No. 80 Eerste Blad UitgaveKIEZEBKINK S Go Bij zomerkleedlng behoort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht bruin, indien U deze bij fiets tochten en bij verblijf in de zon, Inwrijft met AMILDA-zonnebruincréme. Deze beschermt U tevens volkomen tegen vervellen en de zoo pijnlijke zonnebrand. Oliltieel Orgaan der Seneeole Sneek. 53e Jaargang Zaterdag 10 Juli 1987. «mra SHEEKER OOURAHT mi «YMMUTmnnm DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK RECLAME KOLOM. n n NIEUWSTIJDINGEN. r a c 1 Tegenheid niet behouden; der be- Weer een steekpartij met doodelijk gevolg. In een winkel op den hoek van de Olean- derstraat en de Lavendelstraat op den lin ker Maasoever te Rotterdam, hebben Dins dagavond twee mannen, de 47-jarige J. V. en de 41-jarige P. J. van Berben, tusschen wie een oude veete bestond om een ver koop- en ’n steunkwestie, gevochten. Daar bij heeft laatstgenoemde, ’n winkelier, zoo ernstig letsel opgeloopen, dat hij op weg naar het ziekenhuis overleed. J. V. is aan gehouden en opgesloten. Hij verkeerde on der invloed van sterken drank. *A. te schoonmaak lichaam vrij L k e de H. LIKDOORNS ’t Is beter geholpen dan te klagen. Er pijnloos af te zijn, DAT geeft eerst baat Daèrvoor naar JOH. VAN AKKEREN Pédicure Lid v.h. Ned. Genootschap tot Bevordering der Voetverzorging. Schapenplein 4, Sneek Tel. 2326 I o.a.W. Bakker, J. Dijk- .dkamp, alien te Sneek. Flacon 90 ct. Tube 60 et. Doos 50 en 25 et. Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. kcfvertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Hoe een gevangene uit de Amsterdamsche celwagen kon ontsnappen. Ondanks alle nasporingen is men er nog niet in geslaagd den man te arresteeren, die, zooals we gemeld hebben, de vorige week op de Leidschegracht te Amsterdam kans zag uit een rijkscelwagen te ontvluch ten. De gevangene werd ’s morgens van het hoofdstedelijke Paleis van Justitie naar het Huis van Bewaring overgebracht, doch toen de zware auto aan dit laatste adres arri- veerd, bleek de cel, waarin de man had gezeten, leeg te zijn. Het merkwaardigste van deze ontvluch ting was echter, dat de leege cel nog vol komen gesloten was, toen men de ontvluch ting ontdekte Daar begreep aanvankelijk niemand iets van. Men kon toch moeilijk veronderstellen, dat de vluchteling, die wel is waar jong en lenig was, eenmaal op het dak van den ge vangenisauto geklommen, gelegenheid had gevonden de grendels van de celdeur of de sluiting van het dakluik weer dicht te doen. Vele wijze politiemannen peinsden over dit groote raadsel. Doch toen niemand de oplossing kon vinden, besloot men met den celauto eens verschillende proeven te ne men. De celwagen is, zoo lezen we in de Tele graaf, in verband met dit onderzoek naar de artillerie-inrichting aan de Hembrug ge zonden, waar men na vele proefnemingen tot de conclusie is gekomen, dat het inder daad 'mogelijk is uit de bewuste cel te ont snappen, indiën.de wagen rijdende is. Maar alleen ook uit de cel waarin de ont snapte bedelaar slechts voor korten tijd was opgeborgen. Door het schudden van den auto kwam er beweging in de carrosserie, juist voldoende om de sluiting van ’t dakluik minder „safe” te maken. De gevangene moet met z’n hoofd voort durend tegen het dakluik hebben gedrukt en met zijn vingers aan de sluiting hebben gevoeld, ten einde in den schommelenden celauto het juiste oogenblik te treffen, Steek 50 X ’n Vero op uit een blikje voor één gulden. Ze