Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur Eerste Blad F. OZINGA Officieel Orgaan der Gemeente Sneek. No. 14 ültnavcKIF.MBRINK fi Cn Woensdag 17 November 1937. ER1N6A - SNEEK Wed. S. Joustra Zoon, Sneek Ötvza v&JzcrtrpsteM Open briefje aan Sint-Nicolaas van P H I L I A, 54e Jaargang DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: - TELEFOON 2200 SNEEK INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. NIEUWSTIJDINGEN. Handel in WIJNEN en GEDISTILLEERD Vraagt speciaal onze HOOGFIJNE ADVOCAAT p. fl. f 1.50 CULTUREELE RAAD. Voor de Cultureele Raad trad Vrijdag avond in de Harmonie het tooneelgezel- schap de Jonge Spelers op met de „Lord Lister legende”. Het stuk draagt het karakter van een blijspel, terwijl de genial'- Lord Lister door de manieren, waarop hij zich uit de meest penibele omstandigheden weet te redden, artisten gaven uitstekend spel te zien. De zal was matig bezet. STELLEN BELANG IN UW WENSCHEN. U KIEST BIJ ONS GEMAKKELIJK EN AANGENAAM Benoemd is tot tijdelijk leeraar aan de R.H.B.S. alhier de heer dr. T. v. d. Zee alhier. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Oil. Ford Dealer SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen uiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiu doen slagen, ontegenzeggelijk vormde het optreden van eerstgenoemd drietal de clou van den avond. Het programma bood veel afwisseling en het publiek was gul met applaus, vooral toen uit de zaal twee debutanten op het tooneel verschenen en in woord en daad antwoord gaven op de vraag van Paul Ostra wat dezen zouden doen in het een- actertje „Een nog maller geval”. Het was reeds middernacht toen men de zaal ging ontruimen voor het bal dat on der leiding stond van den heer P. v. d. Baan en waarvan een druk, ja zeer druk gebruik werd gemaakt. Al met al een zeer goed geslaagde avond. Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS De bron der kracht is Jezus, de Chris tus, Die als Profeet nog heden Zijn diena- IN EEN REGENBAK GEVALLEN EN VERDRONKEN. Zondagmorgen is de 28-jarige mej. Groen te Bedum in een regenbak bij haar woning gevallen. Toen haar vader uit de kerk kwam, vond hij het meisje, doch de geneeskundige hulp, welke onmiddellijk werd ingeroepen, mocht niet meer baten. EEN NIEUW KERKORGEL. WOUDSEND’, 15 Nov. 1937. Door kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. gemeente alhier is besloten tot aan schaffing van een nieuw orgel, volgens het mechanisch systeem, voorzien van 2 kla vieren en vrij pedaal, met 18 registers en 4 neven-registers, zweikast en electrische windmachine. Hiet bouwen van dit instrument is op- gfedragen aan de firma Bakker en Tim- menga te Leeuwarden. HEEG. De uitslag van de reciteer wed strijd, die alhier genouden werd in com binatie met de propaganda-avond voor de geheelonthouding was als volgt: Rubriek ernst: ie prijs mej. J. Koop- mans te Hommerts met „De Held”, öx pnt.; 2e prijs P .Kaspersma te Huizum met „Hwet moatte üs jonges wirde?”, 80 pnt.; 3e prijs mej. F. HaitsmaFeenstra teKou- aum met „It Lokbientsje” 74^/2 P- Rubriek luim: ie prijs F. de Vlas te Sneek met „Jan Blom” 77 pnt.; 2e prijs P. Stellingwerf te Sneek met „De Omme zwaai” 74 pnt.; 3e prijs W. Veeninga te Nijezijl met „Hofgedachten” 73 pnt. De prijzen waren medailles. De jury bestond uit de hieeren D. J. de Witte, arts en D. Bekius en D. Feenstra, beiden onderwijzers alhier. s. s. s. Deze week is bij S.S.S. voor uitgifte ge reed gekomen Afu. kjeeding: 3 borstrokken, 17 kinder- blousies, 54 camisoles, 47 directoires, 20 hemden, 8 jurken, 3 lakens, 5 nachtjapon nen, 26 onderjurken, 16 onderbroeken, 5 overhemden, 6 sloepen, 13 schorten. Afd. meubelen: 46 stoelen. De aandacht wordt er nogmaals met nadruk op gevestigd dat alleen tot afgifte der goederen wordt overgegaan, indien het verzoek van