Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur ZUIDERZEEWERKEN F. OZINGA No. 83 Eerste Blad UitgaveKIEZEBRINK Co WTHBRITSERAD Eiken dag gebrand in eigen electrisch bedrijf zijn onze PINDAS versch, lekker en een werkelijke, goedkoope ver snapering. TROMP SNEEK Het is lekkerder HcH Onjaan der Gemeeele Sneek. Woensdag 21 Juli 1937. - amen SREEKER COURANT 53e Jaargang 1 NIEUWSTIJDINGEN. JAMBOREE 3 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen Een Edele Huidverzorging Sacces-Banket lederen Donderdag Bureau; KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 J. P. Sousa. (Nadruk verboden). De Haan Buma 234 schooltijden. kwartje per *1 P.S. Onze wagens [kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. Mulo-examen. Uitslag Mulo-examen, gehouden te Leeu warden. Geslaagd voor diploma A: *D. Nijdam, Sneek; J. Fokma, Irnsum; T. Zijlstra, Wol- sum. Geslaagd voor diploma B: *D. Koen, Rauwerd. Zijn meisjes. Vellinga Douma Zijlstra v. d. Horst Osc. Strauss. Leoncavallo. C. Teike. Reeds nadert de tijd en reeds maakt men zich [klaar, 3— 4 uur: 4— 5 uur: ApachenWinnetou Old ShatterhandArsenal 2 2 2 i o i i o o o I I I 2 2 2 HET LAGER ONDERWIJS AAN SCHIPPERSKINDEREN. Voor de tiende maal is thans verschenen het ra[ de Scheepvaart, samengesteld door den samensteller: Tien jaar is er nu aan het Leen de gedachte, dat De Jamboree staat te beginnen In Vogelenzang is een „jeugdfeest” dit jaar, Daar trekken de jongeren binnen De Jamboree vangt er de wereldjeugd op, Die jeugd kent één doel en één streven: Ons leven te dienen! De vlaggen in top! Wij wenschen het béste te geven! De Jamboree is de verzamelplaats van Bezielde, goedwillende vrinden, Die óók als in ’t leven heel lastig iets kén, Een oplossing weten te vinden De Jamboree leert ons verdraagzaam te zijn En richt zich op eerlijke daden, Zij propagandeert èn voor groot én voor klein: Het goede vernietigt het kwade...! De Jamboree brengt ’s werelds jongeren saam, De jeugd, die de toekomst zal wezen Juist daarom is deze bijeenkomst voornaam^ Er valt toch zoo véél uit te lezen De Jamboree is ook een practisch festijn, De draagster van vurige bede: In iederen mensch en in iederen brein: De wensch voor den eeuwigen vrede...!! PHILIA. 1 1 o 1 2 o o I 5 5 4 3 2 2 2 Jj INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) IJVC brengt ’t veld: 2— 0 6—3 8—6 3— 3 2—3 2—4 1—3 .5-7 Off. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Gebruik overdag Witte Purol. Dit wrijft on zichtbaar uit, houdt de huid mooi en zuiver en voorkomt en geneest tevens zonnebrand en vervellen. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De kamers behooren allerminst tot de van zulk een stelsel. Zij' stellen het den minister dan ook slechts s niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Dit banket is wel Js waar een voudig op het eerste gezicht, maar het is beter dan ander banket in denzelfden prijs. Proeft het maar. De prijs is een half pond. Let op den juisten naam. EngrosTROMP SNEEK Voor een interessante trip, vestigen wij Uwe aandacht op het zeereisje van Lemmer naar Urk en Schok land per SALONBOOT „JAN NIEVEEN”, ter bezichtiging van de Zuiderzee werken in vol bedrijf. 10 uur v.m. van Lemmer. Per Autobus van Sneek. Prijs retour ƒ1.50. Kinderen ƒ0.80. Inl. a. h. Kantoor Lemmerboot. Telef. 2820. GESLAAGD! Dan een mooie vulpen of boek als cadeau en de boeken en leermiddelen besteld bij boekhandel G. v. d. PIJPEKAMP, Klein- zand 2, dan is de zorg voor het eerste jaar aan kant. (Adv.) Naar wij vernemen is tot juridisch ambtenaar bij het Prov. Electrisch Bedrijf te Leeuwarden benoemd de heer mr. P. Wijtzes alhier. 