SCHAAP VROLIJK No. ss Eerste Riafl UitgaveKIEZEBRINR Co oounaarr m wymbritseradeel Als ’t middagmaal eens niet goed uitvalt dan is dat vervelend, maar geen ramp. MAAR ALS UW MEUBILAIR SLECHT g)IT VALT dan wordt het minder. Dat is een ergernis die alle dagen weer komt Woensdag 14 April 1937. Ollicieel Orgaan der Gemeente Sneek. 53e Jaargang BOERENJONGENS- TROMP - Sneek DINSDAGS Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 NIEUWSTIJDINGEN. ia 1 J VOORKOMEN IS BETER DAN GENEZEN ’T MEUBELHU1S - SNEEK zorgt dat u in alles tevreden zult zijn. REUSACH1IGE VOORRADEN, bijna alles nog voor de oude prijzen. Geen reiziger bezoek, noch halen of brengen. WEEST VRIJ Gaarne zijn we als Vakman tot uw dienst. AMANDEL DUO’S (fijn gevuld) VANILLE NOOTJES AMANDINES zeer licht WELLINGTONS BITTERKOEKJES WËESPERMOPPEN PALEISBANKET KLEINZAND GROOTZAND Probeert U eens onze Kattetongen en Vanille Kransjes 11 ct. per ons MIMX S hij in het jaar daarop ebben, indien hij niet -ji--.fstand Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Koffie en Thee van Nlemeijer alle soorten. v. Melle’s heerlijke Hazelino’s 2 ons voor 1 kwartje. Onze Pinda’s zijn versch en lekker! tering van de N.S.B. en de overwinning van alle democratische partijen, die bereid zullen zijn de grondwetsherziening af te wimpelen. Wordt deze herziening wet, dan zullen arbeiders, middenstanders, boeren en intellectueelen g voeren voor de ver! mische positie. Spr. betoogt dan dat de partijen die de regeering steunden, nu weer met allerlei mooie beloften de boer opgaan. De R.K. stellen het voor alsof zij eigenlijk in de Kamer niets te zeggen hebben en dus niet schuld dragen van wat er is gebeurd,, de v.d. beweren dat zij er ook al geen schuld aan hebben, want dat de v.d. mi nisters op eigen verantwoordelijkheid in het kabinet zitten. Zoo tracht men alles te camoufleeren. De liberalen willen vrij heid en democratie zeggen zij, doch de grondwetsherziening kwam tot stand op initiatief van den liberaal mr. Knottenbelt, die haar nog verder wilde laten gaan, hij wil dus de dictatuur van het groot-kapitaal. De rechtervleugel der r.k. staatspartij pro pageert openlijk de corporatieve staat, dat is dus het fascisme, de heer Kortenhorst wil economische lichamen met wettelijke bevoegdheid, hetgeen beteekent dat de macht van het parlement, waarin het volk druk kan uitoefenen, zal worden uitge schakeld. En de linkervleugel der R.K. slikt dit alles, de r.k. vakorganisatie royeert leden die lid blijven van de K. Dem. partij. En dat heet dan democratie. De liberale partij voert thans een zeer reactionnaire politiek, ze wil zelfs niet in een kabinet zitten met soc. dem,, terwijl deze toch een der grootste partijen vormt die mede moet dragen de verantwoordelijk heid der landspolitiek. De liberalen weten echter dat democratische elementen in het kabinet handelen tegen de belangen van het groot-kapitaal, daarom staan zij de eenheid van het volk in de weg. Precies zoo staan de A.R. er tegenover, de heer Schouten zegt hetzelfde als de li beralen. Dat is de reactionnaire koers hun gedicteerd door industrieele en bankmag naten. En daarom is het noodig dat de massa meewerkt aan de versterking der democratische partijen, de S.D., de K.D.P., de C.D.U. en in het bijzonder de commu nistische, die de consekwentste verdedig ster der burgerlijke democratie is. Wij wil len een Sovjet-democratie dat is waar, en wij willefl deze om de productiemiddelen in handen van het volk te brengen en dus een eind te maken aan de ujtbuiting omdat wij overtuigd zijn dat deze democratie de eenige is die in de wereld voor alle wer kers welvaart kan brengen. Maar al zijn we daarvan voorstanders, op het oogenblik gaat het om de vraag of wij thans de bur gerlijke democratie willen verdedigen, en dat willen wij consekwent tegen het fas cisme der N.S.B. en de reactionnaire bour geoisie. Niemand heeft het recht aan onze verzekering te twijfelen, omdat onze (jaden voor ons getuigen. Het bewijs ziet men in Spanje. Franco liep te pletter tegen het verzet der Spaan- sche massa, geen blad ontkent dat in de voorste gelederen van het Volksfront daar strijden de communisten omdat zij de mi- litantste verdedigers zijn van de democra tie. Generaal Miaja is een 100 pet. com munist, en hij organiseert het verzet tegen Franco en hij verdedigt niet een Sovjet Spanje, maar een republikeinsch, democra tisch Spanje. Maar zegt men, waarom doet de com munistische partij dan mee aan de ver kiezingen, waarom steunt zij niet de an dere democratische partijen. Als deze par tijen werkelijk altijd deden, wat zij beloven zou dat ook kunnen, wij verlangen n.l. niet naar een ministerzetel terwijl de massa verkommert en de loonsverlaging door gaat, maar wij zijn in de Kamer ofindat wij controle willen oefenen op de andere partijen, als de consekwentste verdedigers der democratie en daarom- wenschen wij daar in grooter getale te zijn. Wij hebben dus niet alleen te zorgen dat de regeering-Colijn niet terug komt, maar ook dat er geen nationaal kabinet komt, dat een reactionnaire politiek zou volgen. Een overwinning der communis ten beteekent een waarschuwing aan de bourgeoisie, zich niet met dergelijke expe rimenten als de grondwetsherziening in te laten. De communisten komen niet met belof ten, maar hun daden spreken voor hen. Onder geen voorwaarde willen ze samen werken met het groot-kapitaal, wel met do kleine boeren, de middenstanders, de intel lectueelen. Wij kunnen de democratie niet handha ven als Nederland zijn onafhankelijkheid verliest, en deze wordt meer dan ooit be dreigd door Duitschland, dat koloniën wil hebben, desnoods zelfs door wapengeweld zeide von Ribbentrop. Nederland verkeert in een ongunstige positie als klein land met een zeer groot koloniaal rijk met 61 mil- lioen inwoners. Dit rijk wekt de begeerte van Duitschland en Japan, die een geheim verdrag sloten, z.g. gericht tegen 't Kom intern, doch in werkelijkheid bepaalt het dat Duitschland in West-Europa, Japa» C. P. N. De afd. Sneek der communistische par tij Nederland hield Vrijdagavond een open bare vergadering in de Harmonie. De voorz., de heer Greidanus, sprak ’n woord van welkom en ter inleiding, waar in hij o.a. een parallel trok tusschen deze vergadering en die door de N.S.B. kort geleden gehouden en gaf daarna het woord aan den spreker. Roestam Effendi zegt dat als de Sneeker bevolking getoond heeft niet ge diend te zijn van de ideologie van de N.S.B., dat reeds een overwinning op zich zelf is. Want de propaganda van de N.S.B. is gevaarlijk, zij noemt zich een nationale partij, doch in wezen is zij a-nationaal, omdat zij zich recht tegenover het Neder - landsche volk stelt. De N.S.B. was het, die, toen Duitschland een conflict met Neder land tijdens het prinselijk huwelijk uit lokte, zich schaarde aan de zijde van Goeb bels en Goering. En als onze Nederland - sche schepen in de Spaansche wateren door Nederlandsche oorlogsschepen in be scherming worden genomen tegen de pi raten, dan acht van' Vessem dat een mis daad! Deze partij, de N.S.B., handelt naar de instructies van Berlijn en is dus slechts een verlengstuk van het Duitsche fascis me, en geen Nederlandsche partij. Het is verkeerd het gevaar van die zijde te onder schatten; zeker ze wint slechts H.B.S.-jon gens on gedemoraliseerden, maar niet ver bet uitbreken van den wereldoorlog met alle gevolgen op economisch terrein, die daaraan verbonden waren. Een gebeur tenis, die echter tegelijkertijd zonnehelder in het licht stelde, hoe gelukkig, het was, dat Hibma in 1907 zijn initiatief genomen had endaarmede weerklank bij anderen had gevonden. Voor de zuivel duurde de oorlog omstreeks zes jaren; zes jaren van ongekend intensieven, onafgebroken, moei lijken arbeid. En toen kwam met de op heffing der uit den oorlog voortgevloeide economische maatregelen, met den terug keer van de bedrijfsvrijheid, de