p (DE No. 71 Eerste Blad UitgaveKIEZEBRINB Co VISSEN IN VAARTEN DER GEMEENTE SNEEK. Olilcieel Orgaan der Gemeente Sneek. Woensdag 9 Juni 1937. VERO Firma Jobs. TROMP, Sneek G. v. d. PIJPEKAMP, Sneek OFFICIEEL GEDEELTE. ZOMER-ZONDAG. NIEUWSTIJDINGEN. Nog slechts korten tijd is ons Inruil-aanbod voor Vulpennen geldig. r 53e Jaargang 6. 7- ANNO 1753 5 DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. PHIL IA. (Nadruk verboden). 43 V. de Bruin-gebrande steno-meisjes Zitten schrijvend op kantoor, Bruin-gebrande chefs dicteeren Uren-lang en dagen-door Bruin-gebrande werkers werken, Eén is hun getuigenis: Jammer, flat er maar één Zondag Op de zeven dagen is! 8. 9- io. 1. 2. .3- 4- 5- de Jong P. de Jong Poiesz Th. Pasma P. Palstra d. Zee Foekema d. Meer Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS J. R. v. d. Glas F. v.Suppé E. Wesïy G. Verdi Louis Ganne NIEUWS SUEEKER COURANT annex MEEKER COURANT on VYMBRITSERAOEEL V. Adema v. S. Palstra 50 lekker droge sigaartjes in een luxe blikje voor tl.— is bij al onze wederverkoopers voorradig. 32 van Wit-Zwart te winnen. De eerste goede aanval komt dan ook van de gasten. De bal gaat juist naast. Nadat keeper Pasma op sublieme wijze een hard schot van de RES-linksbinnen heeft weten te houden, weet even later links half P. de Jong op schitterende wijze een zeker schijnend doelpunt voor de Bols- warders te voorkomen. De Sneekers doen een pittige uitval. Th. Pasma rent met een sneltreinvaart je langs de lijn, schiet de bal hard in, doch kee per Palstra keert meesterlijk, wat even la ter rechtsback v. d. Meer bij een dito aan val van de Sneek linksbuiten doet. De thuisclub blijft aanvallend en als er ongeveer 14 minuten zijn gespeeld brengt L. Poiesz de bal mooi voor de vijandelijke veste. De RES-keeper werkt daarbij .onvoldoende weg waarvan Aukerna handig profiteert en onder luid gejuich te krijgen van de verhoudingen in Catalo- nië is het noodzakelijk de verschillende or ganisaties te noemen. Daar is dan aller eerst de C.N.T.-F.A.L, een der grootste ar- beiders-organisaties met pl.m. een millioen leden, te vergelijken met de syndicalistische en anarchistische organisaties hier. Zij is het die verreweg het leeuwenaandeel had in de strijd tegen ’t fascisme, hierbij gesteund door de marxistische organisatie, de P.O. U.M., waarin georganiseerd vroegere bol- sjewïki, aanhangers van Lenin en links ge oriënteerde sociaal-democraten, die de oude partij te reformistisch vonden. Verder was er nog één belangrijke organisatie de U.G.T., over ’t algemeen een marxistisch vakverbond, waarin rechtsche sociaal democraten, Stalinisten en linksche soc.- dem. waren georganiseerd. Alleen de lin kervleugel dezer organisatie nam daadwer kelijk deel in de strijd voor de sociale revo lutie. Want deze organisaties, waarin de anarchisten de meerderheid hadden, stre den niet alleen met overige anti-fascisten tegen Franco, maar zetten ook waar ze konden hun strijd voor het socialisme door. De leidende gedachte van deze groepeerin- gen was de onteigening van het groot grondbezit, het in beslag nemen van fabrie ken enz., zoodat de grond en de productie middelen in handen kwam van het volk zelf, en de resultaten ten slotte ook aan het volk zelf ten goede kwamen. Overal collectivi seerde men de bedrijven, stelde ’n bestuur, gekozen door en uit de arbeiders zelf, aan het hoofd, en hield zoo de productie van goederen op gang. En het allerbelangrijkste van dit experiment was wel, dat de arbei ders bewezen hebben, nu al tien maanden lang, dat ze heel goed het bedrijf zonder patroon, zonder eigenaars en zonder kapi talisme kunnen beheeren. Zoo werden bv. ook geheele dorpen ge collectiviseerd. Men richtte een