GRINGQ TJOKIAT LUXE CHOCOLADE het beste, dat met de hodendaagsche techniek bereikbaar is. Eerste Blafl No. 62 courant f Firma Jobs. TROMP Sneek UitgaveKIEZEBRINK Co Zaterdag 8 Mei 1987. Officieel Orgaan der Gemeento Sneek. 58e Jaargang WYMBRITSERADEEL r MVMKK MIE TJOKLAT RELIEF PASTILLES "JOKLAT RELIEF OUBLIES TJOKLATJES RECLAME KOLOM. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. (Nadruk verboden). (Adv.) BURGERLIJKE STAND. nadeeïig saldo f 105.81 (v.j. ongev. Er zijn 2 obligaties van f 100 op de £1 Goedkoop en Goed vereenigd in een luxe blikje met 50 VERO sigaartjes, lekker droog, voor een gulden. Neemt een blikje in huis. Uw winkelier heeft voorraad. Engros Voortaan dus naajp p. s. Deez’ ode aan het zonnescherm Ontstond bij zon maar nü Misschien geldt deze lofzang thans Méér Ut.... ohparaplu 1 ZALM Mayonnaise, Snlata Fa. H. WESTERHOF Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Pijnlijke voeten? Niet mee wachten, die kwaal verergert stead*. Zij kan en dient verholpen. Ditórvoor naar JOH. VAN AKKEREN u Pédicure 'wn 1 Lid v.h. Ned. Genootschap tot Bevordering der Voetverzorging. Schapenplein 4, Sneek Tel. 2326 Abonne’ment: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentlën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentlén worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Het ledental bedraagt thans 465; het verslag spoort aan tot ledenwerving. De voorz. dankt voor het keurige ver slag. Ook het jaarverslag van den penning meester, den heer R. Asselman, getuigt van een druk jaar. De inkomsten bedroegen f 1291.65, de uitgaven f1151.53. Saldo f140.12. De penningmeester deelt mede dat het volksfeest ter eere van de verloving der [peloos door do rheumatische pij- :h ik kan gerust beweren, dat Kxu- schcn Salts een nieuwe man van hem maakt heeft. Hij is bijna 70 jaar ei. kras is nou, dat beloof ik U." Mevr. F. G. Kruschen Salts is een mengsel van zes minerale zouten, waarvan elk een directe of indirecte werking heeft bij de bestrijding van rheumatische aandoeningen. Een en kele flacon Kruschen Salts zal U overtui gen, dat rheumatische pijnen eenvoudig niet bestaan kunnen in een lichaam, dat zijn „kleine dagelijksche dosis” krijgt. Kru schen Salts is verkrijgbaar bij alle apothe kers en erkende drogisten h f 0.40, fo.75 en f 1.60 per flacon. Let op-, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. KOM TERUG Wat kan oen mensch liardvochtig aijjn En wat vergéét hij gauw Wie dacht er sinds oen maand of acht Een oogenblik aan jou? Wie beeft er nog een vriend’Iijk woord Aan jouw bestaan gewijd? Wie toonde z’n waardeering voor Jouw dagclijksch beleid? En jijJe hebt je niet beklaagd, Je trok je dat niet aan; Je hebt in een verborgen hoek In afwachting gestaan Een soort van „edelmoedigheid”, Die jij dien tijd bezat; Teméér, waar straks diezèlfde 'mensch Je tóch weer nopdig had,... I, En wat nog wel het vreemdste is, Een Wat misplaatste mop: Wanneer de mensch je -dienst verlangt, Dan hangt-ie je juist op! Maar Jij.Je bent een optimist, Je zoekt getrouw de zon Die geeft jou levensvatbaarheid, Die is jouw levensbron! Jij, bont-gekleurde huisgenoot (Je excuseert die term?) Jij bent onmisbaar tijdens zon Kom t’rugohzonnescherm! PHIL IA. NIEUWSTIJDINGEN. KON. ZEIL VEREEN IGING SNEEK. Bovengenoemde vereeniging hield Dins dagavond onder presidium van den heer A. ten Cate haar alg. jaarvergadering in Onder de Linden. In zijn