verslapping in de eigen gelederen der vereeniging en de daaruit voor haar voortvloeiende moei lijkheden. Wij hebben het hier met enkele woorden gezegd, daarmede bestreken een periode van twintig jaren voorzitterschap. Een pe riode, waarin een hoeveelheid werk verzet, een hoeveelheid zorg gedragen is, die naar normale maatstaven berekend> zeker wel de twee- of drievoudige lengte zou heb ben gehad. Daardoor en om vele andere redenen echter tevens een periode, waar in de heer Hibma zich onvergetelijke ver diensten ten aanzien van de algemeene belangen der zuivelindustrie heeft verwor ven. Een periode op grond waarvan zeer velen ieder voor zich en ons land als ge- hpel zich verplicht gevoelen tot grooten eerbied en dankbaarheid. Gevoelens waar aan de -Vereeniging uitdrukking gaf door hem bij zijn aftreden tot Eere-Voorzitter te benoemen. Zijn arbeid voor de V.V.Z.M. had ver dere gevolgenin verschillende andere kringen werd de heer Hibma om zijn per soonlijke gaven en eigenschappen op voor aanstaande posten geplaatst, die opnieuw aanspraak maakten op zijn werkkracht en belangstelling. Wel zeer zwaar woog dit in het bijzonder, toen hij tijdens den oorlog tot voorzitter benoemd werd van de Kaas- vereeniging. Daarnaast werd voor en na in taliooze andere functies beslag op hem gelegd. En steeds waren dit functies, Waar in van hem verlangd werd om met ter zijdestelling van persoonlijke belangen en ambities het algemeen belang te dienen. Een feit, dat zijn wel zeer verdiende er kenning vond in zijn benoeming tot Offi cier in de orde van Oranje-Nassau. Dit alles is nu voorbijde oprichter, de oud-voorzitter, de eere-voorzitter van de V.V.Z.M., is van ons heengegaan. Al die plichten, al die zorgen zijn nu van zijn schouders genomen. Maar in onze herinne ring blijft voortleven de eerbied en aan hankelijkheid die wij hem te bieden in zoo ruime mate verplicht zijn. En naast dien eerbied en dankbaarheid: vriendschap. De heer Hibma had zeer vele vrienden; hij móest zeer vele vrienden hebben. Hiji was steeds belangstellend, steeds ruiterlijk, steeds open oog voor het goede in ander mans optredgn, andermans oordeel en in zicht. Zoo blijft hij in onze herinnering ons voor oogen als de groote werker, als die zich voor anderen zoozeer opofferde, als de vriend die ons aller sympatliie, ons aller vriendschap onweerstaanbaar tot zich trok. Zoo blijft hij bij ons voortleven.” ons is de prijs van onze heerlijke Amandelkoekjes II! Bereid van le kwal, zuivere amandelen. In Het Algemeen Zuivel- en Melkhy- giënisch Weekblad lezen we de volgende karakteristiek van wijlen den heer J. G. Hibma, in leven directeur der Koninklijke Maatschappij van Kaas- en Roomboterfa brieken. „Hibma’s gedachten en inzichten gingen altijd breed uit, namen altijd een wijder vlucht dan in het dagelijksche leven ge bruikelijk is. Zijn leven is met deze geestesgesteld heid, die de ruimte zocht, in overeenstem ming geweest. Begonnen als practisch zui- velbereider, weri hij reeds op jeugdigen leeftijd geroepen om de leiding op zich te nemen van een grooter organisme van bedrijven: de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij van Kaas- en Roomboterfa brieken. Dit beteekende een geheel nieuw leven voor hem, dit stelde hem voor ge heel nieuwe problemen. Maar een richting en problemen die geheel lagen in de sfeer, waarvoor zijn gaven van verstand en, tem perament hem drongen: uit den kleineren dagelijkschen routine-arbeid naar de groo- tere vraagstukken, naar de meer alge meene belangen. Maar het werkte en giste verder in hem: hij1 zag verder dan zijn dagelijksche :omgeving. En zoo was hij het die in 1907, nadat hij zich reeds geruimen tijd de vraag gesteld had of het juist .was, diat de verschillende zuivelondernemingen zon der eenig contact naast elkander werkten, het initiatief nam tot samenwerking van de afzonderlijke ondernemingen te komen. Uit dit initiatief vloeide onder zijn lei ding in 1908 de