Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur No. 87 Eerste Blad UitgaveKIEZEBRIKK Co F. OZINGA Keel Orgaan der Gemeenle Sneek, Verschijnt 53e Jtaargnng a; au Woensdag 4 Augustus 1987. annex SNEEKER OOURANT mi WYMBRITSERADEEL Bet is lekkerder! it.j,,,, TROMP, Sneek. NIEUWSTIJDINGEN. Bureau: KOMKOMMERTIJD. PHILIA. (Nadnik verboden). 8. J. P. Sousa 35 uur: 1 n. o—4 o—5 6—o 5—° FIJN DIE KEN IK! J. Strauss Paul Misraki Als men een gedicht wil schrijven Geen motiefmen denkt eens nA Maakt men in komkommertijd vaak Iets van niets 1 Zie 14—2 214 16—7 12—5 10—17 10—19 420 5- 18 2—3 1—4 van ij de 5 5 4 3 o o 2 2 5 4 5 5 9 8 4 4 4 OH. Ford Dealer SNEER Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen 4- 5- KLEINZAND 5—7 SNEEK - TELEFOON 2200 De architectuur was in handen van het architectenbureau Leeman alhier, dage- lijksch opzichter was de heer Dikkerboom. Het werk is uitgevoerd door de fa. Gebr. v. d. Zee, Boomsma en Geertsma verricht ten het schilderwerk, de fa. E. Metz en Zn. bracht het graniet aan, Selva het kunstgra- niet, de Sneeker glashandel Ferwerda lever de het glas, v. d. Meer en Roodbergen de electrische installatie. arr. J. Bauwens Mozart Rossini De heer S. de Jonge heeft Zaterdag hoek Bourbonstraat (v.h. Batstra, Kruide nierswaren) zijn zaak geopend in aardap pelen, groenten en fruit; rijke voorraden in al deze afdeelingen van den groenteHandel worden er gevoerd. Uitslagen van Zaterdag: WinnetouPaddelt j e ArsenalComan chen ApachenPieter Marits Als een wit-geschilderd tentje Bellende door Sneek heen rijdt En er óp staat: IJsoo 5 cent, Dan is ’t weerkomkommertijd I Als een fruitman de vacantie Voor zijn handel niet benijdt; Graag komkommers aan den man brengt, Dan is ’t óókkomkommertijd 1 DINSDAGS en VRIJDAGSAVONDS Als de kranten zijn „vermagerd” (Dit als onaanvechtbaar feit!) Als copy zich vaak laat wachten, Dan is ’t weerkomkommertijd! niiiiiiiiiiiiiiliiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHR 60-jarig huwelijk. Het echtpaar T. Groenland en N. Groen landReidsma hoopt a.s. Donderdag 5 Augustus de dag te gedenken, waarop het voor 60 jaar in het huwelijk trad. De heer Groenland wordt deze maand 84 jaar, zijn echtgenoote is 82 en beide zijn zij nog zeer kras, zoodat zij zich in een goede gezond heid mogen verheugen. Van de zes kinderen hun geboren, zijn er 5, 2 zoons en 3 doch ters, nog in leven, die dus dit heuglijke feit mee zullen vieren. De heer Groenland heeft jarenlang sedert 1885 de bekende slagerij aan de Wijde Noorderhorne gedreven, welke nu al sedert geruimen tijd door een zijner zoons is overgenomen. Wij twijfelen er niet aan of tallooze be wijzen van belangstelling zullen Donderdag het jubileerend echtpaar bereiken; ook van deze plaats en bij voorbaat onze hartelijke gelukwensch. EERSTE H. MIS. Zondag droeg de Wel.Eerw. Heer O. Domes van de Priesters van het H. Hart rijn eerste H. Mis in de parochiekerk al hier op. De neomist werd daarbij geassisteerd door den H.E. heer Deken J. van. Gal- kom als presbyter assistens, den Z.E. Pater J. v. d. Laarschot S.C.J., rector aan het Voogdijgesticht te Heer (L.), als diaken en den Eerw. heer C. Stockmann, student van Rijsenburg als sub-diaken. De feestpredikatie werd gehouden door een neef van den jongen priester, den WelEerw. heer A. C. Oomes kapelaan te Arnhem. Het zangkoor, jongens en mannenkoor, dirigent de heer Flucie H. A. van Bergen, voerde de 6- en 7-stemmige missa .O Crux Ave van Nek es uit. Na de H. Mis werd nog uitgevoerd de meerstemmige priestercantate „Sacerdotes” van J. S. van Schaik. 's Namiddags celebreerde de neomist met assistentie een plechtig Lof dat met „Te Deum” werd besloten. Kind door maaimachine een been afgesneden. Vrijdagmiddag is te Baarle (N.