ER1NGA Sneek. Luxe Auto-Verhuur met en zonder chauffeur Woensdag 8 December 1937. UitgaveHIEZEBRINR Co Eerste Blad No. 20 Wed. S. Joustra Zoon, Sneek F. OZINGA icieel Orgaan Oer Hernia Sneek. annex SHEERER OOURAHT en WVMBRITSERADEEL Het beste staat, Een Japon naar maat. We beginnen reeds met een aardige wollen stof voor f 17.50. 54» Janrgntig DINSDAGS KLEINZAND 5—7 Bureau: SNEEK - TELEFOON 2200 INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN. NIEUWSTIJDINGEN. Voor niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimilirc NATIONALE FILM 1938. 15 PHIL IA. (Niadruk verboden). stoffen aan ’t stuk. f WOUDSEND. Donderdag herdacht het ziekenfonds alhier haar ioo-jarjg bestaan. In het vereenigingsgebouw werd een bij eenkomst gehouden, waarbij o.m. aanwezig Handel in WIJNEN en GEDISTILLEERD Vraagt speciaal onze HOOGFIJNE ADVOCAAT p. II. f 1.50 En de Hoogte Jub’laresse, Moeder van ons Nederland, Zal het beeld van Haar beleid zien, Vrucht van vastberaden handl Daarom wordt de reportage Beeld van Neêrlands eenheidszin Wie de film ziet, ziet dóór alles De figuur der Koningin! 44,— 28. 48.25 79-25 100.32 130.— 93-85 66.65 186.65 102.80 153-55 9I-85 S worden vervaardigd, opdat de vertooning Off. Ford Dealer -*• SNEEK Parkstraat Tel. 2211 Steeds nieuwe wagens Lage prijzen tegelijkertijd in verscheidene plaatsen van ons land, zoowel als in Ned. Oost- en West-Indië zal kunnen geschieden. De vertooningsduur zal ongeveer ander half uur bedragen. Gaarne toonen we U de De politie te Buren stelt op het oogenblik na overleg met de justitie te Arnhem een onderzoek in naar de oorzaak van het over lijden van een kindje van acht en een halve maand te Buren. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat het kindje slachtoffer is geworden van verregaande verwaarloo- zing; de vader is dan ook reeds aan een verhoor onderworpen, doch op vrije voeten gesteld, aldus de Crt. het N. v. d. D. Zoolang het onderzoek gaande is zal het moeilijk zijn de juiste toedracht van deze kwestie vast te stellen. Het overlijden van het kindje van het echtpaar K., dat bij de moeder van den man in huis woont, heeft nogal wat stof doen opwaaien en bovendien aanleiding gegeven tot geruchten, die ntst juist bleken te zijn. Zoo ging het praatje, dat het kindje in een kist in de schuur ge stopt was en daar achtergelaten, doch ook dit verhaal bleek bij onderzoek ’n verzinsel. Zaterdag is dr. Hulst te Buren gearri veerd om sectie op het lijkje te verrichten en de doodsoorzaak vast te stellen. Zijn rap port is nog niet gereed, doch ongetwijfeld zal er voor het verloop van de zaak veel van afhangen. heer D. van Staveren, voorzitter van Centrale Commissie voor de filmkeuring te ’s Gravenhage. Verder zullen hieraan verschillende let terkundigen en deskundigen op filmver- vaardigingsgebied hun medewerking ver- leenen. Van de film zal een honderdtal copieën hebben gebracht voor hun belangstelling, het do-el van „Avondzon” uiteenzette als het trachten om de eenzaamheid weg te ne men door het scheppen van een sieer, waarin lichaam, ziel en geest rusten in de avondzon des levens, den blik omhoog tot God, den blik vooruit naar het land, waar de zon nimmer daalt, klaar voor de reis Verschijnt en VRIJDAGSAVONDS ERNSTIG ONGELUK AAN BOORD VAN EEN SCHIP. Zaterdagmiddag omstreeks half zes is in het Volkerak ter hoogte van Ooltgens- plaat, een ernstig ongeluk gebeurd. Het met tarwe geladen schip Jaco van Stad aan ’t Haringvliet is daar aan den grond geloopen. Bij de pogingen om los te ko men verleende een motorschip uit Stad aan ’t Haringvliet, schipper Struik, assis tentie. Daarbij werd gebruik gemaakt van een staaldraad. Plotseling knapte deze draad en trof den schipper van de Jaco, den ongeveer 5 5-jarigen