2—2 1o 2— 0 3— 2 Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Onze stadgenoot de heer L. M. Vier- stra slaagde gisteren te Leeuwarden voor het practijk diploma boekhouden, uitgaande van de vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen. In dé Sneeker gelederen klopte het met de verdediging lang zooi goed niet als vorige week. Het verrassend snelle spel van de IJlsters zal hiervan wel de grootste oorzaak zijn geweest. De kleine IJVC-linksbinnen, een veelbe lovend spelertje profiteerde hier eenige malen goed van. Toen hij de bal kreeg toegespeeld van de rechtsbuiten draaide hij handig om de rechtshalf en -back heen en schoot voor Pasma onhoudbaar in, 24. De groentehandelaren zetten de tanden nog eens op elkaar en L. Poiesz ge lukte het de stand te verkleinen tot 34. mm om oöüBiïï Commissie voor bijzondere Noden. De Commissie doet andermaal een drin gend beroep op de offervaardigheidszin der Sneker burgerij. De aanvragen om éénmalige steun hou den nog steeds aan, terwijl onze kasmid delen een neiging tot dalen vertonen. Steunt daarom onze arbeid met Uw gaven! De buscollecte zal gehouden worden van Dinsdag 20 Juli af tot en met Vrijdag 23 Juli a.s. De Commissie voor Bijz. Noden: J A. MASELAND, Voorzitter. A. DE VRIES, Secretaris. D. v. d. VEER, Penningmeester. Abonnement: per Jaar 2,50, fr. p. post 3.60. Actvertentiën: 9 ct. p. regel, ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT IJVC-aanval even weifelt ziet hij zich in de vierde minuut van de wedstrijd reeds gepasseerd, oi De IJlsters hebben hierdoor het snelste doelpunt op hun naam gebracht. Nauwelijks is de bal weer afgetrapt of opnieuw zitten de blauwwitten voor de Sneeker veste. Uit een voorzet van de linksbuiten kopt de midvoor de bal juist over. Aan de andere kant laat Aukema een prachtkans op de gelijkmaker voorbijgaan, als de rechtsbuiten hem daartoe een niet te missen kans geeft. De bal gaat echter rakelings over. Nu probeert IJVC het weer eens op links, terwijl even ''later de rechter vleugel danig in actie is. De IJl sters spelen een zeer aantrekkelijk en af wisselend spel. De aanvallen worden steeds goed opgebouwd en te verwonderen is dan ook niet dat wanneer Pasma op een bal is uitgeldopen, hij met een ver schot ten tweede male wordt gepasseerd, o2. Dit wordt de geelzwarten blijkbaar te bar. Verwoed komt men in het groente- kamp opzetten en als H. de Jongf de bal met een afgemeten pass afgeeft aan Auke ma weet deze met een prachtig schot de stand op i—2 te brengen. Toen er een scrimmage voor het IJVC- doel ontstond, wist Pasma de bal in de vijandelijke touwen te jagen. Zeer terecht annuleerde arbiter van Winden dit doel- Friesche Maatschappij van Landbouw, afdeeling Sneek. Zaterdagmorgen j.l. vergaderde de afd. Sneek van de Friesche Mij. van Landbouw, in de bovenzaal van café Leeuwen aan de Parkstraat. Nadat de Voorzitter, de heer S. Kooistra, de leden had verwelkomd, las de Secretaris, de heer H. de Boer, de notulen van de ver gadering van 20 Febr. 1937 voor, die on- veranderd werden vastgesteld. Onder de Ingekomen Stukken bevonden zich diverse aanbiedingen voor het bouwen van silo’s. Naar aanleiding hiervan deelde de Voorz. mede, dat de pogingen, om tot gezamelijke silo-bouw te komen wegens de te hooge kosten, zijn mislukt. De hierop betrekking hebbende stukken zullen echter in verband met mogelijke nieuwe plannen en besprekingen, worden bewaard. Verder waren er een aantal stukken van paardensport- en rijvereenigingen, die al len tot onderlinge