annex SNEEKER COURANT (Sle Jaargang) ILI Uitgave KIEZEBRINK Co. Io. 7 Eerste Blad Zaterdag 23 October 1937 33e Jaargang Dit No. bestaat nit 3 bladen. FEUILLETON DE GOUDEN BRUG NIEUWSTIJDINGEN. Instru- overmacht, B. is te wij- 55-5 pet. d-er in totaal gevonden voorwer- we- 'vjorig Met Aankondiging vergaderingen enz. Zondag 24 October. 8—12 uur. Dans avond in de Harmonie. Leider de heer P. J. Heeringa. Muziek: „the Rythm Boys”. Roman van HANNO FLESSEN (Nadruk verboden.) Pennekamp, o.m. het volgende mee te dee- len: De aanvoer van dieren, bestemd voor de markt in Barneveld, wordt steeds door de gemeentepolitie streng gecontroleerd. Daardoor werden in den loop der jaren eenige pro cessen-ver baal opgemaakt we gens dierenmishandeling. Deze gevallen komen evenwel slechts sporadisch voor. Dat het vervoer van ganzen dus op on juiste wijze zou geschieden moet ten sterk ste worden tegengesproken. Desondanks heeft de politie gisteroch tend nog eens een verscherpte controle gehouden, maar geen enkel feit van die- renmishandeling kon geconstateerd wor den. Het verspreiden van het desbetref fende bericht door genoemde vereeniging wekt dan ook wel eenige verbazing, voor- zoover Barneveld betreft. Verwacht had mogen worden, dat men zich in verbin ding met de politie had gesteld, vóór de gewraakte mededeelingen te doen. de beste families, die hij doorloopend be-1 niet. In werkelijkheid heeft hij wel naar driegt 1 Als ze dat eens wist, de jonge barones Geitler-Hattorf 1 Neen, dat zou ze met al haar liefde niet kunnen begrijpert en evenmin kunnen vergeven^. Nooit zou ze daarvoor een aannemelijk excuus vin den. De kloof, welke daardoor zou ont staan tusschen haar en hem, zou niet te overbruggen zijn. Dat voelt Sylvester Von- berg op dit oogenblik volkomen duidelijk. En daarom peinst hij er over hoe hij zich uit deze wanhopige impasse zal kunnen bevrijden. Tot eiken prijs moet hij er uit zien te komen, al was het alleen maar om Johanna een ernstige teleurstelling te be sparen. Want hij houdt van haar, zóó eer lijk en zóó oprecht, als hij zelf vroeger niet voor mogelijk zou hebben gehouden. Deze liefde is een opepbaring voor hem en omdat zij zoo diep gemeend, echt en waar is, moet zij sterk genoeg zijn om te gen de som van alle uiterlijke leugens te zijn opgewassen. Hij heeft nu eenmaal die ongelukkige neiging tot een, min of meer parvenu-ach- tige grootdoenerij, waarbij het pochen °P zijn boerenafkomst slechts pose is. Dat heeft Johanna onmiddellijk bemerkt. En hij heeft slechts het eerlijke voornemen zich, zoowel het èen als het ander, af te wennen. Om harentwil. Om Johanna waard te zijn. Dat hij haar louter uit een kuntszinnig oogpunt beschouwd evenaart, ja, misschien zelfs overtreft, geeft hem de kracht nu door te zetten. Zijn genie moet achteraf rechtvaardigen, wat hij, uit louter grootspraak, bij voor baat reeds heeft genomen. Nog veel, veel meer moet hij worden dan dirigent van het Münchener Salonorkest, hoewel zelfs die functie tot dusver nog onbereikbaar voor hem is gebleven. Want zooals hij het Johanna heeft voorgespiegeld, is de zaak GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het bureau van politie, Martiniplein, en aldaar te bevragen op alle werkdagen, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 1921 Octo ber: Alpinomuts Ceintuur Instru mentje in étui Lipssleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navol gende ingezetenen, onderstaande