oprichting voort van de Vereeniging van Zuivelfabrikanten in Ne derland, de tegenwoordige V.V.Z.M. Het lag voor de hand, dat Hibma van deze Vereeniging, die zoo in alle deeleni zijn geesteskind was, de eerste voorzitter was en dit onafgebroken bleef, todat in 1930 zijn gezondheidstoestand hem noopte om deze taak uit handen te geven. Ja, dit lag voor de hand en juist omdat het zoo voor de hand lag, werd het zoo natuurlijk en gewoon gevonden. Zulks in die mate zelfs, dat men geneigd zou kun nen zijn over het hoofd te zjpn den, om vang van het nut, dat Hibma door zijn initiatief en door zijn persoonlijke over gave voor het algemeen belang gesticht heeft, den omvang van de opofferingen die hij zich daarvoor getroost heeft. Eerst kwamen de moeilijke kinderjaren der Ver eeniging, die van hare leiding veel moed, veel geduld, veel zorg en arbeid éischten. Toen die eerste moeilijkheden overwonnen waren, werd plotseling een lawine van ar beid over de Vereeniging uitgestort deer had gedaan, omdat hij die zonder strijd verkregen had, als gevolg van uitsluiting der beide tegenstanders, die overtuigend een vergissing hadden begaan. Zijn op vatting van fairness en die zijner beman ning, werd met groote letters in'de annalen der Nederlandsche zeilsport opgeteekend en zal in herinnering blijven, telkenmale wanneer over de One-Ton-Cup wordt ge rept. Zdo was de eer onzer zeilsport dank zij zijn karaktereigenschappen en dank zij zijn praktische kennis als stuurman bij hem in veilige handen. Maar ook op andere wijze heeft hij de zeilsport aan zich verplicht. Wanneer ik thans in het bijzonder mag spreken namens de Koninklijke Nederland sche Zeil- en Roeivereeniging moet ik hem dank brengen voor zijn toewijding getoond gedurende drie bestuursperioden, tezamen omvattende negen jaren, waarin hij met raad en daad het vereenigingswerk steun de. Buiten het terrein der vereeniging maakte hij zich in de Verbonden Zeilver- eenigingen van Nederland en België thans Koninklijke Verbonden Nederland sche Watersportvereenigingen geheeten verdienstelijk, door zitting te hebben in de technische commissie van dit verbond. Van 1918 af, toen deze commissie inge steld werd, tot zijn dood, heeft hij van haar deej- uitgemaakt. Een niet minder belang rijk college, de Zeilraad, welke in hoogste instantie geschillen op wedstrijdgebied be slecht, mocht hem van 1922 af, toen het een reorganisatie onderging, onder de le den tellen. In beide commissies werden zijn adviezen pn zijn kennis ten hoogste ge waardeerd. Doch al dit werk wordt overschaduwd door hetgeen hij in Friesland volbracht gedurende de vele jaren, dat hij de leids man was van de Zeilvereeniging Sneek, thans de Koninklijke Zeilvereen. Sneek. In x 911 werd hij vice-voorzitter dezer ver eeniging, waarvan hij toen reeds 2e se cretaris was. In 1915 werd hij voorzitter. In 1929 gaf hij de functie aan zijn opvol ger over. Hij is de schakel geweest tus schen de zeilsport in Friesland en die in het westen des lands. Dat zijn vereeniging in 1918 toetrad tot de Verbonden Zeilver- eenigingen van Nederland en België is Watersport- zijn werk geweest, dat gelukkig bestendigd is geworden. Uiteenloopende stroomingen wist hij bij elkander te brengen. Hij schiep ’J aanwezig. Beminnelijk en correct was zijn optreden. Belangstelling betoonde hij in ieders gedachten. Daarom was hij bemind en geacht, daarom ook het middelpunt van de zeilsport in Friesland. Daarom ook kon hij oprichter, ziel en voorzitter zijn van den Noord-Nederl. Watersport Bond, van haar ontstaan in 1923 af. Daarna daalde de kist, terwijl de orga nist „Home, sweet home” van Bishop speelde. De zoon van den overledene dankte voor de groote belangstelling en richtte een laatste woord van dank tot zijn vader. Bij het verlaten van het crematorium speelde het orgel „Trio” uit den Treurmarsch van Rheinberger. J. G. HIBMA. f Onder zeer groote belangstelling, aldus de L. C., heeft Zaterdagmiddag in