„mVENABLE Buikcorsel” (de meest correcte steun) R. MARTENS I. BB EN NI NKMEUER ZONEN. No. 75 Eerste Blad UitgaveHIEZEBRINK Co Firma Jobs. Tromp Snoek Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. Woensdag 23 Juni 1937. -MMW SMEEKER OOUEUUrr WYMBRITSERMBEEL 53e Jaargang OFFICIEEL GEDEELTE. SNEEK—BLACK BOYS. RECLAME KOLOM. NIEUWSTIJDINGEN. VERO, EEN SOLIEDE EEN FLINKE KORTING Alleen geldig t. en m. 30 Juni a.s. voor f 14.90 1 1 Bureau: KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 en ïïiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiïi (Nadruk verboden.) I slagwerk enz. Populaire nummertjes wer den ten gehoore gebracht, die door de aan wezigen in de tjokvolle tribune uit volle borst werden medegezongen. 50 lekker droge Sigaartjes ineen luxe blikje voor f 1.— is bij al onze wederver- koopers voorradig. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van SNEEK maken bekend, dat door hen vergunning is verleend aan K. VROLIJK, bakker, aldaar, tot plaatsing van een deeg- kneedmachine met ingebouwde electro motor van 1% p.k., .ter vervanging van de deegkneedmachine, die in werking werd gebracht door een gasmotor van 2 p.k., in het perceel Kruizebroederstraat no. 83. SNEEK, 23 Juni 1937. miiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiji Lawine doodt zeven Duitsche bergbeklimmers. De Duitsche Himalaya-expeditie, die zich tot taak had gesteld, den 8210 meter hoogen Nanga Parbat, den hoogsten top van het Britsche rijk, te beklimmen, is door een ver nietigende ramp getroffen. De bergbeklim mers zijn door een lawine verrast, met het noodlottige gevolg, dat zeven van de negen Europeesche leden der expeditie en negen Britsch-Indiërs, die als dragers dienst üeden, om het leven zijn gekomen. De leider der expeditie, Dr. Carl Wien, en nog een Europeaan zijn gered. Dit is voor de tweede maal, dat een der gelijke Duitsche expeditie door een ramp wordt getroffen. In 1934 werden 2 Duit- schers gedood en moest de poging deze berg te beklimmen, ook worden opgegeven. Dat was van Duitsche zijde al de vierde poging om de Nanga Parbat te beklimmen en het was nu een soort eerezaak voor hen geworden, dat de Duitschers de eersten zouden zijn op de bergtop. Ook ditmaal is de berg hun echter te sterk gebleken. Voor deze vijfde expeditie had men ruim Mishandeling. Donderdagavond voer door de provinciale Scharsterbrug bij Joure een groot schip, dat door een sleepboot werd getrokken. Toen een van de brugwachters dit schip wilde onderzoeken op den meetbrief en dezen al in handen had, werd hij door den schipper,' die op den wal was gesprongen, onverhoeds aangevallen en met een stuk hout ernstig mishandeld en aan het hoofd gewond. On middellijk snelde de andere brugwachter toe om zijn collega te ontzetten. Inmiddels sprong de schipper weer aan boord, waarop de sleepboot optrok en het schip doorvoer niettegenstaande het bevel om te meeren. Nadat de controleur van den provincialen waterstaat, de heer L. B. J. Brink, met dit feit in kennis was ge bracht, stelde deze zich in verbinding met den majoor van de rijksveldwacht, den heer Jongbloed te Irnsum, die met de veldwach ters Vollema en Kuipers des nachts per politieboot er op uittrok om den schipper aan te houden. Deze werd in de Wetering in de buurt van Irnsum aangetroffen waar hij met zijn schip lag. Hij werd gearresteerd en naar Scharsterbrug overgebracht ter confrontatie met den brugwachter. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Gezondheid in Uw huid. Witte Purol houdt en maakt Uw huid mooi en gezond. Doos 30. Tube 45 ct. Bij Apoth. en Drogisten De Sneeker Gymn. Vereen, trok Zondag met een 25-tal meisjes naar deze wedstrij den. Er werd meegedaan aan twee wed- strijdnummers nl.: Vereen, driekamp gymn. bestaande uit vrije oef. brug en bok, klasse B (1826) en aan de wedstrijd in zelfge kozen vrije oef. (19 en daarboven). In de eerstgenoemde wedstrijd werd een tweede prijs behaald met 68 pnt. (69 pnt. was hier een eerste prijs geweest). In de wedstrijd zelfgekozen vrije oef. werd eveneens een tweede prijs gewonnen, ook met 68 pnt. Wanneer we weten dat de helft der deel- neemstertjes voor ’t eerst aan een derge lijke wedstrijd deelnam, dan blijkt hieruit dat zij zich dezen dag van hun beste zijde hebben laten zien. Zondagnacht omstreeks 1 uur is een hooier, afkomstig van Winschoten, die werkzaam is bij de familie De Haan te Rau- werd, op zijn rijwiel aan de Oosterdijk al hier door een auto aangereden. In bewus- telooze toestand is de man opgenomen en later per politieauto haar Rauwerd over gebracht. Zijn toestand is thans redelijk. Geneeskundige hulp werd verleend door Dr. Klein. Huis te Nieuwstadt (L.) ingestort. Zaterdagochtend zijn bij het instorten van een huis te Nieuwstadt (bij Sittard) twee arbeiders om het leven gekomen. Om negen uur waren vier arbeiders bezig met de rioleeringswerken en wegverharding aan de Millenerstraat te Nieuwstadt, welk werk wordt uitgevoerd door de Novomac te Heerlen. Zij waren vóór het huis van de familie Ubachs bezig met het graven van een sleuf. Deze sleuf was pas een meter diep, toen plotseling de voorgevel van de woning geheel instortte. Twee van de vier mannen konden zich nog tijdig in veiligheid stellen, doch de overigen, de 34-jarige L. Stevens en de 48-jarige K. Stefens, beiden uit Nieuwstadt, werden onder het puin be dolven. Het dak van het huis bleef hangen aan twee balken. Onmiddellijk werden pogingen in ’t werk gesteld, de getroffen arbeiders te bevrijden. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig. Na een half uur had men de slachtoffers uitgegraven. Een dokter kon slechts den dood bij beiden constateeren. Het feit, dat het dak van het huis aan twee balken is blijven hangen, is het be houd geweest van drie kinderen van de fa milie Ubachs, die nog in bed lagen. Verregaande baldadigheid der Amsterdamsche straatjeugd. De baldadigheid van de straatjeugd in Amsterdam-Oost begint de laatste tijd een ergerlijke omvang aan te nemen. Het ver nielen van plantsoenen heeft er reeds toe geleid, dat de overheid het wenschelijk achtte vele op te ruimen en te vervangen door pleinen. De Officier van Justitie heeft zich thans op het standpunt gesteld, dat alle jongens, die op baldadigheid betrapt worden, in voorarrest zullen worden gezet en later voorgeleid. Twee duizend gevangenen in Bulgarije in vrijheid. Bij gelegenheid van de geboorte van een nieuwen troonopvolger heeft de Bulgaar- sche regeering besloten een groot gedeelte van de belastingschulden, voor een totaal bedrag van ruim 18.000.000 gulden, kwijt te schelden. Dit bedrag maakt ongeveer een vierde uit van het staatsbudget. Verder is er een omvangrijke amnestie afgekondigd, waarvan meer dan 6000 ge- vangenen profiteeren. Voor hen, die poli tieke misdrijven gepleegd hebben, is geen uitzondering gemaakt. Zoo is de amnestie o. a. van toepassing op de leden van het militaire complot, die l>/2 jaar geleden ter dood veroordeeld werden, doch wier straf in levenslange gevangenis werd veranderd. Ook de vroegere minister van binnenland- sche zaken, Kolef, valt onder het decreet. Het besluit is onmiddellijk ten uitvoer gebracht; meer dan 2000 gevangenen, die tot minder dan drie jaar gevangenisstraf veroordeeld waren, hebben de gevangenis sen verlaten. Geen huiswerk voor Maandag in Zweden. De correspondent der N. Rt. Ct. te Stock holm meldt: De Zweedsche minister van eeredienst en onderwijs, Arthur Engberg, die zich bij de dominees, de