revolution- nair comité op, dat de productie zoowel als de consumptie geheel zelf regelde. Maar de collectivisatie der bedrijven was slechts een stap in de goede richting, niet het eind doel! Het ideaal der arbeidersorganisaties was de algeheele socialisatie. Spreker maakt bv. een vergelijking tus-1 schen twee gecollectiviseerde bedrijven, nl. een textielbedrijf en een bierbrouwerij. De textielbedrijven hadden grondstoffen noo- dig, die in Spanje zelf niet voorhanden waren. Ze moesten dus erg duur betaald worden, vooral omdat de Spaansche munt in ’t buitenland bijna geen waarde heeft. Verder kon men voor het eindproduct nu slechts een klein afzetgebied vinden, waar door de arbeiders slechts enkele dagen per week konden werken. Dit was dus een noodlijdende industrie en de arbeiders ont vingen geen hoog loon. Anders was het ge steld met een bierbrouwerij-bedrijf van geweldige omvang. Bier is in Spanje een volksdrank, het afzetgebied was groot ge noeg en de arbeiders verdienden een hoog loon. In enkele maanden beliep de winst ongeveer 3 millioen peseta’^, vooral ook daarom, omdat geen hooge salarissen en dividenden aan directeuren en aandeelhou ders behoefden te worden uitbetaald, Was de collectivisatie uitgebreid tot socialisatie dan zouden de winsten van het bieibrou- werijbedrijf ook ten goede gekomen zijn aan die van het noodlijdende textielbedrijf. Toch werd de winst van de bierbrouwerij in Barcelona zeer nuttig besteed. Eén mil lioen peseta’s stond ze nl. af aan de nood lijdende boeren, en o. a. een half millioen voor het stichten, inrichten en onderhouden van een modelschool, waar alleen de kin deren les kregen van de arbeiders der be treffende brouwerij. Spreker zelf bezocht deze school, die uitmuntte in goede Hoe danigheden en ingericht was in een groote villa, omgeven door prachtig aangelegde tuinen, schitterend ingerichte speelplaat sen enz. Men moet geweldige bewonderihg hebben, aldus spreker, voor wat de Spaan sche arbeiders in de korte tijd, en nog wel temidden van een gruwelijke oorlog tot stand hebben weten te brengen op cultureel en economisch gebied. Het meest tragische is echter dat de revolutie in gevaar verkeert, dat de sociale omwenteling zal worden vernietigd, be dreigd als ze wordt niet alleen van de zijde van Franco, maar ook door die groepen, die zich aandienen onder het mom van anti-fascistisch Volksfront. Want de groot ste fout van de Spaansche arbeiders on middellijk bij het uitbreken van de revolutie was dat ze de hulp aanvaardde van de klein-burgerlijke antifascistische politieke partijen, die even heftig gekant zijn tegen het fascisme als tegen het revolutionnaire socialisme. Toen de revolutie uitbrak liet Sovjet-Rusland zich niets aan de arbeiders gelegen liggen. Eerst maanden na het uit breken van den oorlog stuurde het levens middelen en ten slotte tegen baar geld wa penen. Maar aan het zenden van die wa penen verbond het voorwaarden, ondanks het feit, dat het ze goed betaald kreeg. Het eischte nl. de controle van die wapenen op voor de zgn. Stalinisten, de door dik en dun aan de Russische dictator Stalin verknoch te arbeiders. De Stalinisten waren in Span je in aantal zeer gering, maar door deze voorwaarde was het hen mogelijk machtsposities te bezetten. En die machts posities gebruikte of, aldus spreker, mis bruikte ze om haar doodsvijanden het anar chisme en het Trotskiisme, wat in wezen niet eens bestaat, de genadeslag toe te brengen en aldus de sociale revolutie, de collectivisatie der bedrijven dus te likwi- deéren en alles in handen te geven van de Staat, en dus uit handen der arbeiders zelf. Een doel bezielde hen de oppositie tegen Stalin uit te roeien. En het tragische is wel, dat haar dit