annex SNEEKER COURANT (81e Jaargang) Uit onze Raadzaal. Ditoave KIEZEBRINK Co. Ho. 25 Eerste Bled Zaterdag 25 December 1937 B4e Jaargang Dit No. bestaat uit 3 bladen. NIEUWSTIJDINGEN. hebben de on- wereld- Samenscholingen hoek Oosterdijk. De heer Smeding zegt, dat hij zich kan voorstellen dat de arbeiders, die het thuis soms ellendig hebben, op straat bijeen komen, maar er is daar op die hoek gevaar. De Voorzitter: Er zal op gelet worden. Mestpramen. De heer Boeijenga verzoekt de grootst mogelijke billijk heid in dezen te betrachten. Deze mensen moeten plaats hebben voor hun mest dicht bij hun boerderijtje. Mestpramen leveren lang die overlast niet als mestvaalten. En als er maatregelen moeten genomen worden laat men dan de overgangsmaat regelen gedurende enige jaren toepassen. De Voorzitter: Er zal met deze opmerking zoveel mo gelijk rekening worden gehouden. Verkeersonderwijs. De heer Tromp: Wij horen te gelegener tijd gaarne het resultaat van het overleg van B. en W. met de hoofden van openbare scholen. Zullen B. en W. daarna ook overleg plegen met het bijzonder onderwijs? De Voorzitter antwoordt dat dit de bedoeling is. Verbetering Parkbuurt. De heer Kracht beveelt deze zaak bij de voortduur in de aandacht'van B. en W. aan. ook zeer Onderwijs in Friese geschiedenis. De heer De Groot meent dat men met de geschiedenis van zijn gewest op de hoogte moet zijn, om ze de kinderen te kunnen onderwijzen, dat is hier zowel een bezwaar voor het geven van Fries onderwijs als voor dat in Friese geschiedenis. Spr. heeft zich wel eens geërgerd dat niemand eigenlijk de mensen kende van wie men. de namen aan tal van straten hier Punt XXXa. Volgno. 274. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Verordening op de ge- meente-politie. (Bijlage 82; dossierno. V 07(1)). Z. h. s. conform besloten. heeft gegeven en die een belangrijke rol in de geschiedenis van Friesland speelden. De Friese geschiedenis is rijk genoeg aan feiten om het onderwijs nuttig te maken; laat men deze zaak in ieder geval nog eens onder de ogen zien. De Voorzitter: B. en W. zullen deze zaak te geschikter gelegenheid nog eens bespreken. Werkverschaffing. De heer Van der Veen verzoekt dat B. en W. in het ver volg de raad steeds zullen inlichten welke werken men zal onderhanden nemen. De Voorzitter zegt dat zoveel mogelijk met deze wens rekening zal worden gehouden. Punt XXXd. Volgno. 530. Rapport van de Commissie voor rekeningen en begrotingen inzake het onderzoek der begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1938. (Bij lage 85; dossierno. VI 07.352.1). De heer Maseland is erkentelijk voor het verstrekte over zicht der bedeelden, doch verzoekt dat het staatje geregeld zal verstrekt worden. De Voorzitter zegt dit toe. Ziekenfonds-regeling. De heer Greidanus uit nogmaals zijn wens, dat alle kas- trekkenden onder de regeling zullen vallen, doch de Voor zitter’ betwijfelt of dat zal gaan. Die kwestie zal nog eens worden bekeken. Jeugdige werklozen en ontspanning werklozen. Punt XXXIV. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhoging van de op de gemeente-begrotingen vpor 1937 en 1938 uitgetrokken bedragen voor ontwikkeling en ontspanning van werklozen. (Bijlage 101; dossierno. X 07. 352.11(23/24)). B. en W. adviseren: De Minister van Sociale Zaken heeft zijn goedkeuring gehecht aan het door ons aan hem voorgelegd plan voor het organiseren van een dienstbodencursus voor werkloze meisjes in deze gemeente. Deze cursus zal, indien door U tot beschikbaarstelling van de benodigde gelden wordt besloten, 12 weken duren en worden gegeven aan de huis houdschool. De deelneemsters moeten als regel de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, in bepaalde gevallen kan deze minimum-leeftijd worden verlaagd tot 16 jaar. Zij moeten worden ingeschreven bij