aanvragers gesteund wordt door een diaconale of liefdadige instelling. Steuntrekkende werkloozen die geen rela ties met bovengenoemde instellingen heb- blen, kunnen, indien daartoe aanleiding blestaat, een advies van den directeur der arbeidsbeurs bekomen. Die goederen worden afgegeven tegen de daarvoor vastglestelde gejringe prijs. ENGELSCH STOOMSCHIP IN NOOD BIJ LICHTSCHIP „WANDELAAR”. Vennoedelijk tengevolge van een ont ploffing heelt het Engeische stoomschip „Ino” Zondag water gemaakt, zoodat ge vaar voor zinken bestond. De uit 24 kop pen bestaande bemanning heeft het schip verlaten en is aan boord van een Belgische motor-loodsboot opgenomen, die nen in Ostende aan Land heeft gezet. Een lid der bemanning is omgekomen; zijp, lijk is eveneens met de motor-loodsboot naar Ostende vervoerd. De „Ino” is een schip van 1240 bruto ton en werd in 1899 gebouwd. De Nederlandsche sleepboot Noordzee heeft in de nacht van Zondag op Maandag een verbinding tot stand gebracht met het zinkende schip; de Nederlandsche sleep- booten „Goliath” en „Donau” zijh even eens ter assistentie aanwezig. vergankelijkheid, dood en verderft Om dat wij God, den eeuwigen God, den Springader des levenden waters hebben verlaten en ons daarvoor gebroken bakken gekozen. Maar toch stijgt Jesaja’s predi king uit de diepte weer omhoog: die den Heere verwachten, zullen de kracht ver nieuwen, zij zullen opvaren met vleugelen gelijk de arenden. En dat kan alleen, om dat God in Christus Zich naar onze diepte heeft neergebogen. Alleen in en met den Christus Triumphator is er een weg ui't onze diepte naar de hoogte van de ade laarsvlucht. Pleitend op Zijn Bergwerk, kunnen en mogen gemeente en leeraar den Heere verwachten. Dat behoeven we tel kens opnieuw. Want waar de nieuwe mensch opvaart met vleugelen- gelijk de arenden, daar wordt Ijjj in zijn vlucht wreed gestoord door den ouden mensch, die kleeft aan ’t stof. En daarom blijft de verkondiging van den eeuwigen God nood zakelijk als de eenige Krachtbron, opdat sterken in eigen schatting rwak mogen wor den en de waarlijk zwakken krachtig mo gen worden in den Heere en in de sterkte Zijner macht, ziende en pleitende op den Hoogepriester, Die kan medelijden hebben met onze zwakheden. Na de predikatie richtte de nieuwe pre dikant Zich allereerst tot zijn bevestiger, dien hij hartelijk dankte voor de treffende en plechtige wijze, waarop hij hem tot zijh arbeid had ingeleid. Voorts werden toe spraken gericht tot Prof. J. W. Geels, de leden van den kerkeraad, ds. J. P. Geels van Drachten, tot zijn moeder, tot den burgemeester der gemeente Sneek, tot den heer S. Hortsing, hoofd der Groen van Prinstererschool, tot catechisanten en ver- eenigingen en- ten slotte nog ‘eenmaal, tot de gemeente in haar geheel. Ds. Maris werd toegesproken door ouderling Lok namens den kerkeraad, die liet toezingen Pb. 134, 3. Vervolgens voer den het woord ds. J. P. Geels van Drach ten, als vriend en als vertegenwoordiger van de classis Leeuwarden, en prof. J. W, Geels, die een hartelijk en ernstig woord sprak namens de Theol. School te Apel doorn en ten slotte verzocht te zingen Ps. 66 10, waarna ds. Maris met een enkel woord dankte voor het gesprokene en den zegen uitsprak. Abonnement: per jaar 2.50, fr. p. post 3.60. Atfvertentlën: 9 ct, p. regel. Ingezonden mededeellngen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT ZAKENNIEUWS. Het 100-jarig bestaan van de firma SUSTRING in goud- en zilverwerken en optiek, aan het Grootzand alhier, is op waardige wijze herdacht. De Winkeliers- vereeniging „Grootzand”, had een aardig blijk van saamhooriglheidsge.voel gegeven dooi' de Grootzandbewoners uit te noo- digen te vlaggen, aan welke uitnoodiging gul was voldaan; het bestuur der vereeni- ging kwam de firma complimenteeren. De beide winkels der jubilaresse