voorwer pen, als gevonden aangegeven op 1921 October: Twee sleutels, J. de Groes, 3e Woudstraat 3; Rijw.bel.merk, J. D. de Jong, Oosterdijk 63; Blauwe ceintuur, D. Zijlstra, Molen de Hen 4; Sleuteltje, C. Kan, Anjelierstraat 3; Blauw jongensjasje, H. Blauw, Swerissteeg 6; 3 paar kousen, 2 broekjes, 1 trui en 2 corsetten, Dir. Gem. reiniging, Lemmerweg; Rijw.bel.merk, L. Broersma, Parallelweg 5Heerenrijwiel (oud), Firma Geertsema, Gr. Kerkstraat 19; Ijzeren hoepel, G. Haga, Galigastraat 18; Rozenkrans in étui, S. Kroles, 2e SteenkEpstraat 12; Pakje inh. slobkousen, I. Faber, Tulpstraat 6; Blauwe overall en kiel, H. Gjeltema, Woudvaartkade 42Zil veren oorknopje, L. J. Meijer, Kruizebroe- derstraat 34. Dat geeft hem toch even een schok, die hem bijna tot de nuchtere werkelijk-1 heid terugroept. Hij is niet oprecht geweest tegen haar, die hem vertrouwt, die hem lief heeft met heel haar hart. Hem, den zigeuner, den' oplichter 1 Hij noemt zichzelf zoo in een plotselinge opwelling van verbitterd heid. Zit hij met zijn keurige bagage, zijn voorbeeldige garderobe en zijn correct uiterlijk niet zonder een cent op zak in dit fashionable berghotel, temidden van deze betrekking gesolliciteerd, maar zon der resultaat. En al evenmin is hij de geze ten componist, waarvoor hij zich zoo graag uitgeeft. Goed beschouwd, heeft hij zich tot dusver nog maar juist zoo’n beetje door het leven kunnen slaan en daarbij is hij zelfs lang niet altijd op den rechten weg gebleven. Nu ja, goed, hij heeft zoo nu en dan wel eens een paar schlagers ver kocht en een enkele maal ook wel eens een instrumentatie-opdracht gekregen, maar daarnaast heeft hij bij zijin collega’s en kennissen, met wie hij van tjjd tot tijd in een of ander strijkje is opgetreden, op het gebied van geldzaken niet zoo’n bijster gunstige reputatie verworven en menig leeninkje, dat hij met hen heeft aangegaan, moet thans nog worden af gelost. En lui is hij bovendien geweest. Hij hg.d het zich tot een gewoonte gemaakt een gat in den dag te slapen en gewoonlijk begon hij met zijn ochtendtoilet als anderen reeds een groot deel van hun dagtaak achter zich hadden. En zoo heeft het een bij het ander hem zoo achteropgebracht. MfeedoogenJoos legt hij rekenschap af van zijn leven en onwrikbaar wordt daarbij zijn besluit, dat van nu af alles anders zal worden. De eergierigheid om te bewijzen wat hij kan, zal hem een aansporing zijn om een geheel nieuw leven te beginnen op een meer gezonde basis. Hij moet een streep zetten onder datgene, wat tot dus ver zijn leven heeft uitgemaakt. Daartoe behoort moed en die put hij uit de kracht van zijn bewust talent en uit zijn groote liefde voor Johanna. En van zóóveel ge wicht acht hij deze scheidingsstreep', zóó intens belangrijk het doel, dat hij' van 'dit oogenblik af, waarin alles hem zoo helder voor den geest staat, nastreeft, dat hij élk middel aangrijpt om dit doel te verwezen- Geslaagd te Amsterdam voor het examen apothekers-assistente mej. H. J. v. d. Meulen, alhier. DE ZILVERVOS NAAR ARTIS. De zilvervos, die de geheele zomer verblijf heeft gehouden in de tuin van N. Frit- temahof, waar hij zoozeer de belangstelling van het publiek genoot, vooral ook door zijn aardig spel met de katten uit de Wil- lemstraat, is gisteravond per trein naar Artis gezonden. De afd. Sneek van „Dierenbescherming” was er in geslaagd het dier een plaats in Artis te Amsterdam te verschaffen. VERGEETACHTIGHEID