besprekingen aanleiding gaven, en daarna voor kennisgeving wer den aangenomen. Bij het punt mededeelingen, deelde de voorzitter mede, dat 10 nieuwe leden waren ingeschreven, w.o. 2 overschrijvingen uit andere afdeelingen. Najaarskeuring. Het bestuur was van meening, dat, on danks de in een vorge vergadering gemaak te opmerking betreffende de kosten, de na jaarskeuring-ook dit jaar weer gehouden moet worden. Een van de leden (de heer Gerbrandij) zeide verleden jaar de kosten te hoog te hebben geacht, al ziet hij het nut van de keuringen heel wel in. De kosten bedroegen toen echter f 300.op een budget van f 1100.wat spr. te veel vond. Spr. wees er voorts nog op, dat de meeste keuringen een nadeelig saldo opleveren, en wilde vooraf een berekening opmaken, en eventueel bij andere afdeelingen inlichtin gen inwinnen. De Voorzitter beantwoordde de opmer kingen. Verschillende afdeelingen heffen inleggeld, maar daartegen heeft de afd. Sneek zich reeds eenmaal uitgesproken. Om het nadeelig saldo te verkleinen moet getracht worden zooveel mogelijk medail les van particulieren te krijgen. De bestuurs leden zullen ieder ook een medaille aan bieden, en spr. wekt de leden op dat voor beeld te volgen. Verleden jaar waren ongeveer de helft der uitgereikte medailles door particulieren aangeboden. Het bestuur stelt voor, aldus vervolgde de voorzitter, geen inleggeld te heffen, maar ook is de entree-heffing besproken. Maar daar de veemarkt betrekkelijk gratis door de gemeente wordt beschikbaar ge steld, acht het bestuur het niet juist entree geld te vragen. Het tekort op de laatste keuring was iets minder dan 150. Na eenige besprekingen werd het be stuursvoorstel volledig aanvaard. Er zal dus geen inleggeld en entree worden ge heven. Verder werd besloten dezelfde ru brieken als verleden jaar aan te houden. Het volgende agendapunt bestond uit behandeling van de agenda der a.s. leden vergadering te Leeuwarden op Woensdag 21 Juli a.s. De Voorzitter las de agenda voor, als mede het daaraan nog toegevoegde punt betreffende ’t rapport inzake de verdeeting van de vaste lasten, die op de bedrijven drukken. In dit rapport komt men tot de conclusie, dat vrijwel alle lasten betaald moeten worden door den verhuurder; voor den huurder komen alleen de kosten voor onderhoud van de gebouwen e. d. De heer Jensma betoogde dat het zeer gewenscht is één uniforme regeling in te voeren. Na besprekingen ging de vergade ring unaniem met de conclusie van het rap port accoord. Tot afgevaardigde naar bovengenoemde vergadering werd benoemd de heer Joh. Koopmans, tot plaatsverv. afgevaardigde de heer S. Kooistra. De rondvraag leverde weinig op. Naar aanleiding van een opmerking van een der leden werd nog al vrij langdurig gesproken over het verstrekken van kalverschetsen, waarbij de voorzitter de zienswijze van de betreffende landbouw-crisis-commissie uit een zette. Verder informeerde de voorzitter nog naar de animo voor een of meer excursies. pet.) 26 51 tot 101 tot 201 tot 6.6 pet.) 301 tot schooltijden; 1254 (10.3 pet. - (f 400 schooltijden en 87 (0.7 pet.) 401 tot gif jaar, wiens ouders domicilie hebben in de gemeente Gronin- oo oo j meen belang. 43 bewonderaars noodgedwongen subsidiair voor en zij zou- den daaraan ook nog deze beperking wil- len verbinden, dat verdere uitbreiding van het distributiestelsel niet meer plaats vindt. 3, 3, 3 3. 3 3. 3. l3. MINNEMA. t Te Koudum is, 40 jaar oud, overleden de heer R. M. Minnema, hoofd van de christelijke school aldaar en sinds Decem ber 1935 lid voor de C.