zijn lekker droog, en voor den prijs is 't een prima sigaartje. Uw Winkelier heeft ze wel. Engros TROMP Sneek >lgd. De politie van Mar- gewaarschuwd en heeft door de Kes de zee laten afzoeten, zon- Terwijl de burgemeester van Marken met twee veldwachters vele uren achtereen op de Gouwzee rondvoer om den achttien- jarigen M. J, Werner, die naar men ver moedde met een roeiboot in gevaar was, op te sporen, en bovendien nog vier veld wachters uit Monnikendam de geheele om geving afspeurden, is gebleken, dat de jongeman reeds enkele uren nadat zijn ouders aangifte hadden gedaan, veilig en wel in zijn woning te Amsterdam was te ruggekeerd! JONGEN OP DE GOUWZEE VER DWENEN EN IN AMSTERDAM WEER OPGEDOKEN. Zondagavond kwam te Monnikendam, zoo schrijft „Het Volk" een zeilbootje uit Marken aan met aan boord' een vrouw, twee mannen en twee kinderen. Deze per sonen, die naar Amsterdam moesten, had den, gedwongen door tegenwind en ruw weer een roeibootje, dat zij op sleeptouw hadden, halverwege Monnikendam en Mar ken los moeten laten, daar zij gevaar lie pen te verdrinken. In dit roeibootje zat de achttienjarige zoon van twee der inzitten den, die 'het naar die wal zou trachten te roeien. Toen de ouders met het zeilbootje aankwamen ontdekten zij, dat hun zoon hen niet was gevol~J ken werd schippers der resultaat echter. ©en rederijke afschrijving en verniew en j’ voor het---- meenteiijke of provinciale begroeting; ;ebracht aan den relectriciteitsbe- drijven zich dienen te onthouden van elk beïnvloeden van den particulieren handel, met behoud van overheidscontrole op ap paraten en toestellen; dat het ontwerp Electriciteitswet aanvul ling behoeft in dien zin, dat bij het verlee- nen van een concessie door den minister regelen gesteld moeten worden betreffende de electriciteitstarieven en den handel in apparaten en toestellen door het electrici- teitsbedrijf draagt het hoofdbestuur op met kracht tegen de te hooge tarieven te ageeren en den middenstand in ^al zijn geledingen als mede alle verdere belanghebbenden in den strijd daartegen te mobiliseeren. 2e. Het congres, gehoord de discussies over het praeadvies van ir. Haga, is van oordeel, dat in de aanhangige electriciteits wet het opnemen van een centraal toezicht op de tariefpolitiek der overheidsbedrij ven, waarin naast onpartijdige en onafhan kelijke vertegenwoordigers van het alge- gemeen belang ook het bedrijfsleven recht streeks invloed dient te kunnen uitoefe nen, in het belang van het oeconomisch leven noodzakelijk is; draagt het hoofdbestuur op bij' de Sta ten-Generaal nogmaals met klem op in williging van dit, ook in het algemeen welzijn wlkomen gerechtvaardigd© verlan gen, aan te dringen. MINISTERIE VAN ALGEMEENE ZAKEN. Dinsdag is afgekondigd Staatsblad no. 140, houdende die instelling van een depar tement van algemeen bestuur, dat den naam zal dragen van ministerie van Alge meen© Zaken. De Regeeringspersdienst meldt, dat het Kon. besluit, waarbij een departement van Algemeen© Zaten wordt ingesteld, bepaalt, dat aan het hoofd van dit departement de zorg wordt opgedragen voor de zaken be treffende: a. de samenstelling van de hoofdstuk- ten I en II der rijksbegrooting en het be heer dezer hoofdstukken; b. het voorzitterschap van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal c. het vice-presidentschap en het lid maatschap van den Raad van State en het lidmaatschap van de Algemeen© Rekenka mer, alsmede het personeel