-Br.) het vierjarig dochtertje van den heer Th. D., dat bij het tarwemaaien op den akker speel de, door de maaimachine gegrepen. Het kind werd een der beentjes afgesneden, het andere been werd zwaar verwond. In hoogst zorgwekkenden toestand is het kind naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. Te Utrecht slaagden voor de acte Engelsch 1. o. de h.h. P. Kooi alhier en R. de Boer te Nijland. Als ook ónze krant-redactie Haar vacantie-dagen slijt, Zich eens heerlijk bruin laat branden, Dan is ’t weerkomkommertijd Als men een kolom kan schrijven Over een pietluttigheid, (Om de lezers wat te brengen!) Dan is ’t weer'.,... komkommertijd! lonne van het Roode Kruis waren spoedig op de plaats van het onheil aanwezig. Het eerst werd het twaalfjarig meisje Van der Made buiten de cabine gebracht. Met zware brandwonden overdekt en in bewusteloozen toestand is het kind ijlings naar het St. Antonius-gasthuis overgebracht. De 24-ja- rige dochter en de heer Tersteeg gaven nog slechts enkele teekenen van leven, toen zij uit de cabine op het balcon werden ge dragen. Ook hun lichamen vertoonden vele brandwonden. Dadelijk paste men kunst matige ademhaling toe, doch men mocht er niet in slagen de levensgeesten op te wek ken. De brandweer had het brandje in de cabine spoedig gebluscht. De cabine vol deed aan de wettelijke voorschriften. De gemeentepolitie tast omtrent de oor zaak van het in brand vliegen van de film nog in het duister. De oommissaris van politie heeft op toe stel, spoelen enz. beslag doen leggen. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat een projectielamp in het toestel is stuk ge sprongen en zoo den filmband vuur heeft doen vatten. De ontsteltenis in de stad, welke aan den vooravond stond van de jaarlijksche kermis, was bij1 het vernemen van het vree- selijk ongeluk, zeer groot. Zaterdagmorgen, kort voor elf uur, is in het St. Antonius Ziekenhuis te Helmond, Als er nergens iets te doen is, Niet in ernst of in jolijt; Rust en vrede je beg’leiden, Dan is ’t weerkomkommertijd! het tienjarig meisje Van der Made, uit Schiedam, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten, overleden! ten de zware brandwonden welke zij Dij brand in de filmcabine had opgeloopen. Nader wordt nog het volgende gemeld: Toen de brand in de cabine uitbrak, zagen de drie zich daarin bevindende per sonen zich de uitgang naar het balcon van de bioscoop waarschijnlijk door de hevige vlammen versperd. De heer Tersteeg moet toen een wanhoopspoging hebben gedaan om zijn logétje te redden; hij heeft het kind door een raampje van 25 bij 40 c.m. van de cabine op een, plat dak geduwd, waar het kind met zware brandwonden overdekt in zeer opgewonden toestand werd opgemerkt. Het meisje dreigde aanstalten te maken om van het dak te springen, maar zij werd hierin verhinderd door eenige personen, [die ijlings een Ladder hadden gehaald en het kind veilig naar beneden brachten, waarna het naar het ziekenhuis werd vervoerd. Haar toestand was evenwel hopeloos en het meisje is dan ook, zooais gemeld, Zater dagmorgen overleden. Het politie-onderzoek naar de oorzaak van de ramp heeft nog geen positief resul taat opgeleverd. Opgemerkt wordt nog, dat de dampen welke brandende celluloide ontwikkelen, de gevaarlijke nitro-cellulose- dampen zijn. Als gevolg van de ontwikke ling van deze gassen zijn de twee oudste slachtoffers waarschijnlijk binnen weinig oogenblikken bewusteloos geraakt. De Helmondsche commissaris van po litie, de heer Loves, heeft een deskundige der afdeeling projectie- en geluidsfilml- apparaten