hoogstwaarschijnlijk gelukt, te zamen met andere klein-burgerlijke anti fascistische organisaties, waarvan bv. de rijp-Hommerts; ds. A. J. van Rhijn van Oppenhuizen en ds. K. O, Finkensieper te Oosthem. Als afscheidstekst had ds. Loos gekozen 1 Petrus I: 24 en 25: Want alle vleesch is als gras en alle heerlijkheid des men- schen is als een bloem van het gras. DE ESPERANTO-EXAMENS. Geslaagd voor het Esperanto-examen di ploma A van de ^\lg. Ned. Esperanto- Examen- Commissie J. v. d. Groot, P. A. Walstra, J. Tjepke- ma, allen te Huizum; P. Groen te 'tMeer bij Heerenveen; Sj. Baarda te Blessum; G. Zijlstra te Hardegarijp; J. A. v. d. Veen, Van der Veen-De Vries en G. de Bruin te Leeuwarden; W. Hemminga te Britswerd; T. P. Tiemersma te Franeker; Chr. van Zandbergen te Scharsterbrug bij Joure. Geslaagd voor diploma B: G. v. d. Hei de te Joure en G. van Dijk te Rauwerd. Knoei nu niet langer met een slechte, oude pen, maar voorziet U bij ons van een nieuwe. NERGENS RUIMER KEUS NERGENS SCHAPPELIJKER PRIJS NERGENS BETERE GARANTIE BOEK- EN VULPENHA.NDEL De 2e speelhelft zetten de groentehande laren in met eenige goede aanvallen, doch de gasten wisten uit een hoekschop door de rechtsbuiten uitstekend genomen de score op te voeren tot 14. Wie toen gedacht zou hebben dat de geelzwarten zich gewonnen zouden geven, hebben zich deerlijk vergist. Vooral de linkervleugel weerde zich best. Jammer dat midvoor v. d. Zee niet op schot was, want deze kreeg eenige pracht kansen. Een effectvolle bal op het RES- doel afgevuurd door linkshalf P. de Jong waarbij de RES-keeper de bal niet kleur vast bleek te hebben, had volgens den arbi ter de doellijn gepasseerd en deze kende doelpunt toe. 24. De geel wit ten kregen nog kansen te over om de score óp te voeren. Even voor het einde wist Poiesz een doorgegeven bal in te schieten. Een der backs hrelpj hem daarbij een handje, met het gevolg dat het 34 werd. In deze stand kwam verder geen veran dering meer en zoo> won RES verdiend met 3—4- Na afloop van de wedstrijd bleef men nog eenige ©ogenblikken gezellig bijeen in het restaurant van het Sportpark. Kerknieuws. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Sneek: ds. W. Heerma te Aalsmeer. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor N. Pe- kela (toez.) H. IJ. Talens te Sloten (Fr.). AFSCHEID Ds. J. LOOS TE OUDEGA (W.). Zaterdagmiddag heeft wegens vertrek naar Arnhem, na een bijna vier en een halfjarig verblijf, ds. J. Loos afscheid ge nomen van de Ned. Herv. gemeente te Oudega (W.). De kerk was tjokvol. Onder de aanwezigen waren o.a. de burgemeester van. Wijmbritseradeel, de heer H. M. Mar tens; ds. J. R. Wolfensberger van Sneek; ds. H. B. Spijkerboer van Woudsend; ds. J. C. M. Jansen van Ijlst; ds. H. van Schothorst van Gaastmeer; ds. J. Hengst van Wolsum; ds. H. J. Langman van Jut- Visser v. Hettema Huisman d. Werf Altena Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge kaatst in de SNEEKER COURANT Zondag was het niet slechts Zondag, Maar een zon-dag bovendien, Dat was Maandag (en ook heden) Góed aan hoofd en hand te zien Bruin-gebrande Zondagshoofden Spraken duidelijke taal: Zondag hebben we genoten Van den zon-dag-zonnestraal! Wat een fijne zon-dag Zondag, Wat een prachtig medicijn; Zulk een zon-dag op een Zondag Zou ons vaker welkom1 zijnI Hoe vaak is er niet een zon-dag, Die helaas geen Zondag is En behoudens in vacantie Geeft zoo’n zon-dag zon-gemis Zonder Zondag is zoo’n zon-dag Ongetwijfeld nog wel fijn, Maar het béste kan een zon-dag Onze gast op Zondag zijn! RES. De gasten winnen de toss zoodat groentehandelaren de bal aftrappen. Reeds direct kon men zien dat het een spannende strijd zou worden. De Snee kers hebben nu