L. Keyzer, die daardoor over boord sloeg. Zijn zoons haalden hem spoedig uit het water en toen bleek, dat de draad hem een been van de lies tot de heup had openge scheurd. In een roeiboot werd de ongeluk kige ijlings naar Ooltgensplaat vervoerd, waar dr. Kramer de eerste hulp verleende. In verband met het bloedverlies, dat de schipper leed, achtte de geneesheer zijn overbrenging naar het ziekenhuis te Dixie land noodzakelijk. ’s Avonds is schipper Keyzer in het zie kenhuis aan de gevolgen van zijn ver wondingen overleden. qasseeren. De suikerbietenvervoerders hadden even wel ten nadeele van een der landbouwers zulke enorme hoeveelheden verduisterd, dat deze het manco van bijna tien ton bemerkte en de zaak ter kennis van de politie bracht, j naar het vaderland der eeuwige rust. PROFESSOR RAMAN OPVOLGER VAN PROF. P. ZEEMAN Het Hdbl. verneemt, dat voor de vervul ling van de vacature van professor dr. P. Zeeman, den bekenden oud-ho-ogleeraar aan de Amsterdamsche Universiteit met een wereldvermaardheid, ernstig in aan merking komt de Britsch-Indische geleer de en houder van den Nobelprijs voor na tuurkunde in 1930, professor sir Chandra sekhara Venkata Raman, uit Bangalore in Britsch-Indië. ONBEGRIJPELIJK GEDRAG VAN OUDERS. Vrijdagnacht om vijf uur zagen surveil- leerende agenten in een portiek aan het Vredenburg te Amsterdam een jong meis je staan, rillend van de kou en snikkend van verdriet. Zij vertelde den agenten, dat zij ’s avonds boodschappen had moeten doen voor haar -moeder. Het was echter zoo laat gewórden, dat zij tenslotte niet meer naar huis durfde te gaan. De agenten hebben ’t kind mee naar het bureau genomen en de motorpolitie even bij de ouders laten aan rijden op het Jacob van Campenplein. Va der en moeder werden uit bed gebeld en hebben hun dochter een uurtje later opge haald. Zij hadden van de vermissing ,j{an hun dochter geen aangifte bij de poxitie gedaan. (Volk). Kindje van 8 maanden aan verwaarloozing overleden? de neus genomen bij een veehouder te Bedum, die hem een koe had verkocht voor f 130 onder opgave van kwaliteiten van het dier, welke het niet bezat. Hij had o.a. medege deeld, dat hij de koe het geheele seizoen had gehad en dat zij gedurende die tijd zooveel melk had gegeven, dat zij daar door minder goed in het vleesch zat. Voorts had verd. verteld, dat de koe in April moest kalven, hetgeen in strijd met de waarheid was. Later bleek, dat verdachte de koe nog slechts twee dagen in zijn bezit had en dat de man, van wien hij haar had gekocht, hem had medegedeeld, dat de koe niet eer der kon kalven dan einde Mei. De heer Van der Hal, die het dier eenige dagen na de aankoop weer van de hand had gedaan voor f 142.50, had het in vertrouwen op de gegevens van verdachte op 1 April weer teruggekocht voor f 200. De geboorte van het kalf bleef echter voorloopig uit en had plaats op 29 Mei, hetgeen voor den heer Van der Hal, volgens diens verklaring, een schadepost van f 25 beteekende. Hij sprak verdachte daarvoor aan, maar deze wei gerde en schoor er de gek mee. Verschillende getuigen bevestigen, dat verd. de valsche opgaven heeft gedaan, welke aanleiding zijn geworden tot een .ver volging tegen hem wegens het misdrijf be doeld bij art. 326 W. v. S. Getuige Van der Hal verklaarde, dat hij de zaak heeft aan gegeven omdat er in de laatste tijd zeer veel fraude wordt gepleegd in de veehan del. Als daar geen einde aan gemaakt wordt, kunnen de veehandelaars hun mat ten wel oprollen. De rechtbank veroordeelde den ver dachte tot 1 maand gevangenisstraf en be taling van een schadevergoeding van f 20. De eisch was 1 maand gevangenisstraf. E DE OPHEFFING VAN STOP PLAATSEN EN STATIONS. Naar -de N. R. Crt. verneemt, zijn bij de voorgenomen opheffing-wan