-H. unie van de Provinciale Staten van Friesland. Hij was achtereenvolgens werkzaam bijl het onder wijs te Stadskanaal, Twijzelerheide, Kat wijk aan Zee en Suameer en daarna als hoofd te Havelterberg en Beetsterzwaag. De heef Minnema nam in de c.-h. jeugd beweging een vooraanstaande plaats in. Hij was voorts secretaris-penningmeester van den Kamerkieskring Friesland van de C.-H. Unie. Volgens de lijst van rangorde is de heer J. C. v. Koetsveld zijn opvolger in de Staten. Daar de heer Van Koetsveld buiten de provincie woont, zal hij onge twijfeld bedanken. Daarna komt de heer R. v. Vliet te Harlingen aan de beurt. Daarvoor bleek echter geen belangstelling te bestaan. Met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst, sloot de voorz. daarna de vergadering. Zomerbal Amidtia. Heeringa’s Dansschool hield Zondag avond in Amicitia een Zomerbal, dat zich evenals vorig jaar in een zeer druk bezoek mocht verheugen. Er heerschte een goede stemming, wat mede voor een groot deel te danken was aan de nieuwe Sneeker band „The Lucky Stars”, o. 1. v. W. de Boer, die voor het eerst voor den heer Heeringa werkte en met veel succes. CONCERT te geven door Het Sneeker Muziekcorps, dir. H. B. te Strake, op Donderdag 22 Juli a.s., ’s avonds 8.15 uur op het Martiniplein. Programma: 1. The Liberty Bell. Marsch. 2. Le Barbier de Séville. Ouverture. Q. Rossini. 3. Ein Walzertraum. Walzer. 4. Muziek uit Opera „Paljas”. 5. Graf Zeppelin. Marsch. Pauze. 6. Met Vaandels en Trompetten. Marsch. T. Jakma. 7. Ouverture Orpheus in der Unterwelt. Jac. Offenbach. 8. Wiener Blut, Walzer. Johan Strauss. 9. „Komt een vogel gevlogen”, volksliedje in de stijl van diverse groote compo nisten. Arr. J. M. Bekker. 10. Frisia Marsch. H. B. te Strake. VOETBAL. Sneeker Groentehandelaren. De Sneeker Groentehandelaren hebben het Vrijdagavond j.l. niet bepaald getrof fen met hun 7e nederlaagwedstrijd tegen IJVC I van Ijlst. Het was guur weer. Dientengevolge was het bezoek niet zoo groot als anders. De stemming zat er ech ter reeds dadelijk weer in. Daarvoor zorg de het populaire muziekgezelschap „Jan Kruis c.s.” wel. Per abuis was in de adv. aangekondigd dat „The Commanders” deze avond zouden optreden, maar we kunnen het publiek mededeelen -dat dit gezelschap nu a.s. Vrijdag haar medewerking zal ver- leenen. Ook dien avond zal het muzikale gedeelte weer in vertrouwde handen zijn. Tot dit gezelschap zal o.a. de accordeon- virtuoos Henk Stuurop, behooren. De heer Stuurop heeft meer dan eens voor de radio gespeeld. De wedstrijd. Te ongeveer acht uur wordt er begon nen. Bij de geelzwarten ontbreekt nog steeds midvoor Tj. v. d. Zee, terwijl we onder de spelers bovendien weer eenige andere gezichten aantreffen. de navolgende ploeg in JEUGDCOMPETITIE V.V. „BLACK BOYS’*. Uitslagen van Woensdag: Pietje BelComanchen PaddeltjePieter Marits ApachenArsenal Old ShatterhandWinnetou Uitslagen van Zaterdag: -ComanchenOld Shatterhand Paddelt j eApachen ArsenalPieter Marits WinnetouPietje Bel Het programma voor deze week luidt: Woensdag. Hoofdterrein 34 uur: ComanchenApachen 45 uur: Old ShatterhandPaddeltje Bijterrein Pietje Bel—Arsenal Pieter MaritsWinnetou Zaterdag. Hoofdterrein 34 uur: PaddeltjePietje Bel 45 uur: ComanchenPieter Marits Bijterrein 34 uur: 4— 5 uur: De stand is thans: Paddeltje Old Shatterhand Winnetou Apachen Comanchen Arsenal Pieter Marits Pietje Bel R. M. Fijlstra Stienstra Bijlsma Nijdam Haringa De gasten winnen de toss zoodat -de Sneekers tegen de wind in de bal aan het rollen brengen. IJVC is gesteund door het windvoordeel -direct sterk in de aanval. Keeper Pasma moet eenige malen