tooneelspelers, de beeldende kunstenaars en nog enkele andere catego rieën, die direct met hem te maken hebben, buitengewoon populair heeft gemaakt, heeft hu ook de harten van de schoolgaande jeugd veroverd door het opgeven van huis werk voor den eersten lesdag van de week te verbieden voor alle onder rijkscontróle staande scholen met uitzondering van kweekscholen, volkshoogescholen en avond scholen. Er is tegelijkertijd voorgeschreven, dat dit verbod geen vermeerdering van het huiswerk voor de andere dagen tengevolge mag hebben. In kringen van onderwijs krachten schijnt men nogal bezwaren tegen deze regeling te hebben, niet zoozeer, omdat men de schooljeugd geen zorgeloos week end zou gunnen als wel, omdat men een soortgelijke regeling in de praktijk veelal reeds had ingevoerd, maar er dan van af kon wijken, wanneer ’t onderwijs dit vergde. Vanavond om 8 uur in het Sportpark, ten bate van den Autotocht voor Ouden van Dagen. Met welk idee ik mij direct Voor deze match vertrouwde Hier treden jonge menschen aan Ten bate van de o u d e .1 Hier komen jonge menschen saêm, Er wordt sportief gestreden, En hóe de uitslag ook mag zijn: Men is er mee tevreden. Er is muziek van ’t Sneeker Corps Op ’t voetbalveld aanwezig: Hier is een deel der Sneeker Jeugd Voor d’ oude garde bezig! Nu zou ik kunnen vragen nog: Zeg, Sneekers, komt U kijken? Maar zou zoo’n vraag in dit verband Niet overbodig lijken?! Stel voor: U ging er niet naar toe, Men miste Uw entree dan Dat zou een strop voor d’ oudjes zijn! Hebt U daar wel idee van? Maar och: U gaat... dat staat toch [vast U wilt niet achterblijven Om voor een enkel levensuur De wolken te verdrijven Wanneer ook U aanwezig zijt, Dan zal ’t vanavond slagen; Dan werkt U mede aan ’t succes Van één der „Zonnedagen”....! Dan draagt U bij aan ’t heerlijk doel Om oudjes t’ amuseeren, Dan laat ook U den „ouderdom” Van jeugd-vreugd profiteeren!! PHILIA. BELASTING BETALEN. De Ontvanger der Directe Belastingen te Sneek, brengt ter kennis van belangheb benden, dat vervolging is te wachten, zoo niet vóór 8 Juli a.s. is betaald op: Inkomstenbelasting i937/’37- Biljetten, gedagteekend April 1937 2/6 gedeelte. Biljetten, gedagteekend Januari 1937, geheel. Personeele belasting 1937. Biljetten, ge dagteekend April 1937 1/4 gedeelte. Personeele belasting 1937. Biljetten, ge- Tegen schipper en sleepbootkapitein is procesverbaal opgemaakt. Voorts vernemen wij nog, dat de vergunning tot varen in de provincie Friesland aan den schipper is ont nomen, zoodat hij langs denzelfden weg de provincie moet verlaten. Het schip was op reis naar Groningen. Snoek van ruim 20 pond gevangen. De 76-jarige visscher K. Deinum te Tacozijl ving naar de L. Ct. meldt, dezer dagen aan een zgn. zéthengel een snoek van ruim 20 pond. Na meting bleek deze visch een lengte te hebben van 1.15 meter. Twee veehouders, die in de nabijheid aan het melken waren, moesten te hulp geroepen worden om den visch op ’t droge te krijgen. Nadat men een net om den visch gelegd had, waarin de snoek meer en meer vast liep, kon hij op den wal worden gehaald. Ds. Sillevis Smit door auto gedood. Ds. P. A. E. Sillevis Smit van de Geref. Kerk in Hersteld Verband te Haarlem is Zondag, toen hij per fiets op weg naar de kerk was, door een auto aangereden, met het hoofd op een trottoirband gevallen en gedood. De autobestuurder was oververmoeid, want hij was de geheele nacht als chauffeur in touw geweest, en dommelde vermoedelijk toen hij den fietser aanreed. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt, de auto is in beslag genomen. Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60, Advertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Wol uit caseïne. Onlangs hebben we, aldus de L. Crt, ge meld, dat een consortium was gevormd tus- schen de Snia Visosa te Milaan, Comm. Antonio Ferretti te Milaan (de uitvinder van de „Lanital”, N.V. Lijempf te Leeuwar den en de N.V. Leo de Winter en Co. te Amsterdam, met het doel de bereiding van textiel-caseïne in West-Europa, alsmede de fabricatie van „Lanital” in Nederland door te voeren. Thans vernemen we, dat een Maatschap pij binnenkort zal worden opgericht, welke de functie van dit consortium zal overne men. Het wordt een zuivere Nederlandsche onderneming. Deze Maatschappij heeft een tweeledig doel: le. in Nederland caseïne bereiden welke geschikt is, om er melkwol van te maken en 2e. om van deze caseïne melkwol te vervaardigen. Reeds eenigen tijd is de Lijempf met de algemeene voorbereiding begonnen n.l. het vervaardigen van caseïne. De fabrieken moeten een niet onbelang rijke wijziging ondergaan, terwijl de berei ding aanleiding zal geven, dat er meer per soneel noodig zal zijn. Deze uitbreiding hangt natuurlijk af van de kwantums, welke worden gefabriceerd. In eenige harer zuivelfabrieken in Fries land werden proeven genomen, welke zijn geslaagd. Moeilijkheden van geringen aard moesten worden overwonnen, doch goede resultaten werden verkregen, niettegen staande met de bestaande middelen werd gewerkt. Daarna werd een der fabrieken van vol ledige moderne machinerieën voorzien en deze is thans in bedrijf gesteld. In Juli vol gen nog twee fabrieken. Voorts is contact gezocht en de mede werking verkregen uit alle zuiveldistricten in Nederland. De bereiding van caseïne gaat volgens speciale bereidingsmethodes, die nauwkeurig moeten worden aangebon- den, waarmee veel kapitaal is gemoeid. Niet alle caseïne is geschikt voor melk wol. De melk moet een bepaalde bewer king ondergaan, welke een deel uitmaakt van de gepatenteerde uitvinding van Fer retti. Daarom zullen aan de fabrieken, welke deze caseïne willen bereiden, ver goed worden alle kosten der bereiding en de afschrijvingen enz., terwijl haar boven- een millioen gulden bijeengebracht. dagteekend April 1937 1/4 gedeelte. Personeele belasting 1937. Biljetten, ge dagteekend April 1937 gedeelte. Natuur Historische Tentoonstelling. Naar wij vernemen zal deze week een Natuur Historische Tentoonstelling worden gehouden. B. en W. onzer gemeente heb ben welwillend medewerking verleend door het beschikbaar stellen van expositie-ruim- te in de voormalige Huishoudschool aan de Oude Koemarkt. Medewerking tot deze ten toonstelling verleenen het Rijksmuseum te Leiden, Ned. Natuur-Historische Vereeni- ging, Ornithologische Vereeniging, Vereen, tot Beh. v. Natuurmonumenten, de N.J.N. en Verkade’s Fabrieken Zaandam. Alge meen leider is de heer E. P. Lier, Ornitho loog te Rijssen (O.) Doel der tentoonstelling is kennis en liefde op te wekken voor natuurstudie. Bij het te Sneek gehouden examen op 12 Juni j.l. uitgaande van de Ver. v. Leeraren in Stenografie en Dactylografie „Speed”, namens het Centraal Bureau voor Steno-Speed slaagden voor: Stenografie de dames A. Hulstra te Sneek; R. v. Vliet te Leeuwarden (met lof); H. Vlietstra te Bolsward (met lof); en de heeren J. F. R. Stallmann te Hindeloopen en A. Hofstra te Sneek. Typen: Mej. A. Hulstra te Sneek en de heeren J. F. R. Stallmann te Hindeloopen en H. Walstra te Idsegahuizen. Allen waren leerlingen van het erkend Instituut „Speed”, Sneek-Leeuwarden. Secr. Ibisstr. 