het orgaan der plaatselijke arbeidsbemiddeling en zich verbinden, behoudens bijzon- Nialeving Arbeidswet De heer Van der Veen verheugt zich, dat het toezicht op de naleving dezer wet, volgens B. en W. niet verslapt, doch de weinige economische opleving die er is, uit zich nog al eens in overwerk. We hebben daarover in de organisatie ook al enige klachten gehad. Verscherpt toezicht ook in die richting is gewenst. De Voorzi tter: Hieraan zal aandacht worden geschon ken. BEHANDELING GEMEENTEBEGROTING. VERGADERING van de RAAD der gemeente SNEEK op MAANDAG 20 DECEMBER 1937, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter de heer L. Poppinga, burgemeester. Secretaris de heer P. Sikkes. Aanwezig alle (15) leden. Aan de orde zijn de posten der begroting, welke in de secties zijn besproken. Personeel gemeentewerken. De heer Van der Veen bewondert het systeem niet dat in drie vacatures niet wordt voorzien. Nu blijft een deel van het personeel in losse dienst. Voor de mensen zelf zowel als voor de gemeente is het beter dat ze overgaan in vaste dienst, desnoods twee. De Voorzitter: Dat zal in B. en W. nog eens besproken worden. Onderwijs in het Fries. De heer Van der Veen vindt de motivering in het rapport der hoofden, waarin dit onderwijs ontraden wordt, zwak, nl. dat er weinig belangstelling bij de ouders is. Spr. meent echter dat deze zaak in de schoolcommissie aan de orde komt en zal er dus nu niet verder op ingaan. De heer Greidanus betreurt de houding van B. en W. en hoofden; de regering zag het belang van het onderwijs in het Fries in, ook de leerstoel in het Fries getuigt daarvan, waarom staan dan deze Friese onderwijzers en dit Friese college van B. en W. er niet sympathiek tegenover. Ook ten opzichte van het onderwijs in de Friese geschiedenis mag die vraag gesteld worden. Het feuilleton in Drijfhouts Nieuwsblad „Ut, it Lan fen ’e Wymerts” geeft een goede kijk op het verleden in deze omstreken, doch er zijn tal van mensen die hun eigen taal niet kunnen lezen. De heer Tromp staat op het standpunt van: „één volk, één taal” en wijst op de verdeeldheid in België door het talen vraagstuk teweeg gebracht, en waaruit grote gevaren dreigen. De éénheid wordt het best bewaard door één taal. De heer Zuiderbaan: Men moet niet menen, dat wij niet voelen voor het Fries, maar als het Fries wordt ingevoerd, gaat dit ten koste van andere leerstof en waar het programma al zo overladen is, waren de hoofden van scholen van oordeel, dat het voor een stad als Sneek niet zo nodig was. De heer Greidanus: Als men het volk één taal wil laten leren, moeten we het Esperanto hebben, met Hollands komt men niet ver buiten de grenzen. Spr. gelooft dat het Fries zelfs verder gaat, het houdt niet bij „de Künder” op. De heer Boeijenga wijst er op, dat men zich hier over deze zaak niet druk behoeft te maken, omdat de rijksinspectie, naar spr. meent, geen Fries op het leerplan toelaat op plaatsen, waar het geen omgangstaal is. Punt XXXb. Hoofdstuk VIII 2. Voorstel van Burge meester en Wethouders tot vaststelling van het bedrag, dat per leerling voor de openbare scholen voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs in het jaar 1938 beschikbaar wordt gesteld ter bestrijding van de kosten, bedoeld in ad. 55 der ^ager onderwijswet 1920, onder e tot en met h en o, alsmede die van instandhouding. (Bijlage 83; dossierno. 