het cre matorium op Westerveld te Velsen de cre matie plaats gehad van het stoffelijk over schot van den heer J. G. Hibma, oud- directeur van de Kon. Ned. Maatschappij van Kaas- en Roomboterfabrieken te Sneek, oud-voorzitter en eere-voorzitter van den Noord-Nederlandschen T” bond. Aanwezig waren de burgemeester van Sneek, de heer L. Poppinga, voor het be- banden en stichtte orde. Steeds was hij stuur der Kon. Zeilver. Sneek de heeren A. ten Cate, voorzitter en K. Edel; voor de Sneeker Zeilclub de h.h. S. J. Olij, voorz. en H. v. d. Zee. Verder waren aanwezig vele vooraan staande personen zoowel uit de particuliere als de coöperatieve zuivelindustrie, en tal van zeilsportbeoefenaars. Onder het spelen van een Preludium van Rheinberger, betrad de stoet het cre matorium. Volgens den wensch der familie mocht een beperkt aantal sprekers het woord voeren. Allereerst sprak ir. A. C. Couvée na mens den raad van commissarissen, direc tie en personeel van de Koninklijke Ne derlandsche Maatschappij van 'Kaas- en Roomboterfabrieken. Ais directeur met groote vakkennis en als man met 'n ruimen blik heeft de heer Hibma de maatschappij opgebouwd, tot deze een belangrijke plaats innam in de zuivelindustrie in het Noor den des lands. Hij heeft haar een naam ge geven, die tot ver buiten de grenzen des lands bekend was. De heer Hibma was een man, die sterk op den voorgrond trad. Van het personeel vroeg hij veel, maar hij had waardeering voor den arbeid van allen en daarom was er een goede verstandhouding. Namens de Vereeniging voor Zuivel industrie en Melkhygiëne, waarvan de over ledene eere-voorzitter was, sprak de voor zitter, de heer G. J. Blink te Wassenaar. Bij ons allen, aldus spreker, heeft zich een diep gevoel van eerbied gevestigd voor zijn groote opofferingsgezindheid, voor zijn toewijding en ruimen blik, waarmede hij alles deed. Wij hebben vroeger zeker niet voldoende blijk gegeven van de waardee ring, die wij voor zijn arbeid hadden, doch wij willen er nu hier dankbaar van getui gen. Wij hopen, dat hij de rust zal vinden, die hij zoo zeer heeft verdiend. Ten slotte heeft de heer Ernst Crone te Amsterdam namens alle Watersportveree nigingen gesproken. Met diep leedwezen komen wij hier sa men om afscheid te nemen van dezen man, die een plaats van groote en zeer bijzon dere beteekenis heeft ingenomen in de (Nederlandsche zeilsport. Maar niet uit sluitend in dien kring, zelfs ver daar bui ten is hij bekend geweest dank zij' een belangrijke internationale overwinning door hem behaald. Hij toch won in het jaar 1924 in Engeland met het zes-meter-jacht Holland’s Hope de One-Ton-Cup, hetgeen als de hoogste eer gold welke in die klasse was te behalen. Dat hij het vereischte aan tal van drie overwinningen tot het ver meesteren van het eereteeken behaalde in drie wedstrijden, bewijst dat hij tot de allerbeste zeilers en stuurlieden moest ge rekend worden. Met deze overwinning zette Hibma de kroon op een streven, 20 jaren te voren aangevangen, dat tot doel had Nederlandsche Zeiljachten in buitenland- sche wedstrijden met succes te doen uit komen. In het jaar 1925 moest Hibma voor Nederland het eereteeken op de Zui derzee verdedigen. De strijd, welken hij met het jacht Prinses Juliana had te strij den, was uiterst zwaar en spannend en er werden ditmaal vier wedstrijden gezeild vóór de beslissing viel. Maar aan hem was de overwinning en de beker werd behou den. Andermaal zou hij in het jaar daarop dit succes bereikt hebben, indien hij niet van één van drie overwinningen afstand geten dient dat deze partij1 er een van de staatsgreep is, dus geen democratische! Door middel van brandstichting en moord partijen kwarden de nazi’s aan het be wind, in Spanje tracht Franco het met het militaire apparaat dat hij onder zijn macht had te doen, maar liep te pletter tegen de granieten rots van het anti-fascisme. De N.S.B. is een verlengstuk van het internationale fascisme dat de