hande lend optreden ep,_als deze bij1 een pittige doch dan is de verdienste van den koop man niet de bron, waaruit het ontbrekende moet worden aangevuld, of die steunmaat regelen zijn binnen hun tegenwoordige grenzen gerechtvaardigd te achten en dan is het geheel onbegrijpelijk, waarom me nig koopman -op de geschetste wijze in zijn bestaan moet worden aangetast. De kamers willen echter de mogelijk heid niet uitsluiten, dat de minister uit sociale of andere overwegingen steun in natura noodzakelijk zal blijven achten, maar dan moet alsnog een weg worden gevonden om althans den handelaar van den door het tegenwoordige stelsel op hem' gelegden druk ontdoen. Als eenig middel daartoe zien adressan ten de invoering van een bonnenstelsel, ten einde de werklooze of behoeftige in staat te stellen vrij zijn leverancier te kie zen, waardoor de kleinhandelaar en de grossier hun natuurlijke plaats in het dis- tributie-proces kunnen blijven bekleeden. Onverbrekelijk aan deze oplossing ver bonden achten de kamers de toekenning van een zoodanige geldswaarde aan de in betaling genomen bons voor steun in na tura, dat de "koopman niet slechts zijin kosten over het betrokken gedeelte van zijn omzet kan goedmaken, doch bovendien verzekerd is van een matige winst. De handel zal zeker in het kader van een zoo danige regeling niet het onderste uit de kan willen hebben, doch het is volkomen ongerechtvaardigd van hem te eischen, dat juist hij om niet werkt voor de uitvoering van een regeeringsmaatregel in bet alge- □llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllL: puntje wegens buitenspel. Toch liet de gelijkmaker niet lang op zich wachten, want toen er bij het terugspelen van de bal een misverstand ontstond tusschen kee per De Haan en een der backs, was het toch Pasma die de partijen op gelijken voet bracht. 22. Dit succesje moedigde de geelzwarten tot meerdere activiteit aan. De IJVC-kee- per kreeg een hard schot te verwerken doch hield de bal fraai uit zijn doel. Een hoekschop leverde de groentehandelaren .evenmin succes op. De gasten herstelden zich en attaqueerden met als gevolg ©en zeer fraai doelpunt dat evenwel door de arbiter werd afgekeurd. Nogmaals schoot IJVC de bal in de vijandelijke touwen en ook dit doelpunt kon geen genade vinden in de oogen van den arbiter en werd dan ook niet toege kend. Vijf minuten te vroeg kondigde arbiter v. Winden de rust aan. Dit was evenwel niet zijn schuld. In verband met het kor ten van de dagen had het bestuur beslo ten 2 maal 40 minuten te spelen. Daar IJVC hiermede echter niet ac coord ging, en ook de commissie die be last is met het toekennen van de prijzen voor de hoogste score, fairste spel enz. hiertegen bezwaar maakte, werd de 2e tweede speelhelft met 5 minutep verlengd. Zo-oals men misschien wel weet is er ©en prijs beschikbaar gesteld voor de club -die de hoogste score voor rUst maakt. Wan neer er dus 5 minuten te -kort zo(u wor den gespeeld zou de club er door ge dupeerd worden, wat onbillijk is te noe men. In deze 5 minuten wist de IJVQ rechts binnen h©t derde doelpunt voor zijn re kening te nemen, zoodat gedraaid werd met de stand 23 voor IJVC, Na de goalwisseling ging de wind lig gen wat het spel ten goede kwam. .pport van het Onderwijsfonds voor iheepvaart, samengesteld door den heer S. J. van Efferen, inzake het lager onderwijs aan schipperskinderen van d© leerplichtige leeftijd. Uit dit rapport blijkt, dat in het jaar 1936 nog 3443 schipperskinderen van de leerplichtige leeftijd, zijnde 28.2 pet., in het geheel geen lager onderwijs hebben ge noten. Er