1.851.2 A). Z. h. s. conform besloten. De Voorzitter: Dan moeten de bewoners vooral zelf ook meewerken en de riolering niet doen verstoppen door er van alles in te werpen. De;heer Kracht: Er zal wel enige schuld bij de bewoners zijn, maar spr. meent dat de rioolbuizen hier ook oud en smal zijn, er is geen goede doorstraling ook. De .Voorzitter: Bij een voortreffelijke verzorging der zinkputten door-de bewoners kan deze riolering goed functio neren^ liet Amicitia Theater. -o- In de bioscoop „Bij de Waag" we een Tarzanfihn n.l. „Taxzan tembare” met Buster Crabbe, de kampioen zwemmen. De Avondpost schrijft er van: De hoofdfilm: „Tarzan, de Ontembare”, naar een verhaal van Burroughs, is een buitengewoon spannende film. Buster Crabbe vertolkt hierin de rol van Tarzan en weet ons dan ook van begin tot einde in spanning te houden. Behalve van voor treffelijke staaltjes van kracht en lenig heid, valt er ook veel të genieten van de prachtige oerwoud-opnamen, zoodat als ge heel deze film, waarin veel ons aan „Tar zan, de aapmensch” herinnert, zeer ge slaagd mag Ijeeten en ongetwijfeld volle zalen zal trekken, Speelterreinen. De heer D e G r o o t zegt dat de inrichting van deze terreinen maar eenvoudig kan zijn, een stuk land, waar de kinderen naar hartelust kunnen spelen is voldoende, daarvoor is een aparte organisatie niet zo erg nodig. B. en W. zien dit wat te zwaar wichtig. De Voorzitter: Toch niet. Men heeft in tal van plaatsen verenigingen voor dit doel; het gaat er om kleine kinderen van de straat te houden en dan is het voor de ouders van onschat bare waarde dat er toezicht is. Als er uit de burgerij een orga nisatie opkomt die op dit punt iets wil, kan zij er op rekenen, dat B. en W. steun willen verleden. Wij zijn overigens bezig bij de Ubbo Emmiusstraat een speelterrein in te richten, er zal daar dus een proef genomen worden. De heer Smeding: Laat de opzet zo eenvoudig mogelijk zijn, dus ook zo goedkoop mogelijk. De Voorzitter: Wij zien toch met belangstelling tegemoet in hoeverre er bij de burgerij interesse voor de zaak is. We wil len dus verder afwachten. Feestavond „Studiesport”. Gisteravond hield de ver. van H.B.S.- leerlingen „Studiesport” haar jaarlijksche feestavond in de „Harmonie”. .De voorzitter, de heer H. Banning, open de deze feestelijke bijeenkomst en heette in net bijzonder welkom de leden van de com missie van toezicht, den directeur der R.H. B.S., den heer F. W. C. de Haas, mej. Kolt- hoff, die de regie voerde van het op te voe ren tooneelstuk, afgevaardigden van diverse schoolvereenigingen en de ouders van de leerlingen. Het is dit jaar 30 jaar geleden, dat voor het eerst pogingen in het werk werden gesteld om een vereeniging van H. B.S.-scholieren hier ter plaatse te verkrij gen; de toen op gerichte vereeniging droeg aanvankelijk de naam „Studieschaats” en hield zich bezig met het organiseeren van schaatswedstrijden. In 1919 ging deze ver eeniging, op initiatief van den tegenwoor- digen directeur van de H.B.S., over in ‘de ver. „Studiesport”. Deze vereeniging heeft tot doel de beoefening van de sport en het organiseeren van voordracht- en tooneel- avonden. Oorspronkelijk was Studiesport een vereeniging van leerlingen van R.H.B.S. en Gymnasium; sinds enkele jaren hebben de gymnasiasten echter een eigen vereeni ging, zoodat Studiesport een vereeniging uitsluitend van H.B.S.-leerlingen is gewor den. Spr. besluit met een opwekking om de ver. te steunen als donateur. Dan draagt de heer W. Jansen een, door een oud-leerling vervaardigd overzicht van de historie van „Studiesport” voor, waarna een aanvang wordt gemaakt met de opvoe ring van het tooneelstuk „Mijnheer de Se nator”, een blijspel in drie bedrijven van Frans van Schönthan en Gustav Kadelburg. Het stuk, dat door dè leden zelf, onder regie van mej. Kolthoff, werd opgevoerd, is een vroolijk blijspel, dat de aanwezigen ten zeerste heeft vermaakt. Het spel van de medewerkenden was over ’t geheel genomen uitstekend; we kunnen hier moeilijk namen noemen van medespelenden, omdat we in dat geval zeer zeker niemand onvermeld zouden kunnen laten, zonder afbreuk te doen aan zijn of haar prestaties. Ook aan goede leiding bij ’t instudeeren van de zijde van mej. Kolthoff heeft het blijkens de cor rectheid waarmee