BIJ REIZEN. De vergeetachtigheid van reizigers, die gebruik maken van vervoermiddelen en emplacementen der Nederlandsche Spoor wegen is nog steeds groot. Het bureau van gevonden voorwerpen der Spoorwegen le vert daarvan een bewijs. Hoeveel voorwerpen verloren werden in het derde kwartaal, het reisseizoen bij uit nemendheid Dat is moeilijk te zeggen. Wel echter is bekend, hoeveel voorwerpen gevonden werden: Dit waren er in tdtaal 21683, tegen 18794 in het zelfde kwar taal van 1936, aldus de N. R. Grt. Van deze 21683 konden 8550 stuks of ongeveer 39 pet., in de eerste dagen na het verlies reeds door de stations aan de eigenaars worden teruggegeven, zoodat 13133 stuks aan de verzamelplaats, de Ma gazijnen der G.V. te Utrecht terecht kwa men (vorig jaar 11824 stuks). Aan het bureau van G.V. kwamen daarna 7916 schriftelijke aanvragen in en konden nog 3535 of circa 26.5 pet. aan de eigenaars worden teruggezonden. In totaal kwamen pen, door de goede zorgen der N.S. der in het bezit van den eigenaar jaar 54 pet.) en bleven dus nog een tienduizend ter beschikking. Het is interessant na te gaan, welke voorwerpen alzoo het meest werden ver loren en hoe dat was in 193)6. Wij! zien dan dat de hoeden de kroon spannen. Niet minder dan 2353 werden aangebracht, tegen 2116 in 1936. Daarna komen de jas sen met 1453 stuks (v.j. 1355), vervolgens de handschoenen met 1439 stuks (1409) en pas daarna de paraplu's met 1365 stuks (1329) en ten slotte de tasschen en kof fers met 1021 stuks (937). Het aantal wandelstokken was slechts 419 (424). Op merkelijk was, dat, behalve de wandel stokken ook het aantal boeken sterk ver minderde. Dit was n.l. slechts. 856 tegen 945 in 1936. Nog zij vermeld, dat werden gevonden 525 gouden en zilveren voorwer pen en andere voorwerpen van waarde. Dat men meer en meer de rijwielplaatjes bij zich houdt, blijkt uit het feit, dat er 53 stuks als gevonden werden aangebracht. Een gevolg dus van overmaat van securi teit. Over het algemeen ziet men, dat het, wat de vergeetachtigheid betreft, er niet beter op wordt, hetgeen misschien ten deele verband houdt met de vergrooting van de snelheid bij de N.S. Ter geruststel ling moet hierbij worden aangevoerd, dat het aantal reizigers in het derde kwartaal van dit jaar aanmerkelijk grooter was, dan in dat van 1936. de rechtbank. De officier had in de eerste plaats moord ten laste gelegd, subs, was dood slag gevolgd door diefstal en nog meer subs, diefstal met geweldpleging den dood tengevolge hebbende in de dagvaarding opgenomen. Mr. Eskens, een der verdedigers, begon met een aanval op de dagvaarding, die volgens hem nietig was, daar bij de slui ting van het vooronderzoek niet op de juiste wijze door den rijks veldwachter was beteekend en de formaliteiten dus niet in acht zijn genomen. Nadat de officier zijn standpunt had uit eengezet ging de rechtbank in raadkamer. Uitvoerig werd het opgeworpen verweer door de vele advocaten, die deze strafzaak bijwoonden, besproken, En niet ten on rechte, want het resultaat van nietig ver klaring der dagvaarding zou zijn, dat beide verdachten, die bekend hebben een dood slag te hebben gepleegd in vrijheid zouden moeten worden gesteld, doordat een veld wachter bij de beteekening van een af schrift een geringe vormfout heeft ge maakt, waarvan de officier onkundig was en waarvan hij uit den aard der zaak geen kennis kreeg. Nadat de rechtbank een half uur in raadkamer was