der Philipsfabrieken verzocht een rapport uit te brengen over de ver moedelijke oorzaak van de brand in de projectiecabine van het Alcazartheater te Helmond op Vrijdagavond j.l. waarbij drie mens chen den dood, hebben gevonden. Afgaande op den toestand in de cabine en op verschillende aanwijzigingen is ko men vast te Staan dat de heer Tersteeg heeft nagelaten de gewone voorzorgsmaat regelen te nemen. De heer Tersteeg bleek n.l. bij het inzetten van de film het beeld- venster te hebben 'opengemaakt met het gevolg dat de lichtstraal van de reeds te voren ontstoken projectielamp het film beeld gedurende het inzetten belichtte. Toen nu door oververhitting het Silluloid vlam vatte bleef de brand niet tot een enkel filmbeeldje bepaald, doch sloeg aan stonds door naar de geheele film. Aange zien de bovenste trommel van de filmrol niet was gesloten. Een en ander valt mede af te leiden uit het feit, dat in den onder sten trommel het begingedeelte van de film gevonden is met een afgebrand uit einde. vond; bij èen corner bijv, waren ze alle maal voor hun heiligdom verzameld. Het was daarom eigenlijk ook een wonder dat G. Poiesz een door keeper Pasma onvol doende uitgestompten bal wist te bemachti gen en in de touwen te jagen, waardoor de stand tot o2 werd opgevoerd. In de laatste minuten viel Kees de Jong bij de Groentehandelaren nog uit, maar dat bracht geen verandering in den strijd, die spoedig daarop eindigde. De wedstrijd werd opgeluisterd door het muziekgezelschap The Commanders, dat voor keurige accordeonmuziek zorgde, en zijn spel na afloop in het restaurant nog een tijdje voortzette. JEUGDCOMPETITIE V.V. „BLACK BOYS”. Uitslagen van Woensdag: ApachenPietje Bel Old ShatterhandPieter Marits ArsenalPaddeltje WinnetouiComanchen BRAND IN BIOSCOOPCABINE TE HELMOND. Een ontzettend ongeluk heeft Vrijdag avond te Helmond diepe verslagenheid gebracht. In het bioscooptheater „Alca zar” brak, kort voordat de voorstelling een aanvang zou nemen, in de cabine een brand uit, waarbij twee personen, de eige naar en zijn dochter direct om het leven .zijn gekomen en een logeetje uit Schie dam zoo ernstige brandwonden opjiep, dat het later ook is overleden. Het was kort voor acht uur, dat in de Helmondsche bioscoop, gelegen aan de Noord-Koninginnewal, toebereidselen wer den gemaakt voor de voorstelling van de film „Sanders of the River”. In de cabine bevonden zich de operateur, tevens eige naar van „Alcazar”, de zestigjarige heer F. J. H. Tersteeg en zijn ongeveer 24-jarige dochter, alsmede twee meisjes van twaalf en vijf jaar uit Schiedam, die bij de fa milie Tersteeg logeerden. Enkele oogen blikken, voordat de voorstelling van de film zou beginnen, verliet het 5-jarig meisje de cabine, hetgeen haar redding zou be- teekenen, want nauwelijks had het kind zich verwijderd of het ongeluk deed zich voor. Plotseling vloog, door tot dusverre on bekende oorzaak, de film in de cabine in brand. In de onmiddellijke nabijheid van het projectie-apparaat lag een aantal film rollen, dat door de vlammen eveneens werd aangetast, zoodat de kleine cabine in een oogwenk met verstikkenden damp was ge vuld. Alles wat brandbaar was, hetgeen uiteraard niet veel was, vatte vlam. De drie zich in de cabine bevindende personen konden deze kleine ruimte niet meer ver laten, waardoor het vermoeden gewettigd is, dat zij door de -dampen o ogenblikkelijk bewusteloos zijn geraakt. Hoewel bijna onmiddellijk hulp aanwe zig was, is men er niet in mogen slagen de levensgeesten bij den heer Tersteeg ,en zijn dochter op te wekken. In de benedenzaal bevond zich een vijf tiental personen, dat de filmvoorstelling wilde bijwonen, terwijl