het geheele stuk werd cp- gevoerd, niet ontbroken. De heer De Haas feliciteert na afloop de vereeniging met haar 30-jarig bestaan. Het doet spr. genoegen, dat de burgemeester van onze gemeente, de heer L. Poppinga, hier aanwezig is, daarmede de traditie handha vend, die door zijn voorganger steeds werd hooggehouden. Spr. hoopt, dat de burge meester ook in de toekomst van zijn belang stelling voor de ver. Studiesport zal blijven getuigen. Spr. richt dan enkele woorden tot de medewerkenden aan het tooneelstuk, in de eerste plaats tot mej. Kolthoff. Ondanks het feit, dat mej. Kolthoff wegens ongesteldheid eenige weken niet in staat was de repetities te leiden, mag de opvoering als volkomen geslaagd beschouwd worden. Spr. brengt tot slot woorden van dank aan regisseuse, spelers en den jeugdigen souffleur. De voorzitter sluit zich aan bij de woor den van den heer De Haas en heet de bur gemeester en afgevaardigden van enkele zustervereenigingen uit omliggende plaatsen alsnog welkom. Ook spr. brengt dank aan mej. Kolthoff voor het -vele* werk, dat zij voor Studiesport heeft verricht en biedt haar een boekwerk aan. Hierna sloot de voorz. het officieel ge deelte van de avond, waarna ’n gezellig bal onder leiding van den heer P. J. Heeringa volgde. De Rhythm Boys, die de pauzen tusschen de verschillende bedrijven van het tooneelstuk reeds met hun muziek hadden veraangenaamd, hebben daarnaast ook door de dansmuziek hun reputatie verste vigd. BIOSCOOPNIEUWS. Daar is weer een buitengewoon mooie hoofdfilm in het Amicitia Theataer n.l. .Première" met Zarah. Leander. Theo Lin gen zorgt voor het komische deel maar de hoofdzaak in deze film is toch de span ning door een moord tijdens de première van een revue gepleegd. En dan is daar natuurlijk Zarah Leander, die we hier nog niet op het witte doek zagen, maar al een ster van de eerste grootte is van het genre Garbo en Dietrich. Er zijn ook knappe revue-scènes in deze film, de dan sen worden uitgevoerd door Floyd Durant met 400 dansparen. Deze film is een we reldsucces en vormt dus een waardige hoofdschotel op het kerstprogramma van Woonwagenkamp. De '’.eer Van der Veen betreurt het dat het woonwagen kamp bij de reiniging is geplaatst. Spr. voelt niets voor gedeel telijke verbetering, men doet beter een eind verder de weg op een terrein in te richten, het is niet verantwoord voor ons menseiijk gevoel, dat deze toestand gehandhaafd wordt. Als woonwagens geen andere ventilatie hebben dan de deur, dringt de ondraaglijke stank dag in dag uit in die wagens door. Men moet och niet van de gedachte uitgaan de woonwagens hier te wertlh door ze zo’n slecht mogelijke plaats te geven. Er dient hier verandering te komen. De heer Greidanus heeft reeds eerder gepleit voor ver plaatsing. Daarvan zal nu echter wel niets komen, daarom stelt spr. een omrastering voor, een muur, de straat kan dan beter onderhouden worden, doch de stank zal blijven. Als er vanwege de politie toezicht wordt gehouden en leiding gegeven, is er nog wel wat te bereiken ook inzake vernielzucht. In de Bilt krijgt jeen nieuw aangekomene een schone plaats en die moet weer schoon opgeleverd worden bij vertrek of er volgt een bekeuring. Spr. herhaalt zijn voorstel. De Voorzitter: Niet alleen de woonwagenbewoners heb ben last van die stank, ook de mensen die jarenlang in de buurt wonen. De heer Greidanus: Die worden niet gedwongen er te wonen. De Voorzitter: Wat de vernielzucht betreft zijn we niet zo optimistisch als de heer Greidanus, de politie heeft daar al heel wat mee te doen gehad. Wat het schoonhouden aangaat zullentwe onze aandacht aan de opmerkingen schenken. De heer Zuiderbaan: Er zijn over het schoonhouden eerder klachten geuit en toen B. en W. het kamp daarna be zochten viel er niets op aan te merken. De heer Tromp heeft hedenmiddag