20 te Leeuwarden. Aan de Rijkskweekschool te Apel doorn is geslaagd voor het eindexamen mej. J. L. A. Terpstra te Sneek. Sneeker Zweminrichting. De temperatuur van ’t water in de Snee ker Zweminrichting was heden 15 VOETBAL. Sneeker Groentehandelaren. Ondanks het minder gunstige weer heerschte er toch Vrijdagavond j.l. in het Sportpark bij de 4e nederlaagwedstrijd van de Sneeker Groentehandelaren een zeer prettige stemming. Hoe kan het ook anders. Het bestuur weet voor afwisseling te zorgen. Iets wat de bezoeker naar waarde weet te schatten, want in flinke getale was men weer opge komen. De stemming zat er spoedig in. Daar voor zorgde natuurlijk mede het muziek gezelschap bestaande uit accordeons, viool, WAARDE BON Alleen bij inlevering van deze BON geven wij, bij aankoop van elk Oosterdijk 29 De wedsirijd. Onder een zacht regenbuitje doen de Groentehandelaren den aftrap; weldra ver andert dit buitje echter in een stortbui, zoo dat men vreest dat er gestaakt moet wor den. Op het spel van de spelers heeft dit evenwel geen invloed, want men blijft door spelen. De gasten doen eenige pittige aan vallen, waaruit keeper Pasma eenmaal ter nauwernood redding weet te brengen. Eenige hoekschoppen op het geelzwarte doel zijn niet van gevaar ontbloot, doch telkens is er een been of hoofd van de Groentehandelaren dat erger weet te voor komen. De spil van de roodwitten zet zijn vleugels druk aan het werk, doch er blijkt voor de H.V.C.’ers geen doorkomen aan. De thuisclub, die deze avond weer op volle kracht speelt, trekt na het overwicht der gasten ten aanval. Een schot van H. de Jong gaat voorlangs. Aan de andere kant weet C. de Jong op uitstekende wijze een goed gericht schot van Nauta onschadelijk te maken. De roodwitten blijven zeer actief opereeren. doch de geelzwarte defensie weet telkens onheil te voorkomen. Het spel golft een tijdlang op en neer totdat eindelijk na plm. 21 min. spelen Pasma succes heeft als de H.V.C.-keeper bij ’n geelzwarte aan val de gladde bal laat vallen en eerstge noemde onhoudbaar scoort. 10. Het spel van de gasten begint te zakken. De roodwitte defensie is verre van safe en zoo ontstaan er tallooze hachelijke momen ten voor het doel der Heegemers. Poiesz, Aukema en Tj. v. d. Zee missen schier on begrijpelijk opgelegde kansen. Uit een door P. de Jong fraai genomen hoekschop komt de bal bij keeper van Net ten terecht, deze zal het leer wegstompen, doch werkt de bal in eigen doel. 20. De geelzwarten komen nu nog meer op zetten, en als linkshalf P. de Jong, die deze avond een prima partij voetbal speelde, de bal afgemeten voor de voeten van Tj. v. d. Zee legt, schiet laatstgenoemde onhoudbaar no. 3 in de vijandelijke touwen en met een 3—0 voorsprong voor de Sneekers gaat de rust in. In de pauze vond de 1500 meter-loop plaats, uitgeschreven door „Sportschool Sneek”. Er waren 8 deelnemers. Deze lovp werd buiten mededinging gewonnen door den heer C. H. J. van Opdorp, gevolgd dooi J. Adema, J. Schuil, Bockema en W. Meijer. Bij de prijsuitdeeling sprak de heer van Gorkum de wensch uit dat deze wedloopen nog meerdere sportlui zouden inspireeren ook eens in training te gaan voor ’n derge lijke loop, en deelde tevens mede dat er in ’t laatst van Juli getracht zal worden een stadsloop te organiseeren over 3 K.M. De 2e speelhelft leverde vrijwel eenzelfde spelbeeld op van voor de goalwisseling. Al leen hadden de Groentehandelaren voor het meerendeel een klein overwicht. L. Poiesz wist het 4e tevens laatste doelpunt voor zijn rekening te nemen. De roodwitten kregen nog een strafschop toegewezen, doch de nemer daarvan schoot met een lage schuiver het leer loodrecht op keeper Pasma aan die daardoor voorkwam dat H.V.C. tenminste de eer wist te red den. Het einde kwam met een 40 overwin ning voor de Sneeker geelzwarten. De opstelling van de ploegen was: Sneeker Groentehandelaren. H. Pasma G. v. d. Zee C. de Jong Faber H. de Jong P. de Jong W. de Jong Aukema Poiesz Th. Pasma Tj. v. d. Zee B. en W. van Uithoorn hebben gegund aan Johs. W. de Jong te Sneek en A. J. Waterlander te Oudehaske