waren ge vuld met stoffelijke huldeblijken, meer dan 50 bloemstukken, het een al fraaier dan het andere, manden fruit, taarten enz. En daarbij kwamen dan de persoonlijke be zoeken, dé telegrafische en andere geluk- wenschen, waaronder vele van oude zaken relaties, kortom er was die overstelpende belangstelling, welke deze jubileumdag tot een cjnvergetelijke voor de firma maakte. SUPPORTERSVER. SNEEK. Dat het gezelschap Paul Ostra in onze plaats een groote populariteit geniet werd wederom Zondagavond bewezen toen het voor de Supportersver. van de Voetbalver. Sneek optrad met de cabaret-revue „Met een lach door het leven”. De Harmonie- zaal was overvol toen om. ongeveer half negen de voorz., de heer J. Tinholt, deze bijeenkomst opende. Hij heette allen wel kom en wel in het bijzonder de bestuurs leden van de voetbalvereeniging Sneek en het gezelschap Paul Ostra. Was het jaren de gewoonte geweest met eigen krachten uit te komen en de avonden te vullen met de opvoering van één-acter- tjes enz., ditmaal was men daar van af- geweken. En hoewel het optreden van een gezelschap meerdere kosten met zich brengt had men het toch aangeduxfd en het publiek had het vertrouwen van het bestuur niet beschaamd, getuige deze stampvolle zaal. Het bestuur was hiervoor zeer dankbaar. Spr. hoopte dat men een genoeglijke avond mocht hebben. Voorts deelde spreker mede dat het aan vankelijk niet in de bedoeling lag een verloting te organiseeren, maar de wensch van de trainingscommissie om er eene ten bate van het fonds té houden had men niet willen afwijzen. Een vijftal fraaie prijzen waaronder een dames- of heerenrijwiel, werden in de pauze verloot. Na eenige fleurige muzieknummertjes van „The Rhythm Boys”, 'die ook het bal verzorgden, verscheen het gezelschap voor het voetlicht. Dit zestal artisten n.l. Marijke van Tooren, Paul Ostra, Joop de Leur, EUy Marelio, Jacq de Leeuwe en Ben Vlek werd met een daverend ap plaus begroet. Reeds direct zat de fleur er in. Marijke van Tooren wist door haar leuke liedjes zooals „Het gestolen kwart je”, „Mijnheer de Baron” en vooral niet te vergeten haar „Poppenliedje”, de zaal te laten schateren. Paul Ostra, voor weinigen hier een on weer een uitne- en werd in zijn Kerknieuws. BEVESTIGING EN INTREDE Ds. J. C. MARIS. Zondag werd cand. J. C. Maris, van Zwolle, m de morgengodsdieristoefening bevestigd als predikant van de Ghr. Geref. Kerk van Sneek, door den Weleerwaarden Heer Ds. Joh. van der Vegt, em. pr©d. -te ’s Gravenhage. Na een kort voorwoord, waarvan de hoofdinhoud was: „Dit is de dag, dien de Heere gemaakt heeft,” gaat de bevestiger pver tot het gebed. Als tekst heeft Z.EerW. gekozen 2 Timotheüs 2 1 en 15. De apostel Paulus is met bdjizondere ban den aan Timotheüs verbonden. Vanuit zijn zware gevangenschap te Rome schrijft hij aan Timotheüs zijn laatste brief. Door bijzondere liefde wordt deze hem in de pen gegeven. In de tekstwoorden lezen we een woord, dat Timotheüs, maar ook iedere Dienaar des Woords ter harte heeft te nemen. In het „Vermaan voor den Dienaar des Woords” wordt hij gewezen op de bion zijner kracht; opgewekt tot trouw in zijn arbeid. voor de noodige spanning zorgit, waardoor het stuk tevens het karakter van een de tectiveverhaal krijgt. Lord Lister is de edelmoedige misda diger; de man, die zjjn groote talenten op het gebied van de misdaad slechts ge bruikt om ongerechtigheden, anderen aan gedaan, uit de weg te ruimen. Wanneer dan ook Hardstone, de direc teur der Olie-Company, een „self-made” man, die van petroleumventer tot zijn hoo gs positie is opgeklommen zich door een handige beursmanoeuvre een winst Van 5 milliop.n. gulden ten koste yan vele kleine spaarders wil verschaffen, grijpt Lord Lis ter in en zoo! behandelt dit stuk de ma nier waarop hij, bijgestaan door zijn iet wat eigenaardigen maar toch