reeds een lans gebro ken voor verbetering van de toestand daar. De heer Greidanus: Het personeel der reiniging heeft destijds het kamp gereinigd, maar daarna blijft alles er weer liggen. De heer Blok: De reiniging komt er elke week. De heer Greidanus: De praktijk is anders. De Voorzitter zegt toe, dat de gehele kwestie nog eens onde> ogen zal worden gezien. Nieuwe Begraafplaats. heer Smeding heeft berekend, dat er per jaar 200 graven nodig zijn, er zijn nog 1300 vrij, dus is het nog voor slechts enige jaren. De Voorzitter: Wij houden uiteraard wel het oog op deze zaak. Punt XXXc. Volgno. 520. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlenging van het tijdperk, waarvoor aan de N.V. tot oprichting en instandhouding van het sport park „Sneek” te Sneek een jaarlijkse bijdrage uit de ge meentekas is toegezegd. (Bijlage 84; dossierno. 1.855. 3(8)). De heer Maseland zegt dat B. en W. aanvankelijk het subsidie tot wederopzegging wilden verlenen en nu voor 10 jaar. Spr. blijft de voorkeur geven aan het eerste, gezien de benarde omstandigheden waarin de gemeente verkeert. Spr. is dus voor het oorspronkelijk voorstel van B. en W. De heer Dokkum zegt dat gezien de praktijk hier, het beter is het subsidie voor een bepaalde termijn te verlenen. Theoretisch heeft de heer Maseland gelijk, practisch acht spr. de wijziging door B. en W. later voorgesteld juister. Spr. vraagt voorts concreter inlichtingen over de oorzaak dat er minder gebruik wordt gemaakt van het Sportpark. De Voorzitter: Eén voetbalver, heeft nu een eigen ter rein. De heer D o k k u m meent wel eens in de bladen gelezen te hebben, dat de verenigingen wel eens opmerkingen hadden over de inrichting enz. De heer Greidanus is niet voor het voorstel van B. en W.; het Sportpark is ondoelmatig en ondeskundig ingericht. Bij doelmatige inrichting hadden 2 voetbalverenigingen er kunnen spelen. Ook ig de inrichting der kleedkamers niet voldoende enz. Men schijnt geen oog te hebben voor de belangen der huurders, klachten worden genegeerd. De inrichting is niet doelmatig en te duur. Ze is nu geen plaatselijk belang en spr. is tegen sub sidie. Als dit tot likwidatie leidt, zal er misschien iets van ge maakt kunnen worden. De heer Zuiderbaan: De crisis en de toeneming van het aantal voetbalclubs is oorzaak, dat het Sportpark niet uit kan. Dit park is ook ingericht voor de paardensport, in de goede tijd werd het mogelijk geacht dat daarvan iets terecht zou komen, doch door de crisis kwam van de hippische sport hier niets. De Kon. Ned. Voetbalbond heeft voorts voorgeschre ven, dat er geen twee clubs op hetzelfde terrein mogen spelen, en inderdaad werd dat ook lastig, zodat, toen hier meer clubs kwamen, de K.N.V.B. een club het gebruik van het terrein ver bood, deze ging weg, doch er kwamen 2 niet aangesloten clubs terug, zodat wat dit betreft, het nogal meegevallen is. Het park is ingericht en bestemd voor alle mogelijke sporten en daarom is het niet voorzien van 2 voetbalvelden. Wat de andere zaken betreft door den heer Greidanus aan geroerd, is het beter er niet over te spreken, de aandeelhouders hebben maar één keer dividend ontvangen, doch toen was het terrein nog als grasland verhuurd, misschien was het voor hen beter als het terrein niet als sportterrein werd gebruikt, doch spr. hoopt dat men daaraan nooit zal toekomen. De heer Greidanus: Het park is voor paardensport te klein. Z. h. s. wordt alsnu besloten het subsidie voor 10 jaar te verlenen. hebben, dat B. en Zandstrooien. De heer Tromp: Bij de vorige begroting hebben enige leden ernstige kritiek geoefend op de regeling betreffende het zand strooien, en spr. is teleurgesteld, dat sedert dien geen verbete ring is ingetreden. Daarom stelde spr. deze zaak opnieuw in de secties aan de orde en pleitte hij voor samenwerking van de