geen „makje” zooals dit dit de vorige week het geval was. RES vormt een pittige ploeg, welke on langs in staat was voor de competitie met handig profiteert doelpunt, 1o. De Sneekers hebben nu blijkbaar de smaak te pakken. Vol moed trekken de geelzwarten op de RES-defensie aan. Deze biedt hevige tegenstand en weet onheil te voorkomen. Het aanvalsquintet van de geelwitten begint zoo. nu en dan aardig kort pas- senspel te demonsteeren dat het beste doet verwachten. Nadat een vrije trap geen' succes heeft opgeleyerd en ook een hoek schop niet, heeft in de 21e minuut van de wedstrijd linksbinnen Huisman succes en schiet Voor keeper Pasma onhoudbaar de gelijkmaker in de Sneeker touwen, terwijl nog geen drie minuten later midvoor van Hettema met een voltreffer aan RES de leiding geeft 12. De Sneekers raken dan even de kluts kwijt. Zoo schiet midvoor v. d. Zee een maal in zijn verbouwereerdheid de bal hard op eigen doel. Keeper Pasrn^ weet gchter onheil nog te voorkomen. De ploe gen zijn dan een tijd vrijwel van; gelijke kracht. Pl.m. 8 minuten voor rust voert rechtshalf Foekema de score voor de gas ten op tot 13, aan welk doelpunt je spil H. de Jong debet was door over de bal heen te maaien. Nadat linksbuiten Pasma een gevaarlijk schot op het RES-doel heeft afgevuurd waarbij keeper Palstra zich safe toonde, was het rusten. In de pauze werd voor afwisseling een 1500 M. hardloop gehouden, waarvoor zich 14 deelnemers hadden opgegeven, n.l. I. Joh. de Ruiter; 2. J. Adema; 3. A, Boot; 4. A. fakker; J. H. Stockmann; 6. S. de Haan; 7. W. Stijger; 8. C. H. J. van Opdorp; 9. R. Makken; 10. E. Eg bert; 11. J. Greidanus; 12. L. Huisman; 13. J. Boekema; 14 E. Postma. De uitslag was alsvolgt: re prijs C. H. J. van Opdorp, zilv. medaille; 2e prijs R. Makken, verg, brons med.; 3e prijs Joh. de Ruiter, brons med. Troostprijzen ontvingen: J. Adema; J. Boekema, J. Greidanus, L. Huisman en W. Ttijger. EINDEXAMEN GYMNASIUM SNEEK. Geslaagd: mej. H. Flach te Sneek; de h.h. P. Kloek, Longerhouw en G. Wasse naar Ijlst, allen voor diploma A. Afge wezen één candidaat voor B. CONCERT te geven door het Sneeker Muziekcorps, dir. de heer H. B. te Strake, op Donder dag 10 Juni a.s., ’s avonds 8.15, uur op het Martiniplein. Programma: Feestidarsch Ouverture Pique Dame Ebrezza d’Amore, wals La Traviata, opera-fant. Marche Russe Pauze Death or Glory, marsch R. B. Hall Ouverture Tancrède Rossini A Toi, wals E. Waldteufel Ballet Egyptien (4 din.) A. Luigini The Gladiators’ Farewell, marsch Blankenburg De Commissaris van Politie alhier verzoekt mededeeling aan zijn bureau van haar, die een gouden damesarmbandhor- loge vermist. De koolmeesjes hebben de brieven bus bij den heer H. Tromp Johszn., Sta tionsstraat 15, alhier, weer verlaten, met zich voerend 4 jongen, en achterlatend 3 eitjes. Hartelijk dank voor de algemeene mede werking bij het ontzien van de brievenbus. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van ’t water in de Snee- Sneeker Zweminrichting was heden 21 Spanje, het Volksfront en het revolutionnaire socialisme. Over bovengenoemd onderwerp sprak in zaal de Boer, daartoe uitgenoodigd door het vrij-socialistisch comité, de bekende Haagsche publicist A. L. Constandse, pas teruggekeerd van een studiereis door het anti-fascistisch gedeelte van Spanje. Aller eerst schetst spreker de moeilijkheden om op ’t oogenblik Spanje binnen te komen; want de bewaking uitgevoerd door Fran- sche beambten aan de Fransch-Spaansche grens is uiterst scherp, vooral sinds de non-interventie. De Fransche Volksfront- regeering is ernstig bevreesd, dat de soci ale revolutie, die als strijdmethode tegen het fascisme gevoerd, in het aan Frankrijk grenzende Catalonië werkelijkheid