geweest, heropende de pre sident de zitting en deelde als beslissing mede, dat de rechtbank de exceptie van nietigheid door de verdediging opgewor pen, vernietigt, doch dat zij hiermede niet de wijze van beteekenen sanctionneert. Na een uitvoerig (getuigen ver hoor vor derde de officier tegen elk hunner vijftien jaar gevangenisstraf. EEN GEFINGEERDE AANRANDING. Vorige week Zaterdagavond werd te IJsselmuiden aangifte gedaan, dat er te Wilsum in den polder van 's Heerenbroek een 42-jarige'gehuwde vrouw zou zijn aan gerand. Voorbijgangers hadden de vrouw, die hevig was ontdaan, aan den weg ge vonden, met schrammen op' het gelaat en gescheurden mantel. De politie had echter aanleiding aan de juistheid van het verhaal van de vrouw te twijfelen. Het was haar bekend, dat de vrouw een 20-jarigen zoon heeft, die reeds herhaaldelijk zijin inoeder geld had afge perst. Bij een verhoor ontkende deze aan vankelijk, dat hij niets met de zaak te ma ken had. De moeder zeide, dat zij de per sonen die haar hadden aangerand, niet kende. Thans heeft de zoon bekend, dat hij zijn moeder op den dijk had opgewacht en haar had gedwongen, hem geld te geven. Toen zij dat niet onmiddellijk wilde doen, had hij haar den mantel kapot getrokken en haar geschopt en geslagen. De moeder heeft bekend, dat zij het ver haal van de aanranding had verzonnen om haar zoon voor de gevolgen van zijn daad te behoeden. Na deze bekentenis is de zoon, die was gearresteerd, weer in vrijheid gesteld, na dat proces-verbaal tegen hem was opge maakt. Of nu de moeder zal worden ver volgd wegens het doen van een valsche aangifte, staat nog niet vast. MISHANDELING VAN PLUIMVEE. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche vereeniging voor dierenbescherming treeft dezer dagen in een commentaar op haar voorgenomen optreden tegen de wijze van vervoer van ganzen naar de veemarkt te Purmerend, zich ook critisch uitgelaten over het vervoer van deze dieren naar de veemarkt te Barneveld. Naar aanleiding hiervan verzoekt de chef van politie te Barneveld, de heer J. Verkouden Kinderen? righeid stijgt in haar op. Ze zou van haar plaats willen» opspringen om naar hem toe te gaan en de diepe teleurstelling over het slechte nieuws met hem te kunnen dee- len. Zóó sterk is dit echt vrouwelijke ge voel in haar, dat het ’t conventioneele mas ker een oogenblik afrukt. Verlangend staart zij naar den man tegenover tiaar, smeekend haast om zijn aandacht, zijn toe stemming haar in zijn zorgen te laten doe len. Szartossy, die juist de ontbijtzaal bin nenkomt, vangt dezen blik op, doch slechts een oogenblik, want onmiddellijk kijkt hij bezorgd om zich heen, of ook anderen van deze verstandhouding getuige zijn ge weest. Gelukkig is men overal te zeer in zijn eigen lectuur verdiept om iets bemerkt te hebben. Sylvester, ‘die Johanna’s oogen op zich gericht gevoelt, tracht haar met een gefor ceerd zorgeloos lachje gerust te stellen. Kwasi onverschillig strijkt hij den gekreuk- ten brief glad om hem daarna in de borst zak van zijn ski-pak te bergen. Het couvert scheurt hij in kleine snippers. Langzaam beëindigt hij zijh ontbijt. Hij treuzelt opzet telijk om het alleen zijn, met Johanna, dat hij anders nauwelijks kan afwachten, zoo lang mogelijk uit te stellen. Hij wil tijd winnen, want Johanna zal hem straks na tuurlijk er naar vragen en hij weet niet wat hij 'dan moet antwoorden. Het wordt hem bij zijn pogingen om zijh. goede