openingswoord deelde de voorz. mede dat de heer R. van der Sluis, die ver hinderd was de vergadering bjji te wonen, namens Lankhorst Touwfabrieken opnieuw prijzen voor door de ver. te houden serie- wedstrijden had beschikbaar gesteld- Deze prijzen zullen ditmaal geen tuigen zijp. Het bestuur heeft deze aanbieding uiter aard met groote dankbaarheid aanvaard. De secretaris, de heer K. Edel, las daar na de notulen welke bnveranderd werden vastgcsteld. De voorzitter deelde een en ander mede van het behandelde in de ver gadering van de K.V.N.W.V., waarheen hij met den heer S. Olij was afgevaardigd. De heer Edel bracht vervolgens het jaarverslag uil, waaraan wij' ontleenen, dat net aantal pl.m. 300 bedraagt, het verslag begunstigers thans J memo reerde uitvoerig de gehouden wedstrijden en eindigde met een woord van eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van twee fi guren uit de Sneeker zeilwereld sedert de vorige jaarvergadering overleden n.l. de heer Jobs. Zwart die zooveel heeft bijge dragen tot de goede verstandhouding tus- schen de Nederlandsche regenboogzeilers en wiens kameraadschap en trouw aan de vereeniging niet spoedig zal zijn verge ten en de heer J. G. Hibma, die 2(1 jaar bestuurslid, waarvan 14 voorzitter, der ver eeniging was en voor zijn vele verdiensten ten opzichte der ver. destijds tot eerelid werd benoemd. De verdiensten van dezen raszeiler golden niet alleen de vereeniging, maar waren,veel grooter, want geheel Ne derland was trotsch op de successen welke hij ook in internationale wedstrijden in het buitenland wist te behalen, waarin de ver overing van de One |Ton Cup wel voor aan staat. Organisatorisch heeft het Noor den van Nederland reden tot groote dank aan den heer Hibma, in verband met de oprichting van de Noord Nederlandsche Watersportbond, waarvan hij 10 jaar voor zitter was, in welke tijd hij1 zich onder scheidde door een tactische leiding hetgeen veel tot de harmonie tusschen de verschil lende vereenigingen in het Noorden heeft bijgedragen. De voorzitter sloot zich gaarne en van ganscher harte bij deze hulde aan. De penningmeester de heer R. Meursinge Reynders bracht het financieel verslag uit, waaruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen f 1771.92, de uitgaven f 187.7.73, nadeeïig saldo f105.81 (v.j. ongev. f215). Er zijn 2 obligaties van f 100 op de schuld der vereeniging wegens het bouwen van de starttoren afgelost, zoodat deze schuld thans nog f 1500 bedraagt. De heeren S. de Wolf en J. Stoffer had den de rekening nagezien en schriftelijk geadviseerd tot goedkeuring onder dank zegging voor het keurig beheer, waartoe werd besloten. De penningmeester deed daarna mededeeling van de begrooting 1937’38, welke in ontvang geraamd was op f 1730.uitgaaf f 1720. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening 1937’38 werden aangewe zen de h.h. Tj. Ferwerda en L. Branden- burgh, tot hun plaatsvervangers de h.h. G. Hofstra en T. Visser. De voorzitter spreekt dan een woord van dank tot den heer Meursinge Reyn ders, die bedankt heeft als bestuurslid om dat hij de stad gaat verlaten, voor hetgeen hij voor de vereeniging deed. Zijn taak als penningmeester was geen sinecure, en hij heeft nieuwe banen gevonden om de fi nanciën te versterken. De vereeniging heeft veel aan hem te danken, en het bestuur verliest een lid in hem, .waarmee het zeer aangenaam heeft samengewerkt. Aan de orde was nu de verkiezing