werd, ingang zou kunnen vinden in de harten der Fransche arbeiders. Spreker bepaalt zich in zijn rede bijna uitsluitend tot het pl.m. zes millioen tellende Catalonië, eigenlijk de eenige anti-fascistische kern van Spanje, waar de arbeiders het fascis me in enkele dagen totaal vernietigd had den. Bij het uitbreken der revolutie bleek de toenmalige Volksfrontregeering nl. na het verraad der officieren, waardoor ze dus haar voornaamste steun verloor, niet bij machte ’t fascisme te keeren. Ze beschikte uitsluitend over de zgn. guardia civil, een semi-militaire en zéér onbetrouwbare po- litie-organisatie, die steun verleende aan die groep, die aan de winnende hand was. Daar waar de arbeiders dan ook vertrou wen stelden in een overwegende positie der regeering, verloren ze, en op de plaat sen waar ze het daadwerkelijk verzet zélf organiseerden bleken ze aan de overwin nende hand te zijn. Ook ’t aanwenden van geweld was hier noodzakelijk. Want terwijl in Catalonië in één week tijds het fascisme totaal verslagen werd door het daadwer kelijk gewapende verzet der arbeiders klasse, zoo was ’t fascisme de overwinnaar in 't aan Catalonië grenzende Arrajon, al hoewel de arbeidersbeweging daar veel sterker was. O. a. in Saragossa werd de fascistische staatsgreep door de arbeiders alléén beantwoord' met een algemeene werkstaking, met als gevolg dat duizenden en duizenden arbeiders vermoord werden. Alleen in Catalonië gelukte het met een mi nimum van geweld het fascisme tot stil stand te brengen. Om een duidelijk beeld BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie 2e afdeling, verkrijgbaar zijn vergunningen voor het vissen in de trekvaart van Smeek naar Leeuwarden (uit gezonderd het gedeelte, dat ligt tussen de stadsgracht en de gemeentegrens) en an dere aan de gemeente Sneek toebeho rende binnen die gemeente gelegen vaart- gedeelten, nader in de visvergunningen aangeduid. De geldigheidsduur dezer vergunningen loopt van 1 Juli tot 30 Juni. De kosten bedragen voor een vergun ning voor het vissen met alle geoorloofde vistuigen f 5.en voor het vissen met één bepaald aangeduid vistuig f 2.50. Voor het vissen met meer dan één hen4 gel in genoemde trekvaart en de overige hiervoor bedoelde wateren worden hengel- vergunningen beschikbaar gesteld. Voor die vergunningen is een recht verschuldigd van f 0.25 voor elke hengel meer dan één, waarmee wordt gevist. De visvergunningen dezer gëmeente gel den niet voer hei vissen met netten op Zondag. SNEEK, 8 Juni 1937. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) KORTEHEMMEN. Een 400-tal mensen bezocht 1.1. Zon dag de bijeenkomst van religieus-socialis- ten in Kortehemmen, een oord in de om geving van Boornbergum en Beetsterzwaag, waarvan de paam in de komende tijd wel vaker gehoord zal worden. Onder de bezoekers waren een 40-tal uit Sneek en naaste omgeving, en zij zul len zeker geen gelegenheid voorbij laten gaan aan Kortehemmen bekendheid te ge ven. Wat daar dan is? En wat „Kortehem men” betekent? Er is een klein, heel Qjid kerkje, met een klokgestoelte, zoals Fries land niet vele meer bezit, verscholen tussen 't groen; te bereiken door een mooie lejken- laan, of langs een kerkepad door de wei den. Een uitgezocht rustig plekje voor wie zich bezinnen wil op de vrager! van God en wereld. Zo waardeerden de Vrijzinnig Christe- telijke Jongeren dit verborgen, voor velen onbekende stukje grond voor hun Pink- sterconferenties en zo vonden de Religieus Socialisten in de Noordelijke Provinciën hier een geschikt terrein voor hun z.g. Blijde Wereld-dagen, die zij nu al enige jaren daar in de vrije natuur houden. Een bijzonderheid was deze keer, dat het in aanbouw zijnde huis van de Arbeiders gemeenschap der Woodbrookers kon wor den aanschouwd. Het werk van de reli- gieus-socialisten hangt zeer nauw samen met de Arbeidersgemeenschap, wier leider Dr. Banning is. En in dat nieuwe huis zullen, wanneer het voltooid en ingericht is, velen levensverdieping, -verrijking, ver sterking van hun geloof moeten vinden. Door jeugdige werklozen wordt onder leiding dit grote gebouw opgetrokkenvak kennis deden zij er weer op en vreugde in de arbeid. Maar zij kregen er meer. Want het rel.