op het balcon, van waaruit men toegang heeft tot de cabine, slechts twee personen zaten. Toen deze twee het lichtschijnsel in de cabine be merkten, dachten zij aanvankelijk, dat dit met de projectie van de film verband hield. Toen echter een yoor de cabinedeur han gend gordijn vlam vatte, beseften zij dat er iets ernstigs aan de hand was. Een hunner snelde naar beneden om mej. Ter steeg, een zuster van den eigenaar, die het plaatskaartenloket bedient, te waarschu wen. Deze belde onmiddellijk de gemeente politie en de brandweer op. Intusschen hadden zich ook personen van beneden naar boven gespoed en zij slaagden er spoedig in tot de cabine door te dringen. Weldra arriveerde de politie die met assistentie van de brandweer direct het reddingswerk aanving. Ook dr. Vinger - hoets en enkele leden van de transportco- JAMBOREE. Openingsrede van de Kpningln. Zaterdagmiddag heeft H. M. de Konin gin de Jamboree geopend. Hare Majesteit sprak de jongens ach tereenvolgens in het Engelsch en Neder- Landsch toe. H. M. ving haar toespraak aan in het Engelsch Padvinders, jong en oud; padvinders van alle landen: Ik heet u allen welkom in mijn konink rijk en hoop, dat u daardoor zult weten hoe zeer ik uw beweging waardeer en er belang in stel. Het is voor mij een voldoening, te zien, dat na jaren van vruchtbaar streven, deze prachtige organisatie een wereldbeweging is geworden, die jongens omvat van alle klassen en van alle naties en die hen er toe voorbereidt, goede burgers en goede man nen te worden. Moogt gij immer, thans zoowel als in uw later leven, trouw blijven aan den £>advin der sg eest, welke, om te spreken met de woorden van uw Chief, dien wij hier heden met vreugde welkom heeten, gekenschetst wordt door zijn breeden en onzelfzuchtigen kijk, zijn oprechte vriendschap, zijn daad werkelijke liefde en zin om met vreugde te dienen. Daarna vervolgde H. M. in het Neder- landsch: Mij thans tot u, padvinders-land- genooten richtend, wensch ik in de eerste plaats een welkom toe te roepen aan hen uit het rijk van overzee, die zich de lange reis hebben getroost, om aan deze bijeen komst in het moederland deel te nemen. Ik hoop, dat gij van deze Jamboree met schoo- ne in dn ik ken naar uw geboortegrond zult terugkeeren. Padvinders uit alle deelen van het rijk, gij moogt nooit vergeten, dat gij tijdens deze Jamboree gastheer rijt. Vervult uw taak in dezen met hulpvaardigheid en op gewektheid en doet daarmede den naam van Nederland als gastvrij land eer aan. H. M. besloot haar rede in het Engelsch als volgt: Mogen de dagen, dat gij hier bijeen zijt, gekenmerkt worden door den waren pad- vindersgeest en mogen, door Gods zegen, de vriendschapsbanden, die ge hier aan knoopt, versterkt en verdiept worden tot ware en trouwe broederschap, die zal blij ven bestaan lang nadat gij' terug zijt ge keerd naar uw landen over de geheele we reld. Hiermede verklaar ik de Jamboree ge opend. Toen de geestdrift weer tot bedaren was gekomen, sprak de Chief Soout, Lord Baden Powell, ongeveer als volgt: Majesteit, Ik dank U hartelijk voor Uw aanwezig heid en voor de officieele opening van de jamboree en voor de schoone bood- VOETBAL. Sneeker Groentehandelaren. Wit Zwart .wint met o2. De Vrijdagavond j.l. in het Sportpark gespeelde 9e nederïaagwedstrijd van ‘de Sneeker Groentehandelaren tegen de R.K. Voetbalver. „Wit Zwart” eindigde ip. een meer dan verdiende 2o overwinning voor laatstgenoemde. Deze ontmoeting, die door een groot aantal bezoekers werd bijgewoond, leverde weinig fraais op. Hoofdzakelijk kwam dat door het groote overwicht van Wit Zwart en door het krampachtig verdedigend spel van de Groentekooplieden, die