bedoelingen in een daad om te zet ten wel bijzonder moeilijk gemaakt. Reeds nu, aan het begin van den nieuwen weg, dien hij dacht te gaan, stapelen de hinder nissen zich op. Maar hij wil zich niet la ten afschrikken. Zijn groote liefde en zijn ijzeren wil zullen hem helpen de moei lijkheden te overwinnen Wordt vervolgd. Jeanette Macdonald, den ontroerend-jon gen priester van Spencer Tracy. Deze film is de Europeesche productie twee jaar vooruit. Hollywood waagde een groote kans, die ten volle slaagde en een wereldsucces waarborgt. Alles in deze film vereenigt zich tot een climax, die inder daad eenig in zijn soort is. Deze film staat in de rij dier kunstwer ken, waarnaar altijd weer verwezen zal moeten worden, wanneer men over de ont wikkeling van de film, in haar ge heel spreekt.” De film draait de geheele week en zal stellig groot bezoek trekken. nieuwe behandeling aan partijen op, door getuigen het bewijs te leveren, welke be handeling gisteren heeft plaats gehad. De rechtbank achtte de wed. van B. niet geslaagd in het haar opgelegde bewijs. Daargelaten de vraag, of is aangetoond, of op T. de schuld van de aanrijding rust, is niet bewezen, dat T. bij het inhalen van Van B. niet behoorlijk naar links is uitge weken. Het vonnis, waarbij T. is veroor deeld, behoort te zijnen aanzien derhalve te worden vernietigd. Aan den anderen kant achtte de recht bank v. d. S. ook niet geslaagd in het hem opgelegde bewijs; zij acht niet aannemelijk gemaakt, dat de aanrijding aan in casu aan eigen schuld van v. ten geweest. Uit de verklaringen van drie getuigen is gebleken, dat van B. de Jachtlaan schuin naar links overstak, toen hij door den auto van T. is aangereden. Een getuige ver klaarde, dat de auto' nog wel honderd meter van v. B. verwijderd was, toen deze begon over te steken, zoodat de bestuurder van den auto nog alle gelegenheid had om maatregelen te nemen. Ook zou van B. nog een teeken hebben gegeven om over te ste ken. Andere getuigen verklaren, dat de auto een groote snelheid had en deze niet heeft verminderd. De rechtbank achtte evenwel de ma noeuvre van v. B. onvoorzichtig op een drukken verkeersweg, zoodat de aanrijding ten deele aan eigen schuld is te wijten. Onder deze omstandigheden achtte de rechtbank het billijk, dat de gevraagde schadevergoeding f 30.009, tot twee-derde wordt teruggebracht en veroordeelde v. d. S. derhalve tot betaling van f 20.000 aan de wed. van B. BIOSCOOPNIEUWS. In het Amicitia Theater gaat een der be langrijkste films van het seizoen: „San Francisco” met Clark Gable en Jeanette Mac Donald. Aan het oordeel der groote pers ontleenen wij: „Het lijkt ons niet mogelijk, dat iemand zich aan den verrassend sterken indruk zou kunnen onttrekken dien dit krachtig filmwerk nalaat, dat zooveel facetten van Amerikaansch leven en Amerikaanschen geest in zich bergt dat het reeds daarom uitermate belangwekkend moet zijn voor elk die hiervoor belangstelling koestert. Van Dyke, tot in zijn vingertoppen vol gevoel voor alle mogelijkheden van den fil- mischen verteltrant, heeft niet geaarzeld om „San Francisco" op te trekken als een grootsch opgezet epos van een stad, geliefde en bewonderde metropolis van weelde, uitbundigheid en lichtzinnigheid, die op het hoogtepunt van haar glans door de natuur wordt verwoest. Rijk aan facetten is deze film, waarin ook een sociale gedachte is verwerkt zon der welke dit relaas van bloei en onder gang van een