, evenals jie meeste andere diensten en bedrijven, steeds buitenshuis werken, trekken nog al eens de aandacht, en met een kleine variant zou ik dan ook willen zeggen: „Wie aan den weg timmert, heeft critiek”, maar die raakt ons nimmer, wanneer wij weten opzen plicht te hebben gedaan en daardoor Uw steun en goedkeuring te hebben verkregen. Bij Uw belangstelling en tegemoetko mende houding bleek steeds Uw mede leven met de geheele exploitatie van den dienst, het personeel, en, niet te verge ten, de paarden I Want, burgemeester, ik mag dat hier wel verklappen, U is, even als ik, een liefhebber van paarden; het eigenaardige en prettige geval doet zich hier evenwel voor, dat die verstandhouding tot dat soort ambtenaren wederkeerig wasl Immers de vriendelijke attentie die één hunner geregeld op Uw stoep en aan Uw huisdeur bracht, was voor mij een bewijs, dat ook hij U steeds zijn groet heeft willen brengen, al zal een of andere wel daad Uwerzijds daaraan wel niet vreemd zijn geweest. Burgemeester mijn collega van ge meentewerken heeft zoo juist tegen U ge zegd, dat U ons steeds zoo’n groote vrij heid van werken hebt gegeven en ik mag wei zeggen, dat dit voor mij t.o.v. de aan onze zorgen toevertrouwde tak van dienst een zeer beilangrijke stimulans is geweest 1 die de verzorging van de openbare rein- I heid in deze gemeente, welke, zooals mij i uit gesprekken met ingezetenen tallooze ma- len is gebleken, door de Sneeker burgerij als het ware als een kasplantje wordt be schouwd, ten goede is gekomen. Ook hier voor zeg ik U hartelijk dank. Burgemeester, ik zou U nog gaarne wil len zeggen, dat U het vermoedelijk zelf niet geweten zult hebben, hoe goed het mij telkens deed, wanneer U na afloop van een onderhoud ook nog even Uw particuliere belangstelling, hetzij door een groet of een felicitatie, toonde. De beslommeringen wel ke Uw deel waren, maken het verklaar baar, dat U daar niet verder bij zult heb- 4 i A A A A A- IJSCOLA’s en TJOKLATreepen tegen fabrieksprijs bij iedere hoeveel heid direct te leveren door het be kende adres voor Wederverkoopers Firma JOHs. W, Sneek GROOTZAND 18 NIEUWE SNEEKMRANT annex SHEERER OOURAHT M WYMBRITSERADEEL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1