dier colleges, voor zooveel de behandeling dezer aange legenheid niet aan het college zelf is voor- waarop het luik kon losspringen Dat oogenblik moet bij den ontvluchten arres tant spoedig zijn gekomen. Toen hij vervolgens op het dak van den wagen was geklauterd, viel het luik achter hem weer vanzelf in het slot. De groote vraag is nu echter nog: „Hoe wist de gevangene het „geheim” van den schuddenden wagen? Zou hij het toevallig hebben „uitgevonden” of zou één van zijn kornuiten, die mogelijk ook wel eens een reisje met den auto zal hebben gemaakt, hem op de hoogte gebracht hebben? Universiteit te Groningen. Dezer dagen heeft de bibliothecaris universiteitsbibliotheek te Groningen richt ontvangen, dat de Fransche regeering op voorstel van den gezant in Den Haag, baron de Vitrolles, besloten heeft, de uni versiteitsbibliotheek te Groningen met een zeer belangrijke schenking te verrijken. Deze mededeeling ging vergezeld van de toezending van een catalogus, samenge steld door een commissie, die tot taak had de titels te verzamelen van alle voor den huldigen stand der Fransche wetenschap representatieve werken. De bibliotheek kreeg de vrijheid uit dezen catalogus een keuze te doen tot een bedrag van 20.000 francs. De bibliothecaris werd inmiddels door den minister- van onderwijs gemachtigd om deze schenking te aanvaar den. Poging tot moord op zijn vrouw? Maandag heeft de recherche van het bu reau Spaarndammerstraat te Amsterdam een ongeveer 30-jarigen werkloozen man, wonende in de Haarlemmerhouttuinen, aan gehouden. Hij wordt er van verdacht, dat hij zijn vrouw van het leven heeft willen berooven, door, terwijl de vrouw in de keu ken in slaap was gevallen, de gaskraan open te zetten. Met een zuurstofapparaat is de vrouw weer tot bewustzijn gebracht. Haar toestand is redelijk wel. De man is in het politiebureau opgesloten en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Vechtende zeelieden. In den nacht van Maandag op Dinsdag, na het sluitingsuur van de café’s, zijn twee Noorsche zeelieden, die onder den invloed van sterken drank verkeerden, in de buurt van den Schiedamschendijk te Rotterdam drie malen slaags geraakt met andere vreemdelingen. Een van die vechtpartijen is noodlottig afgeloopen; de 28-jarige Noor E J. Jerke- sed is zoodanig mishandeld, dat hij ter plaatse is overleden. Te ruim kwart over 1 kwamen de 26- jarige B. H. M. en de 19-jarige E. J. R., beiden van beroep olieman en thuishoorend aan boord van het Noorsche motorschip „Solsten”, dat in de Petroleumhaven te Rotterdam ligt, na samen op stap te zijn geweest, op den Schiedamschedijk. Zij ontmoetten daar hun 28-jarlgen landgenoot E. J. Jerkesed, steward van beroep, maar momenteel werkloos, die sedert ruim een jaar verblijf hield daar ter stede en wel in een pension aan het Vasteland. Wat er precies gebeurd is, heeft de poli tie nog niet kunnen vaststellen, maar er is zekerheid, dat de beide mannen hun land genoot, die daartoe geen enkele aanleiding heeft gegeven, plotseling lastig vielen. In een minimum van tijd ontstond er een for- meele vechtpartij: een van de Noren „schepte” Jerkesed, d. w. z. hij dook naar de beenen van het slachtoffer, waarop deze languit tegen de straat smakte. De man kwam met het achterhoofd op de tegels van de bestrating terecht en alsof dat nog niet voldoende was, sprong de tweede Noor zijn makker bij. Hij sloeg het slachtoffer in het gezicht en hoogstwaarschijnlijk is