ongeveer 150 stopplaatsen en stations der Nederlandsche spoorwegen, waarvan is melding gemaakt, voornamelijk de provincies Groningen, Friesland en Gelderland betrokken. In de beide eerstgenoemde provincies zullen bin ten de groote stations haast geen stop plaatsen meer overblijven en in Gelderland zullen met ingang van 15 Mei 1938 o-.a. alle stations en stopplaatsen aan de lijn AmersfoortZwolle vervallen. Aan de lijn UtrechtArnhem zouden verder alleen de stations Driebergen en Ede gehandhaafd blijven. Ook van andere lijlnen zullen ver schillende stopplaatsen vervallen. Bij deze rigoureuse maatregelen zal het evenwel, naar men nader verneemt, niet blijven. De directie der Nederlandsche spoorwegen zou namelijk met den minister van waterstaat in o-nderhandelingen zijn over de opheffing van nog een 70-tal sta tions en stopplaatsen, bij welke plannen ook het Westen en het centrum van -ons land zouden zijn betrokken. nog voerde. stand -en den meer gelijkmatigen druk De voorz. dankte hierna de sprekers en wordt de kans op storingen op het net, sloot de vergadering. Een 14-tal bloemstukken was ingeko- men; medewerking verleende nog denkeer A, C. Visser, met pianomuziek. Van vooruitgang van Land en Overzeesche Gewesten, ter gele genheid van het 40-jarig Regee ring's jubileum. van H. M. de Ko ningin (Courantbericht). ’t Is geen goede vaderlander, Die geen oog heeft voor -dit plan: ’t Is geen Jan de Wit’sche nazaat, Die zich piet verheugen kan Holland zal aanHolland toonen, Wat in Holland werd gedaan, Hoe in tijd van veertig jaren Holland is vooruitgegaan. Hoe in Holland en Gewesten De vooruitgang „doorgang” vond, Hoe men ook depressie-tijden In ons vaderland doorstond Holland zal aan Holland toonen Hollands ijver, Hollands geest ’t Wordt een prachtig h 00 f d programma Bij het 40-jarig feest 1 BEDRIEGELIJKE PRAKTIJKEN IN DE VEEHANDEL. De rechtbank te Groningen heeft, naar het Hbl. mededeelt, uitspraak gedaan in een zaak, welke groote belangstelling heeft gewekt bij Je veehandelaren en de vee houders. De secretaris van de afdeeling Groningen van de Bond van Veehandela ren, de heer A. van der Hal, was bij- de Het station zal gebouwd worden voor •de watervoorziening van den geheelen Zuidwesthoek. Vermoedelijk zal het reeds in den volgenden zomer in gebruik kunnen worden genomen, Door den geringeren af- Abonnement: per jaar 2.5Ö, fr. p. post 3,60, Actvertentiën: 9 ct. p. regel. Ingezonden mededeelingen hooger. Abonnement belangrijke korting. Advertentiën worden tevens gratis ge plaatst in de SNEEKER COURANT Met ingang van Vrijdagavond a.s. zul len wij een aanvang maken met het publi- ceeren vaiï een twintigtal interessante par tijen, waarvan wij de kantteekeningen met opzet achterwege zullen laten. Het gebeurt n.l. vaak, dat een partij re mise wordt, omdat de winstvariant over het hoofd wordt gezien, of een remise-va- riant in een verloren partij. Daarnaast -doen zich in de partij vaak zeer fraaie combinaties en winstmogelijk heden voor, die waard zijn, om daarop de aandacht te vestigen. Teneinde het opmerkingsvermogen te verscherpen, geven wij de partijliefhebbers den raad deze partijen serieus na te spelen en hun bevindingen op papier vast te leg gen, en ze te zenden aa-n ons bureau onder het motto „Damrubriek” uiterlijk des Woensdags. Hiervoor zullen punten worden gegeven. Wie na afloop het grootst aantal jpunten heeft behaald, stelt zich in 'het bezit van een fraai damwerk. In totaal zullen door de Redactie van de Nieuwe Sneeker Cou rant een drietal damwerken beschikbaar worden gesteld. De partijen worden genummerd van 1 t/m 20 en het nummer dient bij de in zendingen te worden vermeld. De inzendingen zullen elke week met vermelding van de namen der inzenders in deze rubriek worden behandeld. Voor damliefhebbers een nuttige en aan gename verpoozing, zoo dat wij op een groot aantal inzendingen mogen rekenen! P.S. Onze wagens kunnen tegen ee» kleirte vergoe ding verzekerd worden. Benoeming van Ouderlingen en Diakenen. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier werden de aftredende ouderlin gen, de heeren E. Piersma en Joh. de Boer, herkozen. Hetzelfde geschiedde met de af tredende diakenen de h.h. L. de Vos en J. Haanstra. De sluiting van stations en halten der Nederlandsche Spoorwegen. Naar wij vernemen zullen, ingaande Mei 1938, de volgende stations en halten in Friesland voor reizigersvervoer worden gesloten: Warns, KoudumMolkwerum, Oudega, Ijlst, Scharnegoutum, Bozum, Wieuwerd, Mantgum, Jorwerd, Beers, Jel- lumBoxum, Peperga, Oudeschoot, Stobbegat, Idaard- Roordahuizum, Wirdum. VeenkloosterTwijzel. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden „St Franciscus van Assisië”. Zooals uit een advertentie elders in dit blad blijkt organiseert bovenstaande bond op Woensdag a«s. een groote propaganda- vergadering ’s avonds half negen- in hotel Hanenburg., Op deze bijeenkomst zal collega J. de Wit van Amsterdam een rede houden over „Herstel fen 'Opbouw in de rechtspositie der Bedienden”. Het moest, zoo schrijft men ons, onnoo- dig zijn de katholieke bedienden van kan toor en winkel op te wekken tot een bezoek aan deze belangrijke vergadering. Het door spreker te behandelen onderwerp spreekt voor zichzelf. Voorts zal een nog actueeler onderwerp -j J. gingseischen) behandeld worden. een den Al gelijkmatigen ■die nu nog al eens plaats hebben belang rijk minder. welke spre- Fïl 11111111111111111111111111111II111111111111111111II1111?; Anno 1864 Telefoon 2912 252.20 IO4.IO miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiü EEN NATIONALE FILM-1938. In verband met de viering van het veer tigjarig regeeringsjubileum van de- Konin gin in 1938 is het plan gerijpt om een na tionale film samen te stellen, welke een overzichtelijk beeld zal geven van den be langrijken vooruitgang van -ons land en zijn overzeesche gewesten in die veertig jaren en van de b-eteekenis van Nederland in het internationale verkeer. Aanvankelijk had men zich een groote tentoonstelling voor dit doel voor oog-en gesteld, doch om verschillende redenen moest hiervan worden afgezien, terwijl voor het plan voor een nationale film reeds da delijk enthousiasme bleek te bestaan bij- de besturen van een aantal 'nationale vereeni- ging-en en bij eenige op filmgebied ervaren personen, die hierover werden gepolst. Zoo wend een voorloopig comité ge vormd onder voorzitterschap van oud-mi- nister jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude, met den heer Ph. C. A. Quanjer (Alg. Ned. Verbond) als secretaris, welk co mité in samenwerking met hoofdbestuur en gro-ep Nederland van het Alg. Ned-er- landsch Verbond, de Kon. Ned. V-ereeni- ging Onze Vloot, de Vereeniging Neder- landsch Fabrikaat, de vereeniging Neder land in den Vreemde en de vereeniging Oost en West het plan zal uitwerken. Omtrent verschillende onderdeden der film is reeds overleg gepleegd met de be sturen van allerlei daarvoor in aanmerking komende vereenigingen in Nederland. Het ligt in de bedoeling vo-or de finan ciering een syndicaat te vormen. Het be heer hiervan zal worden opgedragen aan een financieele commissie, bestaande uit de heeren mr. K. P. van der Mandele, mr. D. Crena de longh en mr. E. E. Men ten. De samen te stellen film zal zooveel mo gelijk -documentair moeten zijn, terwijl met de leiding daarvan zich zal belasten de COLLECTE BIJZONDERE NOODEN IN WIJMBRITSERADEEL. De opbrengst van de gehouden collecte voor de kas van de Commissie van Samen werking voor Bijzondere