van bestuursleden. Het periodiek aftredend lid de heer dr. A. in de vacature-Meursinge Reynders werd gekozen de heer dr. J Bij de bespreking van de wedstrij- zal worden onder het reglement van de N.N.W.B.; de hoop wordt nog steeds door hot bestuur gekoesterd dat er nog cens één reglement voor geheel de Nederland sche zeilwereld zal gelden. Het bestuur stelt zich voor weer serie- wedstrijden te doen houden in nog nader te bepalen klassen, men denkt ook al over de Olympia-jollep, als daarvoor voldoende deelname is. Er zal overleg met het bestuur van de S.Z.C. gepleegd worden om tij dens de wedstrijden in de Sneek-Week een heid van route te krijgen. leden en SNEEK., van 26 April—3 Mei. Geboren: Froukje Geertruida dv Nico- laas Card Groen en Klasina Gerarda Brou wer; Wiegertje dv Lambertus Meyer en Maria Kluiwstra; Gerard Jan zv Louis Marine de Vries en Hendrika Neeuwveld; Christina Baukje dv Hendrik Antoon Boomsma en Leentje Stuvel; Alida Claudia dv Komelis Gerritsma en Elizabeth Alida Ahlers; Sjoukje Jantje dv Folkert Klaas Osinga en Hiltje Joustra, Ondertrouwd: Harm Munniksma 27 j. en Aafke Ferwerda 24 j.; Linze Abelskamp 31 j. en Janke Miedema 22 j.; Jacobus Jo hannes Steehouwer 27 j. en Anna. Maria de Vries 31 j.Theodor van Wieren 23 j. en Klaaske Kamstra 25 j.; Jan Rosier 24 j. en Durkje de Jong 24 j. Gehuwd: Sipke Vrolijk 25 j. en Agatha Postma 22 j.; Frans Joma 25 j. en Jantina Jansen 17 j.; Bernardus Johannes Drewes 30 j. en Catharina Maria Elisabeth Bren- ninkmeyer £9 j.; Harm Cannegieter 29 j. en Aaltje Boot 32 j. Overleden: Jent je Dijkstra 83 j. wedwn. v. Komeliske van der Veen, woonpl. Heeg; Jeltje Bakker 65 j. echtgen. v. Arme Halbe Zijlstra, overl. te Leeuwarden; Jantje Hout- stra 62 j. echtgen. v. Jan van Gorkum, eerder wed. v. Anne KuipersPietje Grond- sma 46 j. echtgen. v. Sjirk Duiker; Klaasje van der Meulen 22 j. ongeh. WIJMBRITSERADEEL, van 25 April—1 Mei. Geboren: Jacobus Jan zv Pieter Brat- tinga en Durkje Boekema te Westhem; Jan zv Jan Speerstra en Huitje de Boer te Heeg. Gehuwd: Matthéus Elzinga 28 jr. te Scharnegoutum en Sibbeltje Schaap 26 jr. te Tims; Hendrik Visser 31 jr. te Oppen huizen en Geeske Oudega 23 jr. te Uit- wellingerga; Ale Stoker 26 jr. te Homr merts en Antje Jorritsma 24 jr. te Heeg; Hendrik Breeuwsma 34 jr. te Nijland en Albert je ’Dijkstra 30 jr. te Teroele; le rend Dijkstra 26 jr. te Scharl en Maria Anna Zonderland 25 jr. te Scharnegoutum. Overleden: Antje van der Meer 63 jr. echtgen. v. Klaas Terpstra te Gaastmecr; Trijntje Cnossen 64 jr. echtgen. v. Jisk van der Molen te Hommerts; Tentje Dijk stra 83 jr. wedn. v. Komeliske van der Veen te Heeg, overl. te Sneek. (Indische dansen) (Croquantvulling, 48 stuk* in een ons) alles 30 cent per ons, of fa» fraaie Luxe Doozen on Bonbonnières, tot diverse prijzen. f Bij eerste klas banketbakkers of chocolaterie* verkrijgbaar. WELDRA KOMT HET TJOKLAT SAGEN ALBUM UIT. N.V. HOLLANDSCH ZW1TSERSCHE CHOCOLADEFABRIEK 4 ...TIJB en Geld- U behoeft- niet lang te zoeken.! Onze collectie is zoo uitgebreidjf ’dat wij ook voor Vw smaak, voor yw figuur fjuist dat hebben wat U zich gaarne gekocht had en tegen een, prijs, die ook U zal meevallen. Bureau; KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 prinses f 600 heeft gekost. Eenige heeren hadden zich hier echter bijzonder voor ge ïnteresseerd, zoodat bleek, dat het aandeel van Oranje in deze kosten slechts f 