het maken van een beschoeiing langs de Amstel, uitge voerd in beton en stalen damwand, door de gemeente te leveren, met bijbehoorende grond- en bestratingswerken, voor een som van f 23180. HOMMERTS, 21 Juni. Gistermiddag ontlastte zich boven ons dorp een hevig onweer, gepaard gaande aan hevige regen en hagelbuien. Van den veehouder K. Brou wer werd een koe in het land getroffen. HEERENVEEN, 21 Juni. Bij het schutten in de sluis te Vierfiuizen (Fr.) kreeg de 12- jarige Sj. Meerding, zoon van een inwoner van Vierhuizen, Zaterdagavond, toen hij stond te kijken, een klap van een lier van net rinket tegen het hoofd. Hoewel de toe stand van den jongen zich aanvankelijk goed liet aanzien, is de knaap Zondagmor gen aan de gevolgen van den klap over heden. L. Ct. dien een hooger melkprijs wordt gegaran deerd. Bereiding van deze caseïne met speciale werktuigen is een goede onder bouw gebleken. De afzet van zeer belangrijke hoeveel heden textiel-caseïne naar landen als Italië, Polen, Frankrijk, België, Engeland Duitschland ^al kunnen geschieden. Intusschen wordt gewerkt aan plannen voor den bouw van een fabriek, waarin dan de melkwol zal worden vervaardigd. Met de regeering zal nog worden besproken de toekomst, die deze industrie aan Nederland biedt. Bij deze besprekingen zullen de ligging van het terrein en de watervoorzieningen worden nagegaan. Ook door deze industrie zal de werk gelegenheid toenemen. De melkwol, welke ons werd getoond, is, practisch gesproken, niet van schapenwol te onderscheiden, noch in samenstelling, noch in kwaliteit. De melkwol is bovendien voor het gebruik gereed; de wol van het schaap moet eerst nog een bewerking ondergaan, welke zoowat met alle wol, veelal in België geschiedt. Ook zagen we nog stoffen voor costuums, breiwol enz., verwerkt met scha- pewol en kunstzijde. En bij den tegenwoordigen prijs berekend is de prijs der melkwol 40 pet. goedkooper dan, de wol van ’t schaap. De hertogin van Windsor vierde baar verjaardag. Op het kasteel te Wasserleonburg heeft de hertogin van Windsor haar 41sten ver jaardag gevierd. De verjaardag was voor de omgeving strikt geheim gehouden, doch toen later uitlekte, welk een gebeurtenis binnen de kasteelmuren werd gevierd, was de bevol king zeer teleurgesteld. Zoo graag immers had men van het medeleven met het her togelijk paar blijk gegeven door de vlaggen uit te steken en een serenade te brengen. Onze ruime sortering Is zóo groot, dat UW KEUZE vlug gemaakt Is. Ziet onze Etalages aïd. GROOTZAND. Kaspersma Nauta T. v. Netten v. Brug De Vries Huizinga Bakker Schinginga Koopmans Boschma P. v. Netten H.V.C. Vrijdagavond spelen de Poiesz-Originals tegen de Groentehandelaren, Er zal weer volop muziek zijn. Voor nadere bijzonderheden zie men een adv. in dit blad. GYMNASTIEK. Nationale K.N.G.V. Jeugddag in Groningen. Bij bovengenoemde wedstrijden werden door Thusnelda de volgende prijzen be haald: Driekamp meisjés groep van 30 deeln. le prijs met 79 pnt. Hierboven was slechts nog 1 Ver. met 80/2 pnt. Driekamp Athletiek de 2e prijs met 10043 pnt. In deze wedstrijd werd door Anna v. d. Laan de 3e prijs behaald met 2150 pnt. Vrije Oef. naar eigen keuze systeem Niels Bukh, le prijs met 29 pnt. Rhythmische Oef. naar eigen keuze 3e prijs met 25 pnt. gelijk met Eclecta, Gro ningen. In deze wedstrijd is geen le prijs toegekend, een 2e prijs werd behaald door Voorwaarts, Groningen, met 26 pnt. Een extra pluim kregen de meisjes voor hun vrije oef. in de Driekamp van den heer v. d. Bergh, leider Damesturnen van het K. N.G.V. voor het mooie werk. Zoowaar weer een mooi succes voor leider en vereeniging. MM MM Divan nl Divankleed koopt reeds bij NIEUWE SWEE10UM

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1