stad, hooglied van de stra lende „Barbery Coast”, om San Fran cisco, onvolledig zou zijn, en die den veel- zijdigen Blackie voorvechter laat zijn van sociale verantwoordelijkheid en één der eersten die na de verwoesting de stad hel pen herbouwen. Want de ontstellende uit beelding van de aardbeving van 1906 wordt ons niet bespaard, en dit inferno is opnieuw een bewijs van het feit dat de uitdrukkingsmogelijkheden van de film kunst in goede handen schier onbeperkt zijn. Van Dyke heeft de bakens van fil mische expressie weer een heel eind verzet, geluid en beeld doen bij alle aesthetische perfectie van den filmvorm de machtige natuurramp in ontstellende realiteit en in volle nabijheid herleven. Alsof dit nog niet genoeg ware, bevat het draaiboek bo vendien de elementen van een eerste klas speelfilm, met uitstekende rollen van den Blackie van Clark Gable, een intelligente lijken. Nog eenmaal zal het daarvoor noo- dig zijn, dat hij tot een minderwaardige handelwijze zijn toevlucht neemt, maar het moet om 2Lch volkomen sShoon te was- schen eji vrij en onafhankelijk tegenover Johanna te kunnen staan. Dit besluit dwingt Sylvester Vonberg zichzelf af op Kerstochtend van het jaar 1935- Dan begint hij te schrijven. Haastig vliegt zijn pen over het papier, nauwe lijks in staat om de, in het brein van den man jagende gedachten tei volgen. Vel na vel schrijft hij vol met de groote, schuin liggende letters van zijn karakteristiek handschrift. Zonder den brief nog eens door te lezen, vouwt hij het papier samen. Daarna sluit hij het in een couvert, dat hij adresseert aan: mej. Emma Koch, Kirch- platzstraat 16, München. Vier dagen later ontvangt hijantwoord op dezen Brief. De gasten van Iglerhof zitten nog aan het ontbijt, als de eerste post, door twee handige piccolo’s gesorteerd aan de ver schillende tafels wordt afgegeven. Zachtjes rinkelt het theekopje, dat Syl vester Vonberg haastig neer zet om daarna met bevende vingers den brief te openen. Zijn blik vliegt over de dicht ineen ge schreven regels. Hij verschiet van kleur. De hand, welke het papier vasthoudt, trilt als een espenblad en verfrommelt het met een heftige beweging. Johanna, die aan een tafel schuin tegen over hem zit, ziet het. Ze ziet ook de kleine zweetdruppels, die op Vonberg’s voorhoofd parelen en als een lichamelijke pijn gevoelt zij dit teeken van een met moeite onder drukte, hevige gemoedsaandoening, waar aan Sylvester ten prooi schijnt te zijn. Een warm gevoel van medelijden en saamhoo-1 DE MOORD IN DE GROOTE BICKERSTRAAT TE AMSTERDAM. In den ochtend van den 5<len December van het vorige jaar deed men in een wo ning in de Groote Bickerstraat te Amster dam een vreeselijke ontdekking. De alleen wonende 60-jarige mej. Teeseling werd vermoord gevonden. De vrouw lag op het bed, om en op haar lagen kussens, de schedel van het slachtoffer was ingeslagen. Zij bleek reeds geruimen tijd dood te zijn. De buren hadden haar reeds eenige dagen gemist en tenslotte besloten zij de politie te waarschuwen. Deze forceerde de deur en reeds bij het eerste onderzoek kwam men tot de ontdekking, dat hier een gru welijk misdrijf moest zijn gepleegd. De ge vonden vingerafdrukken gaven een kost bare aanwijzing. Enkele dagen later arres teerde de politie twee jonge mannen, den 23-jarigen metselaar G. T. N. en den 29- jarigen koopman A. C. R. Gedurende het geheele vooronderzoek bleven zij hardnek kig ontkennen, hoewel het netwerk van