-soc. werk en de arb. gem. vinden een uiting in het werklozen-internaatswerk, dat tot nu toe voornamelijk in Bentveld gebeurde, maar dat straks voor de noor delijke provinciën in Kortehemmen zal ge daan worden. En dan de cursussen, de weekeindes en de leergangen, die hier in de .eerste plaats door de Arb. Gem., maar ook door anderen gegeven zullen kunnen worden. Die zullen „Kortehemmen” moeten stem pelen tot „een cultureel centrum voor het Noorden”. Wanneer Dit werk kan pas voor goed beginnen, wanneer het geld voor de aankleding en inrichting bijeen is. Daar gaan wel enige duizenden mee heen! Kan dat geld er komen? Als velen in dit werk geloven en daarnaar doen, dan komt het er zeker. Het bestuur van de Rel. Soc. Gemeen schap te Sneek verschaft gaarne inlichtin gen. H. SIKKES—HARTELUST. bekende vertegenwoordigers Del Vayo en Prieto deel uitmaken. Tal van voorbeelden haalt spreker aan hoe de Stalinisten overal in Madrid, Valencia enz. enz. ware terreur uitoefenden tegen wat zij noemen onder één verzamelnaam Trotzkisten. Het kon niet langer zoo blijven, één of andere dag moest de bom barsten. Tal van anarchisten, o. a. twee Italiaansche professoren, werden op afschuwelijke wijze vermoord. En juist, aldus spreker, toen ik in Barce lona aankwam, barstte de bom. Het in de pers genoemde verzet van anarchisten was iosgebroken. In werkelijkheid was het een aanval van Stalinisten. Honderden levens heeft deze opstand gekost en duizenden ge wonden. Onmiddellijk lagen Fransche en Engelsche oorlogsschepen aan de ingang van de haven gereed en eischten staking van de strijd en ontneming van de machts positie aan de anarchistische C.N.T. en F.A.I., anders zouden zij ’t vuur op de stad openen. Later bleek, dat voor dat de bot singen goed en wel aan de gang waren, deze oorlogsschepen reeds onderweg waren naar Barcelona. Het was een doorgestoken kaart van kleinburgers, bolsjewiki en bui- tenlandsche kapitalisten, om de revolutie in Catalonië kapot te maken. In dit stadium is de strijd thans geko men. En het meest tragische van alles is wel de intens laffe houding die het Euro- peesche proletariaat in deze geschiedenis aanneemt. Laten wij, aldus spreker, de zaak van ‘het werkelijk revolutionnaire proletariaat moreel en finantieel steunen. Verdedigt hun zaak, die ook de uwe is. De voorzitter G. van Houten, sloot hierna de zeer goed bezochte bijeenkomst. SNEEKER GROENTEHANDELAREN. Vrijdagavond j.l. had de 2e nederlaag- wedstrijd plaats tusschen het Sneeker groentehandelaren elftal en de R.K. voet balclub RES van Bolsward. Het bezoek was in stijgende lijn. Wa ren er Vrijdag 28 Mei bij de opejning on geveer 600 toeschouwers, ditmaal was het cijfer 700 ruim overschreden. Het was er weer zeer gezellig. Daarvoor zorgde in de eerste plaats het populaire muziekgezelschap Jan Kruis c.s., dat de wedstrijd opluisterde maar ook na afloop in het restaurant de talrijke aanwezigen op mooie muzieknummertjes vergastte. Te ongeveer 8 uur werd begonnen. Onder leiding van arbiter W. van Win den stelden de ploegen zich als volgt op: Sneeker Groentehandelaren. H. Pasma G. v. d. Zee C. Feenstra H. de Jong Aukerna Faber T. v. d. Zee

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1