15. beliep. De kas commissie, bestaande uit de hee ren v. d. Meer en Henstra rapporteert, dat alles in orde is bevonden. Naar aanleiding van de post contributie (f 535.vraagt de heer F. Koster, of onder de oogen gezien, maar niet tot resul taat leiden. Wat de opmerking van den heer Koster betreffende een stuk aangaat, zou de voor zitter gaarne zien dat dit kon. Maar dan als een stuk Oranje-geschiedenis. Zou een auteur zich aanmelden, dan zou het zeker in overweging worden genomen. Wat de school-groepeering betreft, in dien mogelijk zou de voorzitter dit gaarne zien en zal getracht worden het in die banen te leiden. Nog enkele zaken worden genoemd, waarvan het bestuur volmacht krijgt, naar omstandigheden te liandelen. Rondvraag. In do rondvraag stelt do heer F. K. Groeneveld voor straks van de verkiezings lijsten gebruik to maken om elk lid op te dragen, tien personen te bewerken. De voorzitter zegt dat in dien geest al èenigszins gehandeld is, t.w. met het adresboek van Sneek, waardoor reeds een 40-tal leden zijn geworven. De wenk van den heer Groeneveld zal echter ter harte worden genomen. De rondvraag levert niets meer op, waar na met de vertooning van de film „Konin- ginne-feest van de Oranjevereen. 1936” wordt begonnen; een opname van den heer J. Stoffer, Een heel mooi en duidelijk overzicht van deze feestdag. We hebben nog eens even beleefd het feest van vorig jaarde voorzitter brengt den heer Stoffer dank daarvoor. Het is tevens het slot van den avond; de voorzitter sluit met de wensch dat de Koninginne-dag ’37 niet minder mag sla gen als vorig jaar. Een trouw vergadering- bezoek beveelt de voorzitter nog gaarne aan. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK, SNEEK. In de afgeloopen maand bedroeg het aantal bezoekers 2736 en het aantal uit ge leende banden 5580. Aan werkloozen werden op vertoon van de werkloozenkaart samen uitgeleend 366 banden, waaronder 66 stu dieboeken. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiïuplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 29 April3 Mei: Rijwielbelastingmerk Paar pantoffels Huissleutel Dameshandischoen Wiel dop van auto Rijwielbelastingmerk. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 29 April 3 Mei: Autoped, L. Canrinus, Balthus- streekje 9; Tortelduif, van der Burg, Star tionsstraat 38; Vulpen, B. Nijland, Lem merweg 52; Katrol met touw, J. Jillings, ie Steenklip straat 51Pakje met inhoud, D. v. d. Schaaf, Boschstraat 7; Rijiwielbe- lastingmerk, D. Gerlofs, Potbuurt 7; Rij wielbelastingmerk, M. Groenland, O. Koe markt 37; Rijwielbelastingmerk, H. Hof stra, Wijde Noorderhome 15Bril in étui, R. Baarda, Oudedijk 8; Gymnastiekschoen, J. C. Vaarberg, Kruizebroederstraat 5; 2 paar handschoenen, C. en A. Brennink- meijer, Oosterdijk; Beurs met inhoud, G. Stoelinga, Kruizebroederstraat 69; Heeren- rijwiel, W. Jillings, Jousterkade 100} Ro zenkrans, J. v. d. Horst, Ernst Casimir- straat 23; Handbeschermer/J. Lampe, Sta tionsweg 4; Ceintuur, M. Bosma, van der Heijbuurt 27; Bagageriem, J. Vaarberg, Emmastraat 29; Rijwielbelastingmerk, W. de Vries, Koopmansgracht 78; Damesrij- wiel, W. v. d. Meulen, Hoogend 6. DE A.V.R.O. EN HET ESPERANTO. Door de laatste algemeene ledenvergade ring van de neutrale Esperantisten-ver- eeniging werd de volgende motie met al gemeene stemmen aangenomen: De algemeene jaarvergadering van de Nederlandsche Esperantisten-Vereeniging „La Estonto Estas