No-o-den en het Kleeding-, Schoeisel- en D-ekkingsfonds in Wijmbritseradeel is totaal f 1481.47, ver deeld o-ver de navolgende ressorten: Abb-ega Folsgare Gaastme-er, Nljhuizum Goënga, Gauw en Offingawier Heeg Hommerts, Jutrijp Nijland, Wolsum Oosthem Oppenhuizen, Uitwelling-erga Oud-ega, Idzega en Sandfirden Scharnegoutum, Loënga Westhem Woudsend, Ypecolsga, Indijk, en Smallebrugge IJsbrechtum, Tirns, Tjalhuizum EEN POMPSTATION TE SPANNENBURG. Het staat thans vast dat te Spannenburg voor de Intercommunale Waterleiding ge bied Leeuwarden een pompstation zal ge bouwd worden. Het Rijksbureau voor drinkwatervoor ziening te Utrecht heeft het water onder zocht en goedgekeurd. Voorloopig zullen 3 bronnen worden gemaakt met een ouder lingen afstand van 55 M., welk aantal naar gelang der behoefte tot 8 kan worden uit gebreid. de familie Tromp. Het aantal leden van de ver. is thans 145- Na de rede van den voorz. trad het dluo Barend en Martsje op; daarna~werd een kort woord gesproken door burgemeester Martens, die er zijn waardeering over uit sprak, dat de idee „onderlinge hulp in nood” reeds voor 100 jaar in Woudsend in practijk werd gebracht. Hierna ‘sprak dr. van Biema, die alles zins zijn medewerking aan de yereenigin-g toezegde. Namens de afd. van het Nut sprak de- heer D. Mulder, die tevens zijn beste wen- schen gaf namens de Coöp. Electrische Centrale. De heer L. Nijdam sprak namens Dorpsbelangen en Ziekenhuis verpleging; de heer R. B. de Vries namens de „Laat ste Eer”, de heer S. van Koningsveld na mens het Groene Kruis. Na deze sprekers werd het woord ver leend aan den keer C. Baay, die in het kort de werkwijze van den Centralen Bond van Ziekenfondsen uiteenzette, na v ker de voorzitter van de -districtsfederatie, de heer Mulder uit Bolsward .het woord nog voerde. UIIIIII111111111111111111111111111111111111111111111111111: NIEUWE SNEEKER COURANT KNOEIEN MET AFLEVERING VAN SUIKERBIETEN. In de eerste week van November ver voegde zich bij een landbouwer te Baren- drecht een chauffeur, die vroeg of de land bouwer er iets voor voelde 20.000 kg. sui kerbieten te koopen. De landbouwer had hier wel oorennaar. Er werd vastgesteld, dat de suikerbieten zouden worden geleverd bij- een suikerfa briek te Oud-Beierland. Op de weegbrief jes van deze fabriek zou de landbouwer dan de overeengekomen prijs betalen. De chauffeur beschikte echter over niet één suikerbiet en zijn drie helpers al even min. De chauffeur moest echter voor ver schillende landbouwers partijen buiten naar de reeds genoemde suikerfabriek in Oud- Beierlan-d vervoeren. O.a. was daarbij een partij- van vijf ton, welke behoorde aan een landboüwer te Pernis. Deze vijf ton s-ui- kerbieten kwamen op regelmatige wijze bij de suikerfabriek aan, maar het weegbriefje E liet het viertal stellen ten name van den E man te Barendrecht. E Hierna begaf de chauffeur zich naar E laatstgenoemde die hem bij het toonen van E het weegbriefje betaalde. E Hetzelfde trucje paste het viertal toe op dienst, en den commandant van het Leger E een partij bieten, welke zij de vervoeren des Heils in Nederland, Bo-uwe Vlas, die E kregen uit West-IJselmonde en op n-og 1 na de autoriteiten en de sprekers dank te E eenige andere partijen, totdat zij het totaal E bedrag, verschuldigd voor levering van E 20.000 kg. suikerbieten, hadden kunnen in- DE JUBILEUMSTICHTING VAN HET LEGER DES HEILS. Onder groote belangstelling van autori teiten en geïnteresseerden is Woensdag middag huize „Avondzon” te Hilversum, het nationale geschenk aan het Leger des Heils, ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubileum, op officieele wijze geopend door den minister van Binnenlandsche Zaken, den heer H. van Boeyen, met een rede, waarin hij