wereldvrede bedreigt. In deze verkiezingstijd denkt ieder, hetzij arbeider, werklooze, boer, middenstander of intellectueel aan de mogelijkheid dat er verbetering in zijn positie zal worden ge- .bracht. Deze verbetering kan echter alleen verkregen worden langs de weg van strijd, omdat het groot-kapitaal die verbetering niet op een presenteerblaadje bij1 U zal brengen. De wereld is uit de diepste cri sis weg; in Frankrijk en Engeland zijn er loonsverhoogingen, pok in de Ver. Sta ten. Doch alleen door strijd is dat ver kregen, in Frankrijk door de Volksfront- beweging, in Amerika door de sit down staking van Lewis. Dat beteekent dat de huidige conjunctuur loonsverhooging toe laat; massa’s ondernemingen maken weer geweldige winsten, doch van een verbete ring der levensvoorwaarden der arbeiders, der massa, als compensatie voor de deva luatie, is geen sprake. Die verbetering is alleen mogelijk door strijd en als wij wil len strijden moeten wij de vrijheid heb ben onze meening in het openbaar te uiten, de regeering te critiseeren, en het volk te mobiliseeren en organiseeren voor deze eco nomische strijd. Maar deze democratische vrijheden van het Nederlandsche volk wor den niet alleen bedreigd door het buiten- Landsch fascisme, dat een eind wil maken aan onze onafhankelijkheid via de N.S.B., doch ook door de reactionnaire burgerij. De regeering-Colijn is reeds begonnen met de aantasting der grondwet, de Eer ste en Tweede Kamer hebben wijziging daarvan reeds aangenomen. Dat is niet zooals de groote pers het voorstelt, een kleinigheid. Men noemt het zoo om 't volk niet in beweging te brengen, terwijl ons hoogste goed gehavend wordt, gaat men, om het volk te §ussen, een spellingsstrijd ontketenen! Neen, deze grondwetsherzie ning is geen bagatel, ze beoogt het uitslui ten van revolutionnaire vertegenwoordigers uit het parlement. Minister de Wilde zeide nog pas dat deze herziening uitsluitend bedoeld is tegen de communisten. Men wil hen uit de Kamer weren. Nu heet men wel revolutionnair de com munist, doch vergeet dat het begrip van revolutionnair zeer relatief en zeer rek baar is, ieder oppositioneel element kan nu als revolutionnair voorgesteld worden én uit de Kamer geweerd worden. Wij willen de wetten veranderen die las ten op de massa leggen, bijv, afschaffing van de omzetbelasting, van de landbouw- centrales, die niets anders dan fraude cen trales zijn; en volgens de woorden van de wet kan men dit streven reeds als re volutionnair beschouwen. En wat zijn wettige middelen? Het aansporen der arbeiders tot bezet ten van een fabriek om de 40-uren-week af te dwingen is hier onwettig, terwijl het in vele landen als een legale actie door het parlement wordt erkend, men zie de beslis sing maar in de .Amerikaansche senaat. Hier zal de actie echter onwettig zijn. De grondwetswijziging maakt ook een eind aan de onschendbaarheid van de af gevaardigden, een commissie zal bepalen wat men in het parlement zeggen mag, men zal dus niet méér mogen zeggen, dan de groote partijen toestaan, men zal een parlement krijgen dat lijkt op de Krol! opera, dat alleen dienst doet als klankbord voor een regeering. Deze verkiezing gaat dus om ’t behoud van de grondwet of haar versjachering aan het groot-kapitaal. En minister de Wilde wü nog verder gaan, dit is slechts-een begin, zegt hij zelf. Deze verkiezing moet brengen de yerplet- alle democratische partijen, die bereid wimpelen. Wordt deze herziening wet, dan j ;een strijd meer kunnen betering van hun econo- 1. nieuwe sBimnomn bonbons van de Heer 2 ons voor 1 kwartje. IJscola's en Tjoklatreepen 5 ct. Monopolebonbons Kwatta 2 ons voor 1 kwartje. Tonnema’s Rocco's 2 ons voor 1 kwartje. IJschocolade 2 ons voor 1 kwartje. Vruchten Fcuriée de Heer 2 ons voor 1 kwartje. King Pepermunt 18 ct. per ons. 10 rol. Van Houten’s Americo’s 5 cent. Opgericht 1901. Bekende naam; bekende zaak. \-15"

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1