vrijwel den geheelen wedstrijd met man en macht voor him doel stonden, waardoor er voor Wit Zwart geen doorkomen aan was. De Groentehandelaren kwamen met hun volledige ploeg in ’t veld, wat ook het geval was met hun tegenstanders, die ech ter danig gehandicapt zijn geworden door dat Teppema hun rijen heeft verlaten. Reeds vanaf het oogenblik dat scheids rechter van Winden de ploegen op elkaar losliet was Wit Zwart in den aanval, en spoedig kreeg G. Poiesz de bal als ’t ware voor het inloopen, maar hij miste. Vrijwel zonder onderbreking stormden de wit-zwarten op het vijandelijke doel af, dat onophoudelijk in gevaar verkeerde, maar de verdediging van de groenteboeren was, zooais boven reeds vermeld, zóó intensief, dat alle aanvallen konden worden afgesla gen. Daarbij kreeg doelman Pasma nog veel hulp van vrouwe Fortuna, wat voor Wit Zwart een dubbele handicap betee- kende. Toen er een half uur gespeeld was kreeg G. Poeisz weer een pracht van een kans. Hij stormde alleen op keeper Pasma af, maar deze liep uit, waarna beiden over elkaar heen vielen. De kans ging daardoor verloren. Eenigen tijd later loste Altenburg een hard schot, dat door Pasma onvoldoende werd weggewerkt. Deze herstelde zich ech ter energiek, en wist den bal te pakken vóórdat een van de wit zwarte voorhoede spelers er aan te pas kon komen. Geweldig was intusschen de druk die op het doel van de Groentehandelaren werd uitgeoefend, en dat dit niet doorboord werd, was voor ’t grootste deel- aan geluk te danken, al dient gezegd te worden dat keeper Pasma zich ook uitstekend weerde. Die had een drukken avond! In tegenstel ling daarmee had de wit-zwarte doelman weinig of niets te doen, daar de aanvallen op zijn heiligdom slechts sporadisch voor kwamen en dan nog niet eens gevaarlijk waren. Met oo brak de rust aan. Tijdens de pauze werd tusschen 7 wiel renners een afvalwedstrijd gereden, die met groote aandacht werd gevolgd. Direct na den start viel er echter al een uit, zoodat de strijd verder tusschen 6 renners ging. De drie overblijven den, Tj. Bakker, G. Postma en J. de Vries leverden een feilen eindstrijd. De Vries lag in ’t laatste eind achteraan en zou er zeker uitgevallen zijn, als zijn beide concurrenten niet met el kaar in botsing waren gekomen. De Vries kwam daardoor op fortuinlijke wijze in ’t bezit van den isten, prijs. Bakker en Postma startten opnieuw voor de beslissing om den 2en en 3en prijs. Postma had lang de leiding, maar met een felle eindspurt wist Tj. Bakker hem toch nog op overtuigende wijze te slaan, en daarmee de premie in de wacht te sleepen. Postma kreeg dus den 3en prijs. De tweede helft van den voetbalwedstrijd was een getrouwe afspiegeling van de eerste. Wit Zwart ging direct weer tot het offensief over, en na pl.m. 10 minuten slaagde G. Poiesz er in met een ver schot boven in den hoek de leiding te veroveren, oi. Bij een tegenaanval van de Groenteboe ren, korten tijd daarna, constateerde de scheidsrechter een ernstige overtreding in het Strafschopgebied, waarvoor aan de Groentemannen een strafschop werd toe gekend, die werd naast geschoten. De strijd speelde zich gedurende de tweede helft vrijwel steeds op de helft van de Groenteko oplui af. Deze wisten slechts enkele tegenaanvallen te onderne men, uit een waarvan een comer op het wit-zwarte doel ontstond. Kort daarna vie len de Groentehandelaren weer even 'fel uit, maar vonden den wit-zwarten keeper op hun pad, die het leer verdienstelijk bemachtigde en het weer in ’t bezit vani zijn mannen bracht. En nu zouden we nog lang door kunnen gaan om de aanvallen van Wit Zwart te memoreeren, maar dat zou in de eerste plaats eentoonig worden, en bovendien te veel plaatsruimte vragen. Daarom volstaan we er mee te vermelden, dat Wit Zwart overwegend sterker bleef, maar meermalen bijna alle groenteboeren voor hun doel Abonnement: per Jaar 2,00, fr. p. post 3,60. Actvertentlën: 9 ct. p, regel. Ingezonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Tegen fabrieksprijs bij het bekende adres voor Tabaksfabrikaten Firma JOHs. TROMP Sneek. Old Shatterhand—Pietje Bel1 De stand is: Paddeltje 7 Old Shatterhand 7 7 7 7 7 7 7 M.U.L.O.