de ongelukkige nog eenige malen met het ach terhoofd tegen de straat geslagen. Daarop zijn de twee zeelieden huns weegs gegaan. De omstanders, die inmiddels naar de plaats van de vechtpartij waren gesneld, droegen het slachtoffer in een café binnen, waarop de geneeskundige dienst is gewaar schuwd. Deze constateerde, dat Jerkesed een zeer ernstige schedelbreuk had opge loopen en inmiddels reeds was overleden. Het stoffelijk overschot is naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht. De twee Noren waren inmiddels op den hoek van de Bleekerssteeg gekomen, waar zij weer een vreemdeling tegenkwamen. Ook dezen man hebben de onverlaten aangegre pen en tegen de straat geslagen. Dit slacht offer moet eveneens een gat in het hoofd opgeloopen hebben, want de politie heeft op deze plaats bloedsporen aangetroffen. Dit slachtoffer is er evenwel in geslaagd zich uit de voeten te maken en tot op dit moment weet men nog niet, wie deze man is geweest. Alsof er niets gebeurd was, zijn deze ge vaarlijke zeelieden verder gegaan en eenige minuten later onmoetten zij weer ’n vreem deling, die hun derde slachtoffer zou wor den. Deze man, die er eveneens in geslaagd is te ontkomen, is door de ruit van een pak huis op den Schiedamschedijk geslagen. Toen kwam er een agent De belhamel B. H. M. werd gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau aan de Groote Pauwensteeg. De tweede man is doorgeloopen en rustig naar huis gegaan. In den loop van den nacht is hij echter door de politie van zijn bed gelicht. Het tweetal geeft toe gevochten te heb ben, maar zij verklaarden geen notie te hebben wat de gevolgen van hun vechtpar tijen zijn geweest. Zij zijn naar het politie bureau aan de Witte de Withstraat over gebracht, waar zij zijn opgesloten. M. en R. zullen zoo spoedig mogelijk ter beschikking van den Officier van Justitie worden ge steld. De wegverhardingen Prins Hendrik kade, Jousiterkade en Oppenhuizerweg in die gemeente Sneek, met bijkomende werken zijn gegund aan N.V. Wegenbouw Ir. W, v. d. Slik te Epe. Advent-Gemeente. Vergaderzaal De Boer. Zaterdag 3.003.30. Bijbelbespreking. 3.304.30. Prediking. Kerknieuws. Ajstheid ds. A. W. Wijmenga te Hp/nmertS. Zondagmiddag nam ds. A. W. Wjj- menga, die naar Uithuizen vertrekt, af scheid van de Geref. gemeente te Jutri.jp- Hommerts. Het kleine kerkje was tot in alle hoeken gevuld. Als afscheidstekst was gekozen 2 Oor. 11 (2b. Na de bediening dies Woords werd ds. Wijmenga eerst toegesproken namens den kerkeraad en de gemeente door dien heer Ph. Koiudenburg, namens de classis Sneek dankte ds. C. M. Huizinga te Schamegou- tum ds. Wijtaenga voor het vele goéde, dat hij in de classis gedaan had. Als vriend en consulent voerde tenslotte nog het woord ds. H. M. Dethmersi, em. predikant te Sneek. Ds. Wijtttenga richtte vervolgens eenige waardeerende woorden tot den kerkeraad, de gemeente jen catechisanten en dankte daarna de sprekers voor hun toespraken. Bevorderd! tot doctor in die wis- en natuurkunde, op een proefschrift„Stoffaus- wanderung und Atmiung in Blattem von Niootiana glauca R. Grah. und Phaseolus multifloxus Lam”, de heer S. J. Dijkstra, geboren te Warns. BEVORDERING VAN LEERLINGEN AAN HET GEREF. GYMNASIUM TE LEEUWARDEN. Van klas 1 maar klas 2 bevorderd: on voorwaardelijk o.a.: H. Flach, P. de Jong, J. Poppinga en H. Wijtzes, allen te Sneek. Van klas 2 naar klas 3 bevorderd o.a. onvoorwaardelijk: H. Bade en F. Veld kamp, beiden