Nia", te Den Helder bijeen ter gelegenheid van het 9e Ne derlandsche Esperanto-oongres, spreekt er haar groote spijt over uit, dat de A.V.R.O. bij voortduring weigert aan de internati onale taal Esperanto een bescheiden plaats in te ruimen, constateert, dat andere om- roepvereenigingen in dezen een ander standpunt innemen en hoopt, dat de A.V.R.O, haar houding wil heraon. deze niet kan worden verhoogd. De voorzitter antwoordt, dat vroeger door velen meer werd betaald dan een gulden. De tijdsomstandigheden hebben in de hand gewerkt, dat die contributies om laag gingen, zoodat er maar weinigen zijn, die meer dan f 1.betalen. Toch meent de voorzitter dat het beter is 1000 leden van f 1.dan 500 van f2.Hoe meer leden, hoe grooter de deelname aan de feesten. En daarom gaat het toch in hoofd zaak. De voorzitter dankt daarna den penning meester voor zijn beheer als ook de kas- commissie. Verkiezing bestuursleden. De hger J-. Roosenstein treedt periodiek af, de heer W. Pot bedankt voor zijn functie. De heer Roosenstein wordt her kozen en in de vacature-Pot gekozen de heer S. G. Walinga, architect. Bespreking Koninginnedag. De voorzitter deelt mee, dat een open luchtspel was aangeboden, geschreven door den heer Wiersma van Leeuwarden „Skaed en Ljocht”. Het is een episode uit de jaren 17951815 en het bestuur voelde er veel voor, De kosten echter f 3500 hebben het bestuur, dat van verschillende perso nen advies had ingewonnen, doen beslui ten, hierop niet in te gaan. De vereeniging staat dus nog op schoon papier. De heer Koster vraagt of er geen plaats genoot is, die op dit terrein iets kan schrij ven. Ook zou hij gaarne zien, dat de op stelling der kinder-optocht niet groeps-, maar schoolsgewijze plaats vond. Dit zou minder tijd van opstelling vragen. T.o.v. het openluchtspel komen nog ver- schillende voorstellen naar voren, die wel Naar aanleiding van een opmerking uit de vergadering zegde de voorzitter toe dat de mogelijkheid van splitsing van de Re- genboogkïasse,' nu deze zoo bezet is, zal worden overwogen. De heer Mulder van Grouw constateerde hier een verheugende harmonie tusschen do Kon. Zeilver. Sneek en de S.ZjC., moge die zoo blijven, want dat is niet alleen in het belang van de Sneeker zeilers, doch van de zeilsport in geheel het Noor den. Spr. betreurt het dat de Kon. Zeil- vereen. Sneek nog steeds geen prijs stelt op een bestuurszetel in de N.N.W.B., en dringt er op aan dat het bestuur dit nog een? zal overwegen, want aller samenwerking is in het belang van de zeilsport in het Noorden gewenscht. De voorzitter verklaarde ook het nut van meer contact wel in te zien, zoodat men het opgemerkte allicht nog eens zal over wegen. Bij de rondvraag kwamen verschillende zaken ter sprake. De heer D. Oppenhuizen stelde voor dat de Kon. Zeilver. haar sei zoen zou openen op Pinkster-Maandag met een onderlinge wedstrijd, het is velen een ergernis en een schade voor de stad dat er dien dag hier niets te doen is. Een onderlinge wedstrijd zal Grouw geen afbreuk doen, daar zullen toch voldoende schepen komen. De voorzitter verklaarde dat dit denk beeld van den heer Oppenhuizen een on derwerp van bespreking had uitgemaakt in een daarvoor apart gehouden bestuursver gadering, het bestuur voelt voor de belan gen van Sneek en dus voor bevordering van het vreemdelingenverkeer, doch wij meenen dit voorstel-Oppenhuizen toch niet te kunnen steunen, wij hebben nu eenmaal een