bruikbaren knecht en secretaris Charley de plannen van den oliemagnaat verhindert. Het gaat hard om hard en wanneer Lord Lister tenslotte wint en bovendien de verslagen Hardstone nog helpt, heeft hierbij het op treden van Charley letterlijk „de doorslag" gegeven. Ziehier in het kort de inhoud van het stuk, waarin bovendien Fanny, het be delaresje, het meisje, dat maandenlang op de hoek van de straat heeft staan bedelen, alleen om in kennis te komen met den Lord en dat aan het eind van het stuk ingepalmd wordt door diens secretaris, een rol vervult. Dat de vrij conventioneele inhoud van dit stuk toch insloeg is wel in hoofdzaak aan het prachtige spel van de Jónge Spe lers te danken, dat uiterst boeiend en vaak spannend was. Het laatste bedrijf in het bijzonder. het dramatisch gesprek tusschen Lord Lister en Hardstone is het beste deel van het tooneelstuk. 1 Ben Groeneveld, die de rol van Lord Lister vervulde, speelde op kalme, waar dige wijze de rol van de man met de ijze ren wil en het verstand van een genie. Ant. Burgdorffer speelde de rol van' 'de secre taris Charley op zeer levendige manier: de mogelijkheid, die zijn rol hem bood om voor de noodige humor te zorgen, benutte bekende, bleek ook nu hij ten volle en op uitstekende wijze. Jan I mende conferencier te zijn Seves was Hardstone, de directeur der Olierepertoire krachtig gesteund door de pia- Company, terwijl Nélly Ernst de rol van’ nist Joop de Leur, die tevens een goed Fanny, het bedelaresje vervulde. Ook deze harmonica-virtuoos bleek te zijn. En al ,1 deden ook de andere artisten allen hun best om de avond zoo goed mogelijk te ren onderwijst door Zijn Geest; ais Hooge priester voor hen bidt Hij den Vader, ter wijl Hij als Koning hen met Zijn gezlag bekleedt. Niet op zichzelf, op een schitte rende opleiding of karakter of natuurlijke aanleg wijst de Apostel, neen de bron der gracht ligt buiten hem. Noodig is voor den Dienaar des Woords geloofs- en gebedsge meenschap. En zullen de ambtsdragers en ook de gemeente zelf hun predikant recht steunen, dan hebben ze in hun ge béd hem te dragen tot die Bron der kracht. Ten tweede wordt de Dienaar des Woords opgewekt tot trouw in den arbeid. De apostel zegt: benaarstig u, om uzel- ven Gode beproefd voor te stellen. De hoogste Ggnsor van zijn werk is God. De dienaar mag zeggen: „mij is het minste, van ulieden geoordeeld te worden: die mij oordeelt is de Heere. Trouw past den dienaar. De gemeente is het huis Gods, ze is gekocht door den duren prijs van het bloed van Christus. Als de liefde jegens Hem het hart van den dienaar vervult, moet trouw het ken merk zijn van zijn werk. Hij moet het woord der waarheid, d.i. het Evangelie der zaligheid, recht snijden. Hoe groot is de waarde van één ziell Zal hij hun dan niet hun verlorenheid prediken, maar ook den Christus in al Zijn volheid? Zieleweelde is het, als de dienaar die vrucht op zijn ar beid piag zien, dat zondaren roemen in Jezus, hun Zaligmaker. Dan wordt hij niet beschaamd, niet bij zichzelf, niet voor de gemeente, maar bovenal niet voor den Beproever van zijn werk in den dag der da gen. Nadat gezongen was Ps. 119 1,40 en 52, ging de bevestiger over tot het lezen van het Formulier tot bevestiging van Dienaren des Woords. Op de gestelde vragen klonk het „Ja ik, van ganscher harte". Ondet het zingen van Ps. 134 2 knielde de jonge predikantde ouderlingen hielden den Bijbel boven zijn hoofd, de be vestiger en Prof. J. W. Geels Legden hem de handen op, waarna de gemeente staan de en biddende zong Ps. 25 2, ©enigszins gewijzigd. Ten slotte werd gezongen Ps. 13(5 x 2, en na het uitspreken van den zegen ging de gemeente heen. In den avonddienst werd ds. Maris naar den kansel geleid door zijn bevesuger, ds. Joh. van der Vegt. De dienst ving aan met net zingen van Ps. 121 1, waarna de nieuwe