verklaarde, dat de regeering in deze plechtigheid een vernieuwde aan leiding ziet om uit te spreken, dat zij het werk van het Leger des Heils met groote belangstelling volgt, diens werk waardeert en zijn be-teekenis niet onderschat. De minister achtte zich gelukkig een te huis te mogen openen waar de avond zon zal zijn de zon -der gerechtigheid en verklaarde het huis geopend met de bede, dat hier de jubel moge opklinken: geen nood in den levensa vond, want ik juich in donker en in dood, omdat ik Je liefde van Jezus Christus rdijn eigendom weet. Voorts werd het woord gevoerd door Hilversum’^, burgemeester, den heer J. M. J. H. Lambooy, den voorzitter van het plaatselijk jubileumcomité, dr. A. Th. Plan ten, directeur van den geneeskundigen was de heer Martens, burgemeester van Wijmbritseradeel. De voorzitter, de heer J. Visser, heette in zijn openingswoord de aanwezigen, in 't bijzonder de h.h. Martens en Baay, bestuur der van den Centralen bond van- Zieken fondsen, welkom. 100 jaar, aldus spr. waren er eenige leden van ’t Nut, die de stoot gaven tot de oprichting van een ziekenfonds, ten einde de arbeidende klasse in geval van ziekte bijstand te verleenen. Aanvankelijk had deze vereeniging 75 leden; in geval van ziekte kreeg men f 2.50 a f 3.uitge- ke-erd per week gedurende ten hoogste 7 weken per kalenderjaar. Na eenige jaren (1843) werd tevens ge durende 7 weken geneeskundige hulp ver leend. Deze regeling heeft bijna onafge broken voortbestaan tot 1912, toen de gel delijke uitkeering verviel en de geneeskun dige hulp voor onbepaalden tijd werd ver leend. De verhouding tusschen geneesheer en fonds was over het algemeen aangenaam. De contributie van de leden is thans 14, 16 en 18 cent per week en voor dona teurs nog steeds 1 cent per dag. 1 Voorts richtte de voorz. het woord tot den heer J. W. Visser, die het volgend jaar zijn 50-jarig jubileum als lid der ver. hoopt te herdenken. Dit lid is tevens be stuurslid, verder zijn bestuursleden, de h.h. J. M. Visser, voorz.;" J. Bruinsma, secre taris; R. H. de Vries, penningmeester; C. Nagelhout, D. H. de Jong, J. K. de Jong en J. L. de Vries. - Alhoewel vrouwen momenteel niet als lid van de ver. worden aangenomen, meent spr., dat de kans groot is, dat in de toe komst geheele gezinnen zullen kunnen wor den ingeschreven, te meer, daar de tegen woordige arts dr. van Biema, zijn volle medewerking wil verleenen. Hoewel de voorz. liever geen namen wilde noemen van personen die veel heb- n.l.' het Vakonderwijs (Wet op de vesti- 1 ben gedaan voor de ver., wilde hij. van deze -1J-1J -J Dit is regel in één geval toch afwijken, n.l. voor punt waarmbde iedere bediende op duur te maken krijgt. Al zou het alleen om dit punt wezen, komt daar voor ter vergadering;. Het bestuur ver wacht velen. Blijft niet thuis om een of andere reden, doch begrijpt uw plicht. De afdeeling is klem, doen m het kader van de groote bond, is zij sterk en is het lid maatschap voor iedere katholieke bedien de nuttig en noodzakelijk. Welnu om nu volledig op de hoogte te komen met wat de bond is, deed en voor die toekomst wil, daarvoor verwacht men U allen ter ver gadering. Daarom katholieke bedienden al len het parool: Woensdag 8 .Dec. ’s avonds half negen naar hotel Hanenburg. AANVULLINGEN EN WIJZIGINGEN IN DEN GIDS VOOR HkT RIJKS TELEFOONNET SNEEK. Nieuw'e extra-vermeldingen: 2860 Kwant, Gebr. Machinefabriek, Re- genboogstraat 8 (na 18 uur tele foonnummer 3170). 2936 Nooitgedagt, H., v.h. O. Monsma, De Friesche Papierh., Bothniakade 39- Wijzigingen: 2306 Miedema, P., Volksbakkerij, Hoog- end 24; alles doorhalen; daarvoor in de plaats zetten: Miedema’s Bak- kerij, Hoogend 24. VOOR DAMLIEFHEBBERS. Prijsvraag.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1