nachtpolitie met gemeentewerken. Deze blijkt echter theo retisch al lang te bestaan, practisch functrónweert' ze blijkbaar niet. Spr. geeft een practisch voorbeeld van deze theoretische samenwerking op de morgen van 19 November, toen het om 7 uur zeer glad was, doch van zand of pekel op de straten niets viel te bemerken. Om 8 uur was er nog nergens ge strooid, alleen particulier bij het Ziekenhuis en de R.K. kerk. Om 8.15 viel een juffrouw op de Looxmagracht zo ongelukkig, dat ze nu nog niet hersteld is. Misschien zullen er wel meer gevallen geweest zijn. Spr. verlangt niet dat men zonder nood zaak ’s morgens vroeg werk zal verrichten en als het moet, moet het tegen een behoorlijke beloning voor degenen die productief werk doen en dat is het. Ook om zuinigheidsredenen moet men het zandstrooien niet beperken, want dat zou een zuinigheid zijn, welke de wijsheid bedriegt. Er is hier gesproken van „baas in eigen huis”. Wanneer we op deze wijze baas in eigen huis moeten zijn, dan lijkt ons geval op dat van den eigenaar, die een paar hypotheken op zijn huis heeft. Spr. betoogt nog, dat het auto-ongeluk, dat hedenmiddag voor zijn huis plaats had, ook gevolg was van de gladheid en vraagt ten slotte geen vage, doch een duidelijke toezegging. De Voorzitter: In elke gemeenteraad komt deze kwestie aan de orde, waaruit blijkt, dat deze zaak niet zo gemak kelijk is. Doch zoals het nu hier geregeld is, laat het niets te wensen over. Het is onmogelijk direct als de gladheid optreedt overal tegelijk te strooien. Mede naar aanleiding van de kritiek van verleden jaar is een zandstrooier aan geschaft, een belang rijke verbetering vooral als men daarbij in aanmerking neemt, dat eerst één, nu twee auto’s in dienst gesteld zijn inplaats van handkarren. Dikwijls valt over het zand weer sneeuw, en dan is het weer glad; deze kwestie is werkelijk niet gemakkelijk. Ze zou alleen gemakkelijk zijn op te lossen als men het ook zand kon laten regenen. Het is werkelijk onmogelijk meer maatregelen toe te zeggen dan reeds genomen zijn. De heer Tromp: Deze afdeling is wel veel beter geoutilleerd dan vroeger, men heeft dus minder tijd nodig, doch het gaat om de toepassing van het systeem. Spr. vraagt niet meer dan het redelijke. De heer Zuiderbaan: De heer Tromp vraagt juist het onmogelijke. Er werd vroeger gestrooid langs de voetpaden en niet langs de rijwegen; nu doet men het motorisch langs de rijweg en worden de trottoirs niet gestrooid. Op Vrijdagmorgen 19 November was het een eigenaardig geval; de gladheid was plaatselijk, zoals spr. zelf heeft geconstateerd, het was een bijzonder verschijnsel bij zeer bijzondere omstandigheden. Zo dra in de nacht de politie merkt, dat gladheid optreedt, wordt om 4 uur gemeentewerken gewaarschuwd. De heer Dokkum: Het is niet zo gemakkelijk als de heer Tromp het voorstelt, omdat het verschijnsel plaatselijk en plot seling optreedt. De Voorzitter: De heer Tromp zal wel de overtuiging W. ernstige aandacht aan deze kwestie wijden. Doch het zal nimmer te voorkomen zijn dat mensen wel eens over gladde straten moeten. Opbrlken straten. De heer Stoelwinder vindt het jammer dat in de St. Nicolaasweek enkele winkelstraten waren opgebroken. P.T.T. was daarvoor aansprakelijk, doch spr. hoopt dat B. en W. zullen trachten te voorkomen, dat zo iets weer gebeurt; de zakenmensen hebben er last maar ook schade van gehad. De Voorzitter hoopt dat het ergste hier, wat het op breken betreft, geleden is. De heer Blok: In Juli was dezé opbraak al afgesproken met P.T.T., doch het is niet de schuld van enigerlei instantie hier, dat de P.T.T. zo laat kwam met het uitvoeren van het werk. De Voorzitter: In het vervolg zal bij het vaststellen der voorwaarden aan deze zaak aandacht worden geschonken. NIEUWE SNEEKER COURANT

Sneeker Nieuwsblad nl | 1937 | | pagina 1