waren in 1936 in totaal 12.202 schip perskinderen van de leerplichtige leeftijd. Hiervan bezochten 3364 (27.6 pet.) het geheele jaar een school, tegen 26.3 pet. in 1935. Verder hadden 171 kinderen (1.4 pet.) 1 tot 10 schooltijden272 (2.2 pet.) 11 tot 25 schooltijden; 391 (3.2 tot 50 schooltijden; 784 (6.4 pet. 100 schooltijden; 1637 (13.4 pet.) 200 r 300 schooltijden; 799 500 schooltijden. Een jongen van 'LiLL gen, maakte op dertien scholen tezamen 234 schooltijden. Aan het slot van zijn rapport zegt de samensteller: Tien jaar is er nu aan het register gewerkt. Alleen de gedachte, dat men zich door cijfers zou laten overtuigen, dat een landelijke organisatie van het on derwijs voor schipperskinderen onder streng deskundig toezicht, noodzakelijk is, heeft ons aan de arbeid gezet en gehou den. Veertig jaar reeds wordt er opi die organisatie gewacht. Moge zij niet lang uit blijven, want, nu vele schepen uit de vaart zullen moeten worden genomen, loo- pen vele jonge kerels gevaar in de toe komst als analphabeet aan de zelfkant der maatschappij ten onder te gaan. NEDERLANDER TE BERLIJN IN ARREST. De correspondent der N, R. Crt te Berlijn meldt: Sedert eenige dagen bevindt zich een te Berlijn wonende Nederlander van Jood- sche afkomst, die met toestemming van het ministerie van binnenlandsche zaken in den loop van dit jaar met een z.g. arische vrouw in het huwelijk is getreden, in ar rest. Een definitief uitsluitsel over de re denen van de gevangenneming is niet te verkrijgen, in welke omstandigheid het geen zin zou hebben de daarvoor in Ne- derlandsche kringen alhier gekoesterde veronderstellingen te vermelden. DE DISTRIBUTIE VAN GOED KOOPE LEVENSMIDDELEN AAN WERKLOOZEN. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rotterdam heeft namens alle kamers van koophandel en fabrieken in Nederland een adres gezonden aan d/en minister van sociale zaken, waarin diepe bezorgdheid wordt kenbaar gemaakt naar aanleiding van de voortdurende en toene mende bedreiging van d© werkzaamheid van den Nederlandschen middenstand, zoowel winkeliers als grossiers, door de distributie van levensmiddelen en ge bruiksartikelen aan werkloozen en behoef tig en. Hierdoor wordt de middenstand be lemmerd in de uitoefening van zijn com- mercieele functie, als gevolg waarvan hij schade lijdt. Het is een gerechtvaardigde eisch en het is in overeenstemming met het algemeen oeconomisch belang, dat de overheid den koopman zijn plaats late in onze samenleving. De kamers zien het aldus: of de onder steuning in geld van werkloozen en be- hoeftigen, alsmede de bedrijfssteun aan de bodem-producten zijn onvoldoende, Hiermede hadden de geelzwarten hun kruit blijkbaar verschoten, wel kreeg men nog eenige scoringskansen, doch doelpun ten werden er niet meer gemaakt. De IJVC-linksbinnen scoorde peg twee fraaie doelpunten. 36. Even voor het einde kreeg het groente- elftal een vrije trap de rand van het strafschopgebied toegewezen. De door P. <Je Jong hard ingeschoten bal wist keeper De Haan meesterlijk te stoppen en met onveranderde stand kwam het einde. Men bleef nog een korte tijd gezellig verpoozen in het restaurant, waar Kruis c.s.met populaire muziek een en ander opluisterden. Vrijdag a.s. speelt het elftal van Tonne- ma tegen de Groentehandelaren. De wed strijd vangt te half acht aan. In de pauze zal er een afval-wielerwed- strijd plaats hebben. Het bestuur deelt mede dat winnaar van de nederlaagwedstrijden is de club die de meeste doelpunten tegen het elftal van de geelzwarten scoort.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1