bewijzen steeds nauwer om hen werd aan gehaald. Eind September echter verander den zij van houding en zij legden een vol ledige bekentenis af. Zij hadden de vrouw een slag op het hoofd gegeven, haar op het bed geworpen, en kussens en andere voorwerpen op haar hoofd en borst gesta peld, zoodat zij aan verstikking overleed. Daarna hebben de beide misdadigers de woning doorzocht en het geld en de siera den die de vrouw bezat, gestolen. Woensdag stond het tweetal terecht voor de trots van den eigenaar bekijkt* hij het kleinood. Binnenkort zal hij, de self made man van boerenafkomst, dit erfstuk van een oude, adellijke familie officieel aan den vinger dragen- De tamelijk breede ring, een meesterwerk van antieke goud-' smeedkunst, is vervaardigd van met dé hand gedreven goud. Het middelstuk vormt een groote, kostbare, als romboïde, geslepen saphier, welke omlijst wordt door vier diamanten van het zuiverste water? Eerst nu bemerkt Sylvester, dat in de bin-» nenzijde van den ring het wapen van de Geitlers is gegraveerd met daaromheen hun zinspreuk: Wees steeds oprecht tegen over Uze(.f en anderen! Een verstrooid schoolhoofd. Aan de Chr. U.L.O.-school te Weesp is het kort na elkaar tweemaal voorgekomen, dat een leerlinge, die na schooltijd straf werk moest maken, door het schoolhoofd vergeten werd. In het eerste geval was het de 13-jarige schoolblijfster bekend, dat in één der bovenlokaliteiten ook een jongen hetzelfde lot onderging. Toen het school hoofd niet meer naar haar kwam kijken, ging zij haar lotgenootje eens opzoeken, maar toen bleek, dat zijn werk reeds door het hoofd was nagezien en dat de jongen dus al naar huis was. Het schoolhoofd was eveneens huiswaarts gegaan en het meisje bevond zich geheel alleen in het groote schoolgebouw. Toen er maar steeds nie mand kwam opdagen, heeft zij ten slotte, door openschuiving van een raam, haar vrijheid weten te verkrijgen. In het tweede geval, aldus schrijft de Tel., betrof het we derom een meisje, dat strafwerk moest maken. Toen ’t kind na twee uur na school tijd nog niet was thuisgekomen, ging de vader naar den (niet in het schoolgebouw wonenden) concierge en vroeg om de sleutel van de school, daar hij wist wat'kort te voren aan een andere leerlinge was over komen. De concierge weigerde echter den sleutel af te geven. Inmiddels was het ver geten meisje, precies als haar voorgangster, er in geslaagd, één der zware schoolramen open te schuiven en zoodoende op straat te komen? f 20000 SCHADEVERGOEDING. Het vorige jaar had te Apeldoorn een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto, bestuurd door ‘den chauffeur T., uit Apel doorn, in dienst van dien expediteur v. d. S., te Uchelen en den wielrijder B., uit Apeldoorn, waardoor deze laatste zoodanig gewond werd, dat hij aan de verwondingen is overleden. De weduwe van B. diende een civiele vordering van f 30000 in bij de rechtbank te Zutphen, tegen v. d. S., daar zij 'door den dood van haar echtgenoot haar ge heele inkomen had verloren. De recht bank heeft deze vordering indertijd toege wezen, omdat T. noch v. d. S. verweer voerden. Na de uitspraak kwamen beiden in verzet. De rechtbank droeg voor de NIEUWE SNEEKER COURANT i 12. Indien Uw kinderen hoesten of verkouden zijn, wrijf dan ’s avonds keel, rug en borstje in met DAMPO, dan zijn ze weer spoedig beter. Doos 30, Pot 50 ct. Bij Apoth. en Drogisten.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1