te Sneek. Voorwaardlelijk: J. Poppinga te Sneek. Van klas 3 naar klas 4 bevorderd o.a. onvoorwaardelijk: J. C. Huizenga te Schar- negoutum. Van klas 4 naar klas 5 bevorderd (on voorwaardelijk) stra en B. Vel, Voorwaardelijk: W. Sj. Zeyl te Sneek. TOELAT IN GS-EXAMEN GEREF. GYMNASIUM. Onvoorwaardelijk toegelaten o.a. Hannema te Sneek, A. Koudenburg Hommerts en Y. N. Zeyl te Sneek. Meisjes. Provinciale Staten van Friesland. Dinsdag is de zomerzitting der Staten geopend door den voorzitter, mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten met een rede, waarin hij allereerst met dankbaar heid’herinnerde aan de belangrijke gebeur tenissen welke in ons stamhuis hebben plaats gegrepen. „God geve”, aldus spreker, „dat de blijde hoop op voortzetting van dat stamhuis, die ons volk koestert, in vervul ling ga.” Komende tot de oeconomische omstan digheden van Friesland zeide de heer Van Harinxma, dat deze nog weinig verande ring ten goede vertoonen, hetgeen hij deels toeschreef aan het voortduren van onrust en verwarring in de wereld om ons heen. Verblijdend was, dat voor de provinciale belastingen over het jaar 1938 een verla ging van vier opcenten op vermogens- en inkomstenbelasting kon worden voorge steld. Evenwel blijft de belastingdruk in Friesland hoog. Met de thans voorgestelde verlagingen benadert hij ongeveer weer den druk van 1931; evenwel is de opbrengst veel lager. Was de opbrengst van vermo gensbelasting in 1931 127.000 en die van de inkomstenbelasting ƒ475.000, voor 1938 zijn de ramingen teruggeloopen tot resp. ƒ106.000 en ƒ273.000. Het zal noodig zijn, in de volgende ja- ren naar een verdere verlaging der belas tingen te streven; dit klemt te meer, als men weet dat de heffing op den grond, waarbij geen rekening is gehouden met de draagkracht van den belastingschuldige, niet minder dan 52.6 pct. van de geheele provinciale belastingopbrengst bedraagt. Na gewezen te hebben op de krachtige voortzetting van de werken voor verbete ring der kanalen StroobosIJselmeer en FonejachtHarlingen, waarheen hij voor 15 Juli een excursie den Statenleden in uit zicht stelde en geconstateerd te hebben, Toien, vertelt „Het Volk”, de verontruste menschen Zondag bij de Monnikendamsche politie aangifte kwamen doen van het feit, dat hun zoon eenzaam in een roeibootje op de Gouwzee was achtergebleven, werd on- middellijk het geheele politioneel© appa raat in de omgeving in werking gesteld. Daar het evenwel niet uitgesloten werd geacht, dat de jonge Werner, die in Am sterdam bij zijn ouders thuis woont, eige ner beweging naar de hoiofdstad zou terug- keeren, werd de afspraak gemaakt, dat in dien dat het geval zou zim, d© politie daar van direct óp de hoogte zou worden ge steld. Zoolang men dus noch in Monniken dam, noch in Marken iets hoorde, heeft men het opsporingswerk voortgezet. Toen evenwel a© ouders van Werner niet informeerden, of hun zoon al gevon den was, stelde men zich in verbinding met de Amsterdamsche politie. Een recher cheur begaf zich daarop naar de woning van het echtpaar en daar kreeg hij te hoo ien, dat de achttienjarige zoon des huizes reeds Zondagavond naar huis was geko men; hij was door een voorbijvarende boot op sleeptouw genomen en had een heet gezellig© reis gehad De ouders waren de politie van Marken en Monnikendam al lang weer vergeten en zoo kon het gebeuren, dat een burgemees ter met tal van veldwachters uren achter een heeft gezocht naar een