-examen. Geslaagd te Leeuwarden voor Diplo ma A: D. Heerschap te Nijland, E. Pool te Gauw, A. v. d. Hoek* te Hommerts, J. Dij'kstra* te Speers (Rauw.hem), H. M. de Mildt* te Workum. zijn meisjes. De examens zijn afgeloopen. GESLAAGD! Dan een mooie vulpen of boek als cadeau en de boeken en leermiddelen besteld bij boekhandel G. v. d. PIJPEKAMP, Klein- zand 2, dan is de zorg voor het eerste jaar aan kant (Adv.) De heer M. de Wolf, thans agent van politie alhier, is met ingang van 23 Augustus alszoodanig te Soest benoemd. VOLKSCONCERT te geven door de Arb. Muziekvereen. „Steun in den Strijd”, dir. de heer G. v. Hardeveld, op Donderdag 5 Augustus a.s., 's avonds 8 uur op het Martiniplein. Programma Colonel Bogey, marsch K. J. Alford Une Soirée chez Schubert, fantasie La flüte enchantée, fant. Tancrède, ouverture iChineesche Straat Serenade, arr. G. v. Hardeveld Pelikaan-Marsch A. J. Maas Pauze The Great Little Army, marsch K. J. Alford An der schonen blauen Donau, wals Madame la Marquise Heinzelmannchens Wachtparade K. Noach Dans le Sud W. H. Mydleton Liberty Bells, marsch ZAKENNIEUWS. De heer D. Schaap heeft Zaterdag middag zijn nieuwe banketbakkerij en auto matiek „Bij de Waag” geopend. De naam zegt al reeds waar zij te vinden is nl. op Leeuwenburg, vlak bij de Waag, in het pand waar vroeger de banketbakkerij Dwarshuis was gevestigd. Maar van de oude zaak is niets meer over dan de her innering, want een nieuwe winkel en bak kerij is verrezen op de oude plaats; hef uiterlijk ademt reeds een moderne geest, er is een fraaie etalage, waarin een kerncol lectie lekkernijen en van binnen is de winkel even keurig als hygiënisch ingericht met zijn fraaie vitrines, waarin ’t banket steeds versch blijft, de verlichte toonbank en de betimmering in spiegeleiken. De bakkerij is geheel nieuw opgetrokken, waarbij zeer speciale aandacht is geschon ken aan de hygiëne, zoo noodig in een der gelijk bedrijf; hier treft men al de moderne outillage voor dit vak noodig aan, een groote betonnen kelder is onder de bakkerij gebouwd. Winkel zoowel als automaten trokken Zaterdag reeds veel cliëntèle. SÜCCES-BANKET’ Dit banket is wel is waar eenvoudig op het eerste gezicht, maar het is beter dan ander banket in denzelfden prijs. Proeft het maar. De prijs is een kwartje per half pond. Let op den juisten naam. Apachen Comanchen Winnetou Pietje Bel Pieter Marits Arsenal Zooais uit bovenstaand standje blijkt ein digen Paddeltje en Old Shatterhand gelijk met ieder 12 wedstrijdpunten. De beslissingswedstrijd zal dus uit moe ten maken wie op de kampioenstitel be slag zal leggen. Het programma voor deze week luidt: Woensdag. Voetballen voor alle jongens van op het terrein te vormen elftallen. Zaterdag. Hoofdterrein 34 uur: Beslissingswedstrijd PaddeltjeOld Shatterhand Bijterrein Vrij! voetballen voor al de an dere jongens. P.S. Onze wagens4 kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. I s 6. 7- 12. 1. 2. 2 2 i 2 o 2 o i 6—0 o1 9- 10. 2 1 2 1 12 12 3 3- IIEÏÏWBSKIEnR CÖÜMIT Jlllllllllllllillllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllu

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1