xeeraar het votum uitsprak en voor de eerste maal den zegen op de gemeente legde. Vervolgens werd voorgelezen Je- saja 40 2131. Na het gebed ging ds. Maris over tot het uitspreken van zijn pre dikatie over Jesaja 40 2831. In zijn imeiding wees spr. er op, dat deze ure hem in tweeërlei opzicht groot is. Groot adereerst als de vervulling, van het jaren gekoesterd verlangen naar dezen ar beid in de voorhoven des Heeren. Maar groot, te groot schier is het hem bij het overwegen van eigen onbekwaamheid, tot zoo gewichtvolle taak. Daarom is de keuze van dezen tekst, die het antwoord was op de bange vragen van het in ballingisohap zuchtende Israël; die thans een woord is naar S.e behoeften van den dienaar des Woords bij den aan vang van zijn taak, maar evenzeer naar de behoeften der ge meente, wijl ze ons God doet kennen, in Zjjn Wezen en werken. Immers onze ellende is samen te vatten in dit ééne, dat wjj God kwijt zijln, terwijl daartegenover Hem te kennen het eeuwige leven is. Na het zingen van Ps. 68 14 en 17 gaat spr. over tot de behandeling van zijn tekst, sprekende over: „Jesaja’s prediking van den eeuwigen God”, Die 1. krachten heeft, en 2. krachten geeft. Evenmin als Jesaja, ben ik, aldus spr. gekomen om u nieuwe dingen te verkondi-' gen: Weet gij het niet? Hebt gij1 het niet gehoord? Maar wel noodzakelijke 'dingen, n.l. altijd weer gewezen te worden op den eeuwigen God. De eeuwige God is de onuitputtelijke krachtbron van Zijn volk. De eeuwige God toch, de Schepper van de einden der aarde, wordt hier ook ge noemd de Heere, Jehovah, de Verbondsgod. En Die blijft Hij; ook al zucht Zijn volk: mijn weg is voor den Heere verborgen. Hij wordt noch moede, noch mat. En moge het soms schijnen» dat de Heere vergeet genadig te zijn, dan is dat slechts, omdat wij Gods doen niet kunnen narekenenDaar is geen doorgronding van Zijn ver stand. Maar dan blijft toch dit de troost: al is Gods weg verborgen voor ons, nim mer is onze weg verborgen voor Hem! En naar zijn ondoorgrondelijke wijsheid, waardoor Hij de Zijlnen leidt, geeft Hij den moeden kracht en vermenigvuldigt de sterkte dien, die geen krachten heeft; de jongen zullen moede en mat worden en de jongelingen zullen gewisselijk vaLen, maar die den Heere verwachten zullen de kracht vernieuwen, zij zullen opvaren met vleugelen gelijk de arenden zij zullen Loo- pen en niet moede worden, zij zullen wan delen en niet mat worden”. De eeuwige God heeft niet alleen de kracht, maar Hij geeft ook kracht! Hier heeft Jesaja ons meegenomen van de hoogte van den eeuwigen God naar de diepte van onzen val. Want dat we moede en zonder krachten zijn, is onze schande. Tot eeuwigheid geschapen menschen heb ben zich neergestort in de diepten van P.S. Onze wagens kunnen tegen een kleine vergoe ding verzekerd worden. AFD. SNEEK EN OMSTREKEN NED. REISVEREENIGING. Zaterdagavond hield bovengenoemde af- deeling een feestelijke bijéénkomst ter ge legenheid van haar 1 o-jarig bestaan in de foyer van Amicitia. De voorzitter, de heer G. v. d. P ijpe- kamp, sprak het welkomstwoord. Spr. zal het werk dat de afd. in ‘de ver- loopen 10 jaar verrichtte nu niet memo- reeren, doch stelt het zeer op prijs dat men in zoo grooten getale het 10 jarig kindje komt gelukwenschen. Spr. dankt den heer Panman, den alge meen voorzitter, ‘die ondanks zijln drukke bezigheden heden met de opening van het bijkantoor te Utrecht, zich toch beschik baar stelde voor ©en spreekbeurt en heet ook in het bijzonder wegkom het afd. be stuur van Leeuwarden en eenige bestuurs leden van V.V.V. met wie de afd. Sneek der N.R.V. het genoegen heeft gehad in het afgeloopen jaar voor het eerst samen te werken. Het werk der N.R.V. is eigen lijk niet feestavonden te organiseeren, daar om houdt men ook deze avond op beschei den schaal, te meer omdat het 1 o-jarig kind