jongeman, die rustig thuis zat. EEN KAT LEVEND BEGRAVEN. In den Sloterpolder (Amsterdam) eenigen tijd van dierenmi! boer begroef een zieke kat terwijl het dier Noodlottig ongeluk met een schietmasker. Dinsdagmiddag is te Sittard een ongeluk met doodelijken afloop gebeurd. De heer J. Leynarts, die tot voor kort een slagerij te Geleen had, was een apparaat om varkens te schieten aan het demonstreeren. Hij wist blijkbaar niet dat het geladen was, met het noodlottige gevolg, dat het plotseling af ging en een kogeltje hem in de hartstreek drong. Aanstonds werd de man naar het r.-k. ziekenhuis vervoerd, waar hij evenwel spoedig na aankomst overleed. De onge lukkige is 35 jaar oud, gehuwd en vader van drie kinderen. Gymnasium te Sneek. Bij ’t eerste toelatingsexamen, gehouden 5 en 6 Juli, zijn geslaagd voor klasse 1: Reint Boerma, Bolsward, Henricus W. ten Cate, Bolsward, Hendrikus Frankena, Wommels, Sjoukje Japenga, Sneek, Anne Wind, Osingahuizen bij Heeg. Afgewezen één. is geleden een ergerlijk geval handeling vóórgekomen. Een nog leefde. Tweemaal wist het beest uit zijn graf te ontsnappen en tweemaal haal- de d© boer hem terug. Tenslotte wist hij de kat onder aarde te bedelven. Thans stond de man voor dien politie rechter terecht. Zijn verweer was nu, dat het dier ziek was en door kinderen werd geplaagd. Uit medelijden had hij de kat toen maar begraven, nadat zijn knecht een kuil van ongeveer 40 c.M. diep had ge graven. Eisch: een maand gevangenisstraf. De politierechter vond het geval ook af schuwelijk, doch hij nam aan, dat d© boer uit domheid en onnadenkendheid had ge handeld en hij inderdaad de bedoeling had, het zieke beest uit zijn lijden te helpen. Op grond hiervan legde hij f25 boete subs. 10 dagen hechtenis o>p. dat de ontwikkeling van het provinciaal electrisch bedrijf tot tevredenheid bleef’ stemmen, opende de voorzitter de vergade ring. Overgegaan werd tot trekking der afdee- lingen en aanbrenging der agendapunten, waarna de vergadering werd verdaagd tot 20 Juli. Fietser door auto aangereden. Dinsdagmiddag ongeveer 1 uur was 40-jarige ongehuwde chauffeur W. Koopmans per fiets op weg van Leeuwar den naar Berlikum. Toen hij van richting veranderde, gaf hij hiervoor te laat een teeken, waardoor het den chauffeur van een achter hern rijdenden vrachtauto uit Boven- knijpe niet meer mogelijk was hem te ont wijken. De fietser werd tegen den grond geslagen en overleed kort daarna aan een schedelbasisfractuur. INTERNATIONALE VEREENIGING BELLAMY”. Opgericht is een Prov. Friesch Verband van afdeelingen in ons gewest van de Internationale Vereeniging „Bellamy”. De afdeelingen Leeuwarden, St. Anna Paro chie, Grouw, Dokkum, Bolsward, Sneek, Franeker, Stiens, Deinum en Rauwerd tra den toe. Toit leden van het Prov. bestuur werden gekozen de heeren J. Huitema, St. Anna Parochie, ,H. Visser, Leeuwarden, G. de Wind, Franeker, Tr. de Blauw, Dokkum en mevr. A. SchuierTolstra, Sneek. Nederlandsclie arbeiders terug uit Duitschland. Zondag trok een groep jonge arbei ders afkomstig uit Scheemda, uit Duitsch land bij Nieuwe-Schans de grens wper over naar Nederland. Ze hadden in Meck lenburg landarbeid verricht, doch vonden de kost zoo slecht, dat ze het dienstverband verbraken. De hoofdmaaltijd bestond lede ren dag uit aardappelen met slappe jus. De jonge mannen hadden brieven bij zich van andere arbeiders. Uit een dezer brie- »De PlankenWammes' ven lazen we, dat de kost zoo slecht -was, - dat de schrijver zoo gauw hij voldoend „Ja zeker" hij had het, maar het was loon gebeurd had om de terugreis te beta- ©en plaatje voor een werkLooze en de po len, ook terugkeerde, aldus het N. v. h. N. litiemanmen moesten verbaal opmaken, om dat de medepassagier niet met een aan. werkloozen uitgereikt belastingmerk mag Het echtpaar had echter geen geld bij zich om d© boete direct te betalen en dus moest d© tandem in beslag genomen worden. De vrouw, zeer overstuur, sloeg erbar- melijk aan. het huilen. Een van de vele nieuwsgierige omstanders nam toen een kloek besluit en haalde in, zijn hoed een be drag op, zóó groot, dat niet alleen de boete kon worden betaald, maar er voor het echtpaar zelfs nog een paar centen overblevcn 1 DE ELECTRICITEITSTARIEVEN EN DE MIDDENSTAND. In d© algemeen© vergadering van de Kon. Ned. Middenstandsbond zjjn die vol gend© resoluties aangenomen ie. Het congres is van meeningj, dat de wijze, waarop de tarieven voor ebectrischen stroom berekend worden, ten ©enenmale in strijd is met het doel, waartoe d© elec- triciteitsvoorziening aan d© overheid werd toe vertrouwd; dat de electriciteitstarieven in Nederland dringend wijziging behoeven; dat bij de vaststelling van de tarieven dient te worden uitgegaan van den kost prijs van het product en dat de winst van de electriciteitsbedrijiven dient te wor den beperkt tot een bedrag, noodig voor --“--'twing in geen geval mag worden aangewend jr hét dekken van een tekort op d© gö- - - - dat de handel in apparaten en toestellen behoort te worden teru, particulieren handel en larticulieren handel, d. de behandeling van adeLszaken en wapens van publiek-rechteliik© lichamen; e. de ridderorden; f. den reg^eringspersdienst; Het besluit trad gister in werking. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot minister van Algemeen© Zaken, de minis- ter van Staat, dr. H. Colijn, •minister van Buitenlandsche Zaken ad interim, ELLENDIG DOOR RHEUMATISCHE RUGPIJN. Thans ne^gtens meer last vam „Ongeveer 3 maanden geleden had ik vreeselijke rheumaitislche- pijnen in mijn rug. Na drie weken van ellende zag ik een ad vertentie van Kruslchen Salts en probeerde het. Na viermaal d© Idem© dagelijksche' dosis genomen te hebben, werden de jnjj- nen geleidelijk minder en nu kan ik zeg gen, dat ik nergens meer last van heb, dank zij Uw wonderbaar Kruslchen. Salts.” Mevr. M. D. te S. De kleine dagelijksfche dosis Kruschen Salts zorgt voor een geregelde inwendige schoonmaak en houdt zoodoende Uw lichaam vrij van. alle schadelijke afvalstof fen, waaruit rhqumatistehe pijnen e.d. ont staan. Bovendien zult U zich door de gej- zonde, geregelde werking van Uw inwen dige organen veel flinker en energieker voelen. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkend© drogisten a f 0.40, f 0.75 en, f 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitonvejrpakking de naam Rowntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. (Adv.) TRAGEDIE LANGS DE WEG. Een echtpaar uit Goes was in Tilburg, per tandem, op familiebezoek gegaan, ver telt „Het Volk”. Op de terugweg werd het tweetal door twee kommiezen en ©en rijks- veldwachter op de Bredascheweg, nabij staande gehott- ven lazen we, dat de kost zoo slecht -was, J den- „Of jpü^er een rijwielplaatje had loon gebëürdJhad om de terugreis te beta-1 eën plaatje voor'een werkLooze en de po- fietsen i. 1 3 NIEUWE Sim WSffl

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1