samenwerking in de zeilwereld opge bouwd en willen die goede samenwerking liier in het Noorden niet in gevaar bren gen, door Grouw, aan welke vereen, de Pinkster-Maandag als zeildag is toegewe zen, hetgeen reeds een traditie is gewor den, concurrentie aan te doen. Wij wen- schen iedere richting het hare te geven, hetgeen wel blijkt uit het feit dat wij de serie-wedstrijden op Zaterdag houden, doch meenen dat als wij op Pinkster-Maandag een wedstrijd houden en daardoor een conflict met Grouw uitlokken, de Sneek week daarvan zelfs schade zou ondervin den. De heer S. Olij verklaarde nog dat als een commissie, buiten de zcilvereenigingen hier om, zou trachten op die dag hier een zeilwedstrijd te organiseeren, de N.N.W.B. vrij zeker een startverbod zou afkondigen voor bij die organisatie inge schreven schepen. Het bestuurslid van de N.N.W.B., de heer H. Buisman, waarschuwde nog ern stig togen het aannemen van een voorstel dat de moeizaam opgebouwde harmonie in het Noorden, weer zqu verstoren. Het voorstel Oppenhuizen, dat nog eens door den voorsteller werd verdedigd, vond geen steun, zoodat het van de baan was. Er kwam nog een wenk uit de vergade ring pm de seriewedstrijden voor do regen bogen tevens te laten gelden voor het vast stellen van het team dat in de Sneek-Week tegen Holland zal zeilen. Het bestuur zal deze wenk als richtsnoer nemen, doch zoo danig dat het eenige vrijheid behoudt bij de uitwerking van deze gedachte. De heer D. Oppenhuizen drong nog aan op scher per controle van de tuigen enz. van de regenbogen, het bestuur zal ook met deze wenk rekening houden. Hierna sluiting. JAARVERGADERING „ORANJE”. Donderdagavond werd in de bovenzaal Hanenburg de algemeene ledenvergadering gehouden van Oranje. De voorz., de heer F. Brinkman, sprak een woord van welkom en betreurde dat het bezoek niet grooter is. Tot leedwezen van het ^bestuur heeft de heer W. Pot als bestuurslid bedankt; de voorzitter brengt hem dank voor de groote activiteit steeds door hem betoond- De jieer A. Middeldorp, secr., leest de notulen, welke onveranderd worden vastge steld. Een ingekomen stuk zal worden behan deld bij de bespreking „Koninginne-dag”. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat 1936 een goed jaar is geweest. De Konin ginne-dag was een goede dag, met goede resultaten. Ook de verloving van de prin ses en het huwelijksfeest is met enthousias me gevierd. Kingma werd herkozen, •nge W. van der KANOVAARDER VERDRONKEN. In het Ijsselmeer is de 22-jarige D. B. bij het kanovaren verdronken. De kano werd getrokken door een mo torboot. Plotseling ging B. in zijn kano staan, waardoor het vaartuigje kantelde. B. verdween in de diepte. HOUDT ZICH GOED ONDANKS ZIJN 70 JAAR. Eens hulpeloos door rheumatische pijnen. Een oude man vrijwaart zich voor goed van rheumatische pijnen: „Mijn vader ge bruikt Kruschen Salts reeds gedurende een paar jaren en zou er voor geen geld ter wereld buiten willen. Vroeger was hij be slist huli :__A. ncn, doch ik kan gerust beweren, dat jaar en dat hij ip. en deelde de voorzitter mede dat weer gezeild Relief Oublie* tadlscho Dcmmoa 6N©eK leder* automoblllit kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur xfjn wagen haalt, maar siechta weinigen weien, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaart ie atoppeel - Adres, NIEUWE SHEERER COURANT OEVONDFN VOORWERPEN. -1 ge-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1