nog zoo klein is, maar spr. is over tuigd dat het zal groeien. Op 10 Novem ber 1927 bestond de afd. uit 85 leden, na 6 jaar uit 113 leden, nu is dit getal gelei delijk gestegen tot boven de 200 leden, hier is groei te constateer en, welke naar sprekers vaste overtuiging zal doorgaan; hun die medewerkten aan deze versterking van het ledental dankt spr. De heer Panman wenscht nu de af- deeling geluk met haar 10-jarig bestaan. Spr. be joolt deze afdeeling een bijkantoor als ze het ledental van Utrecht heeft be reikt! De heer Landstra wenscht als voor zitter der afd. Leeuwarden, Sneek geluk met haar verjaardag, spr. prijst het saam- hoorigheidsgevoel in deze afdeeling en ver heugd over dit jubLeum, biedt hij namens Leeuwarden een mand bloemen aan. De heer A. H. Vis, als voorzitter van V.V.V. sprekend, zegt dat er dit jaar voor het eerst samenwerking was met de afd. Sneek der N.R.V. wat tot de stertocht der N.R.V. naar Sneek leidde en waardoor deze organisatie zich dienstbaar maakte aan de propaganda voor Sneek. Spr. uit de wensch dat de afd. mag groeien en bloeien en dat de samenwerking met V.V.V. bestendigd mag blijvén en de stertocht steeds groeien de populariteit verwerven. De voorz. dankte voor het gespro kene. Na een korte inleiding van den heer Panman ovgr „Lugan© en de Italiaan- sche meren”, zong een pas opgericht N.R.V.-koor onder leiding van den heer H. B. te Strake eenige Tessinische liede ren, die buitengewoon in de smaak vielen. De heer Panman zette daarna zijn onder houdende en vaak geestige causerie bij lichtbeelden van Tessino voort. Na de pauze onthulde ook een film ons nog eens de schoonheid van het Zwit- aersch-Italiaansch merengebied. De voorz. richtte woorden van dank tot den heer Panman, die het publiek zoo had weten te boeien, tot den heer Te Strake voor de leiding van het koor ‘dat ook na de pauze nog eenige liederen op prijzenswaardige wijze had ten beste ge geven en de koorleden, tot den heer P. Henstra, die lichtbeelden en film had ver toond; den heer Panman bood hij namens de afd. een boekwerk over het Zuiden aan. Een loterij maakte een tiental aanwezi gen met prijzen gelukkig. Ter bijeenkomst werd nog meegedeeld dat de wandeltochten een week worden verschoven, zoodat die ■welke j.l. Zondag zou worden gehouden, nu voor Zondag a.s. op het programma staat. Er werd na afloop van het officieele gedeelte van den avond nog een wijle ge danst. Nederland, 16 November 1937. Laat het eerlijk U gezegd zijln Feitelijk werd niet verwacht, Dat U straks op 5 December Uw bezoek aan Holland bracht Eiken dag toch staan de kranten Vól van Spanje’s burger strijd, Eiken dag zijn er kolommen Aan dien broedertwist gewijd ’t Ware heel goed te begrijpen, Als U ons geschreven had, Dat U voor Uw jaardag-viering Allerminst thans lust bezat Hoeveel bloed werd reeds vergoten In den tijd van ruim een jaar Hoeveel steden, hoeveel dorpen Schoot men al niet in elkaar? Hoeveel diepe mensch-ellende Werd door „Rood” en „Wit” gebracht? Hoeveel mannen, vrouwen, kleuters Heeft een vroege dood gewacht? Holland weet wel, Sinterklaasje, Dat U het verfoeilijk vindt Rooden Wittenuit den booze Sinterklaas is... kleurenblind! Sinterklaas is vriend van allen, Die als mensch waardeerbaar zijn En als broeders samen omgaan, Vrij van haat en van venijn Ieder jaar hebt U gegéven, Uitgedeeld aan groot en klein, Ieder jaar wou V wèl gever, Nimmer eens ontvanger zijh....! Laat dat dit jaar hnders wezen> Holland geeft U straks iets méé, Iets, wat Spanje lang gntbeerd heeft: Holland’s rust en Holland’s vreê....i (Nadruk verboden). Anno 1864 Telefoon 2912 NIEUWE STOKER COURANT annex SHEERER COURANT M WYHBRITSERADEEL 1. 2. Ü111111 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin c -■- k,.'mwi i. umu c-; •■■.w

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1